Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59901) Hunork válasza #12681728 (#59898) üzenetére


Hunork
veterán

Gondolom a letisztult azt jelenti, hogy nem hivalkodó, nem ablakos. Semmi csicsa. :)
Itt van pár:
Cooler Master Silencio 452
Corsair Carbide Series SPEC-03
Bitfenix Shinobi
Zalman Z11 / Z9
Enermax Ostrog

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59902) Hunork válasza #71589120 (#59899) üzenetére


Hunork
veterán

Én utóbbira szavaznék. A tetejére egy vagy két jó minőségű venti még, és szép, csendes, letisztult házat kapsz. Csak arra figyelj, hogy ebbe már ODD nem megy bele. Z9 Neo meg itt van többeknek, várd meg a személyes beszámolójukat.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59903) bandee0817 válasza kalozhun100 (#59900) üzenetére


bandee0817
tag

igazat adok neked de a haf xb meg nem egy méretbe van azért a s340-el, azt is nézd.

(#59904) bandee0817 válasza #71589120 (#59899) üzenetére


bandee0817
tag

nálam is ez a kettő meg az nzxt s340 van porondon, egyenlőre még mindig z9 neo van első helyen, még ha panaszkodnak a légáramlásra ami nem hűti annyira a processzort.

(#59905) kalozhun100 válasza bandee0817 (#59903) üzenetére


kalozhun100
őstag

20kba vettem a haf xb-t újonnan.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#59906) fogtunder válasza #71589120 (#59899) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én nagyon elégedett vagyok a P400-zal, de nagyobb léghűtés nem fér bele sajnos, kompakt vízhez jó, írtam már ide elég bőven, keress rá a típusra. Ha 30k a keret én megnézném a Phanteks Enthoo Prot és a Corsair 400C-t is.

Hűtőt én a háztól függetlenül vennék i7-re.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59907) bandee0817 válasza kalozhun100 (#59905) üzenetére


bandee0817
tag

értem de az ár nem került szóba, én arról beszéltem hogy méretileg milyen a ház.

(#59908) _Atesz


_Atesz
addikt

Segítségeteket kérném. Hangszigetelt házat szeretnék venni, egyszerű, letisztult kinézettel, Midi ATX, vagy ATX méretben, lehetőleg előlapi kivezetéssel (ne a tetején legyen), legyen usb3 is.

- milyen alkatrészeket tennél a gépbe?: i3 4170, 7850, midi alaplap, 1db ssd, Seasonic G360 táp, ennyi. Szóval semmi komoly szellőztetés nem kell. (ja, van egy toronyhűtőm, szóval ha lehet szélességre ne legyen nagyon sovány, a mostani házam oldala nem fér fel, igaz épphogy)
- milyen extra kívánságaid vannak?: mint írtam legyen hangszigetelt, ha lehet legyen alsó tápos.
- mennyit szánsz rá?: 15-20k-t (picit lehet több is, ha sokkal jobbat találni árban feljebb)
Akár lehet használt is, ha láttok valami jót itt az aprón.

[ Szerkesztve ]

(#59909) ledgeri válasza _Atesz (#59908) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az első a Mini ATX lesz, nem Midi. A toronyhűtő megléte nem elég infó, a méretei vagy tipusa is kéne, mert a kategória milliót lefed.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59910) _Atesz válasza ledgeri (#59909) üzenetére


_Atesz
addikt

Régebben volt ilyen kategória, hogy Midi ATX, az ATX alatt volt egyel méretben. Vagy rosszul tudom?
Proci hűtőm: Thermaltake Contac 29

(#59911) _Atesz válasza _Atesz (#59910) üzenetére


_Atesz
addikt

Ja igen, az alaplap Micro ATX, azt elírtam. (Asrock B85M)

[ Szerkesztve ]

(#59912) abridabri válasza _Atesz (#59908) üzenetére


abridabri
veterán

Ezek nagyon jo minosegu hangszigetelt hazak, gyarilag atom csendes ventikkel :
matx 21k : Deep Silence4
atx meretben raktarrol 25k Deep Silence3 < en ezt javaslom, ebben picit tobb a hely, es 3venti jar hozza gyarilag , jobban szellozik mint a kisteso , es marad 5mm helyed az oldallaptol a nagy procihutod mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#59913) demmer123


demmer123
őstag

Phanteks Enthoo Pro gépházat mire érdemes lecserélni ami hasonló rá?

Lassan 2 éve megvan és szeretnék újabbra váltani.30-35 Árkategóriában szeretnék venni ha lehet.
Plexis változat illetve tápegység eltakaró fontos hogy legyen.Mert a jelenlegimbe nincs tápegység eltakaró és ront dizájn szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#59914) Flamin válasza fogtunder (#59872) üzenetére


Flamin
csendes tag

Köszi a választ!

Szétnéztem Phanteks fronton, és az Eclipse P400 nagyon megtetszett! Ha teszek bele még ventiket elég lehet a szellőzése a fentebb leírt konfighoz?

Ui.: A procit haveromtól szereztem pofátlanul olcsón, nem bírtam neki ellenállni.

[ Szerkesztve ]

(#59915) _Atesz válasza abridabri (#59912) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszönöm. :R

(#59916) fogtunder válasza Flamin (#59914) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én sokat nem nyertem a plusz ventikkel, mondjuk nem is fullon járnak, mert a csend fontosabb. Elvileg elég kell, hogy legyen, de a 160mm-es limit miatt ha hűtőt akarsz cserélni, válogatni kell majd. Ha úgy érzed, nem zavarnak a limitációk meghajtó és cpu hűtő fronton, akkor jó ház.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59917) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

tudtok ajánlani olyan házat ami:

nagyon jó pormentes, vagy nem megy be a por, ahogy jobban hangzik
viszonylag jól néz ki, pár led stb :D
jól szellőzik
compakt vízhűtést lehet bele rakni, bármekkorát, asszem a legnagyobb a 2*120-as de javítsatok ki ha tévedek
és persze nem túl drága, árat nem írok, de nem akarok 30-40k-t kifizetni

Xbox One: bandymnc

(#59918) Hunork válasza bandi0000 (#59917) üzenetére


Hunork
veterán

Azért túl sok adatot nem adtál meg... :N
Pormentes, amiben egy csepp por sem lesz, nincs.
Jól néz ki: hát ez szubjektív. :K
LED: inkább te magad válaszd ki: akasa led

Itt van pár, ami a kérdéseidnek megfelel, talán több is jól néz ki:

Corsair Carbide Series 200R
Phanteks Eclipse P400
NZXT Phantom 240
Thermaltake Versa H34
NZXT Guardian

Mindegyik 25k alatt kapható.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59919) bandi0000 válasza Hunork (#59918) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igazából, elég az infó, mert az 5-ből 2 tetszik :D majd szétnézek

konkréten akkor :
NZXT Guardian
Phanteks Eclipse P400

minőségre, anyaghasználatra melyik a jobb?

2 házat ismerek, a mostani TT commander MSI-met, ami tele megy porral, meg nyiklik nyeklik ha csak ránézek, és volt egy HAF X-em, alig bírtam megemelni üresen, abba van anyag, tehát a kettő közül HAF X szerű kellene, de gondolom ez megint egy új feltétel lesz :D

Xbox One: bandymnc

(#59920) Hunork válasza bandi0000 (#59919) üzenetére


Hunork
veterán

Nekem csak az Eclipse-hez volt szerencsém egy ismerős által. Korábban szemeztem vele, de az ODD hiánya miatt lemondtam róla. Szinte csak jókat olvashatsz róla itt is. Letisztult, egyszerű, kényelmes, szép. Esetleg egy venti a tetőre, és a szellőzés még jobb, egy led szalag körbe, és virítani fog, mint karácsonyfa..
Ha a súly számít, akkor az NZXT 1kg-al nehezebb. De azt nem láttam, csak boltban "méregettem".
De várj olyanokra, akiknek pont ilyen házaik vannak, jobban tudnak segíteni.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59921) fogtunder válasza bandi0000 (#59919) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én vagyok a helyi P400 próféta, a HAF XB-t személyesen nem láttam, de ez elég jófajta, a por nem gyűlik benne különösebben, és van benne RGB LED vezérlő, amivel tudod a LEDsor színét változtatni szinkronban a ház elején lévő kis csíkkal. viszont a front panel, a váz és az oldallapok találkozásánál van némi hézag, ami világítás mellett látszik, mert kiszűrődik a fény.

én most amúgy éppen egy Phanteks Enthoo Pro M-et vennék amúgy, ha megint házvásárlás előtt állnék. vagy egy NZXT Noctis-t, de annak az árát kissé túltolták.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59922) bandee0817 válasza fogtunder (#59921) üzenetére


bandee0817
tag

p400-ról tudnál kicsit mesélni? mert e között és a z9 neo között gondolkozok erősen, neo kicsit jobban tetszik a kinézet miatt, viszont lehet kicsit rosszabb a hűtése mint a p400-nak, ami másrészt meg a letisztultsága miatt tetszik, de nem annyira mint a neo. mik a tapasztalataid?

(#59923) fogtunder válasza bandee0817 (#59922) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Már megtörtént, keress rá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59924) lacus83 válasza kisbancsa (#59858) üzenetére


lacus83
senior tag

"Hát mit mondjak, ez valami kibeba**ott monstrum :D és iszonyat jó az anyag minősége. (Cooler master maker 5öt váltottam le)"
Nem egy liga a CM-mel az biztos még ha ugyanaz az ár kategória is.

Amúgy meg ennyi pénzért én se várnék kevesebbet,mint minőséget a Phantekstől.
Nagyon tetszenek nekem is a Phanteks házak.
Kb NZXT S340 et nem is cserélném csak minimum Phanteks Enthoo Pro M.re.Árban,minőségben,méretben ez a legközelebbi.
NZXT S340 se egy nagy durr,de előtte így is minőségben mindig alatta voltam.Egyszer megtapasztalja az ember a minőséget,a jót és a szépet nem is cserélne "hulladék" fémből készült házra.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#59925) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Szeretnék érdeklődni, hogy tudtok-e, szakik, olyan házról ami:

- mATX
- elfér benne egy 360-as radiátor, lehetőleg egy crossflow, de nem baj ha nem
- a radiátorral egy időben 1-3 3.5"-os merevlemez

Van-e olyan adatbázis valahol ahol tudnék keresni szűrögetni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59926) proci985 válasza ledgeri (#59925) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Phanteks EVOLV, ebbe bemegy egy 360as kb egyedulikent

Thermaltake V21, ebbe belemegy egy 280as ami feluletre kb 10%al marad el a 360astol, de mehet bele tobb radi.

mas haz nagyon nincs a celra. forumon van egyebkent EVOLV (mATX), azt hiszem i7 + 290X van benne csendben, szoval elegge jo hutest lehet vele elerni vizen.

adatbazis amirol tudok az skandinavul van.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59927) #71589120 válasza fogtunder (#59906) üzenetére


#71589120
törölt tag

Hali.

Köszönöm a segítséged. Saját véleményem és az utána olvasások után én a Zalman Z9 Neo-ra szavazok.

Az viszont érdekelne még, hogy te milyen márkájú/fajtájú processzor hütőt javasolnál egy i7-6700-as processzorhoz? Egyáltalán mennyire szükséges? Tervezőprogamokhoz (EdgeCAM, ProE, Inventor, SolidEdge) használnám elsősorban.

Előre is köszönöm

(#59928) abridabri válasza ledgeri (#59925) üzenetére


abridabri
veterán

Evolvot ne ha jot akarsz , vizhutesre nem idealis , a sajat forumaban is szinte mindenki kivagja az elolapot es a tetot,mert nem jut eleg levegohoz a radiator az apro nyilasokon. (itt tudsz bongeszni jo par oldalon at a hozzaszolasokbol : itt)
peldaul itt lemerte mennyit szamit, ha leveszi a tetot. masik elegedetlen vizhuteses tulaj

Par MATX haz amibe megy 360as radi , ezek mind jok neked :
Bitfenix Aegis
TT X2 is matx , es tudsz bele rakni akar 4x360radit, igaz nagyobb is a merete mint a Bitfenixe , de cserebe szellosebb is.
FD Arc mini R2 360radi supportal (persze itt bukod a DVD helyet, ha ez szamit neked )

[ Szerkesztve ]

(#59929) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

A napokban tervezek venni egy fehér CM Elite 120 Advanced házat egy NAS-nak. Egy darab 3.5''-os WD RED vinyó lesz benne. Visszaolvasva láttam, hogy valaki panaszkodott rá, hogy a ház nagyon átveszi a HDD rezgéseit. Tényleg? Bár persze nyilván vinyó függő is. Van valakinek első kézből tapasztalata WD RED-del?

Eleinte olcsó megoldás lesz, a későbbiekben majd halkítani szeretném a gépet. A hozzá adott előlapi 120 mm venti milyen típusú? Alacsony fordulaton csendben van?

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#59930) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Úgy látom magyar boltoknál totál fejetlenség van, vagy nem is tudom. Mint ahogy azt nektek is megírtam pár napja, miután szinte egy magyar boltban se láttam "azonnal átvehető" fekete Phanteks Eclipse P400-at, megkérdeztem AQUA-t és iPon-t, hogy mi a stájsz, mikorra várható. Lényegében azt a választ kaptam, hogy "franc se tudja". Erre ma mit látok iPon-on barangolva? Más névvel (beiktattak egy "hangszigetelt" szót), és így más oldalon-linken rendelhetőnek van feltüntetve. Rájuk írtam ismét, hogy most akkor rendelhető-e, vagy csak valaki valahol melléklikkelt. Válasz? "Igen rendelhető a ház azon az oldalon amit Ön is linkelt!". Gégé. Ezzel egyidőben AQUA oldalán is elérhető lett, illetve ahogy néztem más random boltot (rbx-et pl), ott is van. Hamar jött a Jézuska és váratlan meglepi jelleggel szétszórt "pár" ilyen házat a boltok közt, vagy csak ennyire botrány a logisztika? :D

There is no war. Only the harvest.

(#59931) Shadowguard válasza xPraetoriaNx (#59930) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Szerintem ennyire botrány a logisztika :) Mikor a gépet rendeltem két hete pont eltűnt a Zotac-féle GTX 1080 a készletből. Rájuk írtam várható-e még, erre megkaptam a sablon-választ: "tudja a f***". Két óra múlva megint készleten volt :C

(#59932) Hunork válasza Shadowguard (#59931) üzenetére


Hunork
veterán

Én CL13-as DDR4 memóriával jártam így. Megrendeltem, bent a kosárban, aztán a számlázásnál közölte, hogy a termék nem elérhető :Y :W És máshol sem volt. Aztán mást rendeltem, és két hét múlva ott virított persze. Igaz 2k-val drágábban... :(((

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59933) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Egy barátom szeretne ma házat venni, ezek közül szeretne egyet választani (ezek azok amik el is érhetőek itt, szimpatikusnak tűntek neki):
Cooltek GT-03
Zalman R1 Window
Aerocool GT-A
Aerocool GT Advance
Anidées Ai4
In Win GT1

Szerintetek ezek melyikkel járna a legjobban, mi volna a legjobb választás?

(#59934) demmer123


demmer123
őstag

Szerintetek mennyire jó ez a gépház?

IN WIN 303

[link]

Szellőzés szempontjából?Kompakt vízhűtés el fér benne? Enermax Liqmax II 240.

Mivel nagyon minőségi és dizájnos.És az ára is elfogatható.

[ Szerkesztve ]

(#59935) fogtunder válasza xPraetoriaNx (#59930) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezek a webshopok nem manuális listázással dolgoznak, az kb. kezelhetetlen lenne, hanem a nagykerekhez vannak direktben bekötve, többhöz is, gondolom ott volt változás a háttérben és új termékként húzta be automatikusan.

(#59934) demmer123: az alapján, amit láttam róla, elég jó kis ház, kicsit furcsán megoldott légáramlással, lent szív, fent kifúj. kicsit fura az elrendezés, ha nem moduláris a tápod, akkor a takaró lemez mögé begyűrt kábelek kissé útban lehetnek a kimenő levegőnek, de ezt mondjuk gyorskötözőkkel meg lehet oldani, illetve ha minden helyre szerelsz ventit, akkor negatív légnyomás lesz a házban, de semmi olyan, ami miatt ne lehetne megvenni, ha ez tetszik. 240-es kompakt vizet fentre biztosan (oda 360-ast is), de emlékeim szerint lentre is lehet szerelni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59936) abridabri válasza demmer123 (#59934) üzenetére


abridabri
veterán

Jo gephaz nagyon, nyugodtan veheted. Szellozese is rendben van. Alulra raknek 3db 12centis befujot , a tetore meg mehet a 240es Liqmax ,igy meg is van a pozitiv legnyomas.

(#59937) bandee0817


bandee0817
tag

arra lennék még kíváncsi (főleg azoktól akiknek z9 neo háza van) hogy a 5.25-ös tartók kiszerelhetőek-e? mert még ha csak egy kis sufni tuninggal is (gyorskötöző, stb...) még oda is lehetne rakni ventillátorokat. erről tud valaki részletesebben nyilatkozni? mert ha ez így megoldható akkor megvan a végleges válasz arra hogy az lesz-e a ház amit megvennék, ezzel a módszerrel jobban lehetne hűteni a processzor, egy vonalba lenne vele első-hátsó venti.

(#59938) fogtunder válasza #71589120 (#59927) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szíved joga, én a gagyi porszűrő és a műanyag elő/fedlap miatt nem igazán preferálom a Z9 Neot. nálam az i5 full terhelésen 80 fok körülig ment fel a gyári hűtővel, ez még üzemi hőfok amúgy, de nem kevés és hangos is volt, mint az állat. hűtővel kapcsolatban a CPU hűtős topikban fognak tudni segíteni, jobb ha inkább rájuk hallgatsz.

(#59937) bandee0817: ki lehet szedni őket, de az, hogy szemben lesz a két venti, nem sokat fog számítani légáram szempontjából. én amúgy elolvastam már vagy 6 Z9 Neo tesztet, de továbbra sem találok egyet sem SK cikkén kívül, ahol panaszkodnának a CPU hűtésre. az Anandtech 850W-os terheléses tesztjében konkrétan 32 fokos eltérést mértek a külső hőmérséklethez képest 200W-os szimulált hőtermelő egység mellett a CPU részen. tényleg engedd már el azt az egyetlen, nem stabil körülmények között végzett mérést és vedd meg, ha ez tetszik.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59939) bandee0817 válasza fogtunder (#59938) üzenetére


bandee0817
tag

igen, én se találkoztam még azon kívül sehol ilyen panaszra, viszont embereket (itt is, máshol is) akiket megkérdeztem, nem sokan tanácsolták még, egy facebook csoportban kifejezetten lehúzták az összes neo-t, hogy szar a légáramlás, így szar a hűtés a processzorra nézve.

(#59940) fogtunder válasza bandee0817 (#59939) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és ők mire alapozták? saját tapasztalatra, vagy ugyanarra a táblázatra?

nem kicsi a ház, ha megfelelő mennyiségű levegő tud bemenni és távozni, nem kellene, hogy baj legyen vele, ha meg 5 ventivel egy fos a szellőzése, akkor azon a keretek kiszerelése és egy hatodik sem fog sokat javítani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59941) bandee0817 válasza fogtunder (#59940) üzenetére


bandee0817
tag

jogos igazából a felvetés, arra volt csak hivatkozva. mások csak szimplán a p400-at vagy egy nzxt s340-et ajánlottak hogy ezek jobbak mint a neo.

(#59942) fogtunder válasza bandee0817 (#59941) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem hűtésben nem lesznek kimondottan jobbak, pláne a gyári ventikkel, mivel a Z9-ben van 5, a P400/S340 duóban pedig csak kettő, de egyébként azok is rendben vannak gyárilag is. nekem ami alapvetően nem tetszik a Z9 Neo-ban az a műanyag elő és fedlap, a porszűrők és a molexes ventik. a stabilitása tesztek alapján OK, van rendes kábelrendezési lehetőség benne és nem néz ki rosszul.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59943) bandee0817 válasza fogtunder (#59942) üzenetére


bandee0817
tag

hát szerintem olyan áron ez a kompromisszum vállalható. valóban a ventik száma több, a műanyag használat a többinél is megvan. s340-nél főleg panaszkodtak rá. p400ról ilyen téren nem hallottam több panaszt, ezért is gondolkozok a kettő között. plusz érv számomra a neo mellett hogy nagyobb a hely benne a gpu-nak (420mm)

(#59944) xPraetoriaNx válasza bandee0817 (#59943) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Miért, mekkora VGA-t akarsz venni? :D

There is no war. Only the harvest.

(#59945) bandee0817 válasza xPraetoriaNx (#59944) üzenetére


bandee0817
tag

per pillanat semmilyet :D de úgy akarok venni gépházat hogy az a jövőben ne okozzon akár ilyen gondot is hogy ne férne bele valamilyen hűtés vagy gpu, proci hűtő, stb...

(#59946) fogtunder válasza bandee0817 (#59943) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért nem hallottál ilyen panaszt az P400-ról, mert azon a szellőző rácsok kivételével minden burkolati elem fémből van :D így egységes a fetése és nincs az a veszély, hogy besárgulnak a műanyag alkatrészek.

nehezen látom, hogy mi lenne az a helyzet, mikor pont az a 2,5 centi plusz hiányozna VGA clearance terén, nekem most van bent egy GTX970 és egy push-pull konfigra szerelt kompakt víz, még van is hely közöttük bőven, simán elférne egy 3 ventis VGA is.

de te már e legelejétől Z9 Neot akartál venni, most is azt akarsz. rendeld meg, legyél vele boldog.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59947) bandee0817 válasza fogtunder (#59946) üzenetére


bandee0817
tag

igen, elejétől kezdve az tetszik, csak nem akarok első benyomásra venni valamit amit esetleg megbánhatok később, ezért alaposan mérlegelek, kivesézem a témát és utána döntök :D

(#59948) fogtunder válasza bandee0817 (#59947) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, hogy ezt mondom, de te nem megrágtad a témát, hanem egyetlen mérési eredményen lovagoltál folyamatosan, miközben mindenhol máshol az van tesztekben (amiket elmondásod szerint te is olvastál), hogy értelmes szellőzése van a háznak. közben az ajánlott alternatívákkal mintha nem is foglalkoztál volna, mindig visszatértünk a táblázathoz, egészen eddig a pillanatig. ez a 39,5cm vs 42cm VGA clearance legalább ekkora marhaság, semmi lényegi különbséget nem fog jelenteni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59949) bandee0817 válasza fogtunder (#59948) üzenetére


bandee0817
tag

a többi szempontot nem itt vitattam meg, azokról már megszereztem az infókat, ez az egy szempont volt már csak fontos főképp. valóban mindenhol ezt olvastam hogy oké, illetve nem olvastam sehol panaszt rá, kb említés se volt róla. hardwarecanucks is tesztelte, ő se mondott róla semmit. ami nem jelent se jót se rosszat. de én kérek elnézést ha ez téged zavart. az alternatívákkal foglalkoztam egyébként mert egyesével mind megnéztem, szimplán csak nem reagáltam rá mert nem tetszett vagy nem volt más igényeknek megfelelő, de legfőképp mert nem tetszett. a cm-eket figyelgettem jobban de nem annyira megnyerőek, szimpla fekete dobozok voltak számomra. ezért is tetszett a p400 és a neo. persze a p400 is elég egyszerű, viszont az eleje és a kis rgb led fény dob rajta.

(#59950) fogtunder válasza bandee0817 (#59949) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na jó, de ha van egy autó, amivel szembe megy a forgalom az autópályán, akkor vajon a forgalom megy rossz irányba, vagy az autó? az, hogy sehol nem írják problémának, de egyébként még maga ShellKretor se a szöveges értékelésben, azért eléggé félre nem érthető szerintem. az Anandtech még le is mérte, reprodukálható módon, ott vannak a grafikonok, gondolom az ő tesztjükbe is belebotlottál.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.