Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) fogtunder válasza Dronte (#63000) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Zárt tetővel értelem szerűen nincs sok értelme oda porszűrőt rakni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63002) Dronte válasza fogtunder (#63001) üzenetére


Dronte
aktív tag

Arra gondoltam, hogy koncepcionálisan egyáltalán van-e értelme nem zárt tetejű háznak :))

(#63003) KaReSz666


KaReSz666
újonc

Sziasztok,

új ház vásárlására készülök, a kinézett típus egy Thermaltake Versa N27 Snow.

Amiket beleraknék:
- jelenleg AsRock B85M Pro4 micro ATX alaplap / a jövőben valamelyik Z270-es lapot venném várhatóan ATX méretben
- Deepcool Gammaxx 400 hűtő (154,5mm magas) egy i3-4150 processzoron. (Utóbbit később i5-7600-ra cserélném, de gondolom nem azon múlik)
- videokártya épp gariztatás alatt, vagy egy ASUS R7 265 (234mm) kerül vissza bele, vagy egy 1070 (240mm)
- 1 db 2,5"-os SSD és 1 vagy 2 db 3,5"-os HDD

Egyéb szempontok:
- 5,25"-os bővítőhelyet nem szeretnék, nem használom, viszont többnyire ronda. Ezért is tetszett az N27.
- fontos a kábel menedzsment, ezt a budget Akyga házam is tudja
- I/O panel USB 3.0-val
- ablakos kivitelt szeretnék
- modularitás, porszűrő nem elvárás, de mindenképpen plusz pont
- design is másodlagos, de inkább szeretnék a szokásos doboz formától elrugaszkodni (szintén az egyik selling point-ja az N27-nek). Ezen kívül a fehér vagy részben fehér házak igencsak megtetszettek.

Van valakinek tapasztalata ezzel a házzal kapcsolatban? Ha valamiért esetleg nem ajánlott, mit tudtok helyette ajánlani 20-25 ezer forint körül?

(#63004) Sadol89


Sadol89
csendes tag

Sziasztok!

Milyen házat ajánlanátok a következő konfighoz?

-MSI b250m Mortar (microATX)
-Intel Core i5-7500 - gyári hűtő egyelőre
-FSP Hexa+ 500W
-ASUS STRIX-RX480-O8G-GAMING (29.8 x 13.4 x4 centiméter)

15.000 forint körül gondoltam, de bolti árban szerintem lehet 15-20 ezer között is, hátha találok az aprón valami jó ajánlatot. :)
Amit eddig néztem és tetszett az a Z9 Neo, de érdekelne még pár alternatíva. A lényeg, hogy ne legyen kirívó sem színben, sem formában. Színben feketét, vagy sötét színt preferálom. Ablak, világítás mindegy, hogy van-e.

Köszönöm!
:))

[ Szerkesztve ]

(#63005) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Egyszerű minimál megjelenésű, jól szellőző házat keresek, aminek lehetőleg a tetején vannak a gombok meg a csatlakozók. Feketét és nem baj, ha nem ablakos.
A Zalman Z9 Neo és az R1 megjelenésre tetszik, de az elején lévő ajtó elég gyenge a tesztek szerint. Létezik ezekhez hasonló, aminek nem nyitható az eleje?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#63006) abridabri válasza petymeg (#63005) üzenetére


abridabri
veterán

Ez igy keves, nem adtal meg arkeretet / kell -e 5,25" hely / hany vinyo/ssd van ?
Jol szellozo-felso gombos -minimal haz = Fractal Define S

(#63007) petymeg válasza abridabri (#63006) üzenetére


petymeg
addikt

Ár: 10-15 ezer. Max 18.

Csak 2 SSD és egy hdd lesz benne. DVD romot nem tetvezek.

Enermax Ostrong Lite milyen? Egy rövid guru3d-s leíras szerint tendben van. Kinézetre is jó.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#63008) Mclovin


Mclovin
senior tag

Valaki hallott mar róla vmit?

[link]

20 ezres arsavban jo opcio lehet.

(#63009) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!

Akinek Zalman Z9 plus háza van az mrg tudja mondani nekem,hogy egy 158mm-es hűtő bele fér e? Semmi infót nem találok a neten csak találgatást.

(#63010) laskr99 válasza laskr99 (#63009) üzenetére


laskr99
addikt

Habár ha nem fér be kövi hónapban ,akkor megveszem a BQ silent base 600-at.

(#63011) Pityu. válasza laskr99 (#63009) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt írták egy helyen,egy csomó keresgetés után találtam,hogy 165mm es processzor hűtőt még sikerült bele szerelni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63012) SyMbioTe válasza laskr99 (#63009) üzenetére

Shellkretor oldalán azt írta, hogy 158mm-es Scythe Mugen 2 Rev. B befért.
expertreviews-on meg 165mm-es is befért, de ennél nagyobb valószínőleg már túl nagy lenne.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#63013) laskr99 válasza SyMbioTe (#63012) üzenetére


laskr99
addikt

Rendben köszi mindkettőtöknek. Ugyan ezt találtam.

(#63014) csocs válasza Pityu. (#62986) üzenetére


csocs
tag

Gratula, ez a ház van nekem is. Vettem hozzá felülre két ventit, plusz egyet előre.
Nem porosodik fentől, kifelé megy a levegő. Szerintem ne aggódj.

(#63015) Pityu. válasza csocs (#63014) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én tegnap raktam össze,raktam bele előre 2 ventilátort felülre két ventilátort meg ugye hátulra egy ventilátort,az első kettő az alaplapról szabályozódik,a felső kettőt meg rá raktam a ház szabályzójára,és így egy nap után veszem észre,hogy mennyivel halkabb legalábbis mikor nem játszok vagy ilyesmi a gép mint a cm690.Kíváncsi leszek azért majd nyáron ,hogy fog muzsikálni.
Most így nézett ki szétszedve tegnap

itt már bele raktam a plusz egy ventilátort előre,csak itt meg másik videokártya van benne tesztnek

Meg csináltam egy gyors terhelés mérést

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63016) abridabri válasza Pityu. (#63015) üzenetére


abridabri
veterán

Fasza lett :K
En mondjuk kivennem a felso ventit ami a CPU huto elol szivja el a levegot.

(#63017) Pityu. válasza abridabri (#63016) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Melyiket,mind kettőt?

#csocs

Tényleg, te mivel takarítod a ház külsejét?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63018) juve600 válasza Pityu. (#63015) üzenetére


juve600
nagyúr

jó ez
:C

(#63019) abridabri válasza Pityu. (#63017) üzenetére


abridabri
veterán

Ami a CPU venti elott van (a DVD mellett ) a teton az tok felesleges ,ami kozvetlen folotte van az artani nem art.

(#63020) dqdb válasza Pityu. (#63017) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ami felül középen van (tehát nem a közvetlenül a CPU hűtő feletti, hanem az előtte lévő). Az oda helyezett ventilátorok képesek elszívni a friss levegő egy részét a CPU hűtők elől, és ezért előfordulhat, hogy kevesebb ventilátorral alacsonyabb lesz a CPU hőmérséklete.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#63021) fogtunder válasza KaReSz666 (#63003) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem néz ki olyan szürnyűnek, de Versa széria a költségcsökkentett szárnya a TT portfóliónak, amennyire észrevettem.

20-25 között ha nem téglatest kell, akkor Phanteks P400 van, amit tudok ajánlani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63022) fogtunder válasza dqdb (#63020) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ráadásul annak a ventinek nincs is szellőzés vágva a műanyag tetőpanelen, az összes levegő visszapattan róla, teljesen felesleges, hogy ott legyen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63023) fogtunder válasza petymeg (#63007) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ennyiért ne várj nagy csodát, ez az alja, a Z9 Neo egy tök jó ár/érték arányú cucc én azt venném. ha nem tervezel bele DVD meghajtót, akkor nem mindegy, milyen az ajtaja? soha nem fogod kinyitni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63024) süttyő


süttyő
tag

Szaisztok!
Vízhutesre szeretnek hazat venni, fontos lenne a letisztul kinezet, plexi nem kell miven olyan helyen lesz, ahol ugysem latszik.
A keret 25-30e Ft lenne.

(#63025) abridabri válasza süttyő (#63024) üzenetére


abridabri
veterán

A legjobb haz vizre 30k alatt : Define S
2radi beepitve

(#63026) Pityu. válasza abridabri (#63019) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Majd lehet akkor azt kikötöm

#dqdb

Akkor majd ki kötöm de nem szerelem ki hátha esetleg nyáron... Egyébként pl ház aljából befelé fújó ventilátornak pl van értelme?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63027) fogtunder válasza Pityu. (#63026) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a ház kialakításától is függ, de a legtöbb esetben nincs. ha úgy van tervezve a ház, radit raksz az aljába és azon fújsz keresztül, nagyon melegszik a VGA, akkor lehet, de többnyire előről menjen a levegő hátra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63028) Pityu. válasza fogtunder (#63027) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ugye az eleje zárt így két szélső csíkon veszi a levegőt,de előre is két ventilátor raktam a biztonság kedvéért.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63029) fogtunder válasza Pityu. (#63028) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tudom, ismerem, pont ezért írtam, hogy semmi értelme fent elől a ventinek, mert csak a műanyag panelba fúj bele. de ennek mi köze ahhoz, hogy van-e értelme lentről befújni? előről hátra aztán csá.

az, hogy egy házban van x venti hely, nem azt jelenti, hogy mindegyikre kell is rakni valamit.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63030) Pityu. válasza fogtunder (#63029) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát mert ki marad egy ventilátor :D
Melyiket hagyjam bent a bi quiet silnet winget vagy a shadow winget?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63031) fogtunder válasza Pityu. (#63030) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Silent Wings jobb, úgyhogy azt. a másikat meg el lehet rakni tartalékba, ha valamelyiket cserélni kell később.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63032) Pityu. válasza fogtunder (#63031) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Okés :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63033) Mosqu!to válasza fogtunder (#62980) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi a tippeket!

Közben nagyon megtetszett a Silencio 550, de ahogy látom ezekről erősen beszélitek le a népet. Azonban a SATA Hot Swap és SD olvasó a tetején nekem sokszor jól jönne.
Van az ajánlott házak között olyan, amelyik rendelkezik ezekkel a funkciókkal?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#63034) fogtunder válasza Mosqu!to (#63033) üzenetére


fogtunder
nagyúr

SATA dokkolót nem tudok, az SD olvasó egy fokkal gyakoribb, de hangszigeteltből most hirtelen nem jut olyan eszembe, ezekről leszoktak szépen lassan a gyártók. nem opció mellé inkább egy USB3 SATA dokk? abból lehet van olyan, ami SD-t is kezel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63035) Pityu. válasza Mosqu!to (#63033) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ilyen dokkolós pl a cm690 advanced III viszont az lyukacsos ház,silencio helyet meg szerintem másfqjta hangszigeteltet èrdemes,viszont a dokkoló tènyleg ritka. Nekem egy cm690 advanced II van elfekvőben,azon párszol használtam a dokkolót nem rossz dolog.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63036) Mosqu!to válasza Pityu. (#63035) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Asztali dokkolókat találok főleg, de szeretném házon belül megoldani a dolgot.

Ilyet viszont nem találtam, csak olyat, ami vagy driveot fogad, vagy kártyaolvasó.

Esetleg még ezt: [link]
Viszont ennek kell két kábel, ha meghajtót akarok rádugni kívülről, vagyis nem dokkol, csak port replikátor, de ez is már félsiker.

Ti láttatok esetleg már olyat, amihez nem kell plusz kábel, beépíthető 3,5/5,25 helyre és van rajta SD és SATA dock? :D Ez esetben veszek egy Fractal R5-öt és hozzá egy ilyen eszközt.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#63037) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!
Egy laikus kérdés:
A Cooler Master HAF X miért nincs az ajánlott házak között?
A kérdésem alapvetően arra irányul, hogy szeretném tudni mi szól ellene az árán kívül, mert jelenleg ilyenem van. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63038) fogtunder válasza ribizly (#63037) üzenetére


fogtunder
nagyúr

50K alatt rengeteg ház van, ami jobban megéri, plusz iszonyat öreg konstrukció. ha az ár/érték arány nem lenne lényeges tényező, akkor lehetne 3-szor ilyen hosszú a lista, de sok értelme nem volna.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63039) ribizly válasza fogtunder (#63038) üzenetére


ribizly
veterán

Köszi a gyors választ!
Akkor, ha jól értem igazából nincs vele gond, "csak" régi meg drága. :DDD
Van értelme amúgy lecserélni (tudom ez részben szubjektív kérdés sokszor), vagy ha megfelel, akkor maradhat? :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63040) fogtunder válasza ribizly (#63039) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha a hőfokok rendben vannak, porosodással, zajjal nincs bajod, akkor nincs értelme. megint más kérdés, hogy akarod-e cserélni, nekem se volt szükségem másik házra mikor váltottam a P400-ról, de kellett :DDD

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63041) ribizly válasza fogtunder (#63040) üzenetére


ribizly
veterán

Köszi a választ! :R
Akkor egyelőre marad. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#63042) csgabee


csgabee
tag

NZXT Phantom 410
vagy
Corsair r200 szerintetek?
Persze,ha a félárra leértékelt phantom-ot addig el nem viszik:)

(#63043) fogtunder válasza csgabee (#63042) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Phantom

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63044) csgabee válasza fogtunder (#63043) üzenetére


csgabee
tag

köszi!

(#63045) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok!

Alaplap: ASRock B85 Pro4
CPU: i3 4130
RAM: 2x8GB Samsung
VGA: Gigabyte 750Ti
Hangkártya: Audigy 2ZS
HDD: 2x750GB Samsung HDD
SSD: 1TB Samsung SSD
Táp: Be quiet! PP 10 CM 400W

átépített gépem lenne a régi SHARKOON Rebel9 Value házban. Ennek csak USB2.0-s csatlakozói vannak elől. Arra rá lehet kötni az USB3.0-t vagy nem fog működni? Ha nem fog, akkor lehet csatlakozót cserélni vagy új házat kell venni?

[ Szerkesztve ]

(#63046) hegegabi80 válasza pinnacle (#63045) üzenetére


hegegabi80
addikt

Átalakító kell hozzá, anélkül nem fog menni.

Vagy magát a házon lévő csatlakozót cseréled 3.0 aljzatra.

De egyébként az alaplapokon szokott lenni mind a két fajta csatlakozó, legalább is az enyémen van.

[ Szerkesztve ]

(#63047) pinnacle válasza hegegabi80 (#63046) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ezen is van mindkettő. Házon lévő csatlakozót, erre kellene cserélni? Lehet, akkor egyszerűbb ha csak 2.0-nak használom.

Ha inkább vennék házat, van valami új ajánlott a 10-15k összefoglalóhoz képest?

(#63048) fogtunder válasza pinnacle (#63047) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nem használod gyakran, akkor szerintem hagyd meg USB2-nek, persze, ha szeretsz barkácsolni, akkor hajrá, de még kell kábel is, mert nagyon más a kettő.

ha olcsón akarod megúszni, aprón többnyire van Bitfenix Shinobi 10 körül, ha meg 15-ig elmész, akkor már érdemes rádobni azt a 3K-t egy Z9 Neoért. esetleg apróról sima Z9 is jó választás 10-12-ért.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#63049) pinnacle válasza fogtunder (#63048) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#63050) Francia91


Francia91
veterán

Üdv megint az Uraknak!

Kérdésem tárgya a Silverstone Grandia GD04. Arra jutottam, hogy hanyagolom az SST-ML03B-t, nem szeretnék a Low Profile VGA miatt kompromisszumot kötni, valamint a GD04-nek jó a szellőzése is, valamint a teszteket olvasva jól is szerelhető. Valakinek van-e ilyen, esetleg tapasztalat róla?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.