Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) makoss válasza abridabri (#59973) üzenetére


makoss
addikt

Most jobban megnéztem ezt a Corsair házat, és láttam 2 oldalt kitüremkedést :F
Ez ami itt szerepel 215mm szélesség az a ház teljes szélessége?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60002) fogtunder válasza makoss (#59999) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Minden opció, amit elvisz a flex ;] De amúgy nem, mert akkor a táp nem kap levegőt.

Gondolom nem mondok újdonságot azzal, hogy mindent, amit az interneten olvasol fenntartással kell kezelni. Az újságíró és webshop üzemeltető is emberből van, hibáznak. Specifikációt, ha ennyire kihegyezett a dolog, a gyártónál érdemes nézni, nagy valószínűséggel ott nincs elkúrva.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60003) [Prolixus] válasza Pete55555 (#59998) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Az érdekes. Nálam pl. nem világít semmi full kikapcsolt állapotban. Ha reset-et nyomok, vagy reboot van, vagy alvó mód, akkor természetesen igen, de ha rendesen kikapcsolom a gépet akkor nem.

Mivel gondolom az előlapi "elektronika" ugyanaz, így az alaplap lesz a ludas szerintem...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#60004) makoss válasza fogtunder (#60002) üzenetére


makoss
addikt

Akkor a régi biztos módszer lesz:
Felhívjuk azt a boltot amelyiknél beszerezhető, mérje le! :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60005) smiti válasza makoss (#60004) üzenetére


smiti
addikt

Én inkább az adott ház topikját keresném fel és a használóját kérném meg hogy mérje le. Márcsak azért is, mert nagyon sok boltban ritkán található meg kézzelfogható készleten bármi is. :B

(#60006) makoss válasza smiti (#60005) üzenetére


makoss
addikt

Az NZXT topikja már nem nagyon válaszol, 18.-án is feltettem kérdést, azóta sem jött válasz... :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60007) Popes válasza makoss (#60006) üzenetére


Popes
őstag

Én pl válaszoltam neked itt, ezért oda már nem írtam be ugyan azt. :)

Deus ex machina

(#60008) makoss válasza Popes (#60007) üzenetére


makoss
addikt

Jó, csak annak fényében eléggé leült a topik :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60009) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

30 ezer körül milyen CSENDES házat tudnátok javasolni? Jelenleg GTX 1060-am van, de 1070-et tervezek bele, kb 32 centis kártyának bele kell férnie a vinyókkal együtt!
Kinézet nem fontos, nem kell világítani, nem kell átlátszó oldallap, csak legyen USB3.0 a tetején(!)

Előre is köszönöm :)

(#60010) fogtunder válasza cadgers (#60009) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Fractal Design Define R4, Corsair Carbide 400Q, Bitfenix Ghost, Phanteks P400S ami így gyorsan eszembe jut.

mondjuk azt, hogy a vinyók alatt hány és milyen méretű HDD-t értesz, a pontos ajánláshoz tudni kellene.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60011) demmer123 válasza fogtunder (#60010) üzenetére


demmer123
őstag

Melyik gépházat ajánlanátok?Sajnos amit régebben tettem fel kérdést IN WIN gépház még se jön be a tápegység elrendezése miatt.

Ezeket néztem ki.Melyik lenne a legjobb választás?

Phanteks Enthoo Pro Window fehér
Phanteks Eclipse P400S window fehér
Phanteks Enthoo Pro M
Nzxt h440

Fontos hogy szép letisztult legyen.Ahogy néztem leginkább a Nzxt h440 a legszebb ezek közül.De viszont annak rossz a hűtése mivel hangszigetelt.240 Kompakt vízhűtés lenne bele rakva.

(#60012) fogtunder válasza demmer123 (#60011) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem egy katasztrófa a H440 hűtése, bár tény, hogy nem egy szélcsatorna. erre a vázra épül az NZXT Noctis is, de az még drágább, szerintem már indokolatlan mértékben, a szellőzése viszont jobb.

az Enthoo Pro és Pro M nagyjából ugyanazok, az M verzióban kevesebb az 5,25" hely és gyárilag csak egy ventivel szerelik, a váz mindkettőnél elég jó. az M-nél van egy apró hiba, az első porszűrő a két oldalsó nyílást nem fedi le, ott azért be tud szökni a por, ez mondjuk némi mágneses szalaggal és szúnyoghálóval orvosolható, de amúgy kellemetlen, mert nagyon jó ház. radi felfogatásra van külön kihúzható keretük fent, ami egy elég kényelmes megoldás, ha esetleg többször fogod szerelni a cuccot.
a P400 egy mérettel kisebb, csak előre lehet 240-es vizet rakni, de oda simán befért az Arctic 96mm vastag szörnyetege is úgy, hogy még lenne hely egy 32centi videó kártyának is. nekem nagyon bejönnek a Phanteks vázak, nem véltelnül vettem P400-at, szerintem 20K környékén eléggé best buy.

ha letisztult külsőt akarsz, érdemes megnézni a Fractal Design Define szériát, R4, R5, S, az első kettő hangszigetelt, az S kvázi az R5 szigetelés nélküli verziója, a belsejük teljesen moduláris, nagyon jól variálható, de nincs tápegység takaró lemezük, ami ablakos verziónál zavaró lehet.

illetve ott van még a Corsair 600C, aminek az érdekessége, hogy fordított felépítésű, mintha fejjel lefelé lenne az egész, és a kistesója, ami a P400-ra hajaz, a 400C. ez már normál elrendezésű, kvázi ugyanaz, mint a P400, kicsit letisztultabb külsővel, zsanéros oldalajtóval.

szerintem egyikkel sem jársz rosszul az általad felsoroltak közül sem, egy kompakt vizes procit és egy VGA-t nyugodtan bepakolhatsz akármelyikbe, vagy azokba is, amiket írtam. szerintem nézz meg mindegyikről egy-két review videót, amiből kiderülnek az apró eltérések, aztán dönts az alapján + kinézet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60013) demmer123 válasza fogtunder (#60012) üzenetére


demmer123
őstag

Aha értem köszi a véleményed.

És még az számít egy háznál hogy full tower vagy midi tower?Fontos hogy minél nagyobb legyen a ház?

(#60014) Hunork válasza demmer123 (#60013) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyobb ház = elvileg jobb szellőzés. Azért elvileg, mert láttam olyan nagy tornyot, amiben gyárilag 12cm-es ventik voltak, talán egy 14 cm, ami érthetetlen. De ez gyártó függő. Továbbá ATX, EATX alaplapok telepítése, nagyobb méretű folyadékhűtés alkalmazhatósága, ablakos verzió esetén moddingolás széles lehetősége (led szalag, neon...stb) Ami talán kimarad már, az a még több tároló, a legtöbb esetben plusz keretet kell venni.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60015) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Megnéztem egy pár helyen a Corsair carbide spec-03 házat és olyan kérdésem lenne, hogy a ház szélessége az úgy 215 miliméter, hogy a ház két oldalán lévő kitüremkedéssel együtt, vagy a nélkül?

...ahogy a képen jelöltem úgy 215mm?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60016) fogtunder válasza demmer123 (#60013) üzenetére


fogtunder
nagyúr

régebben, mikor a meghajtó helyek fixek voltak, lényeges volt a méret, egyrészt légármalás, másrészt VGA clearance szempontjából, ez egyre inkább elmúlik, ahogy modulárissá válnak a belsők és a gyártók is koncentrálnak rá, hogy a meghajtó helyek minél kevésbé álljanak a levegő útjába alapból. egy kipucolt belsejű midi toronyban, mint az NZXT S340 van kb. annyi hely, mint egy pár évvel ezelőtti full size toronyban, mivel a táp takaró lemez felett nincs semmi.

valamivel jobb lesz egy nagyobb ház hűtése még mindig, de amíg nincsenek nagyon egymásra zsúfolva a hőtermelő alkatrészek, mint egy szűk mITX kuckónál, eget rengető különbségek nem lesznek, pár fok ide-oda. a nagyobb házak mostanság inkább azoknak előnyösek, akik épített vizet terveznek, vagy több kompaktot egyszerre beépíteni, vagy valamiért van egy valag meghajtójuk és nem elég a minimalista két HDD és két SSD hely.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60017) Rico33 válasza cadgers (#60009) üzenetére


Rico33
aktív tag

Merem ajánlani még az Aerocool Aero 1000-et. A gyári ventiket cseréltem BQ PW2-re és alaplapról vezérelve alig van hangja.

(#60018) makoss


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60019) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy tudnátok e ajánlani egy NZXT H440-hez hasonló házat, csak egy kicsit olcsóbban? Olyan 30ezer ft-ért. :) Ha nincs nagyon ilyen akkor marad a H440 csak kíváncsi vagyok milyen ilyesmi házak vannak még. :) Procihűtő egy Phanteks PH-TC12DX lenne egyébként, csak hogy a kompatibilitás is meglegyen :)

[ Szerkesztve ]

(#60020) fogtunder válasza Alcsi69 (#60019) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Fractal Design Define R4, Bitfenix Ghost

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60021) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Nálunk itthon lehet ilyen 2 vinyótartós tartót venni?
Illetve ki melyik boltot ajánlaná ha rendelne most gépházat?

Paranormal Cocktivity

(#60022) cadgers


cadgers
aktív tag

Define R5 rosszabb mint az R4? Tobben az utobbit irtak ajanlasnak mikozben az elobbi ujabb

(#60023) fogtunder válasza cadgers (#60022) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az R5 belseje teljesen manuális és a teteje fogad 360-as radiátort is, egyébként sok különbség nincs, ha ezeket nem használod ki, nem nagyon éri meg a felárat. plusz a tetején a szellőzők szélesebbek, mint egy 140-es venti és nincs hozzájuk porszűrő, ami nekem személy szerint nem tetszik. mindkettő jó ház amúgy, de ha nem akarsz brutál vízhűtést építeni, az R4 is elég. van még pár különbség, mint a hátsó SSD helyek jobb szerelhetősége és a HDD keretek levegő áteresztő képessége, ha ezek számítanak, akkor érdemes rámenni az R5-re, vagy ha jó áron találsz egyet.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60024) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ide irányítottak.

Előzmény:

[link]

[link]

(#60025) Popes válasza DrojDtroll (#60024) üzenetére


Popes
őstag

Szerintem határozz meg egy keretet hogy mennyit szánnál a házra, meg egy pár szempontot a kinézetét illetően, és amikor megvan a hűtés és minden egyéb aminek el kell férni benne akkor kérj ajánlást.(a ház lesz a hab a tortán, az utolsó kiválasztandó elem) :)

Deus ex machina

(#60026) DrojDtroll válasza Popes (#60025) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm, az iránymutatást. :)

:R

(#60027) cyberkind


cyberkind
félisten

Ha a Cooler Master Mastercase 5 Pro ház tetejébe belemegy 2 14-es venti, akkor a 280-as radit is tudja fogadni, vagy ez a nagyobbnak a kiváltsága?

Paranormal Cocktivity

(#60028) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Erről a Corsair carbide spec-03 házról rengeteg külföldi videó van, de itthon sem teszt cikk, sem unboxing videót nem találni.
Tud valaki véleményt mondani erről vagy ismerőst ajánlani itt akitől kérdezhetek? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60029) cadgers válasza fogtunder (#60010) üzenetére


cadgers
aktív tag

Bocsánat, a kérdésedre még nem válaszoltam:

Jelenleg 2 vinyóm van, 3,5" és 1 darab 2,5" SSD

Hosszútávon vinyómentesíteni szeretném, szóval 2 max 3 SSD, de ez még odébb van.

(#60030) cadgers válasza cadgers (#60029) üzenetére


cadgers
aktív tag

Fractal Design Define R4, Corsair Carbide 400Q, Bitfenix Ghost, Phanteks P400S

Ezek közül melyik a leghalkabb?

(#60031) makoss válasza makoss (#60028) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60032) fogtunder válasza cadgers (#60030) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nagyon jó kérdés, de valószínűleg a Define R4 és a Ghost.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60033) csuree


csuree
csendes tag

Sziasztok!

Lehet h rossz helyre írok, sőt inkább biztos, de nem találtam topicot ami közelebb áll a dologhoz
annyi lenne a kérdésem hogy valaki meg tudná mondani h ennek a háznak mi a neve(márka,típus)

http://www.mediafire.com/convkey/d7df/nm22o5v2x8bxkfdzg.jpg?size_id=c

Előre is köszi

(#60034) makoss


makoss
addikt

Senkinek nincs Corsair carbide spec-03 háza? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60035) carpediem007


carpediem007
tag

Sziasztok.
Valakinek van IN WIN 805 haza? Vagy tudnátok ajánlani ilyen minőségű üveg és fém házat? Minél kevesebb műanyaggal?

(#60036) abridabri válasza carpediem007 (#60035) üzenetére


abridabri
veterán

Van olcsobban is uveges full ATX femhaz : Cooltek W2 igaz ez nem torony kialakitas ,hanem dual chamber.
ez peldaul egy szepen megepitett konfig leghutessel. vizhuteses W2 2radival
Vagy a Cooltek UMX4 , de annak az ara mar vetekszik az in-win araval.

[ Szerkesztve ]

(#60037) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Coolermaster Centurion 5II házam szeretném cserélni gépfelújítás miatt max. 25000 ft lenne a keret rá (az Asus ENGTS450 DC OC/DI/1GD5 videókártya és a samsung 850 pro 128 gb ssd maradna, a többi alkatrész cserélődne (gigabyte ga-h170 d3hp alaplap, be quiet straight power 10 400 w tápegység, 2 tb western digital 2 tb purple hdd (wd20purx). MMelyik ház lenne az ideális választás ebben az árkategóriában?

(#60038) fogtunder válasza Tappancs2001 (#60037) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az mondjuk érdekes lenne még, hogy milyen proci, milyen hűtővel, mert ha 160mm-nél magasabb toronyhűtő, akkor kicsit limitálja a választékot. illetve jó lenne valami preferenciát tudni, méretre, csendességre vontakozóan, legyen-e ablaka, ilyesmik és hogy lehet-e apróról, vagy mindenképpen boltból, számlával.

a HDD miért Purple? nem éppen desktop felhasználásra tervezték.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60039) Tappancs2001 válasza fogtunder (#60038) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia!

A processzor Core i5 6500 skylake lenne, gyári hűtővel. Új, valami csendesebb házra gondolok, jò szellőz. èssel.

(#60040) fogtunder válasza Tappancs2001 (#60039) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én első körben megnézném a Phanteks Enthoo Pro M-et, nincs benne első venti gyárilag, de egyébként nagyon jó ház. ott van még a Phanteks P400 (ennek a P400s verziója csendesített valamennyire) és az NZXT S340, vagy apróról lehet még nézni dolgokat, NZXT Phantom szokott lenni 22-24 környékén, látok Fractal Design Arc Midi R2-t 20-ért (ez nekem az egyik személyes kedvencem) Fractal Design Define R4 is van 20K környékén.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60041) Tappancs2001 válasza fogtunder (#60040) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Nagyon szėpen köszi a segítséget. Ha a linkelt videokártya gond nėlkül belefėr, akkor lehet, hogy az általad egyik kedvenc hàznak nevezettet fogom vàlasztani :)

(#60042) carpediem007 válasza abridabri (#60036) üzenetére


carpediem007
tag

Köszönöm a hasznos infót, nagyon jó alternatívák. Utánnuk nézek!!
:))

(#60043) fogtunder válasza Tappancs2001 (#60041) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem találtam meg az ASUS honlpaján, hogy hány centis a kártya, de ha bent van a középső HDD keret, akkor 29cm-ig vagy jó az Arc Midi R2-ben, ha kiszeded, akkor 43-ig, ami bőven több, mint elég.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60044) gabriel26


gabriel26
tag

Urak! Szuksegem lenne egy kis segitsegre!
Nem hiszem, hogy barki hasznal innen Cougar QBX hazat, de sehol nem talaltam arrol informaciot, hogy mekkora lehet a tavolsag egy sfx tapegyseg es a side bracket kozott.
Hivtam csomo boltot de sehol sincs raktaron, csak rendelesre van igy segiteni senki nem tudott. Nemzetkozi forumokon csak olyan embert talaltam aki vagy csont sotet, vagy atx tappal hasznalja.
Ideiglenesen hasznalnam a hazat amig megerkezik dec. Kozepen a rendelt ncase m1-em. Viszont a proci Aio hutonek es Vga aio hutonek is el kellene ferni benne. Tudom, hogy 240-es radiatort bele lehet rakni de a csovek minden kepen az alaplap oldalan vannak.
Azert neztem ezt a hazat, mert "utazos" gepkent hasznalom es tenyleg fontos, hogy kicsi legyen.
Ha mas nem, muszaj vagyok venni addig egy fractal nano s-t ami mar nem kicsi kategoria....

(#60045) Tappancs2001 válasza fogtunder (#60043) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Én találtam méretet: 8,54 inch*4,37 inch, ami átszámolva centiméterre 21,6916*11,0998.
A hardveraprón én is láttam én is ilyen házat 20000 Ft-ért. A másik, ami még tetszik, az általad javasolt Phanteks Enthoo Pro M ház. Szerinted melyiket válasszam?

(#60046) fogtunder válasza Tappancs2001 (#60045) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nagyjából azt, amelyik jobban tetszik, mindkettő jó ház, el fog bírni egy későbbi VGA fejlesztést is, esetleg kompakt vizet, nagyobb CPU hűtőt.

kis hiányosságai mindkettőnek vannak, a Midi R2-ben az egyik SSD hely szereléséhez ki kell venni az alaplapot, és nincsenek tépőzáras kábelrendezői, a Pro M-ben nincs elől gyárilag venti, az egy minimális extra kiadást jelent, illetve az előlap oldalsó szellőző rácsai a porszűrő mögött vannak, minimális por itt be tud menni, ez némi házibarkáccsal orvosolható (mágnes szalag + szúnyogháló).

én a 20K-s ár miatt szerintem a Fractalt venném, bolti áron pedig a Phantekset.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60047) Tappancs2001 válasza fogtunder (#60046) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszönöm szépen a segítséget, akkor eldőlt a választás a Fractal javára :)

(#60048) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Rakattam egy skylake pct. Kimaradt az optikai meghajtó. Régi gépből akarom kivenni,de nem mertem neki esni a n300-nak. Elől van 3 db perforált téglalap. Alsó lesz a floppy. Valaki tudna segíteni melyikbe kell rakni illetve hogyan? YouTubeon semmi.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60049) fogtunder válasza FIREBLADE78 (#60048) üzenetére


fogtunder
nagyúr

lehet bennem van a hiba, de én nem értem, mi a kérdés.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60050) xPraetoriaNx válasza fogtunder (#60049) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Én a kérdést magát értem, csak azt nem értem miért kérdez ilyet. Tudtommal édes mindegy, hogy a három 5,25"-ös helyből melyikbe rakja a DVD olvasót. :D

There is no war. Only the harvest.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.