Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) AngerFîsT válasza fogtunder (#60600) üzenetére


AngerFîsT
tag

Fractal és Phanteks közös gyereke Corsair által egyesítve ? :D ( lásd R széria és Pro M beütés oldalsó vezérlők miatt) . Ez olyan mintha hamar kikelet volna hozniuk egy ocó házat nyomás alatt vagy nem tudom..HDD rész az olyan mintha hiányozna valami alkatrész onnan o.O ez igaz a kábel elvezetésnél oda még elfért volna valami alap Corsair szürke gumiharang. Koncepció " jó lehet",de szerintem egy félkész ház ez amit hamar összehoztak. Ennél szerintem még a 300R is "szebb" :)

Itt látható lejjebb lévő képnél,hogy elvileg kapott alulra porszűrőt bár tetejére is rakhattak volna :D

I Say Anger you say FisT!

(#60602) BiP válasza fogtunder (#60600) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi a tippet, felveszem a listára. Hőmérséklet-es teszteket hol érdemes nézni? Többször említettél már hőfokokat, mi melegebb, minek jobb a hűtése, stb.

szerk: ahogy nézem, méretben ez már nagyobb, mint amit én szeretnék. Marad a 400Q a top1 :)

[ Szerkesztve ]

(#60603) puru válasza fogtunder (#60596) üzenetére


puru
senior tag

Azt mondod, ha lesz 1x VGA is a gépben, akkor már kevés ez a ház???

(#60604) fogtunder válasza puru (#60603) üzenetére


fogtunder
nagyúr

attól függ milyen, ha egy Radeon 390X-et raksz bele, az lehet nem fogja jól érezni magát, valami középkategóriás, vagy egy GTX 1060 még simán belefér.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60605) fogtunder válasza BiP (#60602) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a hőmérsékleteket mindenféle tesztekből nézek, a Kitguru mindig le szokta mérni a házakat, viszont elég gyakran változtatnak hűtőket a buildekben, szóval az csak ilyen lightos összehasonlításra használható, a VGA mondjuk az esetek többségében ugyanaz. az Anandtechnek van egy elég jó módszere, ami reprodukálható, összevethető mérést eredményez, viszont ők aránylag kevés házat tesztelnek. ennek az eredményeit konkrétan innét néztem. de minden ilyen eredményt érdemes fenntartásokkal kezelni, csak nagyjábóli összehasonlításra jók.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60606) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Egy AMD 5350-es proci alaplap kombohoz keresek ITX-es hazat. Most egy LC Poweres hazban (nem 1320 de hasonlo) van, aminek a tapja hat nem tul acelos (melegszik, pluss ellot mar egy alaplapot). Szeretnem valami masra cserelni. Ket kerdesem van.

1: Ezekhez az LC Poweres hazakhoz lehet kapni tapot mas fajtat? Mert ha olcsobb, akkor csak tapot cserelnek.

2: Ha uj hazat kell vennem, akkor kb 15-ig tudtok valamit ajanlani, ami hasonloan kicsi?

Csak az alaplap meg egy ssd menne bele semmi mas.

Koszi

laca

(#60607) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Most a fekvő ház a legújabb dilim, a következő 3 közül melyiket ajánlanátok?
Thermaltake Core X9
CM HAF XB
Corsair Air 540 (ez nem annyira versenyképes, mert olyat szeretnék amiben fektetve van az alaplap)
Előre is köszi!

(#60608) Dzsozi56 válasza Sunsetjoy (#60554) üzenetére


Dzsozi56
tag

Talán ez az! Legalább is nagyon hasonlít rá!

[link]

(#60609) olle válasza RazoR (#60607) üzenetére


olle
senior tag

Akkor CM és a TT maradt? Egyértelmű TT. :D De van neki külön szobád?

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60610) RazoR válasza olle (#60609) üzenetére


RazoR
veterán

Na ez az! Akkora mint egy komód! :DDD

(#60611) olle válasza RazoR (#60610) üzenetére


olle
senior tag

De megéri. Elférsz benne sőt még el is lehet bújni mögé. De nézd meg a TT X71 et is.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60612) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Haverom gépet szeretne összerakni.
Most járunk a háznál...
Max 15k-t szánna erre, elvárása az lenne, hogy:
- fehér színű legyen
- csicsás világítós
- minél több műanyag plexivel

Szerintem azért az is fontos, hogy hűtsön.
Annyi már biztos, hogy egy i5-4440 + GTX 950 2GB kerülne bele 12 GB RAM-mal.

Egy Kolink Aviator CAKL010 házat nézett ki magának.
Azért fordulok hozzátok, mert semmit nem tudunk a házról. Alap 3 ventivel szerelt, nem tudom, hogy ettől függetlenül jó-e a hűtése. :U

Ha nem jó, milyen hasonló házat ajánlanátok?
Választ előre is köszönöm! :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#60613) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok.

Ígérem már többet nem jövök elő ezzel a kérdéssel de akkor még 1 nekifutás :D

Az igényelt paraméterek :

-Lehetőleg nagy torony
-Jó szellőzés
-Minimum 2db USB 3
-Audio
-Minimum 6db belső 3,5
-Dupla méretű vízhűtő radiár support (hogy a jövőben az is lehessen)
-Külső 5,25 nem kell
-Vagy teljesen minimal design egy szép szálcsiszolt/matt ( nem újlenyomat gyűjtős lakkos vacak) ház vagy pedig elvadult űrállomás :D
-Stabil masszív az sem baj ha nagyon nehéz fém szerkezet. Rezonáció mentes.
-Könnyen tisztítható porszűrők
-Jó kábel elvezetési lehetőségek.
-Árban 60 ig kb (A trooper 62kja még bőven jó)
-A tetején ha van 3,5ös sata dokkoló az igen nagy előny (de nem feltétel)

Pár példa azokból ami tetszik
NZXT H440
NZXT Phantom 630 Windowed Edition
Cooler Master Storm Stryker
Thermaltake Urban S31 Window
Antec P100
Fractal Design Define R5 Window
NZXT Phantom
IN WIN Dragon Rider Big Tower
Raidmax Vampire
BitFenix Colossus Window
Fractal Design Define XL R2
N WIN GRone Big-Tower
AZZA GT 1 Big-Tower
CM Storm Trooper Window

Nem kötelező ezekből megjelölni a legjobb vételt. Ha van a listán kívül szívesen hallgatom.

A bele szánt konfig pedig ez lenne:
Alaplap: GIGABYTE GA-X99-Ultra Gaming
Cpu: Intel Core i7-6800K 3.4GHz LGA2011-3
Cooler: Thermalright HR-02 Macho Rev. B
VGA: MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8GB
Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
Tápegység: Corsair AX760 760W (CP-9020045)
SSD: Samsung 950 PRO M2 256GB
HDD1: Western Digital Red 3.5" 6TB
HDD2: Western Digital Caviar Green 2TB
HDD3: Western Digital Caviar Green 3.5" 3TB
HDD4: Samsung Spinpoint F3 1TB
HDD5: Samsung Spinpoint F3 1TB

Utóbbi 2 hdd cserés lesz rövid távon belül. (csak pl jelenleg az egyik a rendszer)

köszönöm szépen

(#60614) fogtunder válasza SkiDev (#60612) üzenetére


fogtunder
nagyúr

még véletlenül se, az egy ipari hulladék. ha ilyen igények vannak, akkor Zalman Z9 Neo, fehér is, ablakos is, a gyári 5 ventiből kettő világít és az Aviatorral szemben egy normális ház legalább. kicsit több, mint 15, de néha aprón felbukkan ennyiért is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60615) olle válasza Songo (#60613) üzenetére


olle
senior tag

Szia.

[link]

Ez sajnos csak 5 lemezt tud. :(

-Accessible:3 x 3.5’’ or 2.5’’ (HDD Cage)
-Hidden: 2 x 3.5’’ or 2.5’’ (Behind the M/B tray)

De ha a 2 samsung úgyis csere akkor pont jó lenne.

[link]

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60616) fogtunder válasza Songo (#60613) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Esetleg Corsair 780T?

ezekből amúgy talán a Phantom Full Towert venném, mert olcsó és elférne benne kb. minden.

vagy ami nagyon jó még, az a Phanteks Enthoo Primo, bár ez inkább 70, illeve a Be Quiet Dark Base 900, ebből a sima verzió 60, a Pro 70.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60617) vendingo válasza Songo (#60613) üzenetére


vendingo
veterán

Dark base 900?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60618) xPraetoriaNx válasza Songo (#60613) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Aerocool A-1000? Kép alapján is úgy látom belefér 5 HDD meg még mellé SSD is, meg specifikációban is az van hogy

3.5” Drive Bays 5 (Internal, compatible with 2.5”HDD/SSD)
2.5” Drive Bays 2 (Internal)

There is no war. Only the harvest.

(#60619) RazoR válasza olle (#60611) üzenetére


RazoR
veterán

Na ez meg egy gardrobszekrény! Egy X71 és egy X9 és megvan oldva a ruhatárolás! :DDD

(#60620) fogtunder válasza RazoR (#60619) üzenetére


fogtunder
nagyúr

raksz bele egy 390x-et, és még szárítógépnek is jó, csak beakasztod az ingeket és kész :DDD

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60621) RazoR válasza fogtunder (#60620) üzenetére


RazoR
veterán

:DDD
Viccet félretéve durva, hogy 50k-ig csak két opció van fektetett atx-ben, felette is max 2-3...

[ Szerkesztve ]

(#60622) olle válasza RazoR (#60619) üzenetére


olle
senior tag

[link]

High end....

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#60623) fogtunder válasza RazoR (#60621) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem egy gyakori elrendezés, mert ATX lapnál már elég nagy alapterületet kíván, ennek megfelelően drágák is a versenyzők

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60624) scarabeus86


scarabeus86
tag

Üdv! Az olcsó 15 éves gépházamat cserélném le egy max 12-13 ezer Ft értékű házra. Zalman Z3 (és Plus)-ról mi a véleményetek? A gyári elülső ventit át lehet szerelni lentre, hogy a merevlemezt hűtse? Az adatlapomon levő konfig menne bele.

(#60625) RazoR válasza olle (#60622) üzenetére


RazoR
veterán

Kissé megalománnak tünnek a TT-sek, nem?

(#60626) abridabri


abridabri
veterán

Jujj talaltam egy gyongyszemet HA-n .
15k ert egy nagytorony ,plexivel 5db 12cm es 2db 14cm ventivel. Gondolom ,hirdetest nem lehet linkelni , igy akit erdekel ez a szelturbina az igy keressen ra : "Antec Dark Fleet df-85"

[ Szerkesztve ]

(#60627) xPraetoriaNx válasza abridabri (#60626) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Ómájgád miez :C :Y

There is no war. Only the harvest.

(#60628) fogtunder válasza abridabri (#60626) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nem fűződik hozzá anyagi érdeked, akkor lehet linkelni HA hirdetést.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60629) Pete55555 válasza SkiDev (#60612) üzenetére


Pete55555
addikt

Csatlakozom fogtunder-hez. Az egy rakás ló***.

Z9Neo-t ajánlom én is, nekem is az van, aprón van egy kollega, aki be tudja szerezni 14 körül.

Z9Neo-ról írtam is pár sort, fentebb megtalálod.

...Szeretem leracsniztatni...

(#60630) Burt1793


Burt1793
veterán

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz szeretnék, egy jól szellőző (gondolom a mATX ház könnyebben átszellőzik, de a cpu hűtő nagy) házat.

ASROCK B150M-HDV
INTEL Core i5-6400 2.70GHz 1151 BOX
ZALMAN FX70
HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz CL15 KIT HX424C15FBK2/8
SEASONIC Platinum Series 520

Ez egy dedikált vga nélküli gép lesz, passzív hűtéssel, a házra tervezek venni 2 nagyobb ventilátort, amik néha beindulhatnának. A HDD leállítható lesz gombbal, ehhez kellene egy házba rakható kapcsoló, illetve, hogy a házba ilyen beleférjen.

Ha a konfigba más hardvereket raknátok, írjátok meg kérlek, azokat a tanácsokat is szívesen fogadom. A prociból nem engedek.

A ház ne legyen túl drága, valami normálisat keresek, ami nem rezonál, jól szellőzik.

Köszönöm!

(#60631) abridabri válasza Burt1793 (#60630) üzenetére


abridabri
veterán

Ha nagyrszt passziv uzemben gondolkodsz akkor olyan hazat javaslok amin sok a racsos resz,igy ki tud menni a meleg .
Pl matx meretben ezt pont neked valo : Core V21
Ha kell akkor meg bekapcsolod a 20cm ventit az elejen.
20k korul meg is kapod.

(#60632) Burt1793 válasza abridabri (#60631) üzenetére


Burt1793
veterán

Korrektnek tűnik, köszi, az viszont fontos, hogy felül legyen benne valami szűrő, hogy ne menjen tele porral.

(#60633) RazoR


RazoR
veterán

Akkor jól sejtem, hogy 50k-ig marad a TT X9 vagy a CM XB?

(#60634) abridabri válasza Burt1793 (#60632) üzenetére


abridabri
veterán

midnenhol van rajta szuro [link]

(#60635) Burt1793 válasza abridabri (#60634) üzenetére


Burt1793
veterán

Az jó, a seasonic tápot szellőzővel felfele kellene beraknom, mivel nincs rajta ventilátor és így tud jól szellőzni. A táp feletti rész nyitott? Tud szellőzni? Nem látom biztosan a videón. Két ventilátorral adják a házat?

(#60636) fi:zi'k válasza Burt1793 (#60635) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nyitott, de az alaplap takarja is egyúttal. Ebben a videóban talán jobban átlátod.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60637) abridabri válasza Burt1793 (#60635) üzenetére


abridabri
veterán

Tud valamennyire szellozni ,mert oldalt racs van ,ha kiveszed az egyik SSD tartot ,es az elso 20cm ventitol is kap levegot a tap.
Gyarilag csak a 20as venti jar hozza .

(#60638) Songo válasza xPraetoriaNx (#60618) üzenetére


Songo
senior tag

egész nap csak böngésztem. de az általatok ajánlott házak nem nagyon jöttek be optikailag :( próbálok szűkíteni az enyémek között, de egyszerűen a porszűrős részen elvérzek velük rendesen...
nem tudom melyiknek van értelmes de könnyen tisztítható porszűrője.

(#60639) scarabeus86


scarabeus86
tag

Új gépházat szeretnék venni, fentebb már írtam. Eddig csak 500 Ft-os ócska házaim voltak venti nélkül. Komolyabb házat sosem láttam még testközelből, így lenne pár láma kérdésem:
-Általában a gyárilag beépített ventik mind 3 pinesek, vagy molex csatisak? Előbbi lenne a jó, mert az alaplapom tudja szabályozni DC módban.
-Be lehet állítani, hogy a gyári ventin és a házon a LED ne világítson? Ezeket a LED-eket molex-el lehet bekötni?

(#60640) xEon1337 válasza scarabeus86 (#60639) üzenetére


xEon1337
őstag

Szinte biztos, hogy 3 pines csatlakozója van a gyárilag a házhoz adott ventiknek, molex az kizárt, talán van olyan gyártó, aki 4 pines, PWM-eset rak bele, de ennek utána tudsz nézni, ha már megvan, hogy melyik házat szeretnéd megvenni. (Molexet maximum átalakító formájában adnak mellé.)
Láttam már olyan ventilátort, aminél külön volt egy 3 pines csatlakozó a LED-nek, de olyat is, ahol nem volt szükség külön csatlakozóra. Értelemszerűen ha külön van neki, akkor azt nem dugod be és kész. De ha egyben van, akkor azt lehet, hogy csak végleges módon tudod kiiktatni, ami garanciavesztéssel is fog járni.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#60641) scarabeus86


scarabeus86
tag

xeon.Szabi:
Zalman Z9 Neonak a top és front ventije molexről kapja a feszt, ezt elmondja a videón 6:48-tól. Úgyhogy ez a ház kilőve. Külön sehol nincsenek ezek leírva, így csak a Yt-on bogarászom ki hogy molex, vagy 3 pin.

Nézegetem a gépházakat és nem tudok dönteni. 15 ezernél többet nem szánnék rá. Dizájnra a Zalman ZM-R1 tetszik legjobban. Úgy látom ennek mind3 ventije 3 pines, igaz a házon is van 3 állású ventikapcsoló.
Itt miért van 3 pin és molex a gyári ventin? Utóbbi a LEDhez kell?

(#60642) xEon1337 válasza scarabeus86 (#60641) üzenetére


xEon1337
őstag

Fogalmam sincs. Azt tippelném, hogy itt nem kell átalakítót használni, hanem gyárilag ilyen a megoldása és Te döntöd el, hogy melyiket dugod be.

Megmondom őszintén, hogy nekem eddig csak Lian-Li házaim voltak, azokhoz meg sima fekete ventilátor járt, 3 pines csatlakozóval, de ezeket mindig lecseréltem Noctuára, amik szintén 3 vagy 4 pinesek, de ezek szerint a gyagi kategóriában van, amit molexszel adnak.
2007-ben vettem egy Aerocool házat, abban tényleg molex volt a gyári ventilátor, de annak már 10 éve, azt gondoltam, hogy ezen a szinten túlléptünk már. Emellett az LED-es is volt, amiknél a kábelt elvágtam a francba, mert idegesített a világítása. A LED-es csiricsáré dolgok engem mindig hidegen hagytak, sőt, inkább zavartak.

"Less but better" - Dieter Rams

(#60643) fogtunder válasza scarabeus86 (#60641) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nem tudsz feljebb menni keretben, én csak a molex ventik miatt nem ejteném ki a Z9 Neo-t, mert amúgy azért az árért egy nagyon jó ház, szerelhetőség, kábel rendezés terén eléggé ott van. molexes ventikhez pár száz forintért lehet 7V szabályozót kapni, akkor nem vognak süvíteni, később meg lehet őket cserélni, nagyon kevés ház van, még bőven drágábban is, aminél nem cserések a gyári ventik, ha csendet akar az ember normális légszállítás mellett.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60644) vendingo


vendingo
veterán

2-3 hét nyűglődés után végre megrendeltem az új házat, ami egy silent base 800 lett.
Hatalmas iPON blekk frájdéj-ra vártam 2 hetet, spóroltam 800 forintot... :)

Reménykedtem, hogy a dark base hatalmas akcióba lesz és akkor majd azt veszem, de kicsit csalódtam :(

Köszi mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60645) fogtunder válasza vendingo (#60644) üzenetére


fogtunder
nagyúr

aprón mintha láttam volna tegnap-tegnapelőtt SB 800-at elég olcsón, az nem volt jó?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60646) vendingo válasza fogtunder (#60645) üzenetére


vendingo
veterán

Minden nap lestem aprót, csak az utóbbi 1-2 nap maradt ki.
Már írtam is neki.

:R

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60647) Hunork válasza vendingo (#60644) üzenetére


Hunork
veterán

A Black Friday zöme egy nagy kamu. Persze lehet jókat kifogni, de ahogy néztem, laptop, TV, Monitor, VGA szinten van nagyobb eksön. A többinél néha annyi az akciós ár, mint más esetben az alapár...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60648) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok.
Tudtok nekem ajánlani egy olyan házat, amiben elfér egy ATX szabványú alaplap, azonban a mérete kisebb mint az átlagos ATX házé? (mert mondjuk szélesebb, hogy a táp elférjen oldalt, vagy nincs benne 5.25-ös hely)
A válaszokat előre is köszönöm.

(#60649) vendingo válasza Hunork (#60647) üzenetére


vendingo
veterán

Most megérte várnom a BF-re, mert a nagy várakozásba lett majdnem fél áron használtan ugyan az a ház. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60650) fogtunder válasza LeventeV (#60648) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Phanteks P400, NZXT S340, Fractal Design Arc Midi R2, vagy ha szélességre nincs limit, akkor fekvő lapos házak, pl. CM HAF XB.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.