Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) bnss válasza Oly (#1998) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm szépen az igen részletes, feltáró írást. Ezzel el is vetted a kedvem tőle, ami persze nem is baj, sőt jó, ezen ismeretek tudatában.

''Ha memóriát pattintok be a helyére, akkor az egész alaplemez be-ki horpad'' - itt mondtam azt, hogy akkor maradok Coolermasternél. Ez azért elég ''vicces'' a 4-5 éves IBM házban ha akarnám se nagyon tudnám hajlítgatni az alaplap tálcát... Ráadásul ezért elkérnek 20k-t...

A kábelek is bosszantók, de talán ezeket a legegyszerűbb orvolsolni, de ennyi pénzért nem barkácsolós megoldást várna el az ember.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2002) Oly válasza bnss (#2001) üzenetére


Oly
senior tag

Az az érdekes, hogy amit legjobban kifogásolt az említett tesz, az nem zavar engem...
Mégpedig:
Mivel a ház fordított elrendezésű, a VGA fent foglal helyet, chip-pel felfelé.
A meleg levegőnek pedig van egy olyan tulajdonsága, hogy felfelé száll. :P
Megragad a ház tetejében és a VGA cooler csak azt forgatva még jobban flmelegíti! :C

Engem ez nem zavar, mert integrált VGA-m van!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#2003) bnss válasza Oly (#2002) üzenetére


bnss
veterán

Ha a táp lent van, akkor annak a ventije által keltett hűtő hatás ebben a házban nem igazán érvényesül?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2004) ace_ventura válasza ace_ventura (#2000) üzenetére


ace_ventura
tag

Újabb versenyző tér vissza a ringbe:
Cooler Master Praetorian 731 (RC-731)
500*198*455 mm (LxWxH)
Front: 80mm intake x 2; 1800 rpm, 21 dBA
Rear: 80mm exhaust x 2; 1800 rpm, 21 dBA

Most akciósan, gyakorlatilag az ár feléért adják: 14.400 Ft
Ahhoz képest, hogy 30 eFt körül van az ára, borzasztó olcsó.

Nagyon szimpatikus, hogy az alaplapi tálca kihúzható, így a szerelés jóval egyszerűbb.
[link]

Ja és masszív 2 mm-es aluminium oldalfalai vannak!

Igaz, hogy csak 8 centis ventik vannak a házban, de relatíve halkak, viszont 4 db van alapból benne, és ha az ember a tetején lévő panelt kiemeli, akkor oda berakhat még egy 5-iket is, ami szintén jár a házhoz.

Ehhez mit szóltok? Jó vétel? Vagy az Enermax Chakra jobb?

[Szerkesztve]

(#2005) bnss válasza ace_ventura (#2004) üzenetére


bnss
veterán

Ha valóban ennyibe kóstál a CM, akkor mindenképp a CM, már csak a tálca miatt. Félreértés ne essék, semmi bajom az Enermax házzal, az én kiszemeltjeim között is szerepelt! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2006) Oly válasza bnss (#2003) üzenetére


Oly
senior tag

Nem érvényesül!
A táp alól van és a ház aljáról szívja a levegőt.
Vigyont így hideg levegőt kap, ezért alig forog a ventije...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#2007) Met válasza ace_ventura (#2004) üzenetére


Met
nagyúr

Na most elbizonytalanodtam az Aerocoolal kapcsolatban, de ez a CM tetszik :)
Igaz hátránya, hogy csak 8-as venti van benne de jó, hogy alu a ház.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2008) bnss válasza Met (#2007) üzenetére


bnss
veterán

Igaz, hogy csak 8 cm-es venti van benne, de előre és hátra is egyaránt kettő darabot tudsz beszerelni! :R

Oly: mindennek megvan az előnye.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2009) ace_ventura válasza Met (#2007) üzenetére


ace_ventura
tag

Sajnos a 4 db 8 centis venti elég nagy csatazajt produkál, fél méterről 54 dbA jött ki a linken található tesztben: [link]

Akárhogy is nézzük ez nem nevezhető halknak, szóval nálam kiesett ez a ház. :(

Pedig tényleg marha olcsó 14,4 kHUF-ért: [link]

[Szerkesztve]

(#2010) Met válasza ace_ventura (#2009) üzenetére


Met
nagyúr

Hát akkor marad az Aerocool valamelyik Aero-ja :(((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2011) bnss válasza ace_ventura (#2009) üzenetére


bnss
veterán

Egyrészt nem kell csőgázon hajtani őket, másrészt egy minőségi, pl. Noiseblocker nem éppen a hangos ventik közé tartozik, ám igencsak nagy légszállítással rendelkezik. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2012) ace_ventura válasza bnss (#2011) üzenetére


ace_ventura
tag

A probléma csak az ezzel, hogy alapból csőgázzal mennek - ezt a linkelt tesztben is leírták, és nem szabályozhatók a ventik, külön panelt kellene hozzájuk venni. Annak meg hogy lecseréljem mind a 4 ventit Noiseblocker-re szintén érzékelhető anyagi vonzata lenne.

Asszem megpróbálok élőben is megnézni valahol egy Enermax Chakra-t, hátha segít a döntésben. Nem tudod, hol lehetne egy ilyet fizikailag megvizsgálni? Csak mert hogy te is favorizáltad.

(#2013) Met válasza ace_ventura (#2012) üzenetére


Met
nagyúr

Megnézed, hogy mely boltokban lehet kapni és felhívod őket, hogy van e kirakva polcra. A legtőbb boltban vannak kirakva házak, látvány elemnek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2014) ace_ventura válasza Met (#2013) üzenetére


ace_ventura
tag

Hát boltban nincs ilyen, úgyhogy a nagykerhez lehet elmenni, ami kint van Újpesten:
KLAVIO Kft.
1046 Budapest, Kiss Ernő utca 3. 313/b helyiség

Asszem lesz egy sétám... :DDD

(#2015) bnss válasza ace_ventura (#2012) üzenetére


bnss
veterán

Kétségtelen, hogy nem ocsló lecsérélni a ventiket. Nem kell feltétlen panelt venni szabályzáshoz, elég egy kis elektronikai ismeret és barkácsolni vágyás vagy pedig Zalman Fan Mate. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2016) Met válasza bnss (#2015) üzenetére


Met
nagyúr

Hát igen, 1200 a Noiseblocker, kb annyi a Zalman is és ahhoz adnak átalakítót.
A 4 venti az 5k és máris nem olyan olcsó a ház :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2017) bnss válasza Met (#2016) üzenetére


bnss
veterán

1200 a Noiseblocker? :F Az igencsak jó ár érte! Milyen átalakítóról van szó, mert nem vagyok képben így hirtelen. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2018) Met válasza bnss (#2017) üzenetére


Met
nagyúr

Bots, összekevertem őket, Silentblade 1200, persze nettó :DDD
A Zalmanhoz adnak egy ilyen kis Y kábelt, egyik végén 5 a másikon 12 volt jön ki

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2019) Met válasza Met (#2018) üzenetére


Met
nagyúr

Ilyen: [link]

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2020) Met válasza Oly (#1998) üzenetére


Met
nagyúr

Melyik AeroCool házról írsz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2021) bnss válasza Met (#2018) üzenetére


bnss
veterán

Azért, mert akkor abból vittem volna egy párat. :D

Így is meglehet odlani, de én nem szeretem a sok-sok elosztót! :)

Oly először a Masstige A-ről beszélt, amit eladott, a másik pedig - ha jól emlékszem: [link]

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2022) Met válasza bnss (#2021) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor jó, mert én valamelyik Jet-et venném.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2023) ace_ventura válasza Met (#2020) üzenetére


ace_ventura
tag

''Ez a CoolView sem nyerte nagyon el a tetszésem!''
[link]

(#2024) Met válasza ace_ventura (#2023) üzenetére


Met
nagyúr

ez nekem sem :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2025) Oly válasza ace_ventura (#2023) üzenetére


Oly
senior tag

Csak az ajtóban térnek el! ;]

Alapvetően egy jó ház... Csak nem ezt vártam! nehezebben szerelhető, mint gondolná az ember!
Ha már össze van pakolva, akkor semmi baj! Addig amíg hozzá nem nyúlsz! :DD

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#2026) bnss válasza Oly (#2025) üzenetére


bnss
veterán

Azt kifelejtetted, hogy mielőtt nekiállsz szerelni, sorjázd le az éleket! :D

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2027) Met


Met
nagyúr

Azthiszem maradok az Aerocool AeroEngine II - SSP-nél, egyenlőre. Majd ha megnéztem közelebbről biztosabb leszek. Jobb lenne a JR-SV mert azon van potméter a ventiszabályzáshoz de az SSP szimpatikusabb így képekről.
Az a baj a CM-el, hogy 8-as ventik vannak benne, szerintem 2db 8-as nagyobb zajt csap mint 1db 12-es, kissé nehezen szerelhetőnek tűnik az első ventihely ha cserélni akarom.
Nemtudom az Aeroban mennyire bonyolult a venticsere.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2028) bnss válasza Met (#2027) üzenetére


bnss
veterán

Én egy CM Cavalierben gondolkozom, szvsz elég előre egy 8cm-es, hozzáteszem nem tuning rekordokat szeretnék vele döntögetni. :) Sok sikert a vásárláshoz!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2029) Met válasza bnss (#2028) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem sem tuningra kell, csak legyen a lehető leg halkabb és a lehető leg hűvösebb:)
Most egy régi sweex ház van oldalt egy 12-es venti be, hátul egy 8-as venti ki, elöl is van egy 8-as de az most nem megy.
Így terheletlenül proci 46, alaplap 32, cpu venti 1800.
Azért lenne jobb egy nagy első ventis ház mert a gép egy sarokasztal alatt van és oldalról (gyakorlatilag a lábam mellől) nem igazán frisset szív be.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2030) ace_ventura válasza Met (#2029) üzenetére


ace_ventura
tag

''(gyakorlatilag a lábam mellől) nem igazán frisset szív be''
Hát akkor mossál gyakrabban lábat! :P

Bocs, nem tudtam kihagyni.

(#2031) Met válasza ace_ventura (#2030) üzenetére


Met
nagyúr

pffff :U :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2032) bnss válasza Met (#2029) üzenetére


bnss
veterán

Én nem mondtam, hogy nem tuningolok, csak finoman. ;) Az első 12 cm-es sem lesz sokkal halkabb, ha nem valami jobb minőségűt raksz be. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2033) heliosphere


heliosphere
csendes tag

hali! ide is bemásolom:

remélem tudtok segíteni a döntésben... nagyon tetszik a TT Soprano VB1000BWS, de nem tudok egyelőre dönteni, hogy megéri-e a 20 ropit. beleférne az aláírásomban levő konfig? ha vkinek van hasonlója Sopranoval megköszönném ha kisegítene ;)
a másik ami miatt nem tudok dönteni az a Aerocool Aeroengine II BBP. mindkettő tetszik, bár a Soprano sokkal jobban, de nem tudom megéri-e azt a plusz 5ezret... melyik lenne a jobb vétel a pénztárcát, a halk működést! és a minőséget is együtt nézve? ;) minden véleményre kíváncsi vagyok!

Motorola Defy+ MB526 w/ Android 2.3.5

(#2034) !Overdose! válasza heliosphere (#2033) üzenetére


!Overdose!
őstag

A TT nagyon szép házakat tud csinálni, de VÉLEMÉNYEM szerint a minőségük jó indulattal is csak átlagos!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#2035) DroneZ^


DroneZ^
őstag

hi all! Valaki szakértő, ill. tapasztalt rendszergizda írjon nekem valami rendkivül hűvös házat, föleg vga területen hűtsön, oldalrol rá, a lényeg h minél hűvösebb legyen a ház, mert a vga-m melegszik rendesen, írjatok pár márkát tipust, olcsobbat és drágábbat is! köszönöm! :R

(#2036) Met válasza DroneZ^ (#2035) üzenetére


Met
nagyúr

Nem lenne egyszerűbb a VGA-n hűtést cserélni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2037) ace_ventura válasza DroneZ^ (#2035) üzenetére


ace_ventura
tag

Enermax Chakra [link]

Oldalán egy 25 centis venti ad elég levegőt a CPU-nak és a VGA-nak is.

Náluk láttam az árlistában: [link]

(#2038) DroneZ^ válasza Met (#2036) üzenetére


DroneZ^
őstag

ha már a jó vga cooler sem segit, mindenképp egy rettenetesen hideg és szellős ház kellene! :R

(#2039) LGLuke


LGLuke
őstag

Hali!

Megjött az új házam! Naon happy vok! Thermaltake lett, de nem Swing, ahogy először terveztem, mert az egész országban nem lehet kapni, csak kb 1 hónap, míg behozza a nagyker rendelésre, hanem Matrix VX fekete ház oldalt plexivel.
Elöl kék ledes 12 cm-es venti, hátul egy narancssárga 12 cm-es venti.
Nagyon könnyű a szerelése. Csavarmentesen rögzíthetők a winyók, DVD-k, és persze a kártyák is. Van 2 USB, 1 IEEE 1394 (FireWire), és hang kimenet + mikrofon bemenet az előlapon.

Egy kis problémám van most, de nem a ház hibája.
Asus a7n8x deluxe alaplapom van. Mikor megpróbáltam rákötni az IEEE 1394-es csatit a lapra, hogy előre kivezessem, akkor láttam, hogy ez nem fog menni, mert csak a gyári ASUS panellel lehet hátra kirakni, mert más az alaplapi csatolófelület, mint a házé.

A háznak 2 soros, azaz 2szer 5-ös csatlakozása van, ahol az egyik szélső lyuk tömve van, azaz csak 9 érintkezős, míg az alaplapon 1 soros a csati felület.

Látott már valaki, vagy tud valaki vmi átalakítóról????
Nem akarok forrasztgatni, meg ilyenek, szóval ilyen hülyeségeket ne írjatok...

Íme egy kép az alaplapról: [link]
Balról a 3. és 4. PCI sínközött és fölött található a két fehér FireWire csati.

Íme egy kép a mostani csatlakozókról: [link]

A ház csatlakozója pedig ilyen: [link]


Előre is köszi!

[Szerkesztve]

(#2040) LGLuke válasza LGLuke (#2039) üzenetére


LGLuke
őstag

Találtam egy jobb képet a ház csatijáról: [link]

(#2041) Oly válasza LGLuke (#2039) üzenetére


Oly
senior tag

A ház 2 soros csatlakozójából ki lehet húzgálni a vezetékeket a cstolóhüvelyekkel...
így azok szépen sorban rádughatók at alaplapra...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#2042) bnss válasza ace_ventura (#2037) üzenetére


bnss
veterán

Nem mindegyikben van oldalt venti, a simában vagy szellőző nyílás! :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2043) LGLuke válasza Oly (#2041) üzenetére


LGLuke
őstag

Ez jó ötlet, csak így nincs szigetelés a csatikon és attól félek, hogy zárlatos lesz a cucc.
Azért köszi!

(#2044) csaboo


csaboo
tag

:(((
Betelt a pohár. Segítsetek választani! Az állapot a következő : házra szánnék 15-16ezret (Amiket néztem eddig: CM Cavalier 3, Enermax Chakra, AeroCool AE II, Gigabyte Triton/ami kár,hogy oly csúnya/...); egy ilyen tápnélküli házhoz vennék 350W-os FSP tápot. Tehát első körben lécci ajánljatok ebben az árszegmensben házikót. Vagy,a másik verzió: a kettőt összedobva, tápos házat 24-25ezer pénzért (Chieftec-eket nézegettem 350es táppal,azok nemtom mennyire jók). Köszi! :R

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#2045) Gyuri27 válasza csaboo (#2044) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez nekem tetszik [link], nézd meg.
Ezzel [link] 25080ft.

Szerintem! :)

Amd - Radeon - Ryzen

(#2046) Oly válasza bnss (#2042) üzenetére


Oly
senior tag

Az semmi... Mint írtam (ha írtam) a gyárilag járó ventik sem voltak a dobozban... Felháborodott telefon a nagykernek, és elvileg hamarosan küldik! ;]

LGLuke: Meddig tart egy szigetelést rácsapni? Zsugorbigyó vagy csak eccerű ''szigszalag''...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#2047) ImpersonatoR

Üdv. Elég nagy por van nálunk és elegem van már abból, hogy 2 havonta ki kell pucolni az egész házat. Tudna valaki ajánlani egy házat ami tekinthető zárt rendszerűnek és van benne porszűrő így nem kell takarítgatni állandóan csak a szűrőt kicserélni/tisztítani mondjuk havonta. Vagy ez az egész csak kamu és semmit sem érnek ezek a porszűrős házak valakinek esetleg van tapaszatala róluk?

(#2048) -KoKeSz-


-KoKeSz-
tag

Sziasztok!!!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a nemrég a prohardveren tesztelt Point Of View Turbine V54-es házat hol lehet megvásárolni???
Az itt leirt forgalmazó csak viszonteladóknak forgalmazza, és végignéztem jópár viszonteladó árlistáját és nem találtam a termékeik között ezt a házat...
Esetleg valaki tudja hol tudnám megvásárolni???????

THX! :R

(#2049) csaboo válasza -KoKeSz- (#2048) üzenetére


csaboo
tag

Helló!
Parancsolj : [link]
:)

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#2050) -KoKeSz- válasza csaboo (#2049) üzenetére


-KoKeSz-
tag

Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!! :R :R :R

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.