Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59201) proci985 válasza abridabri (#59198) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azert ezek jellemzoen vizes rendszerek.

az egyik altal emlitett black ice gts280 pedig legendasan nehezen szelloztetheto annak ellenere, hogy vekony.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59202) myckey válasza proci985 (#59197) üzenetére


myckey
veterán

Én egyelőre most az NZXT 630 at néztem.

Phanteks EVOLV ATX et nem találok emberi áron, de mATX méretet igen, ami szélesebb mint a mostani Dragon Slayerem, magasabb is. Ellenben nem sokkal, tehát itt a kezem még mindig bajban lenne a vezetékekkel.

ATX lenne jó, de az nincs is boltokban.

Tehát akkor csak az NZXT H630 marad. 41 pénzért. :B

Valamint, megnéztem ezt a Define S -et is, és 24 pénzért, elég emberi áron van. a többihez képest. :B

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#59203) abridabri válasza AngerFîsT (#59200) üzenetére


abridabri
veterán

Haveromnak aki szinten hardstyle fan mint te , van H440 -e ,meg egy masodik Razer kiadasu is :)
Outblast . Irj ra ha van kerdesed.

(#59204) myckey válasza myckey (#59202) üzenetére


myckey
veterán

Esetleg még NZXT PHANTOM 530

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#59205) myckey válasza myckey (#59204) üzenetére


myckey
veterán

Cooler master master case 5, ez se rossz. :B

Mellette pedig akkor van még a Fractal Define R5, NZXT H630 és PHANTOM 530

ez a 4 van palettámon. :B

Egyelőre jobbakat nem találok.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#59206) AngerFîsT válasza abridabri (#59203) üzenetére


AngerFîsT
tag

Uhh én a csupa feketében és a razerben gondolkodok még azon is agyalok ha razer lesz át moddolom zöldből pirosba :D Nem is rossz így nézni a videókat ilyen látószögből :D . Am köszi Abri jövök eggyel neked ! :D

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#59207) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Létezik a Fractal Design Node 202höz hasonlóan kis ház vga hely nélkül? Ismerősnek kell miniitx beépített wifis lap max egy i5 lesz (65W) de a vga tuti nem és hely nem sok. Minipc barbone azért esik ki, mert a legtöbb win10es és neki win7 kell bizonyos programok miatt.

Óh... most látom, hogy már MO-n is lehet kapni az asrock ministx re alapuló barbonét... ettől még a kérdés áll, mert kellhet egy B terv... hol kérdezősködjek az asrockkal kapcsolatban? A barbone topik nem túl aktív...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#59208) proci985 válasza myckey (#59202) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

H630 41ért szvsz verhetetlen.

630 és H630 két külön modell, a H630 egy zajcsillapított ház amibe befér két 360as radi, a 630 "csak" 360+280at tud (45 ill akármilyen vastag radikkal). nekem 630 van, házon belül elhelyezett radiátorokkal 880Wot megbír, szóval elég jól szellőzik. arra ügyelj, hogy 5.25 / 3.5 kiosztásban a 630/H630 eltér, egyébként vázra majdnem ekvivalensek.

530 értelemszerűleg kisebb.

R5 se kicsi, de gyakorlatilag a H630 annak a szteroidozott variánsa.

Define S gyakorlatilag egy célra minimalizált Define 5, viszont nincs 5.25 és 3.5ös támogatása is minimális. kérdés mire kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59209) TomiLi


TomiLi
addikt

Corsair is csinált "üveg" házat, mint az Anidées (AI-Crystal)...

Carbide 460X RGB, Carbide 460X

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#59210) myckey válasza proci985 (#59208) üzenetére


myckey
veterán

Akkor sztm meggyőztél.

Maradok a H630 NZXT nél. Nem fogom tudni kihasználni, ezeket a méreteket, de legalább könnyen beférek a batár testemmel. ;]

Néztem venti kiosztását, elöl adnak egy 200mm -es darabot, amit majd fentebb kell raknom, mivel úgy jobban éri a levegő a komponenseimet ( alul semmi nem lesz,csak táp )
Hátul adott a 140mm
Fentre veszek még egy 140mm eset, és lentre meg egy 120mm eset és sztm elég lesz, az én 450W ot el nem érő rendszeremnek. :B :K

Remélem ezek a Silent venti csatlakozós szabályozós akármik, jók lesznek, nem fogja nekem úgy beszabályozni az egészet, hogy aztán meg alig pörögnek majd fel, azt nem lesz semmi áramlás. :DDD

Akkor ez lesz, H630 :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#59211) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok! Silverstone Raven 3-hoz hol tudok venni front panelt (usb-audio), mert úgy néz ki, hogy meghaltak. Ha megmozgatom a jack dugókat finoman folyamatosan jelzi, hogy ki, vagy be csatlakoztatásra került a jack dugó.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#59212) abridabri válasza myckey (#59210) üzenetére


abridabri
veterán

Akkor mar miert nem 20 centis ventit raksz mindenhova ?
Elol 2x20 befujo, teton 1x20 kifele ,hatul 14 kifele. En tuti ugy csinalnam, ha mar adott a lehetoseg a hazban.

[ Szerkesztve ]

(#59213) TomiLi válasza zolee0307 (#59211) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia!
Csak külföldi oldalon találtam: caseking

Bogyóka

(#59214) myckey válasza abridabri (#59212) üzenetére


myckey
veterán

Nem gondolom, hogy egy 400W körüli rendszer hőtermeléséhez szükség lenne.
Szerintem elöl az egy szem 20 centis elég lesz.
Alsóba rakok egy 12 centiset.
Tetőre pedig, talán akkor egy húszasat, de még eldöntöm, hogy kell-e vagy a 14 es is teszi a dolgát.

Egyébként is piszok mód szellős lesz az egész felépítése. Olyan hely fog maradni benne, az én mATX lapommal, meg az egy szem SSD -vel, hogy csak na.
Lesz egy darab 28cm -es VGA meg egy nagyobbacska cpu cooler. ( Geminii sf524 )
Ennyi az, ami helyet kér majd magának, ez nudli, ebben a házban.

Próbáltam is kisebb költségvetésű házat nézni, esetleg moderáltabb méretben, de a végére mindig oda lyukadok ki, hogy összességében, nem találok jobbat Ár/Érték arányban. Ez 41 ezer lenne.
Na most igazából vannak pár ezerrel olcsóbb házak, de hát akkor már ez toronymagasan megéri a plusz költséget.

Sajnos ilyen 20-30 ezer Ft. közötti kategóriában nem találtam értelmesebb házat, ami ár/értékben jobban adná magát.
Kábelrendezés, hely, szellőzés, oldallap könnyedén történő fel és le applikálása. Ezek lennének nálam nagyon fontosak, tehát a kényelem, hogy könnyedén hozzá férjek mindenhez.

Ezzel a házzal úgy érzem túl lövök a célon, nem használom ki, de már írtam, hogy nem igazán tudom mi érné meg jobban. Az adott komponenseimmel, igényeimre. :F

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#59215) abridabri válasza myckey (#59214) üzenetére


abridabri
veterán

erte, em hogy nem szukseges, de a 20as ventik halkabbak mint a 12-14 esek, es tobb levegot is mozgatnak,miert baj az ha jobb a szellozes /halkabb a gep ? :U

(#59216) zolee0307 válasza TomiLi (#59213) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszönöm! :R Úgy látom az ára is megvan.

Egyébként mitől tud elromlani egy jack csatlakozó? A füles ritkán van kihúzva, nem is volt eröltetve, nem lett megrántva. Érdekes, hogy egy bizonyos állásban jó, de ha fordítok rajta egy kicsit akkor szarakodik.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#59217) proci985 válasza myckey (#59214) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

630 vs define R3usb3 (ez az R5 korabbi iteracioja).

a 630 sajat, az R3 csaladtage. meretekre kb jol latszanak a kulonbsegek, avagy a 630ban az ket videokartya ami majdnem elveszik az ket 28 centis 290X. az R3ban a 27 centis 280X DCU2 "csak" kenyelmesen elfer (kesobbi modellnel a HDD rekeszek kialakitasa hasonlo lett az NZXT megoldasahoz). a CPUhuto egy Thermalright MUX120 black, szoval a konfig az R3ban kozelebb all egy leghuteses homebrewhez.

ha tenyleg ennyire keves motyod lesz, akkor en a Define minit/mini St is megneznem. esetleg a Phanteks EVOLV (mATX)et.

a H630 tokeletes lenne az igenyeidre, viszont nagy es elegge overkill. btw ha nem lenne eleg a szellozese elore es felulre be meg egy 200as venti es onnantol elegedetten hasznalhatod a legcsatornadat. de szvsz eleg lenne kiszedni a 3.5osok kozul kettot, a dupla 3.5ost felrakni az 5.25 ala, felfele mozgatni a 200as ventit elol (hogy a hdd is szellozzon), meg esetleg fel a CPU fole berakni egy 200as ventit. elegge konnyen atszelloztetheto a szeria.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59218) myckey válasza proci985 (#59217) üzenetére


myckey
veterán

Igen, elég kevés cucc lesz.
Maximum még veszek 1-2 SSD-t, vagy 1 darab HDD-t. M.2. SSD alaplapra megy rá úgy is.

Fractal define Mini kábelrendezésére kialakíttott hely nem túl nagy. ARC Mini R2 -t pedig nem látok hazai forgalmazásban. ( gondolom ez akar lenni a "mini -S". )

Phanteks EVOLV mATX még jó is lenne, ha nem kerülne "csak" 3-4 ezerrel olcsóbban, akkor meg már ugyan ott vagyok.

Tudom hogy nem használom ki a H630 at, tisztában vagyok vele, hogy feleslegesen nagy, nekem.

Ennek a Phanteks EVOLV matx darabnak frankó lenne az oldallap nyitása is, csak rövidnek érzem. Szélességre ok, magasságra is. :F

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#59219) proci985 válasza myckey (#59218) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, az arc mini 2 lett volna meg lehetoseg.

azt nem mondtam, hogy az EVOLV mATX olcsobb lesz, csak hogy kevesbe nezik klimakompresszornak a meretei miatt:DDD.

evolve amiatt rovidebb, mert kipakoltak belole a 3.5 / 5.25os helyeket es az 5.25osoket lemozgattak. szoval eleg okos a helykihasznalasa. pl nezd meg ezt, azert az a 295x2 megis 31 centi.

egyebkent a H630 tenyleg jelenleg az egyik legjobb haz a piacon. amiatt mondom, hogy nezz korbe, mert azt a hazat jellemzoen terhelve 800-1000+W korul fogyaszto, csendes vizes rendszerekre talaltak ki, ahol nem lehet egy Mora3mat kirakni a haz melle esztetika / hazastars / gyerek / haziallat miatt. erre van meretezve a hutese, a felepitese es a belso elrendezese. ami epitett vizre epp eleg jo lesz, az levegon egy fele-harmadannyit fogyaszto rendszerrel egy alom. minosegre egyebkent kb az R5 minoseget tudja, ami kb pont jo (a Fractal kb szamitogephazak IKEAja), de azert nem egy LianLi aluminiumraketa es nem egy Cosmos2 (Cosmos1rol valtottam). cserebe eleg massziv ahhoz, hogy vazra csupaszitva se nyeklodjon.

egyetlen bajod az lehet a H630al, hogy el fog veszni benne a rendszered:). ez szerelhetoseg szempontjabol mondjuk remek, viszont eleg nagy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59220) edda80


edda80
tag

Ház elejére honnét lehet szerezni matricákat? :D Engem Nvidia érdekelne! :D

(#59221) AngerFîsT válasza edda80 (#59220) üzenetére


AngerFîsT
tag

Nvidia-sticker

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#59222) myckey válasza proci985 (#59219) üzenetére


myckey
veterán

Ebből így lehet hogy Phanteks Enthoo EVOLV mATX lesz.

Tényleg frankó ez a H630, de baromira nem ahsználnám ki.

Ez a Phanteks meg egészen minőséginek fest, jól kidolgozott. Ötletes, szereld magad házikó. Igazán okosan össze legozták.

Hely is van, levegőzés is, kinézete is jó, nem is batár állat.
Vízhűtés is jól beépíthető.
Nekem a tároló helyek is elegendőek. Van venti vezérlés, így 3,5" hely nem kell.

Marad ez. :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#59223) itldj


itldj
aktív tag

Gépvásárlás előtt állok, ami nálam 4-5 évente következik be. :DD :DD
A jelenlegi terv egy b150m-es lap, i5 6500, lenne a gépben egy SSD és egy 2TB WD HDD, FSP Hyper M500 táp (nem tudom ez mennyire "halk") CM Hyper 212 Evo hűtő. Nem feltétlen azonnal, de 1-2 hónapon belül ha eldőlt mennyi marad a lakásfelújítás után kerül bele egy GTX 1060 v 1070.

Valami letisztult, egyszerű de mégis minőséginek kinéző házat keresek, amiben kényelmesen és szellősen elférek. Nincs szükségem sem milyen villogó vibráló bolhatöke ledsorra, sőt még plexi oldallaphoz sem ragaszkadom, viszont ésszerű keretek között legyen halk, mert a hálószobában van aki már alszik amikor én leülök a gép elé.

Nagyon tetszik a Be Quiet! Silentbase600, de az árával nem vagyok képes megbarátkozni. :( :(
Szóval kb. a fenti házat keresem ~25k-ig. :C

[ Szerkesztve ]

(#59224) abridabri válasza itldj (#59223) üzenetére


abridabri
veterán

Define S
letisztult , szellos ,konnyen szerelheto ,minden belefer ,hangszigetelt 25k
(az ablakos verzioja 30k , es csak az egyik oldala hangszigetelt , ahol a vinyo /ssd van.)
Youtube bemutato

(#59225) myckey válasza proci985 (#59219) üzenetére


myckey
veterán

Berendeltem egy H630 -at. :DDD :D

Győzött a nagyzolási mániám, szó szerint értve a nagyot.
Hozzá 2db . 14cm es Arctic Coolingot PWM.

Még nem tudom, hogy fentre kell-e a kettő 14es ,vagy elosztva lentre és fentre egy egy -et.

Végtére is nem jött be, hogy a Phanteksben hátra dobták a meghajtót, ami elfoglalta a venti helyét, amit közvetlen az alaplap fölé lehetett volna rakni. :N

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#59226) AngerFîsT válasza myckey (#59225) üzenetére


AngerFîsT
tag

Szia majd írj valami beszámolót ha megjön ! :D én a H440 el szemezek nagyon :D

I Say Anger you say FisT!

(#59227) ledgeri válasza myckey (#59218) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Arc 2 mini-t rendeltem, ami azt jelenti, hogy megkerestem egy boltot, hogy van-e nálik, mondta nem, de mégnézi a nagykert... Nincs, így akár 6-7 hét, de lehet hogy kevesebb, mivel a következő konténerben (a hajós, kamionos méret) fog jönni... Le is adtam a rendelést..

Egyébként az r3,r4,r5 méretre ugyanaz, csak finomítva vannak dolgok, pl az r5ből minden csavarral kivehető, ami az előzőekben rögzítve van (ODD talán, alső HDD kocka biztos), a Define S az meg egy végképp kibelezhető ODD hely nélküli.
Az Arc miDI ,és Arc2 miDI az R3, és R4 kiosztásával rendelkezik,+ felső ventihelyek.

A Define MINI és az Arc 2 Mini egy is egy váz, csak más irányba építve, és ezek ATX-ek.

És még van a Define nano ami ITX.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59228) ledgeri válasza abridabri (#59224) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A define-k mindkét oldallapja , és az eleje is hangszigetelt...

(#59225) myckey Most láttam, hogy késtem..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59229) abridabri válasza ledgeri (#59228) üzenetére


abridabri
veterán

Nem ! A define S-nek csakis az oldala szigetelt , az ablakos verzionak egyik, a teli oldallaposnak mindketto.
es a tetejen a moduvent fedokon is van szivacs.
De az elejen nincs egyiknek sem.
parancsolj

[ Szerkesztve ]

(#59230) proci985 válasza myckey (#59225) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:DDD

fentre én egy 200asat vettem volna. Alulra szvsz felesleges sok levegőt nem zavar a 200as ventihez képest. esetleg előről a 200assal fujasd a VGAt, a HDDk meg megkaphatják a 140est. Vagy próbáld ki aztán jó légózást, hogy hogy lesz a legjobb:).

porszűrő van rajta körben (felül is), szóval elég szabadon lehet igazítgatni.

Kíváncsi leszek egyébként a beköltözés utáni véleményre. Képeken tényleg nem jön át mekkora, ld nálam még az XRes hengertartály még elfért a 28 centis videokártya mögött úgy, hogy a HDD keretet nem szedtem ki onnan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59231) ledgeri válasza abridabri (#59229) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok a define S nek akkor nem hangszigetelt az ablakos oldala... én az r5-ből indultam ki (parancsolj) ja, és az elején az hangszigetelés, mindnek, még az s-nek is!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59232) abridabri válasza ledgeri (#59231) üzenetére


abridabri
veterán

Nyilvan az R5 on van szigeteles mindenhol, ez nem is volt kerdes.
Ertsd mar meg hogy az S nek nincs hangszigeteles az elejen. Se az ablakosnak ,se a teli oldalasnak... nekem volt S hazam ,csak tudom .....

[ Szerkesztve ]

(#59233) Televan74


Televan74
nagyúr

R5 vagy S ? Tényleg mennyire hangos az S hogy nincs mindenütt hangszigetelés? :U

E kettő között gondolkozom.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#59234) ledgeri válasza abridabri (#59232) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:U végignéztem, igazad van, hogy lett az define így... :W

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59235) myckey válasza proci985 (#59230) üzenetére


myckey
veterán

Elöl tuti fentebb megy a 200 as légkavaró, az úgy pont telibe fújja a komponenseket.

Igazából, sok tárolót nem kell fújatni, nagyon nem. :DDD

Amúgy még a rendelésbe bele tudok kontárkodni, lehet veszek egy 200 asat, a 2x 140 helyett. :B

Én is kíváncsi leszek, biztos bitang nagy bunker lesz :))
Majd jövök képekkel.

Televan

Ne gondolkozz, az én házamat ketté vágjuk, azt fele fele arányban osztozunk, úgy sem kell az egész, akkora batár lesz :C

De egyébként sztm R5. :K

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#59236) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Mindenkinek!

Rövid jelentés: Raijintek Aeneas ház beüzemelve. Nem volt egyszerű, a VGA a mérete miatt megdolgoztatott. De végre üzemel, tesztelés alatt. 4 beépített raijintek venti, alapon 500-600 a fordulat, és a BIOS-ból van vezérelve a hőmérséklet függvényében. Ami biztos: nagyon halk, a Zalman Z3 esetében azért hallani lehetett nem csak a VGA, hanem a házventiket is.
Köszönöm mindenkinek, aki segített, külön-külön most nem teszem, de remélem, így is jó! :R :K

Alább pár kép.

Itt előtte volt Cinebench R.15 CPU teszt, 3DMark Timespy, kis netezés, és egy rövid Crysis 3, utána 15 perccel készült a kép.

A tervem, hogy amint lesz időm, egy cikk keretében bemutatom a Raijintek Aeneas házat, és vele együtt a platformváltást is. :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59237) fogtunder válasza Hunork (#59236) üzenetére


fogtunder
nagyúr

létezik valami hasonló ház letisztultabb design-nal? a belseje nagyon tetszik, de kívülről félelmetesen nem és pont valami ilyesmit keresek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59238) abridabri válasza fogtunder (#59237) üzenetére


abridabri
veterán

(#59239) fogtunder válasza abridabri (#59238) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Core V1 van jelenleg, imádom, csak az új VGA hangja iszonyatosan kihallatszik belőle, szerintem ez se lenne jobb, mert ugyanúgy perforált az oldallap.

szóval vagy valami olyat keresek, ami csendes, vagy amiben van van hely, hogy rá bírjak rakni a VGA-ra egy custom hűtőt (lehetőleg Accelero Mono Plust). a CC Silencio 352 amúgy tetszik, lehet veszek egy olyat és max visszaküldöm, ha nem elég halk.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59240) Hunork válasza fogtunder (#59237) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Én nem tudok mondani semmi okosat. De hogy nem szép kívülről? :Y De hát ízlések... Fiammal már a névadáson elmélkedünk, olyan, mint egy kis Star Wars robotka. :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59241) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!

Zalmann Z9 Neo vagy Aerocool Aero-1000 hazra váltsak?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#59242) AngerFîsT válasza abridabri (#59238) üzenetére


AngerFîsT
tag

Szia !
A Phanteks Enthoo Pro és Luxe típusú házakról mit gondolsz szellőzésileg? Hosszas agyalás után a H440 szűk nekem :D

I Say Anger you say FisT!

(#59243) abridabri válasza AngerFîsT (#59242) üzenetére


abridabri
veterán

mindketto phanteks haz kivaloan szellozik, nyugodtan megveheted barmelyiket . A H440 tenyleg nem jo valasztas ,ha szellos haz kell, egy kozepkategorias geppel viszont elboldogul az is.

MikaVejneGI
+1 szavazat az Aero 1000 re

[ Szerkesztve ]

(#59244) Imurai


Imurai
tag

Sziasztok!
Egy Cooler Master Centurion 5 II-be befér egy Sapphire R9 290X TRI-X OC?

(#59245) abridabri válasza Imurai (#59244) üzenetére


abridabri
veterán

Nem fer be sajnos , 26 centis VGA megy be max a Centurion 5 II -be , a Sapphire meg 30,5 centi.
Max akkor ferne be ha kivagnad a HDD keretet.

(#59246) VTom válasza fogtunder (#59237) üzenetére


VTom
veterán

Antec ISK600M
Xigmatek Aquila
Vagy Bitfenix Prodigy ITX, erről leveheted a kapaszkodókat, ha nem tetszik.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#59247) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy 9 éves Chieftec házam van, aminek tesóm elhagyta az egyik oldalát. A hálón nincs ajtó és az éjszakai csendben eléggé behallatszik, amikor esetleg bekapcsolva hagyom.
Szeretnék venni egy új házat és ha lehet, akkor már olyat ami a zaj nagy részét nem engedi ki. (nyilván egy nyitott háznál bármi jobb...)

Új vagy használt is érdekel. Az anyagi részével már elég jól korlátozom is a dolgot, 15k-nál nem szeretnék többet szánni rá. Nem kellenek ledek, átlátszó oldal, vízhűtés, stb... jobban szeretem a minimál dizájnt. Egyszerű fekete doboz kellene, ami nem villog, nem hangoskodik :)
A házba ezeknek kellene beleférni: Asus P6T SE, i7-920 - Alpenföhn Sella hűtővel, Saphire Radeon HD6950 2GB, WD 500GB HDD 3,5", Samsung 120GB SSD, ODD nincs.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#59248) pc360


pc360
addikt

Házat vennénk egy Noctua NH-U12P hűtő mellé, eddig ezeket néztük:

- Antec One - ilyet már szereltem, jó darab, csak nincs semmi porvédelme
- Fractal Design Core 2300

Van még egyéb ötletetek a letisztult, alsótápos, és felső hűtős kategóriában 15 körül?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#59249) tranceplanet válasza MikaVejneGI (#59241) üzenetére


tranceplanet
addikt

Egyértelműen Aero 1000.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#59250) fogtunder válasza VTom (#59246) üzenetére


fogtunder
nagyúr

köszi, de közben átgondoltam és szép volt, jó volt ez az egész mitx, meg fekvő alaplap sztori, de elengedem, több helyet egy ATX se fog foglalni az asztalon, max magasabb lesz.

szóval az összefoglaló alapján:

Mi megy bele?

mITX alaplap
i5-4440 (ennek az upgrade-je talán egy-két éven belül i7-re, tuning nincs tervben)
ASUS Strix GTX 970 OC
1db 2,5" HDD
1db SSD
XFX Pro 450W

Extra igények?

legyen minél halkabb
letisztult design
mivel asztalon lesz, ha a csatlakozók az előlapon vannak az előny, de nem követelmény
ha ezt a hőtermelést elbírja rendesen egy csendesített mATX ház, akkor legyen inkább az

Keret?

30K max, de ha olcsóbban kijövök belőle, nem sértődök meg :)

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.