Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) TechN7ne válasza abridabri (#59696) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem kell ide teszt ,megpakolva egy stabil ,nem könnyű ,aránylag letisztult ,kimondottan szép és hűvös ház ,és nem is hangos ,pedig én aztán érzékeny vagyok a hangra pláne studiozás közben!
Gumi talpak ,szépen és stabilan áll a lábain ,van benne súly is.

(#59702) castiels válasza TechN7ne (#59701) üzenetére


castiels
addikt

:R :K nagyon király.. A hatsó venti ugye 3pin-es?

(#59703) TechN7ne válasza castiels (#59702) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen ,most nem megy 2db venti ,majd ha benne lesz a vga bekötöm öket. :R

(#59704) Pete55555 válasza Pete55555 (#59662) üzenetére


Pete55555
addikt

Helyzetjelentés:
Úgy néz ki Z9 Neo az esélyesebb jelenleg, mégpedig a következők miatt:
- Gyárilag 5 db venti
- nagyobb (ez főleg az alaplap feletti részen fontos, 12 V EPS, venti kábelek miatt)
- olcsóbb
- szebb - a francokat szebb - másabb :DDD Kicsit kevésbé "letisztult" az NZXT 340-es már tényleg olyan mint egy fehér kocka, ennek meg van valami gépház szerű kinézete

...Szeretem leracsniztatni...

(#59705) kisbancsa válasza zzola (#59700) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Enthoo Primo Full Towert nézegettem, eddig elnyerte a tetszésem. (mondjuk nem olcsó.. )

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#59706) castiels válasza TechN7ne (#59703) üzenetére


castiels
addikt

Csendes szerinted? Vagy próbáltad 5 ventivel?

(#59707) TechN7ne válasza castiels (#59706) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Felső 2db ventit nem a leghalkabb ,de hangosnak sem mondanám.
A gép fent van az asztalon a fülem mellett ,megy felső venti de egyáltalán nem hangos.

(#59708) abridabri válasza kisbancsa (#59705) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is elnyerte a tetszesem a Primo, azert is vettem meg :)
par kep :
1
2
3
4 itt mar levettem az elolapot elfedo muanyag boritast+raktam a haz ala "talpat" ,hogy ott tobb levego jusson be :B Mondjuk ehhez segitseg kellett ,mert 35 kilo mindenestul :C
5

[ Szerkesztve ]

(#59709) kisbancsa válasza abridabri (#59708) üzenetére


kisbancsa
senior tag

mennyire csendes? Mert nálam ez fő szempont. Mondjuk nekem nem lesz kiépítve víz hűtés, csak egy corsair h110i lesz a procin (illetve van). De így képről teljesen megnyerte a tetszésem, szal valszín szerdán lerendelem, és pénteken dobok fel róla képeket.
UI: Bal oldalt világít a led csík? Illetve van rajta led csík?:D ( ki be lehet kapcsolni?)
Ui ui ui : Táp konkrétan hol van? :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#59710) TechN7ne válasza kisbancsa (#59709) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sztem a Neo szebb :)

(#59711) abridabri válasza kisbancsa (#59709) üzenetére


abridabri
veterán

led csik nincsen rajta, nalam 10 venti van , de paran mar jartak itt mostanaban biznisz ugyben , es le voltak dobbenve ,hogy ez most komolyan ilyen halk vagy nem is mennek a ventik :B
Igaz nem a gyari ventiket hasznalom hanem 5db TY147A ( ez a legcsendesebb venti amivel eddig dolgom volt) +2db Aerocool Dead Silence +3db Akasa Apache.
Amugy az 5db 14es gyari phanteks venti ami jar a hazhoz meglehetosen csendes ,ha szabalyzod oket (van beepitett fan hub a haz hatuljan )
Leghutesre viszont szerintem overkill , csomo ures helyed lesz benne. Inkabb egy entho pro vagy Luxe az idealis .
Tapnak a helye a haz tuloldalan van kialakitva,meg az SSD helyek is.

[ Szerkesztve ]

(#59712) kisbancsa válasza abridabri (#59711) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Kompletten a gépház elejétől tudnál nekem képet küldeni?

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#59713) Hunork válasza [Prolixus] (#59695) üzenetére


Hunork
veterán

Ha a Z3 Plus-ból indulunk ki (ez volt nekem), akkor van molex és 3 tűs csatlakozó is a házventiken. Egymással molex-el vannak kötve, és utána egyéni döntés, hogy a tápra megy, vagy az alaplapra. Nyilván arra gondolnak a háztervezők, hogy van olyan alaplap, amint van egy cpu meg egy system fan, oszt cső. Nálam is a két-két gyári venti molexen van "sorba kötve", de aztán a két sysfan-ra vannak dugva. Így BIOS-ból szép profilt lehet belőni. De érdemes minden módot kipróbálni, mert lassú max rpm-nél jó a táp is. (szerintem)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59714) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

A te házad full tower? ( mert ahonnan én veszem ott azt írja hogy fehér leddel van a cucc)

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#59715) castiels válasza TechN7ne (#59710) üzenetére


castiels
addikt

Szerintem is.

(#59716) Shadowguard válasza abridabri (#59708) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Anyám borogass, ekkora dögöt :D Mondjuk én is szeretem a jó nagy házakat, szemeztem is ezzel, de nekem valahogy nem tetszik a külseje :( Helyette egy Be Quiet! Dark Base Pro 900 lesz, ha a sors is úgy akarja majd csütörtöktől :D

(#59717) fogtunder válasza Shadowguard (#59716) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, hát az egy igazán kompakt darab :DDD

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59718) AngerFîsT válasza fogtunder (#59717) üzenetére


AngerFîsT
tag

Mint ez :D Corsair Graphite Series 780T

I Say Anger you say FisT!

(#59719) Shadowguard válasza AngerFîsT (#59718) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Nem szép, nincs ajtaja :(

(#59720) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Bár már kaptam ajánlatot, de konkrét konfigról nem volt szó!

- milyen alkatrészeket tennél a gépbe?
-matx lap, i7-4770, GTX970, 1-1 hdd/ssd.

- milyen extra kívánságaid vannak?
-hűvös ház legyen, nem fontos, hogy bele lehessen látni, modernebb formával.

- mennyit szánsz rá?
-nyilván egyik alapvető kérdés, most maximum 30000 forintot, de ha van olcsóbb lehetőség is, az is érdekel!

Itt egy kép a jelenlegi házam belsejéről, ez egy Antec P50 Window. Sajnos leszerelt oldal lappal kell használnom, mert ellenkező esetben a vga droppol a 79 fokos hőmérséklet limit miatt.
Lehetőség szerint új házat szeretnék, láttam aprón is vannak jobb ajánlatok.
Köszi!

A képen nem látszik, de a ház tetejébe is be van szerelve 2x120 fan, viszont még így sem tudja kiszívni a meleg levegőt a házból. Oldallap levétele után majd 15 fokot csökkent a GPU, 10 fokot a CPU hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

(#59721) Pete55555 válasza zzola (#59720) üzenetére


Pete55555
addikt

Az a baj ezzel a házzal, hogy a 2 első venti "szeléből" nem kap semmit a VGA.

Ha van kedved barkácsolni, én csinálnék legalább egy 12 centis ventinek lyukat az alján.

(#59723) castiels
Szerintem a Z9 neo- val is jól járnál... Spórolnál is.

:K

Én is lehet mindjárt megrendelem :)

Csak nem tudom honnan...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#59722) zzola válasza Pete55555 (#59721) üzenetére


zzola
félisten

Alulra 1-2 venti biztosan megoldaná a problémát, olcsóbbnak olcsóbb, mint egy házat venni...

(#59723) castiels válasza zzola (#59720) üzenetére


castiels
addikt

Szerintem a Z9 neo- val is jól járnál... Spórolnál is.

(#59724) Pete55555 válasza castiels (#59723) üzenetére


Pete55555
addikt

Bocs, most tűnt fel, hogy az előzőt szerkeszthettem volna - törölhető!

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#59725) castiels válasza Pete55555 (#59724) üzenetére


castiels
addikt

ment pü

(#59726) abridabri válasza Shadowguard (#59716) üzenetére


abridabri
veterán

ez nagy dög ? Az elozo hazam nagyobb helyet foglalt xd
[kép]
[kép]

(#59727) Hunork válasza abridabri (#59726) üzenetére


Hunork
veterán

hmmmm. nem rossz :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59728) castiels válasza abridabri (#59726) üzenetére


castiels
addikt

Alul az tojástartó?

(#59729) Hunork válasza castiels (#59728) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem igen. Kiváló hangszigetelő! Kérdezz amatőr stúdiósokat. Haverom még a 90-es évek elején 2000 darabot gyűjtött össze... :)) :D

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59730) abridabri válasza castiels (#59728) üzenetére


abridabri
veterán

piramis hangszigetelo szivacs . Valami 3000FT volt egy brutalis nagy tablaval, aminek a fele meg is maradt pedig kibeleltem az egesz gepet ,meg a vizhutes elott :
igy

(#59731) Hunork válasza abridabri (#59730) üzenetére


Hunork
veterán

Én esküdni mertem volna, hogy tojástartó... De nem rossz, a kép alapján a mérete tűnik becsapósnak, és papírra hajaz.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59732) jojoker08


jojoker08
tag

Sziasztok!

Meglévő konfigomat szeretném nagyobb házba átültetni, és nem vagy 100%-ig biztos a dolgomban, ehhez szeretnék egy kis segítséget kérni.

Ami jó lenne, ha átkerülne:
Asrock 970 Extreme 3 r2.0 alaplap, Cooler Master Seidon 120V ver.2 hűtő, LC Power 600W LC600H-12 tápegység, és a közeljövőben egy GTX 1060 (6 vagy 8 pines). Jelenleg még egy GTX 650 zümmög benne, ennek nem kell akkora nagy hely, de annál nagyobb, mint amekkora most van, ugyanis egy LC Power PRO-925B 600W számítógép házam van (ebből akarom kiszedni a tápot), viszont a procihűtő radiátora nem fér el sehol, így nyitva van a gép oldala.

Elképzelésem szerint egy Zalman Z11 NEO megfelelne a célra, hogy csendes, és hűvös is legyen relatíve, de nem tudom, hogy mire kellene figyelnem, elég lenne-e a kábel, ami most van, vagy mi az, amit még be kellene szereznem hozzá? Ha valakinek lenne jobb/olcsóbb elképzelése, az kérem ne habozzon megosztani velem! :)

Maximum 25000-t szánnék rá. Köszönöm a segítséget! :)

(#59733) castiels válasza abridabri (#59730) üzenetére


castiels
addikt

Ezt más géphazakba is ajánlod?

(#59734) abridabri válasza castiels (#59733) üzenetére


abridabri
veterán

Sokat nem ert nalam, viszont egy masik hazba Be Quiet noise absorber kitet vettem, az mar erezhetoen tobb hangot elnyelt , igaz nem olcso.

[ Szerkesztve ]

(#59735) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
A következő konfighoz szeretnék egy jó kis házikót.
Jól szellőző, ablakos, dizájnos kivitel érdekelne.
Keret max 30.000ft
Alaplap: ASUS Z170I PRO GAMING
CPU: Intel® Core™ i5-6600K
CPU hűtés: BE QUIET! DARK ROCK 3
Memória: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
VGA: ASUS GTX1060 6GB GDDR5 STRIX GAMING (STRIX-GTX1060-6G-GAMING)
SSD: KINGSTON HyperX SAVAGE 240GB SATA3
HDD: WD Green ( WD20EZRX)
Tápegység: XFX 850W
Én idáig ezt találtam, Corsair Carbide 88R
Köszönöm.
:R

[ Szerkesztve ]

(#59736) chester91 válasza baboss (#59735) üzenetére


chester91
senior tag

Szia!

Kettőt tudok így kapásból, ami mondjuk mATX méterig fogad be. Thermaltake Core V21 és Xigmatek Aquila Window, ezek közül talán a Xigmatek jobb hűtéssel bír. De majd az okosabbak mondanak többet, de eléggé behatárolja a hűtő főleg ITX méretben a házakat.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#59737) thomeef válasza baboss (#59735) üzenetére


thomeef
őstag

Corsair Carbide Air 240, fehér színben nagyon mutatós.

Micro atx-et szeretnél mindenképp?

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#59738) castiels válasza baboss (#59735) üzenetére


castiels
addikt

Z9 Neo.

(#59739) baboss válasza chester91 (#59736) üzenetére


baboss
őstag

Köszi, mind a 2 tetszik. :R
Hasonló van most is, csak meghalt az alaplapom. Beadtam gariba, de az alaplapot már nem forgalmazzák, ezért konfig váltás lesz, már meg is hirdettem a gépet darabokban.

thomeef Nem nagyobb is jó, mert lehet, hogy majd vízhűtés megy bele megint idővel.
castiels Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#59740) chester91 válasza baboss (#59739) üzenetére


chester91
senior tag

Ennek örülök, azért gondoltam eleve kisebbre, itx vagy matx méretű házra, mert jelenleg nekem is egy atx-et befogadó hagyományos házban van bent egy matx-es lap, és speciel nem tetszik, főleg, ha ablakos a kivitel, hogy ennyire elveszik benne a cucc. De persze ez mindig egyéni, szubjektív megítélés, kinek hogyan tetszik.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#59741) thomeef válasza baboss (#59739) üzenetére


thomeef
őstag

Amit chester írt kettő házat, azokat írtam volna én is, plusz carbide 240. A lényeg hogy nyitott elejű, porszűrős ház legyen, és akkor nem lesz gond az átszellőztetéssel.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#59742) fogtunder válasza baboss (#59739) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha nagyobb is játszik, akkor aerocool aero 1000 is szóba jöhet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59743) Hunork válasza baboss (#59735) üzenetére


Hunork
veterán

Ha még beszállhatnék, akkor én ezt is ajánlom: Aeneas :K
Parádés elrendezés, hűtés, 8kg (nem sajnálták az anyagot), kivehető alaplap-tálca, vízhűtésre is felkészítve...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59744) baboss válasza thomeef (#59741) üzenetére


baboss
őstag

Köszi. :R
Egyre nehezebb a választás, amíg 1 volt addig nem volt gond. :K
Most van 4 is. :F
Chassis Core V21
Aquila
Corsair Carbide Air 240
RAIJINTEK AENEAS
giorgio Köszi, de maradok a kocka formánál, már megszoktam.
Hunork Még 1 jó kis ház ami tetszik. :R

(#59745) Hunork válasza baboss (#59744) üzenetére


Hunork
veterán

Elvileg holnap jelenik meg róla a cikkem, egy házbemutató. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59746) baboss válasza Hunork (#59745) üzenetére


baboss
őstag

Megfogom nézni, :K jelezd privátban ha megvan, és dobj egy linket. :R

(#59747) Hunork


Hunork
veterán

Sziasztok!

Megjelent! :)
Itt van az Aeneas házbemutató: [link]

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59748) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Tudnátok nekem ajánlani pár házat ami szóba jöhet ezen feltételek esetén?:
- micro ATX (Gigabyte B85M-D3H alaplap)
- 3 ventis VGA férjen bele (még most nem ilyen van de sosem lehet tudni...)
- jó pár (min. 4) hdd férjen el benne
- ssd is van (egyelőre 1 de valszeg még 1 várható idővel)
- ami a legfontosabb: tévézés mellett használnám így jó lenne ha minél jobban hangszigetelt lenne
- sajna az anyagi korlátaim elég erősek így ha nem túl irreális elvárás max 15000-et szánnék rá (de ha az, akkor valami alsó kategóriás ami érdekelne mindenképp)
Előre is köszönöm!

(#59749) castiels válasza ron8 (#59748) üzenetére


castiels
addikt

Z9 Neo.

(#59750) fogtunder válasza ron8 (#59748) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ennyiért hangszigetelt házat nem fogsz kapni, az legjobb esetben is 24K+ kategória lesz újonnan, esetleg használtan lehet vadászni, pár hete láttam Fractal Design R3-at, az jó lehet.

15K-ig itt van pár lehetőség újonnan.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.