Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) ElBartimaeus


ElBartimaeus
csendes tag

Sziasztok!

Gépet szeretnék újítani, a legtöbb dolgot már kinéztem. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen házat érdemes venni hozzá (micsoda meglepetés :D). Jelenleg ezt néztem ki: AI6 BLACK, http://www.anidees.com/ai6/ai6b-black
Árban nem szeretnék ennél sokkal drágábbat, legfeljebb ha nagyon erősen ajánlott egy ennél jobb ház beszerzése.
Esetleg ha más kivetnivalót találtok benne, szívesen fogadom az építő jellegű kritikát. :D
A gyári hűtőről azt olvastam, hogy amíg nem overclockolom a procit, addig nem szükséges, és azt javasolták, hogy helyette inkább egy jobb házat nézzek, aminek jobb a szellőzése (eredetileg Zalman Z1 NEO Midit néztem).

Íme a konfig:

CPU: Intel Core i5 6500
Processzor hűtő: gyári
GPU: Nvidia GTX 1060-6GB (WINDFORCE)
Alaplap: ASRock 1151 H170M Pro4
Táp: Chieftec Force 500W [ 85+ Bronze]
RAM: Kingston DDR4 2133 8GB HyperX Fury (2x4GB)
HDD: Seagate Barracuda 2TB [3.5"/64MB/7200/SATA3]
SSD: Samsung 850 Evo 120GB [2.5"/SATA3]

Köszönöm a válaszokat!

(#60502) xPraetoriaNx válasza Zsolty001 (#60500) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Nekem egy évig a HDDk és a ház oldallapja közé volt benyomva az SSD és semmi baja nem lett, szóval úgy érzem ilyen házban se lesz baja. :)
Meg mondjuk most előbbitől függetlenül, szerinted csinálnának ilyen konstrukciós házakat (pláne több gyártó is), ha megsütné az SSD-ket? :N

There is no war. Only the harvest.

(#60503) NikoXXX1991


NikoXXX1991
csendes tag

A FRACTAL DESIGN Define R5 haznak mik a hatranyai?
Azt hogy miben jok mindenhol irjak,de mik a rejtett vagy kevesbe ismert hatranyai?

Gigabyte 970A-DS3P FX 8320 16 gb ddr3 1600 mhz Ram Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 192bit 256 gb Samsung SSD 1 Tera Hard Disk Corsair RMx Series RM650x 650W / Fractal Design Define R5 Window (Titanium Grey)

(#60504) fogtunder válasza Zsolty001 (#60500) üzenetére


fogtunder
nagyúr

teljesen felesleges hűteni az SSD-t, nekem még egyszer se ment 32 fok fölé a hátlapra szerelve. a noti HDD múltkor volt 43 fokos, az már kevésbé tetszett, de azoknál ez se durva érték, laptopban kapnak többet is.

(#60503) NikoXXX1991: a felső részhez nem adnak porszűrőt, amit oda tudnál rakni, ha kiveszed valamelyik takaró elemet. kb. ennyi.

(#60501) ElBartimaeus: a gyári hűtő megfelel, csak alapjáraton is olyan hangja van, amitől én megőrülök, de valóban, inkább rendes házat vegyél először, aztán majd később másik hűtőt. ha a HA árazásból indulok ki, ami kb. 17-18K, akkor nem rossz vétel ennyiért az Ai-6, én is nézegettem, mikor házat kerestem, szerintem megvehető, bár nem egy mai darab, de elég jól mgcsinálták anno. esetleg NZXT S340-et találhatsz még hasonló árban, vagy újonnan kicsit drágábban Thermaltake Core V31

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60505) vjacintka


vjacintka
tag

Milyen házat ajánlanátok az alábbi kritériumokat figyelembe véve:

Ami menne bele:
- i7 6700
- Asus B150 Aura ( ATX )
- Crucial SSD belső, CRUCIAL 500GB MX200 SATA3 2,5"
- Asus Strix GTX 1070 (tartok a méretétől)
- tépegység JELENLEG egy Chieftech iArena 450W
- proci hűtő gyári
- Kingstone DDR4 HyperX Fury 2133Mhz
- egy optikai meghajtó elől

Ami fontos lenne:
- max 20.000 Ft-ig
- ne legyen zajos, jó hűtése is legyen
- ne villogjon rajta minden szirsz@r
- szín mindegy
- nem akarok a helyszűkével vacakolni

[ Szerkesztve ]

(#60506) Zsolty001 válasza xPraetoriaNx (#60502) üzenetére


Zsolty001
tag

Biztos nem sül meg és lehet az én hülyeségem, de azért az élettartama szempontjából talán jobb, ha hűvösen van tartva. A jelenlegi házamban nincs SSD hely ezért eleinte a DVD alá tettem őket, ott 40 fok fölé is felment. Azóta vettem keretet és most a HyperX 28 fokos. A kábelelvezető részre tenni nem túl elegáns szerintem.

(#60507) fogtunder válasza Zsolty001 (#60506) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem elegáns, de praktikus, azt nem értem inkább, hogy tudott 4 fok fölé menni a jelenlegi házadban. a többi alkatrész nem melegszik nagyon?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60508) Zsolty001 válasza fogtunder (#60507) üzenetére


Zsolty001
tag

Nem, annak ellenére sem, hogy jelenleg nincs extra hűtés a házamban, mert az alaplapom sajnos nem tudja szabályozni, a 100%-on pörgő ventiktől pedig rosszul vagyok. Ezért most a fél gépet lecserélem és már új házba is fog kerülni.

A hőfokok: GTX 970 - 50C, Alaplap - 42C, CPU - 45C, HDD - 35, HyperX - 28C, Samsung - 35C

(#60509) thomeef válasza mobal (#60483) üzenetére


thomeef
őstag

Proci, vga közvetlen hűtésére, ahol nagy hőmérséklet különbségek vannak idle és load állapotok közt. Ház általános hűtésére sztem egy leszabályzott fix fordulatos ventipár elég. Mondom ezt úgy, hogy nekem is pwm alapon van szabályozva minden a házban, de ahhoz nem kell pwm venti, csak egy pwm hub, ami a 3 pineseket is pwm.el vezérli.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#60510) xPraetoriaNx válasza Zsolty001 (#60506) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Hát nézd amúgy ilyen mértékig nem kell aggódni a hőmérséklet miatt :) Mondjuk ez "nyugalmi állapotban" készült (filmet néztem csak), de majd holnap nyomatok valami SSD-re rakott játékot és közben csinálok mégegy screenshotot ha gondolod. :) (P400-am van nekem is)

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#60511) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Opcionálisan házat is kellene vennem az új konfighoz mert a mostaninak elég korlátozott a hűtő beépítési mérete. Ha csak nem tudok valamit alkotni rajta.
Alaplap: GIGABYTE GA-X99-Ultra Gaming
Cpu: Intel Core i7-6800K 3.4GHz LGA2011-3
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1080 G1 Gaming 8GB GDDR5X 256bit PCI-E (GV-N1080G1 GAMING-8GD)
Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
6db Sata HDD egy M2 ssd és a táp megy még bele.

2.5.25 hely nem kell.
Viszont 1db 3.5ös kártya olvasónak mindenképpen jó lenne (ha nincs veszek külsőt nembaj megoldom :D )
Ha már vennem kell akkor mindenképpen olyan házat néznék ami az asztalon is jól mutat és nem egy bivaly nagy állat mint a mostani Sharkoon Rebel 12 big tower.
Rendes ATX házra van szükségem és megfelelő szellőzésre.
Páromnak egy Raijintek Styx van. az pl nagyon aranyos csak nekem kicsi ház de jól mutat az asztalon :D

3. 20-50

köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

(#60512) abridabri válasza Songo (#60511) üzenetére


abridabri
veterán

Az a konfig megerdemel egy minosegi jol szellozo hazat, en ezt ajanlom ,most jo aron kapni : Enthoo Pro M

(#60513) Vidual001


Vidual001
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új házat venni, nagyjából 80 ezer forint a ráfordítandó összegem.
A következő szempontok fontosak:
- Rezgés-hangszigetelés fontos, lehető legjobb szellőzés mellett

- Gigabyte G1. Sniper Z97 alaplap (illetve lehet később nagyobb) lesz benne, aminek jellegzetessége, hogy piros-fekete témájú, így szintén Piros-fekete témájú házat szeretnék

- Raijintek Triton vízhűtés, illetve 2db MSI GTX 980Ti Lightning Bitspower vizhűtéssel elférjen benne (lehetőleg kényelmesen)

- Kábelezés tisztán, átláthatóan elrejthetően, illetve az sem zavarna, ha a tápegységet (FSP Aurum Pro 1kW, később 1200 wattos EVGA / FSP / Seasonic lesz) valamiféle lemez takarná

- Legalább 3 db 5.25" hely és ugyanennyi 2.5"

- USB 3.0 - 3.1 (lehetőleg minél több)

- Könnyen takarítható, praktikus, okos megoldásokkal (gondolok itt az ésszerűen megtervezett porszűrőkre, stb..)

Előre is köszönöm a profik válaszait! :R

- Vidu

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#60514) NikoXXX1991 válasza Songo (#60511) üzenetére


NikoXXX1991
csendes tag

A konfigod tobbet er mint az autom :C :Y

Gigabyte 970A-DS3P FX 8320 16 gb ddr3 1600 mhz Ram Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 192bit 256 gb Samsung SSD 1 Tera Hard Disk Corsair RMx Series RM650x 650W / Fractal Design Define R5 Window (Titanium Grey)

(#60515) fogtunder válasza Vidual001 (#60513) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Phanteks Enthoo Primo szerintem jó lenne erre a célra, vagy a Be Quiet Dark Base Pro 900 Black.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60516) Songo válasza NikoXXX1991 (#60514) üzenetére


Songo
senior tag

Lassan nekem is :D

(#60517) NikoXXX1991


NikoXXX1991
csendes tag

Kerdes:
Ha rakotok 4 pin-es ventit erre NZXT Sentry Mix 2, akkor ha adok neki 100%-ot mukodik pwm-ben vagy a pwm-et kikapcsolja?
Mert jelenleg 3 gombos van rakotve csak,igy 4 gombossal nem tudom.
Gomb = pin :D

Gigabyte 970A-DS3P FX 8320 16 gb ddr3 1600 mhz Ram Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 192bit 256 gb Samsung SSD 1 Tera Hard Disk Corsair RMx Series RM650x 650W / Fractal Design Define R5 Window (Titanium Grey)

(#60518) Vidual001 válasza fogtunder (#60515) üzenetére


Vidual001
tag

Remek, köszönöm! :R
A beQuiet hangyányit jobban tetszik az állítható alaplap magassággal, viszont van fekete-narancstól eltérő színben? :F :C

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#60519) fogtunder válasza Vidual001 (#60518) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van ezüst keretes és full fekete is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60520) fgst


fgst
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy csendes, hangszigetelt házra váltani. Fő szempont a csend. Nem egy nagyétkű, melegedős a konfig, egyetlen problémám hogy a merevlemezek vibrálását szeretném megszüntetni, valamint a működési zajukat kizárni (htpc/nas lévén). Persze az sem probléma ha ventilátorok keltette zajból is jóval kevesebbet (semmit?) nem hallok.

A konfig (tényleg nem kell sok hűtés):
MSI H97M ECO mATX; Intel Xeon 1240L + AC Freezer 11 LP; MSI GT720 passzív; 3 hdd + 1 ssd; Be Quiet Pure Power 430W táp. Jelenleg egy CM N200-ba van beszerelve 2db 12cm venti társaságában.

Kinéztem pár variációt, de nem tudom eldönteni melyiknek a hdd rögzítési módja segítene igazán, illetve melyik ház szigetelése tompítana le több zajt.
Amik nálam fennmaradtak a listán:
Fractal Design Define R5; NZXT H440, Nanoxia Deep Silence 3, Be Quiet Silent Base 600

Nektek mi a tapasztalatotok, melyik márkára szavaznátok, ha nem elsődleges a szellőzés, és hogy 3 vízhűtőt be lehessen beszerelni... :) Esetleg egyéb márka/típus javaslat?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#60521) Vidual001 válasza fogtunder (#60519) üzenetére


Vidual001
tag

:C :R

Köszönöm a segítséget, a Be Quiet marad, holnap rendelem is iPontól :)

Minden jót! :))

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#60522) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

NZXT H440 ami nagyon tetszik, viszont mindenképp szükségem lenne 1db belső helyre a DVD-írónak, van esetleg hasonló ház?

(#60523) vendingo


vendingo
veterán

Még mindig nem született döntés a házat illetőleg.

Jelenleg egy tt Spacecraft vf-i házam van. Ehhez képest milyen lehet a szellőzése, hűtése a silent base 800-nak és a h440-nek?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60524) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

10e körül kapni szolid kinézetű, plexis oldalú, nagyjából jól szellőző házat? Nem kell hűtőszekrény méretű, de azért egy nagyobb VGA beférjen.

Köszi!

(#60525) voros12


voros12
csendes tag

Sziasztok!

Lenne van egy config, az a baj hogy semmit nem tudok hogy mi van benne , annyit hogy egy ATX-es alaplap van benne, illetve egy batár nagy 1000W-os táp. És ehhez keresnék házat olyan 20ezer forint körül.

Bocsi hogy ennyit infóval tudok csak szolgálni de sajna nincs több.

(#60526) Askformore válasza Askformore (#60524) üzenetére


Askformore
senior tag

Így hirtelen ezeket találtam, amik megfelelőek lennének első ránézésre:

Bitfenix BFC-COM-100 (erről nem tudom, hogy ablakos-e, itt olyan képek vannak róla, máshol meg nem..)

Zalman R1 (ebben van 3 venti, ablakos, csiszolt fém az eleje és olcsóbb is, csak a minőségét nem tudom milyen..)

Ezeken kívül más valami esetleg? Amúgy az NZXT S340 lenne a tuti, de az drága, főleg, hogy ajándék lesz, és be van határolva a keretem.

(#60527) Od!3


Od!3
tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom. Van egy gépházam aminek nem vágom hogy mi a márkája. Csak egy E-logó van rajta, és elég régi. Hátha valaki felismeri a logót és megtudja mondani milyen márka.

Itt a logó:

Előre is köszi!

Üdv.

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#60528) Zsolty001 válasza Od!3 (#60527) üzenetére


Zsolty001
tag

eMachines (ha nem tévedek)

[ Szerkesztve ]

(#60529) fogtunder válasza vendingo (#60523) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a spacecraftról nem nagyon láttam méréseket, amivel össze lehetne hasonlítani, de Silent Base 800 biztos, hogy jobb ilyen szempontból, mint a H440. egyrészt az előlapon két bemenetei nyílás van, aminek darabja nagyobb, mint a H440-é, alulra is lehet még egy ventit szerelni, illetve a fenti szellőztető rész is kevésbé van lefojtva, mint az NZXT-nél, bár ez is csak a hátsó venti helyről jövő elvezetésére jó igazán, az első fölött nincs kivágva.

(#60522) Intruder A 6: ha hasonló alatt hangszigeteltet értesz, akkor Fractal Design R4/R5, TT Suppressor F31, designban nincs igazán hasonló, ami nekem is egy nagy fájdalom a limitált szellőzése miatt, egyébként nagyon jó kis ház lenne.

(#60525) voros12: ez így kicsit kevés lesz, meghajtók száma, proci és a hűtő típusa, VGA típusa kellene, hogy olyat tudjunk mondani, ami biztos jó lesz. vagy ha végképp nem megy, akkor HA-n van NZXT Phantom Full Tower 20-22-ért, abba kb. bármi elfér.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60530) Pete55555


Pete55555
addikt

Üdv újra!

Pár szó a Zalman Z9 Neo-ról.

Ma végre sikerült belerakni a rendes tápomat (Enermax pro82+ 425W) így megcsináltam normálisan a kábelezést is. Táp hosszabbító átalakítás bővebben itt.

És a végeredmény:

A házról sok pozitívumot tudok elmondani. Szerelni nagyon könnyű, mindenhez van benne elég hely, az alaplapi tálca mögött épp elég hely van a kábelek elvezetéséhez. (nem sok, de elég)
Maga a váz masszív, nem bili anyagból van. A felső rész sajnos műanyag, de ki lehet bírni, nem kell kopogtatni, viszont szerencsére nem rezonál.
Jelenleg a gyári ventilátorokkal használom, méghozzá a következő módon: A 2 első ventihez készítettem egy átalakítót 3 pin venti csatlakozóhoz, így azok egybe vannak kötve a hátsó, gyárilag is 3 pines ventivel, így azok 50%-on mennek, ami 800 RPM-et jelent. A 2 felső LED-es venti pedig 5V-ra van kötve, azok valamivel lassabbak. Ez gyakorlatilag azt eredményezi, hogy 2m-ről nem lehet hallani, hogy megy a gép, még síri csendben sem.
Terhelés alatt (ROTR pl) a proci max 65 fokig melegszik jelenleg a passzívan használt ASUS silentknight alatt.
A VGA alap órajelen 30%-ra levett venti fordulattal 70 fokig megy el, húzva ugyanígy 70 fok 40%-os venti fordulattal - ez már kihallatszik a házból, de egyáltalán nem vészes.
Porosodásra szerencsére nem igazán hajlamos, van már bent egy minimális por, de egyáltalán nem vészes, kb évente elég lesz takarítani szerintem így, hogy az asztalon van a gép.

Összességben nagyon meg vagyok elégedve a házzal, ráadásul nekem 14-ért sikerült új, fóliásat vennem apróról, de a bolti 17-18k-t is simán megéri.

...Szeretem leracsniztatni...

(#60531) fogtunder válasza Pete55555 (#60530) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a táp kábelei gyárilag fehérek, vagy te harisnyáztad le őket?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60532) mobal


mobal
MODERÁTOR

be quiet! silent base 800 jó választás? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60533) fogtunder válasza mobal (#60532) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vízhűtésre nem, amúgy ha csendes ház kell, ami aránylag jól szellőzik, akkor igen, a konfigodat szerintem el fogja bírni, de a proci hűtő fölé valszeg rakni kell majd egy plusz ventilátort.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60534) mobal válasza fogtunder (#60533) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Fölé is meg mögé is?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60535) fogtunder válasza mobal (#60534) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elvileg alap kiépítésben van hátul egy 140-es, úgyhogy fölé csak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60536) vendingo válasza fogtunder (#60535) üzenetére


vendingo
veterán

Hátul 120-as van.
Szerintem én is megállapodok ennél a háznál. Végre... :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60537) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Sziasztok!

Januárban szeretnék egy új asztali számítógépet építeni. Egy olyan házat keresek, amiben elfér legalább 4-5 merevlemez és 2 ssd. A csicsa nem érdekel, fények sem. Ha van benne nem gond, de nem arra összepontosítok. Ha táp nélkül van az sem gond!

(#60538) Pete55555 válasza fogtunder (#60531) üzenetére


Pete55555
addikt

Azt már én követtem el, de itt-ott kicsúszott a harisnya a zsugorcsőből, meg úgyis kellett hosszabbító az EPS kábelekhez, ezért úgy döntöttem mindenhol fekete hosszabbítós megoldás lesz.
A 24 pin ATX hosszabbító egy ilyenből lett, szimplán levágtam a másik táp indító részt.
Van még 6+2 pin PCI-e és 2xSATA kábelem is, amik egy moduláris Silverstone táphoz valók eredetileg, ezeket még át kell alakítanom, majd e-bay-ről veszek csatit hozzájuk.

...Szeretem leracsniztatni...

(#60540) nak0n


nak0n
aktív tag

Sziasztok,
Gépvásárlás előtt állok, egy másik topikban össze is állítottak nekem egy konfigot. Egy i76700 lesz majd hyper 212 hűtővel, előbb-utóbb egy gtx1070, egy ssd és egy hdd,egy xonar dg vagy dgx, mindez egy corsair 300 házban, corsair 550 táppal. A kérdésem az lenne, hogy a ház két gyári ventije elég lesz-e, vagy érdemes-e cserélni őket halkabbra/jobbra, illetve venni még bele pluszba extra hűtésért. Tuningot nem tervezek. Köszi!

(#60541) Songo válasza abridabri (#60512) üzenetére


Songo
senior tag

nem igazán tetszik :( egyéb alternatíva?

(#60542) fogtunder válasza Songo (#60541) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mondanál valamit, ami kinézetre tetszik, hogy ne lövöldözzünk vaktában?

(#60540) ratex: beszereled, leméred, meglátod. mondjuk 30-ért én már nem 300R-t vennék, inkább egy Phanteks Enthoo Pro, vagy most van HA-n ennyiért NZXT Noctis 450 feketében.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60543) Songo válasza fogtunder (#60542) üzenetére


Songo
senior tag

Jelenleg egy Sharkoon Rebel 12 big towerem van az asztal alatt. de valami olyat szeretnék ami jól néz ki az asztalon. szálcsiszolt fekete vagy fehér esetleg acél színű ház érdekelne. Mivel alapvetően a nappaliba van tervezve. és nem feltétlenül az asztal alá :D

(pl nem tudom hogy mennyire számít jól szellőzőnek a jelenlegi házam)

a tervezett konfig:

Ház: Sharkoon Rebel 12 Big-Tower
Alaplap: GIGABYTE GA-X99-Ultra Gaming
Cpu: Intel Core i7-6800K 3.4GHz LGA2011-3
Cooler: Thermalright HR-02 Macho Rev. B
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1080 G1 Gaming 8GB GDDR5X 256bit PCI-E (GV-N1080G1 GAMING-8GD)
Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
Tápegység: Corsair AX760 760W (CP-9020045)

illetve egy M2 sata aminél felhívták a figyelmem hogy jól kell szellőzzön.

köszi

(#60544) fogtunder válasza Songo (#60543) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Fractal Design Define S esetleg?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60545) Songo válasza fogtunder (#60544) üzenetére


Songo
senior tag

ez már egészen szimpatikus. én hibám. hogy nem mondtam hogy 6db 3,5ös hely kell mert annyi hdd van :D

(#60546) fogtunder válasza Songo (#60545) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az a baj, hogy ennyi HDD-vel nem egyszerű jó szellőzést csinálni, mert útban lesznek a levegőnek. a legjobb talán egy NZXT Noctis 450 lenne, ebben elég szellősen vannak a HDD helyek és nyitott a frontja, vagy a TT Core V51, ebbe mondjuk csak 5 HDD fér, esetleg a Fractal Define R5.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60547) Songo válasza fogtunder (#60546) üzenetére


Songo
senior tag

Ezért szerettem ezt a Sharkoon házat mert itt a wincsik alul vannak külön külön hűtéssel és nem az alaplap elé kell berakjam őket. csak többen javasolták a cserét bár alapvetően nem tudom a valós okát :S

(#60548) mergesmate válasza Pete55555 (#60530) üzenetére


mergesmate
tag

Én is a napokban költöztem a Z9 Neo-ba.
Egy FSP Hexa 500-at raktam bele, melynek a 24pin-es csatija éppen ugyan, de elért az alaplapig.
Az anyag vastagság mondjuk nem olyan mint egy aerocool s9 pro-nál, de masszívnak masszív ez is.
Rezonálni nálam se rezonál. Nekem max fordulaton mennek, még a ventik(kivéve a hátsót), annyira nem vészes így sem a hangja. Processzor így(gyári hűtővel+összes ház venti megy) ~70fokig melegszik, de nem sokára a hűtő cserélve lesz.
[kép]
[kép]
Nekem nagyon tetszik és hely az van benne bőséggel! :)

Xiaomi 13

(#60549) BiP válasza fogtunder (#60432) üzenetére


BiP
nagyúr

Közben úgy látom, már lehet is kapni az új Fractal Design Defice C-ket.
Van mind a 4 féle kiszerelésben. (C, C Window, Mini C, Mini C Window)

(#60550) fogtunder válasza BiP (#60549) üzenetére


fogtunder
nagyúr

27,5 az ablakos, szerintem ez sok, akkor már Corsair 400 széria.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.