Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Kombat válasza fekeandras (#6000) üzenetére


Kombat
őstag

Cooler Master Elite 331 [link]

(#6002) fekeandras válasza Kombat (#6001) üzenetére


fekeandras
őstag

Na ez nem is rossz tipp.És nem is egy noname házikó.Köszi.

(#6003) mindfreak


mindfreak
őstag

Ki mit gondol erről? [link]

(#6004) nike_ válasza mindfreak (#6003) üzenetére


nike_
addikt

Nagyon jó ház, de már kicsit régi. Én inkább egy Centurion 590-et vagy egy CM 690-et vennék. :)

(#6005) mindfreak válasza nike_ (#6004) üzenetére


mindfreak
őstag

Azokat is néztem, de nem értem, miért jó, hogy a táp alul van és nem felül? :F

(#6006) Kombat válasza mindfreak (#6005) üzenetére


Kombat
őstag

Az az előnye, hogy a proci, alaplap, videókari hője nem melegíti fel a tápot, amely így hűvösebben és halkabban üzemelhet!

(#6007) mindfreak válasza Kombat (#6006) üzenetére


mindfreak
őstag

Igen, de a táp ventije honnan kap elég levegőt ha fejjel lefelé van? Nem lesz úgy hangosabb?
Bocsi az értetlen kérdésekért amúgy, de mielőtt megveszem a házat szeretnék 1-2 dolgot tisztán látni.. :))

(#6008) Kombat válasza mindfreak (#6007) üzenetére


Kombat
őstag

Vagy ki van vágva a táp alatt a ház vagy 1-2cm hely van a táp és a ház alja között, ami már elég a szellőzéshez.

(#6009) RiZool


RiZool
tag

Sziasztok!

Ehhez mit szóltok ?:)
Holnap veszem meg csak kiváncsi lennék, hogy nektek mi a véleményetek.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6010) sNiP3rFun válasza RiZool (#6009) üzenetére


sNiP3rFun
tag

Egyedi a stílusa az biztos bár nekem külsőre nem jön be jó masszív háznak tűnik... :K

Én inkább CM 690-et vennék bár annak nem ennyire formabontó a kialakítása... :U

Sok sikert a vásárláshoz anyagminőséggel nem jársz rosszul stílus meg mindenki magánügye... :B :K

Üdv :R

(#6011) gexona válasza RiZool (#6009) üzenetére


gexona
csendes tag

Én is ezt a típust néztem ki!
Ha megvetted akkor írj már légyszi nekem egy-két dolgot róla!
Szellőzés, rezonálás, szerelhetőség stb...
Nekem külsőre és belsőre is nagyon bejön, az én bajom vele egyedül az hogy nem elég magas ...
Kár hogy nincs belőle Mystiqe high-tower. :K

[ Szerkesztve ]

(#6012) RiZool


RiZool
tag

okok:) elméletileg este meg lesz ..aztán ahogy teszteltem egy kicsit irok :)

(#6013) mindfreak


mindfreak
őstag

Van esetleg valakinek ilyen?

[link]

Neten csak csupa jót olvastam róla. Valaki?

(#6014) nike_ válasza mindfreak (#6013) üzenetére


nike_
addikt

Nem drága ez kicsit? :D

Bár, Te tudod, de vannak ilyen minőségű házak alacsonyabb áron is..

(#6015) mindfreak válasza nike_ (#6014) üzenetére


mindfreak
őstag

Ha mutatnál megköszönném! :D

(#6016) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Gyerekek valaki tudja itthon hol lehet cm elite 340 házat venni? :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#6017) Kombat válasza Gyuri27 (#6016) üzenetére


Kombat
őstag

(#6018) bolic válasza warrior28 (#5974) üzenetére


bolic
őstag

Én az ezüst és jó belső elosztás miatt vettem: TT Armor+ VH6000SWA-t. A HDD-k hűtésre mindenképpen kell a hátsó 12cm vagy 14cm venti hozzáadás, különben mindig felmegy 40C felett a HDD-k hőmérséklete. :( Leszedtem a szivacsot a HDD szellőzőrácsokból, de sem sikerült tökéletes állapotban leszedni, mindegy. Nehézkesen be tudtam szerelni a Zalman MFC1 Plus ventiszabályzót, a műanyag retesz nem reagál, hiszen túlságosan rövid a ventiszabályzó mélysége, azért le kellett szerelni a műanyag reteszt és meg lehet csavarozni. Nem kompatibilis az oldalsó ventivel a ventiszabályzó, hiába rá van írva a 0.38A és nem indult be. :W Sebaj, de a 4 kék led zavarja a kissé ferde 23cm-es ventire, állandóan zavar a vibrálása miatt, úgyhogy szigetelőszalaggal betakartam mindnégy ledet, máris alig zavar. Csak nem értem miért olyan nem 100%-os egyenletes a venti. :U Youtube filmeket is megnéztem, ugyanaz a jelenség. Tökmindegy, le lehet cserélni másik ventire.

Tudod mi ebben az érdekessége? Hogy műanyag fiókokban vannak a HDD-k, ugye? A rezonanicája majdnem egyenlő a nullával! :Y Hihetetlen, számítottam a zavaró rezonanciákra, de nagyon örültem. :R Összeségben ez volt az utolsó választásom a majdnem legjobb ezüst ház, a Zalman GS1000 problémás lett és végül lett a TT Armor+ Silver.

Ha mégis ragaszkodsz a Cosmos S-re, csak fekete változat kapható és a RESET gombja nincs! Nagyon jó a Cosmos S, csak a fekete színe és RESET hiánya miatt nem ezt választottam. Azt is add hozzá, hogy baromi nagyon nagy lehet a Cosmos S, majdnem mint az Armor+. :C :Y

Vittem a dobozt a boltból, alig tudtam cipelni az óriás doboz miatt és kb. 100 méterenként lihegtem. :( Eközben sokan bámészkodták ezt a dobozt, egynéhányak kiröhögtek, irigykedtek, csodálkoztak stb.Nem részletezem tovább, tudjátok blabla. :D Amint az asztalra raktam az Armor+ házt, borzasztóan nagyon nagy! De ha a belső teret vizsgáltam, az pont a minimum elrendezést figyeltem meg, mégis túl nagy. :B

Az alaplaptálca fölösleges lehet, ha nagy házikóról van szó.

Ezt hogy érted az oldalas ház? Plexioldalasra gondoltál? Ha igen, eddig soha nem létezik, magadnak meg kell csinálni, de az garanciavesztéssel jár.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#6019) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok!

kinéztem egy házat de nem tudom hogy belefér e a cucc amit bele akarok venni ezért hozzátok fordulok. a ház gigabyte gz-x6 fekete és ez megy bele (már ha belefér):

Gigabyte Intel EP45-DS3
Gigabyte GZ-X6 Fekete
Samsung 320GB 7200rpm SATA2 16MB
CSX DDR2 1066MHz 2 GB Overclocking kit (2x1 GB)
Intel Core 2 Duo E8400 3 GHz 6 MB cache BOX
Chieftec 450W
Gigabyte PCIE HD4850 512MB R485-512H-B
Cooler Master Hyper TX2
Zalman ZM-F3 12cm (ha jol tudom akkor ez jó elölre hátra tehát ebböl 2 lessz)
Samsung SH-S203P OEM SATA fekete (2db)

(#6020) Kombat válasza ovics (#6019) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, belefér! Egyedüli probléma talán a proci hűtővel lehet, de elfér az is!

(#6021) ovics válasza Kombat (#6020) üzenetére


ovics
aktív tag

Köszi szépen a választ. El se hiszed hogy mekkora kő esett le a szívemröl :)

(#6022) mindfreak válasza ovics (#6021) üzenetére


mindfreak
őstag

Elég kicsi ház, hosszútávra nem biztos, hogy jó. Hogy legyen egy ellenérv is... :D

(#6023) ovics válasza mindfreak (#6022) üzenetére


ovics
aktív tag

na kössz :)

amúgy milyen hosszú távra gondoltál?

(#6024) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Egy CM-311-be belefér egy Xigamtek s1283??

(#6025) samsungz400


samsungz400
csendes tag

Sziasztok!
Ehez a konfighoz milyen házat ajánlotok?

Gigabyte EP45-DS4
Core 2 Duo E8500
2x2GB Crucial Ballistix DDR2 1066
Sapphire HD4870X2
Samsung 640GB
Samsung S223Q
Corsair 750W
? ház ?

(#6026) Devdi válasza samsungz400 (#6025) üzenetére


Devdi
aktív tag

Milyen árban gondolkozol??
Am szerintem teljesen megfelelne egy CM690 16k

(#6027) samsungz400 válasza Devdi (#6026) üzenetére


samsungz400
csendes tag

max 25k

(#6028) Devdi válasza samsungz400 (#6027) üzenetére


Devdi
aktív tag

Szerintem a CM690 bőven elég, ha ennél drágábban akarsz akkor már csak design miatt :))

(#6029) samsungz400


samsungz400
csendes tag

Antec Nine Hundred - ez jo ház?

(#6030) Kombat válasza samsungz400 (#6029) üzenetére


Kombat
őstag

Persze, hogy jó!
Viszont mivel nagyon nyitott, így nagyon meg kell válogatni az alkatrészeket, ha csendes gépet szeretnél!

(#6031) as_Rock


as_Rock
őstag

Létezik olyan álló (midi) ház, amiben a szokásostól eltérően nem a jobb, hanem a bal oldalra lehet rögzíteni az alaplapot? :U
Külsőre és árban (8k körül) a CM Elite 311-szerű lenne az elvárás:D

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6032) Kombat válasza as_Rock (#6031) üzenetére


Kombat
őstag

Sajnos nincs ilyen (szerintem)! :(
A legolcsóbb ilyen fordított ház is asszem 15-20k között van és nem is hasonlít a 311-re!

(#6033) as_Rock válasza Kombat (#6032) üzenetére


as_Rock
őstag

K*csög gyártók :W olyan mintha valaki csak balra nyíló ajtókat gyártana :Y

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6034) Dyno válasza Tombolo (#5925) üzenetére


Dyno
veterán

Most akarom megvenni.

Ezért is irok hogy mi a vélemény erről a házról [link] baromság az oldalán lévő venti vagy jó dolog ja és valaki nem tudja hogy melyik ventije van bennt elöl a 14-es a Sharkoonak?Ja én egyszer voltam egy üzletbe ott ment egy rebel9 value-ban oldal a 25 centis venti nem igazán volt hangja de fújt rendesen. :R Köszönöm előre is mindenkinek.

(#6035) Kombat válasza Dyno (#6034) üzenetére


Kombat
őstag

Nem ismerem a házat, de én az elől be-hátul ki hűtés híve vagyok... :K
Az üzletben viszont nem igazán lehet megítélni egy termék hangját! Más a háttérzaj, az akkusztika, a komponensek!
Én sem hallottam az üzletben semmi hangját az FSP 400-60GLN-nek, de itthon már zavart! :(((

(#6036) nyunyu válasza as_Rock (#6031) üzenetére


nyunyu
félisten

Létezik olyan álló (midi) ház, amiben a szokásostól eltérően nem a jobb, hanem a bal oldalra lehet rögzíteni az alaplapot? :U

Lian-Li PC-V1000/1100/1110/1200? ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6037) nyunyu válasza nyunyu (#6036) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, egy PC-V1000 arabol kijon 2 miniatur PC-G50A. :Y

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6038) Kombat válasza nyunyu (#6037) üzenetére


Kombat
őstag

Viszont a 8k körüli keretből csak egy fél PC-G50A jön ki! ;]

(#6039) nyunyu válasza as_Rock (#6033) üzenetére


nyunyu
félisten

K*csög gyártók :W olyan mintha valaki csak balra nyíló ajtókat gyártana :Y

Ha egyszer az ATX szabvanyban igy lett definialva, hogy hol az alaplap helye, akkor persze hogy nem akarnak a mainstream gyartok fejjel lefele hazat tervezni...

Masik megoldas fekvo hazat venni, aztan a jobb oldalara allitva hasznalod.
Mondjuk akkor meg erdekes hangja tud lenni az ODD-nek.
Pont ma probaltam az allitott Dell C521-be rakni egy lemezt :W

Esetleg BTX, de abba meg alaplapot szerezni eselytelen, elvegre Intel varakozasaival ellentetben hamvaba holt otlet maradt, nem tudta kiszoritani az "elavult" ATX-et.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6040) Dyno válasza Kombat (#6035) üzenetére


Dyno
veterán

Nem toudom eléggé oda nyomtam a fejemet :C És semmi hangja nem volt szívta rendesen a levegőt, de szerintem 800-nál többet nem fordult.Na mindegy megrendelem hogy még holnap megjöjjön.Azért nagyon szépen köszönöm Mindenkinek. :R

(#6041) as_Rock válasza nyunyu (#6036) üzenetére


as_Rock
őstag

Böszme(ség) :DDD Marad a fekvőház, de az hülyén néz ki a földön :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6042) Prego


Prego
senior tag

Vettem nemrég egy házikót, Yesico Gladiator a neve. Gondoltam egy házon nagyon nem lehet mit elrontani, csak egy két ötletességet belevinni plusz pénzért, de tévedtem: az egyik alaplap távtartót csak némi menetfúrással sikerült betennem, a videokártya betételét egy szegecsvég zavarta, azt is reszelnem kellett (még mindig nem sikerült teljesen) 5.25ös helyekre (csavarmentesen szerelhető rácsatlakoztatható fülekkel) csak akkor lehet ki-betenni, ha leveszi az előlapi burkolatot az ember, és most legutóbb előjött még egy hiba: ha rákötöm az előlapi USB-t az alaplapra, akkor kiveri a gép a biztosítékot.
Az évek során nem sokat gondoltam házikókra, összeszereltem, be a sarokba és még mindig működnek azok a házaim, a mostani igény azért merült fel, mert passzív ASUS 8600GT-m lett, amit egy 12cm es ventivel támogatok, illetve felmerült annak az igénye is, hogy a vinyómat könnyen tudjam ki-betenni (vagyis 90 fokkal elfordítva legyen a fiók)
Szóval kábé annyi lenne az elvárásom hogy 90 fokos HDD fiók, és az oldalapon lent egy 12 centis ventirács (esetleg hátúl egy 12 centis kifúvó, elöl meg egy HDD 12 centis), de ahogy elnézem ezt nem lehet reális anyagi keretek között megoldani max barkácsolással. :O

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#6043) Nyiscsák válasza Prego (#6042) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Milyen a reális anyagi keret?

(#6044) Prego válasza Nyiscsák (#6043) üzenetére


Prego
senior tag

Hát 10e alatt gondoltam ...
Ez a házikó 3500Ft volt leárazásban (utolsó darab), amúgy 6-7-ért lehet hozzájutni

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#6045) nyunyu válasza Prego (#6044) üzenetére


nyunyu
félisten

Szóval kábé annyi lenne az elvárásom hogy 90 fokos HDD fiók, és az oldalapon lent egy 12 centis ventirács (esetleg hátúl egy 12 centis kifúvó, elöl meg egy HDD 12 centis), de ahogy elnézem ezt nem lehet reális anyagi keretek között megoldani max barkácsolással. :O

CM Centurion 534? ~12k.

Wow, az alsotapos Centurion 590 olcsobb nala.
Igaz, abban nem 90 fokkal elforgatott fix vinyohelyek vannak, hanem 3x5.25" helyre becsuszo 4 vinyot fogado keret, amit aztan oda raksz, ahova akarsz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6046) Prego válasza nyunyu (#6045) üzenetére


Prego
senior tag

a 15ezer nem olcsóbb tudtommal a 12 ezernél :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#6047) Dyno válasza Dyno (#6040) üzenetére


Dyno
veterán

Na megvettem a házat nagyon faxa de a HD200HJ samu vinyó ugyan úgy rezonál benne mint a régi Codegen kunyhóba.Oldal amúgy a venti 600RPM-en megy és nagyon halk úgyan úgy mint elől a 14CM Sharkoon venti a VGA-m csak nem 10fokot hűlt.

(#6048) Kombat válasza Dyno (#6047) üzenetére


Kombat
őstag

Használd egészséggel!
Sajnos ezekkel a samu vinyókkal nem igazán tudnak mit kezdeni a házak! :(((
Nekem Antec házam van, de a régi samu SP2004C-m ezt is rázza! :((

(#6049) nyunyu válasza Prego (#6046) üzenetére


nyunyu
félisten

Bocs, nagykerarakat neztem.

534 ~10100+afa, 590 viszont 9900+afa.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6050) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok! Keresek egy házat: Sunbeam Acrylic Ufo (kékes). Valaki találkozott már ilyennel élőben? Érdekelne nagyon!!!! Köszi előre is!!!

Bogyóka

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.