Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) Steady74 válasza smiti (#80000) üzenetére


Steady74
addikt

Köszönöm, megnézem.

Alapvetően onnan indultam el, hogy egy ilyen barebone-ba megy bele a proci, most is kb ekkora van, fontos, hogy a kicsi hely és az alacsony fogyasztás, nekem. Egy Synology NAS mellé (DS413+) mellé menne, optikailag ezért lenne csinosabb egy kisebb kocka ház.

A fenti barebone-val is elfit a konfig, de jött a perverzió, hogy jó lenne egy vízhűtés (sosem volt, most kipróbálnám), ahhoz viszont nagyobb ház kell.

(#80002) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Pofás ez Pop air. Tetszik.
[kép] [kép] [kép] [kép]

(#80003) Mangosztán válasza VanAzAPénz (#79995) üzenetére


Mangosztán
csendes tag

Hali!
Mindkettő jó lehet, én is ezekkel szemezem.
Deepcool-kban szokott még lenni VGA holder, de az említett 2 inkább minőségi.

(#80004) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok. Bitfenix Nova Mesh TG házam oldalüvege ma kikapcsolt állapotban egyszercsak szétrobbant. Még a nap se érte, semmi. Ez helyett keresnék valami hasonlót, de nem tudom érdemes-e üveget venni ezután? Van olyan ami műanyag? Mit vennétek a helyemben? Ez se volt olcsó, nagyot csalódtam! Táp nélküli ház kellene, aminek az eleje átlátszó és be tudom kötni a ledes ventillátorokat (3db)

(#80005) Angie™ válasza abrtom87 (#80004) üzenetére


Angie™
addikt

OMG, ilyet sem hallotam még. Nem sérültél meg igaz?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#80006) abrtom87 válasza Angie™ (#80005) üzenetére


abrtom87
tag

Szerencsére nem lett baj.

(#80007) Rowon válasza Angie™ (#80005) üzenetére


Rowon
veterán

Közben beszereltem a cuccaimat a HAF XB Evo-ba. [link] A végső állapot kicsit változott, mert közben ki kellett szerelnem a ventilátorvezérlőt és ventilátorokat is cseréltem benne. Jó kis ház a hűtése pedig nagyszerű. A végső helye még lehet, hogy változni fog, de így sincs benne meleg, hogy abban a kis fakkban van.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#80008) Angie™ válasza Rowon (#80007) üzenetére


Angie™
addikt

Nem lesz ott nagyon zárt helyen a házikó?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#80009) Rowon válasza Angie™ (#80008) üzenetére


Rowon
veterán

:K A jelenlegi elképzelésem egy gurulós, fiókos szekrény a számítógépes asztal mellett, aminek a tetején lesz majd, de ez még a jövő zenéje, addig elfér itt. A hőfokok jók benne.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#80010) Angie™ válasza Rowon (#80009) üzenetére


Angie™
addikt

Minél többet nézem, annál jobban tetszik nekem is.. használd egészséggel ;)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#80011) Rowon válasza Angie™ (#80010) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#80012) mmdms válasza Rowon (#80007) üzenetére


mmdms
addikt

Ez nem is kérdés, azt oda gyártották! :D

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#80013) Rowon válasza mmdms (#80012) üzenetére


Rowon
veterán

:DDD Még vásárlás előtt nézegettem mérőszalaggal, hogy be fog-e férni? Nem egyszerű ház. Normál helyzetben egy háznál a magasság a kérdőjeles méret, de ennek meg az alapja nagy!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#80014) forguet válasza abrtom87 (#80004) üzenetére


forguet
Topikgazda

Pech...én ettől függetlenül, ha átlátszó oldallapú ház kell, akkor továbbra is üvegeset választanék. A plexi nem öregszik szépen, könnyen karcolódik.
Vagy vannak teli oldallapú házak is. Pl pop air solid.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#80015) 4nick8


4nick8
őstag

Uh ez eléggé bejön. Nagyon letisztult.

(#80016) HUN_Sector válasza abrtom87 (#80004) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ha sértetlen az edzett üveg, nem lenne szabad így törnie (smoked tempered glass side panel). Akkor sem, ha az üvegben feszítő hatás van. Biztonsági üveg, ez lenne a törési mechanizmusa:
[link]
Sérülten már viszont robban

[ Szerkesztve ]

(#80017) forguet válasza 4nick8 (#80015) üzenetére


forguet
Topikgazda

kár hogy a levegő nem nagyon tud bemenni :)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#80018) 4nick8 válasza forguet (#80017) üzenetére


4nick8
őstag

Miért nem?

(#80019) abridabri válasza 4nick8 (#80018) üzenetére


abridabri
veterán

Ne aggódj van ott levegő .
Teszt :
[Geometric Future Model 8 Review ]

Csak modern /vapor chamberes VGAt ne akarj belerakni ,mert azok nem tűrik ezt a 90fokos elforgatást .
[Igorslab ] is megerősítette ezt az új TT házban mérve.

(#80020) Khaosz55 válasza 4nick8 (#80018) üzenetére


Khaosz55
addikt

A front nem rácsos ezért nehezebben jut be a levegő. Viszont szerintem kicsit túl van dimenzionálva ez a dolog.
Define R5 házam van ami ehhez hasonlít, egy kazánnak tartják. DIY-ben raktam bele előre még egy 14cm-es ventit.
Rtx 4080 + 5800x3D proci. Elöl 3 venti hátul 1db. Alapból 300-on mennek a ventik, terhelés alatt meg max 600 az elsők, 800 a hátsó a proci venti is 800-as fordulaton megy. 60-65 fok a max hőmérséklet. Kb semmi hangja, fülessel meg egyáltalán nem hallani.

(#80021) 4nick8 válasza abridabri (#80019) üzenetére


4nick8
őstag

Látom attól függ hogyan állnak a heatpipe-ok.

De persze hogy van levegő. Nem csak előröl hátra áramlás létezik hanem lentről felfelé is. Ezenkívül nem hiszem hogy a ventik vákumot tudnak létrehozni.

(#80022) 4nick8 válasza abridabri (#80019) üzenetére


4nick8
őstag

Ha meg leveszed a heatpipeot és vízhűtést teszel rá mindjárt nincs is probléma.

Mondjuk egy ilyen szép ház megérdemel egy korrekt vízhűtést.

(#80023) abridabri válasza Khaosz55 (#80020) üzenetére


abridabri
veterán

Nézd meg jobban azt a házat, a frontnak semmi szerepe . Ott a front az alja ,ami meg teljes mértélben mesh.

#80022
Igen, csak ha leveszed a gyári hűtést akkor bukod a garit (kivéve a "hanyatló" USAban ) , meg a víz is 400k :D

[ Szerkesztve ]

(#80024) Khaosz55 válasza abridabri (#80023) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem néztem meg alaposan, én csak azt akartam mondani, hogy kazánnak titulált házamban is lehet "erős" configot halkan normális hőmérsékleten elérni. Még fentre is tudnék rakni 2db 14-es venrit akkor kb elég lenne az 500-as fordulat terhelés mellett mindenhova.

(#80025) forguet válasza abridabri (#80019) üzenetére


forguet
Topikgazda

És valóban. Ezt a házat nem ismertem.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#80026) pot63


pot63
csendes tag

Sziasztok!

Lassan 10 éves a gépem (i7-4790, GTX 750), és már egy ideje tervben van a csere, de egyelőre csak próbálom felmérni a lehetőségeket.

Ha egy 13600k és egy használt RTX 3090-es lenne a kiszemelt, z690/z790 ATX lappal, Thermalright Peerless Assassin 120 SE CPU hűtővel, valamilyen 750/850W táppal, megtarthatnám a jelenlegi khm, nem csúcskategóriás házamat? Ne feszítsetek keresztre, de ha nem muszáj, nem cserélném le.

A ház egy Zalman Z9 (nem "Z9 Plus" vagy "Z9 NEO"). Így néz ki a manualban a leginkább releváns rész: [link]

Jelenleg csak a gyári 1 db front és 1 db back fan van a házban, de az oldalsó panelre elvileg fel lehet tenni 2 db 120mm-es ventit, plusz felülre 2 db 120/140mm-es és alulra 1 db 120/140mm-es ventit.

A mostani gépben van 3 HDD, 1 SSD és egy DVD meghajtó. Nem hiszem, hogy ezen múlik bármi, de a 3 HDD-t leszoríthatom 1-re.

Túlhajtani nem szeretném sem a CPU-t, sem a GPU-t. Ha valami, akkor inkább lejjebb venném a power limitet. A 3090-nel elsősorban nem FPS-eket üldöznék, hanem gépi tanulással szötymögnék, emiatt lenne jó a 24GB VRAM.

Köszi!

(#80027) HdRew válasza pot63 (#80026) üzenetére


HdRew
őstag

Ilyen speccel én nem tartanám meg a régi házat. Nekem korábban egy i5 7500 (később r5 3600-hoz) és 1050Ti-hoz volt egy CM N300-am, de rémálom volt benne építeni, és a hőmérsékletek se voltak ideálisak. Egy jó ház nem csak a hőmérsékleteket tudja ideálissá tenni, hanem a beköltözést is.

Mennyit szánnál rá maximum?

(#80028) blp85 válasza pot63 (#80026) üzenetére


blp85
aktív tag

Nekem Zalman Z11-es házám volt (kb. akkora, mint a Z9), szerettem, de a Sapphire Pulse Radeon 6700 XT miatt búcsút vettünk egymástól, pedig csak kb. 28- 29 cm-es 2 centis kártyáról van szó. Elférni, elfért, de a kábelmenedzsment az agyam rá ment. Most egy CH 510-es Deepcool van helyette, ami a lényeg, hogy nagy hely van a kábelmenedzsmentnek és E-Atx lapot is fogad, tehát elég nagy ház, és egy ATX-es lappal a Zalmanhoz képest álom a szerelés (hátránya, hogy gyárilag csak egy ventilátor van benne).

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#80029) Rowon válasza blp85 (#80028) üzenetére


Rowon
veterán

Az jó kis ház nagyon! Meg most úgy látom az ára is nagyon jó neki. [link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#80030) blp85 válasza Rowon (#80029) üzenetére


blp85
aktív tag

Ilyen volt a ZAlman Z11: Én a simát vettem, nem a digital Mesht, de az is jó.

Így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#80031) MaddeNNNN válasza blp85 (#80030) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

vga tartó direkt van centiméterekkel a vga alatt?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#80032) spleenszuru válasza MaddeNNNN (#80031) üzenetére


spleenszuru
őstag

Én is azt néztem, de zoomolva észrevenni a kis "csavart". :)

Malaka!

(#80033) MaddeNNNN válasza spleenszuru (#80032) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

áhhá, megvan. süketségemre már vak is vagyok.

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#80034) blp85 válasza MaddeNNNN (#80031) üzenetére


blp85
aktív tag

Ha egyel feljebb rakom, akkor a hátsó része hozzáér a kártyához (ennek a hűtője a 6750-esé, így nagyobb, mint a sima 6700 XT), így viszont nem, egy kis csavar van hátul, az tartja, illetve hátul van a házhoz egy kis holder kar is.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#80035) Rowon válasza MaddeNNNN (#80033) üzenetére


Rowon
veterán

:DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#80036) bszabi84


bszabi84
csendes tag

Sziasztok!

A lenti konfigot vásároltam meglévő házamba. Viszont most azon eszelek a régi gépet nem szedem szét, egészben elcsomagolom (eladásig).
Milyen házat tudok ehhez venni?
Amit szeretnék:
-nagyon kicsi legyen
-minimalista dizájn (fekete, semmi világítós kacat, ne legyen átlátszó)
Árban ~20e, de rugalmas lehet, ha tényleg megéri.

Konfig:
-32GB 3600MHz DDR4 RAM Kingston Fury Renegade CL16 (2x16GB) (KF436C16RB1K2/32)
-1TB Kingston SSD M.2 NVMe NV2 meghajtó (SNV2S/1000G)
- AMD Ryzen 5 5600G 3.9GHz Socket AM4 dobozos (100-100000252BOX)
-Be Quiet! System Power 10 550W tápegység (BN327)
-ASUS TUF GAMING A520M-PLUS alaplap

Előre is köszönöm.

(#80037) tobias88888


tobias88888
őstag

Picit off, de más csoportba nem annyira illik bele. Szeretném beforgatni a gépet most hogy már vízhűtés van benne, de az IO rész rendkívül zavar. Valahogy el kellene rejteni, de ötletem sincs. Neten kb csak ezt a reddit posztot találtam. Házi gyártmány, szóval megvenni nem lehet. Akit szintén zavar, hogy oldotta ezt meg? :)

(#80038) zolee0307 válasza tobias88888 (#80037) üzenetére


zolee0307
őstag

3D nyomtatással? Itt a PH-n van aki foglalkozik ilyennel.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#80039) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok.
Ezt a Riser kiegészitőt hol tudnám szerintetek beszerezni, leginkább hazai piac érdekelne :R

Amelyik házhoz kell.

Lancool-II-Mesh-rgb

Köszi

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#80040) zolee0307 válasza Zοltta (#80039) üzenetére


zolee0307
őstag

Esetleg phanteks gyártmány nem jó?

Aprón van egy: [link]

Vagy esetleg írsz merlinhardver-nek, ők elég sok "ritka" cuccot is be tudnak szerezni.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#80041) Zοltta válasza zolee0307 (#80040) üzenetére


Zοltta
senior tag

Nem úgy van ,hogy 1 márkán belüli illik egymáshoz csak ? Ilyeneknél?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#80042) zolee0307 válasza Zοltta (#80041) üzenetére


zolee0307
őstag

Hát igen, mondjuk ezt nem tudom, hogy eltérő márkák kompatibilisek-e. Magától a lian li-tól, esetleg caseking.de (mondjuk merlinhardverék is sok cuccot onnan szereznek be)?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#80043) Rowon


Rowon
veterán

Computex 2023 bemutató [link] Leginkább az új házakról.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#80044) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Első körben csak a véleményeteket kérném, a melegebb idő beköszöntével elkezdtetm szívni a télen épített, RTX3080-al buildemmel. UV mellett is eléggé fűt és a releváns topikban többen a házat "okolják". Ti mit javasoltok, az itt leírtak fényében indokolt lenne egy jobban szellőző házrva való váltás? Tudna egy új ház annyit hozni a hőfokokon, hogy megérje a relatíve nagy befektetést?

build bom

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#80045) Rowon válasza TheProb (#80044) üzenetére


Rowon
veterán

Hát... elég zárt. [link] Egy mesh ház jobb lenne, pl. Fractal Pop Air, Phanteks G500A, Lian Li Lancool 216, stb.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#80046) BB9000 válasza TheProb (#80044) üzenetére


BB9000
senior tag

Az általad eredetileg választott NZXT S340 ház nem a legjobb hűtés szempontjából, de a 4 ventinek elégnek kellene lenni ahhoz, hogy biztosítsa a szükséges légáramlást.
Az, hogy leszerelt oldallappal a kezednek meleg a levegő a VGA fölött, az nem számít. Leszerelt oldallappal nincs légáramlás! Minden tesztet felrakott oldallappal, teljesen összeszerelve kell végezni!
A képekről nem tudom megállapítani a ventik irányát. Triviális és bocs, hogy ezzel kezdem, de a két első befelé kell fújjon, a hátsó és a fenti meg kifelé. A CPU -n lévő két venti pedig elölről hátrafelé.
A képen látom, hogy a két első venti mellett nagy rések tátonganak, azokat én mindenképp tömíteném és a ház minden egyéb nyílását is zárnám, hogy a levegő csak az ideális irányban és az ideális útvonalon közlekedjen belül a házban. A rések tömítésére a 3M textil erősítésű ragasztószalag megfelelő.
Ezek a lépések szerintem elegek kell legyenek a "jó" hőfok eléréséhez.
Ha ezekután se vagy megelégedve, akkor a következő lépés a ventik cseréje. Jobb légszállítással bíró PWM ventiket lehet beszerelni.
A GPU túlzott melegedésének oka lehet még a hővezető paszta kiszáradása is. Ha a légáramlás már megfelelő, akkor az újra pasztázással megoldódhat a gond.
Ha a fentiek után még mindig nem ok a hőfok, csak akkor jön a ház cseréje. Sok jól szellőző nagy ház létezik.
Én Thermaltake Commander-t vettem annakidején (2012-ben), de ma már inkább egy Fractal Design Pop XL Air-t ajánlanék.

(#80047) TheProb válasza BB9000 (#80046) üzenetére


TheProb
veterán

A ventik az általad leírt módon működnek. A fronton lévő kettő push, a hétső és felő pull-ban megy. Ventiket nem nagyon cserélnék, mert pár hónapja vettem az itteni ajánlások alapján. VGA pasztázása és padozása januárban volt. A linkelt hsz-ben ott vannak az oldal és front panelekkel és azok nélkül mért értékek is.
Szóval így első körben a rések ragasztását tartanám ésszerűnek, ha az valóban számottevő változást eredményezhet. (Itt egyébként a pci cover-eket is le kéne ragasztani? Szóval csak ott kéne hagyni szabad áramlást, ahol venti van?) Illetve amin még gondolkoztam, hogy a fenti pull ventinek mennyire létjogosultsága van, mert ránézésre ott eléggé megtörik a légáram a CPU cooler miatt. Az a gond, hogy a vga alá nem tudok berakni ventillátort.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#80048) HUN_Sector válasza TheProb (#80044) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Hát nekem a 3060-om produkál majdnem ilyen hőfokokat. 75-80 a gpu temp, a hotspot 85. Én nem hiszem hogy ez aggodalomra adna okot egy 3080-nál, a többi felhasználó is hasonló, vagy magasabb értékekről számol be.

(#80049) NLZ


NLZ
tag

Milyen házat tudtok ajánlani amiben
- felül van 1-2db 5.25” (nem ODD, csak bővítő egység),
- viszonylag jól szellőzik (mesh ideálisan, mert fűtenek ezek a jelenlegi generációs vasak)
- és még minőségi is?
Fractal Pop Air nem jó, mert annak alul van 5.25ös lyuka.
Fractal Focus G jó lenne, csak a minőségére van panasz.
Zalman Z1 Plus nem néz ki rosszul, de nem találok róla semmi tesztet.
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#80050) proci985 válasza NLZ (#80049) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

fractal define 7 / define 7 xl, utobbinak ket 5.25ose is van.

nem olcsok, de minosegre kb azt kapod amiert fizetsz, a szerelhetoseguk pedig elsorangu

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.