Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) abridabri válasza koboldcápa (#59800) üzenetére


abridabri
veterán

ezek is jo kis martx hazak 20k alatt :
Core1500 18k .
TT Versa H15 13k

(#59802) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Ma megjött az iPontól az NZXT S340 fekete gépház. Mindabba voltam, hogy matt a ház, de glossy:( Jah a másik meg ugye járt hozzá egy egér, csak azt nem tudtam, hogy külön csomagban küldték, így mehettem vissza a benzinkútra.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#59803) fogtunder válasza kalozhun100 (#59802) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak a razer verzió matt, a többi fényes. annyit meg nem ér a festék és a zöld ledek szerintem, mert a Corsair 400C ára elett van.

(#59804) bandee0817: ???? hát én eddig ilyet nem olvastam róla, a kedves kollega cikke se ezt mutatja többek között. na meg a 4460 nem egy kazán, nekem mITX házban, gyári hűtővel 60 fok alatt volt 100% terhelésen.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59804) bandee0817


bandee0817
tag

Üdv mindenki. Nemrég sikerült az alábbi konfigot beszereznem:
-i5 4460
-2x4gb hyper x ram
-asus b85m-g alaplap
-asus r9 270
-fps 600w hydro 80+ bronze

Gépházat nézegetek egy ideje, eddig a zalman z9 neo volt kinézve, azóta viszont megtudtam hogy gyenge a légáramlása, a processzor nagyon keveset kap belőle, erre ajánlották a zalman z9 plus-t. Szeretném a mélyen tisztelt tagok véleményét is kikérni erről. A keret kb a z9 plusz és z9 neo árában mozoghat (kb. 18k).

(#59805) kalozhun100 válasza fogtunder (#59803) üzenetére


kalozhun100
őstag

A fekete-piros, fekete-kék kombináció is matt. Az elite is matt.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#59806) fogtunder válasza kalozhun100 (#59805) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, tényleg, mikor én néztem, még nem volt a piros és kék verzió. a pro-t én külön modellként kezelem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59807) bandee0817 válasza fogtunder (#59806) üzenetére


bandee0817
tag

Igen, viszont ott a kép, ami mutatja hogy a proci hűtése 51 fokos, a z9 plusz és sima z9 meg a 9.helyen áll, pont shellkrator oldalán.

(#59809) koboldcápa válasza abridabri (#59801) üzenetére


koboldcápa
csendes tag

Köszi, de ezeknél felül van az i/o panel.

(#59810) fogtunder válasza bandee0817 (#59807) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát de azt már nem lehet kapni :D

amúgy nem olyan rossz az 51 fok, meg a helyezés sem szerintem, nem kell kétségbe esni, a 4460 nem fogja megfőzni magát gyári hűtővel sem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59811) Hunork válasza bandee0817 (#59804) üzenetére


Hunork
veterán

A kérdés, hogy 51 fok idle vagy load? Mert az nem csak a ház hibája, ha üresjáratban 51 fok... Nálam 55 fok volt eddig a CPU max hőmérséklet terhelés alatt... Ha meg terhelve annyi, az nem gáz.
Viszont az egyik legfontosabbat nem írtad, milyen a CPU hűtő? És minden házban lehet venni, jobb és megfelelő légszállítással rendelkező ventiket, igaz, ennek is van ára...
Még ezek esetleg: Aerocool XPredator X1, vagy Sharkoon Rex3 Value, ha nincs ODD, akkor esetleg: Thermaltake View 27 Gull-Wing (panoráma ablakos, ha ilyen érdekel)

UI: hát a tesztem nem lett valami sikeres... :(

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59812) Pete55555 válasza fogtunder (#59810) üzenetére


Pete55555
addikt

Én berendeltem a Z9 Neo-t (HA-ról).

Valszeg Hétfőn lesz itt, majd rakok fel képet a buildről :C

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#59813) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Csak félig OFF: ma megjött a kicsi Be Quiet Dark Base Pro 900 kuckóm, hihetetlen milyen jól néz ki. :R Egyik régi winchester is átkerült a régi gépből (NZXT Phantom 630 ház) és a HD Sentinel szerint potom 3 fokkal hűvösebb, úgy, hogy a ventilátorok minimumon forognak... :Y Ezt azért nem gondoltam volna.
Egyetlen bajom vele, amit a tesztben is emlegettek: ekkora háznál igazán lehetne plusz 2 centi hely az alaplaptálca MÖGÖTT is :(((

(#59814) baboss válasza Shadowguard (#59813) üzenetére


baboss
őstag

Gratulálok, szép nagy kuckó. :C

(#59815) proci985 válasza Shadowguard (#59813) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jo, de idle HDD hofokban 3 fok az kb semmit nem jelent (foleg a 630nal ahol a legfelso HDD hely eleve nem is kap direktben levegot, mig a kozepsok igen).

mit tud fel ora furprime utan, ugy mennyire van meleg?

grat egyebkent, legre jonak tunik, plusz vegre megint egy haz megfordithato alaplaptalcaval.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59816) Shadowguard válasza proci985 (#59815) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Ha végre végzek a telepítésekkel (hülye windows update sok idő) és feltelepítettem mindent, ami kell majd ránézek :) Nekem azért így is meglepő, a 630 állandóan a középső fokozaton pörgött (kivéve játékok alatt) és az említett HDD a középső helyen volt a hármas tálcában.

(#59817) proci985 válasza Shadowguard (#59816) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azért nézem, nekem is 630 van igaz vízen, de az első venti lowon pörög az összes többi pedig alatta és szellőzik rendesen. igaz fent van két 200as, alul két 140es és hátul egy 120as, de az oldallap már ablakos és körbe van radiátorozva. viszont vízen házon belül teljesen csendben meghűt kb 800Wot elfogadható hőfokokkal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59818) bandee0817 válasza Hunork (#59811) üzenetére


bandee0817
tag

Shellkratornál voltal ezek az értékek egy adott konfignál, hozzávetőlegesen a neo és a plus között 20 fok volt a processzor hőmérséklet különbség. Amúgy gyári hűtő van, azt tudom is hogy elég a 4460-ak,viszont úgy akarok házat venni hogy azt ne kelljen venni egy jó ideig fejlesztések mellett.

(#59819) fogtunder válasza bandee0817 (#59818) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem túlparázod kicsit ezt az értéket, az amúgy rohadt jól szellőző Aero 1000 is 48 fokot produkált azzal a konfiggal. nekem is 70 fok környékén volt a gyári hűtővel az i5-4440 a P400-ban, de ez nem jelent semmit. veszel rá egy normális hűtőt, vagy egy kisebb kompakt vizet és meg van oldva. szerintem fontosabb, hogy hogyan lehet szerelni, mennyire stabil és hajlamos a rezonálásra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59820) bandee0817 válasza fogtunder (#59819) üzenetére


bandee0817
tag

lehetséges, nekem kifejezetten tetszik a neo fehér változata de majdhogynem hülyének lettem nevezve mert hogy én azt jónak gondoltam hisz a sima z9 vagy z9 plus jóval eredményesebb hűtésben és miért is ne venném azt vagy bármit ami jobb és a top helyezés shellkrator listáján is. tény azért hogy majd 20 fok különbség jelentős, de ezért kérem ki a véleményeket hogy mik a javaslatok. akár más hasonló árban szereplő gépházak is érdekelnek.

(#59821) Pete55555 válasza bandee0817 (#59820) üzenetére


Pete55555
addikt

Szerintem sok az a 20 fok különbség. Az azt jelenti, hogy 51 helyett 31 fokos...

De mindegy is, veszel egy rendes hűtőt a gyári helyett 8-10e-ért, és meg van oldva.
És nem, az intel gyári hűtő nem elég, és nem is halk. Csak épp nem hangos, mint a (régi) AMD-k.

...Szeretem leracsniztatni...

(#59822) fogtunder válasza bandee0817 (#59820) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nem tudom, én a Z9 Plust biztosan nem nézegetném éveken keresztül, túlságosan ázsiai design.

megnéztem már az Anandtech és a HardwareCanucks tesztjeit is, egyik helyen se mondják, hogy gyenge a hűtése. a festés színe kissé eltér a műanyag és a fém elemeken, de ezt még 30+ milliós mercedeseken se sikerül teljesen megoldani néha, és az első porszűrőhöz nehézkes hozzáférni, ha tisztítani kell. a stabilitása a kategóriának megfelelő és a gumis kábelvezető nyílások, az 5 gyári venti (még ha molexesek is), a tépőzáras kábelrendezők az alaplapi tálca mögött mind olyan dolgok, amik nagyon nem jellemzők erre az árkategóriára. én még az Aerocool Aero 800-at nézném meg ennyiért, kicsit drágábban ott az NZXT S340/Phanteks P400, még kicsit drágábban Aero 1000, de itt már 24K környékén járunk. esetleg aprón is érdemes szétnézni, én nemrég majdnem megvettem egy Anidees AI-6-ot is, nem mai konstrukció, de szerintem vállalható.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59823) bandee0817 válasza fogtunder (#59822) üzenetére


bandee0817
tag

háát változó a 2 design az tény, de még meg tudnék barátkozni a z9 plus kinézetével is, bár a neo-nak a fehérje olyan portalos hangulatot ad. igen ez így van, sok helyen nem térnek ki rá hogy milyen a hűtése processzor téren de bővebb kutatás és mélyebb elemzés olvasása után ki-ki tértek rá hogy hát ez sajnos így van, és a táblázatban is látszik shellkratornál hogy eléggé elmarad a z9 plushoz képest azzal a 20 fokkal. de pont ezek miatt a vegyes válaszok és infók miatt vagyok totál tanácstalan hogy most akkor jó-e vagy sem, melyik jobb helyette, stb....

(#59824) thomeef válasza bandee0817 (#59823) üzenetére


thomeef
őstag

Elsődlegesen vegyél egy procihűtőt, az felezni fogja a hőfokot.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#59825) bandee0817 válasza thomeef (#59824) üzenetére


bandee0817
tag

A procihűtővel nincs jelenleg baj, jó a hőfok, de a házvételnél előre gondolkozok ilyen téren, nyilván majd egy komolyabb procinak komolyabb hűtés is lesz és akkor már sokat számítana 10-20 fok különbség

(#59826) Hunork válasza bandee0817 (#59823) üzenetére


Hunork
veterán

Hát azért sok vegyes válasz nincsen. :N
1. kell egy normális CPU hűtő, mivel írtad, hogy gyári van. Hidd el, sokkal hűvösebb lesz a proci, és a gép hangja is "elnémul" majd!
2. Ha már van normális CPU hűtő, akkor jöhet a normális ház. Mivel írtad, hogy 18k körül, én amit említettem, mind alatta, vagy akörül van. De ha a cpu hűtő miatt kevesebb jut erre, akkor is tökéletes lesz neked pl. a Zalman Z3 Plus. Volt ilyenem, többünknek is, és meg leszel vele elégedve. És mivel 13-14k körül van, így könnyebb lesz hűtőt venned.
Utóbbihoz pár kifejezetten jó/halk, minőség:
AC Freezer 13 (remek ár/érték arány, és nagyon halk!)
Raijintek Themis Evo
Thermalright TRUE Spirit 120M(BW) Rev.A
De erre van külön topik!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59827) bandee0817 válasza Hunork (#59826) üzenetére


bandee0817
tag

Köszönöm, viszont egyenlőre amint mondtam cpu hűtőt most nem is szándékozom venni mivel tökéletes a gyári, nincs a hőfokkal se bajom, egyenlőre csak a ház a cél. Majd ha valamikor új cpu lesz, ahhoz lesz vízhűtés, azonban a házvételnél már előre akarok gondolkozni. De erre a processzorra amíg nem szükséges, nem szándékozok komolyabb hűtést venni

(#59828) abridabri válasza bandee0817 (#59825) üzenetére


abridabri
veterán

Kolthetsz 10kt procihutore meg 17kt a Neora , vagy veszel egy NZXT Phantomot aprorol nevetsegesen olcson 22k ert ujonnan, es 3x korberohogi a Neo-t meg gyari intel hutovel is.

[ Szerkesztve ]

(#59829) fogtunder válasza bandee0817 (#59823) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha a SK féle ranglista táblázat a fő szempont, akkor feleslegesen tépjük itt a szánkat (koptatjuk a billentyűket). menj rajta végig sorban, ami a lista elején van, kapható még, árban belefér és tetszik, azt vedd meg. én most átnyálaztam vagy 6 Z9 Neo tesztet, egyik helyen sem említik meg, hogy gyenge lenne a CPU hűtés. amúgy sem igazán tiszta, hogy milyen 20 fokról beszélünk, a honlapján lévő táblázat szerint ez 11.

(#59830) Hunork: felér, csak jobb és halkabb nem lesz.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59830) Hunork válasza bandee0817 (#59827) üzenetére


Hunork
veterán

Hm. Te tudod.
Vízhűtés: azért arra számolj, hogy egy átlagos kompakt (20k körül) nem ér fel egy bika léghűtéssel (13-15k). Ami előny, az alaplap "tágasabb" lesz, látványosabb, és a visszahűlés terhelésről gyorsabb. Ennyi. Nálam most 19-21 Idle állapotban a CPU, és nem ment még 50 fok fölé terhelve. Igaz, most ősz van, de a rohadt melegben ez 24-27 fok volt, és Load max 55-57 fok.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59831) Pete55555 válasza abridabri (#59828) üzenetére


Pete55555
addikt

Csak a gyári intel hűtő a büdös életben nem lesz olyan halk, mint akár egy 90mm-es toronyhűtő...

Talán hőfokban behozza...

(#59830) Hunork
Nálam most 19-21 Idle állapotban a CPU

Nyugtass meg, hogy a szobában 10-15 fok a maximum hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#59832) Hunork válasza Pete55555 (#59831) üzenetére


Hunork
veterán

Ebbe nem akarok belemenni, másik topikban volt ebből nagy vihar, és trollkodás.
20 fok van a szobában. (hőmérő szerint) 10. emelet, radiátor lefojtva, de ugye megy a rohadt vastag cső a szobán végig, nappal elég itthonra. Este radiátor bekapcs. CPU 1000 rpm. A többi meg az adatlapon, meg ott a legutóbbi tesztem az Aeneas-ról.

giorgio: értem én, nézegettem is, egy ismerősnél tesztelve lett. arra értettem, hogy ár/érték. Ha egy 20k kompakt nem hozza a 13k léghűtést hangban/hőfokban, az nálam nem ér fel. ;]

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59833) bandee0817 válasza fogtunder (#59829) üzenetére


bandee0817
tag

a 11. helyen a sima z9(plus) van, nem a neo. de valóban egy tesztben sincs viszont (tudom mindig erre hivatkozok de másra nem lehet, nem találtam hasonló ranglistát) shellkretornál a z9 neo tesztben egy 56. körüli helyet kapott a neo. nem feltétlen akarok csak arra hagyatkozni, ezért kérdezem itt is, tüzetesen át szeretném járni a témát hogy egy jó választást tegyek.

(#59834) Hunork válasza bandee0817 (#59833) üzenetére


Hunork
veterán

Azért az ilyen ranglisták helyett teszteket olvass, és kérdezz olyanokat, akiknek személyes a tapasztalata... (szerintem)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59835) fogtunder válasza bandee0817 (#59833) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Zalman Z9/11 CPUt 40 fok, Zalman Z9 Neo CPUt 51 fok. senki nem írta, hogy a 11. helyen a Neo van, hanem azt, hogy nem 20 fok a különbség a kettő között, hanem 11. az egy dolog, hogy nem olvasod el rendesen, amit írok, de legalább a táblázat adatait nézd már meg.

hiába sorolunk fel másik 6 alternatívát, még mindig ott vagyunk lergadva, hogy a sima Z9 jobban hűt, részemről kiszálltam.

(#59836) ShellKretor: amúgy mi a konkrét konfig, amivel mérni szoktad a házakat? és mennyit változott az elmúlt 4-5 évben, ha változott?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59836) #98593280 válasza abridabri (#59828) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ez szerintem nem olyan biztos, mert kb. olyan gyenge a hűtése, mint jó néhány hangszigetelt háznak: (80. hely csak...)

Ráadásul pont a CPU hűtésében tud keveset (48 fok).

[ Szerkesztve ]

(#59837) proci985 válasza bandee0817 (#59833) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

vannak mas oldalon is listak, pl SilentPCReview csinalt ilyet. silentpcreview pl nem cserelgeti a komponenseket / ad hozza a hazhoz random ventiket / van suketszobajuk / fixaljak a hofokokat. guru3dnek hokameraja is van.

otthoni korulmenyek kozott ha nincs klima (meg egy csomo egyeb valtozo mert a klima meg extra legaramlast ad) akkor lehetetlen hazat objektiven rangsorolni mert az alkatreszek hofokai fuggnek az ambient temptol. namost erre megoldas lenne a deltaT, ha az alkatreszek linearisan fuggenenek az ambienttol, ami sajnos megint nem igaz.

ertsd: egyetlen ajto kinyitasaval lehet harom fokot nyerni egy open testbenchnel egy szellomentes tavaszi napon (es az meg nem kereszthuzat volt). egy halkabb rendszert meg siman elnyom a 100 meterre elmeno busz is hangra, becsukott ablakok mellett is.

igen, dicseretes otthon lemerni egy csomo hazat sajat eroforrasbol, de ettol fuggetlenul ez kiserletnek minosul, aminek meg kokemeny szabalyai vannak. ha nincs megfelelo kontroll -es erre kell a suketszoba meg a megfelelo korultekintessel fixalt temp-, akkor az eredmenyeket megette a fene, nem lehet rajuk alapozva sok minden kovetkeztetest levonni.

es akkor meg mindig ott vagyunk, hogy egy konfiggal lett tesztelve. tehat az adott konfiggal lehet jobb, de egy 200Wos kvazi HTPC, egy 400Wos gamer (115X platform, 200-250Wos GPU) es egy 800Wos highend gamer (s2011, multiGPU) teljesen eltero lesz igenyekre. ertsd egy phanteks primo vagy egy phantom 810/820 lehet siman kikap egy kisebb ATX haztol egy 300-400Wos rendszert nezve mert kozelebb vannak a ventik, csak eppen biztosan elegek 800-900Wra is csendben, mert szelloznek eleg jol. mert ott nem az a kerdes, hogy hat lesz e 3 fok kulonbseg idleben barmin, hanem mondjuk 15 perc load alatt a hazon beluli (belepo oldali, tehat holeado bordak elotti) ambient temp felmegy-e 20 fokot a szoba ambienthez kepest.

Hunork: bika leghutesek kb 36dbA mellett olyan 0.25C/Wot tudnak, illetve az IFX14 test benchen kb annyit tudott ket TY140el. amikor utoljara neztem a jatekvizek ennel gyengebbek voltak hasonlo hangero mellett. epitett viznel ez annyit bonyolodik, hogy megjelenik az ambient - viz deltaT es a viz - cpu deltaT is. utobbi olyan 20-25 fok egy supremacy LTX blokkal egy kb tenyleg 140Wos i7 mellett[, viszont erre jon meg ra a viz levego folotti deltaTje ami nalam 15-20 fok, viszont ezt tudja 5Vn jaro ventikkel terheles alatt (600rpm 120/140mmen, kb 350-400 a 200mmeseknel), tehat csendben terheles alatt is. amiben a jatekviz jobb, hogy a radiatort direktben ra lehet rakni a kilepo ventire, tehat a bordarol leszedett meleget nem kell kijuttatni a hazbol. ezen rendszerszinten viszont eleg sok forumtag tudott komolyan nyerni, plusz a kettornyos tornyok jellemzoen nagyon durvan meg tudjak fogni hazon belul a meleget.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59838) bandee0817 válasza fogtunder (#59835) üzenetére


bandee0817
tag

valóban, bocs, benéztem. 20 fokos különbség a lista elején lévőkkel van

(#59839) bandee0817 válasza proci985 (#59837) üzenetére


bandee0817
tag

értem. persze. ezért akarok alaposan utána járni hogy mi érné meg legjobban. pontosan ilyesmiféle tesztek/mérések érdekelnek. lehet valakinek zokon esik ha hiába mondják akkor is azt rágom amiket látok de teljesen vegyesek a vélemények a neo-ról is, a sima z9-ről is, más házakról is, magáról a listáról is. egyszer akarok házat venni, de úgy hogy az egy komolyabb konfigot is kiszolgáljon helyileg és hűtésileg is.

(#59840) proci985 válasza abridabri (#59828) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja az a (tippre) raktarsopros Phantom annyiert kb korberohogi a konkurenciat minden szempontbol.

nalam ugyanez volt, 150-250(+100) euro korul kerestem hazat, aztan belefutottam egy akcios 630ba 100 euroert es azutan nagyon nehez lett volna indokolni, hogy miert vennek 200ert X9et, 220ert Phanteks Primot vagy 330ert 900Dt vagy Cosmos2ot. 180 euros alaparon mar nehezebb dontes lett volna.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59841) Pete55555 válasza bandee0817 (#59839) üzenetére


Pete55555
addikt

Ezt már kb 3-adjára írod le, és többször meg lett válaszolva.

Most nem azért, de 20 körül nem fogsz "tökéletes" házat kapni.

Ha kell a jobb hűtés vedd a Z9-et. Ha nem tetszik a Z9 akkor a Neot.

Ha minden igaz hétfőn megérkezik az én Z9 Neo-m, majd nyilatkozom milyen, bár nekem csak i3 van, meg egy CM N200-al tudom összehasonlítani, aminek nem túl fényes a hűtése...

(#59842) bandee0817
Mondjuk árban nem tudom meddig mehetsz el, de ENNEK biztos elég a hűtése kb bármire, és EATX-ig mindent támogat... ;]

(Nem tudom ajánlott-e, csak most kutakodtam kicsit neten)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#59842) bandee0817 válasza Pete55555 (#59841) üzenetére


bandee0817
tag

igen, azért írtam le 3x mert már jöttek a javaslatok proci hűtésre meg hogy ne legyen hangos, stb... :) de nem az a lényeg jelen helyzetben, csak a jó hűtéssel ellátott ház. rendben, várom a véleményed majd, érdekel mindenképp.

(#59843) thomeef válasza proci985 (#59837) üzenetére


thomeef
őstag

+1, ezeknek a shellkretor féle házteszteknek max laboratóriumi körülmények között lenne valóságalapja. Ha meg lenne teremtve minden körülmény azonosra. No offense, gondolom hogy az úriember törekszik erre, de az még édes kevés. Ilyen ranglista szerint házat vásárolni a legnagyobb hülyeség. Egy azon ház két különböző helyen és időben való teszteléséből simán 10fokos különbséget lehet kreálni.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#59844) bandee0817 válasza thomeef (#59843) üzenetére


bandee0817
tag

akkor vegyük úgy hogy nem kérdeztem eddig, csak hogy ne legyen kavar. kb 15-20k értékben keresek jó hűtéssel gépházat! :D

(#59845) Tubica válasza Tubica (#59793) üzenetére


Tubica
senior tag

Sziasztok :)

Erre valami tipp, válasz, hozzászólás ? :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#59846) proci985 válasza bandee0817 (#59844) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

22ert az NZXT phantom aprobol?

30k alatti kategoriat mar csak a felepitese miatt is korberohogi. plusz van feher is annyiert.

kieg: ahogy nezem ezek ujak.

kieg2: vazra az NZXT sokkal de sokkal masszivabb egy <60USDs miditoronynal (kipakolt vazzal is), jobb a szellozese, jobb a porszurese, tobb hely van szerelni, atgondoltabb a belseje, van beepitett ventiszabalyozas, valamennyire legozhato, van ajto rajta...

a Z9/Z11hoz kepest egy teljesen mas kategoriaban jatszik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59847) bandee0817 válasza proci985 (#59846) üzenetére


bandee0817
tag

annál olcsóbb megteszi, lehetőleg újat szeretnék.

(#59848) fogtunder válasza bandee0817 (#59847) üzenetére


fogtunder
nagyúr

persze, hogy megteszi, csak az igényeidnek nem felel meg. linkeltek már neked ma reggel új Phantomot HA-ról, megbízható eladótól.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59849) abridabri válasza #98593280 (#59836) üzenetére


abridabri
veterán

Varj, te Phantom410 et teszteltel ami 28 ezer FT , en a nagytestver Phantom full tower hazrol beszelek ami 40 ezer FT boltbol. 1x20cm +3x12cm gyari ventikkel. < ezt kapja meg apron 22k ert.
Megnyugtatlak , nincs olyan hardver amit ne tudna lehuteni, hasznaltam tobb mint egy evig azt a hazat ;) Az mar csak az en hulyesegem volt ,hogy szetbarmoltam ,mert nekem plexis oldallap volt a vagyam :W

[ Szerkesztve ]

(#59850) proci985 válasza bandee0817 (#59847) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ld a kiegeszitest. egyebkent milyen vizhutes menne bele? jatekviz jellemzoen mondjuk bemegy mindenbe, epitett vizhez meg 30 alatt egyedul a Fractal Define S ami mukodik es az meg egy minimalmegoldas ha hazon belul akarod a radikat tartani es az a haz is elegge kompromisszumos. viszont epitett vizre "majd egyszer" alapon felesleges hazat venni, ha cpu+gput akarod huteni akkor kb 100knal indul csak a vizhutes.

amit leirtal az alapjan megveheted a zalmant, lehet mukodne, de attol az meg egy kb belepo haz marad.

abridabri: 630hoz mar van gyari plexis oldallap, nekem olyanom van:). a belseje egyebkent annak se tokeletes (a rancfelvarras 630/h630/h810/820hoz kepest), de legen nincsenek olyan problemak, hogy akkor hogy fer el negy radi hazon belul.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.