Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Tothgera30 válasza aero. (#10999) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát az ára nem egyenlő, illetve a Lian Li nem említhető egy lapon egy AeroCool házzal. Az én lét kedvencem a Sugo SG 03 és az Antec P180 mini...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11002) Tothgera30 válasza aero. (#10999) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...sajnos kétszer mente el... (kérem hogy töröljék a modik)

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11003) z00li válasza Tothgera30 (#10998) üzenetére


z00li
senior tag

Jelenleg én is matx házat keresek még. Amit anno Aero.-val beszélgettünk chieftecet, arról sajna lemaradtam (sm-01bbb). Egy CM elite 341-et volt szerencsém élőben megnézni, elég gyenge lemezből van, nem igazán jött be. Szóval még nincs meg a kiválasztott. :( Addig is marad az Antec (NSK-4000).

[ Szerkesztve ]

(#11004) alibaba78 válasza aero. (#10994) üzenetére


alibaba78
őstag

Nekem nem baj, ha nem lehet kapni otthon. :P Megnezem az ebay-en. Koszonom szepen a segitseget! :R

(#11005) Tompo92


Tompo92
senior tag

Hali...

Valaki megtudná nekem mondani hol kapok ilyen házat?..
Aerocool Zerotermészetesen az az oldala legen nyitott ami a képen van..btx SZERŰ!!

(#11006) Tothgera30 válasza z00li (#11003) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Néz meg az általam írt két házat, bár az áruk húzós kissé, de hozzáveheted az atx-es Lian Li PC-05-öt is, mert abba is megy m-atx és elég kicsi.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11007) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!
A ThermalTake Eclipse DV VC6000 modell kapható-e még valahol, és milyen minőségű a házikó?
Lehet benne ODD-t cserélni? Ha igen, akkor gondolom bármit is vegyek, az szét kell szedni hozzá, de vajon, szétszedhetők a mai laptop meghajtók?
Ez az egyik ház, ami nekem nagyon bejön, de vajon érdemes-e vadásznom rá?
Nektek mi a véleményetek róla?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11008) Integra


Integra
titán

erről a házról mi a véleményetek? antec mini

ami menne bele:
m-atx lap
5850 vagy 5870
4 magos cpu, scythe ninja
1 hdd, talán 1 ssd

netán ajánlanátok e alternatívát?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11009) z00li válasza Tothgera30 (#11006) üzenetére


z00li
senior tag

Sajnos a mocskos anyagiak. :( Ezek túl drágák.

(#11010) mrbig25 válasza Integra (#11008) üzenetére


mrbig25
őstag

Kategóriájának legjobbja. (Igaz nem bővelkedünk mATX-es állóházakban)
Szép, letisztult forma, méretéhez képest igencsak nehéz, szóval van benne anyag rendesen. A hűtés is igencsak komoly, szóval ha ezt választod egy mATX rendszerhez, tuti nem fogod megbánni.

[ Szerkesztve ]

...

(#11011) Integra válasza mrbig25 (#11010) üzenetére


Integra
titán

egyet olvastam róla közben, hogy ha aktív hdd hűtést szeretne az ember, vagyis előre beakar szerelni az ember egy 12 centis ventit, akkor nem lehet a hdd keretet beszerelni, a kettő együtt nem fér el.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11012) Reaper válasza Integra (#11011) üzenetére


Reaper
őstag

Scythe Slip Stream
Asszem ez megoldhatja a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#11013) lancer77 válasza #98593280 (#10990) üzenetére


lancer77
tag

MICASE SR400 400W
Ezt vettem.
Még mielőtt bármi fikázást mondanátok rá,volt már ilyenem csendes és megbízható jószág volt.ezért akartam újra ilyet.
És nem kezdő létemre természetesen utánanéztem,mind a gyártó mind az ipon oldalán 12cm ventilátorral írják.

(#11014) Tothgera30 válasza z00li (#11009) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor más házak felé kell nézned... :U

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11015) Integra válasza Reaper (#11012) üzenetére


Integra
titán

ennek még utána olvasok, hogy akkor msot mi van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11016) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

érdeklődni szeretnék, hogy a kiszemelt házak közül melyik érné meg jobban hosszútávon, hűtés szempontjából, valamint mindenféle kompromisszum nélkül ? :F

coolermaster 690 II advenced, vagy coolermater haf 932
coolermaster storn scout

mindhárom tetszik, de a haf 932 mérete tekintélyt parancsolóbb. :B

[ Szerkesztve ]

(#11017) Tothgera30 válasza Motaba78 (#11016) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A 932-es éri meg legjobban, bár sokat esik az ára megvásárlás után, de hosszútávra az a legjobb.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11018) aero. válasza Motaba78 (#11016) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha az adatlapodon látható konfighoz kell akkor inkább 690 II. A HAF indokolatlan hozzá, az vízhűtésnél éri meg jobban.

(#11019) Tothgera30 válasza aero. (#11018) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ki tudja még mit hoz a jövő ;] ? Azt vegye amelyik a legjobban tetszik neki, de mind jó házikó :C .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11020) Motaba78


Motaba78
őstag

Köszönöm szépen a megerősítést aero., és Tothgera30, akkor benevezek egy haf 932-re, a méret a lényeg :DDD

illetve szóba jött közben egy esetleges vízhűtés is az intel rendszerre, nagy a ház, sok víz elfér benne, még ablak is van rajt a halaknak :DDD

meg aztán úgyis lesz rajt egy kis átfestés, mert túl komor a sok fekete,de élőben lehet jobban tetszik majd :K

[ Szerkesztve ]

(#11021) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hellosztok!

Már párszor írtam ide, de végülis semmi nem lett a dologból, de ma a happy házam eléggé unhappyvé tett, így mennie kell.

A lényeg van 3 winyó és egy 4850 + S1 + module:

Nah és ezen kellene változtatni úgy hogy minden kényelmesen és normálisan nézzen ki tehát egy akkora ház kell amibe ha belerakok egy vinyót a abba a magasságba ahol az S1 van akkor is elférjenek egymás mellett:

Ár 10k környéke, hely lehetőleg valamelyik pécsi bolt:
[link],[link],[link],[link]

Normális anyagból legyen, tehát ne rezonáljon, fekete/sötét legyen, jól szellőzzön! Ne legyen csilivili led meg miegymás, visszafogott letisztult.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11022) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Amik elérhetőek:
CM Elite 335
Giga:X140, X142 GZ-X2, GZ-X4, GZ-X5, GZ-X6
Thermatake Mambo, bár ez anynira nem tetszik.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11023) Motaba78 válasza MZsoltee (#11021) üzenetére


Motaba78
őstag

én egy ilyet ajánlanék, ennél jobban ebben az árban nem férsz el [link]

nekem is ilyen van kicsit moddolva, az oldalán 3 db 12 ventihellyel valamint gyárilag hátul 2 db 8-as, a tetején 1 db 8cm-es ventivel.
Úgy átszellőzteti a házat hogy mondhatni hideg.

én csak ajánlani tudom, igaz én is most cserélem le, mert nekem már 6 éve megvan.

ez a codegen ház ne tévesszen meg az nem bili acélből van ebben benne van a kakaó olyan 8 kg körül van a súlya üresen.

Nem rezonál, nem nyekerek, még rá is ülhetsz, guruló lábakkal van ellátva, nagyon masszív, nálam is csak másik konfig kerül bele de eladni nem fogom.
Lehet nem designos, de tökéletes.
végülis mini server ház a méretével elégedett leszel.

ha van egy kis kedved moddingolni is lehet nagyon jól.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11024) Motaba78


Motaba78
őstag

hopsz a méretei lemaradtak 545*225*505mm (D*W*H)

gyári honlap [link]

(#11025) MZsoltee válasza Motaba78 (#11023) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát nem tudom, húz a cm felé a szíven az X140 és 142 kiesett, mert alsótápos és a tápom vezetéke nem túl hosszú, és pécsen iylent nem kapni...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11026) Motaba78 válasza MZsoltee (#11025) üzenetére


Motaba78
őstag

az utolsó linken van egy bolt ami házhoz is viszi neked 2500 ftért. + 5000 a ház =7500 van egy tuti erős házad, jó hűtésel is.
Illetve ha gondolod akkor délután a még meglévő konfigomról csinálok képet, hogy beköltözve mekkora marad a hely a házban, ha gondolod.

miután nekem is megjön az új ház, ebből kiköltözve, egy kis átfestés lesz (kivül, belül)eszközölve, illetve a plexis oldallap is meg lesz csinálva.

(#11027) MZsoltee válasza Motaba78 (#11026) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mibe költözöl?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11028) aero. válasza Motaba78 (#11023) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez elég régies, P3 korszakot idéz. Codegen nálam egynél több vinyóhoz szóba sem jöhet egyébként,

MZsoltee: Egyértelműen Elite 335 részemről.

[ Szerkesztve ]

(#11029) Motaba78 válasza MZsoltee (#11027) üzenetére


Motaba78
őstag

egy coolermaster haf 932 lesz a szerencsés remélem holnap már hozza a futár.

[link] :C

(#11030) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Jól tudom-e, hogy ebbe a házba bele fog férni a jelenlegi konfigurációm?
A webboltokban eléggé megkeverik az ATX, microATX kifejezéseket.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#11031) aero. válasza JetiRulez (#11030) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ATX ház papírból. Szóval igen.

[ Szerkesztve ]

(#11032) Tothgera30 válasza aero. (#11031) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Annyi pénzért ne csodálkozz :N . Egy jobb ház lazán meg van egy 20-as is :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11033) aero. válasza Tothgera30 (#11032) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem is csodálkozom. Nem tartom vissza a vételtől, csak egy baj ne legyen: hogy rezonál a vinyó ... ha nem, akkor minden oké. Senkit sem érdekel mi van a géppel, csak be van szerelve, és elindul. :K

(#11034) JetiRulez válasza aero. (#11031) üzenetére


JetiRulez
őstag

Születésnapi ajándékként kapom meg, ugyanis eszem ágában sincs pénzt kiadni gépre, pláne nem 20000 Ft-os házra.

Kösz. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#11035) qqa


qqa
csendes tag

Sziasztok

Ehhez a konfoghoz érdemesebb aCorsair CX400-et venni az alant említett helyett?

LAP: GIGABYTE GA-P55A-UD3, ATX 32k
CPU: INTEL Core i5-750 2.66Ghz 1156 BOKSZ (4 magos) 49k
RAM: GeIL 4GB KIT DDR3 1333Mhz ?????
Hűtő: Cooler Master Hyper 212 Plus 7k
HDD: Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ 12k
VGA: ASUS EAH5850/2DIS/1GD5 1G DDR5 PCIE
TÁP: FSP400-60GHN 400 wattos aktív PFC, 12cm, 80+, 50cm 11k
HÁZ: CoolerMaster Centurion 590 –ha cm hyper 212plus
BenQ G2420HDBL 24", 1920x1080 LED 48k
+majd egy 1tb vinyó
Avagy ha tudtok jobbat, kb ennyiért, 11k, annak is örülnék. Alsó tápos a ház, ha jól tudom.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#11036) pincehely


pincehely
addikt

Tud nekem valaki segíteni ház belső festésében?
Eszközeim meg vannak hozzá, csak tanácsok, segítség kellene.
Pl milyen festék kell, hogyan kell magát a műveletet végrehajtani.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11037) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Ki tud több olyan házat mondani, amit könnyű cipelni, mert van rajta valamilyen fogantyú, stb. és 10k alatt van?

(#11038) Tothgera30 válasza ng0ofy (#11037) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ennyiért nehéz kihozni. De as hardveraprón találsz Cavaliar 3-as kuckót 9000 magyar rúpiáért ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11039) mrbig25 válasza pincehely (#11036) üzenetére


mrbig25
őstag

ment egy PÜ!

...

(#11040) #98593280 válasza lancer77 (#11013) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az hogy 12 centis ventivel árulják, önmagában még semmit sem mond el a teljesítményéről avagy a megbízhatóságáról. Ugyan a "nem ajánlott tápok" között nem lehet látni a tápos topikban, de az ajánlottak között sincs, én személy szerint nem igen hallottam erről a márkáról, vmi USA meg Cseh kreálmány, a honlapjukon is alig van infó, meg fapados is.. Valszeg egy gagyifesztivál lehet, mert akkor tudnék róla, hogy 4000 Ft körül ezt lehet ajánlani. Jobban tennéd ha eladnád vmi lúzernek és vennél egy megbízható FSP 400 APN-t pl., 7k körül van, az már táp. Avagy egy szép nap majd leég miatta a fél géped.

(#11041) ng0ofy válasza Tothgera30 (#11038) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Kössz, de erre még mindig magamnak kell ráheggeszteni egy alu bordát, aminél meg tudom fogni fél kézzel.

Láttam egyszer egy Gaba (hát szar, de 10 k alatt! :D) házat, aminek tök jó volt a fogantyúja.

Biztos tudtok vmi jót!

(#11042) Tothgera30 válasza ng0ofy (#11041) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Miért kell megfogni :F ? Négy kerék alá és gurul magától ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11043) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Bocsánat, hogy belekontárkodom de a rengeteg olvasás sem tudom eldönteni, hogy milyen házat vegyek. Árban nekem a 3 megfelelő jelölt a következő lenne:
Xigmatek Asgard
Thermaltake V3
CM Elite 335.
Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy alsó vagy felső tápos legyen. :F Igazából én az alsó táposról azt gondolom, hogy sokkal több port, piszkot, hajat fog beszívni mint a felső tápos. Igaz ez? Igazából vagy a Xigmatek vagy a Thermaltake lenne a szimpi, de ugye a kérdés, hogy alsó v. felső tápos legyen-e.
Köszönöm a segítséget!
Üdv.: Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#11044) aero. válasza kano (#11043) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia

A Thermaltake-ban ( mivel, hogy csak az alsó tápos ) van porszűrő, elég azt 2-4 hetente cserélni, attól függően milyen környezetben élsz. Én ezt választanám.

(#11045) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Hosszú böngészés és mérlegelés után úgy döntöttem,hogy egy Xigmatek Utgard házra cserélem a mostani CM Sileo 500-am.
Nagyon tetszik benne az előlapi panel(ventiszabályozók,sok USB,2 e-SATA),az,hogy nincs elfordított vinyókeret(nincs korlátozva a VGA hossza),a ventik is jók benne,bár azok nyáron cserélve lesznek,illetve a matt fekete belső,meg úgy az egész ház bejön.

Már csak titeket szeretnélek megkérdezni,hogy ti mit gondoltok róla,érdemes-e megvennem?

Kösz a választ! :R

Üdv, Balázs

(#11046) Tothgera30 válasza gooool (#11045) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Érdemes. De ha visszaolvasol, akkor minden részletesen le van írva!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11047) gooool válasza Tothgera30 (#11046) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm a választ,akkor berendelem,amint elvitték a mostanit. :))

Üdv, Balázs

(#11048) Tothgera30 válasza gooool (#11047) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én is azt várom hogy elvigyék a mostanit, és a jelenlegi gép megy vissza a Codegenbe ;] . Utána jön az új gépsas m-atx lappal és m-atx gépházzal :R .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11049) kano válasza aero. (#11044) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!
Köszönöm! Akkor szerinted a Thermaltake jobb mint a Xigmatek Asgard? Megmondom őszintén nekem az utóbbi lenne a szimpi. :B De ha azt mondod, hogy a TT jobb akkor az lesz.
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#11050) pincehely


pincehely
addikt

Cm 690(síma), hogyan tudom jobban elrendezni a kábeleket,ha benne hagyom azokat a műanyag füleket, vagy ha kiveszem.
Jelenleg bent vannak, de elég nagy a káosz!

http://kefetemap.deviantart.com/

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.