Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87301) Mans20 válasza 4nick8 (#87295) üzenetére


Mans20
addikt

Valahogy nem találni ólcsón értelmes egeret. Találtam egy ilyet is. Dream Machines DM1 Pro S2

(#87302) Zaied válasza Mans20 (#87301) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez egy elfogadható egér.
De van pár 10 ezer környékén az ajánlóból amit bátran meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#87303) Mans20 válasza Zaied (#87302) üzenetére


Mans20
addikt

Csak ebben is huano kapcsoló van, rákeresve itt azt olvasni hogy silány.

(#87304) Zaied válasza Mans20 (#87303) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem feltétlen silány, az tény hogy van jobb. Viszont azokhoz képest mint amikről beszéltél fényévekkel jobb. Egy kapcsoló nem egy veszett összeg és van is aki kicseréli, fentebb linkelték is.

(#87305) Amerigo57 válasza copass (#87293) üzenetére


Amerigo57
őstag

copass.
A videóról jutott eszembe, hogy a Logitech MX Master 3 egér, hónapok óta az első 5 hely között van a népszerűség szerint.
Nem használtam, nem ismerem az egeret, bár sosem készült róla becsületes teszt.
Sokan dicsérik, sokan szidják.

(#87306) Csandi válasza Amerigo57 (#87305) üzenetére


Csandi
őstag

Nekem volt, vettem munkára, hamar eladtam. Nem rosszak az extra funkciói de túl nagy, túl nehéz, zavart.

(#87307) copass válasza Amerigo57 (#87305) üzenetére


copass
veterán

sznobság, divat mittomén.
krva nehéz, rossz fogás, anyagok,gombok. ez a mágneses görgő meg úgy szar ahogy van.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#87308) Zaied válasza Amerigo57 (#87305) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Mert milyen tesztet szeretnél róla? Nekem még mindig nem jött hozzá bátorságom, hogy saját pénzből megvegyem :DDD .
Mármint amit anno copass írt róla az szerintem elég :)

[ Szerkesztve ]

(#87309) Amerigo57 válasza Zaied (#87308) üzenetére


Amerigo57
őstag

Zaied.
Már mint erre gondolsz ?
Link:

Meggyőző teszt. :U

(#87310) copass válasza Amerigo57 (#87309) üzenetére


copass
veterán

nem teszt. vélemény.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#87311) Synthwave válasza Amerigo57 (#87305) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Justice Beavernek is van pár millió rajongója, érted.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87312) Amerigo57 válasza Synthwave (#87311) üzenetére


Amerigo57
őstag

Justice Beaver már nem az én világom....

De copass véleményére adok, még abban a tekintetben is, hogy időnként a TechPowerUp-on nem tetszik neki valami.

" megidézem az ördögöt! :D csak munkára a logitech mx master 3-at sokan szeretik. a mágneses görgője erre pont jó, hogy megpörgeted és már hasít is a böngészőben, táblázatban. plusz oldalt is van egy görgő pluszban.
emagnál 30nap az elállás asszem. " - Copass.

(#87313) copass válasza Amerigo57 (#87312) üzenetére


copass
veterán

ennyi előnye van. táblázatokat pörgetni két görgővel.
30k legyen már jó egy egér, ne csak az hogy táblázatokat, facebookot tudjam pörgetni vele...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#87314) Zaied válasza copass (#87313) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Különben ezt egy egyedi mechanikus billentyűzettel könnyen orvosolható, nem értem miért vannak úgy oda ezért.

Részemről copass véleménye pont annyira részletes, hogy ne tudjam arra ajánlani, mint aminek a gyártó szánta. Továbbra se érzem szükségességét komolyabb tesztnek.

[ Szerkesztve ]

(#87315) ferni válasza Zaied (#87314) üzenetére


ferni
őstag

de a teszt alatti kommenteknél 10/10es egér lenne és ettől fosztod meg az ottani kommentelőket, hogy dicsérjék ezt a csodát... :DDD

(#87316) Zaied válasza ferni (#87315) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Azon jobban kiégnék :DDD

(#87317) Skynet258


Skynet258
veterán

Srácok a Razer Basilisk v3 az vajon vehető? Valahogy megtetszett meg a görgője is hasznosnak tűnik.

https://geekpulse.hu

(#87318) Amerigo57 válasza Skynet258 (#87317) üzenetére


Amerigo57
őstag

Razer Basilisk V3 egér ismertető.
Link:
Már kapható több kiskerben.
Link:

(#87319) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Akit érdekel
Az ASUS ROG Gladius II Origin egér itt ma éjfélig még akciós.
Link:
ÁK árak Link:

Vanir teszt:

" ASUS ROG Gladius II Origin
Beszarásjó. De komolyan. Mondjuk nagyon drága, de itt lekopogom, hogy ilyen jó palmos egerem még nem volt. Mondjuk az elég vicces, hogy két kábelt adnak hozzá, de az egyik szövetelt és baromi merev, a másik sima PVC, és csak 1 méteres, nem ér el a gépházig. :DDD Illetve a görgő kicsit lötyi, kb. feleannyira, mint az első szériás G403-aknál, de csak bizonyos állásokban.
Mellesleg kb. ugyanaz a talp-dizájn, mint a Microsoft WMO/IME/IMO szériáknál. A csavarok pedig nem a talpak alatt vannak, hanem külön kis gumidugók eltávolítása után lehet hozzájuk férni. Ugyanúgy socket-switches, mint a korábbi Gladiusok és a Sica, és adnak ehhez is D2F-01F-eket, amiket egyből be is pattintottam. Zseniálisak a klikkek, majdnem G403 szint, de szerencsére a görgőgomb jóval puhább annál. Szenzorilag pedig lényegében hibátlan.
Tömegre 110 gramm körül van, ami a méretét tekintve még ímmel-ámmal elmegy.
Már csak ki kéne venni belőle a háromzónás csillivilli erdzsibit, aztán megfelezni az árat, és tömegegér lehetne."

[ Szerkesztve ]

(#87320) Skynet258 válasza Amerigo57 (#87319) üzenetére


Skynet258
veterán

Ami ezért fontos lehet, hogy az Aqua-nal OEM verziót adnak, nem jár a plusz kábel, a plusz switch-ek, hordtáska. Csak az egér.

https://geekpulse.hu

(#87321) Zaied válasza Skynet258 (#87320) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor meg is van az árrés.

(#87322) Webhun


Webhun
tag

Sziasztok!

Sajnos a Zowie EC1-A egerem elkezdett duplán kattintani, plusz a hosszabb kattintásoknál úgy érzékeli hogy nincs lenyomva a gomb. Szeretném lecserélni. Tudnátok ajánlani játékra egy jó minőségű egeret?

1. Mennyi a keret? Nincs
2. Használtpiac játszik? Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Igen
4. Mire használnád az egeret? Gaming, böngészés
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? fingertip
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 18 cm

Üdv,
Webhun

(#87323) 4nick8 válasza Webhun (#87322) üzenetére


4nick8
őstag

Szia,

Várd meg a Zowie EC1-C egeret. Hamarosan kaphatónak kéne lennie.

(#87324) Webhun válasza 4nick8 (#87323) üzenetére


Webhun
tag

Eléggé sürget a dolog, szeretném mielőbb megrendelni az újat. Stockon van amit tudnátok ajánlani?

(#87325) 4nick8 válasza Webhun (#87324) üzenetére


4nick8
őstag

(#87326) Synthwave válasza Webhun (#87322) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fajtától függően 500-1800 forint között van a high-end mikrokapcsolók párjának ára.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87327) L.Szabi


L.Szabi
tag

Sziasztok!

Olyan egeret keresek, ami macrozható onboard memoryval rendelkezik, tehát telepített szoftver nélkül is működjön a macro. Jelenleg egy logitech g102-t használok és működik a macro(pl autoclick, stb) viszont csak szoftverrel. Onboard memory-ra nem menti el a macrokat csak az rgb-t és a dpi beállítást

Valakinek van ilyesmivel tapasztalata?

A pisztácia kifogyott.

(#87328) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Megjött a Razer Pro Click Mini -> [link]

silent switch-ek, tilt és free spin mode-os görgő. 1 vagy 2 AA elemmel működik.

(#87329) L.Szabi válasza L.Szabi (#87327) üzenetére


L.Szabi
tag

Kis nyomozás után kiderült, hogy logitech egerek egyáltalán nem támogatják, viszont razernél működhet. Esetlleg deathadder v2 minije van valakinek?

A pisztácia kifogyott.

(#87330) dudLee


dudLee
tag

Akinek gondja akadt a mai (tegnapi) Superlight Firmware frissítéssel itt a megoldás. (Nem elég az egér firmware-t updatelni a vevőnek is kell egy update (különben nem működik wireless).

(#87331) Zaied válasza L.Szabi (#87329) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A Razer nem menti az RGB beállításokat!

(#87332) PROTRON válasza L.Szabi (#87329) üzenetére


PROTRON
addikt

Én most kipróbáltam, úgy rémlett hogy az Orochi 2013-asom elment mindent IS és simán megy snapsz 2 nélkül amit akarok, de valamiért most nem akarja...mondjuk feltűnt hogy volt 1-2 csudálatos winfos frissítés mostanság megint. :S

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#87333) Skynet258 válasza Skynet258 (#87317) üzenetére


Skynet258
veterán

Na meg is vettem ezt a Basilisk v3-at, a világítást levettem fehérre és minimálra (egyébként egészen korrekt a pilács, egyenletes és a fehér is egész fehér, nem kékes valami). Fogásra egyelőre kényelmes, majd meglátjuk meló közben.
A szabadon futó görgő jól működik és ezt kerestem pont, ami kiváltja a Logi megoldását. Nem extrém halk a kattintás de nem is zavaró (a brown switches billentyűzetem zavaróbb a környezetemnek ;] ). Szóval még nem hamarkodom el a véleményt de eddig jó.

https://geekpulse.hu

(#87334) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nagy kézhez mennyire ajánlott a Glorious Model D, ha a jelenlegi Razer Mamba wireless kényelmes?
20*10,5-es (palm) kezeim vannak.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#87335) Zaied válasza Archttila (#87334) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó választás lehet.

(#87336) Archttila válasza Zaied (#87335) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

És esetleg a Model O ?
Sajnos itt nincs lehetőség megtapizni...:(

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#87337) copass válasza Archttila (#87336) üzenetére


copass
veterán

model o kisebb
ha már razer akkor a death adder v2 is jó lehet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#87338) Zaied válasza Archttila (#87336) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A Model O-t én se javasolnám ebben az esteben, még a G-Wolves Skoll is szóba jöhet.

(#87339) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Valaki használ itt Hati S wirelesst(Kailh GM 8.0, PAW 3370)? Mi a tapasztalat róla? QC milyen? Üzemideje?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#87340) Csandi válasza Skinny26 (#87339) üzenetére


Csandi
őstag

Szia!

Én igen :) Minden fasza, a dongle hatótávja nem sok de ha az oké neked akkor top tier egér :)

QC meg yolo, olvastam elég rosszakat a discordjukon, enyém hibátlan :)

[ Szerkesztve ]

(#87341) Skinny26 válasza Csandi (#87340) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Köszi!

Hatótáv: A G Pro-val úgy van, hogy hosszabítóra rakva, közel a padhoz. Gondolom a Hati-nál is van hosszabító. :D

(#87342) Csandi válasza Skinny26 (#87341) üzenetére


Csandi
őstag

Nekem is így volt :D Hatihoz nem adnak hosszabítót de ha van usb hosszabítód akkor jó :D

(#87343) Archttila válasza copass (#87337) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

copass, Zaled

Köszönöm!:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#87344) 4nick8 válasza Archttila (#87336) üzenetére


4nick8
őstag

Vagy egy szép Pulsar Xlite.

(#87345) Ringman válasza Ringman (#82307) üzenetére


Ringman
nagyúr

most fogom visszaküldeni a harmadik model o minust (az egyik cserepéldány is elkezdett nagyon nyikorogni, de nem szalajt)

(#87346) Zaied válasza Ringman (#87345) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Még mindig orvosolható könnyedén házilag a probléma, csak a gyárba nem képesek egy csavart rendesen meghúzni…

(#87347) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Főleg FPS-re (Apex legends, arena shooter-ek)

1. Mennyi a keret? 20, max 25k.
2. Használtpiac játszik? Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Akár.
4. Mire használnád az egeret? Gaming
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? claw
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 18,5 cm

Volt régebben egy stelseries Rival-om (számát nem tudom, keresve nem találom) azt szarrá használtam, előtte gy Kinzu V2-m, ami a mai napig működőképes, főleg laptophoz használom, most a PC-hez is. 3 éve nyúzom a Razer DA Elite-et, amivel csak az a bajom, hogy számomra nagy, a Kinzu és a Rival volt az ideális méret úgy érzem.
Tettem egy kitérőt az SPC gear LIX Plus-al, nagyszerű egér lenne, ha a kapcsolói ne lennének ennyire fosok , és az oldalgombok nem lötyögnének, na meg egy kis rage után beszakad az összes. Fél év után kukáztam.

Szóval, olyan egér kellene a fenti paraméterek alapján, ami minimum 5 gombos, ergonómiailag a Kinzu-ra vagy a Rival-ra hajaz, tehát ne legyen túl nagy és púpos, a görgetés jól határozott kattogós legyen, ne ilyen lágy fos, alig érezhető átmenetekkel.
Nyilván a jó szenzor elvárás, 800Dpi-n játszom jellemzően, 500Hz-en fixen (nekem bugos az 1000 sajnos), és legyen masszív, a kapcsolókat inkább nehezebb legyen lenyomni. Ja és lehetőleg viszonylag könnyű legyen.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#87348) Synthwave válasza PAtr0n (#87347) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Endgame Gear XM1r
Xtrfy MZ1
Xtrfy M42
G-Wolves Hati S (azért nézd meg a PMW 3389-es Hati M-et is)
Ducky Feather
Cooler Master MM710

Esetleg még SteelSeries Aerox 3 Wired vagy Razer Viper Mini. Talán az ASUS ROG Keris Wired is megérhet egy próbát a hot swapes switch foglalatok (+dedikált szervízfuratok) miatt.

Wireless vonalon Logitech G305 Energizer Ultimate Lithium AAA elemmel + alufóliával (így 82 gramm). A görgőjének nem annyira különülnek el a fokozatai, mint mondjuk egy MM710-nek, de ettől függetlenül nagyon patika kis cucc clawra, ha a tömege még belefér.

"na meg egy kis rage után beszakad az összes"

Gondolom, elég finomacska rage-ecske volt az.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87350) nuke7


nuke7
veterán


raktam rá karbon fóliát ahol nagyon gyűjti a koszt, csak így meg túl csúszós lett a klikk az eredetihez képest… szerintem rendelek gripet hozza :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.