Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87601) Synthwave válasza Zolifarkas (#87598) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A 19 cm teljesen átlagos. Ha a fogásod fajtáját is leírod, akkor tudunk mondani valamit apróról ~5000-ért.

Ha újonnan kell ennyiért, akkor az értelmes hardvert felejtsd el, bemész egy MM-be, megtapogatod a kiállított darabokat, aztán amelyik kényelmes, megveszed.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87602) ADAM1337 válasza Perillustris (#87600) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

logitech silentmouse m590 ?

(#87603) Zolifarkas válasza Synthwave (#87601) üzenetére


Zolifarkas
tag

Köszönöm az infót. Azelőtt én is így csináltam, de itt vidéken kevesebb a lehetőség ezért szeretnék netről vásárolni. Jelenleg olyan egeret használok ami még a 12 cm-t sem éri el, így a tenyerem nem támaszkodik az egérre, hanem a csuklón lévő bütyök terhelődik. A fogásom; hüvelyk-kis-gyűrűsujj fogás, a mutató és középső ujj a gombok és a görgő kezelése.
Szimmetrikus 3 gombos görgős USB vezetékes egeret keresek. Ha jól tudom a méretek jelentése a következő;
S= 12 cm M= 12.5 cm L= 12.8cm .
Ezek alapján nézem a kínálatot.
Üdv; Zoli

(#87604) Synthwave válasza Zolifarkas (#87603) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fogások.

Az az S/M/L nem tudom, hogy mi, de az továbbra is biztos, hogy ha nem filléres hulladékot akarsz, akkor ~5 pénzért csak a használtpiac jöhet szóba, eléggé korlátozott választékkal. Újonnan ~10k környékéről indulnak az értelmes hardverek, és az az alja.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87605) Zolifarkas válasza Synthwave (#87604) üzenetére


Zolifarkas
tag

Több egér leírásában szerepelnek ezek a betűk mint méret megadása. Sok keresgélés után találtam meg az általában mm-ben, ritkábban cm-ben megadott értékeket.
Köszönöm a tanácsot, keresek megfelelő rágcsálót.

(#87606) nyul105 válasza Zolifarkas (#87603) üzenetére


nyul105
senior tag

Érdekes, amit írsz, hogy a csuklodon a butyok terhelodik.
én is így tamasztom, amugy hogy kellene úgy fogni, hogy ne az “terhelodjon”?
marmint igazából sose gondolkodtam ezen, nekem természetes volt mindig. Annyit teszek, hogy egerezes közben felemelem a kezem, kiengedtek-ökölbe szoritom a kezem, amolyan torna jelleggel. De fogalmam sincs ez jó e vagy hogyan kellene egerezni egészségesen…

vagy az lenne az egészséges, ha a csuklom folyamatosan a levegőben lenne???

[ Szerkesztve ]

(#87607) Zolifarkas válasza nyul105 (#87606) üzenetére


Zolifarkas
tag

Nekem főleg olyan alkalmazásoknál amikor sokat kell az egeret változóan minden irányba mozgatni / pl. játéknál /
a csoklómon támaszkodom mert a kisméretű egér szinte elveszik a tenyeremben, illetve túl nyúlnak az ujjaim a klikkeléshez.
Ha az alkaromon támaszkodom akkor is leér a csuklóm és dörzsölődik ami miatt megfájdul a bütyök. Szerintem a hosszabb és magasabb egér lesz a megoldás. A jelenlegi egérhossz még a 11 cm-t sem éri el.

(#87608) Zaied válasza nyul105 (#87606) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Elvileg ha a könyököd is ugyan azon a szinten van, mint a csuklód akkor nincs ilyen baj, mert az alkarodon lévő izom föltolja a csuklódat, hacsak nem nádszálvékony a kezed.

(#87609) Perillustris válasza nyul105 (#87606) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nekem ez vált be:

Állítható magasságú karfájú szék egy csuklótámaszos egéralátéttel. A használt egér nyilván már egyéni igényeknek kell megfeleljen, nálam ez a forma nyerő az MX400 óta.

#87602ADAM1337: Köszi, ez vezeték nélküli. Találtam egyet, s mivel csak egy másodgéphez kell, ahhoz sem mindig, próbát teszek ezzel: Speedlink AXON Silent & Antibacterial Mouse - USB, rubber-black :U

Perillustris

(#87610) DevilMaestro


DevilMaestro
csendes tag

Hello!

Mennyire ajánlott az Asus ROG Gladius III Wireless, Palm (néha fingertip) fogásra? A kezem hossza 19 cm. Jelenleg egy Logi G403-at használok még a pmw3366-os szenzorosat.

(#87611) nyul105 válasza Perillustris (#87609) üzenetére


nyul105
senior tag

Hát azért ez max kis mozdulatokra elég, de mondjuk bongeszeshez jó lehet, máshoz nagyon behatárolt a mozgástered.
mindenesetre köszi a kommenteket, akkor nincs ezzel baj.

(#87612) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Sziasztok, végignéztem az összefoglalót, és rákerestem a hsz-ek között a hidusbf.zip-re, kértem egy kollégától accesst is a 2016-os drive linkjéhez, hogy letölthessem, de elbizonytalanodtam, van egy mx 518-am v2 verzió, jó régi, ezt a logi régi meghajtója nem engedi csak 125Hz-en használni, ami vicc mert anno xp-n az mx500-at is 500-on használtam.
Kérdés, hogy mostani up-to-date win10-el megy még ez az 5 éves hidusbf.zip? (ez van az összefoglaló által linkelt leírásban, de nem elérhető)
Tervben van egy új mx518 is, de ennek sincs még semmi baja, a 125Hz-et leszámítva... (meg 40 görgetésenként elcseszi és visszagörget egy-kétszer, de azt kibírom)

(#87613) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

Azt hiszem nem egy szokványos kérdéssel fordulok hozzátok.

Felvezetés: Alapvetően Windows PC-t használok Razer DeathAdder egérrel. Ezen felül van egy MacBook Pro laptopom.
Nagyon bejön a MacBookba szerelt touchpad, ezért gondoltam, hogy a melós Lenovo laptopomhoz vásárolnék egy Apple Magic Trackpadet. A kérdés, hogy szerintetek mennyire lenne használható a Lenovo laptoppal?

Köszönöm

(#87614) Perillustris válasza nyul105 (#87611) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nem tudom, mekkora mozdulatokra gondolsz, amihez ez kevés, a képernyő két oldalát könnyedén átfogja az egér mozgatása. Van nagyobb egérpadom is, az persze nem támaszos, de nem hiányzik játékoknál (sem).

Perillustris

(#87615) Csandi válasza Perillustris (#87614) üzenetére


Csandi
őstag

Mindkét irányba van 2 centi mozgástered kb. Az én sensimen egy fps-ben majdnem 30 centi csinálni egy 180 fokos fordulatot. Nekem alkalmatlan lenne.

(#87616) Perillustris válasza Csandi (#87615) üzenetére


Perillustris
senior tag

Hát, ez valóban beállítás és megszokás kérdése. :K

Perillustris

(#87617) Synthwave válasza DevilMaestro (#87610) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az ASUS wireless rágcsálói nem kifejezetten ajánlottak, mert még nem érik el teljesen a piacvezető vezeték nélküli technológiák szintjét; ha mindenképpen ezt a formát szeretnéd, és a palm hangsúlyosabb, akkor a vezetékessel jobban jársz.

Az ASUS portfóliójából a ROG Keris Wiredet ajánlanám fingertiphez (talán palmhoz is jó lesz, mert nincs túl nagy kezed), esetleg a ROG Strix Impact II-t.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87618) Synthwave válasza kipser (#87613) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tényleg nem valami szokványos, mert szerintem nem is kapcsolódik a topik témájához.

Hogy a kérdésre is írjak valamit; szerintem csak csökkent képességekkel és/vagy körülményesen. Itt például szétnézhetsz, de ennyi pénzből már high-end wireless egeret is bőséggel veszel, sőt, még marad is, ráadásul vergődés sincs vele.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87619) Zaied válasza Synthwave (#87618) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Vagy egy Wacom tábla amibe van érintésérzékelés.

(#87620) zoo8800 válasza zoo8800 (#76295) üzenetére


zoo8800
veterán

Eddig bírta csórikám, duplán kattint a bal gomb. :(

rip and tear, until it is done

(#87621) Synthwave válasza zoo8800 (#87620) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az újkori Logitechnél 2 év nem is rossz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87622) nyul105 válasza zoo8800 (#87620) üzenetére


nyul105
senior tag

2 év + epszilon. Szinte óramű pontosság, komolyan ezeket (IS) mintha úgy terveznék, hogy gari után elromoljon.
vagy csak Murphy nagyon aktív.

(#87623) zoo8800 válasza Synthwave (#87621) üzenetére


zoo8800
veterán

Szomorú vagyok, hogy ezek már csak ennyit bírnak. Az elődje (MX518) 10+ évig bírta.
Tegnap este szétszedtem, kicsit lepucoltam a mikrokapcsoló réz lapkáját, azóta mintha jó lenne, bár még nem sokat teszteltem.

rip and tear, until it is done

(#87624) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Bocsi, hogy ideírom, de ez jobban pörög.
Nincs 1 hónapos Razer Basilisk V3, görgője, nem fut szabadon. Hiába váltom át, a felületen tactile - free spin - smart reel, csak kattogva görget.
Akár a gombbal, akár a Razer Synapse felületen váltom át, semmi, mutatja hogy vált, de érdemi változás nem történik..
Volt egy Razer Synapse frissítés és mintha azóta csinálná., ám nem tuti.
Másnak is van hasonló? (problémája)

(#87625) DevilMaestro válasza Synthwave (#87617) üzenetére


DevilMaestro
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R
Mindenképp vezeték nélkülit szeretnék és ahogy látom kénytelen leszek a razer egerek között szétnézni legalábbis az rtings tesztek alapján.

(#87626) weri


weri
senior tag

Én is beújítottam egy egerecskére :))
Steelseries Prime MINI
Vajon ez lesz az utód?! :Y

[ Szerkesztve ]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#87627) boogie84 válasza boogie84 (#87599) üzenetére


boogie84
veterán


Burst Pro:
Rival 110 utáni legkényelmesebb egerem. De hát ez nem is csoda, hisz kb egyformák.
Oldalsó gombok ezen sokkal jobb helyen vannak és kényelmesebb nyomkodni, mint a Rival 110-en és az Endgame XM1r-en.
Optikai szenzorok eltérnek némileg az XM1r-hez (PMW3370) képest Burst Pro (PMW3389) de különbséget nem veszek észre.
Optikai lévén a kattanás érzet gyengébb, halkabb. Nekem fülre jobb. Érzetre talán nem olyan határozott, de tökéletesen működik.
68g-ba belefért a világítás is, nem tudom miért, nem kapok több fps-t, nem lövök tőle jobban vagy többet, de tetszik. Nem viszem túlzásba, mindenem egyszerűen pirosan világít és kész.
Ha tartós lesz akkor nagyon fogom szeretni! :K

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#87628) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sziasztok!

Sajnos 2 egerem is jobb klikkes lett sőt a Razer Trinity balos is. Egyáltalán nem tartják ha nyomva tartom a gombokat. Ablakmozgatásnál és játékoknál meg úgy alapvetően borzasztóan zavaró.

Szeretem a Trinity vonalat és van is nekik már Naga Pro, ami Wireless. Afelé szeretnék menni, hogy már ne legyen kábel viszont legyen ott tartaléknak. Tudtok hasonló jó egeret? Sok gombos és Wireless? Naga Pro azért elég drága.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#87629) s4hu|SyD^ válasza s4hu|SyD^ (#87628) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Azt azért hozzátenném, hogy lehet a firmware frissítés óta úgyhogy majd megpróbálok régebbit feltenni ha feltudok. Nem tudom egy takarítás segítene-e amellett. Nagyon nem akarnám szétszedni.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#87630) Picco válasza s4hu|SyD^ (#87629) üzenetére


Picco
addikt

ha "jobbkklikkes lett" alatt dupla klikkre gondoltal akkor lehet hogy FWben debounce-ot erinto valtozas volt es ez okozza.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#87631) s4hu|SyD^ válasza Picco (#87630) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Kicsit "kínai" amit írsz. :D

Olyan, hogy pl. játékban az íjjal úgy kell célozni, hogy nyomva tartom a jobb egérgombot. Ez úgy zajlik le most, hogy céloz, elengedi és vagy úgymarad vagy becélozza megint. Szóval klikk, majd elengedi magától hiába nyomom. Bal hasonló mikor fel kell húzni. Szintén elengedi egyből. Az eddig nem volt ilyen. Azért gyanús a firmware. Mondjuk nem is mai egér. De nem mindig jön elő. Ezért is gyanús, hogy nem biztos hogy (csak) hardver hiba.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#87632) Picco válasza s4hu|SyD^ (#87631) üzenetére


Picco
addikt

nalad valami mas lesz a szitu szerintem, sajnos itt elfogyott a tudasom :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#87633) sakto


sakto
őstag

Sziasztok!
Eddig Logitec MX518-at használtam de sajna szarakodik már a gombja.Kinéztem helyette a Xtrfy M4 egeret.
Viszont úgy nézem nagyon kis könnyű egér,tudnátok ajánlani valami nehezebb egeret?

(#87634) Csandi válasza sakto (#87633) üzenetére


Csandi
őstag

Próbáld ki a könnyűt, hosszú távon jobb mint a nehéz, hamar megszokod.

(#87635) Picco válasza sakto (#87633) üzenetére


Picco
addikt

ERETNEKSEG!
sracok en megrakom a maglyat, ti hozzatok a vasvillakat meg a gyufat.

egyebkent eger kapcsolo cserevel biztosan foglalkoznak itt paran a forumon, esetleg az is jarhato ut, sokaig kiszolgalhat meg.
nehez egeret kevesen fognak ajanlani, eleg univerzalisan elfogadott teny hogy jatekra jobb a konnyu digitalis-patkany, bar valoban szokni kell.

kerdoiv kitoltese is segithet:
1. Mennyi a keret?
2. Használtpiac játszik?
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
4. Mire használnád az egeret?
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#87636) sakto válasza Csandi (#87634) üzenetére


sakto
őstag

Köszi.
Marha nagy kezem van,azért gondoltam hogy valami nehezebb egér kéne.

(#87637) s4hu|SyD^ válasza Picco (#87632) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Azért utána nézek annak amit írsz.

Amúgy valaki tud jó Wireless egeret, amin sok a gomb. Játszom minden féle játékkal. Az 5 extra gomb a szélén a Razer Trinity-nek nagyon hasznos nekem.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#87638) sakto válasza Picco (#87635) üzenetére


sakto
őstag

10-12 éves egér.Elengedném már.
Keret igazából mindegy,újba szeretném,és játszom dolgozom vele.
És nagy a kezem. :)

(#87639) Picco válasza sakto (#87638) üzenetére


Picco
addikt

my bad, bocs, azthittem hogy ez mar az uj generacios MX518 :B
akkor jo sokaig szolgalt teged, ez is valami. akkor viszont marad az egerajanlo google doc fentebb, suly es meretek is vannak benne, gyorsn levalogathatod mi az ami jo lehet a szamodra.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#87640) s4hu|SyD^ válasza Picco (#87639) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nem egy naprakész lista, de megnézem én is.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#87641) Zaied válasza s4hu|SyD^ (#87640) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A szeptember 25. azért nem rég volt. Max Glorious Model D Wireless kerülhetne be azóta, de még senki nem tesztelte.

[ Szerkesztve ]

(#87642) s4hu|SyD^ válasza Zaied (#87641) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ja én a leírás alatt lévő dátumot néztem. Én vagyok a hülye elnézést... :DDD

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#87643) sakto válasza Picco (#87639) üzenetére


sakto
őstag

Köszi az infót.
Logitech G502 Hero-ra esett a választás.

(#87644) Zaied válasza sakto (#87643) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

sakto
Razer Basilisk V2?

s4hu|SyD^
Az összefoglalóba is történ változás, de olyan apróságok hogy nem írtam át a dátumot.

[ Szerkesztve ]

(#87645) sakto válasza Zaied (#87644) üzenetére


sakto
őstag

Köszi,de már le is rendeltem.
Megnéztem egy pár videót,remélem ez is beválik mint az MX518

(#87646) Zaied válasza sakto (#87645) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Hajlamos a dupla klikkre, de pár száz forinttért "könnyen" javítható.

(#87647) sakto válasza Zaied (#87646) üzenetére


sakto
őstag

Max gariba visszamegy. :)

(#87648) Picco válasza sakto (#87643) üzenetére


Picco
addikt

nekem van egy, eleg sokaig nyuztam es jo cucc, azert nem ajanlottam mert talan keskenyebb egy MX518-hoz kepest, a kezed meretet nem tudjuk de "jo nagy kezem van" alapjan inkabb letettem az ajanlasrol :)

sulya van es talan lehet is bele pluszba pakolni, azzal nem lesz baj :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#87649) s4hu|SyD^ válasza Zaied (#87644) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Átolvastam az összefoglalót. Kicsit elszomorít, hogy még mindig nem ajánlott a Wireless. Tényleg ennyivel rosszabb egy casual gamer-nek is?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#87650) Picco válasza s4hu|SyD^ (#87649) üzenetére


Picco
addikt

van par wireless ami ajanlott. szerintem G305 a legjobb bang for buck, most erkezett meg a masodik(tartalek) elvileg a g pro/superlight sensor es wireless technologia van benne.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.