Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86251) Zaied válasza nuke7 (#86250) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

99%-ban a tömeget kábel nélkül szokták megadni a gyártók.

(#86252) Evil Snowman válasza Zaied (#86246) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ha járok arra, ekkor előtte privátban majd írok vagy ha nem gond akkor felhívlak. ;)

Mondtam én, hogy jobb lett a Synapse. Még nem tökéletes, de nem olyan rossz, mint volt.

[ Szerkesztve ]

(#86253) nuke7 válasza Zaied (#86251) üzenetére


nuke7
veterán

akkor pont az intellimouse a kivétel..? :D :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#86254) Zaied válasza nuke7 (#86253) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

TPU-n 106 gramm lett mérve, de láttam olyan webshopot ahol 129 gramm volt írva, szerintem várd meg chatran-t és kiderül ténylegesen.

Ami itthon van 3.0 az 118 gramm kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#86255) Synthwave válasza nuke7 (#86253) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pont lehetne, de nem az. Kábel nélküli tömeg van megadva a gyári oldalon. 100 gramm.

Mára csak huszadrangú dzsunka gyártók szoktak madzaggal együtt mért tömeget listázni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86256) chatran válasza Zaied (#86254) üzenetére


chatran
őstag

105g, ha már előhalásztam kipróbáltam milyen a közel feleolyan könnyű mm710-hez képest. Érezhetően nehezebb, viszont az jó, hogy lehet rajta pihentetni a tenyerem :)
Próbaképpen lőttem párat az aimingpro-ban, érdekes módon alig voltam rosszabb, mint az mm710-zel elért rekordjaim.
Sőt durván nehezebb főleg ha elkezdem emelgetni.

(#86257) Synthwave válasza Zaied (#86254) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amúgy nem is mondtad, hogy van egy 3.0-d.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86258) nuke7 válasza chatran (#86256) üzenetére


nuke7
veterán

Köszi, akkor lehet h kiprobalom - nekem a D már zavaróan könnyű volt, 95g körül a dm supreme már egész jó volt :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#86259) Zaied válasza Synthwave (#86257) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Van egy sima eredeti dobozában, meg egy SteelSeries házas is.

(#86260) chatran válasza nuke7 (#86258) üzenetére


chatran
őstag

Tesztelte rocket jump ninja is, ő 109-et mért. Gondolom az a pár gramm attól függ, hogyan áll éppen a kábel. Ha levágnám a kábelt, akkor jönne ki a gyári adat 100g. :)
Ránézve az árukeresőre egész normális ára van most figyelembe véve a jelenlegi egér árakat.

(#86261) Zaied válasza chatran (#86260) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A mérleg se mindegy, az enyémre az van írva, hogy +/-5 grammot tévedhet :DDD

(#86262) -Faceless- válasza -Faceless- (#86173) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ezt annak írom ha valaki rákeresne. Logitech G604-ben elérhető az app specifikus beállítások, de gesture control nem (gondolom dedikált gomb hiányában). Ezt úgy lehet megoldani, hogy Ctlr + Left, és Ctrl + Right-ot map-oltam valamelyik két oldalsó gombra, így gond nélkül fog váltogatni. Ugyan így bármilyen gesture kellene csak shortcut-ot map-old valamelyik gombra, így kevesebb a szabad hely, de összesen 10 hely van bal, jobb, és görgőn kívül.

(#86263) notika77 válasza -Faceless- (#86262) üzenetére


notika77
senior tag

Nem lehet, hogy neked a StrokesPlus.net nevű program (is) kell?
Alkalmazásokhoz lehet gesztusokat csinálni vele.

(#86264) Zaied válasza notika77 (#86263) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

OSX-re is van?

(#86265) copass válasza notika77 (#86263) üzenetére


copass
veterán

wow. ez tök jó, böngészőben használok geszturákat. asszem ültetem át az appokba is! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#86266) notika77 válasza Zaied (#86264) üzenetére


notika77
senior tag

Ha van, akkor azt más fogja megtalálni :)
Csak a hivatkozott hozzászólását olvastam, abban csak utalás van nem Windows oprendszerre, nem esett le, hogy nem egy ott létező funkciót hiányol windowson, hanem ott szívatja magát nem almás egérrel.

(#86267) Zaied válasza notika77 (#86266) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Az almás egér maga a szívás...
Én az egyik legrosszabb egérnek tartom amit venni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#86268) Synthwave válasza Zaied (#86259) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen, már váltottunk szerelmes levelet, aminek Tóth Áprád posztumusz nyekergése adta a lágy bariton aláfestést. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86269) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv! Úgy tűnik a Logi G305-öm kezdi végleg beadni kulcsot. :((( Bal duplaklikkel kezdte (rendeltem kapcsolókat de még nem értek ide), aztán a vissza gomb kezdett szórakozni ma pedig már a görgő is... Méretre, formára eddig ez a legjobb egerem, a súlya is hibátlan az AAA adapterrel. A hangos gombokkal nem voltam teljesen kibékülve, illetve a görgő felülete lehetne jobb. Tudtok esetleg ajánlani hasonló egeret? :) Mivel 2 korábbi Logi egerem is a gari lejárta után pár hónappal adta be a kulcsot, örülnék egy tartósabb alternatívának. :U

(#86270) ribizly válasza CortezX (#86269) üzenetére


ribizly
veterán

Razer Orichi v2.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86271) -Faceless- válasza notika77 (#86263) üzenetére


-Faceless-
őstag

Mac-re SteerMouse ami hasonlót csinál, de nekem az nem jött be. Inkább nyomok billentyűkombókat 1 mp alatt minthogy pontosan a jó irányt próbálgassam eltalálni vele. Szerintem nincs neki elég nagy "holtjátéka"

(#86272) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Igazán csinálhatna a Logitech akár csak a G203-asokból 7 gombos verziót, még a szimmetrikus formával is megbirkóznék érte (legalábbis ilyen árral). De a csúcs egy 7 gombos G403 Hero lenne. A többi gyártó is már 1 féle egér 20 fajta verzióját kihozza, de ehhez egyik sem passzol. Ergo, palm, 7 gombos, nem féltégla és még jó is? Felejtsem el...

(#86273) Synthwave válasza SunMount3r (#86272) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hát az ergo + 7 gombot igen, ha az a +2 gomb a jobb oldalra kell.

2-2 gombbal ott van például a szimmetrikus Ducky Feather.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86274) SunMount3r válasza Synthwave (#86273) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erről a variációról tudok és kizárt, hogy kényelmes legyen a jobb oldalsó két gomb elérése és hogy ne nyomkodjam őket véletlenül. A legjobb még mindig a tetején, de akár a bal oldalra is mehetnek, mint a Basilsk-nél. Csak pl. a Basi már nem az az árkategória, amiben gondolkozok (meg amit könnyű szívvel kiadnék egy épkézláb egérért). A G402 szintúgy drága és ha lehet a G400s-nél érezhetően könnyebbet szeretnék. Pl. az új Intelimouse max 90g-vel és a tetején a plusz két gombbal, max 15K-ért álomba illő lenne.

(#86275) Synthwave válasza SunMount3r (#86274) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt most 20k a Basilisk V2. Az egy bő 10-12 grammal könnyebb, mint a G400s, és majdnem egy tízessel olcsóbb, mint bárhol máshol, szóval ha szerinted az bejönne, akkor yolo, amíg van raktáron.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86276) SunMount3r válasza Synthwave (#86275) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ennek a görgője már nem csörgőkígyó? Amúgy még mindig drágállom. Az is jó kérdés, hogy e közül a két forma közül melyik jönne be jobban a G400s után, mert azért van bőven eltérés. (Valahogy a gearsearch oldalban jobban bíztam a méretek összehasonlításánál, itt meg semmi nyers adat sincs megadva). Tudom, meg kellene tapizni őket valahol. Az MM531-nek is viszonylag hangos a görgője, kérdés, hogy mennyire. Nem akarok csödörből-vödörbe menni vele. A korábban kiszemelt DM 4 Evo pedig már köddé vált Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#86277) Synthwave válasza SunMount3r (#86276) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Állítható feszességű (majdnem szabadon futó és racsnis MX300/MX500 feel között) és dönthető a görgő. Teszt.

Nekem eléggé bejött amúgy; ha nem lett volna ilyen nehéz, marasztaltam volna.
A 20k baromi jó ár érte. Csak mondom.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86278) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok,
lehet tudni, hogy a Sensei Ten ára miért csökkent kb 18-19k környékére? Kifutó termék lenne?
Rival 110-en (nagyon szeretem ezt a formát, mindenképp maradnék ennél) a görgőt úgy érzem kicsit elhasználtam, néha akkor is váltok fegyvert amikor csak minimálisan hozzáérek.
Upgrade kellene.
Néztem a Rival 310-et ami most drágább a Ten-nél. Nem is értem, hogy az pont a kettő között volt.
Rival 5-nél tetszik pl h bal oldalon több a gomb, hátha fel tudnám használni fps játékoknál.
Nem tudom milyen lehet a Rival 5 fogása. A Ten-től nem félek, bár pl Alzánál nagyon pozitív a vásárlástól való elállás kezelésük így onnan meg merném rendelni a Rival 5-öt.

Endgame Gear XM1 ami még tetszik, de kb semmivel sem jobb mint a Steelseries. Ez egy Rival 3 wireless tudású vezetékes egér kb.
Karácsonyra akarok valamit nézni hátha megtetszik a BF2042 vagy a Vanguard...
Köszönöm a segítséget! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#86279) Zaied válasza boogie84 (#86278) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Valószínűleg azért mert megérkezett a Prime sorozat és a Ten amúgy se jól pozicionált szerintem.
A Rival 310 nem hasonlít a 110-re.
A Rival 5 nem a legélesebb kés a fiókban.

:) Az XM1 a Ten fölött van tudásba, a Rival 3 egy "amatőr" egér.

Különben nem a Rival 3 Wirelessnek van vezetékes verziója is, szóval írhattad volna azt is hogy olyan mint a Rival 3 :D

Különben mekkora kezed van és hogyan fogod az egeret?

[ Szerkesztve ]

(#86280) boogie84 válasza Zaied (#86279) üzenetére


boogie84
veterán

Palm.
XM1 miért jobb mint a Ten?

Különben nem a Rival 3 Wirelessnek van vezetékes verziója is, szóval írhattad volna azt is hogy olyan mint a Rival 3 :D
Rival 3 wireless szenzor paraméterekkel egyenlő kb... azért írtam h egy vezetékes Rival 3 wireless. :)

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#86281) dudLee válasza boogie84 (#86278) üzenetére


dudLee
tag

XM1 R inkább a sima XM1 helyett, amúgy is akciós az utóbbi hetekben 17k körül jó vétel kailh 8.0 switchel, paracorddal.

(#86282) Zaied válasza boogie84 (#86280) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Palmra nem ideális csak ha kis kezed van.
Szóval mekkora kezed van?

A XM1-nek jobb a kábele, könnyebb, jobbak a főgombok, jobb a görgő, jobbak a talpak.

A XM1-ben egy PMW3389 vagy PAW3370 van (jelenleg ez a kettő a top), mindkettő jobb mint a True Move Air, a True Move Pro-val van egy szinten (ami a Ten-ben is van), hanem fölötte...

[ Szerkesztve ]

(#86283) boogie84 válasza Zaied (#86282) üzenetére


boogie84
veterán

Közepes méretű kezem van. Rival 110-re jó, úgy véltem a Ten 128mm-es hosszával is pont jó lenne.
Már nézegetem az Endgame-eket is. Azok is ilyen méretűek, azzal nem lenne probléma.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#86284) hajraolaj1 válasza Synthwave (#86184) üzenetére


hajraolaj1
tag

Próbáltam rákeresni, de sehol nem találtam ilyet az egész országban, ez lehetséges?

Valaki esetleg tudja, hol lehet AAA-->AA elem adaptert beszerezni?

(#86285) boogie84 válasza Zaied (#86282) üzenetére


boogie84
veterán

Ti biztosan tudjátok, hogy mi a különbség a több helyen is látható látszólag ugyan az de eltérő árú termék/kekről?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#86286) nuke7 válasza SunMount3r (#86272) üzenetére


nuke7
veterán

a corsair dark core 122g elvileg, az nem sok csak nagyon drága sajnos :(
jó lenne, ha valahol lenne nem olyan drágán :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#86287) ferni válasza boogie84 (#86285) üzenetére


ferni
őstag

Van az XM1 v1, azon még nincs paracord kábel az a legfeltűnőbb kölünbség, ha nagyon olcsó xm1et találsz, akkor az lesz, ezt már nem ajánlom.

Van az XM1 v2, abból van már fehér is, azon már paracord van kábelnél és javítottak is rajta, Omron switchek.
Van az XM1 RGB, ez nehezebb egér picit, de tud vílágítani, Kailh GM 4.0 switchek
:DDD
És van az XM1r, ez a legújabb, más switch is van benne, mint az RGBnek, meg ebből van +2 fajta kinézet is a fekete meg fehér mellé, meg könnyebb, mert nincs benne RGB. Kailh GM 8.0 switchek.

Hogy mi az az RGB v2 azt nem tudom, olyan nincs tudtommal.

Elméletileg lehet van RGB v2, mert ahhoz is jött ki ez a dark frost meg dark reflex, de hogy mi különbség van az eredeti RGBhez képest az jó kérdés

[ Szerkesztve ]

(#86288) Synthwave válasza hajraolaj1 (#86284) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Múltkor én is nézelődtem ezügyben, de negyed óra kutakodás után rájöttem, hogy jó lesz nekem az alufólia is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86289) Synthwave válasza boogie84 (#86285) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha új Endgame-et akarsz, akkor ilyet vegyél (mind ugyanaz, csak a burkolat más):

XM1r (matt fekete, matt fehér)
XM1r Dark Reflex (fényes fekete, átlátszó)
XM1r Dark Frost (matt fekete, áttetsző)

Jobb (82 helyett 70 gramm, jobb szenzor, jobb kapcsolók, nagyon picit merevebb, de strapabíróbb parakábel, hibrid talpfoglalatok, azaz kicsi és nagy tappancsokat egyaránt kényelmesen fel tudsz rá rakni), és ráadásul még olcsóbb is, mint az XM1 RGB. Fények ugyan nincsenek rajta, de ennyi pozitívum mellett szerintem nem nehéz ezzel a ténnyel együtt élni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86290) 4nick8 válasza boogie84 (#86278) üzenetére


4nick8
őstag

Azért mert akció van augusztus végéig. Ha a Rival 110 bejött akkor a xm1 túl nagy lesz.

(#86291) Zaied válasza ferni (#86287) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A sima XM1-be is Omron switchek vannak.

(#86292) ferni válasza Zaied (#86291) üzenetére


ferni
őstag

Tudom, nekem olyan van, de azt nem részleteztem direkt, nem érdemes venni sztem, én is próbának vettem csak az alakja miatt, de nekem túl széles meg picit magas is a hátulja.

[ Szerkesztve ]

(#86293) boogie84 válasza 4nick8 (#86290) üzenetére


boogie84
veterán

Áhh így már értem az árat!

4.80 inch = 121.92mm
2.59 inch = 65.78mm
1.50 inch = 38.1mm

Kb ugyan ilyen paraméterei vannak a Rival 110-nek is.

#86287 ferni
Köszi a részletes magyarázatot.

#86289 Synthwave
Akkor marad a led nélküli Endgame Gear EGG-XM1R-BLK XM1r fekete , kár h logo nem világít, a minimalista dizájnba azért belefért volna.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#86294) 4nick8 válasza boogie84 (#86293) üzenetére


4nick8
őstag

számok nem mondanak semmit. Számomra a Rival 3 után az XM1 batár nagy egér.

(#86295) boogie84 válasza 4nick8 (#86294) üzenetére


boogie84
veterán

Nem nagyon értem. A számok mindenkinek ugyan azt mondják. Van esetleg kép a két egérről egymás mellett?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#86296) 4nick8 válasza boogie84 (#86295) üzenetére


4nick8
őstag

https://www.rtings.com/mouse/tools/3d-model-shape-compare/steelseries-rival-3-vs.-endgame-gear-xm1?orientation=3D&texture=outline&overlap=stacked

(#86297) 4nick8 válasza boogie84 (#86295) üzenetére


4nick8
őstag

azt hogy számok mindenkinek ugyanazt mondják az mond majd valami audió forumban.

(#86298) boogie84 válasza 4nick8 (#86297) üzenetére


boogie84
veterán

Felesleges a kioktató hangnem... eddig kultúráltan sikerült a segítségnyújtás amit meg is köszöntem!

A 3D-s összehasonlító rajz egyszerűen zseniális!
Én a Rival 100-at az XM1r-rel hasonlítom össze. Pont ahol az Endgame nagyobb térfogatot képvisel, ott pont nem fogom a Rival 110-et. Nekem még passzolhat is!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#86299) 4nick8 válasza boogie84 (#86298) üzenetére


4nick8
őstag

Ezt nem kioktató hangnem hanem irónia.

mindegy hol fogod ha a kényelmetlenül tölti ki a tenyered máshol mert pont számodra kényelmetlenül gömbölyödik, kanyarodik, etc.

Rá kell próbálni.

(#86300) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

FPS játékhoz (ssak Apex Legends-szel játszom) szeretnék végre egy normálisabb egeret. Ehhez kérném a segítségeteket.

1. Mennyi a keret? Nagyon max 25, de az én szintemen tán elég egy olcsóbb is.
2. Használtpiac játszik? Igen.
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Igen.
4. Mire használnád az egeret? FPS
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? Rövid ujjaim vannak, így minimálisan vannak csak behajlítva.
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 14cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? Passz.
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Jó lenne bal oldalt 4 gomb, de ahogy nézem a legtöbb egéren csak 2 van.

Jelenleg valami irodai wireless Genius-t használok. Ennél szinte minden gémerebb lesz. :) Ahogy néztem van STEELSERIES Rival 3 9,999-ért, valamint STEELSERIES Sensei Ten 17,999-ért. Megér ennyi különbséget a drágább? Vagy esetleg egyéb ajánlott gyártó/modell?

szerk: illetve van egy Logitech G700-am, de sajnos költözésnél elveszett a kábele és a wireless adaptere is. Érdemes esetleg utánarendelnem ezeket?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.