Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87151) Zaied válasza 3lm0 (#87150) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Én még közécsapnék egy Razer Deathadder v2/Basilisk v2 őt is ha már lapát kéz a téma.

(#87152) 3lm0 válasza Zaied (#87151) üzenetére


3lm0
csendes tag

Ez is jól néz ki, csak szerintem belekeverednék a 11 gombba :) illetve kb. első látásra beleszerettem a Glorious perforált kialakításába :D

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#87153) Amerigo57 válasza Zaied (#87151) üzenetére


Amerigo57
őstag

Sziasztok.
Itthon már van ebben a kiskerben Mionix Naos Pro egér. Kicsit túlárazták, de ha több helyen is kapható lesz, gondolom beáll a normál ára.
Link:

(#87154) Zaied válasza Amerigo57 (#87153) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ennyi volt anno is a nyitóár szerintem...

(#87155) 4nick8 válasza Zaied (#87154) üzenetére


4nick8
őstag

Sose volt ennyi

(#87156) 4nick8 válasza Zaied (#87154) üzenetére


4nick8
őstag

2015:

(#87157) Zaied válasza 4nick8 (#87156) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

QG igen, vagy nem tudom ezt mennyire szánják alapmodellnek.

(#87158) Amerigo57 válasza 4nick8 (#87155) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ez így van 4nick8.

Az elődje, a Mionix Naos 7000 utolsó ismert ára 18 570 Ft volt, csak szenzort cseréltek benne.

Zaied.
A Mionix NAOS QG ára 24 ezer Ft volt. Most kapható itthon pár helyen 34 ezer Ft körül.

[ Szerkesztve ]

(#87159) NightGT válasza 3lm0 (#87152) üzenetére


NightGT
senior tag

Amúgy nem keveredsz bele, nagyon intuitiv...a jobb-bal dönthető + lefelé görgő hatalmas mágia, bár hamarabb is öregszik, és a +1 hüvelykujj gomb is könnyen reflexes lesz. A görgő feletti 2 gomb mondjuk béna...annál jobb lenne a balklikk mellé. Alakja nagyon jó.

De ha nincs szükséged az extra gombokra, akkor inkább a Glorious a -20 grammjával. És izzadósabb kéznek sokkal jobb a perforált (nekem legalábbis). Ha kényelmetlen, a 2 oldalára mehet griptape, nemtudom a Glorious ad-e mellé

Speed is the only truly modern sensation

(#87160) 4nick8 válasza Zaied (#87157) üzenetére


4nick8
őstag

Qg egy csőd. Értelme sose volt.

(#87161) 3lm0 válasza NightGT (#87159) üzenetére


3lm0
csendes tag

Egyszer volt egy 7 gombos egerem, azon is soknak találtam a (megszokotthoz képest) plusz 2 gombot. Az alakja valóban nagyon jó, ha esetleg lenne belőle perforált valószínűleg azt választottam volna. Így maradt a Glorious annyira hogy már meg is rendeltem :)
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#87162) ribizly válasza 4nick8 (#87160) üzenetére


ribizly
veterán

De legalább rázott. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87163) sunny1


sunny1
csendes tag

Sziasztok!
Olyan egeret keresek aminek középen nincs görgője.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#87164) Zaied válasza sunny1 (#87163) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez a faj már kihalt.

(#87165) Amerigo57 válasza 4nick8 (#87160) üzenetére


Amerigo57
őstag

4nick8.
Éppen most a Mionix NAOS QG -vel dolgozom, (Limited Zaire Edition), semmi probléma nincs vele, emellett, hogy nem egy ultra light egér, de dolgozik a Kailh GM 8.0-ás kapcsolókkal.

ribizly.
Engem nem ráz, bár lehet, hogy az életkor miatt az ember bőre vastagszik :U .

Mint írtad anno :
" A heart rate sensor olyan éles zöld fénnyel világít, amikor az ember elemeli róla a kezét, hogy szinte megvakul (ezt szerencsére idővel lekapcsolja, meg feltehetően a software-ből is lehet vezérelni)."

A kezem rajta van, így nem zavar. ;)

(#87166) Synthwave válasza Amerigo57 (#87165) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Heart rate szenzor? lolwut

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87167) PROTRON


PROTRON
addikt

A Hama Urage Reaper 600-al kapcsolatban:
A Reaper széria belépő példányai tényleg olyan vackok mint ahogy visszaolvasva lehet találni véleményeket?
Most mondjuk a Lenovo Legion M300 is ott van vele pariban.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#87168) ribizly válasza Synthwave (#87166) üzenetére


ribizly
veterán

Te ebből kimaradtál? A Naos QG egy Kickstarter-en indított cucc volt. Én beleugrottam, mert azt gondoltam érdekes lehet (akkor még nem voltam igazán képben mi is lenne a megfelelő egér).

Van benne Heart Rate meg "Skin response" sensor is. Az volt az ötlet, hogy streamer-ek meg eSport player-ek majd ilyennel játszanak és mint a Tobii eye tracker meg hasonlók kipakolhatják ki mennyire volt "izgatott" 1-1 szituációban.

2 gond van/volt vele:
1. Késett a dolog 2 évet. Ez azért volt probléma, mert bár belepakoltak minden jót az egérbe, de igazából azon ment a huzavona melyik szenzor hova kerüljön.
2. Többet ártottak ezek a szenzorok, mint amennyi értelmük volt. A HRS igazából olyan, mint az okosórákban lévő és ha éppen aktív, akkor éles fénnyel világít. A másik meg ha nem elég száraz a bőröd, akkor kicsit ráz... :DDD
Ha még akarok valami hibát felsorolni, akkor az egér súlyát lehet még ekézni, de az akkor igazából megszokott volt.

Magához a Naos 7000-hez képest még így is előrelépés volt sok tekintetben (lásd dobragab írása róla).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87169) Synthwave válasza ribizly (#87168) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Te ebből kimaradtál?"

Szerencsére. :DDD

Ez kissé úgy hangzik, mint az esszenciálisan nem tudunk maradandót alkotni, úgyhogy próbáljuk meg a gimmickeket történet. : /

Mondjuk "kissé" naívak voltak, ha azt hitték, hogy majd az eSportolók zöme 103 grammos, tenyeres-talpas formával fog puttyogni csak azért, mert olyan szenzorok vannak benne, amiket külön is bármikor meg tudsz venni úgy, hogy a kedvelt/megszokott tömegtől/formavilágtól nem kell búcsút venned.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87170) ribizly válasza Synthwave (#87169) üzenetére


ribizly
veterán

Legalább megpróbálták. Voltak érdekes próbálkozások. Mint pl. a Z mouse is, ami ugyanúgy halálra volt ítélve, de legalább kicsit megmozgatták az állóvizet.
Szerintem senki sem hitte, hogy az addig max elvadult modderek által szétfúrt shell lesz a menő meg minden második egér jó szenzor, Paracord/jó wireless tech, rendes talp, alacsony tömeg jellemzőkkel kerül a piacra. De ezt is megéltük.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87171) 4nick8 válasza Amerigo57 (#87165) üzenetére


4nick8
őstag

Nincs vele probléma de tele van fölösleges dolgokkal ezért túl nehéz és túl drága volt.

(#87172) Solymi81 válasza Synthwave (#87169) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Nekem ez a problémám a MS Pro 3.0-val...
Nagyon jó egér, szeretem, csak 103g és azért ezt hosszú távon meg lehet érezni.
Próbáltam utánanézni, hogy miként lehetne súlyt csökkenteni, de mindenféle szereléssel, fúrással is valami 8g-t tudott csökkenteni a srác.

Ha minimál mókolással le lehetne csökkenteni olyan 80-85 környékére, már tökéletes lenne.

(#87173) nfsu17 válasza Zaied (#87134) üzenetére


nfsu17
veterán

Mindegyik nagyon tetszik, de...


nuke7

Nem értem ez hogy jön ide :D , de válaszolok.
Azon az egérpadon mozgok, amit lejjebb linkeltem.
Könnyen mozgok előre hátra is, de ez a mozgás nincs 10cm kilengésben semmilyen irányban. Még a pad szélét sem közelítem meg semelyik irányban sem. Mint mondtam, én nem játszani vennék gamer egeret, sőt, gamer egeret sem akarok, csak olyat, ami úgy tetszik is, és kényelmes, és nem hullik szét 1 hét alatt.

NA de...

Voltam megint az MM-ben, és most ami ki volt állítva (sok egér, de a legtöbb noname és olcsójános) azokat végigtapiztam. Majdnem.

Voltak lyukacsos egerek is (nem xtrfy, nem glorius, nem CM), kipróbáltam, nem jött be. :(
Valamelyiken nagyon bacta a tenyeremet a lyukas "érzés", valamelyiken kevésbé. Lehet rosszat teszek magammal, de most erről lebeszélem magam.

Nem is nagyon húzom a szót, ami egész tetszett fogásra, klikkre, görgőre, tapintásra, az...
nem röhög..az egy Trust GXT 930 Jacx volt. :D

A SteelSeries Sensei Ten is vállalható, de nem 28k-ért MM áron. :N (lehet ez lesz a nyerő)

Volt még ott egy Rapoo 8200M szett is...ennek az egere is nagyon tetszett. Tök halkan klikkelt, szinte némán, jó volt rátenni a kezem, az anyaga is rendben volt. Egyedül a bal oldalsó gomb volt nagyon vékony, néha beleért az ujjam és az úgy nem volt annyira jó...akár gomb nélkül tökéletes lenne.

Volt egy (noname) lyukas egér, ami tökre CM710-re hasonlított. Ott túl szélesnek találtam az egeret, azért nem volt a legjobb.

Talán volt kint egy Rapoo M300 Silent is, elég magas volt a hátulja, de ott fogdosva elég kényelmes volt. Asztalnál ülve (fekve :DDD ) már nem tudom jó lenne-e.

(#87174) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!
Nem teljesen ide kapcsolódó téma, de a rajztáblás szak fórum nem pörög annyira, így megpróbálom itt feltenni a kérdésem.
Van egy 10moons rajztáblám, és ezt szeretném a hagyományos egerem mellett egérként használni, a mindennapi munkámhoz, a programok jó részét megpróbálnám ezzel kezelni.
A gyári programja megy, a kurzort egész jól lehet vele mozgatni. Viszont a rajta lévő két gombot nem sikerült makrózni (jobb és bal egérgomb szerepet szeretnék nekik adni, jelenleg mintha két jobb lenne :F ), így a kezelése nehézkes.
Létezik valami univerzális program, amivel egy ilyen eszközt tudok ellátni nekem tetsző funkciókkal?

(#87175) Synthwave válasza ribizly (#87170) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Végre. Nem is értem, miért kellett ehhez egy Finalmouse, meg egy Logi G PRO Wireless.

Viszont így gyors átfutás után annál a Z mousenál nem találtam meg a tömeget. Kíváncsi vagyok, hogy mi lehet ennek az oka. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87176) Synthwave válasza nfsu17 (#87173) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mondom, ha RX250 lájk van, akkor Logi G305 + Energizer Ultimate Lithium AAA + alufólia.

Abból a Trásztból kiindulva mondjuk Zowie EC3-C, a Senseiből kiindulva meg Zowie FK1-C/FK1+-C.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87177) ribizly válasza Synthwave (#87175) üzenetére


ribizly
veterán

Amazon alapján elvileg 117 g.
Szóval ahhoz képest, hogy mennyi minden van benne még nem is olyan vészes.

Ettől függetlenül nagyon jó a mai trend, bár én a Razer, Roccat, Logitech féle nem lyukas design jobban bejön. Nekem RGB sem kell.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87178) dudLee


dudLee
tag

Roccat Burst Pro Fekete vagy Fehér 14,9k
Logitech G703 23k
Logitech G Pro Superlight 38,6k Fekete vagy Fehér

(#87179) kecstama


kecstama
tag

Hali, az új Logitechek mennyire bírják a strapát?

Nagyon gondolkozom egy Gpro wirelessen vagy Superlighton, de nem tudom mennyire tartósak. Esetleg Razer Viper/ Mamba? Jobban bírják?

Mostani G502 Lightspeedem duplakattos, G403 görgőhibás és régen egy deathadderem is duplakattos volt.

Köszi :R

(#87180) nuke7 válasza kecstama (#87179) üzenetére


nuke7
veterán

csak az mx518 legendary-ról tudok nyilatkozni - koszgyűjtésen kívül egy évet simán bírt elvileg, meg se látszik rajta.

https://youtube.com/user/nuke7

(#87181) Synthwave válasza kecstama (#87179) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

GPW/GPXS; pont annyira, mint a többi Logi. Belátható időn belül kapcsoló csere lesz. Ami amúgy ~500-1800 pénz switch/pártól függően (Omron D2F-01F, Kailh GM 4.0, Kailh GM 8.0, TTC Gold Dustproof) és azok nem olyan olcsó kínai vackok, mint amilyenek alapból az egerekben vannak. Ezzel szerintem nem is érdemes vesződni a garanciával, mert ugyanolyan gagyikat raknak beléjük, mint amilyenek eredetileg voltak bennük + küldözgetsz és heteket vársz.

A Mamba Elite 96 gramm, én azt annyira nem erőltetném. A Viper már okés ebből a szempontból, és abban már optikai kapcsolók vannak, szóval a gyári megoldások közül valószínűleg az húzza a legtovább.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87182) ferni válasza kecstama (#87179) üzenetére


ferni
őstag

G Pro Wireless, mikor kijött volt baja a dupla klikkel, most már annyira nem, de ha van rá keret SuperLight a legjobb opció, 20grammal könnyebb az rengeteget számít és nem is volt baja a Superlightoknak.

[ Szerkesztve ]

(#87183) kecstama válasza Synthwave (#87181) üzenetére


kecstama
tag

A G502 Lightspeed 114 gram, a súly számomra nem gond, hozzá vagyok szokva :D

Majd benézek a mediaba egy kis egér fogdosásra, ha switchet úgyis cserélni kell, a forma legyen jó.

A Mamba wireless amúgy a Deathadder vezeték nélküli változata?

Még MX masteren is gondolkodtam, de félek hogy az játékokban elhasalna a többihez képest.

(#87184) Synthwave válasza kecstama (#87183) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"a súly számomra nem gond, hozzá vagyok szokva"

Én pl. a cigarettára vagyok rászokva, pedig anélkül sokkal jobb lenne az életem. Gondolom, érted.

"ha switchet úgyis cserélni kell, a forma legyen jó."

Rátapintottál a lényegre. Ha inkább később, mint előbb akarsz kapcsolót cserélni, akkor az optikai irányba érdemes nézelődni (de olyan nincs Logiból), mechanikus vonalon meg olyan egeret keresni, amiben alapból Kailh GM 4.0/8.0 switch-ek vannak. Viszont ha tudnánk a pontos kézméretedet és a fogási stílusodat, egyből könnyebb lenne ajánlani valami konkrétat.

"A Mamba wireless amúgy a Deathadder vezeték nélküli változata?"

Nem, az a Mamba vezeték nélküli változata. A DeathAdder kábelmentes variánsa a DeathAdder V2 Pro.

"Még MX masteren is gondolkodtam, de félek hogy az játékokban elhasalna a többihez képest."

Az MX Master mindenhogy elhasal.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87185) kecstama válasza Synthwave (#87184) üzenetére


kecstama
tag

18,5cm hosszú - 11cm széles
Grip ilyen picit mindenes, de "rested claw"nak hívnám.

Edit: relaxed claw, nem rested :D

[ Szerkesztve ]

(#87186) Synthwave válasza kecstama (#87185) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor valószínűleg pincer claw gripre gondolsz.

Cooler Master MM710 (alapból Omron (20M), de ha utólag raksz bele Kailh GM 8.0-t, valami eszméletlen finom és lightos lesz a klikkje; ezzel a kapcsolóval ilyet még nem láttam)

Endgame Gear XM1r

Xtrfy MZ1

G-Wolves Hati S Classic

Ducky Feather (ebből van Kailh GM 8.0-s és Huano Blue (50M)-es verzió is)

Cooler Master MM720

Razer Viper Mini

Vezeték nélküli vonalon Razer Orochi V2 és Logitech G305. Esetleg Glorious Model O Wireless vagy Logitech G PRO X Superlight, de én inkább az előbbi kettőt részesíteném előnyben.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87187) kecstama válasza Synthwave (#87186) üzenetére


kecstama
tag

A kép alapján inkább a "knuckle/MCP"-t mondanám

Ebből a nagyja kiesik, elfelejtettem mondani hogy vezeték nélkülit szeretnék, és lehetőleg nem lyukacsosat :D

A G305/Orochi is kiesik, az elemes megoldásokat nem csípem (nem tudom hogy miért)

A Superlightot nézegettem, de mindig felmerül az a kérdés hogy "Akarok -e ennyivel többet fizetni a sima GPW-nél az alacsonyabb súlyért?"

Ha épp nincs használtan, a 40+switchcsere, kb.45-ért elég kemény

(#87188) Szinyák


Szinyák
őstag

Glorius model d.-be omron kapcsolók kívül bele lehet tenni mást pl Kailh GM 4.0 vagy 8 ??

Választ köszi

Szinyák

(#87189) Zaied válasza Szinyák (#87188) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Forrasztásos úton igen, optikain kívül bármit.

(#87190) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Sziasztok!
Olyan egeret keresek, ami viszonylag nagyobb tenyérbe való. Ne lógjon le róla a mutatóujjam. Ergonomikus. Vezetékes. Irodai - építész- tehát intenzív egér használatra. Jobb kezes vagyok ha ez számít.

Köszönöm!

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#87191) Szinyák válasza Zaied (#87189) üzenetére


Szinyák
őstag

köszi..

Szinyák

(#87192) Zaied válasza Mozaart (#87190) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Mekkora kezed van?

(#87193) Mozaart válasza Zaied (#87192) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Mutató ujj, hossz: 8.0 cm
Középső ujj, hossz: 8.5 cm

Tenyér legnagyobb hossz (középső ujjtól kéztőig): 10.0 cm
Tenyér legnagyobb szélesség: 8.5 cm

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#87194) Shalee


Shalee
csendes tag

Sziasztok!

Dream Machines Holey / Holey Duo egerekről van valami vélemény vagy tapasztalat? Egész jó áron vannak, és bejön a formájuk.

(#87195) Mozaart válasza Mozaart (#87193) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Itt az irodában sokaknak most isy iem 1000 van és majdnem jó a tenyeremnek. Ha teljesen ráteszem a kezem akkor lóg csak le az ujjam. De ez használat függő. Csak ő vezetéknélküli.

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#87196) Zaied válasza Mozaart (#87193) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor az 18,5cm lehet, az olyan átlagos körüli:).

Xtrfy M4
G-Wolves Skoll
Glorious Model D
Razer Deathadder v2

[ Szerkesztve ]

(#87197) Mozaart válasza Zaied (#87196) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nagyon Köszönöm!

Ahogy nézem ezek is ergonomikus egerek? Nekem kifejezetten az kellene. :)

[link] :)

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#87198) Zaied válasza Mozaart (#87197) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezek igen ergonomikusak, de nem vertikálisak, mint amit linkeltél.

(#87199) Mozaart válasza Zaied (#87198) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Akkor rosszul fogalmaztam. Nálam volt képzavar. Vertikális és Ergonomikus egyszerre kellene. :) Nagyon Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#87200) Zaied válasza Mozaart (#87199) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor valaki más majd segít, én nem vágom a vertikális egereket.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.