Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87351) PAtr0n válasza Synthwave (#87348) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ez igen, szép kis lista, köszönöm!
Ezekből eddig egyedül az MM710-el szemeztem, fogtam is, tetszett a súlya/mérete, de a görgőre már nem emlékszem, mennyire határozott. Ez nálam sarkallatos pont, ha van olyan egér a listából ami nyúlós görgetésű, kihúznám.

Nézelődök köztük, köszi a sok tippet, a rage-ről annyit, hogy eddig mindegyik bírta a kirohanásaimat masszívan, az SPC nem tolerálta túl sokáig. A káva egy dolog mikvel könnyített, de hogy a swich-ek sem, azért az durva. :U

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#87352) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A Razer Viper Mini egér ára, két kiskereskedésben csökkent.
Link: és Link:
9900,- Ft.
ÁK ára : 11K- 20K

(#87353) abalazs974


abalazs974
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy G203-ast nyúzok, ami elkezdett duplán kattintani, így cserélném. Alapvetően elégedett lennék vele, vagy két évig bírta a napi 16-18 órás kiképzést, de kifejezetten kicsinek érzem a kezemhez. Kéne valami, ami rendesen kitölti a tenyeremet, de legalább ilyen korrekt minőségre, működésre, mint ez. Ezzel dolgozom, és játszom is elég sokat. Jellemzően FPS/TPS lövöldözős cuccokat, WoT-ot, War Thundert, MWO-t. Ez utóbbi miatt fontos, hogy legyen legalább négy gombja, amit egyszerre is lehet használni.

A lényeg, hogy áldozok rá, amennyit kell, de nem többet, mint kell. Még egy nyavalya, hogy nem szeretnék ilyen áttört házú szuperkönnyű cuccot, nem hiszem, hogy koszolódás szempontjából jó ötlet. Az ajánlott listát igyekeztem feldolgozni, de nem igazán jöttem rá, hogy melyik méreteket kell/érdemes néznem. A kérdés az, hogy mit ajánlanátok nekem következő egérnek.

1. Mennyi a keret? 20-25k-ig
2. Használtpiac játszik? Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Nem
4. Mire használnád az egeret? Játék, office, böngészés, grafika
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 19 cm

(#87354) 4nick8


4nick8
őstag

Kinek van még ilyen menő egere?! :)

(#87355) Zaied válasza abalazs974 (#87353) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

abalazs974
Razer DeathAdder V2

4nick8
Ez micsoda?

[ Szerkesztve ]

(#87356) 4nick8 válasza Zaied (#87355) üzenetére


4nick8
őstag

VAncer gretxa.
Finalmouse starlight12 copy. 70g, wireless. 3370, kailh 8.0, Ptfe.

Most jött tesztre hogy jó e.

(#87357) Zaied válasza 4nick8 (#87356) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól hangzik.

(#87358) Synthwave válasza Zaied (#87357) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kivéve a tömegét.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87359) 4nick8 válasza Synthwave (#87358) üzenetére


4nick8
őstag

Hát ja, és lehetne a 10g-vel könnyebb. De az alak az istencsászár. .

(#87360) L@co válasza 4nick8 (#87292) üzenetére


L@co
aktív tag

Köszi még egyszer, 5 nap használat után úgy tűnik jó választás volt, úgyhogy jár a virtuális sör/csoki! :)

(#87361) 4nick8 válasza L@co (#87360) üzenetére


4nick8
őstag

Nincs mit. El kell hinni hogy nem a nagy gyártók viszik most előre az ipart. Tisztelet a kivételnek.

(#87362) 4nick8


4nick8
őstag

Istenem imádom ezt a Finalmouse formát. Legjobb egérforma ever.

(#87363) Picco


Picco
addikt

Ninox Venator -> G305, par hetes tapasztalat kovetkezik, hatha segit valakinek. nem vagyok pro kozel sem, filthy casual :)

19cmX10xm a tenyermeret, 1-2-2, tehat nem tartom a kozepso ujjamat a gorgon.
G305 eleg pici, fingertip/claw-ra viszont jo.
nemreg valtottam high_sense-rol -> low_sensre, jelenleg 34cm/360-t hasznalok.
kabel kiboritott foleg hogy eleg merev a venatoron, wireless hatalmas aldas ha alacsonyabb sensitivityt hasznalsz. kabel nelkuliseg, erzetre mintha levett volna meg 20g-ot az eger sulyabol.
foleg quake champions-el jatszok mostansag ahol szamit is az eger, mas jatekoknal nyilvan az elozo patkany is kiszolgalt, boven.

elso heten a fogas kifejezetten kenyelmetlen volt, par ora utan fajt a kezem, de ugytunik megszokas kerdese volt, mert mar abszolut nem erzem. ez lehet amiatt is mert elegge pici ez a patkany a kezmeretemhez.
valamint eleinte gyari "nehez" AA elemmel konnyebb volt hasznalni de ez valoszinuleg a szinten uj speed egerpad miatt is van de mostanra hozzaszoktam a AAA+alu_galacsin csokkentett sulyahoz. (egerpad: DreaMachines DM Pad L)
railgun erezhetoen jobban ut, lightning gun tracking is meggyozobb, szazalekok is feljebb csusztak es szerintem par het/honap utan lesz ez meg jobb is.

bal es jobb klikk konnyunek hat, amit en szeretek. oldal gombokat is, bar eleg hosszu a travel distance, sokaknak megszokast igenyelhet.

szenzor nyilvan messze tulmutat a kepessegeimen, sohasem ereztem volna hogy az -vagy a kesleltetes- lenne a szuk keresztmetszet.

filthy casualkent elegge endgame feelingem van, nem tudom innen hova lehetne javitani az egereszesen, bar lehet egy kezemhez jobban illo forma segitene.

csak jatekhoz hasznalom, hetkoznapi egereszeshez ott az MX master ami mindenre is jo.
thanks for coming to my TED talk ;)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#87364) Synthwave válasza Picco (#87363) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"ez lehet amiatt is mert elegge pici ez a patkany a kezmeretemhez."

Egyáltalán nem. Nálam 20,2 x 10,5 cm-hez a clawos tökély.

"de mostanra hozzaszoktam a AAA+alu_galacsin csokkentett sulyahoz"

Energizer Ultimate Lithium AAA?

"sohasem ereztem volna hogy az -vagy a kesleltetes- lenne a szuk keresztmetszet."

Ha div1-ben játszol, akkor sem az. Lightspeed.

Amúgy nekem is abszolút endgame lenne. ~50-55 grammosan.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87365) Picco válasza Synthwave (#87364) üzenetére


Picco
addikt

Kodak heavy duty volt itthon, kivancsisagbol lemertem, kereken 6grammos ami talan meg az energizernel is konnyebb. valoszinu hamarabb is megfekszik. az eger teljes tomege igy 80.2g.

amugy gondolkoztam rajta hogy beszerzek egy masodikat es nyomtattatok hozza egy G pro lyukacsos hazat. elektronikajara meg forrasztok egy hotswappable switch bigyot...de felek nagyon mely lenne ez az egelyuk. majd ha lesz 3D nyomtatom, akkor belevagok talan :) :B

durva amugy hogy logiek lehoztak a csucstechnikajukat ebbe az olcso kategoriaba, en nem is ertem :F

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#87366) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Otthon lecserélném az MM710-et valamire, mert a feleségemet zavarja, hogy hangosan kattognak a gombok. :D 15k környékén kellene valami, ami hasonló súlyban, méretben, szimmetrikus, és csendes(ebb).

[ Szerkesztve ]

(#87367) Synthwave válasza Ereshkigal (#87366) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

500 forint a japán Omron D2F-01F kapcsolók párja.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87368) Ereshkigal válasza Synthwave (#87367) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:R
Nem tudom mennyire gáz forrasztani, meg a garancia is bukó.
Egyébként is terveztem melóba egy ugyanilyen egeret, de így akkor az otthonit hoznám be, oda meg menne egy új.
A Glorious - Model O is ilyen hangos?

(#87369) Synthwave válasza Ereshkigal (#87368) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ugyanúgy Omron (20M) van benne.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87370) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok,

a best-buy fórumon linkeltek most egy Alzás Logitech G903 Lightspeed Hero-t. Ebben az árkategóriában ez jó lehet?

(#87371) Picco válasza yoogie (#87370) üzenetére


Picco
addikt

az ara az jo, de hogy szamodra megfelelo e az ennyibol nem derul ki.

Vannak olyan információk, amik elengedhetetlenek ahhoz, hogy a lehető legjobb egeret ajánljuk neked, ha az Egérajánlóból nem sikerült egyértelműen választani.
1. Mennyi a keret?
2. Használtpiac játszik?
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
4. Mire használnád az egeret?
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#87372) Zaied válasza Picco (#87371) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Én ennyi pénzért se eröltetném…

(#87373) Picco válasza Zaied (#87372) üzenetére


Picco
addikt

attol fugg mire hasznalja nem?
nem hinnem hogy itt sokan competitive fps-re hasznalja a patkanyat, vagy hogy a tobbsegnek tobb mint egy egere lenne game/productivityre, tehat akar megfelelo is lehet egyeseknek.

azert mert nekem 4 egerem van jelenleg, szerintem en vagyok a kissebbseg.
biztos van itt olyan cincogo-pervert akinek van 10+, de neki is max 2 keze van optimalis esetben :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#87374) yoogie válasza Picco (#87371) üzenetére


yoogie
aktív tag

Közben kicsit körbe nézelődtem, és ami nagyon fontos kitétel lenne, a bluetooth megléte, szóval meglesem az "Egérajánlót"..

(#87375) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Munkára, laptophoz keresek egyszerű wireless egeret, ami max pár ezer Ft, új, és mivel elég nagy a tenyerem, lehetőleg minél nagyobb. Viszont könnyen lehessen mozgatni. Nem kell semmi extra funkció.
Logitech márkát ha lehet kerülöm, mert azzal eddig csak szívtam.
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#87376) Picco válasza TomMusic (#87375) üzenetére


Picco
addikt

max parezer forint, konnyu, ne logitech = valoszinu szivni is fogsz. logi egyebkent atlagnal jobb minoseget kepvisel az arkategoriajaban.

yoogie: ha jatekra kell, bluetooth eleg nagy no-no. ha vezetek nelkulire gondolsz BT alatt akkor G305. de meg mindig nem tudjuk mire akarod hasznalni.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#87377) 4nick8 válasza yoogie (#87374) üzenetére


4nick8
őstag

Rival 3 wireless. Bluetooth + 2.4Ghz

(#87378) Csandi válasza 4nick8 (#87377) üzenetére


Csandi
őstag

+1 :K

Vagy Orochi v2

[ Szerkesztve ]

(#87379) Sonja


Sonja
veterán

Érdeklődnék, hogy ez a Corepad tappancs változat, ami Logitech MX518 G LEGENDARY egérhez jó, az jó a Logitech G400 egeremhez is? :F Tartaléknak venném. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#87380) Mans20


Mans20
addikt

Jó estét!

Erről a szépfiúról vélemény? [Niceboy ORYX M666]

(#87381) Amerigo57 válasza Mans20 (#87380) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Niceboy ORYX M666 Daemon egér elvileg cseh gyártmány. Volt a kezemben, kipróbáltam, nekem Palm fogásra jó lett a méretei miatt. Bér középsúlyos egér.

A Cseheknél, Szlovákoknál, Lengyeleknél, a nagy gyártó cégek mellett igen kedvelt egér.
Link:
Itt most olcsó 7160,-Ft , ha még sem jönne be, 14 napos elállási idővel élhetsz.
Link:
Ugyan itt a ROCCAT Kone AIMO és a Razer Viper Ultimate vezeték nélküli RGB gamer egér töltő dokkolóval akciós.

[ Szerkesztve ]

(#87382) 4nick8


4nick8
őstag

Annyira kegyetlen 77. Oem kínai hogy ez az egér gyakorlatilag a dream machines holey copy-ja.

(#87383) Shalee válasza Mans20 (#87380) üzenetére


Shalee
csendes tag

Dream Machines DM6, Motospeed N1, meg még egy tucat klón van Amazonon meg itt-ott. Gondolom ugyanazon a soron készül a műanyag shell, aztán csak átfestik. Vezeték nélküli verzióknál a nagy latency-re panaszkodnak, sorjás műanyagra, a oldalak és alja erősebb nyomkodásra lenyomja a gombokat is, gagyi talpak stb... Van Pixart 3330, 3335, 3360, 3389 szerelt változat.

(#87384) akkójóva


akkójóva
tag

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnék egeret venni, és a segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen modell lenne jó nekem.

1. Mennyi a keret? 25.000 Ft körül
2. Használtpiac játszik? Inkább új, ha van ennyiért
3. eBay, külföldi rendelés játszik? Nem
4. Mire használnád az egeret? Wow, lol, de egyáltalán nem kompetitív szinten
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? Palm és claw közöttinek mondanám, nincs rajta a teljes tenyerem, de nincs is ennyire behajlítva (lehet, hogy a kis kéz miatt :B )
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. 16 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 1000 dpi
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Vezetéknélkülit szeretnék, és 2 gomb az oldalán jó lenne.

Alapvetően egy g403 hero-m van most, és nagyon kényelmes nekem, egyedül a gumírozott oldalát nem szeretem (ezért nézelődnék a g703-on túl is). Köszi

(#87385) Mans20 válasza Amerigo57 (#87381) üzenetére


Mans20
addikt

Köszi. A gombok és görgő mennyire hangosak? Hasonló áron van a Dream Machines DM1 Pro S2 pwm 3360-al.

Modecomokat is néztem. Volcano GMX Silent Assassin, VOLCANO SHINOBI 3327

(#87386) nuke7


nuke7
veterán


megcsináltam a fixet, eddig jó, kiváncsi vagyok h hosszútávon is bírja e.. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#87387) Amerigo57 válasza Mans20 (#87385) üzenetére


Amerigo57
őstag

A Modecomokat nem ismerem. A Dream Maxhines egerek közül egyetlen sikerült jól, a

Dream Machines DM1 FPS ,PMW3389 -es szenzorral.
Link:

(#87388) vviktorr16


vviktorr16
tag

[Xtrfy MZ1] egér, Alza: 19 490 Ft.

(#87389) Zaied válasza yoogie (#87374) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

yoogie
A bluetooth miatt szinte mindegy hogy milyet veszel, de ha nem kizárólag azzal akarod használni akkor opció lehet a fentebb említett egerek.

Mans20
Ha csak egy akciós egér kell még akkor is találsz ezeknél jobbat, a napokban bőven akadtak jó ajánlatok. Más esetben válaszold meg a hogyan fogod az egeret és mekkora kezed van kérdéseket.

akkójóva
G305?

nuke7
Alakul a dolog :)

Amerigo57
Szerintem az az 1 van 2-3 is :), az árukhoz képest elég megbízhatóak.

(#87390) nyul105 válasza akkójóva (#87384) üzenetére


nyul105
senior tag

Furcsa, hogy a g403 kényelmes neked, szerintem is próbálj meg egy kisebbet, hátha az jobb lesz.

(#87391) akkójóva válasza Zaied (#87389) üzenetére


akkójóva
tag

Köszi, olvastam, hogy ajánlott modell, először az elem része nem tetszett annyira, de most ránézve az árára meg annál inkább. :DDD

#87390 nyul105
Eleinte furcsa volt (rival 300 után), de így 1-1.5 év után már sokkal kényelmesebb és a rival a furcsa (meg nehéz :D )

(#87392) nyul105 válasza akkójóva (#87391) üzenetére


nyul105
senior tag

https://www.playitstore.hu/keres/G305

csapj le 12999 Ft
vagy már az is baj, ha valami “túl olcsó”?

[ Szerkesztve ]

(#87393) akkójóva válasza nyul105 (#87392) üzenetére


akkójóva
tag

Az ára pont előny volt, én 15-ért láttam tegnap, úgyhogy erre le is csapok, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#87394) DarkChild


DarkChild
senior tag

Sziasztok!
Kerestem a választ a totyikban, de nem találtam az alábbi kérdésre.
Szóval, Razer Basilisk Ultimate vezetékmentest nézegetem, de azt olvastam, hogy az akksija nem annyira acélos, pár napot bír csak. Gondolom ebben nagy szerepe van a rá applikált diszkófénynek is, amit én szívből gyűlölök. Ahogyan az egér sokszázmegás saját szoftverét is, amit szívem szerint fel sem telepítenék a gépre...
A kérdés: ha feltelepítem a szoftvert, kikapcsolom a világítást, majd uninstallálom az egészet, kikapcsolva marad a fény (megjegyzi az egér), vagy gép reboot után ismét "élvezhetem" a diszkóhangulatot?
Köszi a választ! :R

(#87395) Synthwave válasza DarkChild (#87394) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A világítással kapcsolatos beállításokat nem jegyzi meg.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87396) DarkChild válasza Synthwave (#87395) üzenetére


DarkChild
senior tag

Köszi. Hát akkor ez így deal breaker nekem :(

(#87397) PROTRON válasza nyul105 (#87392) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha már behoztad az akciójukat, ezen megakadt a szemem: [SPC GEAR LIX] ez ugye az alapváltozat, könnyű, viszont nem tudom mi a vélemény a szenzorjáról meg a kapcsolókról irodai feladatra, megőrjítheti-e az embert?
Vagy ezért az összegért továbbra is inkább Dream machines DM1 pro s2-t érdemes?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#87398) Mans20 válasza Zaied (#87389) üzenetére


Mans20
addikt

Az 5000Ft-os egerektől eljutottam a xtrfy M4 meg Endgame xmr1-ig, plusz még Techpowerup-os teszteket lesem, de nem találtam még halk kapcsolókkal szereltet.

(#87399) ribizly válasza Mans20 (#87398) üzenetére


ribizly
veterán

Mert kb. 2 db szutyok Logitech-en kívül szinte nincs is olyan. Azt magadnak kell megcsinálni.
Egyik legegyszerűbb, ha veszel cserélhető kapcsolós ASUS ROG egeret meg Kailh silent kapcsolót (mintha nemrég lett volna szó valami profibb kapcsolóról is) és készen is vagy. Igaz ezzel is néz csak a főgombok lesznek halkak, de legalább egyszerű.
A másik megoldás a forrasztásos, ahol kb akármelyik egér, általában összes kapcsolója kicserélhető. Csak bukó a garancia, meg tapasztaltabb kéz meg felszerelés kell hozzá.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87400) 4nick8 válasza ribizly (#87399) üzenetére


4nick8
őstag

De Torpe. Csak kb 60 000 ft.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.