Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86451) Mclovin válasza aleister (#86450) üzenetére


Mclovin
senior tag

Én innen az Endgame-re raknám a voksom, ha kézre áll.

(#86452) Zaied válasza aleister (#86450) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Az a gigabyte mm710 szerintem cooler master lesz, az szokot újonnan is ennyi lenni...

(#86453) Amerigo57 válasza aleister (#86450) üzenetére


Amerigo57
őstag

aleister.
Sharkoon Light 2 200 vagy
Endgame Gear XM1 RGB Dark Reflex

(#86454) Zaied válasza Amerigo57 (#86453) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Clawra nem erőltetném én azt a Sharkoon-t.

(#86455) aleister


aleister
veterán

Köszi mindenkinek a választ! :R
Hú, elég megoszlóak az ajánlások, ami egyrészt jó, mert azt jelenti, hogy nagyon közel vannak egymáshoz minőségben ezek az egerek, és nemigen fogok mellé nyúlni; másrészt rossz, mert nehéz lesz választanom. :)

Zaied:
Természetesen Cooler Master. Bocsi, siettem. Nem is tudom miért írtam GB-t. A korábbi kommentemben jól írtam. :)

Mclovin és Amerigo57:
Az Endgame Gear XM1 RGB-ről azt olvastam, hogy indokolatlanul nehezebb az RGB-s verzió a simánál. Ha jól emlékszem 80 gramm körül volt a súlya. Ez alapján inkább a Sharkoon Light a befutó. Ennek elvileg bontatlan a csomagolása, szóval 0 km-es, ami szintén előny lehet a kapcsolók és a teflonbetét miatt. Viszont Zaied szavait megfogadva lehet, hogy megveszem a CM MM710 is. Egész jó áron vannak. Amelyik kevésbé áll kézre, azt meg meghirdetem. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#86456) Zaied válasza aleister (#86455) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Én a MM710/M42/XM1r közül választanék a helyedben.
A MM710 egy nagyon jó egér(legutóbb 9ezerért vettem emagon, még mindig nagyon jól össze van rakva), méltatlanul alacsony áron, ami nekünk azért jó mert így könyebb választani :)

Az RGB nem ér +10 grammot....

[ Szerkesztve ]

(#86457) aleister válasza Zaied (#86456) üzenetére


aleister
veterán

:R

Annyi, hogy az Endgame az sima XM1. Nem az r utótagos. Ha jól tudom leginkább a szenzorban más. Az előbbiben Pixart PMW 3389 van az utóbbiban meg tán 3370-es. Illetve a későbbi modellben van CPI kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#86458) ferni válasza aleister (#86457) üzenetére


ferni
őstag

Nem is RGB?
Ha a sima XM1 v1, akkor meg ne vedd, ha v2, azt már nyugodtan. A lényeg olyat vegyél amin van paracord kábel, a v1en nincs.

[ Szerkesztve ]

(#86459) aleister válasza ferni (#86458) üzenetére


aleister
veterán

Konkrétan ő az. Ez szerintem sima XM1. Ez a v1, az XM1r meg a v2?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#86460) Amerigo57 válasza ferni (#86458) üzenetére


Amerigo57
őstag

ferni.
Az Endgame Gear XM1 RGB Dark Reflex egérnek, milyen a kábele ?
Link:

(#86461) ferni válasza aleister (#86459) üzenetére


ferni
őstag

Ez jó.

"Az Endgame Gear XM1 RGB Dark Reflex egérnek, milyen a kábele ?"
Én tudom milyen a kábele, pont a múltkor írtam egy összegzőt az XM1 egerekről mi milyen, mik a különbségek, nem kell kiokosítani köszönöm, de itt már annyi fajta volt megkeveredve, hogy már öteletem se volt melyik az :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86462) Garsza


Garsza
veterán

Helló! a PMW3327 milyen szenzornak számít? Jó vagy rossz?

(#86463) Amerigo57 válasza ferni (#86461) üzenetére


Amerigo57
őstag

Csak kérdeztem...., de megtaláltam.
Link:
Meglett az ENDGAME-GEAR XM1 RGB v2 egér is.
Link:

(#86464) Mclovin válasza aleister (#86455) üzenetére


Mclovin
senior tag

XM1r reflex 70g, nem a legkönnyebb, de nehéznek sem mondanám. Nekem sima fehér XM1 rgb van, az 82gramm, ez már azért érezhető, főleg ha volt a kezedben 70 gramm alatti egér... de nekem pl. eléggé bejött a forma és Razer Viper mini után simán megszoktam a nagyobb tömeget.

(#86465) ElZoz


ElZoz
csendes tag

Sziasztok!
Pontos és jó felbontású egeret keresek, ami alkalmas játékra (nem fps). Nagyon fontos, hogy csendes legyen, illetve nagyon örülnék, ha tudnátok vezeték nélküli típust javasolni. Nem kell több gombos gamer egér, elég a scroll+két gomb kombó. 20-25e a maximum, amit rászánok. Köszi szépen!

(#86466) aleister válasza Mclovin (#86464) üzenetére


aleister
veterán

Köszi az infókat! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#86467) fLeSs válasza boogie84 (#86442) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha Rival 110 formát keresel -> a Rival 3 egy az egyben ugyanaz, egy korszerűsített Rival 110.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86468) fLeSs válasza Garsza (#86462) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jónak. Középkategória, de ez manapság nem jelenti azt, hogy sz@r, nem érezhető különbség a 3360/3389-hez képest, viszont gyártófüggő, hogy a LOD milyen magas, ezzel szokott egyeseknek baja lenni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86469) Garsza válasza fLeSs (#86468) üzenetére


Garsza
veterán

Asus ROG Gladius II Core.
Az Asus RTX 3080 -hoz kaptam bundle formájában.
Azért kérdezem hogy üzembe e helyezzem vagy inkáb eladjam. Mert bontatlanul jobban el lehet adni.
Jelenleg egy Asus ROG GX 1000 használok.

(#86470) fLeSs válasza Garsza (#86469) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem tudom, hogy az átlagos egeret keresőnek a hardveraprón mennyit mond az, hogy paw3327 vagy paw3389 - tapasztalatom szerint nem sokat. :)
Sztem bontsd ki és tapogasd meg, hogy tetszik-e a formája, attól még ugyanannyiért fogod tudni eladni, mint bontatlanul, hardveraprón szinte minden egér baromira bolti ár alatt megy csak el.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86471) boogie84 válasza fLeSs (#86467) üzenetére


boogie84
veterán

Kerestem volna, de attól félek egy Rival 3 amit említesz alulmarad az XM1r-rel szemben.
Maradt az Endgame!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#86472) Garsza válasza fLeSs (#86470) üzenetére


Garsza
veterán

"hardveraprón szinte minden egér baromira bolti ár alatt megy csak el."
Ha ez így van. Akkor inkább el sem adom. 18 000HuF a bolti ára. Arra gondoltam azért 15e el tudom passzolni.

(#86473) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Jön az új Baziliszkusz. :)
[link]

(#86474) fLeSs válasza Garsza (#86472) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hirdesd meg, próbálkozni lehet. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86475) Amerigo57 válasza Evil Snowman (#86473) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ez a Razer Basilisk V3 már egy kicsit Palmosabban néz ki mint a V2, legalábbis a videón.

(#86476) nuke7 válasza Amerigo57 (#86475) üzenetére


nuke7
veterán

bírom, hogy az ergonomic design mindig csak az egér bal oldalán van :DDD
--- de ha megnézitek, itt is úgy fogja ergonomikusan az egeret, hogy a tenyere alja az egéren van és a csukló nem éri az asztal felszínét... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#86477) Zolinho1026


Zolinho1026
tag

Sziasztok!

Lenne valakinek itthon Kailh Silent 6x6x7.3-as mikrokapcsolója?
Megdöglött a Logi G305-nek a bal oldala, csak minden harmadik klikket veszi be.

Loxone and Loxberry superuser

(#86478) DarkChild válasza Amerigo57 (#86475) üzenetére


DarkChild
senior tag

Optikai csalódás lehet, mert mindössze 0,5 mm-rel magasabb, mint a V2. Hossza, szélessége ugyanaz, mint a korábbi modellé, ellenben az új nehezebb lett 9 grammal. (És olcsóbb is 10 dollárral.)

(#86479) ribizly


ribizly
veterán

Na lett egy Xtrfy M42-m is. Őszintén szólva ezt valahogy úgy nevezném, hogy a "kihagyott ziccer". Mindent tud(hat)na, amitől a piac egyik legjobb egerévé válhatna, de mégsem jött össze. A forma, anyaghasználat, tömeg, talpak, kapcsolók és "clickfeel", görgő mind egészen jó (sőt, van ami kiváló), de mégsem tökéletes. Hol is kezdjem?

Software / Firmware
Kezdem az egyértelmű problémával: én nagyon nem úgy használom az egéren található plusz gombokat, mint azt "szokás". Használnám a tetején lévő DPI váltót, ami itt valamiért az RGB-t variálja ( :F ), de nem lehet. Ráadásul ha véletlen az ember lenyomja, akkor full fényerőn kapja az arcába az csillámpónit. Hát ez nem egy okos döntés. :N Ha esetleg valakinek van ismerete azzal kapcsolatban, hogy ez átkonfigurálható, akkor ne tartsa magában.

Talp és kábel
A talpak tökéletesek. Mondjuk az furcsa, hogy a póttalpak között van szenzor körüli darab is, de gyárilag oda nem került. :U Bár 100% PTFE, mégis kicsit "lomhább" a jaffa féle talpaimhoz képest. Lehet csak be kell kopnia.
A kábel már kicsit csalódás. Nekem custom (dobragab féle) paracord-om van a G102-emen és azzal nem nagyon tudja felvenni a versenyt. De messze elmarad akár a CM MM710, de a Glorious Model O- féle eredeti, valamint Ascended kábelétől is, sőt megkockáztatom, hogy a Razer SPEEDFLEX-étől is. Nem zavaró viszont használat közben, szóval agyon azért nem szidnám. Kicsit talán nagyobb a tömege, mint kéne, de erre még kitérek.

Súly
Nagyon könnyű az egér. Könnyen jár az egérpadon. Ám amikor emelem, akkor nincs meg az a légiessége. Ez persze lehet a kevésbé komfortos fogás miatt, mert még mindig jobban kézre áll nekem a G102 formára. Viszont egymás mellett használva nincs meg az a WoW faktor. Sajnos.

A cserélhető hátlap egy jópofa feature. A 3d nyomtatáshoz való alap megosztása pedig egy hatalmas piros pontot ér, de igazából nekem 100x többet jelentene, ha lehetne szabadon konfigurálni a gombokat, amit aztán szépen onboard mentene is. Nem hiszem, hogy ez ennyire probléma kellene legyen 2021-ben.

Ha valakinek betalál a forma, akkor igazából egy jó választás (én is megtartom a gyerekeknek), de egyébként előbb ajánlanék Cooler Master, G-wolves, Razer, Glorious, Endgame Gear, Razer, Steelseries, Zowie vagy akár Logitech egeret.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86480) fLeSs válasza ribizly (#86479) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nekem is van egy. Egyelőre úgy tűnik, hogy ezzel nyomom a legjobban (a laposabbik púppal) játékokban fingertip fogással, és jelenleg 6 egér van az asztalomon +harmincx-et kipróbáltam. :D De raktam rá grip-tape-et, szóval szélesítenem kellett rajta (+1 mm).
Software, firmware: engem ez nem zavar, kifejezetten tetszik, hogy nem kell hozzá sw.
Talp és kábel: a talp lassú meglátásom szerint, én virgin grade pure PTFE pöttyöket használok mindenen és ez baromi lomha ahhoz képest, vagy 15 grammal nehezebbnek tűnik tőle az egér. Én bungeet használok és abban a kábellel semmi bajom.
Súly: itt én is vmi ilyesmit vettem észre, hogy könnyű de mégsem az. Vannak egereim amiken használat közben érzem, hogy könnyű, de ez nem. Ezen lehetne fogyasztani még vagy 10 grammot, akkor lehetne wow.
Nekem a bajom az egérrel az az oldalán lévő lukak. Abszolút nem jön be ez az érzés, a felhasználói élményt totál lerontja szvsz, mindennapi használatra biztosan nem venném meg. És van még egy bajom az egérrel a formáját illetően amit nem tudok megfogalmazni... olyan mintha egy nemistom mit tartnék a kezemben (vagyis az ujjaimmal) és nem egy egeret.
Ezzel nyomom a legjobban (az alacsony púp, a keskeny fenék és a keskeny derék miatt) de nem hiszem, hogy ez lenne nekem az endgame, a wow faktor nálam is totál elmaradt.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86481) ribizly válasza fLeSs (#86480) üzenetére


ribizly
veterán

Nálam is van nem egy egerentyű itthon (Cooler Master MM710, G-wolves Hati grey, Glorious Model O-, Logitech G Pro, Logitech G102 (3+), Logitech G304 + G305, Logitech MX500, Logitech MX518, Nixeus Revel Fit, Razer Viper Mini, Razer Deathadder v2 mini, Steelseries Rival 3, Zowie S2, Xtrfy M42), szóval nagyon együtt tudok érezni. Borzalmasan sok egér ment át az évek során a kezem alatt. Volt itt mindenféle körbeküldözgetős akció még anno az itt "lakók" között, így volt ami úgy talált el hozzám is.
Itt is bungee (Zowie Camade) van használatban, de ettől még nem lett jó.
Ez a szélesítés nem egy rossz gondolat, de már próbáltam több esetben (RVM, RDAv2, GMO-), és valamiért nem volt 100-as egyik sem.
A G102-nél ez a szélesített oldal nagyon betalált. Azóta is mindig meg kell állapítanom, hogy nem tudok jobbat keríteni. Be is táraztam belőle az ínséges időkre. :DDD

Köszönöm, hogy megerősítetted, amit írtam róla. :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86482) fLeSs válasza ribizly (#86481) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Épp azon filózok, hogy a G102-nek az oldalát le kéne csiszolni, hogy ne kitüremkedő hanem egyenes legyen. Legalább a jobb oldalán, mert ahol a gyűrűs ujjamal fogom az a rész baromira zavaró. Meg amúgy is széles. Sztem vmelyik nap megcsinálom. :D
Ebből az egg formából ki kéne próbálni a Thermaltake Ventus R-t (fórumokon agyondícsérték a formája miatt) és a Cougar Airbladers.

Amúgy én sokáig Rocketjumpninja ajánlása alapján elég széles egereket próbálgattam, de aztán rájöttem, hogy sztem attól fáj a kisujjam. Meg nem érzem azt, hogy az egeret totál kontroll alatt tartanám. Az M42 egy másik irányba való elmozdulás második lépcsője volt.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86483) ribizly válasza fLeSs (#86482) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem már nem nagyon van értelme próbálkozni. Inkább a kíváncsiság, ami miatt még 1-1 vásárlás befigyel, de egyik sem hoz változást. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86484) Vanir válasza fLeSs (#86482) üzenetére


Vanir
veterán

Próbáltam a Ventus R-t, nem rossz, de azért 2021-ben nem tartanám ajánlható vételnek.
RJN ajánlásait meg hagyjuk. :DDD

(#86485) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok esetleg endgame xm1, zowie fk2, formához hasonlító egeret ajánlani? Model O-? vagy vegyem inkább az xm1r-t, ami könnyebb lenne mint az xm1 rgb?

(#86486) Zaied válasza Mclovin (#86485) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Fk2=duck feather

(#86487) fLeSs válasza Vanir (#86484) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hja, láttam az írásodat is. :) Engem csak az alakja miatt érdekelne :D, a kábelt le tudom cserélni, az RGB cuccok kivételével meg lehet tovább csökkenteni a súlyán. De 13-at (ennyiért adják még manapság is) nem adok érte.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86488) 4nick8 válasza Mclovin (#86485) üzenetére


4nick8
őstag

Vagy várd ki a Zowie FK2-C verziót. Pár hét és itt van.

(#86489) Mclovin válasza Zaied (#86486) üzenetére


Mclovin
senior tag

ránézek és lehet megvárom a Zowie-t FK2-C-t is. Bár az endgame minősége nekem bejött, bár a klikkek elég kemények voltak.

(#86490) Mclovin válasza Mclovin (#86489) üzenetére


Mclovin
senior tag

Vagy ha pincer claw fogásra bárki tud még ajánlani egeret, szívesen várom. 18,5 cm hosszú a kézfejem és 9,5 széles.

(#86491) Synthwave válasza nuke7 (#86476) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azzal a monstrummal gebedhet is. ;] Viszont ha a csuklóm nem éri az asztalt, akkor én is gebedni kezdek. Nem csoda, hogy nem találsz magadnak újat.


V2 92 gramm, V3 101 gramm. gj Razer. :C

:W

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86492) Synthwave válasza Garsza (#86472) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bontatlanul 10-12 inkább. Szerintem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86493) Synthwave válasza Mclovin (#86490) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Cooler Master MM710. High-end szenzor, az egyik legjobb gyári paracord, közepes tappancsok, Omron (20M), ~53 gramm. Van, hogy 10-11-re is leakciózzák, clawra szerintem best buy kategória. Az enyémet még 19-ért vettem, de nem bántam meg, és ha minden igaz, holnap megjön a tuningműhelyből. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86494) 4nick8


4nick8
őstag

Akinek nagy volt a Steelseries Prime annak jó hír hogy hamarosan itt a Prime Mini Wireless.

(#86495) ferni válasza Mclovin (#86485) üzenetére


ferni
őstag

Model O- azért érezhetően kisebb, mint az FK2. Model O ami hasonló meg amit írtak, Ducky Feather, de én is megvárnám az FK2-C-t.
Ha FK2 alakot keresel, akkor az XM1 se olyan, hátulja nagyon széles és magasan van az FKhoz képest.
Ha XM1 alakot keresel, akkor marad az XM1 :DDD

Én FK2ről váltottam Model O- egérre, nekem bejött, hogy kisebb.

(#86496) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, megérkezett a tuningolt patkányok hada, és bár az MZ1-től megváltam, van öt új szerzemény is:

Endgame Gear XM1 v1 (Kailh GM 8.0-k, Kailh encoder, fehér paracord 550, Corepad teflon)
Ducky Feather Blue Edition (erre cseréltem az MZ1-et)
Logitech G305 White (Corepad teflon)
grátisz
paracordos MS IMO 1.1a SteelSeries Edition White (csók- és könnyözön)
grátisz paracordos MS IME 3.0 SteelSeries Edition White (csók- és könnyözön No. 2)

Lesz itt buz1zás a negyedik hatványon.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86497) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Jelenleg egy Glorious Model O- egerem van, már 2 éves és arra gondoltam, hogy lecserélném. Ami nem tetszik benne:
- az egér borítása nem túl stabil, az oldalát be lehet nyomni kézzel
- bal és jobb egérgomb oldalra is sokat mozog, meg a kapcsolók sem túl jók, nem konzisztens a klikk érzet
- görgő

Egyébként nem rossz, de nem venném meg újra, pedig a mérete és formája jó.

Az alábbi egereket néztem:
- Endgame Gear XM1r
- CM MM710
- Xtrfy ZM1
- G-Wolves Hati-S Ace Edition (nem sokkal drágább mint a sima és akkor már ezt venném inkább)
- Ducky Feather

Ezekből gondolom látszik, hogy kicsi és könnyű egeret keresek fingertip griphez, RGB nem elvárás (de nem baj ha van).

Ezek közül van olyan, ami nem lenne jobb mint a Model O- és inkább kerüljem? Melyik érné meg leginkább? Elég hasonlóak spec alapján, örülnék annak is, ha valaki felállítana köztük egy sorrendet legrosszabbtól a legjobbig (bár egyik sem rossz). Egyébként 30k-t költenék rá, de ennyit csak akkor, ha tényleg megéri.

(#86498) Synthwave válasza Fehercsoki (#86497) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez mind van/volt (csak az XM1r helyett XM1, az MZ1-et váltotta a Feather, és Ace helyett Classic Hati S), és mind zsír cucc. : >

Ha szigorúan vesszük, akkor a CM MM710 és az XM1r inkább clawos, a Feather határeset, de talán az is inkább ahhoz passzol egy picit jobban. Az össznépi konszenzus szerint az MM710 és az XM1r godlike kategória clawhoz.

Fingertiphez imo egyértelműen a Hati S, mivel kicsi, keskeny, a fara nem szélesedik ki úgy, mint a 710-esé és a púpja sincs annyira hátul, ezáltal nem fekszik rá annyira a hüvelykujjad/tenyered tövére (ami karmos fogásoknál kifejezett előny), ráadásul ez a legkönnyebb a felsoroltak közül.

Szerintem jobban jársz, ha a Classicot veszed, mert 4-5 ronggyal olcsóbb, az újabb batch-ek sokat javultak, tudomásom szerint Ace-szel könnyebben belefuthatsz régebbi darabokba, és asszem nem is mindegyik Ace jön Kailh GM 8.0-kkal. Meg aztán az a 2 gramm diffi nem éri meg a többletkiadást (plusz szerintem a teli oldal kényelmesebb, mint a lukacsos).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86499) fLeSs válasza Synthwave (#86496) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hány kezet növesztettél? Hány monitoron nyomod egyszerre...? :Y :DD
Hozzám egy Haste és egy Burst Core érkezett. Úgy látom, hogy mind2 nagy lesz nekem, főleg széles a fogásnál... :O de még játszanom kell velük. Amúgy láttam embereket panaszkodni a Roccat klikkjeire, sztem f@szák csak túl hangosak. Legalábbis az én példányomon.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86500) Synthwave válasza fLeSs (#86499) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Hány kezet növesztettél? Hány monitoron nyomod egyszerre..."

Kettőt és kettőn. Meg egérből is kettőt használok egy géphez; egyet puffogtatni, egyet meg minden másra. :))

Olyan áron jutottam hozzá a kvintetthez, hogy igen nagy botorság lett volna kihagyni; ennyiért a polcon rohadni is jó. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.