Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86601) Xelo válasza boogie84 (#86592) üzenetére


Xelo
addikt

en is 3ujjazok :K

(#86602) ribizly válasza Xelo (#86601) üzenetére


ribizly
veterán


:DDD :DDD :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#86603) Zaied válasza Xelo (#86601) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A hálószobatitkokat ne publikusan pls :DDD

(#86604) Xelo válasza Zaied (#86603) üzenetére


Xelo
addikt

bocsi azt hittem a nougyek topicban vagyunk ;] :D

(#86605) boogie84 válasza Csandi (#86598) üzenetére


boogie84
veterán

Nehogy már azt írd nekem, hogy kényelmes mikor szétfeszítve tartod az ujjaid... csak egy vmit kell 2 ujjal széthúzni... ;]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#86606) Synthwave válasza boogie84 (#86605) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az üresen kongó pénztárca zsebeit.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86607) Csandi válasza boogie84 (#86605) üzenetére


Csandi
őstag

20+ év alatt eddig nem tartottam kényelmetlennek, ellenben középső ujjal görgetni az :D

topikot meg lassan lehet átnevezni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86608) boogie84


boogie84
veterán

Elnézést kérek, hogy ekkora káoszt teremtettem 3 ujjammal e topikban! :B

#86607 Csandi
Mert az agyad hozzászokott 20 éve alatt a helyterlen tartáshoz. :D

#86606 Synthwave
Ki az aki másra gondolt??? :DDD

#86602 ribizly
:DDD

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#86609) Zaied válasza Csandi (#86607) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Mindig kérik, de a felsőbb hatalom sose hagyja :DDD

(#86610) ADAM1337 válasza Synthwave (#86552) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mindenhol készlet hiányos, pedig engem is mozgat. :U
Lekéne cserélni a Model O wirelesst az irodában marha idegesítő a görgő nyikorgása már. (kikészít)

(#86611) boogie84 válasza ADAM1337 (#86610) üzenetére


boogie84
veterán

Egy csepp műszerészolaj nem segít?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#86612) Zaied válasza boogie84 (#86611) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak egy csavart kell megigazítani....

[ Szerkesztve ]

(#86613) nuke7 válasza Synthwave (#86586) üzenetére


nuke7
veterán

nem értelek, ha így kényelmes (más is fogja így, nem véletlenül) és érzem, hogy nem erőlködik semmilyen izmom, akkor miért akarod megerőszakolni az anatómiát... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#86614) nuke7 válasza SpaceJam (#86595) üzenetére


nuke7
veterán

hát, pixelben csak kicsik lesznek szerintem... de kiindulási alapnak jók, utána shapecompare-n meg tudod nézni amiket mondtam, a nagyobbakat és akkor már el tudod képzelni, hogy miben más :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#86615) Synthwave válasza boogie84 (#86608) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Ki az aki másra gondolt???"

Szerintem egyébként én se arra, mint amire itt a nagy többség.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86616) SpaceJam válasza nuke7 (#86614) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Uh, ez jó cucc. Már csak a képzelőerő potion-t kell igyak hozzá, és kitalálom, melyik lesz a tuti.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#86617) ADAM1337 válasza Zaied (#86612) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Garanciális, így nem szedném szét. 2hónapos kb.

(#86618) Amerigo57 válasza Zaied (#86596) üzenetére


Amerigo57
őstag

Most nézem egész jó kínálata van a Pixelnek, és még kifutó egeret is tart.
Link: és Link:

(#86619) ferni válasza ADAM1337 (#86617) üzenetére


ferni
őstag

Hátsó tappancsokat kell csak leszedni, Glorious egerekről volt nekem eddig a legkönnyebb leszedni, baja se lesz az egértalpnak ha normálisan szeded le.
Kb 2 percről beszélünk, de akkor hallgasd a nyikorgást.

Tudtommal garanciához sincs köze ha szétszeded aztán ki tudja, nem fix info, de kétlem, hogy amiatt menne a gari.

[ Szerkesztve ]

(#86620) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

A G-Wolves mellett a másik favoritom a Cooler Master, és úgy látszik, hogy rászolgálnak a szeretetre, mert az új MM730-cal és MM731-gyel eléggé belecsaptak a lecsóba.



A feketében és fehérben készülő, hatgombos páros méretre és formára azonos, 122.3 mm hosszú, 69 mm széles és 39,1 mm magas, a fő klikkjeik alatt "70 milliós" LK optikai kapcsolók vannak, a görgő encodere meg otpikai letapogatással dolgozik. Mondjuk a "PixArt Optical Sensor" nem tudom, mit takar. Mindkettő 400 ips-es és 50 g-s, de a 730-ban 16 000-ig, a 731-ben 19 000-ig skálázódik, és mindkét specifikációs listán azt írják, hogy "angle snapping: yes".



A 731-es wireless; sehol egy luk és 58 gramm, miközben Bluetooth 5.1 is van benne. Az igazán durva viszont a 730-as, mert az meg 48 gramm! Úgy, hogy ekkora, és nem nokedliszaggató, plusz egy kis RGB-s céglogó is ott pislákol rajta (rajtuk), ami cpi-indikátorként ugyancsak funkcionálhat. Azért ez a nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86621) Zaied válasza Synthwave (#86620) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Elég komoly történet...

(#86622) nuke7


nuke7
veterán

ami még feltűnt így fél - 1 nap után, hogy a 310 sokkal könnyebben csúszik mint a decus respec... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#86623) copass válasza Synthwave (#86620) üzenetére


copass
veterán

MM730 elég durva! :D zártba 49g azért komoly és mekkora.
engem a görgő fog érdekelni hogy az milyen lesz, mert a forma az faros palmosnak tűnik.
nah meg az ára.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#86624) Synthwave válasza copass (#86623) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem a 730-as 20 körül, a 731 meg 30-35.

Ja, és az utóbbiban 500 mAh-s akksi van.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86625) fLeSs válasza copass (#86623) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Engem az fog érdekelni, hogy recsegni fog-e pár nap/hét után, mint az MM720 a fantasztikus Cooler Master által kiötlött struktúrájával. :D Azt elhiszem, hogy a reviewekben pár napig jó, de utána...
Én nem vagyok róluk olyan jó véleménnyel. Nyugodtan csinálhatnák 10 grammal nehezebbre CM-éknál ezeket ha az azt jelenti, hogy nem fog recsegni/nyikorogni.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86626) Synthwave válasza fLeSs (#86625) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Se a 710-esem, se a 720-asom nem recseg. Lehet, hogy batchfüggő, mert pl. a korai 710-esekkel voltak QC problémák, bár hozzám már akkor is egy hibátlan került tesztre.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86627) fLeSs válasza Synthwave (#86626) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Szerencsés vagy. Nekem két 720-asom volt, a "test" mindkettőnél recsegett, és az egyiken kialakult egy olyan recsegés is, hogy ha a jobb gombot a switch aktivációjánál tovább nyomtam, akkor az is recsegett, illetve a bal gomb már attól is, hogy rajta pihent az ujjam és elmozdítottam fél-1 mm-rel.
Nálam egyet kivéve az összes eddig nálam megfordult lyukas egér recsegett előbb vagy utóbb, a kivétel pedig: az Ajazz AJ390R :D ami egy olcsó Model O klón. Van itt egy Haste, az is recseg egy picit, pedig állítólag "rock solid" a reviewekben.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86628) copass válasza fLeSs (#86625) üzenetére


copass
veterán

reménykedjünk hogy erre már odafigyeltek. azért ez egy sarkalatos dolog.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#86629) aleister válasza Synthwave (#86620) üzenetére


aleister
veterán

Egyébként mért már valaki összsúlyt lyukas és teli kasztni esetén? Szvsz 2-3 grammot, ha hoz a konyhára.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#86630) fLeSs válasza aleister (#86629) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én moddolgattam már különböző egereket és eléggé függ attól, hogy milyen vastag a műanyag. Egy régi Deathadder alját 24-ről 17 grammra csökkentettem, ez a vastag műanyag féle. Egy Delux egérnek az alja viszont alapból vékony volt, azon 3 gramm volt a különbség. Mindkettőt agyon lyukasztgattam. :D Az új lightweight egerek ahogy nézem már mind elég vékonyak. A nemrég kijött Pwnage Ultra Custom Symm 2-nek cserélhető a háta és asszem 2 gr a különbség a teli és a lyukas között.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86631) aleister válasza fLeSs (#86630) üzenetére


aleister
veterán

Akkor egész jól tippeltem. :)
Este lemérem a Sharkoont a teli hátlappal is. Szerintem kb 1 gramm lesz a különbség. Ez nem az egész burkolatot, hanem csak a tenyérre simuló részt érinti, de kb becsülhető, hogy a teljes kasztni esetén mekkora lehet a súlycsökkenés.

Esetleg van előtte/utána fotód a moddokról? :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#86632) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Akit érdekel.
Mától a készlet erejéig három kiskerben is a Logitech G203 Lightsync egér, de csak fekete színben 5600,- 5.800,- Ft-os áron kapható.
ÁK árak 11-15K között.
Link:
Ui: Múlt héten Razer Basilisk Ultimate vezeték nélküli egér töltő dokkolóval, 34 990 Ft-os áron, két nap alatt elfogyott itt. Link:

(#86633) Dzsolo válasza Amerigo57 (#86632) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Köszönöm a linket, egyet vettem. Szerintem már évek óta használok egy 203-ast (fogalmam sincs mikor vettem) a 100s-t sokkal jobban szerettem, csak sajnos mikrokapcsoló hibás lett :( Ez megy a fiókba tartaléknak, ki tudja merre mozdulnak a későbbiekben az árak.
:R

Mondjuk azért néztem be eredetileg, hogy ennél jobb egeret vegyek :D

[ Szerkesztve ]

(#86634) Synthwave válasza Dzsolo (#86633) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"csak sajnos mikrokapcsoló hibás lett"

500 forintért benne van az új japán Omron D2F-01F.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86635) Vanir válasza copass (#86623) üzenetére


Vanir
veterán

MM710 görgője kritikán aluli volt (mondjuk engineering sample volt csak a kezeim közt), de minden más CM, amit az elmúlt 4 évben próbáltam igencsak jóra sikeredett ilyen téren.

(#86636) copass válasza Vanir (#86635) üzenetére


copass
veterán

tudom már miért hagytam ki! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#86637) Synthwave válasza Vanir (#86635) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"MM710 görgője kritikán aluli volt"

Mert? Taktilis, jól elkülönülő fokozatok. Alps encoder.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86638) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Megírtam hírként is az új CM egereket.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86639) SpaceJam válasza copass (#86636) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Jó, hát ez röhejes... Nyeklik-nyaklik az egész egér. :D

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#86640) Cathfaern válasza SpaceJam (#86639) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az nagyon kemény, hogy megnyomod az oldalát és beveszi klikknek :Y Értem én, hogy grammok, de ilyen áron... ?

(#86641) Synthwave válasza SpaceJam (#86639) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nézd meg a dátumot... Továbbra is korai batch-ből van, nem tudom, mit olyan nehéz megérteni ezen. PH!-hoz már 2019-ben is hibátlan jött, én is olyat vettem 2020-ban (meg tudtommal Zaied is és még néhány ember innen), így lassan 2021 vége felé közeledve annak az esélye, hogy valami raktárkészleten beragadt ilyet vegyél, kb. mikroszkopikus.

De még az embernek a pinned commentjéig is elég eljutni;

~sigh

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86642) Zaied válasza Synthwave (#86641) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Pár hete vettem emagon akcióba újat, tökéletes volt és 9-10 ezer...

[ Szerkesztve ]

(#86643) chatran válasza Zaied (#86642) üzenetére


chatran
őstag

+1 nálam is tökéletes az emagon akcióban vett. Mondjuk visszatértem a Model O-ra mert valahogy jobban kézreáll. De ez nem az egér hibája, nekem sajna túl kicsi. De kuponnal 6 ezerért tartalék egérnek maximálisan megérte. :)
Amúgy a Model O sem az igazi, még mindig a munkában használt WMO-t érzem a számomra tökéletes formájú egérnek. A mostani egérfelhozatalból melyik áll hozzá formában és méretben a legközelebb?

(#86644) Zaied válasza Zaied (#86642) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

KKOL a batch ami már tuti jó.

(#86645) fLeSs válasza Synthwave (#86641) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az MM720-akat idén júni és júliusban vettem, az korai vagy késői batch? Emlékszem rá, hogy tavaly év végén jött ki az egér.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#86646) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Egyelőre elméleti síkon kérdeznem, egy Roccat Kone Aimo-nak mi lehet az utódja, méretben, formában? A vízszintes scroll is fontos lenne.

Másik kérdés. Budapesten, vagy környékén hol javítanak egeret, cserélnem benne mikrokapcsolót?

(#86649) Synthwave válasza SpaceJam (#86647) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A videót nem én linkeltem, arra jött a reakcióm mert a dologról pár hozzászólással feljebb (meg korábban is) már volt szó. Amúgy mehetett volna copassnak is, csak rád klikkeltem.

Mondjuk amit geostacionárius pályáról telibekulázok, ahhoz nem szoktam kommentelni, mert eléggé redundáns lesz. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86650) Synthwave válasza fLeSs (#86645) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom. Ami Zaiedtől vándorolt hozzám, az szerintem korai.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.