Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87901) Synthwave válasza muszurkefal (#87900) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"És reggel hozzon kávét az ágyba, pont úgy, ahogy szeretem."

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87902) ribizly válasza Synthwave (#87901) üzenetére


ribizly
veterán

Lennének még ötleteim, ha már úgyis ott van reggel. ;)
A kérdés csupán, hogy vajon miről beszélünk. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#87903) Synthwave válasza ribizly (#87902) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Biztos a "vigye ki a szemetet"-re gondoltál.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87904) mikk2000 válasza muszurkefal (#87900) üzenetére


mikk2000
őstag

Mi az hogy több eszközt tudjon kezelni? TV távirányító is legyen?

(#87905) muszurkefal válasza mikk2000 (#87904) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Úgy értem, hogy munkahelyi és saját laptop között tudjak váltani instant, mint ahogy az MX Keys, mint billentyűzet tud.

(#87906) Synthwave válasza muszurkefal (#87900) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha nem kéne a BT, akkor azt mondanám, hogy G-Wolves Hati S Wireless, és ha valamelyik kapcsoló nem tetszik benne, cseréled.

Vagy BT-vel Razer Orochi V2.

Aztán itt kb. megállt a tudomány.

Amúgy az Alps vagy Kailh görgő encoder is párszáz forintos tétel.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87907) muszurkefal válasza Synthwave (#87906) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Biztatónak néz ki mindkettő első látásra.

A Hatinál ez a lyukas design nem jár azzal, hogy jobban retkelődik, porosodik?

(#87908) Skinny26 válasza muszurkefal (#87907) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Én is azt használom, és mióta megvan több, mint 1 hónapja eddig semmi piszok nem került bele. Viszont a csomagban kapsz egy sminkecsetet is... :DD
De ha zavar, hogy lyukas, kapsz még gripeket is, amivel kb. körbe tudod ragasztani és nem lesz annyira lyukas sem. :K

[ Szerkesztve ]

(#87909) nalaca000


nalaca000
tag

Nem egészen egérvásárlás kapcsán kérnék tanácsot, hanem inkább javítás kapcsán. Előre is elnézést, ha rossz topikban teszem fel a kérdést.

Van egy pár régi egerem (többnyire Logitech MX 510, 518), amelyeknek mostanra kisebb nagyobb hibái vannak, pl: kábel, kapcsoló, stb.
Van-e olyan szakértő fórumtárs, akit tudnátok ajánlani szervizelésre, kapcsolócserére, stb.?
Én nem akarok és nem is tudok forrasztgatni...

Előre is kösz.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#87910) nyul105 válasza nalaca000 (#87909) üzenetére


nyul105
senior tag

csak kíváncsiság, de a kábelen mi tud elromlani?

(#87911) koxx válasza nyul105 (#87910) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megtörik?

(#87912) nyul105 válasza koxx (#87911) üzenetére


nyul105
senior tag

lehet, teljesen komoly kérdés volt, nem csesztetésből írtam.

(#87913) Zolinho1026 válasza nalaca000 (#87909) üzenetére


Zolinho1026
tag

A kapcsoló cserét megtudom oldani. Jelenleg Kailh GM8.0-k vannak nálam.
Viszont kábelem nincs hozzá, de ha nem sürgős az is megoldható.
Továbbiakért keress privátban :)

Loxone and Loxberry superuser

(#87914) ferni


ferni
őstag

holnap Endgame egér bejelentés

Remélem XM1- lesz

(#87915) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Nem nagyon van Budapesten olyan bolt, ahol sokfajta topikfavorit egeret meg lehetne nyomkodni élőben egymás mellett nem?

(#87916) mikk2000 válasza nalaca000 (#87909) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha valamelyik mx510 megmarad, és nincs nagyon megkopva, a háza érdekelne... enyém szegény már fényesre kopott... :)

(#87917) ferni válasza csubuka (#87915) üzenetére


ferni
őstag

pixel

(#87918) nalaca000 válasza nyul105 (#87910) üzenetére


nalaca000
tag

Megtörik, kontakthibássá válik.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#87919) mikk2000 válasza nalaca000 (#87918) üzenetére


mikk2000
őstag

Így van, én. pl eleve úgy helyezem el az egeret, hogy a madzganak kényelmesen, erőlködés nélkül legyen helye mozogni, ez amiatt is jó, hogy a lehető legkevésbé gátolja az egér mozgását. Viszont ha valaki mondjuk izomból is bedugja mivel épp alig ér el a zsinór, és egy-egy nagyobb egérmozgatáskor még rátesz egy lapáttal, akkor nem lesz hosszú életű a csatlakozás... ez csak egy lehetséges példa. :)

(#87920) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Le szeretném cserélni szétesőben lévő Rapoo 7800p egeremet valami komolyabbra (azt hiszem nem lesz nehéz).

1. Mennyi a keret?
40.000 Ft
2. Használtpiac játszik?
Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
Nem
4. Mire használnád az egeret?
Szoftverfejlesztés, általános irodai használat, viszont az utóbbi időben elkezdtem játszani és FPS játékokban nagyon gyorsan elfárad a kezem.
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
Palm és fingertip, mikor melyik kényelmesebb.
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
17 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
Fogalmam nincs, kb. két hete játszok aktívabban.
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Kizárólag vezeték nélküli kivitel játszik.
Szín: fekete
Gombok: legalább két oldalsó gomb (remélem ez alap minden egérnél)
Előny: ha az egér nem világít mint egy karácsonyva, vagy kikapcsolható rajta a világítás
Egyéb infó: imádtam a Logitech VX Revolution formavilágát és méretét a kompaktsága miatt.

Tudom, hogy van külön egérpad topik, de ha valaki adna valami tippet, azt megköszönöm.
Egy biztos, a mostani kb. 24 cm-es egérpadom nagyon kicsi.

Köszönöm!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#87921) csubuka válasza ferni (#87917) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Köszönöm, szuper tudni, hogy van ilyen hely :R

(#87922) koxx válasza Gh0sT (#87920) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem amit fentebb linkeltem Logitech ProX superlight pont megfelel minden elvárásodnak. Alzán most 28k-ért elhozható, alapesetben pedig inkább 38-40ezer.

Logitech ProX Superlight első benyomások:

Egy 2 éves G703-ről jövök így ehhez képest írom a difiket

Pro
- könnyű, nagyon
- a klikk érzet nagyon kellemes, határozott és hangosabb mint a 703-on
- a görgő határozottabban mozog, nincs imbolygás
- a fogást segítő ragacsok hasznosak lehetnek, de még nem raktam rá
- 50-es lépcsőben állítható DPI

Kontra
- a teflontalpak sztem nem annyira jók mint a 703-ason
- nekem kicsit keskenyek az oldalsó gombok
- a logó nem világít (de van akinek ez lehet inkább előny)
- DPI váltó kapcsoló hiánya, 703-on ugye a scroll mögött van

Szumma: ezért a pénzért ill tudásért most bestbuy, de 40k-t nem adnék érte

[ Szerkesztve ]

(#87923) Lauda válasza koxx (#87922) üzenetére


Lauda
félisten

Kár, hogy nem lehet ennek az egérnek szabadonfutósra állítai a görgőjét, böngészésnél jól jön. Illetve még az oldalrabillentés lenne jó. :)

(#87924) koxx válasza Lauda (#87923) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gémer egérnél zavaró, irodai egérnél meg jól jön. A roccat egeremen lehetett döntetni a görgőt és sokszor félrenyomtam emiatt.

(#87926) Gh0sT válasza koxx (#87922) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszönöm!

Felvettem a potenciális jelöltek közé. Kicsit tartok a Logitechtől, mert az egyik VX Revom görgő hiba miatt, a másik vevő problémával halt meg. Mondjuk párom G603 egere egyelőre működik, de az ajánló szerint azzal is lehetnek görgő problémák. Viszont erről meg a Logitech felirat kezdett lekopni, bár ez a működést nyilván nem befolyásolja.

Az ajánlott egérnek a súlya kifejezetten tetszik, a mérete kb. a mostanimnak felel meg. Logo világítás hiánya előny. DPI váltót szerintem életemben nem használtam. Tényleg, milyen helyzetben lehet ez letszukseglet?

Két másik egérrel szemezek még:
Orochi v2
Aerox 3 wireless

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#87927) koxx válasza Gh0sT (#87926) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hat ha meghal van ra 2 ev garid :) nekem eddig nem volt gondom a kapcsolokkal csak a razer egeremnel

(#87928) Mephike válasza Gh0sT (#87926) üzenetére


Mephike
senior tag

Nem akarom táplálni a Logitech félelmeidet, de teljesen megértem az aggodalmad. Nálam a Razer mellett a másik márka, amit gondosan elkerülök. Bár Razernél az egerek területén elnéző vagyok, mert onnan van jó tapasztalatom, de a Logi termékek nálam nagyon rosszul szerepeltek.
Volt most lehetőségem Glorious Model D-t kipróbálni (itteni fórum tipp miatt figyeltem fel rá), azt is csekkold le ha gondolod, szerintem jó egér, bár hosszútávú "kapcsolatban" még nem voltam ilyen rágcsálóval :D

(#87929) koxx válasza Mephike (#87928) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A model D-t már nézegetem egy ideje, de most egy árban volt a ProX-szel. Jó lenne vhol megfogdosni.

(#87930) ferni


ferni
őstag

xm1r wireless lesz

(#87931) Csandi válasza ferni (#87930) üzenetére


Csandi
őstag

Instabuy

(#87932) ferni válasza Csandi (#87931) üzenetére


ferni
őstag

nekem XM1 mini kellett volna
picit túl nagy nekem a mostaninak a hátulja :/

(#87933) 4nick8 válasza ferni (#87932) üzenetére


4nick8
őstag

Ott a katana

(#87934) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Immár a 2. Logitech M705 egeret használtam jó megelégedéssel.
Jelenleg viszont több városban is jelen vagyok, több gépet használok, így a több eszközzel való használat (ráadásul Bluetooth-on, USB stick nélkül) okán viszont beszereztem egy Logitech M720 típusút.

Tapasztalatom és összehasonlításom szerint is, valamint egyik "asztalszomszédom" feedbacke alapján is hangosabb. Jelentősen. Mármint a görgetés vele.

Ez normál jelenség, vagy valami nem klappolhat a keréknél és cseréltessem?

Köszönöm előre visszajelzésetek.

(#87935) five05


five05
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg Razer Viper egeret használok, ami a kezemhez nagyon passzol. Ehhez hasonló olcsóbb 10k, (játékra is) használható egeret keresek. Nem baj, ha nem jó kompetitív gamehez vagy, hogy nem ugyanez a minőség, másodlagos egérnek kellene, nem szeretném magammal cipelni a jelenlegit. A nagyon kínai megoldásokat szeretném elkerülni.

Köszi a tippeket!

(#87936) Csandi válasza five05 (#87935) üzenetére


Csandi
őstag

Viper mini? Kapható 10 ezer alatt több helyen is.

(#87937) five05 válasza Csandi (#87936) üzenetére


five05
csendes tag

Köszi, meglesem, más méretben nagyobb tipped lenne esetleg?

(#87938) ferni válasza 4nick8 (#87933) üzenetére


ferni
őstag

? Ezt nem értem, elég nagy a különbség köztük, főleg elől.

Én az elől low profile egereket szeretem, lásd Zowie FK-széria, ennek a klónja, a Glorious Model O széria stb

Ennyire low profile egyedül az XM1 még elől, de túl nagy nekem a hátulja, picit széles is.

Katana minden csak nem low profile elől.

Próbáltam már sok egeret, egyszerűen nekem az fekszik minél lejjebb van a bal meg jobb klikk.

[link]
nem vagyok nagy RJN fan, de itt ő pont beszél a button height fontosságáról az eredeti XM1 tesztjében, valamiért ez nekem is fontos.

[ Szerkesztve ]

(#87939) 4nick8 válasza ferni (#87938) üzenetére


4nick8
őstag

amennyire az XM1r lapos annyira a Katana is. Azonkívül ott van még az M42 low profile fedlappal.

(#87940) zsoltip válasza zsoltip (#87934) üzenetére


zsoltip
őstag

Látom itt fórumban is szembesültek már néhányan az M720 és M705 hangbeli difivel. Nem gondolnám normálisnak egy ilyen kategóriájú egérnél.

(#87941) Zaied válasza Gh0sT (#87926) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Orochi v2 jó, az Aerox 3 Wireless felejtős a másik kettő mellett...

(#87942) mikk2000 válasza zsoltip (#87934) üzenetére


mikk2000
őstag

Az én egerem görgetését (MM531) is hangosnak mondják, mivel elég süket vagyok engem nem zavar... sajnos nem egyszerű megoldani egy mechanikai jellegű dolgot amit kilométer hosszan tekergetsz, ne is koszolódjon használhatatlanságig, és még csendes is legyen... és mivel a talp alatt van a csavar általában igazán szét se szedheted az egeret ha "nyitott megoldású" görgő lenne hogy takaríthasd/kenhesd...

(#87943) Lauda válasza mikk2000 (#87942) üzenetére


Lauda
félisten

Simán megoldják, ha akarják. A 2018 előtti szériából való az M705-öm, még az M-R0009 verzió és csendes rajta a görgő, mellesleg nem lityeg-lötyög. :)

[ Szerkesztve ]

(#87944) mikk2000 válasza Lauda (#87943) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha csak akarat kérdése lenne, akkor a kérdező problémája fel sem merült volna, mert nem létezne... :))

(#87945) Lauda válasza mikk2000 (#87944) üzenetére


Lauda
félisten

:F

(#87946) ferni válasza 4nick8 (#87939) üzenetére


ferni
őstag

csak hogy lásd szerkesztettem képet
[link]
próbáltam méretarányosan csinálni pixelek alapján, szóval ez valós kép. XM1 icipicit nagyobb talán, mint kéne, ennyire nem lóg ki hátrafelé, de a lényegi különbségek látszanak.
elől borzasztó nagy a különbség
a switchek/ főgombok magassága sokkal lentebb van, ami számomra fontos.

M42 amúgy jó tipp, az is low profile elől, próbáltam, de icipicivel magasabb az egér, tényleg olyan 2 mm kb az FK2 meg a Model O- egérhez képest, de nekem az már elég volt, hogy érezzem a különbséget.

XM1 magassága 38mm, az M42 az is 38 mm magas, míg a Model O- meg az FK2 azok 36mm magasak.

Ezért írtam, hogy egy XM1 Mini pont tökéletesen jó lett volna nekem, ha picit keskenyebb, meg picit alacsonyabb lett volna. Szóval remélem ráfekszenek majd az Endgamenél.

Amúgy így belegondolva a topikhoz képest én elég előrehaladott állapotban vagyok a számomra megfelelő egér paraméterei kapcsán.... :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87947) zsoltip válasza mikk2000 (#87942) üzenetére


zsoltip
őstag

Akkor ez ilyen és kész mindenkinél, nem csak nálam? Tehát ha cserét kérek, az is full ilyen lesz?
És még házi korrekciós opció sem lenne? :Y

(#87948) mikk2000 válasza zsoltip (#87947) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem a konkrét egérre írtam, hanem általánosságban. Ugyanazon egérnél is lehetnek akár különbségek (vagy akár hibás). Ha úgy érzed zavar, gariztasd, cseréld, bármi :) Esetleg ha van módod rá valahol meghallgatni egy kiállítottat belőle...

(#87949) 4nick8


4nick8
őstag

Jaaa nálad a hátulja az eleje! :)

(#87950) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok!

Egy kanapé gaming szettet kéne kialakítanom.
Egér szempontból: Vezeték nélküli hogyan működne? Lenne nagy késés?
Vezetékhez 5m USB hosszabbítás kellene... erről mi a tapasztalat, milyen hosszabbítót kellene vennem? (És akkor már legyen 2 vége, vagy egy USB HUB, hogy billt/egyebet is rá tudjak erőszakolni)

Köszönöm a segítséget az irány kiválasztáshoz!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.