Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) killerjohn válasza WolfheartGR (#21399) üzenetére


killerjohn
addikt

gondolod, hogy van, aki a két G500-ból tud csinálni (esetleg kapcsolócserével) egy jót?. Szerintem az egyiknek a zsinórja is kontaktos lehet, de már rég nem voltak elővéve...

[ Szerkesztve ]

(#21402) deadelon


deadelon
aktív tag

izzadás ellen nekem idáig egyetlen felület jött be,ami az icon 7 z500 cserélhető fedlap felületén is található ,csak sajnos más gyártó idáig még nem nagyon vette át,pedig szerintem óriási ötlet.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#21403) _csocso_


_csocso_
senior tag

Sziasztok! Olcsóbb egeret keresek, max 3e környékén. Vezetékes legyen, általános felhasználásra, böngészés, Office, és képszerkesztés, játék minimális. Mit ajánlanátok? ( Használt is szóba jöhet, néztem Logi B110-et, de a formája nem jön be, és árában vannak nagyobb felbontásúak, ha számít vmit. Gigabyte-okat is néztem de nem írtok róla jókat, aprón láttam egy G400-at nem túl drágán, de az már sztem határ felett van. ) Köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#21404) WolfheartGR válasza killerjohn (#21401) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Miért kéne kettőből egyet csinálni? Lehet bele kapni kapcsolót. Első hsz alján van valahol a típus illetve a bolt linkje. Kábelt is lehet cserélni, akár egyik egérből a másikba, akár úgy, hogy a megfelelő lábkiosztást kimérve átkötsz egy másik egérből való kábelt. Esetleg szerzel e-bayről egy megfelelőt ha van és nem kell kimérni semmit sem. Egy ügyes kezű szaki némi kp-ért/sörért/egyéb váltóért tuti megcsinálja. :)

(#21405) whYz: Ikari oldalkapcsolói is azok ha jól emlékszem. Ammeg fejből nemtom melyikben milyen kapcsoló van. Feljebb megtalálod a "gépparkot" egértanya néven. Én most ki nem keresem melyikben mi van. :N
Mellesleg felület: még mindig az Ikari vagy az 518 lakkozott felletét szeretem a legjobban. Ofc "gumirozott" oldallal.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21405) whYz válasza killerjohn (#21400) üzenetére


whYz
addikt

Ha jol tudom a raw-ban csak rubberized vagy glossy felulet van.
Mind2-nek megvannak a maga elonyei. A pro gamerek egy resze eskuszik a glossy feluletre, ez ugyanis ha teljesen tiszta, jobban tapad a kezedhez, viszont amint egy kicsit is elkezdesz izzadni, mar gond szokott lenni.
Tehat ha izzados vagy, vagy nem szeretned naponta tisztogatni az egeret, akkor valaszd a rubberized-et.

WolfheartGR: volt mar ttc kapcsolos egered?

(#21406) killerjohn válasza WolfheartGR (#21404) üzenetére


killerjohn
addikt

Én ehhez sík hülye vagyok (mármint a mérési, kapcsolózási, stb dolgokhoz), szóval ha tudsz ajánlani egy ügyes kezű szakit, akkor megköszönném. Én a szolgáltatásokban hiszek: odaadom a két egeret, és kérek vissza (legalább) egy jót, a felmerülő anyag és munkaköltséget meg állom. Nagyon kínai ez nekem...
Persze előbb legalább megnézem, hogy melyiknek pontosan mi a baja :) De ha jól emlékszem, akkor mindkettő "duplán kattint" néha.

(#21407) WolfheartGR válasza killerjohn (#21406) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Privát.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21408) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Beszart a Razer Abyssusom. Valaki tudna ajánlani max 7-8k-ért egy claw gripes egeret? Ja és razert ne.

(#21409) jaffa 2843 válasza Meridius11 (#21408) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mit értesz "beszart" alatt?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21410) Meridius11 válasza jaffa 2843 (#21409) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Most meg kifogástalanul működik, érdekes... Egyénként egyik pillanatról a másikra megszűnt működni a jobb egérgomb. :F Kétlem hogy szoftveres hiba volt, mert ha jó erősen nyomtam a gombot, csak vette a jelet. Próbáltam szétszedni, de képtelen voltam kiszedni a csavart. (ami a matrica alatt van), úgyhogy ütlegeléssel próbáltam megoldani a gondot, az se segített :D. Ami még feltűnt, ijesztően felforrósodott az egér. (mostanában többször is)

[ Szerkesztve ]

(#21411) WolfheartGR válasza Meridius11 (#21410) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ha jól értem a gondot itt is mikrokapcsolócsere lesz és megy tovább az egér.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21412) Synthwave válasza Meridius11 (#21410) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Milyen matrica alatt? A hátsó teflontalp alatt van a csavar.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#21413) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit gondolkodtam és rájöttem, hogy razer dedathadder kell nekem miután meg is fogdostam elég sok típust. A kérdésem egyszerű: Melyik az a típus ami felül teljesen gumírozott illetve zölden világít vagy állítható zöldre is. (szeretem ha világít de a többi szín nagyon idegen tőlem) Két termék között vacilálok és nem tudom igazán pontosan melyik lenne a jobb választás.
1,- Razer Deathadder 2013 felső rész gumis és zöld is ami pont jó is, de nincs az ajánlott listában.
2,- Razer Deathadder V2 3500DPI ez is gumis felső rész ahogy látom, de nem tudom változtatható e a színe zöldre.

Szerk.: És majd kifelejtettem, hogy a nehezebb lenne a jobb. A 110gramm körüli érték a pont ideális.

[ Szerkesztve ]

(#21414) whYz válasza Beladon (#21413) üzenetére


whYz
addikt

A 2013-as verziot nem szoktak ajanlani, mert nem olyan jo a szenzora mint a regebbieknek, viszont elonye a v2-vel szemben, hogy oldalt is gumis, viszont szvsz hatrany, hogy felul nem.
V2 nem allithato zoldre.
Meg a black edition-t is megnezheted, az nem vilagit sehogy. :)

(#21415) Beladon válasza whYz (#21414) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszi a választ. Akkor a 2013-as felül nem kapott csuszásmentes bevonatot? Akkor mi lehetett az én kezemben. A black edition nekem is tetszik és annak lenne a legjobb az árazása is. Az felül kapott gumis borítást vagy nem?

(#21416) whYz válasza Beladon (#21415) üzenetére


whYz
addikt

Csuszasmentesnek csuszasmentes, de elvileg nem gumi. Sokan azt mondjak, hogy jobb, mint a regebbi, viszont itt a forumon nemreg irta valaki, hogy nem tetszett neki.

A black edition-nek oldalt van gumi boritasa, ami eltero a 2013-as verzioetol. Anyagban a regi da felso boritasahoz hasonlit.
A felso resze csuszasmentes anyagbol van, viszont nem gumi.

[ Szerkesztve ]

(#21417) Beladon válasza whYz (#21416) üzenetére


Beladon
aktív tag

Akkor kizárásos alapon maradt a v2. De az a lilás kék szín... Legalább ki lehet kapcsolni?

(#21418) WolfheartGR válasza Beladon (#21417) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kilehet. Élőben normális kék semmi lilás nincs benne.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21419) whYz válasza Beladon (#21417) üzenetére


whYz
addikt

Termeszetesen driverbol ki tudod kapcsolni. :)

(#21420) Beladon válasza whYz (#21419) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszi a segítséget mindkettőtöknek. Akkor marad a v2.

(#21421) jaffa 2843 válasza Beladon (#21420) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Viszont ha nem kell a világítás, akkor én inkább a Black Edition-t javasolnám. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21422) Geresics


Geresics
addikt

Hali!

Jelenleg egy Gigabyte GM-M6880 V2 boldog tulajdonosa vagyok. Korábban egy sima 6880-om volt, de azt elajándékoztam, és annyira elégedett voltam vele, hogy akkor vettem a V2-t...
A lényeg, hogy vettünk egy új TV-t, amit összekötöttem a géppel, és jó volna 40"-on játszani, de nem akarok 5m kábelt keresztülhúzni a nappalin.
Szóval milyen vezeték nélküli egeret (és billentyűzetet) javasoltok?

A fő szempontok:
- lézeres legyen
- ne legyen atomdrága, de nem célom a legolcsóbb vásár (a minőség fontosabb az árnál!)
- a jobb kezes kialakítást favorizálom (ala MX518)
- pozitívum a vezetékes és vezeték nélküli üzemmód (pl. Aivia M8600 V2)
- min. 5 gomb (ez fontos)

Ami extraként jó volna (de nem fontos):
- billentyűzettel párban kapható
- vagy ha egy vevő egység tud bill.-t is kezelni (hogy csak 1 USB-t foglaljon)

Amiket eddig néztem a neten:
- Gigabyte FORCE M9 ICE (eddig ez a favorit)
- Gigabyte M8600 (ezt már drágának tartom)
- LOGITECH Performance Mouse MX (állítólag 1-2 naponta tölteni kell, ami nem tetszik)
- TRUST 17101 MaxTrack Wireless Deskset (gyanúsan olcsó)
- stb.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#21423) Beladon válasza jaffa 2843 (#21421) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszi fontolóra veszem azt is. Megyek át kérdezősködni az egérpados topikba milyen szövet padot ajánlanának alá.

(#21424) Synthwave válasza Beladon (#21417) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy LED-csere ~70 Ft.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#21425) Beladon válasza Synthwave (#21424) üzenetére


Beladon
aktív tag

Nem mondom, hogy nem tudnám megoldani, de egy friss ropogós még garanciás termékbe nem szívesen cserélnék ki semmit sem. :)

(#21426) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Üdv az uraknak!
Fogós kérdés: G400 vagy DH 3.5G? Fps-re kellene, csak nem nagyon megy a döntés.Árban kb ugyan annyi volna a g400 boltból, a DH pedig ebay-ről volna. Ha számít g500-at cserélnék, illetve gari miatt muszáj lesz valami egeret beszereznem, amíg javítás alatt lesz.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#21427) jaffa 2843 válasza DeadMeat (#21426) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha kényelmes a G500 fogása, akkor G400-at javasolnám.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21428) whYz válasza DeadMeat (#21426) üzenetére


whYz
addikt

Mindketto tokeletes eger, mar ha dh alatt deathaddert ertesz.
Ha bejott a g500 akkor maradj a logi vonalon, ha ujra vagysz akkor probald ki a razert, nem fogsz csalodni egyikben sem.
Ilyen esetekben nem szamit se a szenzor, se a mikrokapcsolok fajtaja, egyedul a forma.

(#21429) _csocso_ válasza _csocso_ (#21403) üzenetére


_csocso_
senior tag

Erre vki? ( Túl olcsót szeretnék? )

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#21430) WolfheartGR válasza _csocso_ (#21429) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Túl sok ajánlanivaló nincs. Valamit válassz ami kényelmes. Trust, gigabyte hanyagolandók.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21431) DeadMeat válasza whYz (#21428) üzenetére


DeadMeat
veterán

Köszönöm a választ nektek! Igen kényelmes a g500, szeretem is használni nagyon kézre áll nekem.Bár az lehet, hogy csak a 1x év logitech egerei miatt van. Csak gondltam kipróbálnám a razer egyik játékos egerét is most már.
De győzött a józan ész marad a g400 2 év garival, még ha oly csábító is 9k-ért az a deathadder.Csak hát arra 3 hó gari van.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#21432) doctor_rager


doctor_rager
csendes tag

Hali!
Megérkezett a Razer Krait 2013-am.Kezdésnek elmondanám,hogy nagyon brutál a szenzora(Avago S3988 - DA2013) Ilyen preciz egerem még nem volt(pedig járt már nálam első generációs DA és G400 is)
Jittert elég nehéz észrevenni,mintha nem is lenne.
A rágcsáló maga nagyon könnyű és pici,nekem viszonylag nagy a kezem,de hamar megszoktam.
Razer synapse 2.0-ás szoftvert használ,ahol 100 fokos lépcsőnként tudunk ugrálni(maximum 6400dpi)
A srác aki küldte Dél-Koreából dobott még rá egy egérpadot is:D(vmi pici evercom,de a gesztus a lényeg)
13 nap alatt itt volt,teljesen korrekt.
Ha valakit érdekel egy jó szenzoros egérke,és a DA nem tetszik neki akkor ez must buy.
Ebay-en $57 szálitással együtt.
Ha van még kérdésetek irjátok
Peace,
Doctor

(#21433) Geresics válasza Geresics (#21422) üzenetére


Geresics
addikt

Erre valaki? :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#21434) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, jelenleg egy A4Tech egerem van de **vára elegem lett belőle, random elszál, halloma hangot mintha kihuztam volna és 5sec mulva megint mükszik, sokszor bekapcsolásnál beha és kibe kell huzno,.

Ugyhogy most szeretnék valami megbízhatóbbat, gondoltam 10k körül, melyik márka lenne ami megfelelő?

Főleg LoL, néha MMO-k D3 ilyenekkel játszok, fpseket sose szerettem

(#21435) whYz válasza Peddy789 (#21434) üzenetére


whYz
addikt

Ar/ertek aranyban egyik legjobb a logitech g400.
Nezegetheted meg a razer es steeseries egereket, a tobbseguk jo. Az egesz attol fugg milyen formaju egeret szeretsz es hogyan fogod. Nezegesd a elso hsz-t.

(#21436) WolfheartGR válasza Geresics (#21433) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Logitech háza táján nézz körbe. Onnan is inkább az unyfing vevőseket nézegetném a helyedben.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21437) Geresics


Geresics
addikt

Újratervezés:

Vezeték nélküli (jobbkezes) lézeres egeret keresek játékra, max. 10-15eFt+áfa áron.
Szempontok: jobbkezes, lézeres, vezeték nélküli.

Szerk.: még nem láttam a választ mikor ezt írtam :DDD :B

Azt honnan tudom, hogy unyfing vevős?

Sokadik szerk.: a közös vevőegységről lemondtam, külön nézek már egeret és bill.-t...

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#21438) whYz válasza Geresics (#21437) üzenetére


whYz
addikt

LOGITECH Performance Mouse MX
LOGITECH Wireless Mouse M705

Ezek jatekra nem igazan, de minden masra hasznalhatok. :)
Ha tenyleg gamer eger kell, akkor g700, de azer melyen a zsebbe kell nyulni...

[ Szerkesztve ]

(#21439) Geresics válasza whYz (#21438) üzenetére


Geresics
addikt

A G700 árát már sokallom, de legvégső esetben meglátom, hogy belefér-e a költségvetésbe.
A Performance-ról sok rosszat olvastam (anyagminőség, és naponta lemerülő akku), így tartok tőle.
Az M705 pedig nekem irodai egérnek tűnik inkább, bár első ránézésre mindent tud, amire szükségem lehet.

GIGABYTE FORCE M9 ICE-t nézegetem még nagyon. Arról esetleg valami vélemény?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#21440) whYz válasza Geresics (#21439) üzenetére


whYz
addikt

Mit lehetne irni a gigabyte-rol? Olcso kinai muanyag, szar gombok, szar szenzor. Az akku legalabb tovabb birja 1 napnal, ez lehet az egyetlen pozitivum.
Kertlem, hogy jobb lenne mint egy irodai logitech, ahol minosegi anyaggal talalkozol, jo gombokkal, atlagos/szar szenzorral, kiraly gorgovel.
Ha bejon a vasari kinezet, akkor valaszd a gigabyte-ot, legalabb lehet vagizni a haverok elott. :)
Ha minoseg kell akkor logitech, de sajna ez se lesz tokeletes jatekra, ahogy egyik wireless eger se.

(#21441) Geresics


Geresics
addikt

...és erről az egérről mi a vélemény? :U
(Bár félek a használt termékektől...)

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#21442) whYz válasza Geresics (#21441) üzenetére


whYz
addikt

A gigabyte-nal talan valamivel jobb, viszont en nem ajanlanam.
Sajnos sokaig hasznaltam egy sidewinder egeret. Anyagminoseg felhaborito. Oldala meg egesz jo gumiboritasu, vagy legalabbis gumi szeru, viszont a teteje a legocskabb muanyagbol van amit el tudsz kepzelni. Engem mar a kattintas hangja is irritalt, a driver szornyu, fingertip gripre alkalmatlan kialakitas, szenzor egyaltalan nem tokeletes, gorgo nagyon rossz. Sok gombot nem is tudsz bindelni, de ha tudsz azt se tul sok mindenre. En pl insert-et akartam beallitani oldalso gombra, es amikor lenyomtam mindig num 0-nak erzekelte.
Vilagitast se tudod kikapcsolni rajta ha jol tudom.
Talan egyeduli elonye, hogy tudod tolteni menet kozben.

Ha jol tudom egyetlen igazi gamer wireless eger van, a mamba. Azt talan meg masok is ajanlanak, viszont az meg erosen tul van arazva, es nem sokaig birja 1 toltessel, de az is hasznalhato vezetekeskent is. Ha talalsz hasznaltan talan megerne...

(#21443) Geresics válasza whYz (#21442) üzenetére


Geresics
addikt

hmm... köszönöm!
Még a végén G700 lesz belőle...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#21444) Peddy789 válasza whYz (#21435) üzenetére


Peddy789
őstag

Genius Gila mennyire értelmes versenyző, vagy tul csillivilli a megbizhatóság rovására megy? G400 amugy tetszik de a későbbi MMO-k miatt lehet jolenne kicsit több +gomb

(#21445) whYz válasza Peddy789 (#21444) üzenetére


whYz
addikt

Hat a genius sose csinalt jo egereket. Ez is csak egy milliard cpi-s giccshalmaz.
Ha eltekintunk a csok csicsatol meg marketingtol, es kiszedjuk a sulyokat, kikapcsoljuk a vilagitast, meg akkor se biztos, hogy meg tudunk baratkozni ezzel a baltaval faragott formaval. :)
A sensor messze all a tokeletestol, a driver bugos, amugy meg tularazott az egesz...
Not recommended.

(#21446) Peddy789 válasza whYz (#21445) üzenetére


Peddy789
őstag

értem a g400 g500 között mennyi külöbség van? minőségben?

(#21447) whYz válasza Peddy789 (#21446) üzenetére


whYz
addikt

Alapveto kulonbseg a sensor, sulyok es gorgo.
Mi a g400-at szoktuk ajanlani, mivel jobb a szenzora a g500-nal es sulyokat ertelmes ember nem rak az egerebe.
A gorgo a g500-ban jobb. Megkapta a logitech hiperszuper legujabb gorgocsodajat, ami teny, hogy jol hasznalhato en szeretem. A g400-ban levo gorgot kifejezettem gyulolom, hangos, recsegosen kattano. De van akinek pont ez tetszik. :)
Anyagminosegben ha jol tudom nincs sok kulonbseg a ketto kozott.

(#21448) Peddy789 válasza whYz (#21447) üzenetére


Peddy789
őstag

a g400ban mennyire vacak a görgő? ilyen legolcsobb féle recsegropog összevisszaérzékelő, vagy azért jó, csak a g500ban meg még jobb van? ahogy nézem azért van 4k különbség, csak a görgő lehet nemér meg nekem ennyit ha azért jó a g400an is

(#21449) MarcZ válasza Peddy789 (#21448) üzenetére


MarcZ
senior tag

Messze nem szar ez a görgő, nekem kifejezetten tetszik, de igen, a G500-ban azért jobb van, de ne ez legyen a döntő ok, még mindig a G400-ra tántorítalak.

A man's got to do what a man's got to do.

(#21450) whYz válasza Peddy789 (#21448) üzenetére


whYz
addikt

Boven a hasznalhato kategoriaban van a g400 gorgoje. Engem csak az zavart, hogy hosszabb weboldalaknal sokat kell ugye tekerni es ilyenkor erzed, hogy lehetne azert kicsit puhabb az a gorgo.
A g500 gorgoje eleg komoly, mostanaban a legtobb logi eger megkapja, ha van idod szerintem mm-ben is talalhatsz parat es kiprobalhatod.
Ennek ellenere egyetertek MarcZ-al, g400 best buy. :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.