Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) nyunyu válasza Synthwave (#20299) üzenetére


nyunyu
félisten

Most hogy mondod: mas szine van, meg az MX310 ket oldalan volt ket plusz gomb, meg a tetejet picit atdizajnoltak, de attol meg az alap forma ugyanaz. ;]

Kepeket elnezve az MX310 volt kesobb, a Click/UltraX inkabb a 2000-es ev kornyeki L egerekre hajaz, mig az MX310-en vannak ujabb stiluselemek, amik az MX500/700 kornyekerol ismerosek. (pl. gorgo kornyekenek kialakitasa)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20302) Synthwave válasza nyunyu (#20301) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nézd meg jobban. ;]

"mig az MX310-en vannak ujabb stiluselemek, amik az MX700/1000 kornyekerol ismerosek."

Mert az MX 510 "párja", szintén 12 biten és S2020-as Avago-val.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#20303) nyunyu válasza Synthwave (#20302) üzenetére


nyunyu
félisten

Aruld mar el, mi a lenyegi kulonbseg a ket eger formaja kozott.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20304) Synthwave válasza nyunyu (#20303) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

MX-en a főgombok picit nagyobbak, meg tudtommal az egész kasztni egy picit tömzsibb (de ott van még a +2 gomb és az áthelyezett Logitech-logo is ;] ).
A belsejük meg értelemszerűen köszönőviszonyban sincs.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#20305) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok!
létezik olyan ajánlott patkány játékra ami 10 ezer forint alatt van? vezetékes legyen, ennyiért úgysincs jó vezetéknélküli. A4Tech X-710BH-t nyúzok évek óta megelégedéssel, ezért egy újabb A4Tech-en gondolkodom.
eddig velük szemezgettem: [link1] [link2]
ezek közül valamelyik ajánlott vétel? ha igen melyik jobban? esetleg ennél jobbat valaki tud ajánlani? (10 ezerig akarnék kijönni kiszállítással)

nagyon szépen köszönöm! :R

(#20306) drtimot válasza dobobazsy (#20305) üzenetére


drtimot
aktív tag

Első hozzászólást olvastad? Legtöbb kérdésedre választ ad.
A válaszok, röviden:
- Van ilyen, igen. Az ajánlottak listájának felét megtalálod kiszállítással is 10 alatt Ebayen.
- Sajna a 710-es kb. az egyetlen igazán jó A4tech, a többit nem igazán lehet ajánlani jó szívvel.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#20307) jaffa 2843 válasza dobobazsy (#20305) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Alapvetően 3 dolog van amit egy ilyen hozzászólás előtt érdemes elvégezni.
1. Ha a topik címében benne van szép nagy betűkkel, hogy tessékmár elolvasni az első hozzászólást, akkor tedd meg, és értelmezd.(fate kedvéért :D )
2. Használd a keresőt.
3. Az így elsajátított nem kevés információ alapján fogalmazd meg a kérdésedet, esetleg ami nem világos nagyon szívesen elmagyarázzák az itteniek.

Ezt nem bántásból, vagy cseszegetésből írom le. Csupán az emberek 90%-a úgy toppan ide be, hogy már a küszöbről bekiabálja, hogy "mitvegyek? ezjó?", a hatalmas kiírást az ajtón pedig nem veszi észre.

A kiszemeltjeid rosszabbak a jelenleginél.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#20308) dobobazsy válasza drtimot (#20306) üzenetére


dobobazsy
őstag

és ha nem akarok ebay-ezni?
bele olvastam az első hozzászólásba, de annyi infó van, hogy eltévedek benne :DDD
egyébként mi a probléma a többi A4Tech-el?
most olvastam, hogy nem érdemes lézeres egeret venni. ezek szerint érdemes az optikai egereknél maradni?
mi a probléma a lézerrel?
megnézem az ajánlott egér listát, hátha megtetszik valamelyik nekünk (nekem és a pénztárcámnak ;] )
köszi! :R

(#20309) WolfheartGR válasza bajtokarpi (#20296) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Megint valami hypolós/fizetett tesztoldalak?
Keress rá gugliban a G600 problem kifejezésre, kattintástól megzavaródó esetleg alapból remegő kurzor, a programozott gombok vagy azt csinálják amit rábindeltél/makróztál vagy nem. [link]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#20310) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Sziasztok! Jelenleg egy logitech m500as egeret használok átlagfelhasználásra. Erre a célra lehetne jobb egeret választani vagy maradjon meg ez?

(#20311) bajtokarpi válasza WolfheartGR (#20309) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Ezért is írtam az előző hozzászólásomban, hogy "(I)Persze a usernél jönnek ki a valós hibák használat közben.(/I)".
[link]
[link]
[link]
Köszönöm a segítségedet!

battletag: bossi#2666

(#20312) denverx-92


denverx-92
csendes tag

Valakinek van valamilyen tapasztalata a 2013-as DA(4G)-al kapcsolatban( Zöld az egeren a Razer Logo)

OFF on:

Teljesen Újszerű Dobozos 1 év Garanciával Logitech G400 egerem (5 Napos) Cserélném! Csakis Razer Deathadder V2 érdekel mert anno volt nekem ilyenem tetszett is csak anyagi problémáim akadtak és el kellett adjam sajnos. Ez 2 éve volt kipróbálnám magamat újra vele. Ha valakinek van és cserélné(Hibátlan állapotú és dobozos érdekel csak) akkor írjon nekem egy privát üzit.

OFF vége

A legtöbb ember bólogat telefonbeszélgetés közben, holott ez színtiszta energiapocsékolás.

(#20313) Tin válasza denverx-92 (#20312) üzenetére


Tin
veterán

nekem van mindkettő és szerintem a G400 picit még pontosabb is mint a DA v2.

más kérdés, hogy a DA fogása nekem is sokkal jobb, leszámítva az oldalsó fényes izzadós sz@rt :D

(#20314) denverx-92 válasza Tin (#20313) üzenetére


denverx-92
csendes tag

Ott eleinte nekem is volt izzadás. Utána megszoktam és nagyon jó volt. G400 is jó de DA-ert újra kipróbálnám 2 év után hogy na mégis akkor hány méter...Sima fa asztalon használtam, utána egy a4-es fehér lapon xd És mégis elég jó célzása volt.

A legtöbb ember bólogat telefonbeszélgetés közben, holott ez színtiszta energiapocsékolás.

(#20315) lean válasza dobobazsy (#20308) üzenetére


lean
aktív tag

Nekem is ilyen egerem volt, kb 4 évig bírta, aztán pár hete behalt. Logitech G400-at vettem helyette, pontosabb, kifinomultabb, jobban csúszik...de
Amit nagyon nehéz megszoknom ennyi év után a formája, nem tudom rendesen összeszorítani oldalirányban, mivel van rajta bal oldalt egy "horony" ami igen vékonnyá teszi, pedig nincs "annyira" nagy kezem...a segédgombok kevésbé kiemelkedők a helyükről így nehezebb rájuk találni....szóval ha teheted próbáld ki kézben előtte amit veszel ha van rá mód.

no cross no crown

(#20316) keneseig


keneseig
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani vezeték nélküli egeret aminek van akár 8m-es hatótávja is?Smart TV-hez kellene és valami nagyobb fajta,mert nem kicsi a kezem.Árban max 5000Ft-ra gondoltam.Csak böngészésre lenne használva,előny ha sokáig bírja az elem.

Köszi!

(#20317) WolfheartGR válasza Tin (#20313) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Igazándiból pontos mindkettő. A másfajta fogás miatt érzed az egyiket "pontosabbnak". Esetleg a nagyobb tömeg miatti tehetetlenség ami közbeszólhat nagyon nagyon minimálisan, de ez már inkább az egyéni agymenésem. Én az Ikarit érzem jobbnak, más kérdés, hogy g400 vagy Ikari, mégis ugyanazt meglövöm. Fìling ide vagy oda. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#20318) Tin válasza WolfheartGR (#20317) üzenetére


Tin
veterán

biztos vagyok benne, hogy ez csak egy érzés. az biztos, hogy miután megvettem a G400-at, meglepődtem, hogy mennyire jó a szenzora. a fogása nekem sajnos messze nem az igazi, de már megszoktam. a DA fogása nekem tökéletes.

kár hogy nincs a G400 belseje több, különböző formájú egérben benne, az lenne az igazi.

(#20319) whatnot válasza Ice&Lime (#20272) üzenetére


whatnot
őstag

Júniusban lesz 9 éves az MX510-em :)
Sajnos valami miatt időnként megáll egy-egy pillanatra, ilyenkor a gép ki is ad egy olyan hangot, amit USB-s eszköz leválasztásakor szokott.

Fenti hiba miatt amúgy gondolkozom is egy cserén, mert nem poén, amikor WoTban megakadok forgás közben. És akkor ez még csak a WoT, amivel most játszok, de Warhammer 40k: DoW-ban sem volt poén, amikor a legnagyobb csata közben pont képernyő scrollozáskor dobta le. Az az egy pillanat is bőven elég volt, hogy a jobb alsó sarokból a bal felsőbe scrollozzak.
Nagy ritkán végleg le is dobja az egeret, ilyenkor ki kell húzni és újra bedugni.

Szóval, MX510hez hasonló egeret keresek, 5 gomb minimum legyen rajta, legyen súlya és legyen az 510hez hasonlóan kevésbé érzékeny a felületre. (Nem használok egéralátétet, mx510 zavartalanul működött).

(#20320) WolfheartGR válasza whatnot (#20319) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kábelcsere.
Ha váltani akarsz akkor pedig pedig Logitech G400.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#20321) whatnot válasza WolfheartGR (#20320) üzenetére


whatnot
őstag

Kábelcsere? Hm. Hogy megy ez?

(#20322) WolfheartGR válasza whatnot (#20321) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Újat sajnos külföldről kell beszerezni. Gondolom ugyanaz kell ami az 518-hoz. Esetleg forrasztgatni vagy lábat cserélni de kétlem. Azt pedig dögivel találsz e-bayen.
Ha ez nem jó, akkor kell egy szaki forrasztómotyóval, meg egy donor egér és megberheli.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#20323) Kube válasza whatnot (#20319) üzenetére


Kube
senior tag

Megtört valamelyik vezeték a sok közül. Szétkapod, megnézed hol tört meg, levágod, aztán forrasztás vagy éppen ami kell. MX518-amat így csináltam meg.

G400 pedig esélyes utód lehet ha később váltanál :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#20324) whatnot


whatnot
őstag

Hm, oké, megnézem majd otthon a kábelt, kösz a tippet :)

(#20325) Synthwave válasza whatnot (#20321) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha nem akarsz forrasztgatni, redelsz egy kábelt kb. ezresért, szétszeded az egeret, kihúzod a régit, bedugod az újat. Legrosszabb esetben kapott egy új kábelt a 9 éves egér, szóval ha mást nem, ennyit megérdemelt.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#20326) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli egeret vennék 3-5k között, főleg ebayről. Van valami ötletetek, hogy ebben az árban mit lenne érdemes keresni?

(#20327) kolbi79


kolbi79
tag

Hello!

Vezeték nélküli egeret keresek játékra. Átlagos méretű a kezem (mx 518 tökéletesen belepasszol).

Gigabyte Force m9 ice-t nézegettem, erről tudtok valamit?
Fontos lenne a gyors reakcióidő, és az se lenne baj, ha nem lenne túlsúlyos. 10-15 a max. keret, ez a gigabyte 7-8 körül van.

(#20328) jaffa 2843 válasza kolbi79 (#20327) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

"Vezeték nélküli egeret keresek játékra."
"Fontos lenne a gyors reakcióidő"

Ilyen nem létezik. Ajánlom figyelmedbe az első hozzászólás ide vonatkozó fejezetét. Vezetéknélkülit játékra NE!

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#20329) denverx-92 válasza jaffa 2843 (#20328) üzenetére


denverx-92
csendes tag

G400-ast használok és az első hozzászólásból okulva kikapcsoltam Windowson belül az egérgyorsítást. Na már most van a g400 Szoftvere és ott be van pipálva...Azt is lőjjem ki?

A legtöbb ember bólogat telefonbeszélgetés közben, holott ez színtiszta energiapocsékolás.

(#20330) WolfheartGR válasza denverx-92 (#20329) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Igen. Amúgy meg, hacsak nem a gyári beállításoktól eltérő cpi-n használod felesleges a driver.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#20331) denverx-92 válasza WolfheartGR (#20330) üzenetére


denverx-92
csendes tag

Van 200 800 meg 1600 cpi az egeren de én 600-at használok sajnos ezért kell.

A legtöbb ember bólogat telefonbeszélgetés közben, holott ez színtiszta energiapocsékolás.

(#20332) WolfheartGR válasza denverx-92 (#20331) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kicsit paranoid vagyok ezekkel a driverekkel, nem szeretem már egy ideje, ha rajt vannak a gépen: [link].

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#20333) Steven88


Steven88
tag

Sziasztok
Tulajdonosa lettem 1 A4 tech 710bk egérnek. Azt szeretném kérdezni, hogy betudom e valahogy állítani 3x fire gombot, hogy célzás/zoom-olás közben is működjön?
Na meg nekem még vadi új ez a makrózás dolog, hogyan érdemes beállítani, vagy ez egyén függő?

(#20334) WolfheartGR válasza Steven88 (#20333) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A makrózás teljesen egyén és játékfüggő.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#20335) jaffa 2843 válasza Steven88 (#20333) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Sokkal többet profitálsz abból, ha nem makrózgatsz, hanem megtanulsz rendesen lőni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#20336) Dictator^


Dictator^
veterán

üdv.
félig offként, valaki vásárolt mostanság a lomex-ben?
d2f-01f mikrókapcsoló kéne ms1.1a-hoz, ha nincs raktáron adnak 3-6dbot is?
/utolsó emailbe abban maradtam velük, hogyha érkezik a raktárba rámírnak, azóta is írnak/
/és remélem a csere nem egy túl bonyolult dolog, esetleg valakinek valami leírás képekkel, vagy videóval, van? :)/

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#20337) jaffa 2843 válasza Dictator^ (#20336) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Amikor én rendeltem akkor se volt raktáron csak 5db. Viszont elég gyorsan beszerezték őket, talán 2-3 munkanap telt el. Nekem felajánlották, hogy kisebb mennyiséget is kiszálíltanak, de inkább kivártam azt a pár napot.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#20338) Dictator^ válasza jaffa 2843 (#20337) üzenetére


Dictator^
veterán

Be is mennék érte személyesen, akkor van esély, hogy csak pár darabot veszek?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#20339) jaffa 2843 válasza Dictator^ (#20338) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Szerintem simán. Csak a webshopos rendelés limit az a 2ezer Ft.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#20340) whatnot válasza Synthwave (#20325) üzenetére


whatnot
őstag

Milyen kábelt és honnan?

(#20341) deadelon válasza Steven88 (#20333) üzenetére


deadelon
aktív tag

egy makróval kiválthatsz a billentyűzeten akár több gomb egyidejű vagy egymás utáni lenyomását is egy egérgombbal.nem tudom mi köze a pontos célzáshoz hisz nem csak lövöldözős játékok vannak.persze ha a kérdés arra irányult hogy egy adott játékon belül hogyan érdemes beállítani az már teljesen rajtad függ.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#20342) jaffa 2843 válasza whatnot (#20340) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Pl ilyet

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#20343) whatnot válasza jaffa 2843 (#20342) üzenetére


whatnot
őstag

Innen a legegyszerűbb? Nem gond berendelnem, csak mire megérkezik...

(#20344) whatnot válasza whatnot (#20343) üzenetére


whatnot
őstag

Gugli magyar találatot nem nagyon adott, úh. berendeltem.
Max. bukok egy ezrest.

(#20345) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Hali.
Eredetileg egy A4tech x7 f5-t szerettem volna venni, de közben már kikerült a forgalomból.
Tudnatok ajánlani egy hasonló tudású egeret mondjuk olyan 5-6e Ft-s árkategóriában?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20346) jaffa 2843 válasza whatnot (#20344) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Bukni biztos nem fogsz.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#20347) ng0ofy válasza ReFleXx (#20345) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Első hsz-t olvasd át. a4tech x7-x750 iponban volt nemrég. Egyébként pedig jobban jársz egy steelseries ikari optical-al.

[ Szerkesztve ]

(#20348) Synthwave válasza ng0ofy (#20347) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha el is fogyott a 750-es, nem nagy veszteség.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#20349) ReFleXx válasza ng0ofy (#20347) üzenetére


ReFleXx
addikt

Elolvastam, de nem lettem sokkal okosabb, mert makrós egerekről nem sok infót talaltam.
Igazából nekem egy ~10éves Microsoft InteliMouse Optical 1.1A-m van amivel az első hszben taglalt nyűgje mellett semmi bajom nincs (csúszós-besárgult muanyag, nyekergő oldalgombok, kikönnyült görgő), tökéletesen teszi a dolgát, jók a mikrokapcsolok, nem kopott el a talp, nem tört el a vezetéke.

Viszont ez makró szkriptezhető gomb dolog felkeltette az érdeklődésem, annó 10éve nem emlékszem, hogy lett volna ilyen feature egereknél, viszont tudnám mire használni ezt az opciót.

Mi a véleményetek erről az egérről?

a4tech xl750bh

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#20350) jaffa 2843 válasza ReFleXx (#20349) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

"Mi a véleményetek erről az egérről?"

Óriási viszalépés lenne.

Mihez kell a makró funkció? Autohotkey nevezetű programmal érdemes lenne megpróbálkozni. (bár a legtöbb fps játékban tiltott a makró használata, és személy szerint annyira lenézem azokat akik ilyet használnak FPS-ben, hogy csak na)

De ha esetleg megválnál az 1.1-től, szívesen elfogadom akár ingyért is. :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.