Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) jaffa 2843 válasza drtimot (#20449) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ezt én is tanusíthatom. A G1 és MX310 halkabb és valamivel puhább is mint a WMO. (mondjuk én akkor szeretem ha kicsit kemény :D )

(#20450) deatom

Én is tőle vettem és valóban 5-6 munkanap volt a posta.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#20452) execute93 válasza nyunyu (#20444) üzenetére


execute93
őstag

Köszönöm. Kipróbálom ma ezt a celluxos dolgot. Igen, picit lifeg. Meg mintha kicsit akadna is, de minimálisan. Van ilyen, hogy egyik napról a másikra "elromlik"? Ezt a jobb egérgombbal is megpróbáltam, ott nincs ilyen. Ott egyből sikerül lenyomni. Nincs ilyen köztes állapot.

:R

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#20453) scream


scream
veterán

Nekem volna egy MX-518-am, viszont az egyik mikrokapcsoló meghalt.

Érdemes kicserélni/kicseréltetni? Ha igen akkor mire (és hol) ?

(#20454) ng0ofy válasza scream (#20453) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Első hsz. leges-leg vége. Az utolsó bekezdésben ott van a bolt linkje is, hogy találsz olcsón ;)

A windows 8 "izél" a gyorsítással... MarkC féle win8-ra való mousefix van fent, de ha valami új programot telepítek az egér megbolondul és újra kell telepítenem a mousefixet (újraindítani a gépet ráadásul). Van valakinek valami bevált megoldása?

Aki játszik counter strike 1.6-al és sikerült megcsinálni az egeret, hogy rendesen forogjon az update után írjon nekem praktikákat!

[ Szerkesztve ]

(#20455) chosa91


chosa91
aktív tag

Igazándiból nem ide kéne posztolnom, de mégis ide teszem azt, mert nem tudom hol-máshol találhatnék korrekten válaszra.

Saitek Cyborg R.A.T. 9-esem van és a gondom a következő: előre/hátra görgőzésnél, hiába haladok azonos irányba, a görgő egy bizonyos részénél mindig az ellenkezőbe ugrik egyet, majd vissza 2-t.
Érthetőbben: görgőzők le egy oldalon és sűrűn tapasztalom az oda vissza ugrálást 2 pont között.

Megoldásra/javításra várok építő jellegű javaslatokat, esetleg linket, hogy "how to disassembly", mivel én nem találtam még. Egyáltalán szükséges-e szétszedni, vagy egyéb módon is orvosolható a probléma?

"Find something boring, and make it funny!"

(#20456) kungzi


kungzi
veterán

(#20457) scream válasza Synthwave (#20447) üzenetére


scream
veterán

És ha kicsit kibővíteném a keretet 7-8ezer forintra ?

Akkor G400 ? Vagy inkább javítsam/tassam meg a régi MX-518amat, aminek a külseje már kopottas, és le van halva a jobb gomb mikrokapcsolója ? Ha cserélem a kapcsolót érdemes mind az 5öt cserélni benne ?

(#20458) Arkennys


Arkennys
addikt

Sziasztok. Hamarosan elérhetővé válik a számomra ismerős által garanciálisan, használatlan állapotban egy ilyen egér, ha belemegyek a dologba, eléggé kedvező áron (4500-4800 forint közti tartomány). Gondoltam, a fizetés megérkeztéig megkérdezem itt: van valakinek konkrét tapasztalata vele?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#20459) Arkennys válasza Arkennys (#20458) üzenetére


Arkennys
addikt

Báh, itthoni net...nem tette be a linket. Erről lenne szó. (link)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#20460) hunace válasza Arkennys (#20459) üzenetére


hunace
tag

tapasztalatom nincs ehhez de ránézésre egy jó nagy gagyi parasztvakításnak tűnik

(#20461) Arkennys válasza hunace (#20460) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, azért várok még véleményeket :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#20462) deadelon válasza hunace (#20460) üzenetére


deadelon
aktív tag

ezt hogyan állapítottad meg ránézésre?és azért az ára 5 [link] ezer forint körül van optikai változatban amihez még hitelt sem kell felvenni.

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#20463) 2o1i


2o1i
senior tag

Vettem egy Logitech G9x egeret.
Az mennyire elfogadható, hogy a jobb és bal klikknek eltérő a hangja?
Kicsit zavar a dolog, mivel eddig egy G5-öt használtam és annak semmi ilyen "gondja" nem volt.

(#20464) Synthwave válasza deadelon (#20462) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem nem volt nehéz.
Ránézésre komolytalan giccsparádé (oké, ez szubjektív), belsőre is gondolom hozza a Gagyibájt minőséget; "6000dpi Advanced Gaming Laser Sensor" egy 6 ezer forintos modellben - szerintem könnyen elképzelhető, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#20465) Prison85 válasza Synthwave (#20464) üzenetére


Prison85
senior tag

[link] - Avago 9500 -as szenzorral szerelik. Ha minden igaz ugyanez található az SS Sensei Raw -ban is, ami az első hsz -ben szerepel opcionálisan ajánlott lézeres egérként. Bizonyára pontosabb, mint a méregdrága Philips Dual szenzoros méregdrága kütyük, de a 9500-nál elég magas a LOD, ahogy hallottam és olvastam.

Szum: 5k -t szerintem megér (főleg, hogy vadonatúj) :U

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#20466) Synthwave válasza Prison85 (#20465) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

9500-ösből is van A és S, de igazából a firmware és a lencse a lényeg, szóval ez így tulajdonképpen semmit nem jelent - azon kívül, hogy bizton tudhatjuk, hogy a szenzornak van ~5%-os felületfüggetlen pozitív gyorsulása.

Az tuti, hogy az életben nem adnék 5 ezret egy ilyenért. De 4-et se. (Amúgy árgépen ~6,5k.)

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#20467) deadelon válasza Synthwave (#20466) üzenetére


deadelon
aktív tag

amiért te nem adnál egy büdös fityinget lehet mások nagy megelégedéssel használják.én pl az ms 3.0 ért nem adnék 50 forintot se hiába olyan pontos mint stallone a rambó 4 ben.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#20468) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Üdv Mindenkinek! Sikeresen szert tettem egy Logitech G400-as egérre az itt olvasottak alapján. Úgy emlékszem, hogy valamikor az is volt ajánlva, hogy nem érdemes feltenni a programját hanem csak sima egérként használni. Erre jól emlékszem vagy nagy badarság?
Illetve tudom, hogy van pad-os topic, de kimondottan ehhez az egérhez van e valamilyen ajánlás alá. Én az 1. hsz. alapján ezt néztem ki [link].
Nekem elég az S vagy M-es méret (nincs több helyem). Illetve van e ennél jobb ajánlás max 5k-ig. Ebay nem jöhet szóba, szóval magyar beszerzés kell. Válaszokat előre is köszönöm.

(#20469) Synthwave válasza deadelon (#20467) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért egy 3.0-át Gigabyte-hoz hasonlítani blaszfémia.
Amúgy a 3.0 annak ellenére, hogy (nekem) kényelmes, hosszútávon nem használnám a kezem miatt; egyszerűen nem bírja a súlyt és a méretet. Anno, amikor még nem volt RSI-m, használtam egy ideig és szerettem. A mostani ingyen került hozzám, de ezek az Explorer-ek tipikusan azok az egerek, amiket az ember már csak a vitrin kedvéért is megvesz.

Nem a forma miatt nem adnék érte egy fityinget se (oké, amiatt se, de nem ez a lényeg).

Roccat-okat, sőt még az annál is dzsunkább darabokat is sokan használják "megelégedéssel" (hiába, no, szerény igények :) ) - attól még nem lesznek jó darabok. Lábbusz után a Zastava is Cadillac.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#20470) Arkennys válasza Synthwave (#20469) üzenetére


Arkennys
addikt

Nekem annyi lenne a lényeg, hogy ilyesmi árkategóriában legyen, és használni tudjam játékra is. A 6000 dpi meg nekem lényegtelen. Elégséges 2000 mondjuk, bőven. Mivel nem csak csuklóból indított hangyamozdulatokkal játszom, már a 2000 is majdnem sok, de annyi max azért belefér. Gigabyte egerekkel kapcsolatban szervizben dolgozó ismerős azt mondta, jó tapasztalatai vannak, hulladékra meg csak nem jár két év garancia, nem? Nekem nem hiperszuper egér kell, hanem olyan ami emberi áron teszi a feladatát. Ez formára jónak tűnik, mivel nagyobb kezem van, és fogásra-formára nekem illeszkedőnek tűnik. Sajnos nincs tizen x ezrem egérre. Mint mondtam, nem árgépről szedtem az árat, nem üzletből lesz, viszont két év garancia, bontatlan dobozosan megkapom amennyiért írtam, 4500-4800 közt, az még megegyezés kérdését képezi. Extra igényem nincs annyira, csak hogy fogása jó legyen, pontossága tűrhető legyen, és némi változtatható DPI-t nem bánnék. Ennyi nagyjából. Nem vagyok olyan vérprofi, mint te, de ilyen lesújtó lehulladékozást azért nem vártam. :)

Prison85 és daedelon fórumtárs véleményezését köszönöm, akkor végülis pozitív irányba billen eddig a mérleg vételt illetően. Azért még ide idenézek, hátha lesz egyéb HSZ is az ügyben.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#20471) strabowsky válasza GeriCool (#20468) üzenetére


strabowsky
tag

Teljesen jó az a pad hozzá, Én is azzal használtam és tökéletes :)

(#20472) GeriCool válasza strabowsky (#20471) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Thx! :R

(#20473) ati15


ati15
csendes tag

Hellosztok!
Roccat Lua-rol mit gondoltok,jo az erzekeloje? Cs 1.6-ra keresnék lehető legjobb kaphato egeret . Kb. 10 000 FT-ig de nem baj ha olcsobb :P

(#20474) drtimot válasza ati15 (#20473) üzenetére


drtimot
aktív tag

Az érzékelője tűrhető, elvileg ugyanaz az A3050 van benne, mint például egy CM Xornetben, ugyanakkor ha tényleg komoly szenzort keresel, jobban jársz az első hozzászólásban (olvastad?) ajánlott egerekkel.

(De nem csak szenzorban, hanem általános minőségben is jobbat kapsz, mint egy Roccat, ha onnan választasz)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#20475) ati15 válasza drtimot (#20474) üzenetére


ati15
csendes tag

Igen olvastam, és nem tudok donteni , amit kineztem azok kozul az logitech g400 , steelseries ikari, vagy a kana, de neztem es pl. az ikari az 6500 FPSes a kana az csak 3500, a g400 neg 5800. Most ez mennyit szamit?,mert elso hozzaszolasban idezem "Minél magasabb ez az érték, annál pontosabban érzékeli a szenzor az elmozdulást, annál finomabb a trajektória-követés."

(#20476) slayer93


slayer93
tag

Sziasztok. :D

Egy általános felhasználásra szeretnék egy vezeték nélküli egeret vásárolni.
A keret az 5000 Forint lenne. A bolt az jó lenne ha az edigital vagy valamely debreceni bolt lenne, mert onnan nem kell házhoz szállításért fizetnem. :D
Fontos lenne a megbízhatóság és lehetőleg 2-3 év garancia. Extra ként maximum egy előre-vissza lapozó gombpáros lenne.
Márkában én a Logitech-ben bízom a legjobban, de ha van bármely más jó akkor várom szeretettel. :D

A legelső hsz-t nem olvastam el, mert baromi hosszú :O

Előre is köszönöm a válaszokat :R
Márk

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#20477) ati15


ati15
csendes tag

kana helyett a kinzu v2-re gondoltam bocsi :P (Ja es ez a CM Xomet az milyen ?)

[ Szerkesztve ]

(#20478) drtimot válasza ati15 (#20477) üzenetére


drtimot
aktív tag

Az FPS önmagában még nem minden. Az első hozzászólás ennél azért kicsit komplexebb :)

A Kinzu v2. felejtős. Az Ikari jó lehet (csak az optical!), de manapság nagyon drágán adják (pár hónapja 6000 forintért lehetett kapni, most meg 15-20 ezreket kérnek érte, wtf..), és ha nagyon alacsony érzékenységen játszol, azért ki lehe akasztani a szenzorát állítólag. Szerintem a három közül a G400 a legjobb, kompromisszummentes megoldás - feltéve, hogy kényelmes neked a fogása.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#20479) ati15 válasza drtimot (#20478) üzenetére


ati15
csendes tag

Kosz, ertem, csak azert kerdeztem mert tobbiben kb ugyanazok a tulajdonsagaik, csak FPS-ben van jelentos kulonbseg, de akkor ezekszerint az ikari javara az a plusz 700 nem sokat szamit :)
Ja vagy egyebkent a kinzu v2 az miert felejtos hisz ugyanaz fullra mint a kana nem ?

[ Szerkesztve ]

(#20480) nyunyu válasza slayer93 (#20476) üzenetére


nyunyu
félisten

Votma', alig 50 hozzaszolassal korabban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20481) drtimot válasza ati15 (#20479) üzenetére


drtimot
aktív tag

Elvileg tényleg hasonló a Kanához, nem is tudom pontosan, mi a különbség a szenzorok között (egy H betű :-p), de a Kana is csak az utóbbi időben került be az ajánlottak közé, és akkor is csak egy adott firmware verziótól felfelé, nagyon specifikus beállítások mellett. (Mint látod, a legtöbb ajánlott egérnél nincsenek ilyen megkötések)
Ha ilyen dpi tartományban használod az egeret, akkor jó lehet az is, de én akkor is maradnék a G400-nál.(főleg, hogy itthon újonnan 3k-val olcsóbb, mint egy Kinzu)

Továbbá fontos megemlíteni, hogy két teljesen különböző méretű és fogású egérről van szó (én pl. Mx518-hoz (G400 méret) vagyok szokva, és a Kinzutól szabályosan görcsölt a kezem). Mindenekelőtt olyan egeret válassz, ami neked kényelmes.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#20482) deadelon válasza ati15 (#20479) üzenetére


deadelon
aktív tag

már értem.hiszen ezt olvastad az árgépen:"A 3600DPI mindenre elég a Conter-Strike világban. Jó példa erre az SK Gaming és FNATIC klán. Kinzu-val lettek v ...."szerintem vedd meg és te leszel a legjobb!ezt elhiheted.én mostanában olyan cipőben focizok mint lionel messi és azóta sokkal több gólt lövök!?

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#20483) ati15 válasza drtimot (#20481) üzenetére


ati15
csendes tag

Nagyon koszi mindent, en is a nagyobb egereket szeretem , azt hiszem nemsoka egy boldog tulaja leszek egy G400-nak :D

(#20484) WolfheartGR válasza drtimot (#20478) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kérném a releváns cikket vagy hozzászólást mert az Ikarit sosem sikerült kiakasztanom. Sőt. Számomra No. 1.!

...sszameg, hogy nem vettem párat mikor olcsó volt... :W

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#20485) Arkennys


Arkennys
addikt

Valakinek esetleg ERRE még véleménye akadna?

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#20486) drtimot válasza WolfheartGR (#20484) üzenetére


drtimot
aktív tag

Húúú... összekevertem a Naos3200-zal (mégiscsak ugyanaz a szenzor), pont a veled történt üzenetváltás "alapján" :W
Megkövetem magam, nem szó semmi az Ikari optical ellen - csak az aktuális ára -, bocsánat!
én is pont akkor határoztam el, hogy veszek egyet, amikor elfogytak a készletek ...

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#20487) ati15 válasza drtimot (#20486) üzenetére


ati15
csendes tag

Hat mondjuk 12k-ert tudom beszerezni annyiert akkor megeri ? :P

(#20488) WolfheartGR válasza drtimot (#20486) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Naos-ért nagyon kár. Frankón kényelmes volt a cucc. Nagyon bíztam benne. :(
Bele kéne biggyeszteni valami értelmes egér belét, simán átvehetné az Ikari helyét, mivel nagyobb nála, jobban kiöltötte a tenyerem kényelmes volt nagyon.

ati15: G400. Az a forma sokkal több embernek kézreál mint az Ikari. Bátrabban ajánlható szerintem.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#20489) drtimot válasza ati15 (#20487) üzenetére


drtimot
aktív tag

Azok után, hogy hetekig árulták több boltban 6000 forintért, én már csak elvből sem adnék érte 12-t sem.
De az ár egy szubjektív kérdés, neked kell eldöntened, számodra mennyit ér.

Ha objektív próbálok lenni, egy 12 ezres Ikarinál még mindig sokkal jobb vétel egy 8,5 ezres G400. (Hiszen semmilyen objektív mutatóban nem rosszabb egér)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#20490) Drótszamár válasza =Mentor= (#19281) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az én Logitech M500-as egerem 1,5 év után pont ugyan így ment tönkre. 2-3x kattint, nem lehet kijelölni hosszabb szöveget.

Szerintem ez valami tipus hiba lehet. Nálam 2 év a gari, most tesztelik az Auchan szervizben. Remélem visszaadják a pénzt majd. Kicsi sajnálom, szerettem a "turbó" görgetést.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#20491) WolfheartGR válasza Drótszamár (#20490) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Több mint valószínű, hogy a gyenge minőségű mikrokapcsoló bemondta az unalmast.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#20492) Drótszamár válasza WolfheartGR (#20491) üzenetére


Drótszamár
őstag

Valószínű. Ha finoman nyomtam, akkor kb félúton változott egy picit az ellenállás, és ekkor jött a 2. kattintás. Erőből nyomva még működött rendesen, de azért ez így sokat rontott a felhasználói élményen...

Ja és pont azért vettem "drágább" egeret, mert előtte az összes 2000 Ft-os szutyokban tönkrement a gomb 1,5 év alatt. :(((

Most átmenetileg vettem egy "noname" HP egeret a következőn még törpölök.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#20493) slayer93 válasza Drótszamár (#20492) üzenetére


slayer93
tag

A logitech M185 és a M235 között mi a különbség? Első blikkre csak a külső. Ez indokolná a +1000 Ft-s árat? :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#20494) nyunyu válasza slayer93 (#20493) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezen a hiperolcso szinten csak a meret+forma valtozik, muszaki tartalom kb. ugyanaz: 2 gomb+nem dontheto gorgo, szimpla Nano vevo.

Mokas az, hogy az M185 nagyobb, mint az M235/315, viszont nem kaphato olyan vidam szinekben, csak az unalmas szurke+fekete komboban.

Jeee, amerikai beallitasokkal M315-nek hirdetik azt az egeret, amit barmelyik europai beallitassal M235-nek.
Lasd meg M90/M100, amit az usakoknal M100/M110-nek hivnak.

Mondjuk az jo kerdes, miert nem birnak egy egeret globalisan ugyanugy hivni?
Vegkepp off: nyilvan a Logicool feliratu japan egereiket leszamitva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20495) slayer93 válasza nyunyu (#20494) üzenetére


slayer93
tag

Rendben. :D

Köszönöm szépen :R

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#20496) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Most vett Logitech G400-as egeremet 2-3 napja használom. Sajna nekem nem annyira jött be. Túl nagynak bizonyul (nem volt módom kipróbálni). Még azért 1-2 hétig próbálgatom hátha. Érdeklődnék, hogy helyette van e esetleg ajánlás ami kisebb (most M90 van). Ez megfelelt méretileg és fogásilag is. Én megmondom őszintén, hogy sok különbséget nem vettem észre (lehet kövezni). Talán egy picivel pontosabb. Illetve a nejem miatt a dpi állítás nagyon bejön. Szóval van e esetleg ajánlás helyette. Általános használat, grafikai programok és játékra kellene. Előre is köszönöm.

(#20497) deadelon válasza GeriCool (#20496) üzenetére


deadelon
aktív tag

nem biztos hogy túl nagy lehet csak a formája nem jó.nekem pl a fight mouse elite fogása jön be a legjobban annak ellenére hogy kis kezem van ez meg egy aránylag nagy egér. de nagyjából hasonló kialakítású a mionix naos 3200,v 5000 páros.ezek mind kisujjtámaszosak és szerintem hihetetlen kényelmesek.valami hasonló egeret kéne kipróbálnod.persze mondani könnyű mivel nincs rá lehetőséged.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#20498) drtimot válasza deadelon (#20497) üzenetére


drtimot
aktív tag

Ha nagy volt a G400, én nem ajánlanám a Naos szériát, azok a maguk módján még nagyobbak.

A legjobb az lenne, ha ki tudnál próbálni pár kisebb egeret az első hozzászólásban ajánlottak közül. Razer Abyssus, Salmosa vagy mondjuk SS Kinzu. Abyssusokat kifejezetten olcsón lehet manapság találni. (Ebay vagy apró)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#20499) deadelon válasza drtimot (#20498) üzenetére


deadelon
aktív tag

lehet félreértettem valamit de az m90 amiről váltana tele van egy valag gombbal,már ha a corsair m90 ről van szó?a felsorolt egereid mind 2 gombosak +görgő,nekem tök mindegy de ez neki megfelel?15 gombról vissza 2 re?de mint írtam szerintem a forma lényegesebb a méretnél,persze ha nő lennék másképp gondolnám.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#20500) Prison85 válasza drtimot (#20498) üzenetére


Prison85
senior tag

NAOS-t? Na nee :DDD Nem is lehet egy lapon említeni a G400-zal. Anyaghasználatban jobb, már ami maga a fogási felületet érinti. DE! A LOD magasabb, a szenzor pontatlanabb, a gombok lötyökősek, a mérete lényegesen nagyobb (bár laposabb) és a belső értékek is hagynak némi kívánnivalót maguk után. Az pl nálam nem természetes, hogy 1 év aktív használat alatt úgy döntött a bal klikk, hogy többé nem látja el a feladatát. Gondoltuk mikrokapcsoló csere. Elvittük a jól bevált szakihoz, aki mondta, hogy ez bizony komolyabb probléma: elfáradt a nyák és elrepedt. Javíthatatlan, jó lesz dísznek.

Inkább megnézném a fekete színű SS KANA-t, ami valóban szerepel az ajánlott egerek listáján. DPI állítás, oldalsó gombok és a fehérrel szemben a fekete nem fényes anyaghasználatú, hanám csúszásmentes (mint a G400). Ha jól tudom az SS-ek amúgy is laposabbak a legtöbb konkurens modellnél. A G400 -nak talán épp a púpos formája lehet kényelmetlen néhány felhasználó számára (szubjektív vélemény).

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.