Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) whYz válasza Synthwave (#21597) üzenetére


whYz
addikt

Hat mi mastol lenne high end? :D
A hasznos ujitasokat mar jopar eve ellottek, most mar csak az aprobb rancfelvarrasokert es a miliard cpi-ert kell annyit fizetni...

(#21602) Synthwave válasza whYz (#21601) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerencsére nem "kell".

Synapse-val meg csak visszafelé haladunk a retardáltságba.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#21603) norbi0604 válasza Synthwave (#21599) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Kösz szépen, asszem egy MX310-et be is újítok ebay-ről- :R

(#21604) jaffa 2843 válasza norbi0604 (#21603) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Én tőle vettem. Ebay viszonylatban átkozott gyors volt a posta. (5-6 munkanap)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21605) petisubaru válasza whYz (#21596) üzenetére


petisubaru
tag

Köszönöm a segítséget.

(#21606) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Sziasztok!

Új egeret vennék, igazából nézelődtem, de nem nagyon találtam minden szempontból szimpatikusat.
Fő szempontok:

-Lézer
-Claw-grip-es kézbe lenne
-leginkább fps-re
-egy-két makrógomb
-megfizethető, max 7-8k-s ár

Logit néztem, CM-et, ezek közül valami ami jó lenne de elkerülte a figyelmem?

válaszokat előre is köszi:

András

[ Szerkesztve ]

(#21607) jaffa 2843 válasza Bandi995 (#21606) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Összefoglaló kinyitása ▼ :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21608) NY124 válasza Synthwave (#21600) üzenetére


NY124
tag

@[oWn]f4te:
Szerintem a Synapse-on kívűl nem igazán szól ellene semmi. A mérete és a súlya ugyanannyi mint az eddigi Deathaddereknek, a további adatok pedig bíztatóak.

@Bandi995:
"Fő szempontok: -Lézer"

Hogymivan? o_O

[ Szerkesztve ]

(#21609) whYz válasza Bandi995 (#21606) üzenetére


whYz
addikt

Miert olyan fontos, hogy lezeres legyen? En lezeresbol a sensei raw-ot ajanlom, de azt nem kapod meg 7k-bol...

(#21610) Synthwave válasza NY124 (#21608) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Szerintem a Synapse-on kívűl nem igazán szól ellene semmi."

Éppen elég az - nekem legalábbis.

A drivermentesség híve vagyok, de alapból sem szimpatikus ez az üzleti modell.

"A mérete és a súlya ugyanannyi mint az eddigi Deathaddereknek"

Ez az. Ugyanolyan féltégla.: )

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#21611) Phoenix1986


Phoenix1986
csendes tag

Udv mindenkinek

A segitsegeteket kernem, mert elakadtam. Jelenleg egy Labtec laser egeret nyuzok lassan 6 eve problemamentesen, de mostanaban az uj konfiggal elkezdett szenvedni (random disconnect,stb).

A kirteriumok:
- hasonlo forma (palm grip)
- mindket oldalan legyen gomb
- csendes kattintas
- vezetekes
- lehetoleg legyen szabadon futo gorgoje, de nem muszaj

Amivel szemeztem a logitech g500s, de az hangos plusz nincs a jobb oldalan gomb.

Elore is koszi,

Phoenix

(#21612) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

trust gxt-14s mennyibe kerül újan?

(#21613) jaffa 2843 válasza Mr. Erikszon (#21612) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Fórumra hh tudsz írni? :W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21614) Synthwave válasza Mr. Erikszon (#21612) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Többe, mint amennyit ér.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#21615) WolfheartGR válasza jaffa 2843 (#21613) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Az még komoly, hogy internetszerte híresen szar egérről kérdez...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21616) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Hali ! Max 10k ért mi a best buy egér manapság ? G400at néztem ki de ha van jobb akkor ne kíméljetek . :)
Leginkább mmokat tolok bár van ami fps harcrendszerrel megy szóval nem árt ha gyors és pontos . :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#21617) stefyY válasza Szőrös  (#21616) üzenetére


stefyY
őstag

Nem igazán hinném, hogy van... :))

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#21618) Szőrös  válasza stefyY (#21617) üzenetére


Szőrös 
veterán

Akkor nem tévedtem , azért köszi :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#21619) petisubaru


petisubaru
tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne megbízhatóság szempontjából ( élettartam ) Logitech vagy Razer? Elég sokaknál látom külföldi fórumon, hogy a razernél különböző problémák vetődnek fel. A logitech-be még nem csalódtam, a Razer-t meg nem ismerem annyira.

(#21620) szekra


szekra
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy jó egeret notebookhoz? Igazából csak alap dolgokra kellene (net, ms office, néha egy kis játék (pl. dota2). Maximum egy 5 ezret szánnék rá, nem tudom, hogy ebből kijön-e valami megbízható kis rágcsáló.

(#21621) jaffa 2843 válasza szekra (#21620) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha "notebook méretű" egér érdekel, akkor Razer Salmosa Pro-gaming edition-t tudnám ajánlani.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21622) NY124 válasza petisubaru (#21619) üzenetére


NY124
tag

Igazából mindkettő rendkívül megbízható márka. Hogy nálad pont melyik fog tönkremenni az a szerencsén múlik. Az egyik ismerősömnek már nagyjából 8 éve megvan a Razer Copperheadje és az égvilágon semmi baj nem volt vele. Az MX518 is simán megélt annyit ha az ember vigyázott rá. Arról tanácsot adni, hogy melyikben bízz meg elég nehéz ha ilyen szempontból nézzük. :)

[ Szerkesztve ]

(#21623) NY124 válasza Szőrös  (#21616) üzenetére


NY124
tag

Habár szerintem is a G400 a legjobb választás azért írok egy pár sort a konkurenciáról is. Érdemes azért körülnézni hogy mit kínálnak más gyártók hasonló árkategóriában.
-Logitech G500 (lézer)
-Razer Deathadder (2013 és az elődje, optikai)
-Steelseries Sensei RAW (lézer)
-Zowie AM (optikai)

[ Szerkesztve ]

(#21624) petisubaru válasza NY124 (#21622) üzenetére


petisubaru
tag

köszi :R

(#21625) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdvözlök mindenkit!

Hadd ne kelljen végignéznem az összes ajánlott egeret valamint az első hozzászólás sem éppen mai darab és még kevésbé van kedvem végignézni közel 25.000 hozzászólást! Remélem megérti ezt mindenki! :B

A kérdésem annyi lenne, hogy milyen egeret ajánlanátok nekem!
Grafikai, 3D-s munkákhoz kellene legfőképp, mivel játszani maximum 1órát szoktam, ha esetleg elgurul valami 5órát ( nagyon ritka), szóval gamer egereket gondolom kilőhetjük. Nincs szükségem plusz 5.000.000 gombra. Nekem bőven megteszi a bal-jobb-középső gomb + le-fel görgő. Nincs szükségem súlyokra sem. Vezetékes legyen. Árba sem szeretném igazán hanyatt verni magam tehát 10.000 alatt, ha lehetne (5000 alatt lenne a legjobb) és még ezért is fáj a szívem! Használttal is kiegyezek, ha ép! Nincs más mód és csak a felett tud ajánlani nekem bárki egeret azt meggondolom. Meguntam a 800-1500ft-os egerek folyamatos gyilkolását. Bajom nem volt velük ugyanúgy tudtam precízen dolgozni mindel, de most már ideje váltanom jobbra úgy vélem. (+ meghalt megint egy 800ft-os...a görgője, ami 3Ds Max-nél iszonyúan idegesítő és időt nem kímélő feladat a működtetése így :O :W ) Biztos nagy különbség van 800dpi (talán sokat is mondtam) és 5600dpi között!
Tanácstalan vagyok! Több órán talán napon át kellene olvasnom, hogy felzárkózzak 'egértan'-ilag, mert köpn-nyelni nem tudok a témával kapcsolatban. (Oké, az első hozzászólás azért segített.)

Remélem valaki tud ajánlani számomra egeret!
A segítséget előre is köszönöm!

HUN_Thorpedo

(#21626) NY124 válasza szabog4 (#21625) üzenetére


NY124
tag

Az első hozzászólás teljesen naprakész. :)

(#21627) jaffa 2843 válasza szabog4 (#21625) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Látom Vader-nél már csak a lustaság nagyobb úr...

MX310
G1
Salmosa "mini"
X710
WMO

Apróról:
Salmosa "mini"
DB Plasma

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21628) kanzel


kanzel
csendes tag

Hi!
Szeretnék egy új gamer egeret. Ami számít az a gombok száma :). Egy razer naga hex-et néztem ki, de drága, ennyi pénzt nem ér meg egy egér, ezért szeretném kikérni a véleményetek, vmi hasonlót, vagy kevesebb gombbal rendelkezőt tudnátok e ajánlani.
Max. 15K-ért? :)
Előre köszönöm.
Üdv

(#21629) NY124 válasza kanzel (#21628) üzenetére


NY124
tag

Ha tényleg annyira fontos hogy az átlagos 3 alap és 2 baloldali gombon kívül még legyenek extra gombok akkor ott van a SteelSeries Sensei RAW aminek még a jobboldalán is található 2 extra gomb. De majd mindjárt jön valami nálam okosabb emberke és ad bővebb tanácsot, még én sem vagyok profi. Meg azért nem csak a gombok számítanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#21630) drzozo válasza NY124 (#21626) üzenetére


drzozo
senior tag

Ezt így kijelenteni azért erős túlzás. Kapásból kettőt már nem is lehet kapni a Razerek közül. Max használtan.

(#21631) NY124 válasza drzozo (#21630) üzenetére


NY124
tag

És ki írta, hogy olyan egerek vannak ott amelyek mindegyikét meg lehet vásárolni újonnan?
"Az ajánlott egerek listája" azaz a manapság beszerezhető (bármilyen úton) jó egereket sorolja fel. Vannak a listában egerek amelyek olyan matuzsálemek, hogy még a használt rágcsálók között is vadászni kell őket. Ettől függetlenül mind remek eszköz és ha beszerzel egyet közülük nem jársz velük rosszul.
Abban viszont egyetértek, hogy a lista nem tökéletes. Van benne 1-2 elírás/hiba és én még hozzácsapnék pár patkányt. :P

[ Szerkesztve ]

(#21632) WolfheartGR válasza drzozo (#21630) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem kapni újonnan. És?
Uccsó frissítés óta nem sok egér jött ki. Abból meg még kevesebb lett tesztelve, vagy van róla meghatározó infó.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21633) drzozo válasza WolfheartGR (#21632) üzenetére


drzozo
senior tag

Akkor remélem szívesen ajánlod a leharcolt, agyonkopott, használt Razer Diamondback-eket azoknak az embereknek, akik max. 10 ezer forintért szeretnének egeret vásárolni (mert ugye az emberek 98%-a új egérért jön ide, a maradék 2% pedig a használt, de azonnallekellcsapnirábestbuy termékekért). Úgy tűnik ezek szerint a naprakész szó jelentése eltérő tartalommal bír nálunk.

Halott a vita, értem én, hogy ajánlott, de akkor aki új egeret szeretne venni, annak ne törjetek botot a hátán, amiért átugorja az első hozzászólást.

A tesztről pedig annyit, hogy maximum magyar nincs, a külföldi portálok és fórumok hemzsegnek a review-któl.

[ Szerkesztve ]

(#21634) WolfheartGR válasza drzozo (#21633) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Azért van az ott, hogy el legyen olvasva. Aki nem olvassa el az bizony oda lesz küldve olvasgatni.
Előbb ajánlok egy akár használt 518-at is mint teszem azt egy A4tech-et, vagy egy Trust-Gigabyte hulladékot. Bőven van kapható egér benne. Nem értem mi a problémád. Meg nem is vitatkozok veled. Próbálom megérteni mi nem tetszik.

Az NEM MEGHATÁROZÓ, hogy egynémely oldal milyen marhaságokat hord össze. Az nem teszt. Csak marketing faszság. Java része azt sem tudja mit tesztel, mit kellene keresnie. Meg aztán láttam én már olyant magyar tesztoldalon, hogy az egészet az egér adatlapjából írták meg...

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21635) drzozo válasza WolfheartGR (#21634) üzenetére


drzozo
senior tag

Igen, bőven kaphatóak még nagy részük, nem néztem végig az összeset, csak hirtelen mondtam kettőt kapásból, amik már tuti fix nem. A 518 pont rossz példa, mert azt még mindig be tudod szerezni újonnan. Egyébként nincs problémám, de a naprakész szóval jellemezni badarság. Részben naprakész. Úgy talán. De ha már azért van ott, hogy olvassák -ahogyan te mondtad-, akkor legyen már frissítve is. Egy "nem kapható" felirat nem okozhat akkora problémát. Így legalább a szerencsétlen vevő is tudja, hogy ezt maximum használtan tudja megvenni és nem kell 40 ajánlott egeret végignéznie a googleben.

A teszteket pedig nyilván én is a megbízható oldalakra és olyan fórumozókra értettem, akik használják/használták azt.

[ Szerkesztve ]

(#21636) whYz válasza drzozo (#21635) üzenetére


whYz
addikt

Igy van, pontosan ezt javasoltam en is, de magasrol le lettem...
Arrol nem is beszelve, hogy sok uj igazan jo eger nem kerul mar bele, mivel nem frissiti senki.
Nehany helyen egyebkent kianyos/hibas az iras, pl ikari laser-nel AS +/- kellene lennie.

(#21637) Synthwave válasza szabog4 (#21625) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem értjük meg. Néhány Zowie (AM, FK, EC2 eVo) kivételével naprakész.
Ha akarsz egy jó egeret, ne sajnáld rá azt az 5 percet az életedből.

Ami jó játszani, az jó lesz grafikai munkához is.

Olvasd el.

----------------------------------------

whYz: Kicsit lappadt a kedv a frissítésre, mert ugye szinte senki nem olvassa értelmező módon végig, mielőtt kérdez..

----------------------------------------

zoltankakuk: Pár kivételével mind beszerezhető újonan. Egy kis google-önállóság meg nem árt.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#21638) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem üzletelésre való a fórum (hasznom nem is lenne rajta), de úgy fest, tudok pár szép állapotú (az egyik állítólag új :Y) MX 500-akat finn kontakt révén. Meg szép állapotú MX 300-akat (egy kell ide is! :P). Nem ígérek semmit, de ha valakit érdekel, megpróbálhatok összehozni egy online eszmecserét az üggyel kapcsolatban.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#21639) szabog4


szabog4
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :) :R

HUN_Thorpedo

(#21640) jaffa 2843 válasza Synthwave (#21638) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Dibbs on the MX300. :D Ha van bővebb info, az jöhet priviben. :R

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21641) Rapido251


Rapido251
csendes tag

Üdv! Egy olyan egér után nézek (lehetőleg Gamer egér), amely méretre körülbelül akkora, mint a Steelseries Kinzu, és Claw grip fogáshoz jó (vezetékes egér kellene), lehetőleg 8000 forint alatt.

(#21642) kanzel válasza kanzel (#21628) üzenetére


kanzel
csendes tag

Tetszeni tetszik, de a jobb oldalon lévő gombok furák, lehet megszoknám, de nagyon szokatlan lenne.
Amúgy köszönöm a választ.
Valami más alternatíva? :)

SteelSeriesnél maradva, a shop-ot böngészve, nagyon megtetszetek a Wow-hoz készült egyedi egereik, valami ilyesmit keresek, csak ügye a játék miatti körítés nélkül. :) A 11-15 gomb (ha jól nézem) igen csábító :D

[ Szerkesztve ]

(#21643) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Jónap! Logitech G400 helyett keresek egeret ami ugyanilyen megbízható, van rajta dpi állító gomb és 8-9k környékén álljon meg és hazai boltból tudjam beszerezni. Sajnos úgy néz ki, hogy nem tudom megszokni (még próbálkozok) és keresnék helyette ami egy picit kisebb és esetleg laposabb kivitelű. Erre kellene ajánlani, mert képek alapján dönteni nem szeretnék, dobozból senki nem veszi ki és a tapasztalat a legjobb tanácsadó szerintem. Döntés még nem született, de azért keresné addig is. Köszönöm!

(#21644) jaffa 2843 válasza GeriCool (#21643) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha kényelemről van szó, akkor a saját "tapasztalat a legjobb tanácsadó".

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#21645) GeriCool válasza jaffa 2843 (#21644) üzenetére


GeriCool
aktív tag

igen tudom. Nekem elötte egy olcsóbb egerem volt egy Logitech M90 és ez szerintem kézre esett nekem. Valami ilyesmi kéne nekem de jó minőségben.

(#21646) kanzel válasza kanzel (#21642) üzenetére


kanzel
csendes tag

Logitech G500-ról mik a tapasztalatok? megtetszett :)

(#21647) WolfheartGR válasza kanzel (#21646) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kellemes cucc. Nem hibamentes, de a felhasználók 99%-a nem is veszi észre a problémáit. Van olyan ami csak bizonyos körülmények között jön elő és van ami állandó.
Ajánlott egér. Benne van az összefoglalóban is. Több infó kell akkor jobb fent van a kereső írd be, hogy G500. Aztán ha felmerülne még valami kérdés állunk rendelkezésedre.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21648) kanzel


kanzel
csendes tag

ITt az oldalon, de másik témában, olvastam, hogy 1-1,5 év után a bal klik megadja magát vagy duplán érzékel 1 kliket. Ez gyakori?

(#21649) WolfheartGR válasza kanzel (#21648) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A mikrokapcsolóhiba sajnos manapság egyre többször előfordul/gyakoribb gond egérgyártótól függetlenül. Viszont a Logi több garit ad mint másfél év, valamint a mikrokapcsoló cserélhető. Utólag pedig érdemes belerakni jobb minőségűt. Mindamellett ezt a kérdést szerintem tedd fel az egér saját topikjában is.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#21650) kanzel válasza WolfheartGR (#21649) üzenetére


kanzel
csendes tag

Értem és köszönöm.
Esetleg más hasonló árkategóriájú, 10 gombos egér alternatíva? :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.