Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8781) Geresics


Geresics
addikt

Kicsit nézelődtem, és jelenleg 3(+2) gépet néztem ki első körben:

1. Pentax K-x kit (18-55mm objektívvel), 1 év gar.
2. Nikon D3100 kit (18-55mm DX VR objektívvel) 3 év garanciával
3. Canon EOS 500D kit (18-55mm DC objektívvel) 1 év gar.

4. Nikon D5000 kit (18-55mm DX VR objektívvel) 3 év garanciával
5. Canon EOS 1100D (18-55mm DC objektívvel) 1 év gar.

A Pentax a legszimpatikusabb, mert jó az ára, van a vázban stabilizátor, tud mindent, amit kell, viszont csak 1 év gar van rá, és elemes. Azt követi a D3100 a tudása miatt (bár az ISO csak 3200-ig állítható), alumínium-ötvözet burkolatú, videóképessége a legjobb, és 3 év garancia jár hozzá, viszont jóval drágább. Az 500D is nagy tudásúnak látszik az Extreme Digital összehasonlító táblázata alapján, de csak 1 év garancia van, és annyiba kerül, mint a Nikon.

A gépek közül egyedül a Pentax rendelkezik stabilizátorral a vázban, bár nem tudom, hogy ez előny-e, ugyanis nem tervezem sok optika vásárlását. Nem ismerem a kompatibilitásokat, ehhez mennyivel lehet olcsóbban optikát szerezni?
Szerintetek melyiket érdemes, melyiket "nem szabad" megvenni?
Az árak mennyire reálisak? Nézzek inkább máshol?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.