Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7944) total90 válasza Frigetrus (#7912) üzenetére


total90
veterán

Onnét, hogy egy tesztben használtak egyet és valamiért én azt annak képzeltem. Aztán MLaca írta, hogy az bizony tele és nem makró. Utána néztem és az általam olvasott tesztben valóban más szerepel. Szóval ez az én hülyeségemnek tudható be :B
Tudom, a Nikon D5000-hez lenne még egy obi... de valahogy még is húz a szívem az 550D-hez.

(#7915) Mercutio_

Mint írtam némileg komolyabbra vettem az elvárás listám. Korábban írtam, hogy nem lenne gond, hogy elemes... de végül arra jutottam, hogy jobb lenne ha akksis lenne (ráadásul azt írják a tesztekben, hogy zabálják az elemeket). Ez volt az egyik dolog. A másik, hogy a jövőben majd akarok venni vakut és itt nálunk alig találtam és abból is csak olyat, ami nekem felesleges és rohadtul drága. Szintén ez van az obiknál is. A K-m-hez nincs portrémarkolat, habár az K-r-hez azt hiszem igen.
Mivel majd akarok makrózni, időnként jól jönne a LiveView....
Nagy vonalakban ezek miatt estek ki.

(#7917) priusz

Lapozgattam :) Egyébként igen, szempont az is, hogy a jövőbeli bővítéskor elérhető legyen számomra ez-az. Ebből kifolyólag is volt a vacillálás a D5000 meg az 550D között.

(#7918) csakb

Kösz a linkeket, mentem, hogy később legyen miből válogatni :R

(#7920) Throme

Vágtam elsőre is :)

(#7936) Balinov

Fotós haver is D5000-et használt (váltott D300s-re) és el is akarja sózni, csak 40000 expó van benne, meg amúgy sem akarok használtat. Ő is épp azt mondta, hogy makrónál bizony jól jöhet.
A videó dolog... igencsak hidegen hagy. A mostani S1500-am videó minősége is bőven megfelelt arra az 1-2 alkalomra, amikor használtam. Szóval nálam ez nem mérvadó.

Ahogy olvasom az érveket D5000 vs 550D gépeknél megint kezdek elbizonytalanodni :DDD Lehet tényleg pénzfeldobással döntök ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.