Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) lalyoska


lalyoska
tag

Sziasztok!
Amatőr, főleg városokban, állatkerti fotózásra szeretnék Canon 1200D-t venni.A DCIII objektív tényleg nagyon ennyire rossz ,mint amennyire írják? ha ilyet veszek, akkor teljesen vállalhatatlan, életlen képeim lesznek? Csak mert 100ért mégis inkább ultrazoom helyett ezt venném meg. 100ért inkább vegyem meg ezt a KIT-et (3200+18-55DCIII kit) vagy egy jó ultrazoomot esetleg?
Kérlek segítsetek!

(#31052) HagaNRG válasza 80hun (#31047) üzenetére


HagaNRG
őstag

"Minden nem lehet tűéleéles a csókán :)
Egyébként posztert akarsz nyomtatni vagy mire kell a gép?"

Igazad van teljesen, ne érts félre.
Én csak azért hoztam föl ezt az egészet, mert kb. ugyanezt produkálta nekem tegnap a szalonban is mindkét gép és mikor megnéztem az EXIF-et, akkor csodálkoztam el, hogy 200-300-as ISO-n készültek. Úgy gondoltam, ennek akkor még nem feltétlen kellene ennyire zajosodnia.

Én azt hiszem, valahol ott vesztem el teljesen, mikor itt múlt héten valaki felvilágosított, hogy hagyjam már a Canon/Nikon DSLR-eket (hisz eredetileg vagy EOS 700/750-et, vagy Nikon D5300/ 5500-at akartam), mert pl. az Olympus OMD E-M10 egy svájci bicska ezekhez képest és semmilyen tekintetben nem összehasonlíthatóak a vázak sem anyagminőségben, sem a belső értékekben.

Most meg már ott tartok, hogy azon agyalok, melyik lenne a legolcsóbb, még tökéletes képet produkáló váz, amire 1-2 jó objektívet tudnék a későbbiekben venni.

Lehet, hogy az sem lenne rossz kiindulási alap, hogy már van itthon kéznél 4-5 db EOS objektív. (még, ha alap kitek, akkor is... 18-55, 22-90, 55-200, 90-300mm-esek)

[ Szerkesztve ]

(#31053) Tin_Shield válasza lalyoska (#31051) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A DCIII (elvileg) ugyanaz optikailag, mint az STM előtti 18-55IS kitobi, értelemszerűen persze képstabi nélkül. A 18-55IS-ből kiindulva, attól ugyan nem kell félni, hogy szétkarcolja az érzékelőt, de azért hozza mai kitobi átlagot, szóval képével (elvileg) túl nagy gond nem lehet. Ellenben a 18-55 tele vége lehet kevés lesz, és fényerő miatt is inkább csak a kinti képekben gondolkozhatsz. Ekkora keretből inkább egy jó használt vázban kéne gondolkodni egy kicsit nagyobb átfogású objektívvel, szerintem.

(#31054) Carasc0 válasza Tin_Shield (#31053) üzenetére


Carasc0
őstag

Ez érvényes gondolom az Oly kitobijára is akkor gondolom. Mivel el kell fogadnom a tényeket, így azon gondolkodtam hogy újratervezés... Először kellene egy olyan váz ami gyakorlatilag olyan mint az Oly EM-10, mert tényleg anyaga, felszeretsége, elrendezettsége meg tudása terén szuperOKÉ, csak még videóba is hozza a szintet. Az melyik váz lenne mondjuk a MILC kategóriában?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#31055) Lassú Víz válasza HagaNRG (#31046) üzenetére


Lassú Víz
őstag

kb. ezzel.
Mi lenne, ha az eszköz helyett a tudástól várnád az eredményt? Kicsit olvasgass a másik fórumban, utána sokkal kevesebb idétlen kérdésed lesz itt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31056) lalyoska


lalyoska
tag

Az Olympus E PL6 ról kérdeznék még, mennyire ismeritek? Ez az MZ14-42 meg teleobival dupla kitben van 120k-ért. Ez felveheti a versenyt a Canon 1200d-vel? Hobbi és állatfotózásra szeretném. Az Olympus objektíve szerintetek képstabilizátoros, amit adnak mellé?
Itt a gép: http://www.edigital.hu/cserelheto-objektives-kompakt-%28milc%29-fenykepezogep/olympus-e-pl6-fenykepezogep-kit-%2814-42mm+40-150mm-objektivvel%29-ezust-p472460.html

Köszi!!

(#31057) 80hun válasza HagaNRG (#31052) üzenetére


80hun
addikt

Nikon D5200 . Ha olcsó megoldást akarsz. :)
Sajna nem jobb a canon 750d kb egyszinten vannak. Csak az a 100e ft-os árkülönbség a gond.
Szenzorba egy kicsit jobb a Nikon.

De azért ezektől se várd el hogy úgy teljesítsenek mint egy FF-m gép egy zeiss obival. :)

(#31055) Lassú Víz
Jaj de baba kis manuál. Bejönne nem mondom. :D

[ Szerkesztve ]

(#31058) Tin_Shield válasza Carasc0 (#31054) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha nem ragaszkodsz a cserélhető objektívhez és a tele tartomány sem izgat akkor Panasonic LX100 (esetleg a piros pöttyös tesója), nagy szenzor, fényerős objektív, jó felépítés, sok dedikált kezelőszerv, ütős 4k video stb. Ha mindenes gép kell nagy(obb) zúmmal, akkor schawo tegnap már ajánlotta a Panasonic FZ1000-et és a Sony RX10-et, megfontolandó mindkettő.
Cserélhető objektíves: Sony a6000. Nagyon jó váz, ugyan műanyag, de nem olyan gagyi mint némelyik DSLR. A kitobi átlag alatti, nem túl fényerős, de korrekt minőségű fix sort össze lehet hozni emberi árban is. Vagy Panasonic GX7, most hogy jön az utód, valszeg jó áron meg lehet majd venni.

[ Szerkesztve ]

(#31059) 80hun válasza lalyoska (#31056) üzenetére


80hun
addikt

Az Olympusokban a vázban van a stabilizátor.

Nem hogy felveheti sztem jobb. De van itt pár oly tulaj majd nyilatkoznak. :)

(#31060) Carasc0 válasza Tin_Shield (#31058) üzenetére


Carasc0
őstag

Megnéztem ezt a GX7-et. Na a videója tényleg olyan mint amit magamban elvárok. Egy GX7-hez képest miben egyértelműen jobb az EM-10 (képminőség terén)? Nehezen szabadulok a "Svájci bicska" jelzőtől megmondom őszintén ami ugye az Oly-t illeti. Pana géepeket egyáltalán nem ismerem. Üvegei drágábbak mint az Oly-é? Pana vonal nem tudom mennyire jó...

Sony a6000 nekem olyan kakukktojás. Én megfogtam és olyan cigisdoboz. Sztem pici. "Kicsi a bors de erős" jelző lehet illik rá, de nem tudom az Oly az olyan "gyere hozzám inkább és vigyél el" effektust árasztott magából! Meg úgy tudom a Sony üvegek drágák és nincs akkora üvegkészlet.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#31061) fr3ntzen válasza lalyoska (#31051) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Én 135 pénzért egy 3k expos 600d vázat + egy oldaltaskat + egy 50 1.8 obit + egy 18-55 kitobit + egy hama állványt (kb 5000ft) + portré markolat. Ezt vettem.... Azóta egy 18-135 STM landolt nálam a masik 2 obi elkelt....Amit meg VETTEM mocskosul adja nekem. (18-135STM)... Szerintem keress rá itt a hardverapron pl a 600d -re és csomo megoldast talalsz, amibe lehet érdemes belevagni, igaz hasznalt !!!

Aztán lehet a nagy tudósok majd leszólnak ! :)

Ráadásul nekem elég sokszor segitett már a kihajtható forgathato kijelző.... (pedig 99%ban a keresővel fotozok). :U :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#31062) Tin_Shield válasza Carasc0 (#31060) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A jpg motor jobb az Olympusokban, a Pana inkább raw, ha maximalista vagy, a szenzor egyébként gyak. ugyanazt tudja. Az Olympus üvegek tökéletesen működnek a Pana gépekben és viszont, lévén mindkettő m43, a Pana objektívek (kevés kivételtől eltekintve) legalább olyan jók. A GX7 nincs olyan jó felépítésű (itt-ott műanyag) mint a OM-D sorozat, de azért nagyon mesze van a gagyitól, az a6000-től érzésre komolyabb.
A Sony a6000 nagyon ütős váz, tudása élvonalbeli. A felépítése az vagy bejön, vagy nem. Az objektív kínálat lényegesen szűkösebb mint a m43-nál, sokszor a minőség sincs az egekben, de ha megtalálod a neked valót akkor nagyon jól el lehet vele lenni.
(Az LX100 továbbra is javasolt, csak nézd meg mibe kerül a hasonló átfogású Oly 12-40 f2.8 vagy a Pana 12-35 f2.8 és mindjárt baráti(bb) lesz ára)

[ Szerkesztve ]

(#31063) lalyoska


lalyoska
tag

Na ne kiabáljam el, használtan, de mire akadtam: Canon EOS 600 ISII 18-55 obival, táska, mem.kártya, 5000 expóval,100k-ért. Szerintetek ez használtan vagy inkább a Canon 1200d DCIII 18-55 obival, kiegészítők nélkül, de újan?
Ti melyiket választanátok? Köszi, aki segít! A Canon 600d újan mennyi most?
Ja és a 600-as mennyivel tud többet mint a 1200d?

[ Szerkesztve ]

(#31064) tvamos válasza #31733248 (#31029) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon nagy! Latszanak az ember boren a porusok... popec!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31065) Lassú Víz válasza tvamos (#31064) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hozzáértő kézben az E-M10. A hozzászólásban lévő link még élő, ott a kép.

Az alkotó aktuális álláspontja. :D

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31066) schawo válasza Lassú Víz (#31065) üzenetére


schawo
titán

És tedd hozzá, hogy a kolléga a tükrös alatt a D800-át említi drága objektívekkel.:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31067) Carasc0 válasza schawo (#31066) üzenetére


Carasc0
őstag

Na ez meg a másik ami miatt az EM-10-hez nyúlnék... Amúgy Eperkutyus szakértő bácsi milyen üveggel lőtte ezt a nénit? Gondolom 345345454 brutilió Ft. :B

Amúgy tudnátok mutatni nekem jól meglött képeket amiket az Oly EM-10 alapobival lőttek? :B

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#31068) schawo válasza Carasc0 (#31067) üzenetére


schawo
titán

Olympus 45mm f/1.8, kártyával 70k, a rendszer egy legolcsóbb fix objektívje. Az egyik első objektív, amit megvételre ajánlunk a kitobi után, a Panasonic 20mm f/1.7 mellett. Két pici, olcsó obi, mindkettő borotválja a szenzort.

szerk: kiírtam a teljes nevét, hátha nem ismeri valaki

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31069) 80hun válasza lalyoska (#31063) üzenetére


80hun
addikt

Egyikse. :)
Sokkal jobb a ezeknél egy Nikon D3200 is 3év gari 108e.
Dinamika , szenzor, képmínőség.

(#31070) schawo válasza 80hun (#31069) üzenetére


schawo
titán

+1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31071) Tin_Shield válasza Carasc0 (#31067) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Válogass, van közöttük pár bátran vállalható, meg persze kevésbé az is. De ne feledd, a képekben az eszköz(ök) képességén kívül mindig igencsak(!) benne van a készítő tudása (vagy éppen nem tudása) is.

[ Szerkesztve ]

(#31072) MrChris válasza lalyoska (#31063) üzenetére


MrChris
nagyúr

"Ti melyiket választanátok?" Ha lehet egyiket sem. Ha muszáj akkor a 600-ast, bár alkudnék belőle, ezer éves gép kétezer éves szenzorral :D

(#31073) Carasc0 válasza Tin_Shield (#31071) üzenetére


Carasc0
őstag

Hát sztem bazi jó képek ezek! S ha belegondolok ilyen minőséget most kihozok 170K-ból klubtagsági nélkül! S később vehetek hozzá üveget amivel csak jobb minőséget érhetek el. Korrekt...A videója tényleg totál kuka? Még egy normális 720p-s videót se lehet vele élesen készíteni? :F

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#31074) Vyndree válasza MrChris (#31072) üzenetére


Vyndree
őstag

Ráadásul télen akcióban volt a 600-as 100k alatt memóriával, táskával +1 év garival (talán az ediginél).

(#31075) Tin_Shield válasza Carasc0 (#31073) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Emlék célra pl. felvenni, ahogy a Vytopnában kihozza kisvonat a korsó sört, arra jó :) , sokkal komolyabb célra nem, nem csak a beállítások korlátozottak, az algoritmus sincs helyzet magaslatán...
Ha a video is fontos alig többért (~180e) ott a GX7 kit, ha pedig igazán az a GH vázak brutál jók.

(#31076) lalyoska


lalyoska
tag

Kösz a véleményt.Találtam még egy jonak tűnôt.200 ! Expos 2014 es Nikon 3200 VRII obival 75 ért jo vétel lenne?A 3200 szemnzora mennyire erős?Aksija hámy képet bir?köszi.Ja és mennyibe fáj egy alap Nikon 18-105 teleobi?

[ Szerkesztve ]

(#31077) #40935168 válasza Carasc0 (#31073) üzenetére


#40935168
törölt tag

[link] Nyaralni és hasonlókra jó az E-M10 video, de sokat nem kell várni tőle. Engem a rolling shutter zavar a legjobban, de ha nem mozgatja nagyon az ember (ami lehetetlen) :D akkor senkit sem zavar. (De amúgy de, zavar). Youtube tömörített felvétel (kék ég - sávosodás) de azért nagyjából mutatja 1080p-n, mit tud az Oly. Nem egy video-s gép, de fotózni pöpec.

(#31078) Tin_Shield válasza lalyoska (#31076) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha itthoni vétel akkor még ~két év garancia kell legyen a vázra. A D3200 szenzora jó, jelenleg az egyik legjobb APS-C szenzor, az akksi a CIPA szerint 540 képet tud, a 18-105 használtan ~45e körül van, a 18-55VR gondolom 20e környékén elpasszolható. Az ár kábé rendben lévőnek tűnik, de vannak itt jobban képben lévők, illetve van fotós beárazó topik is.

[ Szerkesztve ]

(#31079) HagaNRG válasza 80hun (#31057) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi! :R

(#31080) HagaNRG válasza Lassú Víz (#31065) üzenetére


HagaNRG
őstag

Na, ezt a linket nagyon megköszönöm! :R

(#31081) schawo válasza #40935168 (#31077) üzenetére


schawo
titán

Amiért mégis jó valamennyire a videója, és gyorsan előkapva, extra felszerelés nélkül emlékeket megörökíteni jobb, mint bármi más, az a brutális stabi. Amit csináltál videó azon is látszik, minden máson egy merő remegés lett volna a kép komoly felszerelés nélkül.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31082) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Egy kis számolási segítségre lenne szükségem az uraktól!

E-M10

229 ezer a két objektíves kiszerelés. (lehetőség szerint a 14-42 IIR verziót választva, nem pedig a pancake nevű kitobit, mert ez ugye motoros zoomos, nekem pedig manuális kellene).
Ebből -30 ezer, tehát kerek 200 ezer, amit a a két objektíves kitért fizetek.

+ kellene a 45 mm F1.8. Ez ha jól számolok, akkor 100 ezer -16 ezer a kedvezmény szerint, tehát az összesen 284 ezer mindennel együtt, három objektívvel az E-M10. Talán így számolva már látszik is, miért hagyja le ez a szett a D5500-at pl. (mert az sima kitobival is drágább).

Azon gondolkodom még esetleg, hogy érdemes-e az EM-10-ből csak magát a vázat venni+ csak a 45mm-es obit?
Ekkor számolásom szerint 224 ezerben állna meg a kit, azaz 60 ezren elbuknék két olyan objektívet, amik bár kitobik, de külön-külön új áron simán 200 ezer felett lennének.

Na, ezen agyalhatok most reggelig. 284 ezer. Pff, egy komoly robogó, egy családi nyaralás vagy egy komplett homlokzati kerítés ára alaphangon. :W :W :W Vagy. Pár meglépem, rájövök, hogy mekkora jó vásárt csináltam, és pár évig nem fog kelleni fotós fórumokon érdeklődni, mik a legújabb csodák a masinák terén. :F

(#31083) schawo válasza HagaNRG (#31082) üzenetére


schawo
titán

Jó tanács. Veszel egy 10000 forintos táskát, és mellé kifizeted a 8000 forintos éves klubtagságit, akkor már a 230ezer forintos kitárból is megkapod a 15% kedvezményt, és csak 195ezer forintba kerül.
Tehát összesen 213ezer forintot fizetsz. Ebből visszakapsz 30-at, tehát 183ezer forintból megvolt a duplakit és a táska együtt. Erre jön rá a 85ezer forintos 45/1.8, mindösszesen 270ezer.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31084) #40935168 válasza schawo (#31081) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, a stabija hatalmasat fog video-ban. (Amúgy jó béna felvétel, de kapaszkodva kilógtam egy párkányon, na meg amúgysem vagyok egy nagy video-s, kb. nulla) :)

(#31085) HagaNRG válasza schawo (#31083) üzenetére


HagaNRG
őstag

:R Ment priv.

(#31086) Tin_Shield válasza HagaNRG (#31082) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 100 ezres kitobi árakat nyugodtan felejtsd el, bár ennyiért szerepelnek az árlistában, de embert nem találsz aki ennyit fizetne érte :) Bármikor megveheted a kitobit (~25e) és a tele (~35e) párját ha szükséged lenne rá, gyakorlatilag új állapotban, akár több év garanciával. Garanciális 45 f1.8 is rendszeres felbukkan 65e körül.
Önmagában a 45-ös - bár nagyon jó objektív - kevés lehet, bizonyos szituációkban nem, vagy csak korlátozottan használható. Egy kitobi szerintem elfér mellé, a tele párja fotózási szokás kérdése, én például évek óta elvagyok nélküle. Vagy léphetsz egy "merészebbet" a kitzoomok helyett: E-M10 + 45 f1.8 + Pana 20 f1.7 (használtan 65-70e). Ez a Panasonic objektív a m43 másik gyöngyszeme, legalább olyan jól karcol mint a 45-ös, csak nem kistele, hanem sokkal univerzálisabban használható normál látószöget ad. Persze ez csak akkor járható út ha nincs szükséged a zoomra, ha nem kell a nagylátószög, szóval ha tudod mit akarsz...

[ Szerkesztve ]

(#31087) #40935168 válasza HagaNRG (#31085) üzenetére


#40935168
törölt tag

A nagy iso-ról faggasd ki a többieket, privizünk róla, de nekem sok referenciám nincs vele.. kerülöm, ha lehet. Meg mondjuk amit fotózok főleg, az többnyire amúgyis alacsony iso-s. Jócak :)

(#31088) HagaNRG válasza Tin_Shield (#31086) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm szépen a nagyon hasznos infot.

Nyilván én is feltételeztem, hogy a százezres kitobi árakat nem kell komolyan venni, csak egyelőre nem nagyon néztem még utána, hogy a használt piac mennyire mozog az Oly-Pana objektívek esetében.

(#31089) HagaNRG válasza #40935168 (#31087) üzenetére


HagaNRG
őstag

Privben is írtam, de azért elmondom, hogy a magas ISO számok engem gyakorlatilag hidegen hagynak, mert ISO 800 fölé a legritkább esetekben mozogtam. Pedig az A58-am állítólag nagyon jól bírta a magas ISO-kat is, a két év alatt összesen pár db. max. ISO 1600-as képet lőttem vele.

Tudom, vannak képek, témák, amik szándékosan zajosak és épp azért szépek, de én többnyire, 99%-ban max. ISO 400-on megálltam, és inkább egy YN rendszervakuval villogtattam indirektben.

(#31090) #31733248 válasza Lassú Víz (#31035) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#31035) Lassú Víz

Ha Sony szenzorról beszélgetnek a kollégák, ne hívjuk már "riposztnak", ha valaki ilyen adatokat tesz be. A Te hozzászólásod sokkal inkább annak tekinthető, amikor a kolléga dicséri a fotóm képminőségét, erre Te válaszul beteszed, milyen remek képeket lehet lőni az E-M10-zel, tök steril körülmények között, egy profin bevilágított modellről f5.6-on a stúdióban...

Egyébként igazad van abban, hogy a "Sony is csak egy lehetőség a sok közül a maga előnyeivel és hátrányival együtt", ezt én is így gondolom. Gyakorlatilag bármelyik mai MILC-rendszerrel ma már elégedett lennék, maximum hiányozna egy-két apróság, ami a megszokás, vagy valami egyéni preferencia miatt idővel felértékelődött. Ma már az engem leginkább érdeklő jó minőségű ekv. 45mm és 75-90mm körüli fixekből is van Fujin, Sonyn, Samsungon, MFT-n egyaránt. Maximum az lehet a baj, hogy a Fujiét drágállnám, a Sony 50mm-esét, vagy a Samu 45mm-esét kicsit rövidnek tartom, az Oly 45mm-esével meg előfordulhatnának távoli céloknál képminőségi problémáim. Tökéletes rendszer nincs, de a felsoroltak mindegyike nagyon jó ma már.

(#31039) HagaNRG

Ha ez a kép Neked pusztán egy rizses pixeltömeg, akkor - attól tartok - Téged még rengeteg csalódás fog még érni a fotózás világában...

(#31064) tvamos

Köszi. :)

(#31091) lalyoska válasza HagaNRG (#31089) üzenetére


lalyoska
tag

Még annyit szeretnék kérdeznih a Nikon 3200 18-105 obival,táskával,16gb sdvel 145000 ért újonnan 3 év garival mennyire jo vétel?Nekem nagYon fontos lenne h ne kelljen cserélgetni az obikat,de fontos h legalàbb 5-6szorosra nagyitsak.Költwni uj obira nem akarok.Mit szoltok ehhwz a kithez?

(#31092) 80hun válasza lalyoska (#31091) üzenetére


80hun
addikt

Ez teljessen jó vétel, jó obival. Általában a 18-105-tel ajánlott a szett, csak anyagiak kérdése szokott lenni hogy melyik szett legyen. :)

(#31093) muranyig válasza Lassú Víz (#31065) üzenetére


muranyig
tag

Ilyet vajon lehet lőni a6000-rel is? Ha igen milyen obival?

(#31094) TayRol válasza HagaNRG (#31082) üzenetére


TayRol
veterán

Ilyen értéknél már szerintem megéri kiváltani a törzskártyát.

(#31095) Lassú Víz válasza muranyig (#31093) üzenetére


Lassú Víz
őstag

99%, hogy lehet. Valószínűleg egy Sigma 60 f2.8 obi is elég hozzá. A többi a világításon és a fotóson múlik.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31096) csmat


csmat
senior tag

Én most azt számolgatom, hogy veszek egy markolatot + tagságit és egy em10 vázat a mintaboltban, majd alig használtan a duplakit obijait
Szerintetek megérné így?
Hol tudom a leghamarabb kikérni a tedd próbára?
Szeretném végre eldönteni, hogy ez vagy másik legyen. ( főleg a gyerekek és kutyák gyors mozgása miatt hezitálok)

(#31097) #40935168 válasza HagaNRG (#31089) üzenetére


#40935168
törölt tag

800 fölé ha nem tolod az E-M10-et, akkor nagyon elégedett leszel vele. Még annyit talán a sztorihoz, hogy a kitobival gyenge fénynél nem valami világbajnok a fókusz, be-be "hunting"-ol, de kezelhető.

Összességében ha nem viszed félhomályba és 800, max 1600 környékén megállsz vele, szeretni fogod nagyon, mert amúgy mocsokrohadtjó kis kütyü :K (Van aki tovább merészkedik vele ISO-ban, én szigorúbb vagyok, szerintem sok neki már a 3200 de van kép, ami mondjuk jól néz ki grízesebben, pláne lehozva FF-re).

Egyetlen idegesítő dolga van számomra eddig, hogy .. azt már elértem, hogy a meglőtt képet tartsa a kijelzőn nonstop, míg el nem léptetem, külön playgomb nyomás nélkül. Csakhogy mikor elléptetném balra vagy jobbra gombbal, pl. az előző képre a gépet, akkor nem léptet (mert nem a play módban vagyok), hanem az AF mezőket hozza be, hogy másik AF pontot válasszak. Idegesít. De annyira jól szénnékonfigolható a váz, hogy lehet, csak én nézek be megint valamit, vagy ki lehet trükközni máshogy..

(#31098) #40935168 válasza muranyig (#31093) üzenetére


#40935168
törölt tag

A kép ISO100, 45 mili 1.8, f/5.6, 1/125, stúdióvakuk. A rekeszelés a lényeg és a gyutáv, a6000 crop váz, sztem egy FE 55 1.8 ZA-val kb. szintén így 5.6 körülre rekeszelve gyönyörűt lőhetsz, ha ügyelsz a fényekre. Én a fullframe 50 ekvivalenset nem szeretem már portréra, pedig sokan használják, anno 90-es Tamron 2.8 makróval lőttem, aztán teszt 105 Sigma macro, most 45 mili Oly (90 ekv.) szóval én ebbe nőttem bele valahogy, de a6000-en egy ötvenes kiváló.

Az a6000 esetében az AA filterről nem tudok, az E-M10-ben nincs hálistennek. Meg nem árt, ha az a6000 kompatibilis a kioldókkal, amit használnál, de ezt majd vki más megmondja Neked. Ha standard, CaNikon által is használt vakupapucs (vagy ilyen üzemmódot tud), nyert ügy. Tudom, hogy Sony most tette rendbe a saját hülye vakupapucsait és közelít a "standardhoz", de ismeretem itt kb. ennyiben ki is merül. :)

(#31099) pezse78


pezse78
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Alapvetően családi fotózáshoz szeretnék egy digitális gépet venni. Alapvetően nem baj, ha az automatika viszonylag jól beállítja a dolgokat...

Nikon d3300-at néztem. Kinek mi a véleménye? Mit lenne érdemes venni?

Köszi

(#31100) schawo válasza pezse78 (#31099) üzenetére


schawo
titán

Az is egy jó gép.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.