Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) ANDROID??? válasza #40935168 (#31349) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem biztos, hogy ez előny lesz. :U
Mármint, hogy a gyerekeket nem fogja tudni nyugodtan fotózni, mert akkor meg az lesz a probléma, hogy lemarad..

[ Szerkesztve ]

(#31352) jjeahh válasza ANDROID??? (#31351) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért ez túlzás, mozgó témára is jó a kontraszt af, szvsz csak akkor van gond, ha mondjuk szembe szalad a gyerek, a házi kedvenc, vagy nagy sebességgel szembe jön egy autó stb... na ezeket kontraszt af-el már elég nehézkes lekövetni :) Egy szökdöső, játszadozó gyerekre jó lehet az oly is, csak ne szaladjon :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31353) sasa134 válasza HagaNRG (#31346) üzenetére


sasa134
addikt

"Nagyon kicsi a gép, sajnos meglehetősen kényelmetlen fogni"

Van hozzá többféle markolat, eredeti Oly (ECG-1) is többek közt.

Avanti Roma

(#31354) #40935168 válasza ANDROID??? (#31351) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szerintem meg előny, legalábbis odaszólni a gyereknek a nevén és pont amikor odanéz, katt.. Kicsit mint a kutyánál, na az még a másik halál, pláne ha már kifejlett, de még csak fél éves kb... izgágaság ON, portrézni kb. lehetetlen :D

(#31355) ANDROID??? válasza #40935168 (#31354) üzenetére


ANDROID???
addikt

Örülök a Sony AF gyorsaságának, mert pont ez amit kicsiknél elég nehézkes összehozni, a szelektív hallásuk miatt :-D

(#31356) #31733248 válasza Gempas 70 (#31305) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#31305) Gempas 70

"Most pl: D3300, 18-105mm 400 Chf. Kb. 120.000 Ft. mert van 100 Chf visszatérítés. Szerintem ez jó ár."

Valóban nagyon jó annyiért! A MILC mezőnyben egyszerűen nincs ennél jobb minőségű, 6-szoros átfogású zoom obi, ráadásul a váz talán a legjobb a belépő kategóriában. Szóval az ár-érték arány nagyon jó.

(#31312) MrChris

"Pl aki szeret videózni annak egy 4k újítás vízválasztó. Vagy ha vennék a fáradságot és hdr, panoráma helyett/mellett fókussztakking is belekerülne..."

Ha engem kérdezel, sokkal érdekesebb lenne a vízszintjelző és az érintőképernyő. :)

(#31314) Clemi

Az általad írt kritériumok alapján az A6000-et javaslom. Kérdés, hogy utána akarsz-e majd cipelni tükröst... :)

(#31347) HagaNRG

Most tényleg nem azért, de ezen a képen szögletes és szellemképes a bokeh...

(#31357) Vyndree válasza HagaNRG (#31347) üzenetére


Vyndree
őstag

Az élesség rendben van, viszont a bokeh tényleg nem a legjobb, Elég fura lett így szellemképesen ami nem csak a fényeken zavaró és tényleg elég szögletes. Nem mondom hogy rossz, de nekem furcsa. A másik hogy így leméretezve egy jobb kompakt is tud ilyen éles és zajmentes képet, nekem így nem jön át. A Nikon 1 pedig a villám gyors érintő fókuszával és a majdnem tizede árával is bőven felveszi a versenyt.

(#31358) madgie válasza Vyndree (#31357) üzenetére


madgie
titán

F5-re van rekeszelve egy F1.8-as objektív, mégis, milyennek kellene lennie a bokeh-nak, ha nem szögletesnek? :)

schawo: ott az exifben az infó :)

[ Szerkesztve ]

(#31359) schawo válasza HagaNRG (#31347) üzenetére


schawo
titán

Ez a szögletes korong elég érdekes. Jól vette észre Econ. Ellenőrizd plz, hogy tényleg f/1.8-on készült. Mert akkor valami gebasz van az obival.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31360) sasa134


sasa134
addikt

Oly 45 1.8 Robin Wong kezében [link]

Avanti Roma

(#31361) Vyndree válasza madgie (#31358) üzenetére


Vyndree
őstag

Egy ekkora képnél eszembe nem jutott volna, hogy benne hagyja az exif adatokat. :) A rekeszeléstől keletkezett a szellemkép is? Mert akkor lehet nem kéne ennyire.
Az élesség tesztelése volt a lényeg, megnéztem volna 1.8-on is eredeti méretben, így nem sok értelme volt.

(#31362) #31733248 válasza sasa134 (#31360) üzenetére


#31733248
törölt tag

Kérdés, hogy az ilyen képekből mennyire érdemes messzemenő következtetéseket levonni... Ő is RAW-ban lő (nem a sokszor reklámozott OOC jpg-t használja) és retusált a bokeh, mint Eperkutyusnál. Az egyszeri polgár meg csodálkozik, hogy az övé miért nem mutat ennyire jól.

(#31363) schawo válasza Vyndree (#31361) üzenetére


schawo
titán

Egy tükröződő felület mentén fotózott, a 'szellemkép' azon kapott gellert.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31364) HagaNRG válasza sasa134 (#31353) üzenetére


HagaNRG
őstag

20-ért a szr, semmi kis L alakú műanyagdarab nyilván csúcsvétel. :W :W

(#31365) sasa134 válasza #31733248 (#31362) üzenetére


sasa134
addikt

Csak arra kívántam reagálni, hogy mindenki ráugrott a "Lyééézzuss, szögletes a bokeh az 45-ösön" témára. Másrészt a kollega linkelt képei nem igazán mutatják meg az objektív igazi tudását - aztán ebből már jönnek egyből az "ilyet egy kompakt is tud" kommentek. Mint egyetemes igazság..
Harmadrészt te is jól tudod (csak mást sugallsz), hogy igenis fontos jellemző, mekkor tartalék van egy RAW-ban, ebben (is) igen nagy mértékű eltérések vannak. Épp az Oly jpg motorja egy nagyon jó karakterű valami, ami nagyon jól használható stock képeket köpköd. A Pana pl nem ilyen, ott bizony tornázni kell utómunkával a Raw-okon - szinte minden esetben.

Avanti Roma

(#31366) ThorsHUN válasza HagaNRG (#31347) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Majd a gyors mozgasu gyerek fenykepezeserol szolo tapasztalatokat is szivesen vennenk :) Legalabbis en:)

Apropo, mekkora a kulonbseg az m10 es a pl5 (vagy pl6) AF sebessege kozott?
Vagy a gyors gyereknel a kovetes kozott?

[ Szerkesztve ]

(#31367) MrChris válasza sasa134 (#31360) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ő biztos csalt, mert szellemképes és szegletes, bámi jobb még ifón is punktum ;]
Sajnos nekem is van ilyen szar obim és én is valami csalást csinálhatok mert nem szellemképes, meg a bokeh is jó :D

[ Szerkesztve ]

(#31368) sasa134 válasza HagaNRG (#31364) üzenetére


sasa134
addikt

kis guglizással talál az ember olcsóbbat: [link] vagy épp más gyártótól (hívjuk noname-nek) [link] 20 dolcsiért, 30-ért picit jobbat [link]

Avanti Roma

(#31369) HagaNRG válasza Vyndree (#31357) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ennek majd utánanézek. De tényleg csak pár db képet sikerült eddig lőnöm vele, kb. vakon állítgatva.
A kocsik mögött amúgy a TV kávája látható éppen, annak a peremén látható a két (lens flare?), amik szögletesek és szellemképesek.

De köszi a megfigyelést, majd ma utánajárok feltétlen.

(#31370) MrChris válasza HagaNRG (#31369) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most már nem tudod kimosni a 45-öst a szarból, látod az olynál egy mobil is jobb, nikon 1 földbe döngöli, sony meg császárt a paraszttal :D Csúnyán bevásároltál nem hallgattál az okos sónyra :DD

(#31371) Clemi válasza #31733248 (#31356) üzenetére


Clemi
veterán

Már most se nagyon fűlik a fogam az "örömfotózáshoz" cipelni a DSLR cuccot, ezért keresem az alternatívát.
Pofára egyébként a Fuji X sorozat a nagyon bejövős, főleg az ezüst/fekete verziók. A Sony A6000-nek tényleg nagyon meggyőző a minősége, mert megnéztem néhány hands-on review videót a youtube-on, ahol ráadásul összehasonlítják pár DSLR géppel picture-picture módban.
Az Oly ára és képminősége szintén nagyon megnyerő, úgyhogy megy a vacillálás részemről erősen. A következő lépésem szerintem, hogy átnézem melyikhez barátságosabb az objektív park ára választéka.

(#31372) Vyndree válasza MrChris (#31370) üzenetére


Vyndree
őstag

Trollolóó! :C

(#31373) Lassú Víz válasza #31733248 (#31362) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Használtad már az Olympus Viewert? Csak azt lehet rajta állítani amit a kamerán is beállíthattál volna. Az újabb modellek képessége (pl. shadow, highlight vezérlés) is letiltódnak a korábbiaknál. Maradjunk annyiban, hogy nem egy Lightroom. Így aztán, ha a fényképezés előtt állított volna be mindent a vázon, pont ilyen lett volna az OOC jpg is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31374) madgie válasza Lassú Víz (#31373) üzenetére


madgie
titán

A Lightroomban is ott vannak az Olympus színprofilok egy ideje. Nem 100%-os az egyezés, de jóval közelebb áll az OOC-hez (ha azt választod, amit a gépen is), mint az Adobe Standard :)

(#31375) Lassú Víz válasza madgie (#31374) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tudom. És ott mindegy honnan van a raw, állíthatsz mindent, amit a program tud ellentétben az OV-vel, ahol csak azt, amit megenged. Ezért is írtam, hogy lényegében mindegy, hogy OOC jpg vagy OV-vel kidolgozott raw, mert az OV önmagában semmi extrát nem ad a kamerához képest.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31376) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Megéri egy pentax k-50 +18-135 a 80 ezres felárat egy nikon d3200+18-105 höz képest?

(#31377) MrChris válasza Lassú Víz (#31373) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem pont ez a jó is benne, hogy megegyezik a váz jpg-vel, mert aki azt a színt szereti itt megkapja és helyre teheti a WB-t meg pár dolgot.
A LR sajna csak közelíti, számomra legszembetűnőbb a portréknál a bőr tónusok. LR-ban az ajkak vértelenebbek mint az OOC jpg és van egy enyhentónustalansága. Persze ez mostrálva, értő szemmel, jó monyón látni.

(#31378) bercsi válasza HagaNRG (#31346) üzenetére


bercsi
aktív tag

1 hét után is szeretni fogod ;)
Nálam bizonyított a teszt alatt, amire nekem kell arra tökéletesen megfelel. Túráztunk is vele, végig a nyakamban lógott és áldottam a tervezőt hogy ilyen pehely a gép. Anyagra és kidolgozásra nekem első osztályú a kicsike.
A fogása olyan amilyen, nekem a végén ráállt a kezem. Aztán a boltban tapiztam egy M5mkII-t amin volt markolat, na az úgy brutál baba :K
Én dupla kittben tervezem venni, később jöhet a 45 és egy 17, vagy 20 :)

Az a6000 is nagyon pöpec gép, cimborának az van. Az evf "furcsa" pozícionálása egyáltalán nem zavaró. Nagy előnye hogy van rendes markolata, nagyon kényelmes.
Nehéz a döntés a kettő közt, bármelyiket is választja az ember szerintem nem lő mellé :)

(#31379) #31733248 válasza sasa134 (#31365) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nincs azzal különösebb gond, egy f1.8 fényerejű obi lamelláit nyilván úgy kerekítik, hogy nyitott állapotban legyen szép kerek a bokeh, ne f5-ön. Persze a több lamella nyilván segítene, de így sem tartom komoly hibának, csak azt furcsállottam, hogy HagaNRG kolléga ennyire elégedett a képen látható bokeh minőségével... Valljuk meg őszintén, erre azért kevés oka volt. Az Oly 45-öse nyitva szerintem szépen teljesít, akkor szebb a bokeh is.

[ Szerkesztve ]

(#31380) #40935168 válasza sasa134 (#31360) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jól kiszedte a piros és zöld CA-kat erős kontrasztváltásos éleken. Én mindig azoktól kapok hülyét. JPEG-ben könnyű a móka, de RAW-ban már trükkös.

(#31381) HagaNRG válasza Vyndree (#31357) üzenetére


HagaNRG
őstag

Nem tudom, mitől függ, hogy a fórum mikor méretez át egy képet és mikor teszi be linkként, teljes méretben. Majd utánanézek.

Ettől függetlenül azért ne legyünk már olyan profi fotósok, hogy egy kb. 320x240-es kép alapján ítéljük egy képnek a bármilyét is... Ez azért eléggé amatőr dolog. (mert meghiszem, hogy én a max. felbontás 100%-án vizslattam a képek részleteit egy hete, de ez alapján hasonlítgatni kompakt, nem kompakt, stb. képminőségeket, az szerintem amatőr dolog, ne haragudj) :F

(#31382) #40935168 válasza MrChris (#31367) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azért a tárgytávolság sem éppen egetverő, lehet ott jön ki szögletesre a 7 kerekített lamella (amik ha összehúzódnak szűkebb rekeszre, simán szögletessé tehetik a bokeh gömböket. De ezt vki írta is).. Portrétávnál meg már lehet, tök okék rekeszelve is, semmi stopptábla. Ezt még nem próbáltam...)

Ami számomra szokatlan az Oly-ban (ha már bokeh..) :) hogy mennyire máshogy viselkedik a rekesz ennél a kis milc-nél, egy tükröshöz képest.

Például:
- erős fénybe kimegyek, összehúzza f/8 körülre a rekeszt, tökmindegy, mi van beállítva. Fókuszt 1.8-on állít, rekeszt expókor nyitja a beállítottra, de alapvetően f/8 körül tartja nyugalmi (készenléti) állapotban.

- szobában, halványabb helyeken ez a nyugalmi rekesz f/1.8-ig is kinyílhat. Ilyenkor nincs a halk rekeszállítás-hang, ha fókuszálok, hiszen itt is f/1.8-on állít fókuszt, szóval csak a létező leghalkabb fókuszállítás megy végbe. Expó a beállított rekeszen stb..

Ettől függően a mélységélesség előnézeti gomb is van, amikor kellhet, és van, amikor nem. Na ez volt érdekes számomra, milcre váltáskor. :K

- Ha kültéren modellt fotózok, tágon vagy közelében, észrevettem, hogy EVF-ben túl nagy a mélységélesség. Hát az f/8-as nyugalmi rekeszállás miatt. Ez a frontlencsébe belenézve látható is. :) Mélységélesség előnézettel azonnal nagyobb a kenése az üvegnek, ha tágra van állítva és megnyugszik az ember gyorsan, hogy jóóó lesz az.

- Ha kevesebb fénynél fotózok, eleve tágon vagy tág körül az üveg nyugalmi állapotban. Ekkor az EVF-ben is a leendő (nagyjából) mélységélességet látom és fölöslegesen nyomkodom az előnézet gombot, max csak a biztonság kedvéért.

Az egész jelenség (rekesz és fókuszállítás) a 45-ösnél látható az obiba belenézve is. Árnyékolt szobában ülök, a világos ablak felé fordítom a gépet és húzza össze a rekeszt f/8-ig (tovább nem, akkor sem, ha a Nap fele nézek vele). Ha visszafordítom a szoba sötétebb részei fele, nyitja, egészen töktágig. AF is töktágon történik mindig, látni, ahogy bemoccintja a lencsetagokat abban a pillanatban, ahogy AF miatt tágra teszi a rekeszt (ha szűken volt). Érdekes. Nem zavaró amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#31383) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Tudom ez nagyon nem idevágó kérdés, ezért is lesz OFF. Nos gondolom nem csak fotóztok ti akik idejártok, hanem a készített képeket PC-re vagy egyéb eszközre felmásoljátok, röviden nézegetitek. Kérdés: Melyik képnézegetőt ajánljátok? Én eddig az Acdsee Pro 3-at használtam. Vagy az is megteszi csak nézegetésre? Vagy Lightroom? :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#31384) TayRol válasza Carasc0 (#31383) üzenetére


TayRol
veterán

Faststone, Irfanview

(#31385) #40935168 válasza Carasc0 (#31383) üzenetére


#40935168
törölt tag

Irfanview nálam. Gyors és jó tempóban lehet vele kidobni a szemetet egy DEL gombbal. :D

(#31386) jjeahh válasza #40935168 (#31382) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam a panák is csinálják ezt, viszont csak akkor húzza össze magát a rekesz, ha nagyon erős fény fele fordítom az obi orrát, pl. nappal szembe, így használat közben észre sem vettem volna, csak a halk suhogó hangja miatt tűnt fel... szerencsére, mert panán az előnézeti mód b*romira lagzik :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31387) MrChris válasza #40935168 (#31382) üzenetére


MrChris
nagyúr

Cibálja, biztos kitalálták miért is így a jó. Meg más obiknál is előfordul. Reméljük bírják sokáig.

(#31388) MrChris válasza Carasc0 (#31383) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam egy régebbi acdsee van ami marha gyors, klikk és már ott is van teljesképernyőn, gombra azonnal jön a következő. Ha megnyomom a pagedawn-t 5x egy másodperc alatt akkor lepereg az 5 db 16mp-es kép nem csak félig betöltve. Ezt az öreg gépemen a többi nem tudja.

(#31389) #40935168 válasza MrChris (#31387) üzenetére


#40935168
törölt tag

Gondolom a rekeszállítgatás az EVF (szenzor) tűréshatára miatt, mert abban szinte mindig tökugyanazt látja az ember (kompenzál mint állat), az 1.8-on AF-ezés pedig a lehető legtöbb fény + legkisebb DOF miatt. Ha a legkisebb DOF-on rá tud állni jól az AF a célra, akkor valszeg a végső, beállított (akár kisebb) rekeszen pláne tökjó lesz a fókusz. És az Oly üvegek nem shift-elnek, mint egyes CaNikon nagy fullframe százezres ipari hulladékok :U :K

(#31390) Gépötty válasza MrChris (#31387) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ha már tartósság, akkor bátorkodom idetolni ezt a kérdést: mi jobb egy (Oly EPL6) milcnek? Ha állandóan be van kapcsolva (esetleg a kijelzőt kikapcsolom akkutakarékosság miatt), vagy ha kikapcsolom öt-tíz percekre, negyedórákra is. Nem tudom prognosztizálni a használatot, ha azt látom, hogy jó darabig nem nyúlok hozzá (pl. kajálás közben), akkor kikapcsolom, de minden más esetben működik, és mivel közben mi is mozgunk, ha állítgatnia kell, akkor állítgat, ha fűt a szenzor, akkor melegszik fölöslegesen. Tükrös gépes haverok nem szokták kikapcsolni a gépüket sokszor napokig, de nekik nincs élőkép sem. Szerintetek?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#31391) MrChris válasza Gépötty (#31390) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha kapcsolgatod tovább tudod használni, de a dslr nemfogyasztást meg sem közelítheted. Ez van. Napokig fotóztam intenzíven dslrrel akkuváltás nélkül, pedig ment a recview, ilyet működése (jelen akkutechnikával) miatt nem lehet milcel. Ráadásul a pici gépekbe kisebb az akku is. G6-omon meg még evf is van meg szemérzékelő, hiába fordítom be az lcd-t a nyakamba tett gép érzékeli a hasam és bekapcsolja az evf-et. Ha meg gombbal váltok akkor elvész egy fn gomb... Inkább van 4 akksim :D

(#31392) MrChris válasza Gépötty (#31390) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha kapcsolgatod tovább tudod használni, de a dslr nemfogyasztást meg sem közelítheted. Ez van. Napokig fotóztam intenzíven dslrrel akkuváltás nélkül, pedig ment a recview, ilyet működése (jelen akkutechnikával) miatt nem lehet milcel. Ráadásul a pici gépekbe kisebb az akku is. G6-omon meg még evf is van meg szemérzékelő, hiába fordítom be az lcd-t a nyakamba tett gép érzékeli a hasam és bekapcsolja az evf-et. Ha meg gombbal váltok akkor elvész egy fn gomb... Inkább van 4 akksim :D

(#31393) Gépötty válasza MrChris (#31391) üzenetére


Gépötty
senior tag

Félreértesz, nem az akkuidőt szeretném megnövelni (kínában annyi akku van, hogy még el is adnak belőle :D ), hanem a gépnek melyik jobb? Ha AF-et, meg rekeszt állítgat folyton, és fűti a szenzort, vagy ha állandóan rázza a port magáról (meg ki tudja még miket csinál be- és kikapcsoláskor).

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#31394) jjeahh válasza MrChris (#31391) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na akkor semmi, én is félreértettem :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31395) MrChris válasza Gépötty (#31393) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ja, ez valahogy nem jött le. Fogalmam sincs, gondolom minél kevesebbet izél annál jobb. De itt a fórumon még talán senki nem írt olyat hogy zár, rekesz, szenzortisztítás, AF gajra ment volna. Talán egyszer volt valami szenzorstabival. Én nem spórolnék, spórolok semmivel se a vázban. Csak az akkura figyelek néha.

(#31396) Gépötty válasza jjeahh (#31394) üzenetére


Gépötty
senior tag

:)
Bocsánat, hogy félreérthető voltam!
A kompaktomnál egyszerű dolgom volt, mivel a legérzékenyebb része az objektív, amit nem tudtam úgy beállítani, hogy ne húzza vissza kikapcsoláskor. Azt addig tartottam bekapcsolva, amíg lehetett (sokszor még vezetés közben is bekapcsolva van mellettem).
Ez most ismeretlen terep a számomra, és a technológiát sem ismerem, hogy legalább egy elméletet tudjak gyártani, ami megnyugtatna (mert ugye nyilván erről szól az egész) :)

Köszönöm nektek, akkor ezután is azt csinálom mint eddig: hagyom ketyegni, ha meg tudom, hogy ebédelni fogok, arra az időre lelövöm.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#31397) jjeahh válasza Gépötty (#31396) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, én is ezt csináltam kb oly vázzal, ha tudtam, hogy a következő minimum fél órában nem lövök több képet, akkor kikapcsoltam... asszem olyan 4 éve megvan, még nem ment semmi tönkre benne.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31398) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy ez a gép ennyiért (Nikon D3300 váz + kit objektív) szerintetek is nagyjából jó vételnek számít ugye? Első DSLR-em lenne, már régóta szeretnék venni egyet, idáig a használtakat nézegettem fele ennyiért (D3100) illetve 3/4 ennyiért (D3200), de mivel itt a hardveraprón is kb. bolti árban vannak (vagy az alatt kicsivel) és ki tudja melyiknek mi a baja ezért gondoltam, hogy megvenném inkább újonnan + azért ez egy friss gép és biztos, hogy nagyon hosszú távra venném, mert csak hobbi és amatőr (úgy értve, hogy arra, amire kb ez a gép tervezve lett) szinten használnám, úgyhogy szerintem még 10 év múlva is elleszek vele :D .
Ha esetleg valaki más típust tud javasolni, ami a leírtakhoz jobban passzolna, akkor az is jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#31399) sanzi89 válasza #31733248 (#31301) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, tényleg tökéletesen passzol és elég kicsi is. Sajnos csak narancssárga volt a helyi MM-ben, de annyi baj legyen.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31400) Gépötty válasza jjeahh (#31397) üzenetére


Gépötty
senior tag

Négy év az még épp a bejáratós korszak vége nálam. A G10-em öt évet, és 40k+ expot bírt nálam úgy, hogy totálkárosra törve került hozzám (még azt az alaplemezt is hajlítgatnom kellett, amire a CCD van fogatva, és sarat szedtem ki az objetív tagjai közül). Egy vacsi új gépnek nem lehet probléma ezt a szintet megugorni. Mondom, itt csak magam kellene megnyugtatni, ésszel belegondolva nem kellene aggódnom egyáltalán, csak ez az OCD... :DDD
Ígérem, mára befejeztem az offolást. Köszönöm a tippeket, szép napot nektek! :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.