Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) schawo válasza #40935168 (#31246) üzenetére


schawo
titán

Jó az a kis popup, például wireless vezérlésre.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31252) lalyoska


lalyoska
tag

Kibontottam, se egy karc, se egy maszat. Nem igazán értem, hogy lett volna a tükör maszatos, mivel a MM-ban is obival felszerelve lehet kipróbálni a DSLR-eket. Kipróbáltam, nagyon jóóó :)
90-et (visszatérírééssel 80at) simán megért :)

(#31253) lalyoska


lalyoska
tag

Abban tudnátok segíteni hogy utazózoom, nem milliós kategóriára gondolok persze, hanem sima természetfotózásra stb. melyik a jó? pl. 18-105 vagy 18-250 lenne a legjobb...Ha valakinek van használt utazózoomja vennék, persze jutányos áron. MM Westendben 50-ért (!!!) volt kifutó 75-300 Canon DCIII USM obi is!

(#31254) schawo válasza lalyoska (#31252) üzenetére


schawo
titán

Mindenképpen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31255) Vyndree válasza lalyoska (#31252) üzenetére


Vyndree
őstag

Az obit nem lehet levenni? Nyugi, eladás előtt meg szokták tisztítani a szenzort.
A biztonság kedvéért csinálj egy képet fehér papírra (vagy nappal az égboltra) F22-es rekesszel, nem szabad rajta foltnak, pöttynek lenni.

A Canon obikat nem ismerem, de úgy tudom 18-135 és 18-200 van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#31256) #40935168 válasza schawo (#31251) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K

(#31257) 80hun válasza lalyoska (#31253) üzenetére


80hun
addikt

Itt egy utazózoom és egy zoom hozzá. :)
Csak stabilizátorost vegyél (Canonnál IS, Sigmánál OS , Tamronnál VC jelöli) :)

Bár az árak nembiztos hogy tetszeni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#31258) Fujis2950


Fujis2950
tag

engem is megszólt egy "hozzáértő" fotós kollegina, hogy milrt e- pl 6ot vettem ennyiért már " jobb gépet is kaptál volna" ( ja 1,5 kilósat ?

(#31259) ANDROID??? válasza lalyoska (#31252) üzenetére


ANDROID???
addikt

Újban megérte, de a kiállított darabok csattognak rendesen ;)
Láttam már, hogy a delikvens elég tisztességesen odakoppintotta a gépet a polchoz ;] :U
Vagyis, jól próbáld ki, 3 napon belül futás, ha baj van :K

silmatauki:
Láttam így "csirkés teszkóban" is gépet, hát nem tudom mennyire lenne poénos az alkotó szemgolyójával ilyen mozdulat ;]

[ Szerkesztve ]

(#31260) Vyndree válasza ANDROID??? (#31259) üzenetére


Vyndree
őstag

14 nap akkor ha webshopban vette. Amennyiben nem akkor a három munkanap csak a "rendeltetésszerű használatot akadályozó hiba esetén" érvényesítheti és az is csak cseregarancia, az árát már nem kapja vissza legfeljebb az üzletben levásárolhatja.

(#31261) ANDROID??? válasza Vyndree (#31260) üzenetére


ANDROID???
addikt

Kiállított darabot vett.

(#31262) StLui válasza ANDROID??? (#31261) üzenetére


StLui
veterán

És? Akkor sincs semmiféle 3 nap, ha szerinted igen, akkor mutass egy ilyen jogszabályt, had hivatkozzon rá akinek szükséges, el kéne ezt felejteni, karácsony után is csak jófejségből vesz vissza a bolt akármit is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#31263) MrChris


MrChris
nagyúr

Azért hagyjátok örülni is. Nem biztos hogy akkora nagy volt abban az MMben az étdeklődés az 1200d iránt, hogy mindenki aki arra járt nyomott 100 sorozatot, izomból gombnyomáspróbát csinált, ledobálta az obit, felhajtotta a tükröt, megkörmözte, ujjazta alaposan a szenzort majd beleköpött egy giga meztelencsigát és a polc sarkának kalapálta.
Nem hiszem hogy leharcolták, főleg hogy biztosan volt mellette 1-2 tucat gép, 700d, 7d... meg ki tudja mi, inkább azokat tapizhatták.

(#31264) MrChris


MrChris
nagyúr

Azért hagyjátok örülni is. Nem biztos hogy akkora nagy volt abban az MMben az étdeklődés az 1200d iránt, hogy mindenki aki arra járt nyomott 100 sorozatot, izomból gombnyomáspróbát csinált, ledobálta az obit, felhajtotta a tükröt, megkörmözte, ujjazta alaposan a szenzort majd beleköpött egy giga meztelencsigát és a polc sarkának kalapálta.
Nem hiszem hogy leharcolták, főleg hogy biztosan volt mellette 1-2 tucat gép, 700d, 7d... meg ki tudja mi, inkább azokat tapizhatták.

(#31265) ANDROID??? válasza StLui (#31262) üzenetére


ANDROID???
addikt

"Elnézést kívánok", persze a 3 nap régi sztori, de van a jófejség, persze mellé a kiállított darab volt.... ;]
Fogalmazhattam volna úgy is, ha baj van mihamarabb juttassa vissza, egyébként tök mindegy garanciával adták.
Nem úgy érzem, hogy bármit is bizonygatnom kellene. :P

(#31266) #31733248


#31733248
törölt tag

Tekintettel arra, hogy többen választanak mostanában A6000-et, beteszem ide az E-Mount fix objektívekből álló sorát (kivéve az elsőt, manuál obik nincsenek benne). A saját javaslataimhoz rövid ismertetőt adtam:

Sony 10-18mm F/4 Nagyon jó obi, de fele ennyibe sem kerül egy hasonló átfogású Canon (77 ezer) adapterestül...
Sony 12mm F2.8
Sigma 19mm F2.8 51 ezerért remek vétel.
Sony 20mm F2.8 Előnye a stabi és a kis méret, a Sigma jobb ár-értékben.
Sony 24mm F1.8
Sony 25mm F2
Sony 28mm F2 Ha kell az F2.0 fényerő, akkor jó vétel, egyébként a 30-as Sigmát ajánlom.
Sigma 30mm F2.8 Különösen ajánlott, :) általános célra, 51 ezerért.
Sony 32mm F1.8
Sony 35mm F1.4
Sony 35mm F1.8 Ha kell az F1.8 fényerő és a stabi, egyébként a 30-as Sigma jobb vétel.
Sony 50mm F1.8 Gyönyörűen dolgozó portéobjektív, csodaszép bokeh, jó ár.
Sony 55mm F1.8
Sigma 60mm F2.8 Optikailag kiváló, 51 ezer forintért különösen ajánlott.
Sony 85mm F1.8 Ár-érték arányban inkább SAL-85F28-at javaslok (75 ezerért), gyári adapterrel...
Sony 90mm F2.8 Ha nem makrózni kell, lásd fent.

[ Szerkesztve ]

(#31267) schawo válasza #31733248 (#31266) üzenetére


schawo
titán

Jó lista, mehetne akár a topik összefoglalóba is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31268) andzsin73


andzsin73
tag

Csak a miheztartás végett:)

Ilyen az, amikor a profi fotósok kezébe egy gagyi gépet adnak, hogy fotózzanak:

[link]

És egy kis Máté Bence:

[link]

(#31269) nrc válasza #31733248 (#31266) üzenetére


nrc
tag

az a 12-es gondolom 16f2.8 akart lenni, a 20f2.8-ba pedig nincs stabi

(#31270) #31733248 válasza nrc (#31269) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az a Zeiss Touit 12mm f/2.8, aminél jobb vételnek tartom a 10-18-at. A 20-asra rosszul emlékeztem, köszi, így még inkább a 19mm-es Sigma javasolt.

(#31271) nrc válasza #31733248 (#31270) üzenetére


nrc
tag

A 12-es zeiss nekem kimaradt, de így, hogy megnéztem (az árát), a manuális rokinon (samyang) 12f2 továbbra is érdekesebb számomra, illetve az adapteres canon-t fogom még megnézni, amiről írtál.
Hát igen, a sel20 a legkisebb obi a rendszerben, de az ára nem teszi vonzóvá a sigmákkal szemben. Nekem a 30-as sigma van helyette hétköznapi hordozósnak, kicsit nagyobb, de cserébe élesebb is.

[ Szerkesztve ]

(#31272) macman507


macman507
aktív tag

Hello, használtan hol érdemes nézelődni cserélhető obis gépeket? A miértje lejjebb található, tehát nem a csillagos egekben keresgélnék az árat tekintve, de azért nem egy übergagyi valamit szeretnék nyilván :)
Vagy, milyet érdemes venni, ami megfizethető árban van? Mondjuk 200 ezer körül.

Meg egy kis off:, tud valaki jó fotós sulit, vagy inkább menjek valamilyen hangtechnikai/hangosító stb irányba el (nem nagyon szeretnék igazából utóbbiba..), illetve, hogy a képzésen vajon adnak ilyen obis gépet nézegetni, vagy mindenki azt használja, amilje van? Nekem ugyebár nincs, és egy ilyen OKJ féle képzés meg 260-500 ezer is, vagy még több esetleg, de még gépet is kéne venni, szóval egy OKJ képzésből lenne egy jó kis gépem, viszont nem lenne papír, meg a tudás, amit a képzésen adnának, bár sejtem, hogy mutyi a nagy részük, de akkor ott tartunk, hogy, hogy induljak el a fotós karrierben bármiféle képzés nélkül, meg még inkább mit, hogy (és hogy nem) érdemes csinálnom, mint kezdő, aki ebből meg szeretne élni és nem csak éldegélni.
Bocs, ha nagyon off és hülyeség amiket kérdeztem, mondtam, de ilyen témában egyáltalán nincs sok tapasztalatom, csak amiket hallok, olvasgatok neten cikkekben, hozzászólásokban a cikkek alatt, szóval.. össze vissza, 1-2 éve ezek sikeresen lebeszéltek a fotózásról

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#31273) Victoryus94 válasza macman507 (#31272) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az én iskolámba van fotós szak is, ott canon 600D-vel lehet szórakozni, meg egy hasonló nikonnal, de ugye 20 diákra a két gép kevés... tehát az már alap hogy egy hasonló tudású géped minimum van, ha felvételizel. (más helyeken olvastam azt is, hogy samsung s4, iphone 4, stb. is elég, de azért valljuk be, az alapokat összeszedni nem lehet telóval...
Egyébként van fotós tanfolyam, nem feltétlen okj-s, ezek között is van olyan ahol semmi hasznosat nem tanulsz, de busás árat fizettetnek, és van, ahol kevés pénzért egész jó tudást kapsz.
NÉZELŐDJ, ÉRDEKLŐDJ. Nem fogom megmondani neked, hol tanulj, ez a te felelősséged.
Nálunk egyébként nem vesznek fel akárkit (főleg államira), portfóliót igényelnek 30-40 képpel. Nézik az utómunkát, a kompozíciót, meg mindent. (de nem kérik, hogy DSLR-rel készüljenek a képek, nem a felbontást nézik). Azért tudom, mert egy ismerősöm jelentkezett idén oda. Én egyébként más szakra járok.
Én javasoltam neki a sulit, mert a végzősök portfoliója meglepően jó volt. Minden végzősét kitették, és egyikre se tudtam azt mondani, hogy szar, maximum azt hogy nem az én ízlésem.

Szóval a lényeg: ha fotós akarsz lenni, legyél az! Vegyél gépet, tanuld meg az alapokat, és UTÁNA jelentkezz iskolába! Addig pedig nézelődj neten tananyagért, vagy vegyél 1-2 fotós könyvet, és gyakorolj sokat.
Ha pedig már tudod, mit eredményez a blende állítása, stb. és a gyakorlatban is teljesen manuálisan képes vagy használni egy alap dslr-t (esetleg egy középkategóriás milcet), akkor felismered, melyik képzés az, ami neked való.

Ui.: Ha még nem vagy 25, van ingyenes OKJ-s képzés, ha pedig már elmúltál... akkor vegyél gépet, dolgozz, és hobbinak fotózz. Aztán ha sikered lesz benne, és lesz pénzed iskolára... akkor vágj bele. :)

Ui.: Ez a hsz SAJÁT VÉLEMÉNYT TÜKRÖZ! A döntést neked kell meghozni!

[ Szerkesztve ]

(#31274) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Egy csöppecskét nehezen akar megszületni nekem ez a fényképező.

Tegnap éjszaka eldöntöttem, rendelek, erre örömmel látom, hogy a MM webshop csak 6-10 napos határidővel akar szállítani E-M10 kiteket.
Az edigitalon sem nagyon jobb a helyzet, csak rendelésre van.
Így reggel autóba ültem és átutaztam Szlovákiába.
Itt a legelső zugdealernél kapásból mondtak egy 240 ezres árat, ha viszem az E-M10-et, a 14-42 RII-t, és a 45mm f1.8-at.
Ez mindeképpen több, mint baráti ár.
580 Euro lenne ebből a 14-42-vel szerelt váz ára, ami 180 ezer környéke. Magyarul szólva krva jó ár az itthoni viszonyokhoz képest, és még természetesen ebből lejön 100 euro cashback, valamint a 45mm F1.8-ból is még mínisz 50 euro. (az az obi önmagában kint nem 100, hanem csak 80 ezerbe kerül, mínusz a 15 ezernek megfelelő 50 euro, vagyis 65 ezer a 45mm-es fix:)

A gond csak az, hogy ezt is csak 6 nap alatt szállítják.
Én viszont mára már elvesztettem a türelmem és kell minden, most azonnal.

Másik boltban már odáig merészkedtem, hogy az EM-5 Mark II-re kezdtem el alkudozni, de az 360 ezernél obival nem akart lejjebb csúszni.

Utolsó lehetőség:
180 ezerért az EM-5 első gen. modellje, szerelve a 12-50-es makros obival.
Állítólag ez elég komoly objektív, több zoom mellett szebb képe van a 14-42-nél és ráadásul a makro az tényleg makro rajta.

Mi a véleményetek?
Az EM5-ről?

Eddig egyáltalán nem foglalkoztam vele, a tesztekből meg az rémlik, hogy az EM10 szinte minden tekintetben jobb vétel nála. (csak nem tudom, 180 ezerért is az-e.)

(#31275) Tin_Shield válasza HagaNRG (#31274) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 12-50 nem rajzol jobban mint a 14-42IIR, talán még valamivel gyengébb is. Persze azért van előnye, ekv.24mm, időjárásálló, és makró. A hátránya a méret és az átlagostól kissé sötétebb tele vég.
Az E-M5 szerintem abszolút rendben van, most is megállja helyét. Persze a később kijött E-M10 kapott pár (zömében szoftveres) okosságot ami itt még nincsen.
Olympus Mintabolt? Ott is lehet rendelni.

(#31276) Vyndree válasza ANDROID??? (#31265) üzenetére


Vyndree
őstag

Semmit nem kell bizonygatnod, viszont fals infókat ne írj, inkább nézz utána. Tök mindegy hogy vásárlás után egy órával, egy héttel, hónappal viszi vissza, a garanciát fogják érvényesíteni, pénzt vissza nem kap, cserekészüléket meg főleg nem.

(#31277) Victoryus94 válasza Vyndree (#31276) üzenetére


Victoryus94
őstag

Csak hogy tiszta legyen mindenkinek. :)
"A három napos szabály

A 151/2003-as Kormányrendelet 7. §-a különleges lehetőséget biztosít a fogyasztó számára, amennyiben kimondja, hogy abban az esetben, ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól, illetve az üzembe helyezéstől számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, akkor a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. szerint figyelembe vehető aránytalan többletköltségre (ld. 2. fejezet), hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni , feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza. Külön is fel kell hívni a figyelmet a félreértések elkerülése érdekében, hogy ez csak a jótállás alá eső termékekre vonatkozik..

Ezzel a szabállyal kapcsolatban több kérdés is felmerül. Az első a napok számítása. Ez nem probléma, ha olyan üzlettel állunk szemben, amely a hét végén zárva tart. De mi van akkor, ha a cikket pénteken vásárolták olyan üzletben, amely szombaton és vasárnap is nyitva tart? Tekintettel arra, hogy ezek a napok nem minősülnek munkanapnak (a szombat munkaszüneti nap, a vasárnap pedig pihenőnap), ezeket nem kell figyelembe venni, tehát a következő hét keddjén bejelentett csereigény még határidőn belülinek tekinthető."
Forrás: http://tamop.ofe.hu/

Ezen felül ha valamit internetről veszünk, akkor van ugye egy 14 munkanapos időszak, amikor bármit visszaküldhetünk indok nélkül.

Ui.: Ettől eltérhetnek az üzletek saját szabályzatai, de ez a minimum. Én pl. többször vittem vissza terméket az Edigitalba, kaptam már "vásárlási kupont", csereterméket, és a pénzvisszafizetési igényemet is teljesítették már 10 munkanapon belül.

[ Szerkesztve ]

(#31278) athomi válasza Victoryus94 (#31277) üzenetére


athomi
veterán

Ehhez megjegyzem, hogy az is online vásárlásnak számít, ha megrendeljük online a terméket, de személyes átvételt kérünk. Tehát ilyenkor is él az indoklás nélküli 14 napos elállás a terméktől pénzvisszafizetéssel.

Nem tudom hogy van most, de régebben nem ismerte a levásárlást a magyar jog. Szóval elsősorban cseretermék (javítás?) létezett, ha nem tudják teljesíteni, akkor pénzvisszafizetés.

[ Szerkesztve ]

(#31279) lalyoska


lalyoska
tag

Sziasztok!
Az szerintetek normális, hogy 30 perc alatt a charge-ról FULL-ra vált zöldre a Canon 1200 akkutöltőm, vagy kezdjek aggódni? Kipróbáltam és azt mutatja, fel van töltve...

[ Szerkesztve ]

(#31280) MrChris válasza HagaNRG (#31274) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most akkor kötve vagy a MM-hoz vagy sem??

(#31281) HagaNRG válasza MrChris (#31280) üzenetére


HagaNRG
őstag

Kötve vagyok, de már úgy vagyok vele, hogy letojom a 120 ezret, ami a hozzájuk tartozó ajándékkártyában áll.

Majd elköltöm valamire, elvégre 5 évig felhasználható. Nekem meg a fényképező most kell. Az MM-es 120 ezer miatt nem fogom erővel is tőlük rendelni a gépet.

Ha fogom magam és reggel kocsiba ülök, akkor tíz órára már a kezemben van az EM10, vagy megint tökölök és jövő hét végéig elhúzom a dolgot, ha innen, vagy onnan rendelem esetleg.
Cserébe most a pancake-es kitért és a 45mm f1.8-ért 940 eurot kellene otthagynom. (mínusz 100 euro a kitből és mínusz 50 euro a 45mm-ből).

Az annyi, mint 245 ezer.

Ha az EM5-öt veszem a 12-50-nel és a 45mm f1.8-cal, akkor annak a vége= 255 ezer
:F

(#31282) MrChris válasza HagaNRG (#31281) üzenetére


MrChris
nagyúr

12-50-t biztosan nem vennék. Az em5-nek meg nem jön be az a hüvelykujj felőli két gumigomb, meg pár ficsőr is jobban tetszik az em10-ben... De ezek már apróságok, kinek hogy jön be.

(#31283) HagaNRG válasza MrChris (#31282) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm! :R

(#31284) schawo válasza HagaNRG (#31274) üzenetére


schawo
titán

Biztos, hogy jól emlékszel az ajánlatra, és nem a cashback utáni ár az 530 euró? A szlovák árukeresőn nem találtam kitet 600 euró alatt: [link] A 45-ös ára passzol: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31285) HagaNRG válasza schawo (#31284) üzenetére


HagaNRG
őstag

Nem. A webshop szerint 584 euro a kit, a boltban viszont 570-ig lementek. :-)
http://www.digifafpro.sk/dfaf/eshop/0/3/5/303-Olympus-OM-D-E-M10-Silver-MZD-14-42-II-R-black

[ Szerkesztve ]

(#31286) schawo válasza HagaNRG (#31285) üzenetére


schawo
titán

Értem.
Tehát Szlovákiából:
Kit: (570 - 100) x 310 = 146k
45: (269 - 50) x 310 = 68k
összesen: 214k

Ugyanez itthon a mintaboltból:
Kit: 200 -15% - 30 = 140k
45: 100 -15% - 16 = 69k
összesen: 209k
Ha nincs kártyád, akkor kell egy:
Táska: 10k
Kártyadíj: 8k
összesen 227k

A különbség a szlovák és a magyar ár között 13k, viszont ezért kapsz egy táskát pluszban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31287) HagaNRG válasza schawo (#31286) üzenetére


HagaNRG
őstag

Igen, így van.

Viszont a mintabolthoz oda-vissza nekem egy csekély 400 km-es plusz utat kell bevállalnom, míg a másik lehetőség oda-vissza 80 km.
Sajnos ezt is figyelembe kell vennem.

(#31288) Byk01 válasza HagaNRG (#31287) üzenetére


Byk01
senior tag

A szlovákok mennyi garanciát adnak a gépre?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#31289) zool1 válasza athomi (#31278) üzenetére


zool1
őstag

+1 en mar eltem ezzel a lehetoseggel!

(#31290) MrChris válasza HagaNRG (#31287) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor egyszerűsödik a képlet, ha az Olympust és em10-et választod. Már csak el kell menni megvenni :D Megfelelt a fókuszsebessége? 14-42/II-vel kipróbáltad? A 17/1.8 is egy jó obi, a 45-össel párban fényerős mindenes, nekem nem is kéne más, kitobi se.
A6000 teljesen kiesett?

(#31291) Victoryus94


Victoryus94
őstag

"Kezdőknek" milyen fotós könyve(ke)t ajánlanátok, ami megfelelően segíti elsajátítani az alapokat?
Van egy fotós könyvem, de az 2004-es és még több infó van benne az analóg gépekről, mint a digitális technikákról. :D

Elsősorban online megtalálható könyvet keresek, de papír alapú könyv is érdekel. Lehetőleg magyar nyelvű...

Ui.: Most jut eszembe fotós utómunkához is érdekelne ilyesmi (Lightroom / Photoshop) .

[ Szerkesztve ]

(#31292) Mirman válasza Victoryus94 (#31291) üzenetére


Mirman
őstag

Scott kelby könyvei nagyon jo stílusban vannak irva es nagyon informatívak.

(#31293) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy most találtam használtan elég jó árban egy Nikon d3000-et és hogy érdemes lenne-e lecserélnem erre a mostnani fujifilm hs30-amat?

(#31294) Lassú Víz válasza metaldog (#31293) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha kihasználod a 30x-os zoomját és/vagy elégedett vagy a képeid minőségével akkor nem. Nézd meg, hogy a 24-720 tartományt hány objektívvel mennyi pénzből feded le, utána könnyebben döntesz. Viszont, ha elég az ekv. 28-85 amit a legtöbb kit objektív ad, akkor jobb lesz a képek minősége, és olyan fényviszonyok mellett is lesz kép amikor a Fuji már elvérzik a kis szenzor miatt. A tükrös szett mindenképpen nagyobb és nehezebb is lesz.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31295) bercsi válasza Mirman (#31292) üzenetére


bercsi
aktív tag

+1
Épp most olvasgatom én is a sorozatot.

(#31296) erzol válasza Victoryus94 (#31291) üzenetére


erzol
őstag

Itt nagyon sok mindent megtalálsz. Könyvek/videók, magyarul/angolul.

(#31297) HagaNRG válasza MrChris (#31290) üzenetére


HagaNRG
őstag

Igen. A sony valahogy a drága objektivek miatt kezdettöl fogva nem jött be. Tudom, normális hasznalatra elég 2-3 jó obi, de az Oly kijön most 3 obival együtt olyan áron, amit a sony nem tud mutatni, csak sokkal többért
Ott nyertem meg a dolgot, hogy tegnap este valaki linkelt ide egy szlovák árgép oldalt. Azon szembetunt, hogy a kedvenc ottani multim is forgalmazza az em10-et, méghozzá jó áron. Pedig már többször rakerestem naluk, sikertelenül. Így reggel először ott kezdtem, helyben is voltunk, mert 580 euroert a 14-42 iir obis páros volt, pedig már félig beletorodtem, hogy 30k-val többért a pancaket kell elhoznom.
Már azt is elhoztam volna, ugy voltam vele, pedig az elektronikus zoom nagyon nem volt szimpi
Szóval ez lett a vége.

E-M10, a régebbi, manuális kitobival, full ezüst páros, mindezt 175ezért. 100 eurot meg majd visszaigénylek belőle.
Holnap meg majd elhozom még 65-ért a 45mm-t is hozzá, az automata sapkaval:-)

Köszönöm tehát mindenkinek, minden segítségét, amit az elmúlt hetekben kaptam!!!

Nagyon sokat segítettetek, tényleg:-)

[ Szerkesztve ]

(#31298) MrChris válasza HagaNRG (#31297) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez a lényeg! :C Várjuk a szenzációs mátrai, bükki, zempléni...(vagy amerre élsz) fotókat :D Meg a m4/3 fényezést :D
Ha vannak régi vasaid bennük üveggel az is mind feladapterezhető rá :K

(#31299) #40935168 válasza HagaNRG (#31297) üzenetére


#40935168
törölt tag

Grat ;)

(#31300) sanzi89


sanzi89
addikt

Tud esetleg ajánlani valaki egy táskát a Sony A5000-hez, amibe belefér a kitobival együtt és a lehető legkisebb? Se plusz kártya, szűrő, objektív, csak maga a gép. Több napos gyalog valamint bringás túrán sokat lenne használva, így fontos a kis méret valamint normális védelem. Legyen normális minőségű - eddig Lowepro táskám volt, azzal teljesen elégedett voltam.
Vagy valami hasznos tanács, hogy látatlanba, interneten keresztül mire kellene figyelni, hogy a lehető legjobbat válasszam? Táskát eddig mindig személyesen vettem, vittem a gépet és minden táskába belepróbáltam. Eddig az MM-ben mindig szerencsém volt, de ehhez a géphez most nem találtam meg az igazit.

Valamint információ arról, hogy milyen sebességű kártyát érdemes venni a géphez?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.