Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) Gépötty válasza atok666 (#30900) üzenetére


Gépötty
senior tag

Igazad van, csak félreértettelek!
Kicsit jobban belemélyedtem a guglizásba, így találtam meg, hogy azt jelöli, hol van a gépen belül a szenzor. Én az irányát értettem a síkján, azt meg azért nagyjából ki lehet találni :)
Köszönöm!
(A vicc, hogy tényleg ez jelzi a víz szintjét is)

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#30902) pandur99 válasza Gépötty (#30899) üzenetére


pandur99
aktív tag

Keress rá: Meike mk-320

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#30903) schawo válasza Gépötty (#30893) üzenetére


schawo
titán

Metz, Nissin, Dörr és Meike TTL vakuk vannak mft-re.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30904) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Ez a barna, prémium jelzővel ellátott OMD E-M10 többet ér valamivel a sima ezüstnél?
Érdemesebb ezt választani kb. 5 ezerrel többért?

(#30905) Gépötty válasza pandur99 (#30902) üzenetére


Gépötty
senior tag

És (#30903) schawo:
Köszönöm mindkettőtöknek! Megnyugodtam, lesz mit böngésznem :D

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#30906) MrChris válasza HagaNRG (#30904) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak ha tetszik ez a színösszeállítás. Szerintem marha hivalkodó. Egy világos szürkét jobban el tudnék képzelni, de egyik se jön be és évek múlva szinte eladhatatlan. Fordítva áraznám :D

(#30907) schawo válasza MrChris (#30906) üzenetére


schawo
titán

Fogása viszont jobb lehet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30908) bigsee válasza Gépötty (#30893) üzenetére


bigsee
addikt

Kézikönyv?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#30909) fr3ntzen válasza HagaNRG (#30904) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

hát sztem kurvajólnézki ! ;]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#30910) Studi válasza MrChris (#30906) üzenetére


Studi
addikt

Egy parciért biztos lesz rá egy vevő... :DDD

(ez a házigazda kedvenc színösszeállítása :) )

(#30911) Victoryus94 válasza silmatauki (#30829) üzenetére


Victoryus94
őstag

Úgy néz ki sikerül 140-150 ezer körül hozzájutnom obival. Ennyiért jó vételnek tartom az NX 500-ast.
Ha nem jön össze, akkor körbe nézek a DSLR gépek között is (bár az nekem túl vastag)

[ Szerkesztve ]

(#30912) silmatauki válasza Victoryus94 (#30911) üzenetére


silmatauki
őstag

annyiert, ha garis, mar elmegy.

(#30913) HagaNRG válasza MrChris (#30906) üzenetére


HagaNRG
őstag

Szerintem sem csúnyák ezek a retro gépek barna színnel kombinálva.

Nézd csak meg ezt a Fuji-t, ebben a barna tokban kész '80-as évekbeli kirándulós apuka feeling lennék.
Ahogy a Dpreview EOS750 tesztjében írta az egyik kommentelő:

Ha elmegy Disney Landbe, akkor ezer látogatóból 999 nyakában Nikon/Canon pánt fog lógni. Ez valamit csak elárul arról, hogy az emberek többsége tudja, mi az igazi fényképező. Ha a Central Parkba kimegy, ott ugyanez lesz a felállás. Vannak telefonnal fotózó emberek, akik meg fényképezővel járnak, az Nikon/Canon DSLR. Olympus, Fuji, Pana, stb. MILC géppel szinte senki sem fotóz.

Ezek után a következő hasonlattal állt elő az egyik tag:
Ha elmegy Disney Landba, ezer emberből 999-en Nike, vagy Adidas pólót fog látni. Ez alapján a Nike és az Adidas csinálja a legjobb pólókat. Mégis mindenki tudja, hogy az átlag hülyék ezt hordják, de ettől még nem ezek a legjobb ruhák a világon.
Ezek alapján kell megítélni a Nikon/ Canon fotósokat is.

Épp most néztem a youtube-on egy 28 perces kisfilmet, amiben egy profi fotós arról mesél, hogy hogy szakította meg évtizedes kapcsolatát a Nikon DSLR-ekkel és miért kezdett el Sony MILC-ekkel fotózni.
Majd megkeresem, hasznos video!!

Meg is van, amúgy nagyon szimpatikus a fotós:

https://www.youtube.com/watch?v=7wM_5nROeaw

[ Szerkesztve ]

(#30914) HagaNRG válasza schawo (#30907) üzenetére


HagaNRG
őstag

A fogást tuti nem befolyásolja, ez a barna műbőr burkolat tutira ugyanaz, mint a fekete.

(#30915) Gempas 70 válasza HagaNRG (#30913) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Jason Lanier eléggé szimpi nekem is. Közvetlen és természetesnek tűnik.
Pl. [link] :K

Egyébként kezdek beleszeretni ebbe a 6000-be.. már 2x visszamentem megtapizni.. Jóó..

(#30916) sanzi89 válasza HagaNRG (#30914) üzenetére


sanzi89
addikt

Melyik gép érné meg jobban?

Sony ILCE-5000: 99.900Ft
Sony ILCE-5100: 169.915Ft

Ha jól utána olvastam a két gép közötti különbségek:
- nagyobb felbontású szenzor, ami elvileg kisebb zajt is eredményez (első nem fontos, második fontos lehet...)
- érintő kijelző (nem igazán fontos számomra)
- fejlettebb, Live View AF, mint az A6000-ben (ezt nem tudom megítélni szükségem lenne-e rá)

Mást nem találtam. Tényleg ezek a különbségek? Hobbi fotós lennék, elsődleges cél a különféle események jó minőségben való megörökítése. Nagyon fontos lenne a fizikai méret, valamint számomra hatalmas előny az USB-ről való tölthetőség - több napos gyalog vagy kerékpártúra sátorral, egyedüli áramforrás a power bank. Valószínűleg külső vakut, optikákat nem használnék soha - maximum egy fix, nagyobb fényerős darabot beltérbe, de ez majd később.

Eddig egy Samsung WB750-est használtam, pár napig egy Sony DSC-RX100 I.-est, igazából az indította el a lavinát. Ugye a Sony ILC-5000 produkál olyan képeket, mint a Sony DSC-RX100? Kisebb érzékelő, de 1.8-as induló fényerő... Van esetleg erre valami kalkulátor?

Mik lennének esetleg a tanácsok? Köszönöm mindenkinek!

u.i.: bocsi, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30917) 80hun válasza sanzi89 (#30916) üzenetére


80hun
addikt

Többet tud az a5100 tényleg.
Jobb AF rendszer
Jobb szenzor
Nagyobb felbontású kijelző, érintőképernyő
Jobb video

De ha enyyit szánsz gépre akciós az A6000 egy boltban.és 26e több csak mint az A5100.

(#30918) silmatauki válasza 80hun (#30917) üzenetére


silmatauki
őstag

Jaja, csak 26 a felár, ennyit mindenképp megér az EVF.

(#30919) silmatauki válasza sanzi89 (#30916) üzenetére


silmatauki
őstag

"nagyobb felbontású szenzor, ami elvileg kisebb zajt is eredményez (első nem fontos, második fontos lehet...)"

Nem csak elvileg… a 24 Mpixel-es 5100-szenzor kb. fél-kétharmad EV-vel kisebb zajú, tehát egyértelműen jobb a 24-es, mint a 20-as.

(#30920) sanzi89 válasza 80hun (#30917) üzenetére


sanzi89
addikt

Igazából 100k környéke a keret, csak akkor fizetnék érte többet - jelen esetben +70k rengeteg - ha nagyon markáns különbség van a két gép között (A5000, A5100). Az A6000 még drágább, nincs szükségem a vakupapucsra, a keresőre, hátrány a nagyobb méret, szóval abban nem is gondolkodom.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30921) jjeahh válasza silmatauki (#30919) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hogy ne csak rózsaszínben lássa a világot :D , én azt is hozzáfűzném, hogy:
- a 24mp képek több helyet foglalnak
- a gyengébb gépeket nagyon meg tudja izzasztani, ha nekiállsz 24mp képeket feldolgozni rajta
- több megapixel = több bemozdult kép, főleg stabi nélküli obikkal egy ilyen pici és könnyű vázzal, amiben tudtommal e-shutter sincs (vagy van? :) )
De persze ettől még én is az a5100-at választanám a kettő közül, a sok megapixelnek viszont én nem örülnék annyira.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30922) MrChris válasza sanzi89 (#30920) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mivel ez a 100 az alap maradj az 5000-es mellett. Annak a +70.000-nek egy részéből pedig vegyél majd egy fényerős fixet, (ekvi 40-50mm javasolt) mert a kitzoomok beltérben lámpafénynél elég gyöngék, az a ½ iso előnye az 5100-nak már nem sokat dob. Olyankor 2-3 fé-nyi pluszra lenne szükség, amit extra fény, vaku hijján csak fényerősebb obival tudsz megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#30923) silmatauki válasza jjeahh (#30921) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha a szenzor a két gépben ugyanúgy teljesítene zaj-szempontból, akkor OK lenne, de sajna a 20 Mpixeles szenzor egyértelműen zajosabb.

(#30924) sanzi89 válasza sanzi89 (#30920) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszönöm az infókat, véleményeket, de ahogy számolgatok magamban nagyon úgy néz ki, hogy nem fér bele a keretbe az A5100. :(
100k-ért ajánlott az A5000? Nem akarok minden áron gépet venni, csak ha találok egy jó ár/érték arányút, ami megfelel az elvárásaimnak. Eddig azt hittem, hogy az A5000 is megfelelne számomra.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30925) MrChris válasza silmatauki (#30923) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a7s-ben meg még jobb mint a 7100ban... Már csak az a kérdés hogy 100 helyett 170-t megér e neki. Nem másfélszer hanem több mint plussz ⅔ ár! És még semmi extra nem jött vele még evf se, pedig ekkora árkülönbözetbe már az is beleférhetne. Vagy egy jobb obi, mert az a 16-50-es 16mm-en nem túl acélos.

(#30926) silmatauki válasza sanzi89 (#30924) üzenetére


silmatauki
őstag

"100k-ért ajánlott az A5000?"

Igen.

"Eddig azt hittem, hogy az A5000 is megfelelne számomra."

Ha nincsenek nagy igényeid, teljesen OK a gép – kb. az árszínvonalának megfelelő teljesítményű / képminőségű, nem számítva ide a kiugróan jó ár/érték-arányú használt cuccokat, mint mondjuk egy X-E1 + 27mm kombó.

[ Szerkesztve ]

(#30927) silmatauki válasza MrChris (#30925) üzenetére


silmatauki
őstag

Én is drágállom 170-ért az 5100-ast - ezért is ajánlottam az A5100 helyett az A6000-ret, ami viszont még mindig csúcsgép az árkategóriájában, amit nem akar majd lecserélni jó ideig (szemben egy eleve majd' minden tekintetben gyenébb A5000-zel).

(#30928) MrChris válasza sanzi89 (#30924) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ennyiért, de még picivel többért is mindenhol a fényerőtlen alapzoomok vannak az alap/belépő vázakkal. Mivel nem is akarsz további obikkal bajlódni mindig felmerül hogy minek a bajonett? Ráadásul ezek nem univerzális obik, és kb 3X-os az átfogásuk. Összeségében meg azért szűkösen/egyáltalán nem férnek zsebbe mint egy kompakt.
Szerintem hosszú távon az obin fog múlni a dolog mikor 'növöd ki' a lehetőségeit, mert fotózni azért teljesen megfelel a váz.

(#30929) Gempas 70 válasza silmatauki (#30927) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

A Sony A 6000 -hez milyen obi javasolt mondjuk mindenesnek? (Kb 2 obit szeretnék összesen hozzá) Ez a 16-50 -es mint a fórumtárs is említette "nem túl acélos". Mondjuk a többi gyártó sem varázsol el az alap kitobi-val . Ha jól emlékszem azt írtátok, hogy Sony hoz szűkösebb baráti áron obi-t szerezni, és mivel elég kezdő vagyok így nem vágom a lehetőségeket. Még az E-M10 merült fel bennem.. az is tetszik nagyon, de a Sony nak jobbnak tűnt a fogása ( nekem ) Mondjuk itt nem voltak hanyatt esve a Sony-tól bár talán nem is nagyon bántották D5500 Review vs Nikon D3300, Canon 70D & Sony a6000
Mondjuk kicsit nem értem hogyan keverték abba a társaságba a sony-t de ezt tudjátok be zöldfülűségemnek.

(#30930) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Attól félek- és tegnap óta ezen agyalok- hogy rohadt sok pénzt fogok a végén elkölteni, mert nem lesz elég az E-M10, hanem az A6000 fog kelleni.

Sajnos tegnap délután túl sok Youtube összehasonlítást néztem meg és szinte alig van olyan, ahol ne egyértelműen lenne jobb gép az A6000, amit persze nyilván eddig is tükrözött az ára.

Viszont... Fogalmam sincs, mindez az előny, ami közel +100 ezer Ft, vagy több eltapsolását jelentené szükséges lenne-e számomra. Jól néz ki a gyakorlatban nagyon a videok alapján a Sony 11fps-es sorozatképe. De ezeknek azért nagy többsége életlen szokott lenni, ha mozgó témára lőnek.

A gyors AF megint egy olyan dolog, ami nem tudom, hogy az én átlagos felhasználási körömben kijönne-e.
Tény viszont, hogy mostanában egyre többször kell egy-egy ismerős templomi eseményén, óvodában, iskolában, stb. helyeken fotóznom, ahol nem engedhetem meg, hogy a gépen múljon a dolog.

A legtöbb régóta fotózó ismerős erre simán azt mondaná, hogy vegyek egy régi DSLR-t, 5D-t, stb.-t és a régi gépem utalványából pedig vehetek hozzá egy 120 ezres objektívet.
Viszont komolyan mondom, ez a profi fotósok A6000-rel és egyéb MILC-ekkel nyomulnak dolog mind idehaza, mint a youtube-on kicsit meglegyintett és úgy vagyok vele, hogy francba a tömeggel, röhögjönek ki, nézzenek amatőrnek, de akkor is, csak azért is odaállnék egy esküvőt egy A6000-rel, vagy E-M10-zel fotózni.
Nyilván nem a gép alapján kell a fotóst elbírálni, de higgyjétek el, nektek is 99%-ban az lenne az első gondolat egy pici géppel fotózó ember láttán, hogy mekkora egy amatőr, hogy kompakttal fotóz egy óriási Nikon/Canon helyett.

Az ismerősöm szerint járt már úgy, hogy a playboy fotózáson is azt mondta a csaj a fotósnak, mikor elővett egy Fuji-t (valami 600 ezres X modell:), hogy ugye szórakozik vele, aztán mégsem lett balhé.
De az emberek ha profi fotóst akarnak, akkor óriási, távcsöves gépeket akarnak vele, nem zsebből előrántott Sony-t, Panasonicot:) (hisz attól köztudott, hogy még a Galaxy, vagy Iphone is jobb képet csinál:)

(#30931) Tin_Shield válasza Gempas 70 (#30929) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs igazán jó zoom E bajonettre szóval inkább valami fix, pl. Sony 35 f1.8, szűkösebb keret esetén Sigma 30 f2.8

(#30932) madgie válasza HagaNRG (#30930) üzenetére


madgie
titán

Hát ja, vicces is, mikor valaki egy zsebpiszok MILC-cel bohóckodik, aztán csak ilyen képek esnek ki belőle :DDD

Nem tudok komolyan venni olyan megrendelőt, nézőt, akárkit, aki egy felirat, vagy cucc méret alapján kategorizál. Tudom, az én hülyeségem, de én sem kérdem meg az étteremben a pincér csajszitól, hogy ugye a szakács kerámiabevonatos Tefalt használ? Általában az íz számít ott is, szerintem... itt meg a kép.

(#30933) Tin_Shield válasza HagaNRG (#30930) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Túl sokat agyalsz, az lesz a vége, hogy akármit választasz ott fog dolgozni benned a kisördög, hogy másikat kellett volna. Lehet esküvőt fotózni m43-dal (ha megvan az esküvő fotózáshoz szükséges tudás és tapasztalat), van itt a ph-n aki fullfrémről váltott E-M5-re.
Az amatőrök túlnyomó többségének bőven elég amit akár az E-M10 akár az a6000 tud (vagy éppen egy DSLR), sokszor még az is, amit a belépő gépek tudnak.
A profi meg többek között azért is profi, mert tudja mit akar...

(#30934) Gempas 70 válasza madgie (#30932) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

"de én sem kérdem meg az étteremben a pincér csajszitól, hogy ugye a szakács kerámiabevonatos Tefalt használ?" :DD Aazt kérdezhetnéd... fogalma sem lenne. Amúgy a hasonlat találó.

(#30935) Carasc0 válasza madgie (#30932) üzenetére


Carasc0
őstag

Na ha mondjuk az EM-10 alapobijával ilyen képeket lehetne lőni, azonnal szaladnék érte....De így még mindig csak vacilálok az egész gépvásárláson. Igaz tudom nem csak a váz számít, egy jó obi meg én vagyok a kulcsa a továbbiaknak...Szóval semmi esély arra, hogy alapobival ilyen szép képeket meglehesen lőni? Lehet csak nálam van még az álmodik a nyomor hatás... :DDD

Amennyiben a megoldás az hogy jaj hát kéne venni 90K-ért egy üveget amivel meglőhető...Akkor de nagyon szomorú leszek...A végén mégiscsak beigazolódik az elvem hogy ha tükörképeket akar valaki lőni egy tartós vázzal akkor tegyen le az asztalra 300e Ft-ot és mondja neki hogy Jó reggelt fotóvilág... Szomorú hogy ilyen drága játék ez a fotózás...

UPDATE: Akkor én alighanem döntöttem... Felejtős a fotózás számomra. Nevetséges az egész... Éljen a 21. század hogy félmilliókat kelljen költeni arra hogy jó képek szülessenek...

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30936) MrChris válasza HagaNRG (#30930) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor munkaeszköznek kell? Mert gondolom ha esküvőKre eseményeKre fotózol minimum megtérüljön a gép/cucc ára pár éven belül amíg le nem harcolod. Fizessék ki! Különben csak madarat csinálsz magadból. De ha puszira csinálod akkor ne legyen belepofa mit, hogyan, miért. Kedved szerint legyen akár nikon 1-el iso 6400-on. Én a nevetséges g6-al nyomulok az óvodában :D szerencsére van egy anyuka A Fotós, A Nagy Nikonnal. Elég gáz jpg-k jönnek mind 5.6-on iso 3200-on... Nem is akarom megtörni a hozzáértését, hegemóniáját, vagy bizonygatni..., mert csak a gyermekem és társasága érdekel.
Mikor van igazi esemény fotózás értékelhető képekkel azért kifizettem a pár száz ft/kép árat. És fingom nincs mivel lőtte! :D

(#30937) madgie válasza Carasc0 (#30935) üzenetére


madgie
titán

Alapzoom-mal persze, hogy nem lehet hasonlót sem lőni. Tegyél rá egy 75/1.8-at, vagy 45/1.8-at, 25/1.8-at, ilyesmit... tele van jó fix-szel az mft rendszer.

90 ezerért nem nagyon veszel ilyen minőségű objektívet. Próbálkozhatsz esetleg valami manuális Samyang-ot, de nem lesz ilyen. ehhez közeli eredményt tud esetleg egy olcsóbb Fuji vázon a 35/1.4 (ami minimum 120 használtan is).

[ Szerkesztve ]

(#30938) 80hun válasza HagaNRG (#30930) üzenetére


80hun
addikt

A Canon 5d-t nagyon gyorsan felejsd is el mert lehetnek gondjaid vele. :-) Nagyon öreg az már.

Jó gép az A6000 nincs azzal gond én is most tervezek venni sigma sort(19,30,60) hozzá 52e/db áron. :-)
Statikus témákhoz viszont teljessen vállalható a manuál objektív.

(#30939) X2N válasza HagaNRG (#30930) üzenetére


X2N
senior tag

Az a baj hogy te se tudod h mit akarsz és a válaszaidból az jön le hogy nem is értesz hozzá. Először még nagy átfogású utazózoom kellett, aztán beltérben akarsz fotózni kevés fény mellett, most a nagy sorozatsebesség kell h ne maradj le semmiről. Legkevésbé a gép számít, úgyhogy értelmetlennek látom ezt a vergődést. Amik eddig lettek neked ajánlva gépek mind jók lehetnek általános felhasználásra. Inkább azt kéne nézegetned hogy milyen objektívot, vakut lehet az adott rendszerre venni, ja és a 2 kártyás gép se hülyeség. Ez meg egy baromság h a profi fotósok milcel nyomulnak itthon és külföldön, aki ebből él annál egyrészt már nem a vázon múlik, ha meg mégis az sportfotós, telik neki fullframe-re vagy középformátumra, tudod mikor fog szórakozni milcekkel...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#30940) silmatauki válasza Gempas 70 (#30929) üzenetére


silmatauki
őstag

"A Sony A 6000 -hez milyen obi javasolt mondjuk mindenesnek? (Kb 2 obit szeretnék összesen hozzá) Ez a 16-50 -es mint a fórumtárs is említette "nem túl acélos". "

Attól függ, mit akarsz fotózni. Ha superzoom kell, akkor pl. nyert ügyed van, mert a Sony 18-200-asa kifejezetten jó (szemben mondjuk a csapnivaló Samu 18-200-zal). Én személy szerint azt venném egyik obinak, ha Sony E-m lenne. Másiknak meg mondjuk a 35-és vagy 50-es prime-ot vagy valamelyik olcsó-de-jó Sigma DN-t.

(#30941) silmatauki válasza X2N (#30939) üzenetére


silmatauki
őstag

"ja és a 2 kártyás gép se hülyeség"

Na az már egy felsőbb árkategória (igaz, egy Pentaxnál nem is olyan nagy a difi).

(#30942) Gempas 70 válasza silmatauki (#30940) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Köszönöm :R

(#30943) 80hun válasza X2N (#30939) üzenetére


80hun
addikt

Nem baromség én is hallottam már olyan emberekről akik profik(nem sporfotózás) és leváltották a tükrös rendszert.
5 ből 3 ember Fujit és 2 FF Sony-t vett.
Jó a minőség és nem mindenkit befojásol az árazás.

Nem szabd lebecsülni a milc-eket mert jó minőségű fotókat lehet velük készíteni.
Csak sokmindenkinek még fura a dslr gépek után. Nyitottnak kell lenni az új dolgokra is. :)

(#30944) m3ss


m3ss
veterán

epl6 kitben levo obik azok jok? lehet ezt a 14-42-ot erdemes megtartani? mennyit er amugy a ket kitobi? most nezem 45 1.8-nak fel meteres kozelpontja van? az mar most tetszik :) 85 1.8 pl azt hiszem 85 cm, kozeli arcportrekra mar nem is jo. targyfotozni, kajakhoz sem eleg.
h jarok a legjobban ha ilyen kitet akarok venni szamlasan? erdemes lenne venni vmit elotte h legyen klubtagsagim is?

videoban mivel tudnak tobbet a panak, mint az olyk? ismeros keres videozni gepet, idaig gh3-at, g7-et nezegette. talan utobbi jobban megeri ha ujban gondolkodik? es kisebb, olcsobb panak miben rosszabbak videonal, mint mondjuk a g7?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30945) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok

Lassan egy honapja kutakodok a milc gepek kozott, persze kezdetben volt egy kiszemelt (oly em10), aztan ahogy egyre tobbet nezegettem a gepeket ugy lett nagyobb es nagyobb zavar a fejemben h melyiket is vegyem. Ma jutottam el arra a pontra, hogy teljesen tanacstalan lettem :(
Vegul osszeszedtem a gondolataimat, hogy mi is kene:

-Tudjon szep jpegeket loni (nyaralaskor a nem hiszem h fogok rawokkal szorakozni :) )
-Legyen fenyeros, lehessen alacsonyabb fenyviszonyok kozott is normalisan fotozni ( egyenlore semmifele astrophoto nem jatszik, naplementekre gondolok esti ettermi vacsi ilyesmi)
-Normalis kit obi (egyenlore nincsen extra penzmag a park bovitesere)
-Lehessen kezbol is jo kepeket kesziteni (esetleg valami stabi legyen az optikaban vagy az objektivben)

Amik idaig szoba jottek nalam:

Samsung nx3000
Samsung nx 500
Panasonic gx7
Fuji x-a1
Sony a5000
Sony a5100
Sony a6000
Olympus em10
esetleg valami pl5-6

Persze orulnek ha minnel kevesebb penzbol kene megoldani a dolgot esetleg valahol 100-140 ezer kozott
nem tudom, hogy ez mennyiben realis az elkepzeleseim alapjan. Eddig kompaktokkal fenykepezgettem igy egy alapabb geppel is biztos sokkal jobb eredmenyeket ernek el.

Ezer koszonet :R

(#30946) .: JuSzT :. válasza m3ss (#30944) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Cégre nincs számla, ha arra szeretnéd. Vagyis van, csak klubtag nem lehet cég.
A két kitobi 50 ért eladható. A 14-42 amúgy azon a 20e forintos árán elég jó.

(#30947) TayRol válasza .: JuSzT :. (#30946) üzenetére


TayRol
veterán

Én úgy tudtam, hogy ez változott, és már lehet klubkártyát cégnévre is kiállítani.

(#30948) .: JuSzT :. válasza TayRol (#30947) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

2. Jelentkezés feltételei
2.1. Klubtag lehet bármely 18. életévét betöltött természetes személy. Jogi személyek és jogi
személyiség nélküli gazdasági társaságok nem vehetnek részt a programban.

(#30949) TayRol válasza .: JuSzT :. (#30948) üzenetére


TayRol
veterán

Akkor mégsem lehet. Mintha valamely fórumtárs akart volna így venni és nem lett volna akadálya...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.