Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) sideburns válasza konyi79 (#31800) üzenetére


sideburns
aktív tag

Süni, tűz, rántotthús....nekem összeállt a történet. ;]

(#31802) konyi79 válasza sideburns (#31801) üzenetére


konyi79
addikt

:Y
:DDD

(#31803) tvamos válasza sideburns (#31801) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na jo... asszem en is kihagynam azt a rantott hust...

Errol mi a velemenyetek? Jo lehet? Lenne kis video is, meg ezt-azt lovogetni. Esetleg egy kis szupermakro, meg tajfoto... Draga erre a obi? Lehet adapterezni, es manualokat feltenni ra?

Esetleg ez jobb lehet???

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31804) Elektrosokk válasza tvamos (#31803) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én inkább a samut ajánlom.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31805) tvamos válasza Elektrosokk (#31804) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha veszek hozza ilyet, akkor a regi Nikon manualokat fel tudom ra tenni?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31806) Elektrosokk válasza tvamos (#31805) üzenetére


Elektrosokk
addikt

fel igen.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31807) MrChris válasza tvamos (#31803) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak ezek közül lehet választani?

(#31808) tvamos válasza MrChris (#31807) üzenetére


tvamos
nagyúr

Miert? Mit javasolsz? - Persze, mas is lehet, meg tudok varni... (2 eve nincs gepem.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31809) jjeahh válasza tvamos (#31808) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mondjuk gf3 helyett inkább gf1, gx1, g1, g3, nx200 helyett meg nx3000, nx300?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31810) Sera26


Sera26
aktív tag

Rossz topik, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#31811) MrChris válasza tvamos (#31808) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha max 100e a keret akkor még a pl5 kit/dzk, de ha ennél jobb videó kell akkor panából a gx1 egy nagyon jó kis gép, jjeahh sorát kiegészíteném a g5-el. Sonyból is van pl az a5000...
Mindre adapterezhetsz régi obikat.

(#31812) HagaNRG válasza polgcsabi (#31797) üzenetére


HagaNRG
őstag

Mennyi a kirántotthús darabja? :C

(#31813) tvamos válasza MrChris (#31811) üzenetére


tvamos
nagyúr

2000-rem van most, es nem is akarok 3000-et adni egy gepert sem.
Nem gondolom, hogy egy Samsung NX-200-at el tudnak adni 3000-ert, gondoltam egy telefont megerhet...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31814) Nimda


Nimda
addikt

Sziasztok!

Kezdő fotósként belépőszintű DSLR gépet szeretnék vásárolni:

Nikon D3200 vagy Canon EOS 1200D a kiszemeltem.Esetleg van jobb alternatíva 100-110k környékén?

(#31815) jörgson válasza MrChris (#31775) üzenetére


jörgson
csendes tag

a6000nél maradtam végül :)
memóriakártyából mennyire érdemes a sony memorysticket venni? elég drága a többihez képest :F

(#31816) konyi79 válasza jörgson (#31815) üzenetére


konyi79
addikt

Egyáltalán nem kell, egy gyors SD megteszi. De legyen SDXC (min 64GB).

(#31817) ANDROID??? válasza konyi79 (#31816) üzenetére


ANDROID???
addikt

Amennyiben nem sok videó a cél akkor elég két 16-os vagy két 32-es is..

(#31818) konyi79 válasza ANDROID??? (#31817) üzenetére


konyi79
addikt

Ja, csak sdxc alatt bukod az xavc-s videó támogatását a fájlrendszer miatt.

(#31819) ANDROID??? válasza konyi79 (#31818) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az SDXC-t nem mondtam, hogy ne...
Ilyet használok, akkor most legyek szomorú, mert rossz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#31820) ati3x válasza Lassú Víz (#31747) üzenetére


ati3x
senior tag

Meg tudom erősíteni. Tegnap fotóztuk asszonyt, (kismama fotózás) A testvérének canon 5dmkiii + 70-200/2.8 van. Szupi kis gép, nem mondom, de cipelje az aki akarja. Nàlam a 45/1.8 volt az em5-ön, meg egy 135/2.8-as règi manuál egy gm1-en. Valami 2000 ft vettem bolhapiacon, ès bizony hasonló képeket tudtam vele lőni, mint ismerős a fenti kombóval. (Màrmint ha szigorúan az ár/háttérmosás értékarànyt nézzük) Persze a régi manuál obinak is megvan a súlya, de... Mégegyszer, rohadt jó "kis" kombó a d5mkiii meg a "fehér obi" de amikor megemlítettem, hogy ebből az árból lazán kijönne egy em1/40-150f2.8 és 12-40 kombó, és meg maradna is.Ès sérvet se kapna az ember.. 😊 Akkor az volt a válasz: tudom, de képzeld el, mit szólnának a kuncsaftok, ha ilyen pici géppel (mutat az em5-ömre) jelennék meg. A profilja gyerek/csecsemőfotózás németországban. Azt is mesélte, hogy pár kuncsaftól megkapta, hogy ilyen géppel bárki tudna jó képeket csinálni. Na ilyenkor volt, hogy gonosz módon áttekerte manuál módba, és odadta a gépet, nosza rajta! ☺

[ Szerkesztve ]

(#31821) Elektrosokk válasza ati3x (#31820) üzenetére


Elektrosokk
addikt

hasonló ?:)

a sima 70-200 2.8 nem túl jó rajzú optika, az is verzió jobb, az is II verzió meg talán a világ legjobb teléje ebben a tartományban.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31822) konyi79 válasza ANDROID??? (#31819) üzenetére


konyi79
addikt

:U
Aha, legyél.
De ne a kártya miatt. ;)

(#31823) 80hun válasza ANDROID??? (#31819) üzenetére


80hun
addikt

Azért jó a 64gb-os sdxc mert a videonál az xavc-s formátum követeli a méretet és így adott a lehetőség a frankó videóra ha kell. . :-)

[ Szerkesztve ]

(#31824) MrChris válasza ati3x (#31820) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor a fotós barátod csak annyival tud többet hogy ismeri a módválasztó tárcsát? ;]
Minden szakmában meg kell jelenni valahogy, kb cégér...

[ Szerkesztve ]

(#31825) Borg76


Borg76
tag

Tegnap végülis megvettem az A58-as Sonyt, +garanciával. Eddig tetszik a gép, de volna pár kérdésem ha nem gond :U
Nem vagyok se fotós, főleg nem amatőr/profi, de úgy látom sikerült egy "hibás" gépet kifogni, hozzáteszem, simán lehet a rossz beállítás.
Szóval adott egy fekvő kutya, elvileg rém egyszerű lekapni. Szeme-orra közé állítom a fókuszt, kijelző szerint minden remek, katt. Gépen visszanézve a háttér szép éles, de maga az alany, hát nem igazán. Viszont ezt nem mindíg csinálja, és ezért vagyok tanácstalan. Létezik, hogy egy "komoly" gép is hibázik, vagy egyszerűen backfocus-os példányt fogtam ki?

Itt egy kép, remélem látszik a lényeg.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#31826) ANDROID??? válasza 80hun (#31823) üzenetére


ANDROID???
addikt

Bocs nem volt szándékomban félretájékoztatni. (odaírtam, ha nem lényeg videó)

Átírom, ha a fényképezés a lényeg nem a videózás, akkor lehet jobb, ha két kisebb kártya van..

[ Szerkesztve ]

(#31827) Elektrosokk válasza Borg76 (#31825) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Cuki kutyus :)

minden létezik. azért a fókusz beállításokat nézd át szerintem.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31828) 80hun válasza Borg76 (#31825) üzenetére


80hun
addikt

Milyen módban fotóztál?
Folyamatos Af-en van a gép (AF-C) ?
Nekem olyan mintha bemozdúltál volna a blöki felé. A háta éles.

(#31829) Borg76 válasza Elektrosokk (#31827) üzenetére


Borg76
tag

Köszi ;)

Próbálkoztam különféle beállításokkal, de elég gyakran produkál hasonló eredményt.
Elvileg még visszavihetem, csak érdekes lesz ott bizonygatni mi a hiba :F

(#31830) Elektrosokk válasza Borg76 (#31829) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Milyen AF módban volt a gép?

visszaviheted 3 munkanapon belül is, de szerintem ellenőrizd, nézd át az af beállításokat, ha tényleg nagyon laikus vagy akkor megtréfálhat a technika. ( A sony szerviz háttere egyébként nagyon jó. )

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31831) Borg76 válasza 80hun (#31828) üzenetére


Borg76
tag

Igen, folyamatos Af, helyi fókuszpont. Én is ezt látom a képen, valahol az orra fölött volt a zöld kocka, és abban a sávban minden életlen lett. Mondom, simán lehet, hogy valamit rosszul csinálok, de annó 500D-vel ilyen képeket nem csináltam, pedig az elég öregecske modell.

(#31832) PofaJenö válasza Nimda (#31814) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Nem sokkal több ;) [link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#31833) m3ss válasza Borg76 (#31831) üzenetére


m3ss
veterán

mielott visszavinned, azert tedd at single point af-be, manual fokuszpont valasztasra. es vmi statikus teman probalgasd kozepso af pontot, jol megvilagitott (lehetoleg termeszetes feny) helyen, allvanyrol..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31834) 80hun válasza Borg76 (#31831) üzenetére


80hun
addikt

Van rajta arcfelismerés is és leköveti az arcot. Emlékeim szerint a blökit is. :-)
Nembiztos hogy jól olvastam ki de M módban fotóztál?
Csinálj pár képet autómata módban v SCN portré módban. azok milyenek lesznek.
Én szinte csak A módban fotózok hacsak nem akarok különleges fotót csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#31835) ati3x válasza MrChris (#31824) üzenetére


ati3x
senior tag

Nem, nem igazán! Nekem bejönnek a képei. És igen, beszélgettünk a témáról. Elég nehéz a fotósok élete, ezért ő ráment egy spec területre: babafotózás, lehetőleg természetes/természetközeli helyeken. De nem egyszerü. Ugye a digitális gépek igencsak elterjedtek már, főképp nyugatabbra. Kezdő-közép tükörreflexes gépet "gombokért" lehet venni. És bizony, elég gyakori felfogás, hogy veszek egy vmilyen canikon aztàn én vagyok a király... ☺

(#31836) Borg76


Borg76
tag

Köszönöm a tippeket/tanácsokat :R , még próbálkozom a beállításokkal. Persze az idő se túl kedvező értelmes képet lőni, de lehet túl sokat várok egy alap váz+obi-tól.
Azért még bizom benne, hogy egy NX3000-et csak lepipál :D

(#31837) tvamos válasza MrChris (#31811) üzenetére


tvamos
nagyúr

Inkább alszok még rá.
(Mondjuk 100-at, és kérek valamit a Télapótól. :)) )

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31838) Borg76


Borg76
tag

Sajnos tegnap nem volt sok időm, ahogy ma se lesz, de próbáltam valami teszt félét kivitelezni az iroda eszközökből. Tudom, nem pont így kéne, de hirtelen nem volt jobb.
Gép az asztalon volt stabilan, vonalzó kb 45 fokban, önkioldót használtam 2mp időzítéssel. Minden kép után váltottam fókuszpontot, helyi, pont, stb... Minden esetben próbáltam a 26/27-es illetve a 17/18-at számot fókuszban tartani a vonalzón. Az utolsó képen kézi beállítást használtam, éles is lett a kép. A másik három képet az automatikára bíztam, és szerintem elég jól látszik az eredmény. Csináltam vagy 60 képet, akárhogy mozgattam a gépet, 90%-ban mindig ez lett az eredmény. Olyan érzés, mintha balra "húzna" vagy nem tudom mi erre a pontos megnevezés.
Ez így ebben a formában csere, vagy még mindig rosszul csinálok valamit?
A pixelhibáról már nem beszélek, ami szintén árnyalja a képet, bár tudom, hogy az nem csere ok.
Elnézést ha sokat írok, de egyrészt laikus vagyok még a témához, másrészt kifutok a 72 órából.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31839) ati3x válasza Borg76 (#31838) üzenetére


ati3x
senior tag

Nem tom, nem vagyok expert. Meg tabletről vagyok. De a balra "húzás" azaz a mélységélesség változàsa ilyen esetben nem lesz szimmetrikus. Valahogy olyan érzésem van, hogy erre akarsz kilyukadni. A teszted kb olyan, hogy egy viszonylag közeli tárgyat fotózol. Namár ilyen esetben a távolabbi vég nem fog olyan mértékben "homályosodni" mint a közelebbi. De majd jönnek nàlam profibbak, és segítenek. Amúgy a példád, és most minden rossz szándéktól mentesem azt mutatja, hogy a mai világban elég sok olyan eszközt lehet kapni (jelen esetben fényképező) aminek a megfelelő használatához bizonyos alapismeretek szûkségesek. Sokszor kiderül az, hogy amit az ember félinformációknak birtokában "bug"-nak gondol, az valójában "feature" ☺! És igen, már én is jártam így. ☺

(#31840) Borg76 válasza ati3x (#31839) üzenetére


Borg76
tag

Én tuti nem vagyok :) De kérdezni nem szégyen. Mivel nem vagyok benne biztos, ezért inkább mondja meg egy profi. Laikus fejjel úgy gondolom, hogy ami a gép előtt van a fókuszban, az legyen éles, és ennél a típusnál eleve felvetődött már korábban említett hiba. De csak jön egy szakértő, és leírja, hogy b@..sz vagyok :DDD , vagy indulhatok a boltba.

[ Szerkesztve ]

(#31841) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,.
Egy ilyen kitt:
SONY Alpha SLT-A58
+ SONY(SAL 1855) DT 3,5-5,6/18-55mm SAM II kitobi
+ SONY(SAL 55200) DT 4,0-5,6/55-200mm SAM tele
Szerintetek megér 115000 et?

Üdv, István.

(#31842) m3ss válasza Borg76 (#31838) üzenetére


m3ss
veterán

ez milyen objektiv? milyen vaz? van benne fokusz kalibralas? kicsit kozel vagy a vonalzohoz...probalj eloszor a fokusztav 30-50x tavolsagon tesztelni. es a vonalzo sem jo otlet...valami olyan celponttal tesztelj, ami idealis fokuszteszteleshez. de akar dottune tesztet is csinalhatsz, ha nem akarsz kattintgatni feleslegesen...
mondjuk ha 60 kepet csinaltal, es mindegyiken backes, akkor jo esellyel azert nem pontos a cucc :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31843) Borg76 válasza m3ss (#31842) üzenetére


Borg76
tag

SLT-A58 és gyári kitobi
Tudom nem ideális a tesztkörnyezet, de melóhelyen másra nem volt lehetőség.
Szerintem kalibrálás nincs benne, én nem találtam, és más fórumon se volt rá utalás.
Ha jól értelemzem akkor rossz a gép? Vagy én rontottam el a beállítást? :)

Fujis2950: Euronics boltba vettem, nem tudom ott mennyire értenek hozzá. Délutánig el kell döntenem mi legyen :F Az 1db pixelhibával visszavihetem, de azért nem hiszem, hogy kicserélik.

[ Szerkesztve ]

(#31844) Fujis2950 válasza Borg76 (#31840) üzenetére


Fujis2950
tag

Ha tényleg fotós boltban, nem csak sima boltban vetted, lehet tőlük tanácsot kérni. Biztos segítenek.

(#31845) m3ss válasza Borg76 (#31843) üzenetére


m3ss
veterán

ez a pdaf ilyen jatek, nem sok olyan objektivvel talalkoztam meg ami pontos lett volna alapbol. az a kerdes csak, mennyire pontatlan :DDD erdemes fokuszkalibralos vazat venni, vagy kalibraltatni szervizzel...

ha csinaltal 60 kepet, es mindig hatul volt az elesseg akkor valszeg nem pontos. vidd vissza, vagy kalibraltasd be. de a fokuszteszted az nem tul meggyozo, tavolsag meg vonalzo miatt.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31846) 80hun válasza m3ss (#31845) üzenetére


80hun
addikt

Igazából ha bekapcsolja a focus peekinget és af-el ráfukuszál valamire utánna meg manuál fókuszra kapcsol megmutatja hova fókuszált az A58.
Persze ez csak egy ötlet. :-)

(#31847) Elektrosokk válasza m3ss (#31845) üzenetére


Elektrosokk
addikt

lehet hogy rossz helyen keresgéltél. :DD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31848) m3ss válasza 80hun (#31846) üzenetére


m3ss
veterán

az is jo otlet :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31849) Borg76 válasza 80hun (#31846) üzenetére


Borg76
tag

Egy próbát megér ;) Mindjárt kipróbálom, gondolom itt is a középső fókuszpontot kell kiválasztani?
Ha kiderül, hogy nem okés, pontatlan, erre hivatkozva vissza kell vegyék?

(#31850) Mirman válasza Borg76 (#31849) üzenetére


Mirman
őstag

Ha neten rendelted ( és ide tartozik az is ha ott rendelted és személyesen boltban vetted át ) akkor arra az indokra hivatkozva is vissza kell hogy vegyék hogy ma bal lábbal keltél fel. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.