Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) HagaNRG válasza csacsi77 (#30598) üzenetére


HagaNRG
őstag

300-ig nem szívesen mennék el, mert ha jól tudom, onnan már megint csak egy lépés a Sony A77 II, ami megint más liga és kategória. Sajnos abból 320 körül van csak a váz, ha jól tudom...

(#30602) jjeahh válasza HagaNRG (#30600) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Muszáj előtúrjam a jó öreg klasszikust :DDD [link] [link]
Viccet félretéve a belépő nikonok szenzorban jobbak a g6-nál, de a canonok még abban sem biztos... olcsó 50-es fix pl. tudtommal van nikonra meg canonra is, de az előbbivel (50/1.8D) csak d7xxx vázakon van af, utóbbira meg ott a tejfölöspohár műanyag canon 50/1.8, amivel 10-ből 2-szer ha betalál az af szerencsés vagy :DDD ... kíváncsi vagyok az új 50/1.8 stm mennyire sikerült "normális"-ra, amúgy az kapható már?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30603) Tin_Shield válasza HagaNRG (#30600) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs baj a Pana G6-tal, kicsit műanyagos a felépítése, de ha az a58-nál, vagy 450D-nél ez nem zavart, akkor Panánál sem fog, bőven van olyan minőségű. Video, AF (mínusz követő) simán megveri a Canikon DSLR-eket a kategóriában. Szenzorban a Nikon jobb. A Pana leggyengébb pontja a jpg motor, raw javasolt. A használt piac nem kicsi, a MILC-ek között a m43 a legerősebb itthon, érzésem szerint a Sony/Minolta vagy Pentax DSLR kínálatot is lekörözi.

(#30604) 80hun válasza HagaNRG (#30600) üzenetére


80hun
addikt

"A Sony-t az utóbbi években kicsit azért is meggyűlöltem, mert bármit, objektívet, vakut, egyebet szerettem volna rá, rendszeresen azt kellett tapasztalnom, hogy az árak jóval magasabbak a Canon/Nikonnál, a használt cuccokról nem is beszélve."
Ez azért nem igaz a sonynál. 1985-től kezdve az összes Minolta AF üveg jó rá.
Én pl 15e-ért vettem 70-300mm-es tokina zoomot és képmínőségben a ca-t kivéve simán ott volt a mostani tamron sp-m melett.
A használt obik is olcsóbbak mivel nem kell bele stabi meg fókuszmotor mint a canikonnál.
Tapasztalatból beszélek most D5200-am van és egy A6000-em.
A legdrágább obim egy sigma 105mm f2.8 ex macró volt 65e-ft-ért vettem.
Minolta AF 50/1.7 25e
Minolta AF 28/2.8 22e
Minolta AF 24/2.8 35e
Minolta AF 70-210/4 Beercan 30e

Ezeket az árakat nehéz überelni canikon szinten úgy hogy ezt a minőséget megkapd. :-)
egyébként az volt a baj hogy sony obikat néztél rá.

[ Szerkesztve ]

(#30605) silmatauki válasza HagaNRG (#30600) üzenetére


silmatauki
őstag

"De valahol abban bíztam, hogy ha még a 450-es össze-vissza fókuszálgatott HD videozás közben (jó hangos fókuszhanggal), akkor talán mostanra javult annyit a technika, hogy egy legújabb EOS 750, vagy D5500 simán megoldotta ezt a kérdést."

A Canon STM obik már teljesen hangtalanok fókuszálás közben (szemben az előzőekkel), de villámsebességet ne várj tőlük. A videóra jobb MILC-ek sokkal gyorsabbak.

Itt van egy nagyon jó demója mindennek: http://www.traumflieger.de/reports/Objektiv-Tests/so-gut-ist-der-Video-AF-bei-Canon-Olympus-Panasonic-Sony-Sam::826.html

Tekerj előre 5:00 körülre, ott mutatja meg a 650D + 18-50STM párosítást. Előtte (4:00 körül) van az 550D, majd a 600D + régi 18-55 IS II demója (szörnyű). A 650D-t megmutatja a régi 18-55 IS II-tel is: sokkal halkabb.

(#30606) Balinov válasza jjeahh (#30602) üzenetére


Balinov
félisten

+b, epp ettem, miattad most torolhetem le a csirkes tikka masala-s rizst a monitorrol, mert lekoptem, ahogy Pilota bazaltos belenezokes hsz-et olvastam :DDD :Y

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30607) Byk01 válasza Jherumit_ (#30596) üzenetére


Byk01
senior tag

ja kihagytam a 11-27mm-t, ott nincs VR de élesebb mint a 10-30mm
Cserébe ekv. 27 helyett ekv. 30-ról indul, és hamarabb vége is van (a tele vég mondjuk kevésbé fontos)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#30608) MrChris válasza HagaNRG (#30600) üzenetére


MrChris
nagyúr

AF sebessége videó alatt a kiforrott kontraszt rendszeren múlik, abban általában gyengék a dslrek, nem feküdtek annyira neki, meg az obi fókuszmozgató mechanizmusát is ahhoz kell igazítani, ezért is kínlódnak vele. Meg ott a dof miatti szenvedés. A dslr/milc videózás a jellemzően kis mélységélessége miatt eléggé manuálfókusz irányultságú. A fókusz hang meg néhány kivételtől eltekintve nem a hiperszuper váztól függ, hanem a motorok, rekesz hangok csendességétől vagyis olyan obit vegyél ami halk. Stm és társai...
Panával kapcsolatban a m4/3 rendszernek nézz utánna, persze ha ennyire erős az előítéleted lehet felesleges. Amúgy minden Pana obimat használtan vettem a telítetlen piacról :D
Úgy is az a lényeg hogy az adott, kiszemelt rendszerben vannak e olyan obik amik megfelelnek az igényeidnek és rászánod e a pénzt.

(#30609) fireman123 válasza MrChris (#30608) üzenetére


fireman123
őstag

Nekem Nikon D5300 van 18-105 obival ...hát ennek az obinak eléggé kerregő hangja van videó közben, rendesen belehallatszana a felvételbe, éppen ezért videónál indítás előtt ráfókuszálás, majd AF kikapcs ....esetleg teljesen manuális fókusz, de ahhoz gyakorlat kell, és eléggé körülményes kézzel fókuszálni 3,2"-os LCD-t nézve fél méterről, ...ki kellene próbálni egy ilyen LCD Viewfindert, csak nem találok ilyen meneteset Nikonhoz (kis pénzért :D )

[ Szerkesztve ]

(#30610) Simon04


Simon04
csendes tag

Panasonic G6 nál, pl. belsőterek videózásához melyik obi-t ajánljátok inkább?

Panasonic Lumix G 14/F2.5 ez nagyobb látószöggel rendelkezik, míg a Panasonic Lumix G 20/F1.7 ennek viszont jobb a fényereje. Mi a tapasztalat a két obival kapcsolatban, mivel árban szinte egyforma?
A gyakorlatban azt látom, hogy elsősorban ez I-es kit obival adják a gépet, kivéve talán a MM-ot, ahol II-es jár hozzá a leírás szerint, vagy tévednék?
LUMIX G VARIO 14-42 mm / F3.5-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. ennél a kitobinál mennyivel jobb belsőterekre a 14/F2.5 -ös obi, mivel itt is v.mivel jobb a fényereje az obinak, meg fix gyújtótávolságú, mint a 20/F1,7 is. - ez az obi viszont nagyon rendben van, nem?

[ Szerkesztve ]

(#30611) jjeahh válasza Simon04 (#30610) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A pana 20 nem tudom mennyire jó videóra, mert elvileg az az egyetlen "hangos" obi mft-re, ezért lehet, hogy behallatszik a hangja a felvételbe. De lehet, hogy tévedek, Mchris kolléga azt hiszem pont 20-ast használ g6-on, ő majd megmondja a tutit ha erre jár.
Kitobik vs 14-es: az első gen. kitobi képe életlenebb mint a másodiké, de a különbség valszeg fotókon látszik igazán full vagy nagy méretben nézve, videón kevésbé. A 14-es állítólag ugyanazt hozza képminőségre mint az első gen. kitobi, csak fényerősebb, cserébe nincs stabija... szal ha van állványod, glidecam-ed, gimbal vagy bármi ilyesmi, akkor én a 14-est választanám, ha nincs, akkor valamelyik kitobit, mert azzal a stabinak hála kézből sokkal kevésbé fog beremegni a felvétel :)
szerk: esetleg samyang 12mm F2?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30612) MrChris válasza Simon04 (#30610) üzenetére


MrChris
nagyúr

20-assal szoktam videózni, valami kicsi hangja van, de csak csendben tűnik fel, illetve nekem még ott se :D Lehet hogy példány függő... Ami zavaróbb, hogy picit lassú a fókuszálás vele, pláne ha mozog az illető/kamera. De inkább ezt az obit szoktam használni beltérben is mint a 14-est. A perspektíva miatt nem előnyös 2-3 méterről nagylátószögben valakit videózni, mert torzul az alakja, lábára úgy sincs szükség :D
Legnagyobb problémát mindig a kevés fény jelenti. Szobában főképp majd télen jelent gondot és akkor hiába bármilyen stabi, szép motion-hoz (ennek mi a magyar megfelelője?) legalább 1/50 záridő kell, alatta mosottak lesznek a mozgások és a magas iso se tesz jót a színeknek.
A 20-ast nagyon ajánlom, lassú de mindenre jó, alig használom a többi obim, amit nem lehet vele lekapni azt inkább már le se fotózom :D

jjeahh: :D

(#30613) sanzi89


sanzi89
addikt

Van egy Samsung WB750-es gépem, amit kb 3 éve használok. Faternak vásároltunk egy Sony RX 100 I. gépet, és leesett az állam, hogy mennyivel jobb képeket csinál, mint a saját Samsungom. Egy gondom van vele, hogy nekem egy kicsit kicsi.
Jött az ötlet, hogy nyaralás előtt eladom a Samsung gépet, és vásárolok én is valamint 100-120k környékén. Ennyiért már cserélhető objektíves gépet is lehet venni, így kerültem ide. Milyen gépet ajánlanátok, ha elsősorban a különféle életesemények gyors és egyszerű rögzítése volna a cél jó minőségben - legyen jó az automata módja -. de kicsit érdeklődöm a fényképezés iránt, szóval néhanapján eljátszanék a manuális beállításokkal.

MM-ben végigfogdostam pár gépet (Samsung, Olympus, Panasonic) és első ránézésre a Sony Alpha 5000 tetszett meg. Erről mi a véleményetek?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30614) 80hun válasza sanzi89 (#30613) üzenetére


80hun
addikt

Jó gép a sony.
Még esetleg ajánlanám a pana g6 kittet. Igaz 142e de van kereső is, ha esetleg belefér.:-)

(#30615) sanzi89 válasza 80hun (#30614) üzenetére


sanzi89
addikt

Azért számítana a méret is, mivel a legtöbbször gyalog vagy kerékpáros túrán használnám, így az ilyen DSLR kialakítású gépek nem játszanak.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30616) HagaNRG válasza 80hun (#30604) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi szépen a segítséget!

Nem célom egyébként elmenni abba a hülye irányba, hogy csak a Nikon/Canon érdekel még akkor is, ha egyértelműen jobb egy Pana, Sony, Samsung, bármi adott keretből, adott helyzetekhez.

Mondtam,hogy Konica Minoltás voltam régebben, nem is véletlenül vettem utódnak Sony-t, mert volt több Minolta objektívem is. (aztán valahol a fülembe ültették, hogy ezek a régi, huszonéves!!! objektívek azért mégsem akkora csúcsvételek ezekre a modern DSLR-ekre, arról nem beszélve, hogy 20 év alatt ritka, hogy egy objektív ne érjen földet, ne verjék oda, ne gombásodjon be)

A kis Sony MILC-ekkel azért sem foglalkoztam, mert úgy rémlett, hogy azok még drágább, E bajonettes objektíveket fogadnak csak, de ezek szerint nyilván az Alpha 6000 az Alpha csatlakozós lesz. Ez mindeképp j ó hír, de kíváncsi lennék, hogy normális, nagy rendszervakut hogy tud fogadni és hogy áll meg vele a gép, még, ha van is rá TTL-es vaku.

Ha a Pana JPG-ben rizsás, akkor az ki is esett, RAW-val nem szeretnék bíbelődni, olyan gép kell, ami JPG_ben is kristálytiszta.

(#30617) schawo válasza HagaNRG (#30616) üzenetére


schawo
titán

A Sonydnál a Pana sem rosszabb. Ha azt kristálytisztának érezted, akkor a Pana is jó lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30618) bercsi válasza HagaNRG (#30616) üzenetére


bercsi
aktív tag

Az A6000 is E bajonettes.

(#30619) HagaNRG válasza schawo (#30617) üzenetére


HagaNRG
őstag

Az Olympus E-M10-zel érdemes esetleg foglalkoznom?

Nagyon-nagyon tetszik a retro kinézet miatt és régóta álmodoztam róla, de fogalmam sincs, mennyire van egy ligában képminőségben egy D5300-zal, EOS 700-zal, stb.-vel.
200 ezer körül mozog, kicsivel többért két obi is van hozzá.

Annyit kiderítettem, hogy videoban bukta...

Ez alapján a sample kép alapján a képminőség sem az az egetverő. (velem van a baj?)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30620) INTELligent válasza HagaNRG (#30619) üzenetére


INTELligent
senior tag

Azért az oly nem 200k két obival:
[link]
[link]
+ ha szerzel kártyát, akkor még mínusz 15%, ami alapján a topik egybehangzó véleménye a bestbuy kategória volt. (Nekem nincs, várj meg vkit, de a linkek szerintem hasznosak). :)

Szerk.: Mondomén :DDD !

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#30621) .: JuSzT :. válasza HagaNRG (#30619) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A képminősége hibátlan, AA szűrő sincs benne, illetve most az Olympus visszatérít neked 30.000 forintot nyár végéig. Sok okosság van benne. e shutter, live composit mód.

(#30622) jjeahh válasza HagaNRG (#30619) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A kép élessége inkább az obin múlik, a szenzoron kevésbé. E-m10 tudtommal kapható kétféle kitobival, az olcsóbb jobb, a drágább meg kisebb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30623) HagaNRG válasza INTELligent (#30620) üzenetére


HagaNRG
őstag

Tényleg?

Akkor talán még 229-ért az EOS 750-nél is megfontolandóbb? (árban azért mindenesetre alatta van, de huszon-harmincezren nem variálnék már)

(#30624) ThorsHUN válasza HagaNRG (#30623) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Oly M10-est kétféle módon is be lehet vásárolni 185-190 korul.
1, Oly mintabolton keresztul taska + tagsagi + fenykepezogep -15% -30 ropi +1 ev gari
taska 15
tagsagi 8
fenykepezo 2 obival 165 (230*0,85)-30K
osszesen 193 K
fenykepezo, taska, 3 ev gar

2, Edigital + cetelem hitelkartya -7% -30 ropi
fenykepezo 2 obival 184 K (230*0,93)-30K
fenykepezo 2 ev gar

(#30625) Ádcs válasza INTELligent (#30620) üzenetére


Ádcs
csendes tag

Én ma ezt a variációt fogom kipróbálni a mintaboltban.
Ha bejön és még van is raktáron, akkor k-k-k-k-kombo break :)

https://www.flickr.com/photos/134107228@N04/

(#30626) .: JuSzT :. válasza ThorsHUN (#30624) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A 165 + 15 + 8 nekem sehogy se 193

(#30627) grigo


grigo
őstag

Aki vásárolgatna annak egy tipp. Edigitalon 5 napig kedvezmények vannak. Fotós cuccok is vannak az akcióban.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#30628) jjeahh válasza HagaNRG (#30623) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fölösleges milc-et dslr-el hasonlítgatni, de a 750d egy műanyag belépő gép ennek megfelelő tudással, az e-m10 meg egy full fém svájci bicska, amibe belegyömöszöltek egy rakás felső kategóriából örökölt ficsőrt elérhető áron. Milc fronton most ez menő amúgy (lásd: e-m10, x-t10, g7), szinte az összes gyártónak van olyan masinája, ami funkciókban majdnem hozza azt amit a csúcsgépek, jóval olcsóbban.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30629) silmatauki válasza HagaNRG (#30623) üzenetére


silmatauki
őstag

Az Oly sokszorosoan ráver a 750D-re. Egyszerűen nem egy kategória a kettő.

(#30630) wms válasza HagaNRG (#30623) üzenetére


wms
senior tag

Nekem is E-M 10 van, a többiek ajánlásával vettem és ezt mindenkinek köszönöm! :R Bár közel sincs akkora tapasztalatom, mint az itt lévőknek, de azt bátran állíthatom, hogy elképesztő gép, hihetetlen tudással illetve színvilággal. Nem véletlen a Best-buy kategória. :K

(#30631) ThorsHUN válasza .: JuSzT :. (#30626) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Argh jogos, azert volt mert <insert random kifogas> :DD

(#30632) HagaNRG válasza silmatauki (#30629) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi szépen, ez nagyon jó hír, tényleg örülök neki, hogy ilyen jó a vélemény az Olympus 10-ről, főleg, még az EOS 750D-hez képest is.

TEhát akkor ez a minőségbeli különbség már kézbe fogva is érződik, tehát ami fémnek látszik, az az is?
A 16mpixellel gondolom ne is foglalkozzak.... (Az újak mind 24-esek). De ha az érzékelő maga profibb, mint a Canon/Sony 24mpix-es gépeiben, akkor pláne örülök.

(#30633) silmatauki válasza HagaNRG (#30632) üzenetére


silmatauki
őstag

"Köszi szépen, ez nagyon jó hír, tényleg örülök neki, hogy ilyen jó a vélemény az Olympus 10-ről, főleg, még az EOS 750D-hez képest is."

A 750D a mai felhozatal talán legrosszabb ár-érték-arányú váza. Nem véletlen, hogy évek óta ez az első váz, ami még Silver plecsnit se kapott a DPR review-ében, annyira nem éri meg.

Tényleg csak azok veszik meg, akik csak azt tudják, hogy “a Canon a legjobb” (sajnos a vásárlók jó része ilyen).

(#30634) grigo válasza jjeahh (#30628) üzenetére


grigo
őstag

Nagyjából minek feleltethető meg canon vonalon amúgy?

(jók az új gombáid):)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#30635) jjeahh válasza grigo (#30634) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz!
Semminek.. a canon nagyon más gépeket csinál más célközösségnek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30636) Simon04 válasza MrChris (#30612) üzenetére


Simon04
csendes tag

Csak magát a belsőtereket, helyiségeket gondoltam videózni, személyek nélkül.:) Van valami olcsó gildecam, vagy steadycam, amivel lehet "finom" kameramozgást elérni? Pl. ilyenekkel lehet v.mit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#30637) jjeahh válasza Simon04 (#30636) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm erre nem elég egy fluid fejes állvány?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30638) Simon04 válasza jjeahh (#30637) üzenetére


Simon04
csendes tag

Elég lehetne egy fluid fejes állvány is, csak arra gondoltam, hogy pl. körbe is sétálnám a helyiségeket, tereket, az udvart is, egy kicsit változatosabb lenne a felvétel. Nekem nagyon bejönnek ezek a steadycam-os felvételek.:)

(#30639) 80hun válasza HagaNRG (#30632) üzenetére


80hun
addikt

A canon érzékelőket ne hasonlítsd a sonyhoz két külön világ.
A Sony Milc-ek-ben jók a szenzorok !

(#30640) jjeahh válasza Simon04 (#30638) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is bejönnek és majd szeretnék is egyet, de az állványt nem helyettesítik, szal ha csak steady--s felvételeid vannak az sem az igazi. Én egyelőre úgy oldom meg, hogy ne legyen unalmas a felvétel, hogy stab nélküli obikkal nyomom állványról, a stabissal meg kézből... persze így is kompromisszumos a dolog, de amíg lesz egy steady vagy glidecam addig megteszi :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30641) MrChris válasza Simon04 (#30636) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az más. Akkor tényleg nem árt a nagylátó, sőt akkor inkább a 12-32 vagy a 9-18.

(#30642) ThorsHUN válasza ThorsHUN (#30624) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Most lattam egy harmadik lehetoseget is ezert az ismetles:

Oly M10-est háromféle módon is be lehet vásárolni 177-188 korul.

1, Oly mintabolton keresztul taska + tagsagi + fenykepezogep -15% -30 ropi +1 ev gari
taska 15
tagsagi 8
fenykepezo 2 obival 165 (230*0,85)-30K
osszesen 188 K
fenykepezo, taska, 3 ev gar

2, Edigital + cetelem hitelkartya -7% -30 ropi
fenykepezo 2 obival 184 K (230*0,93)-30K
fenykepezo 2 ev gar

3, MM+ cetelem hitelkartya -10% -30 ropi
fenykepezo 2 obival 177 K (230*0,9)-30K
fenykepezo 2 ev gar

(#30644) .: JuSzT :. válasza #69059072 (#30643) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen. A klubtagságot a mintabolt adja, míg a visszatérítést pedig az Oly EU .

(#30646) .: JuSzT :. válasza #69059072 (#30645) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Érvényesíthető rá a klubkártya kedvezmény.
Most épp mindenre érvényesíthető amit árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#30647) MrChris válasza #69059072 (#30645) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez Olympus nem caniksonpen ;]

(#30648) 80hun válasza MrChris (#30647) üzenetére


80hun
addikt

Hát vhogy vásárlót kell fogni a mikro szenzorhoz. :D

(#30649) xXxian válasza HagaNRG (#30632) üzenetére


xXxian
senior tag

D7100 +18-105? Most visszajár 30. 250 felett lennél, de épphogycsak.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#30650) TayRol válasza #69059072 (#30643) üzenetére


TayRol
veterán

Lemaradtál, összevonható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.