Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) muranyig válasza MrChris (#30150) üzenetére


muranyig
tag

A 30p az mennyiben hátrány? Otthoni felhasználásra kéne.
Illetve az aps-c vs m4/3 zaj arányáról azt olvastam, hogy m4/3 zajosabb magasabb ison (pl: olympus). Ez mennyire igaz?

[ Szerkesztve ]

(#30152) jaktib válasza silmatauki (#30118) üzenetére


jaktib
tag

Nem régen vettem GF-6-ot. A fórumot olvasgatva valóban nem jön elő, és nem is szokták ajánlani ha valaki kérdezi milyet vegyen. Én teljesen kezdőként vettem. Ebben az árkategóriában lévő MILC gépek tesztjét azt hiszem jól elolvastam. Összevetve az igényeimmel és a szolgáltatásokkal nekem az lett a véleményem, hogy nekem ez kell. Én videózásra is szeretném használni. Szoktam kis filmeket készíteni kirándulásról, összejövetelekről stb. Ha jól tudom felvétel közben is módosíthatók a beállítások, többi MILC ezt nem mind tudja. Nagyon sok szolgáltatás van benne. Nekem Az NFC is fontos folt. G6-ot gondoltam először, de az nagyobb és drágább volt. De kétség kívül biztos jobb is. De én ettől is még el vagyok ájulva... Szerettem volna ha nem nagy a gép, mert kényelmetlen néha cipelni. Ha nincsen kedvem cipelni, ha elmegyek valahova, akkor meg minek. Dupla obival vettem, tehát amíg egy picit jobban értek majd, hozzá addig biztos jó lesz. Amit eddig csináltam vele az nekem nagyon tetszett. De nem volt még más gép a kezemben. Az 5 év garancia is jó ajánló levél. Sok objektív van hozzá. Ha jól tudom a Panasonic obi van 40 féle és azt olvastam hogy kompatibilis a Oly objektívekkel is. Én a teljes átlag felhasználó vagyok.
A kereső hiánya valóban negatívum de túl élhető.
Nem volt a honlapon magyar leírás telefonáltam ellenőrizték és küldtek is egyet. Nagyon segítőkészek voltak az ügyfélszolgálaton.
Kíváncsiságból megnéztem megint az oldalt. Kirakták már a magyart leírást is. :) A leírásában meg lehet nézni mit is tud szolgáltatásokban a gép.
Ez kifutó modell ki lehet fogni jó áron. Mikor megjelent egy alap obival volt 180K Én 125K ért vettem két obival. Most a GF-7 az aktuális újdonság.

(#30153) Tin_Shield válasza muranyig (#30151) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Canon APS-C mellé bátran oda lehet tenni a m43 szenzorokat, nem lesznek hátrányban. A Sony alapú APS-C szenzorokkal szemben nagyjából akkora a hátránya, mint ami a méretkülönbségből adódik, kb 2/3 FÉ. Természetesen azonos generációs szenzorokat feltételezve.
A videó más világ, ritkán veszek fel pár másodperces dolgokat, szigorúan otthoni célra, jellemzően egyszer-kétszer megnézzük. utána van ami megy is a kukába. Erre a célra nekem megfelel az Oly videója, de laikus szemmel is látom korlátait, ha komolyabban érdekelne a dolog Panasonic irányba gondolkodnék, esetleg Sony.

[ Szerkesztve ]

(#30154) muranyig válasza Tin_Shield (#30153) üzenetére


muranyig
tag

Laikus vagyok a témában... 2/3 FÉ mit takar?
köszi

(#30155) Tin_Shield válasza muranyig (#30154) üzenetére


Tin_Shield
őstag

1Fé (fényérték, angolul exposure value/EV) 2/3-át :)
1Fé hátrány azt jelentené, - ha már a magas érzékenység érdekel, - hogy pl. az iso1600 lenne kb. pariban az iso3200-zal, 2/3Fé értelemszerűen -> iso2000 vs iso3200.
Ez persze csak elmélet, azonos technológiai fejlettségű de különböző méretű szenzorokat feltételezve. A valóság ettől kicsit bonyolultabb, a gyártók egyedi hardveres és szoftveres megoldásai megbolygatják a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#30156) muranyig válasza Tin_Shield (#30155) üzenetére


muranyig
tag

köszi az infót! ezek alapján egyértelmű az aps-c milcek előnye. pláne beltéren vaku nélkül. ezek szerint a sony jobb képet (zajtalanabb) csinál mint az olympus?

(#30157) grigo válasza muranyig (#30156) üzenetére


grigo
őstag

Ez az utolsó mondat így erős. Jó persze te tudod mit akarsz majd a géppel és kell rá előre készülni, de azt ne felejtsük, hogy te állsz majd a gép mögött nem egy adathalmat. Te komponálod és alakítod. Nincs szerintem olyan hogy ez csinal jobb képeket. Bizonyos hekyzetekben ennek jön elő az előnye máskor annak. Sokszor egy kihajtható kijelző nekem rengeteget segít, pedig az csak egy darab műanyag. Akármit veszel tudsz majd vele jó képet csinálni.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#30158) Sera26 válasza Sera26 (#30095) üzenetére


Sera26
aktív tag

Már számtalanszor elolvastam ezt a visszafizetési akciót, de nem látok benne buktatót. Akkor ez automatikusan mindenkinek jár, aki visszaküldi vásárlás után a kitöltött űrlapot? Vagy van elbírálás?
Ha nincs, akkor miért nem engedik le az adott termék árát egyszerűen ezzel az összeggel? :F

Azt pedig jól értelmezem, hogy a klubtagsági kedvezmények csak személyes vásárlással vehetők igénybe? :Y
Ezzel én, mint Miskolc környéki jól meg vagyok lőve. :((

[ Szerkesztve ]

(#30159) MrChris válasza muranyig (#30156) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem kioktatni akarlak, de míg nincs tapasztalatod ezért nem érted ezt az ev, fé, fényérték, iso dolgot. Tesztekkel propagálható a különbség, de valóságban használva emiatt nem fogsz lemaradni egy Oly em10-el. Ha ez ilyen egyszerűen működne mint a faék alig adnának el 4/3-os szenzoros vázat.

(#30160) Lassú Víz válasza muranyig (#30156) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A képet az objektív rajzolja. Nem mindegy, hogy 45 f1.8-cal készíted beltérben a portrét vagy a kit objektív tele végén f5.6-tal. Több mint 3 FÉ előny. ISO 800 az ISO 6400 helyett.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#30161) Ear001 válasza Sera26 (#30158) üzenetére


Ear001
addikt

Nincs elbírálás, biztos visszaküldik a pénzt, de ez központi Oly akció, nem a márkabolté, vagyis két külön pénztárca.

(#30162) Sera26 válasza Ear001 (#30161) üzenetére


Sera26
aktív tag

Ezesetben csak belevágok, mert számomra nagyon bejött ez az EM10, ennyiért pedig bestbuy :B

(#30163) madgie válasza Sera26 (#30162) üzenetére


madgie
titán

Nem fogod megbánni, csudajó kis gép.

(#30164) Sera26 válasza madgie (#30163) üzenetére


Sera26
aktív tag

Úgy legyen :C

(#30165) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!
Sosem volt meg MILCem (Fuji s5600-asom van), tegnapelott megtapiztam egy Oly E M10est a MM-ban.
A kitobival volt kiallitva es nagyon fura volt, hogy a zoom motoros zoom volt es nem manualis. Ez allithato, vagy ilyen a kitobi?

(#30166) .: JuSzT :. válasza ThorsHUN (#30165) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

az a drágábbik kitobi, van sima tekerős zoommal is az EM10. Az a 14-42 II R. Amit te néztél az meg az EZ 14-42.

(#30167) ThorsHUN válasza .: JuSzT :. (#30166) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Melyik a "jobb" konstrukcio?

Nekem speciel jobban bejonne a manualis zoom.
Monjuk meg sosem hasznaltam olyat:)

(#30168) .: JuSzT :. válasza ThorsHUN (#30167) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerencsére az az olcsóbb. Kinek mi . Videózáshoz jó a motoros zoom, én spec fotózáshoz hülyét kapnék tőle

(#30169) Ear001 válasza ThorsHUN (#30165) üzenetére


Ear001
addikt

Vagy a 12-50 volt, de azon is állítható, hogy motoros vagy kézi zoom legyen.

(#30170) bercsi válasza .: JuSzT :. (#30166) üzenetére


bercsi
aktív tag

A "Tedd Próbára" akció keretében én is 14-42 II-vel kértem az EM10-et, villanyzoomtól rosszul vagyok.

(#30171) muranyig válasza Lassú Víz (#30160) üzenetére


muranyig
tag

Értem én, de szerintem van apsc-re is meg m4/3-ra is 45 f1.8-as obi.......itt akkor már 2/3FÉ előny az apsc-nek... nem?

(#30172) muranyig válasza MrChris (#30159) üzenetére


muranyig
tag

Semmi gond, de ha átgondolod, hogy ennyi infóval a birtokodban így kijelenteni az hogy nincs tapasztalatom azért eléggé túlzás, de Te tudod... Nem döntöttem még egyik márka felé sem, csak a számomra legmegfelelőbbet akarom megtalálni egy erre hivatott fórumon...

(#30173) jjeahh válasza muranyig (#30171) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Árnyaltabb a dolog... függ, hogy milyen vázat használsz, milyen obit, milyen témára stb. Ha pl. statikus témára om-d-t 45/1.8-al, akkor nem biztos, hogy érzékelni fogod egy aps-c szenzor előnyét, mert az oly stabija sokat megfog, ráadásul nem minden rendszerre van olyan fix olcsóért, amit nem muszáj rekeszelni, mivel nyitva is éles... De persze ha csak a szenzort hasonlítjuk össze ugyanazzal az objektívvel raw-ban, akkor egy ugyanolyan technológiájú aps-c szenzorral ugyanolyan iso értéken tisztább képet kapsz.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30174) muranyig válasza jjeahh (#30173) üzenetére


muranyig
tag

Köszi. Az már tuti, hogy izgő-mozgó gyerekeket fogok fotózni nem állandóan, de nagy általánosságban. 60-70% beltérben. Videó is fontos, illetve a portré, na meg a makró is... ha ezt összeadom akkor legalább már nem is tudom melyik gép jöhet szóba azért jó :))
amit idáig írtatok: mozgó téma, követő fókusz, videó: a5100/a6000 jól gondolom?
objektívet meg melyiket? Vagy erre a kombóra jó lesz az m10 is?

(#30175) Tin_Shield válasza muranyig (#30174) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic vagy Sony.
A Panára sokkal nagyobb választék a natív üvegekből, és általánosságban jobbak is, mint a Sony E bajonettes cuccok. A Sonyban viszont jobb a szenzor. A választás a tiéd, a képhez objektív és szenzor is kell :)

(#30176) Nippon válasza muranyig (#30174) üzenetére


Nippon
őstag

Az 5100 nem éri meg a jelenlegi árát, inkább E-M10 vagy A6000. Ha a mozgó téma és a videó is fontos akkor A6000.

(#30177) MrChris válasza muranyig (#30172) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát te jelentetted ki úgy hogy az előbb még azt se tudtad van e olyan hogy fé. Akik meg gyakorolják a dolgot jelzik, hogy nem ilyen egyértelmű mert rendszert veszel.

Szerintem érdemes benevezned az Olympus tedd próbára akciójába! És akkor lesz tapasztalatod, hogy tudnád e használni a m4/3 rendszert, ez nem kerül pénzbe, 1 hétig használhatod.
Sajnos a sonynál nincs ilyen, pedig ez a futkosó gyerkőc elég határterület, fényerős obu sem árt a fókuszrendszernek is jót tesz.

(#30178) andzsin73


andzsin73
tag

Nem tudom mióta fut a Oly Pl6 akció duplakitben 130ért, de ez már elég baráti. Tagságival -15pénz. Most ezen úgy elgondolkodtam :)) Nem tudom menynivel készít rosszabb (?) videókat, mint a Sony vagy a Pana hasonló árfekvésű Milc gépe. Azt látom, hogy képminőségben verhetetlen ebben az árfekvésben.

(#30179) MrChris válasza muranyig (#30172) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát te jelentetted ki úgy hogy az előbb még azt se tudtad van e olyan hogy fé. Akik meg gyakorolják a dolgot jelzik, hogy nem ilyen egyértelmű mert rendszert veszel.

Szerintem érdemes benevezned az Olympus tedd próbára akciójába! És akkor lesz tapasztalatod, hogy tudnád e használni a m4/3 rendszert, ez nem kerül pénzbe, 1 hétig használhatod.
Sajnos a sonynál nincs ilyen, pedig ez a futkosó gyerkőc elég határterület, fényerős obu sem árt a fókuszrendszernek is jót tesz.

(#30180) muranyig válasza MrChris (#30177) üzenetére


muranyig
tag

jó ötlet, köszi!

(#30181) Maximum1 válasza andzsin73 (#30178) üzenetére


Maximum1
őstag

Tegnap láttam a pólus MM-ban Epl5 duplakit 100e + még ha viszel valami fénykepézőszerűt csereakcióban - 9 ezer .
Az EPL6 130-e itt is él a csereakció, de itt valszeg jobb a márkabolt ajánlata.
Honlapjukon semmi infó nincs.
A pólusban az Edigitálban láttam Samsung NX mini 9-27-el 58 ezerért, szintén nincs a honlapjukon.
Konklúzió: Vedd a nyakadba a várost! ;)

(#30182) Simon04 válasza jjeahh (#30145) üzenetére


Simon04
csendes tag

Köszönöm, érdekes felvetés a Pana G6 szinte minden tekintetben megfelel az általam elvártaknak + 5 év gari. Egy kicsit aggaszt a valós 16 MP, a 4/3"-os érzékelő, és az ára, lehetne egy kicsit olcsóbb. Talán első körbe ezért nem játszott nálam.

Ha azt vesszük, hogy 20 MP-es a Sony a 58 -nak jobb ár/érték aránya van, de csak 1 év gari val, ha hozzáveszek még 4 év garit, akkor már az ár/értéknél nem jelent nagy különbséget vagy szinte semmit.
Egyébként sok mindent belezsúfoltak ebbe kis Milc-be, még kihajtható kijelzője is van, külső mikrofon csatlakozó, tudja a 1280 x 720-at is, ahogy említetted focus peaking van, kevés fénynél is jó AF, vakusaru csatlakozó, 14-es nagylátószögű obi, más gépeken általában 18-as látószögtől kezdődő kit-obi van, több dedikálható gomb, jó kis gépnek tűnik.
Szóval nem nagyon tudok belekötni:)
A képminőséget összehasonlítva a Youtube-s videókon a Sony a 58-nál, Nikon d5200 -nél nem látok nagy különbséget.

Esetleg más vélemény a képminőséget illetően?

fireman123: pinnacle-t használok én is, csak még 11-es magyarnyelvűt, ez még DV kamerára volt kiélezve. Most próbálgatom az AVS Video Editor, a felülete hasonló, mint a Pinnacle-nek, a Sony Vegasnak kicsit borsosnak tartom az árát egyszerű videókhoz.
Egyébként videózás terén a Nikon d5200-vel milyen tapasztalatod van, nagyon macerás az AF?

80hun: a Sony a6000 már túl megy a keretemen, de köszi az infót az adapterrel kapcsolatban.

(#30183) 80hun válasza Simon04 (#30182) üzenetére


80hun
addikt

Az obinál más a szorzó. A m4/3 -nál 2x-es az aps-c nél általában 1.5x-ös.
Tehát a m/4/3 14-42mm az 28-84mm , az aps-c 18-55mm az 27-82mm.
Kb ugyanaz.

(#30184) jjeahh válasza Simon04 (#30182) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is van G6, tényleg nagyon tele van pakolva minden földi jóval :K Videóra az árkategóriájában valszeg nincs jobb... mondjuk én sokat nem használom, mert nekem ott a gh2 meg g3 is mellette, amik építésre masszívabb kamerák, és ez nekem fontos, mert sokat túrázok, eső, por, sár, minden éri őket :D Na meg engem nem igazán mozgatnak meg a g6 által nyújtott extrák, pl. wifi, nfc, eye senzor af stb... ja, tud olyant, hogy evf-ben kukucskálva a kikapcsolt kijelző tauchpadként működik, na azt imádom :D Bár most nincs nálam, de ha bármi érdekel vele kapcsolatban, bármire szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30185) MrChris válasza jjeahh (#30184) üzenetére


MrChris
nagyúr

nfc nélkül is lehet fotózni? jéé! ;]

(#30186) grigo válasza jjeahh (#30184) üzenetére


grigo
őstag

Eső mi....locsolókanna :)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#30187) muranyig válasza MrChris (#30179) üzenetére


muranyig
tag

szerinted melyik obi a jobb m10-re? motoros vagy manuális? (melyikkel próbáljam ki?) van képminőségbeli különbség vajon?

(#30188) MrChris válasza muranyig (#30187) üzenetére


MrChris
nagyúr

Picivel gyengébb optikailag a tesztekben a motoros EZ14-42, csak akkor válaszd ha kell ez a videós ficsőr egy videóban nem minőségi géphez. Ettől még jó a képminősége, csak mivel lehet közvetlen hasonlítani a 14-42/II-höz... innen ered a gyengébsége. Szerintem a 14-42/II-vel hozd el.

(#30189) jjeahh válasza MrChris (#30185) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& grigo: :DDD Őszintén, ki sem próbáltam az nfc-t meg a wifit benne... Ja még tud egy ficsőrt, ami szerintem nagyon hasznos (legalábbis számomra): e-shutter. Kár, hogy ezt még mindíg kevés gép tudja, kötelezővé kellene tenni már..

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30190) andzsin73


andzsin73
tag

A hüje bótban Budaörsön epl5 duplakit 110, epl6 120, sony6000 100, eos1200d 100, nx2000 70, nx3000 80penz, a panak a szokasos árban vannak, a nikonokat nem neztem:)

Meg jo, hogy nincs tobb, mert igy se tudom eldönteni:)

(#30191) silmatauki válasza andzsin73 (#30190) üzenetére


silmatauki
őstag

"sony6000 100"

??? A6000? Biztosan? Akkor meg kell venni...

(#30192) andzsin73


andzsin73
tag

Az Oly olyan pici, hogy megfoghatatlan plane ha fejnehez:) eleg nehez kézbe venni.

(#30193) muranyig válasza andzsin73 (#30190) üzenetére


muranyig
tag

a6000 100e?

(#30194) muranyig válasza andzsin73 (#30190) üzenetére


muranyig
tag

TUTI? , felhívtam a hülyeboltot, és 229e az ára. hol láttad?

(#30195) bercsi válasza muranyig (#30194) üzenetére


bercsi
aktív tag

Szerintem a5000 akart az lenni.

(#30196) muranyig válasza bercsi (#30195) üzenetére


muranyig
tag

kb... :))

(#30197) g_g_g válasza andzsin73 (#30190) üzenetére


g_g_g
őstag

E-PL5 dupla kit.
Pólus, Árkád, Bécsi út, csak kiállított darab van. Westend, Duna Plaza itt nincs.

(#30198) andzsin73 válasza bercsi (#30195) üzenetére


andzsin73
tag

Most elbizonytalanodtam, mert fejből írtam le, lehet 5000 volt, de lehet, hogy 6. Ez hüje hosszú nevű gép volt "alpha ilce"...etc.azért jelentős különbség nincs a kettő között...

Azt árulja már el valaki, értem én, hogy Milc, meg kompakt és ne legyen 5kg, de az, hogy akkorák ezek a gépek, hogy a 7 éves gyerekem kezében pont jó lenne, ez egy vicc.

Úgyhogy arra jöttem rá, hogy inkább kapaszkodós gép kell nekem:) Eddig is cipeltem a Fz35-öt az egy közepes méretű darab.

(#30199) grigo válasza andzsin73 (#30198) üzenetére


grigo
őstag

Ugyanez a para. Tegbap néztem youtube videót ahol egy ázsiai gyerek e-m5öt tesztelt. Egész dslr-esen állt a kezében. Van nekem is ilyen félelmem ha tényleg ilyen gáz a helyzet lehet én is panánál vagy 70D-nél kötök ki.

Amúgy tényleg vicc hogy csak hobbitoknak csinálnak milcet.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#30200) ANDROID??? válasza grigo (#30199) üzenetére


ANDROID???
addikt

Hobitoknak ez jó, bár tényleg mint ha eldobható egyszer használatos gyerekgép lenne :-D :-P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.