Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) jjeahh válasza HagaNRG (#31700) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért ennyire nem egyszerű a dolog, én pl ha canonos lennék fogalmam sincs milyen üveget csavarnék rá portrézni, mert hiába nagy a választék, ha ami megfizethető az sz*r... meg m4/3-nak azért van használtpiaca, csak jóval kisebb. Én csak indexre szoktam felnézni, de már ott is minden meg szokott fordulni, ami mft-re kellhet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31702) Elektrosokk válasza jjeahh (#31701) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez így van, Én is mennyit szívtam canonnal...

sonyra azért megveszel egy jó zeiss-et ott működik aminek kell. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31703) Big-Lacos válasza jjeahh (#31701) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

85 f1.8, 100 f2 nem rosszak tesztek alapjan, bar nekem nincs egyik sem.
(a 85-oson gondolkodom egy ideje, de meg a vasarlasig nem jutottam el)

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#31704) 80hun válasza ANDROID??? (#31697) üzenetére


80hun
addikt

Fókuszteszt

De pl kézből fotózva akkor is hajlamos mellá lőni ha nem folyamatos AF van beállítva. Egyszeri AF-nél bemozdulsz fókuszálás után egy picit és máris megtörtént.hogy mellé lő :-)

[ Szerkesztve ]

(#31705) m3ss válasza jjeahh (#31701) üzenetére


m3ss
veterán

nem talalsz canonra uveget? hooogy? azert eleg szep a valasztek. olcsotol a dragaig. van par ami ar/ertekben is elegge ott van.
oszinten szolva utobbi idoben nezegettem sony meg oly/pana hirdeteseket...hat kitobit, meg vazat, meg 45-ost lehet kapni...de a tobbi obi. azt nem neveznem kinalatnak. kifogni lehet vagy orokolni vkitol.

de ami nekem a nagyobb problemam, h miert nem fejleszt yn pl sonyra vagy m43-ra, ennyire nincs piaca? 1 sony vaku arabol veszek canikonra 2-3 ttl,hss kinai vakut tavvezerlessel egyutt :N pedig de kiprobalnek vmi milcet...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31706) #40935168 válasza 80hun (#31704) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én ezt a fókuszteszt linket inkább nem linkeltem volna... :U

(#31707) jjeahh válasza m3ss (#31705) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, olcsó sokat tudó vaku tényleg nincs milc-ekre, vagy csak én nem tudok róla... esetleg MEIKE MK320, de ezt is csak a napokban fedeztem fel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31708) 80hun válasza #40935168 (#31706) üzenetére


80hun
addikt

Nem jó?
Nekem még nem kelett ilyennel bajlódni szerencsére. :D
Hát kitörölni már nem tudom.

(#31709) MrChris válasza ANDROID??? (#31697) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tükrös gépen simán lehet MF-al is fókuszhiba. Ennek azaz oka hogy a mattüvegig és az érzékelőig nem egyforma az optikai távolság. A mattüveget kell beállítani úgy hogy emeled vagy süllyeszted, már ha kivehető. Szetencsés esetben magasan van így vékony fóliából vágott keretekkel közelítheted a fény útja felé. Másik eset nehezebb, az szívás.

(#31710) dwiss válasza HagaNRG (#31700) üzenetére


dwiss
csendes tag

Ez komoly kis sarki ABC :)

(#31711) dwiss válasza #31733248 (#31696) üzenetére


dwiss
csendes tag

Hát nekem egy olyan kéne amivel fél és egész alakos portékat lehetne lőni kis mélységélességgel. Ha van ilyen ami mindkettőre jó, nagy fényerővel...

[ Szerkesztve ]

(#31712) dwiss válasza Tin_Shield (#31695) üzenetére


dwiss
csendes tag

Ez a sigma jónak tűnik. Akkor ha jól látom max f2,8 E bajonettest kapok 50ezer körül.

(#31713) 80hun válasza dwiss (#31711) üzenetére


80hun
addikt

sel 50f18 oss

Szerintem a sigma 60mm f2.8 dn se elhanyagolható és az ára is kedvező.

Képek 60mm-es sigmával.

Képek sony sel 50mm f1.8-al.

(#31714) #40935168 válasza 80hun (#31708) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát van benne 1-2 meredek tétel, például:

Megjegyzés: az optikáknak, különösen a zoomoknak mindig van leképezési hibájuk, emiatt az éles képet a képmező közepén nem ugyanabba a síkba képezik le, mint a képmező szélein. Emiatt az autofókuszos zoomobjektíveknél lehetőség van arra, hogy a váz az aktuálisan választott zoomértéknek megfelelően korrigálja az AF által adott értéket – vagyis ha pl az AF egy 105 mm-es állásnál 100,0 cm-re jelzi a pontos fókuszt, akkor a váz a lencsét pl 100,5 centire állítja, mert az optika által leképezett kép viszont ott lesz tökéletes. Ezeket az eltéréseket (offset-érték) az optika adja át a váznak adatok formájában, illetve a micro-adjustment-tel ellátott vázak még ezt is felül tudják bírálni. Ettől még az AF-rendszert pontosan be kell állítani.

Az offset és micro adjustment / fine tune értékeknek semmi köze ahhoz, hogy az objektív optikai jellemzői miatt a fókuszsík nem oda esik a kép szélei felé haladva, mint középen ([link]). Ezek az értékek arra valók, hogy az egyébként középen is konstans elé vagy mögéfókuszálást korrigálja vele az ember, szóval amikor az üveg-gépváz-szenzor-AF-modul sokszereplős játék azt adja ki, hogy korrekciót kér az üveg az egyik vázon, míg lehet semmit nem kér a másik vázon, míg megint kér korrekciót a harmadikon, lehet ugyanabba az irányba, lehet ellenkezőbe, stb. hiszen üveg-üveg és váz-váz között is van eltérés kalibrációban, bizonyos szigorú értékek között jön ki minden a gyárból ugyan, de ezek a pici ingadozások idővel eltérhetnek üveg és váz között egyaránt, hő hatására, egyéb külső behatásra, vagy szimplán csak az egyik épphogy átcsúszott a minőségellenőrzésen, mondjuk (nagyon leegyszerűsítve, mert nem így megy) egy -10 / +10 skálán kapott -7-et, a másik üveg meg +4-et, szóval .. gyártási szórás. Gépvázak dettó, AF modul finomhangolás, stb.

Tehát a vázakban található beállítható offset értékek a "nullától" való eltérést engedik a felhasználó által állítani és sokkal jobb egyébként egy 45 fokos vonalzón, vagy hasonlón tesztelni fókuszpontosságot, mint szenzorral párhuzamos gyufásskatulyákkal. [link] [link]

Ha üveget vesz az ember, érdemes minden tesztet elolvasni róla. Lenstip például teszteli az AF pontosságot és az astigmatism/coma jelenséget is (erről beszélgetünk épp). Photozone pedig teszteli azt, hogy van-e focus shift az adott "üvegben", tehát rekeszelésre elmászik-e a fókuszsík, mint ezen a Canon 50-esen is, jellemzően hátra. (Tökmindegy, AF vagy manuál mód, a tükrösök nyitott rekesznél mérnek-fókuszálnak és csak ezután húzzák össze a rekeszt az expóhoz, ergo, focus shift-es üveget nem lehet kikorrigálni, azaz igen, csak akkor meg tágon lesz használhatatlan) :)

(#31715) 80hun válasza #40935168 (#31714) üzenetére


80hun
addikt

Köszi az infót :R

(#31716) #31733248 válasza Tin_Shield (#31699) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#31699) Tin_Shield

"APS-C Nikonon volt 50-esem, sosem tudtam igazán megbarátkozni a látószöggel."

A fotós még csak-csak megszokja, de van, amikor a modell érzi úgy, hogy túlságosan is a képébe mászik a kamera. Aztán vége is a fényképezésnek... :U

"Most van ekv. 90 és 120 is, itt meg két éve nem tudok dönteni :)"

Ezt a tartományt én is szeretem, APS-C-n f4-es rekesszel már nagyon szépen le tudom választani a szabadtéri hátteret.

(#31700) HagaNRG

"A lényeg az, hogy az ember megtalálja az neki való objektívet, szerintem egy átlag felhasználónak nem kell 3 objektívnél több."

Ritkán használ az ember 3-4 obinál többet. Persze néhanapján pl. madarászáshoz nekem is jól jönne egy komolyabb tele, vagy alkalomadtán egy hosszabb portréobi (pl. 85mm F1.8, vagy f2.8), de ezek nélkül már nem nehéz kibírni. :)

(#31705) m3ss

"de ami nekem a nagyobb problemam, h miert nem fejleszt yn pl sonyra vagy m43-ra, ennyire nincs piaca? 1 sony vaku arabol veszek canikonra 2-3 ttl,hss kinai vakut tavvezerlessel egyutt :N "

Ez így van sajnos...

(#31711) dwiss

"Hát nekem egy olyan kéne amivel fél és egész alakos portékat lehetne lőni kis mélységélességgel. Ha van ilyen ami mindkettőre jó, nagy fényerővel..."

Ízlés kérdése, melyiket veszed, ha azonban fontos a nagy fényerő, akkor a kérdés eldőlt: a Sonyt kell venni. Használtan 60-ért már ki lehet fogni garanciális darabokat is.

[ Szerkesztve ]

(#31717) ANDROID??? válasza MrChris (#31709) üzenetére


ANDROID???
addikt

(obi garanciás, így felejtős a piszkálás.)
Azt nem tudom eldönteni egyenlőre, hogy back hibát produkál vagy sem. :U
Így a kérdés újra az, ha pl. az objektív back focus-os, akkor az ugyanúgy jelen van AF és MF használatakor is?

(#31718) sideburns válasza dwiss (#31711) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ha nagyobb látószöget keresel, fontold meg a Samsung NX 30mm f2.0 obit (ekv. 46mm f/3), jofogason van most egy 50-ért.
Mellé veszel egy alig használt NX300-at vagy NX3000-et, 60-70 körül mennek.

(#31719) tvamos válasza Lassú Víz (#31574) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, elolvastam két könyvet, Scott Kelby - Digitális fotós könyv / Enczi Zoltán, Richard Keating - Fotózásról utazóknak, nyaralóknak. (Azt gondoltam, ez a második jobb lesz, hiszen nekem erre kell elsősorban, de nem. :( ) miután megszoktam Scott Kelby humorát, rengeteg hasznos infó van benne. Köszönöm, hogy ajánlottátok!
Sajnos, elköltöttem a fényképezőgépre szánt pénzem, (a telefonom meg nem alkalmas fényképezni,) ezért tudnátok ajánlani valamit 60 körül? Persze, jó lenne a kihajtható display, meg a wifi... Node nem vagyok telhetetlen... A lényeg, hogy gyors legyen. Piszok gyors... A reszletekre, majd visszaemlékszem, a képzaj sem hat meg túlzottan. Ez lenne a menekülő otletem, talán elkezdhetek vele bohóckodni. Ha vennék egy ilyet, akkor esetleg a kollegam régi manuáljait is ra tudnam tenni? vagy nem tudom...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31720) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok! Oly e-pl6 beltér+gyerekhez mennyire jó? (duplakit), gondolom em10, sony a6000 jobb, de ez jóval olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#31721) MrChris válasza ANDROID??? (#31717) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mit értesz MF használata alatt? MF-nál a mattüveget használod, AF-nál az AF szenzort. A kép pedig a képszenzorra kerül. Így független a kettő, de mindkettőt a szenzorhoz kell 'hangolni' külön-külön hogy jó legyen, ezt Liveview-val egyszerűen ellenőrizheted. Viszont nemtom milyen a dslr-ed de gyanítom cropos, azokon olyan kicsi a kép az OVF-ben, hogy nehéz megállapítani mi a pontosan éles.
Ha te MF esetén nem is az OVF-t hanem az lcd-t használod akkor állítsd be először a fázis AF-el élesre és váltsd át élőképre majd nagyítsd ki. Máris látni ha rossz, talán még azt is melyik irányba. Nyilván valami e célra megfelelő tárgyat kell használni. Az AF szenzorok általában nagyobbak mint ami fel van rajzolva a keresőre, tehát az érzékelési területükön ha hamarabb talál valamit mint ami pont be van neki jelölve az megtéveszthet. Ezért nem mindegy hogyan csinálod. Persze ha fókuszhiba van azt így szerintem nem lehet eldönteni melyik az oka. Valszeg nem megfelelő korrekció történik, ha a vázadban ezt nem lehet állítani az szivacs. Szervizben elvileg speckó szoftverrel lehet, az én régi dslremmel ezt csinálták, bár soha nem lett 100% a telével, míg az alapzoommal mindig is tökéletes volt, meg 3 másik natív obival.

(#31722) Tin_Shield válasza muranyig (#31720) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az E-PL6-ban gyakorlatilag ugyanaz a szenzor van az E-M10-ban csak AA szűrővel (a gyakorlatban ez marginális különbség, szvsz). A képstabilizátor, kezelhetőség, EVF stb. van jónéhány dolog amiben többet tud az E-M10, nem véletlenül drágább, szerencsére a képminőség nem tartozik ezek közé, az egyformán jó. Az a6000-ben jobb a szenzor, a video, és a követő AF mint az Olympusokban.
De a legfontosabb bármelyik gépet is választod: fényszegény környezetben a kitobjektív kevés lesz, valami fényerősebb cuccra (beltérre tipikusan enyhe nagylátószög, esetleg normál látószög), és lehet még rendszervakura is szükséged lesz. Ezek sehol sem olcsók, nézz utána, kalkuláld ezt is bele, és úgy válassz gépet (rendszert).

[ Szerkesztve ]

(#31723) jaktib válasza muranyig (#31720) üzenetére


jaktib
tag

Szerintem teljesen jó lehet! Van hozzá vaku is.
Itt az elvárt igények a döntőek. Van aki egy negyvenezres kompakt géppel nagyon jól el van és boldog vele. Nem tudom elképzelni, hogy egy belépő MILC ne lenne elég egy kezdő amatőr számára. Mindennapi családi fotók készítésére. Nem hiszeb hogy egy gyereket ne lehetne egy ilyen géppel lefotózni. Nyilván jobb az említett két modell, de nem véletlen az árcédula rajta szolgáltatásban is többet nyújtanak. Megnéztem mindkettőt nagyon jók még kézbe fogni is. DE! Önmagában drágábbak mint az E-PL6 duplakittel. Ez szerintem olyan kérdés, hogy például: Egerbe akarok utazni Corsa jó lesz vagy inkább egy Audi? Mindkettő jó a célra csak valahogy mégis más de az már pénztárca függő és ugye az igények...

(#31724) 80hun válasza MrChris (#31721) üzenetére


80hun
addikt

Sony A58-a van. Androidnak. ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#31725) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Az eMag-ra hivatalos forgalmazó, vonatkozik rá az Olympus 30e visszatérítés? Nem találtam erre vonatkozó információt sehol.
Most 185e az E-M10 kit az eMagnál, és 155-ért nagyon baráti lenne.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#31726) madgie válasza MittuDomain_ (#31725) üzenetére


madgie
titán

Nem hiszem, hogy az Olympus Magyarország akciójában egy román cég (emag) számláját elfogadnák.

(#31727) MittuDomain_ válasza madgie (#31726) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az akció Romániában is érvényes a leírás szerint. Hol érdeklődjek akkor utána?

szerk: 5-ös pont sorolja fel a résztvevő országokat

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#31728) sideburns válasza MittuDomain_ (#31727) üzenetére


sideburns
aktív tag

Csak kicsit kell továbbolvasni:
A promócióval kapcsolatban felmerülő kérdés esetén kérjük, küldjön megkeresést a következő email-címre: OLYMPUS@sales-promotions.com.

(#31729) madgie válasza MittuDomain_ (#31727) üzenetére


madgie
titán

Bocs, azt hittem ,csak itthoni akció :) a 20-as pontban ott egy email, ott meg lehet kérdezni.

(#31730) MittuDomain_ válasza madgie (#31729) üzenetére


MittuDomain_
őstag

És #31728:

Köszi írok nekik. Ha igen, eléggé best-buy termék lehet. Amint választ kapok, megírom a fórumba.

Szerk: sry, lemaradt az off

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#31731) Lassú Víz válasza tvamos (#31719) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem vagyok képben a Nikon 1 rendszerrel. Ami biztos, hogy a vakupapucs hiánya, valamint az 1'' szenzor + az f3.5-5.6 objektív korlátozza a lehetőségeket. Tele végén már-már a diffrakciós határt súrolja. A képek alapján kezelőszervekben sem bővelkedik.
Akkor vedd meg, ha tudod mit veszel. Látsz majd megosztott portrékat m4/3 75 vagy 45 f1.8-as objektívvel, Fuji APS-C 56 f1.2-vel, vagy Canon FF 85 f1.2-vel és olyat akarsz fényképezni, de a Nikon 1 nem arra való, és jön majd a csalódás. Ugyanakkor van olyan Nikon 1, amelyik baromi gyors sorozatot, hibrid autófókuszt, időjárás állóságot is felvonultat a szolgáltatásai közt.

A régi manuál objektívek többsége hatalmas képi hibát produkál a mai szenzorok felbontásával nézve. De a nagyobb baj, hogy a 2,7-es szorzó mindent feldob a tele tartományba. Így megint csak azt mondom, hogy jó lehet, ha tudod mit miért csinálsz. Egyébként nem erőltetném.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31732) schawo válasza MittuDomain_ (#31725) üzenetére


schawo
titán

Mintaboltból ugyanennyiért megvan. Kapsz mellé egy táskát, és 3 év magyar garit, és egy 15%-os, minden Olympus termékre vonatkozó kedvezménykártyát.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31733) Mirman válasza MittuDomain_ (#31730) üzenetére


Mirman
őstag

Én a helyedben tuti hogy a mintaboltból venném. Egyrészt vennél egy táskát + prémium klubtagságit összesen egy 20-asért aztán meg az E-M10-et. Ez így a pénzvisszafizetés és a 15%os kedvezmény után 185 000 Ft-ba kerülne összesen. Ez tény és való hogy ugyan 30 000Ft-al több mint az Emagnál viszont +1 év garanciát kapsz az emaghoz képest hivatalos olympus képviseletnél és az emag garanciális ügyintézéséről csak lesújtó véleményeket olvastam eddig. Ezenkívül még ott lesz a jövőben is a 15% kedvezmény a mintaboltban Oly termékekre ami egy obi vásárlásnál bizony baromi jelentős lesz mivel elég drágán mérik az MFT obikat szerintem. :)

És olyan előnyökről mint hogy ingyen házhoz jön a gari futár és elviszi a hibás terméket már ne is említsek.

Szerk: Schawonak van igaza én a 14-42 EZ kitet néztem nem a 14-42 IIR-t. :R

[ Szerkesztve ]

(#31734) schawo válasza Mirman (#31733) üzenetére


schawo
titán

Valamit elszámoltál. A sima kit alaplapára 200. A kedvezménnyel, a táskával, a visszatérítéssel együtt 158ezer forintra jön ki.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31735) MittuDomain_ válasza Mirman (#31733) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Van barátom klubtagságival, az ő kontójára tudok venni kedvezményesen.
Hm, elgondolkodtató...
Akkor 3év garral 185e helyett megállnék 170ből (persze táska nélkül, az még külön tétel), míg az eMag-on +15e a gar kiterjesztés 1 évre, 23 két évre. (azaz 3 év garral szintén 170 lenne a vége.)

De ha elég a 2 év gar (elég?), még mindig ott a barát és obit tudok venni kedvezményesen. És a 15e különbségből szinte kijön egy Xiami Yi.

Szerk: várjatok, én már nem tudom követni, mindjárt kiszámolom pontosan - vagy valaki írja le, hogy lesz ebből 158e a Mintaboltban - ha már "van" klubtagsági :))

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#31736) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#31735) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Kicsúsztam a szerkesztésből.
140e a sima kit, 165 a dupla a visszatérítés után, ha viszek mintaboltos havert?

Akkor lehet, hamarosan elkezdem erősíteni az m4/3 tábort.

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#31737) tvamos válasza Lassú Víz (#31731) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a baj, végig próbáltam vagy 30 kompaktot az MM-ben, de mind gyötrelmes lassú volt. Ennyi pénzből mást nem találtam.
Az F1-re kaptam kölcsön egy egy G12-t, (ezúttal is köszönet érte,) és ezzel is az a nyűgöm, hogy lassú. (Esetleg lehetne több a dinamikája.) Mondjuk, olyat persze felesleges venni, ami rosszabb képeket készít...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31738) schawo válasza MittuDomain_ (#31736) üzenetére


schawo
titán

Arra figyelj, hogyha a haver már vásárolt M10-et, és igénybe vette a 30000-es visszatérítést, akkor másodszor már nem lehet a nevén visszatérítést igényelni. Tehát nem éri meg.
Akkor csináltass inkább saját névre klubtagságit úgy, hogy veszel egy táskát egy tízesért, a kártyát meg nyolcért, úgy jön ki a 140+10+8=158 mindenre.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31740) schawo válasza tvamos (#31737) üzenetére


schawo
titán

A G12 egy 5 éves masina a nagyszenzoros kontraszt-af hőskorából.

Az összes mai kontraszt-af gép vihargyors.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31741) MittuDomain_ válasza schawo (#31738) üzenetére


MittuDomain_
őstag

E-M5-je van szerencsére. :)))

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#31742) schawo válasza schawo (#31740) üzenetére


schawo
titán

Összekevertem a Pana G10-zel, pedig te a Canon G12-re gondoltál. De az se jobb, sőt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31743) ANDROID??? válasza 80hun (#31724) üzenetére


ANDROID???
addikt

:K

(#31744) HagaNRG válasza sideburns (#31728) üzenetére


HagaNRG
őstag

Én Szlovákiában vásároltam a gépet is és az objektívet is.
Mindkettőt más-más boltban, viszont mindkettő olyan volt, aki hivatalos forgalmazó, vagyis náluk is érvényes volt a visszafizetési akció.

A számlák másolatait a hazai oldalon keresztül töltöttem föl, minden a legnagyobb rendben volt, tehát határon túli vásárlások esetében is érvényes a pénzvisszatérítés. (Viszont esetemben nem a kint érvényes 100+60 euro visszatérítést kapom, hanem 30 ezer+16 ezer összeget, vagyis a hivatalos, magyar visszatérítési összegeket)
Második hete várom a pénzt, egyelőre még nincs a számlámon...

Mindez viszont nem jelenti azt, hogy az EMAG, mint hivatalos forgalmazó árulja az Olympus termékeket, így az én példám nem jelenti azt, hogy az emag számlákat is el fogják fogadni

(#31745) schawo válasza HagaNRG (#31744) üzenetére


schawo
titán

Kiegészítés: Kizárt, hogy az emag ne lenne hivatalos forgalmazó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31746) tvamos válasza sideburns (#31739) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jó is lehetne, de rossz tapasztalataim vannak a Magyarországon vásárolt használt termékekkel. (Kivéve a hardveraprot.) Inkább várok refirbishedre, vagy eBay, vagy akkor nem veszek semmit.

(#31742) schawo válasza schawo (#31740) üzenetére
Aha, Canon G12. Lőttem sorozatokat, lett par jó kép azért. (Úgy értem, ami nekem megfelel.)

----------

Láttam embert, pici géppel, meg bazi nagy (volt vagy 40 cm) szürke obival! N tudpm, milyen gép volt, de tetszett nagyon.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31747) Lassú Víz válasza tvamos (#31746) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Láttam embert, pici géppel, meg bazi nagy (volt vagy 40 cm) szürke obival! N tudpm, milyen gép volt, de tetszett nagyon."

Mert nem te cipelted :D . Szerintem senki nem vágyik ilyen eszközökre, csak elviseli mert a velük készíthető képre vágyik, vagy a megrendelői vágynak egy olyan képre.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31748) schawo válasza tvamos (#31746) üzenetére


schawo
titán

Gondolom egy Sony volt a teleobival :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31749) Elektrosokk válasza schawo (#31748) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én is a sonyra tippelek :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31750) 80hun válasza schawo (#31748) üzenetére


80hun
addikt

Az csak 17.5cm és fehér. :D
Inkább vmi régi szürke sigma 400mm lehetett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.