Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) tvamos válasza silmatauki (#30546) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon régen szeretnék egy cserélhető objektíves gépet nagy telével. Érdekel a slow motion. (60-100 fps-nél tetöbbre vágyom. ) Jó lenne egy gép, amit zsebre tudok vágni alkalomadtán. (Ilyenkor otthon hagynám a telét, természetesen.) Legyen a gép gyors, esetleg nagyon gyors. Az ideális gép ezeket tudja egyben. 100, max 150 ezrem van. Ha nem fér bele a tele most, hát majd arra gyüjtök még. Tudom, hogy nem sok a keret, ezért képminőségben hajlandó vagyok kompromisszumokra.

(#30548) jjeahh válasza tvamos (#30545) üzenetére
Nagyon szép gép. Nekem nem jön be... de szép.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30552) Gépötty válasza jjeahh (#30548) üzenetére


Gépötty
senior tag

Aszt' még csak zummolni se lehet vele! :DDD

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#30553) silmatauki válasza tvamos (#30551) üzenetére


silmatauki
őstag

esetleg érdemes lenne megvárnod a Sony A7000-ret. Tuti hogy abban is az új stacked szenzor lesz, ami szuper sebességű videót is jelent. Plusz az ára is az új RX-ek alatt lesz, miközben még (kabát)zsebrevágható méretű, főleg vmi prime-mal vagy a kis 16-50-es PZ-vel. És – ahogy alább írtam – mint rendszer a Sony E is sokkal- sokkal jobb, mint a Nikon 1. A képminőség-különbségről stb. nem is beszélve.

(#30554) tvamos válasza silmatauki (#30553) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oké, megpróbálom. Eddig türelmesen vártam, csak a Fujim eltávozott az örök villamos mezőkre...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30555) 80hun válasza tvamos (#30554) üzenetére


80hun
addikt

A sony csak akkor fog beleférni a keretbe ha gyűjtesz még hozzá. A jelenlegi A6000 ára egy kitobival 200e.
Az új biztos több lesz :-(

Az oly pl6 ot kapsz egyből telével. Ha nem fontos a slow motion akkor jó az is sztem. Videóba általános a tudása :1920×1080 pixel (AVCHD), 30 kép/mp, sztereo hang Az oly 40-150mm-es teléje megfelel 80-300mm-nek

Nikon 1 hez se vészes a tele Vr 30-110mm , ez megfelel 81-297mm-nek

(#30556) konyi79 válasza silmatauki (#30553) üzenetére


konyi79
addikt

Az A7000-re nem hiszem érdemes várni, ha ősszel be is jelentik, kicsi az esélye karácsony előtt kapjunk belőle. ráadásul szerintem simán fog a NEX7 árán nyitni (350k+ HUF)

(#30557) tvamos válasza 80hun (#30555) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert a 200+ tele nelkul, az tul sok. Nem a gyujtes miatt, hanem annyit mar nem akarok ra aldozn, akar mennyire is megerje. Az Oly tetszik is, meg nagyon jo az ar is. Csak az a franya slow motion video... az csak piszkal, hogy kene. Az lenne a jo, ha ki lehetne mindkettot probalni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30558) 80hun válasza tvamos (#30557) üzenetére


80hun
addikt

Sajnos most ebben az árban a slow motion videót csak a nikon 1 tudja.
Komprommiszumot kell kötnöd sajna. Vagy slow motion v. jobb fényképek..

Én modjuk nem mondanám hogy nem élhető a nikon 1. :-)
Egy kis ízelítő a teléjével, ha akarod teljes méretben letöltöd és megkuksolod a képeket.

(#30559) MrChris válasza tvamos (#30557) üzenetére


MrChris
nagyúr

A nagy sebességű (400/1200) felvételnél nem zavar az ótvar felbontás? Tök olyanok azok a videók, mintha 10-15 évvel ezelőtt készültek volna az internetes videózás hajnala előtt.

(#30560) tvamos válasza MrChris (#30559) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kicsit... De milliós gépre nem futja.

(#30558) 80hun válasza tvamos (#30557) üzenetére
Én ezeket megfelelőnek látom, pláne a Finepix S7000-hez képest ami előtte volt.
Most sajnos csak a telefonom van, ahoz kepestképest meg.
No, azert valahol megpróbálom megnézni az oly-t is, addig sem a pénzt költöm.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30561) rlph válasza pandur99 (#30550) üzenetére


rlph
tag

köszi a segítséget!

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#30562) MrChris válasza tvamos (#30560) üzenetére


MrChris
nagyúr

Érthető. Ilyenkor le szoktam tenni a dologról ha nem üti meg a mércét, mert csak bosszantani fog, meg valszeg idővel szépen szivárog lefele a dolog. Amúgy nekem a 720/25-50p is megfelelne ha azt 12 bites, fotó dinamikájú, veszteségmentes tömörítésű raw videó formájában kapnám meg egy gyári stabilan működő vázban. :D

(#30563) tvamos válasza MrChris (#30562) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mindig lehet +1 evet varni, es akkor jobbat, szebbet, kisebbet, olcsobbat lehet venni. Megoldhatatlan a polemia. Mondjuk jo beszelgetni a dologrol...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30564) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Csáó

Nikon DF vélemények ?:) mennyire ajánlott ?:D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30565) A Zéé válasza Elektrosokk (#30564) üzenetére


A Zéé
addikt

tegnap láttam egyet Air Racen, véleményem szerint jól néz ki, de hülyén mutat a 70-200/2.8 VR végére tekerve.

Just a simple Lineman...

(#30566) Elektrosokk válasza A Zéé (#30565) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szinte minden tetszik abban a vázban... csak fixeket használok, úgyhogy az sosem lenne rajta.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30567) A Zéé válasza Elektrosokk (#30566) üzenetére


A Zéé
addikt

akkor hajrá.
Nem hiszem, hogy ha ilyen árban nézegetsz vázakat, utánanéztél és tudod is, hogy miért kellene pont az, akkor innen bárki el tudna téríteni tőle :N Pláne úgy, hogy az itt megforduló userek 95%-ának maximum annyi tapasztalata van vele, mint nekem.

szerk: amúgy nem igazán racionális választás az a váz, mert technikában talán mindegyik Nikon FF dslr előrébb jár, de ha ez a szíved vágya és telik is rá, akkor úgyse számítanak az észérvek.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#30568) Elektrosokk válasza A Zéé (#30567) üzenetére


Elektrosokk
addikt

a forma tetszik, meg a szenzor.

jelenleg A7 van. utoljára d300 volt nekem nikonban, a mostaniak nem igazán tetszenek, kivéve d4 ugyee, de az más kategória... az iso miatt érdekel a váz, sajnos az a7 magas izon zajos, bár szépen filmesen zajos. na most Canon nem jöhet szóba mert nem szeretnék lapos képeket.

azért kérdeztem mert azt gondoltam hátha van itt valaki akinek van tapasztalata vele. köszi azért :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30569) 80hun válasza Elektrosokk (#30566) üzenetére


80hun
addikt

Melyiket nézted ki, a feketét v. az ezüstöt.
Igazi retró különlegesség. :)

És az új A7RII nem gondolkodtatott el?

Tapasztalat: olyan ez mint egy Lambó , nem sok embernek van tapasztalata ilyen különleges dolgokban sajnos. :-(

[ Szerkesztve ]

(#30570) Elektrosokk válasza 80hun (#30569) üzenetére


Elektrosokk
addikt

egy feketét tudnék jó áron.

nem, A7II biztosan nem, akkor inkább A7R.

de egyébként csak megfordult a fejemben...

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30571) tvamos válasza 80hun (#30558) üzenetére


tvamos
nagyúr

A motorosok, meg ahogy a csajnak a szajabol kijon a fust... engem megvett...
Es akkor meg ott van ez is: [link]
Ilyen extension tube-okkal a Nikon 1-et is lehet tuningolni?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30572) schawo válasza Elektrosokk (#30570) üzenetére


schawo
titán

A7S, ha már annyira zavar a zaj?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30573) MrChris válasza tvamos (#30571) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez a csávó látom szeret beszélni és mintha annál kevesebb érzéke lenne a fotózáshoz. Mindezt tetézi, hogy összerak egy 1340mm-es rendszert és ablaküvegen keresztül... :D és még meg is mutatja... :DD

(#30574) tvamos válasza MrChris (#30573) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ilyen... lelki tarsat latok benne... pont ilyesmiket szoktam csinalni en is.

/* A gyerekkel mar azt beszeltuk, hogy nehany Oveges professzor kiserletet meg kene ismetelni, es felvenni 1200 fps-sel, vagy legalabb 400-zal. */

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30575) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

250 ezer forintos keretből milyen gépet ajánlanátok?

- 10 éves fotózok DSLR-rel. (Konica Minolta/Sony nagy kedvenc volt, de most már az EOS 450-hez is teljesen hozzászoktam. A Nikon viszont úgy, ahogy van kicsit idegennek tűnik).

- El nem akarom sietni, tudok várni akár egy hónapot is a vétellel, ha van miért.

- Nikon 5500, EOS 750 jönnek szóba első körben. Valamiért az Olympus OMD-EM10 is szimpatikus, ha jól tudom, kb. hasonló áron megy, mint ezek.

- Legutóbbi gépem, a Sony A58-at imádtam minden tekintetben, tehát sokkal többre nincs is igényem annál, amit az tud, viszont fókuszálási problémák miatt kellett a csere mellett döntenem, így nem merek egy újabb A58-at bevállalni. Ettől függetlenül hatalmas félelmem, hogy a félig áteresztő tükörrel szerelt Sony A58 video AF gyorsaságát sem az EOS 750, sem a D5500 nem éri el. Ha viszont problémás a video AF, akkor hiába is esetleg szebb a video minősége.

- A Sonynál az EVF-et is megszoktam már, tehát lényegében akár minden tekintetben tökéletesen elégedett lehetnék egy MILC-cel is, de optikai kereső nekem mindenképpen szükséges a jövendőbeli gépen.

Bármilyen ötletet, tanácsot meghallgatok, mert tényleg kicsit zsúfolt a piac első körben és 200-250 ezer között hatalmas a kínálat és fogalmam sincs, milyen gép felé nézegessek.
Rendszervakut általában használok esemény fotózásakor, viszont az objektíveket nemigen szoktam cserélgetni, így akár egy jó 18-105mm, vagy hasonló obival szerelt géppel biztosan jól ellennék. (feltéve, ha nem nagyon gyenge az ilyen objektívek minősége)

Köszi előre is bármit! :R

(#30576) jjeahh válasza HagaNRG (#30575) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó videó, videó alatt gyors af, evf, túrazoom obival: [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30577) 80hun válasza tvamos (#30571) üzenetére


80hun
addikt

Igen van hozzá közgyűrűsor.

(#30578) MrChris válasza HagaNRG (#30575) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nehéz ügy. Ha optikai kereső mégis elengedhetetlen akkor dslr-el nem lesz videó alatt gyors af, pláne ha neked az a58-é lassú volt! Miért kell ovf, ha megszoktad az evf-et? Általában kisebbek, sötétebbek.
A58 videójánál az említett típusok videója nem lehet, hogy gyengébbek?

(#30579) HagaNRG válasza MrChris (#30578) üzenetére


HagaNRG
őstag

Elnézésed kérem, félreérthető voltam.

Az optikai kereső-vel nem az EVF-et akartam kizárni, hanem azt, hogy csak a gép mögött lévő nagy LCD_n lehessen csak képet komponálni.
TEhát, hogy a kereső optikai, vagy EVF lényegében mindegy, de inkább az elektronikus megoldás (EVF) felé hajlok.

(#30580) HagaNRG válasza MrChris (#30578) üzenetére


HagaNRG
őstag

Nem az A58 AF-jének gyorsaságával volt a bajom, hanem azzal, hogy backfocust produkált.

(#30581) 80hun válasza HagaNRG (#30580) üzenetére


80hun
addikt

Video közben v simán.
Ha középre állítottad a fókuszt akkor is csinálta a backfocust?

(#30582) HagaNRG válasza 80hun (#30581) üzenetére


HagaNRG
őstag

Sajnos igen, ez volt az első,amit kipróbáltam, hátha segít.

Egyszerűen minden lehetőséget végigjártam, objektívcserélgetések, vonalzóra lövöldözés, minden.
2 éves procedúra végére értem tegnap a Sonyval, mire hibásnak nyilvánították a gépem és kiállítottak egy csereutalványt a vásárlás helyére.
Most 90 napom van kitalálni, mi legyen az utód.

Egyébként az volt a vicces az egész backfocus jelenségben, hogy 90%-ban előjött ha átlagos családi képeket akartam csinálni. A kisfiamról pl. egy éve nem tudtam normális képet lőni, mert ha nagylátószögben akartam fotózni, akkor a képbe 100%-ba benagyítva azonnal látszott, hogy a háttérben lévő dolgok az élesek, nem pedig az arca, vagy ahová fókuszáltam.
Így szép lassan meggyőlöltem a gépet.
Állítólag a piacon lévő A58-ak 60%-a backfocust produkál, csak szerintem a tulajok 90%-a csak családi eseményfotós, így észre sem veszi.
Nekem meg első perctől kezdve nyilvánvaló volt, hogy nem olyan élesek a tárgyak, amilyenek lehetnének.

Az a ciki, hogy már lassan 300 ezernél járok, hogy megfelelő utódot találjak, de a Konica Minolta 5D-m 30 ezerért adtam el, az viszont olyan képeket produkált nekem, hogy a mai napig felszisszenek, ha egy-egy régi mappa előkerül a Dynax 5D-vel lőtt képekkel. Csodálatos, hibátlan, tökéletes képek voltak. (mondjuk, annak a gépnek meg az AF-je volt túl lassú számomra, ezért nyugdíjaztam)

(#30583) Dolphine válasza 80hun (#30581) üzenetére


Dolphine
addikt

HagaNRG-nek már írtam ez ügyben.

Ez lehet megoldás?

This morning solved the problem of back focus on my A58 with the 18-55 SAM II. No I got access to adjustment screws focus sensor at the top below the flash, as in my old A37.
Then modify the position of the fixed translucent mirror, supported by a metal plug, change the support of this metal pin causing the translucent mirror moved slightly upward to raise the mirror a few hundredths of a millimeter, I approach the focus, the selected point of focus for me. Now the photos are as sharp as F5.6 to F8.

A folyamat

A végeredmény

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#30584) 80hun válasza HagaNRG (#30582) üzenetére


80hun
addikt

Durva. akkor mákom volt mert két db A58-am is volt és egyikkel se volt gond.

Utódnak: A6000 v. fuji x-t10 ?

(#30585) 80hun válasza Dolphine (#30583) üzenetére


80hun
addikt

Akár ez is okozhat gondot. :-)

(#30586) Dolphine válasza 80hun (#30585) üzenetére


Dolphine
addikt

Most lehet, hogy a meleg ment az agyamra, de nem értem, hogy mire akarsz célozni! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#30587) jjeahh válasza 80hun (#30584) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha jól értem videó is kell neki, tehát fuji kizárva. Sony a6000-hez meg milyen jó minőségű utazózoom van ami vázzal együtt belefér 250k-ba? Tudtommal semmilyen... a dslr-ekkel meg sosem lesz tökéletesen pontos az af minden optikával sajnos, csak kontraszt af-el, ami meg a legtöbb tükrösben nagyon lassú. Tehát, evf előnyben, jó videó kell, pontos af, ami videó alatt a lehető leggyorsabb is legyen, és jó lenne egy utazózoom, mindez férjen bele 250k-ba. Én még mindíg g6-ra voksolok, egyszerűen nincs is más alternatíva ebben az árkategóriában, ami megfelel az összes kritériumnak. Sajnos még ma is nagyon kevés gép van belépő szinten, ami jó videót tud vagy evf-et, olcsó jó minőségű utazózoom meg tudtommal csak mft-re van milc fronton :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30588) tvamos válasza 80hun (#30577) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon tetszik a 10mm-es 1 Nikkor fix obi, de ugy latom, ha azt valasztom a kit obi helyett, az majd' 50 ezer + koltseg. Szerintetek?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30589) 80hun válasza tvamos (#30588) üzenetére


80hun
addikt

Ahogy látom ha nem kéred a kitobit 30e-t spórolsz..
Fényerőbe jobb a 10mm-es , de kicsit korlátoltabban fogod tudni használni mint a kis zoomot..Persze jobb a minőség mit egy zoomnak , de a másik csak egy zoom..

Én kitbe venném, és később egy 30-110mm-es zoomot vennék hozzá.
De ezt te döntsd el.

(#30590) 80hun válasza jjeahh (#30587) üzenetére


80hun
addikt

Igaz a sonyhoz még használtan is 100e fölött van a 18-200mm. :-(
Akkor nincs más csak a pana ha jó video kell nagy átfogással ennyiért.

(#30591) konyi79 válasza tvamos (#30588) üzenetére


konyi79
addikt

Annak a 10mm-es obinak a fényereje se igazán nagy, főleg akkora szenzorhoz mérten (ekv f7.5) meg a 27mm se az igazi nagylátó szerintem, hogy egy szem fixnek legyen.

(#30592) 80hun válasza konyi79 (#30591) üzenetére


80hun
addikt

Nem biztos hogy érteni fogja hogy ez mélységélleségre vonatkozik.
Equiv. aperture f/7.6 (full format equivalent, in terms of depth-of-field)

(#30593) #31733248 válasza HagaNRG (#30575) üzenetére


#31733248
törölt tag

Javaslom, nézz meg egy másik A58-at. Ha egyébként minden jellemzőjében megfelelt a gép, nem érdemes mással kísérletezni. Az A6000 és az utazózoom maximum használtan, de még mindig több éves garanciával férhet bele a keretbe. A váz ára alku után 140-150 ezer, a 18-200, vagy a 18-105 obiké (videóra ez jobb) kb. 120 ezer körül alakul. A6000 tulajként jó szívvel ajánlom a gépet.

(#30594) Jherumit_ válasza tvamos (#30588) üzenetére


Jherumit_
csendes tag

Szia

Itt nem túl népszerű a Nikon 1 :)

a fix 10mm nem egy nagy durranás, miután utánaolvastam arra jutottam, hogy nem annyival jobb mint a kitobi 10mm-en, hogy érdemes legyen megvenni.
A 18.5mm-es fix nagyon jó és még oké az ára (ekv. 52.5mm).
30-110mm-t is szeretem.

10-100mm-ből van 2 féle (egy motoros egy sima), ezekről nincs saját tapasztalatom de elvileg nem jobbak mint a 2 kitobi azonos gyutávon.

a 70-300mm és a 6.7-13mm pedig állítólag nagyon jók de pont olyan drágák is, ezekről nem is lesz tapasztalatom :) (na jó talán a 6.7-13 ha nagyon jól sikerül a v4 és Nikon 1-en ragadok)

(#30595) Byk01 válasza Jherumit_ (#30594) üzenetére


Byk01
senior tag

A 10-esnek az a nagy előnye, hogy lapos, így egy S vagy J sorozatú vázat már zsebre lehet vele tenni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#30596) Jherumit_ válasza Byk01 (#30595) üzenetére


Jherumit_
csendes tag

Ez jogos!
ja kihagytam a 11-27mm-t, ott nincs VR de élesebb mint a 10-30mm (nem teszteltem csak olvastam)
kisebb is mint a 10-30, bár nem annyira mint a 10es fix

(#30597) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok!
MILC gépet szeretnék, de bizonytalan vagyok, melyik éri meg a leginkább.

Elsősorban fotózásra használom (vegyesen), de ha éjszakai képet, illetve jó videózást is tud (FHD, netán 60fps), akkor nagyon boldog lennék.

Két ajánlatot kérnék, egyet 130-160 között (min1 obival), és egyet 200-230k között (szintén min. 1 obival).

Zoomos obit mindenképp szeretnék, de esélyes később másik obi is.

Ui.: Használt is is lehet, nem feltétlen fontos a hosszú garancia, de azért megbízható forrásból vásárolnék (külföldről nem szívesen).

(#30598) csacsi77 válasza HagaNRG (#30582) üzenetére


csacsi77
senior tag

Mi lenne, ha megpróbálnál egy használt Canon 70D-t? Ha használtan veszel mellé egy 18-135 STM objektívet, akkor megvan a "jó" videó és a gyors LV-s AF, az általános, szinte mindenre elég átfogás és egy remek váz.
Ha már 300 eFt körül nézegetsz, akkor ez is lehet alternatíva.

Öreg fater megoldja!!!!

(#30599) konyi79 válasza Jherumit_ (#30594) üzenetére


konyi79
addikt

Az a baj sok kompromisszumot kell kötnöd vele, nem hoz milc létére pl egy rx10/rx100 főképp lx100-zal szemben komoly előnyt sem zaj sem dof játék terén.

(#30600) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a sok-sok segítséget.
Nem gondoltam, hogy ennyire nagy igényeknek számítanak manapság, ha jó videot és gyors AF-et akar az ember, főleg, hogy nem is 100 ezres, hanem 3x ekkora kategóriában nézelődöm.

Az A6000-es Sony nagyon szimpatikus, még egy A58-tól meg őszintén mondom, tartok.
Már teljesen megbarátkoztam az EOS-szal is, mert az édesapám 450-esét használom már hónapok óta és nagyon tökéletes nekem mindenre, amire kell.
Érintőkijelző, wifi, ilyenek nem biztos, hogy lázba hoznának egy sokkal drágább gépen.

De valahol abban bíztam, hogy ha még a 450-es össze-vissza fókuszálgatott HD videozás közben (jó hangos fókuszhanggal), akkor talán mostanra javult annyit a technika, hogy egy legújabb EOS 750, vagy D5500 simán megoldotta ezt a kérdést.
Az EVF még nem is lenne akkora hiány, igazából egyik olyan volt, mint a másik nekem, mert az utóbbi hónapokban a Sony problémás működése miatt volt, hogy egy eseményen párhuzamosan használtam mindkét fényképezőt. Akkor inkább az volt a jó, hogy minimális különbségek voltak a kezelésben, míg egy Nikon elsőre lehet, hogy abszolút különbözne a Sony/EOS gépektől kezelésben, menüben, mindenben.

A Sony-t az utóbbi években kicsit azért is meggyűlöltem, mert bármit, objektívet, vakut, egyebet szerettem volna rá, rendszeresen azt kellett tapasztalnom, hogy az árak jóval magasabbak a Canon/Nikonnál, a használt cuccokról nem is beszélve.
Az új Sony multi interface csatlakozóval szerelt A58-hoz pl. 90 ezer körül mozog egy gyári vaku, de még egy Metz is simán van 70 ezer. Canonra meg használtan is találni dögivel.
Ezek azért elég fontos dolgok, ha néha-néha kitalálom, hogy jó lenne egy 90mm fix, vagy egy 18-105mm, esetleg egy 50mm f1.7-es objektív.

Ahogy látom, rengetegen ajánljátok a Panasonicot. Ettől viszont nagyon ódzkodom, valahogy el nem tudom képzelni, hogy Pana fényképezőt vegyek és az jobb legyen mindenben az aktuális legújabb Nikon/Canon DSLR-ektől is.
Gondolom a magyar használtpiac nincs telítve a Pana kompatibilis objektívekkel sem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.