Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) sasa134 válasza MrChris (#31595) üzenetére


sasa134
addikt

Épp ezért írtam - lehet szimplán nincs is a látókörében más, adott esetben alkalmasabb váz. De mondjuk akár hogy nézem, az említett keret sehogy sem elég profi (ahol a profi azt jelenti, hogy megélsz belőle) felszerelésre. De először nyilván úgyis tanulni kell a dolgokat, akkor fog kialakulni az igazi igény a megfelelő technikára.

Avanti Roma

(#31602) MrChris válasza sasa134 (#31601) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a gh2 hekkelve és elég fényben ennyiért (90e.) viszont kiváló amatőr filmezésre. Nem ezen fog múlni egy házi, haveri körben készített múvi. Kifejezetten minőségi kép nyerhető ki belőle, ha kiismeri, kitapasztalja az operatőr.

(#31603) sasa134 válasza MrChris (#31602) üzenetére


sasa134
addikt

Nyilván ezért javasoltam :)
Szóval csak egyet tudok érteni.

Avanti Roma

(#31604) Zola8046


Zola8046
csendes tag

Hello mindenki!

Érdeklődnék tud-e vk. bármilyen infot a két gépről.

http://www.edigital.hu/cserelheto-objektives-kompakt-(milc)-fenykepezogep/olympus-e-pl6-fenykepezogep-kit-(14-42mm+40-150mm-objektivvel)-feher-p472461.html

http://www.aqua.hu/panasonic-dmc-gf6w-dslr-fenykepezogep-h-fs-14-42mm-es-h-fs-45-150mm-objektiv-366710.html

A prb.-ám az,hogy nem csak én használnám a gépet hanem a nejem is,borzasztóan kicsi a keze. :(
Nekem ezek tetszenek,meg a teszt képek nagyon bejönnek,(remélem nem kamu képek a saját oldalukon).
lehet vm olcsóbbat kellene venni így nyaralás előtt majd később vennék egy komolyabb DSLR-t. :R

Köszönöm a válaszokat előre is: Zola

(#31605) MrChris válasza Zola8046 (#31604) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha nem létszükséglet a videó kiváló minősége, hanem egy 'van benne' is megfelel akkor az Olympust ajánlom, utómunka nélküli jó képeket gyárt és egy picivel jobb a képszenzora is.

Miért szeretnél később tükröset? A tükörtől miért lesz jobb a kép? Ha kiszerelnénk egy DSLR-ből a tükröt romlana a képminősége? Egyáltalán miért van a DSLR-ben tükör?

(#31606) Elektrosokk válasza #31733248 (#31600) üzenetére


Elektrosokk
addikt

a hideg-meleg hatás azért is van mert a zeiss-ek színvilága eléggé neutrális, az 55 1.8 meg kimondottan.

Van olyan minolta optikám aminek nagyon sárgás bevonata van, imádom a képét. :) persze nekem a zeiss is nagyon tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31607) schawo válasza Zola8046 (#31604) üzenetére


schawo
titán

egy komolyabb DSLR-t
A komolytalan MILC helyett? :)) :)) :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31608) Zola8046 válasza MrChris (#31605) üzenetére


Zola8046
csendes tag

Hello!
Köszönöm a választ.Nekem is szimpatikusabb az Oly. már csak az árát nézve is(Már van egy OM20,analóg masina)
De amúgy tudtommal mindkettőbe ugyanaz a szenzor van (LiveMos)Ami Pana mellett szól az a fém ház és a wifi önkioldó,v.hol olvastam ,hogy igen hasznos tud lenni.
Na,itt egy összehasonlitás

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31609) Zola8046 válasza schawo (#31607) üzenetére


Zola8046
csendes tag

Szia!
Nagy vágyam egy ilyen [link]
De én csak a pénzt keresem :((( (Pedig most leakciózták nekem!)
meg az is a gond,nem fér bele a nejem kezébe,vagy csak ha mindkettőbe tartja,de akkor majd a gyerek exponál. :DD
Ha tudsz vm kis DSLRt akkor megnézném.
Thx

[ Szerkesztve ]

(#31610) jjeahh válasza Zola8046 (#31609) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez nem komoly dslr, sőt, egyáltalán nem komolyabb gép mint az e-pl6... mindkettőnek vannak előnyei-hátrányai pro kontra, de mindkettő belépő masina.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31611) ANDROID??? válasza Zola8046 (#31609) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#31612) Zola8046 válasza jjeahh (#31610) üzenetére


Zola8046
csendes tag

Oké,értem én !
De nyaralásra kell vm kattingatós amivel ha csinálok képket,nem az lesz,hogy 100ból 60 dobó.
Hozzáteszem nekem analóg FG.-em van tehát a digitális FG. fogalom nekem a telefonnál kimerült.

(#31613) Zola8046 válasza ANDROID??? (#31611) üzenetére


Zola8046
csendes tag

A második valóban komolyabb,kellene hozzá egy 18-55 kit obi! :W
Ha az elsőt az asszony kezébe adom hasra rántja,50 kiló a lábától a feje búbjáig! :N

[ Szerkesztve ]

(#31614) jjeahh válasza Zola8046 (#31613) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD :DDD :))
Szerk: e-pl6 jó lesz nektek szerintem, a gép hibájából biztos nem lesz 100-ból 60 kép kuka ;) Viszont az alapoknak nem ártana utánnaolvasni picit, egy nagyon minimális szakértelem hatalmasat dobhat a fotók színvonalán

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31615) PofaJenö válasza Zola8046 (#31612) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ezekből ? [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#31616) schawo válasza Zola8046 (#31613) üzenetére


schawo
titán

Úgy látom, nem igazán vagy képben a dolgokkal kapcsolatban, szerintem fussunk neki még egyszer, mert a jó úton haladsz a rossz irányba.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31617) MrChris válasza Zola8046 (#31608) üzenetére


MrChris
nagyúr

A szenzor nem ugyan az. Ma szinte mindenki LiveMos-t gyárt. A GF6-ban egy régi Panasonic szenzor van ami a GX1-ben is volt. Az Olympus pl6-ban pedig egy elég jól sikerült újabb Sony szenzor. És még ott van a feldolgozó rész ami az Olympusban jobban dolgozik.

(#31618) Zola8046 válasza schawo (#31616) üzenetére


Zola8046
csendes tag

Az út rögös,és lassan haladok.A fene se gondolta volna,ennyi FG van!Rábízom az asszonyra,ő tudja mi a jó--piros vagy rózsaszín. :R Hamar eldől!
De komolyra fordítva a szót,már szereztem egy könyvet is:- Scott Kelby -A Digitális fotós könyv.
Csak egyszerűbb lenne már úgy forgatni,hogy kezembe egy gép.

(#31619) Zola8046 válasza PofaJenö (#31615) üzenetére


Zola8046
csendes tag

Pfu, hát itt van szórás rendesen.

Akkor új kérdés-Ha van max. 150e Ft-od mit vennél,egy kedves,aranyos rokonodnak akivel nem akarsz kib...ni,(mert nem Nikon D810-el a kezébe született!)hogy szép emlékei legyenek a jó útról, a rossz irányba, a nyaralásról! :R

Egyenlőre akkor adott a Olympus E-PL6.

(#31620) Victoryus94 válasza Zola8046 (#31619) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én vennék egy Samsung NX 30-300-3300-ast, (akár két obival), és/vagy állvánnyal, táskával, és egy normális kártyával...
-de ez saját vélemény... a többiek úgyis mást fognak mondani :)

(#31621) Lassú Víz válasza Zola8046 (#31619) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha nem akar kreatívkodni, akkor Oly Stylus 1-et, Sony RX100-at, Pana LX7-et, FujiFilm X30-at. Tényleg kell a cserélhető obis cucc?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31622) Fujis2950 válasza Zola8046 (#31608) üzenetére


Fujis2950
tag

az Oly jó, de majd a wb ( fehéregyensúly)-nál a meleg szín-t kapcsold ki. ( é a vöröset külön levettem) akkor nem lesznek az arcok irreálisan pirosak.Egyébként jó gép

(#31623) Zola8046 válasza Lassú Víz (#31621) üzenetére


Zola8046
csendes tag

Nem akarok egyenlőre semmi komolyat a géppel,csak jó képeket készíteni majd a családról,meg a nyaralásról.Nem kell,hogy cserélhető legyen az obi,elég lenne egy zsebméretű is ami jó képeket csinál.
Csak Oly E-Pl6 teszt képei tetszettek,de lehet kamu képek voltak.Meg maga a gép is tetszik.Most beszéltem a nejemmel szabad a pálya csak én fogom használni,értem ez alatt nem kell aggódnom a mérete miatt.

(#31624) sasa134 válasza Zola8046 (#31619) üzenetére


sasa134
addikt

Vegyél sztem egy komolyabb kompakt gépet (Stylus 1, például) , tanuld meg az alapokat, összefüggéseket. Aztán ha továbbra is érdekel a fotózás, lehet továbblépni. Szerintem addig felesleges erőltetni, amíg az ember addig el nem jut, hogy tudja, mit akar pontosan.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#31625) Zola8046 válasza sasa134 (#31624) üzenetére


Zola8046
csendes tag

Lassúvíz is ezt ajánlotta, és valóban ha létezik ilyen akkor ez egy férfi ékszer! (Stylus 1)
Jobban belemerülök a hivatalos oldalán van róla 1-2 okosság.

THX MINDENKINEK!

Ha meglesz írok róla,egy kezdő,hogy boldogul vele.Ha lesz más,akkor majd arról :)

(#31626) Zola8046 válasza Fujis2950 (#31622) üzenetére


Zola8046
csendes tag

Neked Stylus 1-ed van?Ha igen akkor egy gyors véleményezést kérhetek.
Thx

(#31627) PofaJenö válasza Zola8046 (#31626) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Tényleg szép az S 1-es, [link]
de van S 1s is :D [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#31628) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Sziasztok!
Csak elgondolás szintjén, ha beruháznék egy dslr-re. Mondjuk egy canon/nikon-ra. Esetleg melyiket érné meg megvenni?
Kitételeim azok lennének, hogy szeretnék kipróbálni egy ilyen gépet a mindennapokban, de semmi komoly megélhetési elképzeléseim nincsenek. A lényeg, hogy valami használt legyen, ahogy nézegettem(most pl nikonokat) egy d70 nem tűnik rossznak csak valami jobbat kifogni. Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek!
Ha jól emlékszem akkor olyan 100k expora vannak ezek tervezve és nem túl nagy életbiztosítás venni egy 90+k-s gépet venni.
Ez az ötlet a dslrekről pont most 1 óra magasságában pattant ki a fejemből, olyan régi vágyam. Ezért gondoltam egy használt gépre, majd ha valóbban tetszik továbblépni.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#31629) jjeahh válasza rolkaDb (#31628) üzenetére


jjeahh
nagyúr

keret?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31630) jaktib válasza Zola8046 (#31604) üzenetére


jaktib
tag

[GF-6 teszt]
Összehasonlítás
EP-l5 teszt Ez ugyan az mint a 6-os.
Én is is a két kép között gondolkoztam sokáig. Nagyon sokat böngésztem a netet. Azután mérlegre téve a dolgokat a GF-6 mellett döntöttem.
Nekem fontos volt a videó is az NFC a Wifi. Nagyon hasznos tud lenni mikor nem kell dugdosni a kábeleket. A kijelző ha már nincs kereső szebb képet mutasson. Szerencsémre pont le volt árazva a MM-ban és még volt 10 % kedvezmény is aznap mindenre, a dupla kit 150 K-ból kijött az állvány táska és a kártya is. Ha megnézed nagyon hasonló a két készülék, apró fontossági dolgok dönthetik el melyiket választod. A képminőség gondolom mindkettőnél jó, és úgy sem lesz ott ugyan az a fotó a másik géppel, hogy összelehessen hasonlítani. Ha még az elején nem is értesz hozzá rengeteg gyári beállítás van mindkettőn amivel nagyon jó képeket lehet csinálni. Olyat, hogy nekem némelyiknél le is esett az állam. Pl A Red Bull repülős napon a 300-al repülő gépeket olyan szépen lekaptam. [link] Tehát mint egy kompakt gépet használod. És a képek nagyon jók lesznek az tuti. Ha meg megtetszik és érdekel a fotózás, lehet tekergetni kísérletezni, tanulni ( most én is ezt csinálom) és már van egy jó géped ami támogat ebben. Aztán ha úgy érzed lehet komolyabbat venni ha meg nem van egy jó géped.

[ Szerkesztve ]

(#31631) #31733248 válasza ati3x (#31580) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#31580) ati3x

Javaslom, nézd meg ezt, írtam az A6000-ről és a javasolt olcsó, de jó kiegészítőkről.

(#31588) gunex

Én a helyedben Nikon D5200-at vennék, ha mindenképpen tükröst akarsz. Egy jól kezelhető, középkategóriás DSLR-t kapsz jelenleg ennyiért, ami - szerintem - egyértelműen jobb a Canon 700d-nél.

(#31609) Zola8046

Javaslom, nézd meg a Sony A5000-et is. Nekem volt már, bátran ajánlom. Kicsi, de jó fogású váz, a feleségednek sem lesz gondja vele. Hogy könnyebb legyen a méreteket viszonyítani, nézd meg ezt.

Itt vannak a tesztjei:

http://www.photographyblog.com/reviews/sony_a5000_review/

Ez pedig azért lehet talán érdekesebb, mert összehasonlították a képminőségét a Nikon D3300-zal:

http://www.cameralabs.com/reviews/Sony_Alpha_A5000/index.shtml

[ Szerkesztve ]

(#31632) pandur99 válasza rolkaDb (#31628) üzenetére


pandur99
aktív tag

A D70, D50 felett minden tekintetben eljárt az idő, nem csak technikailag, hanem műszakilag is, vagyis a még élők is hamar megdöglenek. A fiam D50-ese is éppen most dobta fel a talpát, pedig még nem érte el az 50ezret. Újabban közt is találsz aránylag olcsót: D40, D60, D3000, D80 elérhető áron vannak (40e táján).
A 100e expó csak az újabbaknál él, az sem garantált, csak valószínűsített.
Egy 18-105 VR-rel 80e körül megúszod, és egy jó szetted lehet.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#31633) huliganboy


huliganboy
addikt

Üdv ismét!

Bár kiderült a javaslatok alapján, hogy bridge gépet kell vegyek, de sajnos az ajánlott FZ200 nem kapható ahol meg kell vásárolnom!

Mielőtt sok lenne az OFF kérlek javasoljatok még pár lehetőséget az alábbi linken lévő gépek közül... ha nincs azt is elfogadom. Sajnos kötött a kezem és csak az itt lévő és boltban is elérhető termékeket lehet választanom!

Köszönöm

(#31634) A Zéé válasza huliganboy (#31633) üzenetére


A Zéé
addikt

[link] :U
Amúgy nemtom ki ajánlotta, és nem ismerem a gépet, hogy mennyire gyors az autofókusza, de kompakttal sportfotózni szerintem nem olyan jó ötlet...

Just a simple Lineman...

(#31635) body007


body007
addikt

Ezen a képen milyen sony gép van?

[link]

És miért olyan nagy benne a szenzor a többihez képest? :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#31636) A Zéé válasza body007 (#31635) üzenetére


A Zéé
addikt

já van írva. Alpha 7 vagy A7. És mert fullframe (kisfilmes kocka méretű) az érzékelője. [link]

Just a simple Lineman...

(#31637) PofaJenö válasza body007 (#31635) üzenetére


PofaJenö
senior tag

NEX-7 szerintem [link]
MrChris :D

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#31638) MrChris válasza body007 (#31635) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez most mi? Mind MILC, különböző rendszerek, különböző célra, különböző embereknek, különböző pénztárcával rendelkezőknek :DD

(#31639) huliganboy válasza A Zéé (#31634) üzenetére


huliganboy
addikt

Most akkor nem értem.... te is az FZ200 gépet linkeled... ami sajnos sehol nem elérhető :(

(#31640) MrChris válasza PofaJenö (#31637) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem talált, ott a képen az alfa jel és a 7 vagyis alpha7!

(#31641) MrChris válasza huliganboy (#31633) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egyik 'kolléga' ajánlotta az FZ200-at sportra, focira, nem is értettem, persze meg lehet oldani azzal is, csak hát sokkal nehezebb és sok dologról lemaradsz.
Továbbra is gyors mozgásra a fázis alapú fókuszrendszer ajánlott. Sajnos ebben a boltban nikon csak az alap kitobival elérhető, az túl rövid. Kéne majd hozzá egy telezoom is.

(#31642) huliganboy válasza MrChris (#31641) üzenetére


huliganboy
addikt

Sajnos korlátozottak az anyagiak is (kb.150.000 ft)... ezért maradtunk abban, hogy nem tükörreflexes gép lesz. Te melyiket nézted?

Most is hozzátenném nem akarok a nemzetisportal vetekedni.. ;) ;)

[ Szerkesztve ]

(#31643) A Zéé válasza huliganboy (#31642) üzenetére


A Zéé
addikt

ha nem az egész összeget a Euronicsban kell elkölteni, akkor ezt a kitet onnan, és egy 55-200 VR-t használtan 40k körül.
Ha az egész összeget ott kell elkölteni, akkor szívás, és nincs olyan gép, amit abból a kínlatból ajánlani lehet.

És most nem arról van szó, hogy vetekszel-e a nemezeti sporttal, vagy nem, mert nem fogsz. A kérdés itt az, hogy egy meccsen az 500 képből amit csinálsz mennyi lesz használható. 50 vagy 250. És akkor még nem arról beszélünk, hogy melyiken van olyan pillanat, ami érdekes is, hanem csak arról, ahol betalál a fókusz, nem mozdul bele az alany, vagy nem te rántod be a gépet...

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#31644) 80hun válasza body007 (#31635) üzenetére


80hun
addikt

Két Sony gép van a képen.
Egy Aps-c érzékelős NEX-5
És egy Full Frame érzékelős Sony A7

(#31645) huliganboy válasza A Zéé (#31643) üzenetére


huliganboy
addikt

És a D3200 + 18-55VRII objektív mire lehet elég magában?

(#31646) ANDROID??? válasza huliganboy (#31645) üzenetére


ANDROID???
addikt

Fényképezésre. ;-)
Lehet inkább Sony A58 jobb választás. Gart lehet venni hozzá akár +4évet.

[ Szerkesztve ]

(#31647) 80hun válasza huliganboy (#31642) üzenetére


80hun
addikt

Ha csak a kereten belül gondolkodsz Sony A58, gyors fókusz, sportmód, 8kép/sec sorozat. A váz garancia kibővithető 5év-re plusz pénzért.
és mellé egy belépő teleobjektív. , másfajtát is ajánlanék de az már 110e ft.
Kezdésnek jó lesz ez. :-)

[ Szerkesztve ]

(#31648) A Zéé válasza huliganboy (#31645) üzenetére


A Zéé
addikt

sportfotónál semmire.

Just a simple Lineman...

(#31649) MrChris válasza huliganboy (#31645) üzenetére


MrChris
nagyúr

A Zéé-nek igaza van teleobi nélkül nem fog menni. A 18-55 kitobi nagyon rövid. Kb ez a méretarány lesz, ha csak 25méterre lesz tőled egy focista. Maximumra kitolva! Apró kis emberkék.

[ Szerkesztve ]

(#31650) huliganboy


huliganboy
addikt

És akkor az ANDROID??? és 80hun által ajánlott kombináció?

Sony A58 + teleobi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.