Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Az Olympus E-PL6- ot dupla kit szettben el tudnám hozni 78 ezer Ft-ért. Mennyire jó ár/érték arányban ez a gép?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#31752) 80hun válasza TripleB (#31751) üzenetére


80hun
addikt

Annyit simán megér. :)
Új , bontatlan?

(#31753) jjeahh válasza 80hun (#31750) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vagy valami ilyen :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31754) 80hun válasza jjeahh (#31753) üzenetére


80hun
addikt

Egy Tair 11, sajna nem volt még szerencsém hozzá.
Azt mondják jól karcol. :)

(#31755) andzsin73


andzsin73
tag

Néhány GF6 kép a közelmúltból, egész jó kis masina ez, gyors, a RAW-t is baromi gyorsan rögzíti a kártyára, könnyű kezelni. A kihajtható panel egész jó kis találmány, néha nagyon megkönnyíti az ember helyzetét, hogy nem kell kitekeredve fotózni.





[L:/dl/upc/2015-07/28/255695_nqxhjgrbmsth4ztb_kekgazbw2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-07/28/255695_nqxhjgrbmsth4ztb_kekgazbw2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#31756) TripleB válasza 80hun (#31752) üzenetére


TripleB
senior tag

Igen, emag akció, 2 év garanciával.:)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#31757) 80hun válasza TripleB (#31756) üzenetére


80hun
addikt

Jól hangzik. :)

(#31758) tvamos válasza jjeahh (#31753) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem, hosszú szürke műanyag házas obi volt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31759) Fujis2950 válasza andzsin73 (#31755) üzenetére


Fujis2950
tag

jó képek nagyon, Én oly e- pl 6 duplakittet vettem az is jó gép. pár kép :
[link]
[link]

(#31760) tvamos válasza sideburns (#31739) üzenetére


tvamos
nagyúr

Esetleg EOS-M?

(#31747) Lassú Víz válasza tvamos (#31746) üzenetére
Nem, nalam ugye a G12 volt, meg egy tavcso. Meg a gyerek huzatta magat. Ezert nem akarok Nikon D70-et.

(#31755) andzsin73
Szep kepek! Gratulalok! :C

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31761) Tin_Shield válasza tvamos (#31760) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"Esetleg EOS-M?"

Egy kis kedvcsináló ;]
(azért időközben reszelgettek rajta, jött ki firmware amivel gyorsult vmit)

(#31762) tvamos válasza Tin_Shield (#31761) üzenetére


tvamos
nagyúr

Értem...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31763) jaktib


jaktib
tag

Ma reggel [ezt] a tesztet találtam az egyik oldalon. Elkezdtem olvasni és már majdnem kezdtem megbánni, hogy a GF-6-ot választottam olyan jókat írtak róla. Gondoltam pont ilyet akarhat sok ember, köztük én is. Jó képminőség, nagy szenzor, manuális állítási lehetőség, mindenes objektív, kicsi és könnyű gép. Aztán eljutottam az áráig.... Aztán már mégis jó döntésnek találtam a GF-6-ot. (:
Ha az ilyen gépek ára lemegy a felére, szerintem kb két év múlva és más gyártó is kijön ilyen géppel, az ismét átrendezheti a piacot.

(#31764) MrChris válasza jaktib (#31763) üzenetére


MrChris
nagyúr

A nagy szenzor ebben 1"-os, míg a tiédben 4/3"-os ami azért csak nagyobb. Meg a 300e. is kissé borsos. Egy ekvi 40-42mm-es fix obival ami 1-1.2 fényerejű lenne még talán lenne is benne fantázia 200e. alatt. Meg egy kis 4k :D De ez csak az én szubjektív véleményem.

(#31765) jörgson


jörgson
csendes tag

sziasztok!

fényképezőgép vásárlása előtt állok és a segítségeteket kérném a döntésben
amire használnám:
-videózás. főleg koncertek felvétele(nem fesztivál és 10ezres tömeg, hanem próbatermek/kis helyszínek 20-50fős közönség)
-mindenféle régi obit (padlásról kukázott zenitek stb) rápakolgatni és gyönyörködni/szörnyülködni a végeredményen
-családi események,macskám fotózása ájulásig

a nagyonnagyon max felső határ 200.kitben, de nyilván minél kevesebből ki lehet valami jót hozni annál jobb.

eddig két gépet néztem ki az egyik a sony a6000 a másik a pana gx7. olvastam itt sokat a g6-ról hogy videózásra mindenképp ajnálott. azzal egy bajom van hogy nem tetszik :D de ez persze másodlagos szempont és meggyőzhető vagyok.
mit javasolnátok? esetleg valami mást?

köszönöm!

(#31766) MrChris válasza jörgson (#31765) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó lenne a gx7 csak nincs neki külső mic csatija, g6-nak van, ha az nem kell akkor ok.
Ha meg belefér az a6000 akkor azt vedd, van rajta tiszta hdmi kimenet is! Bár ennek sincs közvetlen mic bemenete. Erre is adapterezhetsz bármilyen obit.

(#31767) t.benedek válasza MrChris (#31766) üzenetére


t.benedek
tag

A6000-re lehet külső mikrofont tenni, de csak a sony saját megoldását:
http://www.sony.hu/support/hu/product/ECM-W1M#Compatibility

Illetve itt egy review is róla: https://www.youtube.com/watch?v=bh1w5wtJS9w

[ Szerkesztve ]

(#31768) Borg76


Borg76
tag

Sziasztok.

Új cserélhető objektíves gépet keresgélek. Átolvastam a fórumot, igazából két kiszemelt marad a listából.

Nikon - D3200 + 18-55 VR
Sony Alpha SLT-A58K + 18-55mm

Használt gépben már nem gondolkodom, a keretből pedig ez a két "komolyabb" gép fér bele.A Sony lenne a befutó, de kicsit tartok a már korábban említett backfocus problémától.Ha jól olvastam képminőségre nincs nagy különbség, de sorozatban, fókuszsebességben jobb a Sony, és én főleg gyorsan mozgó témákat szeretnék vele elkapni.

Árban 5000ft különbség lenne a Nikon javára.

Tehát a kérdés: A58 vagy D3200?

[ Szerkesztve ]

(#31769) jörgson válasza MrChris (#31766) üzenetére


jörgson
csendes tag

köszönöm a választ!!
hanghoz főleg diktafont fogok használni. szóval annyira nem lényeg.
tehát akkor a gx7 a6000 párbajból az a6000 a győztes? beleférni belefér mert az edigiten éppen akciós (meg az emagon is bár ott már csak ezüstben)
mondjuk az sem biztos hogy most azonnal meg fogom tudni venni, de nem is annyira sürgős a dolog. legkésőbb szeptemberre kell. az akciózgatások meg azért elég gyakran vannak. vagy nem?

(#31770) ANDROID??? válasza jörgson (#31765) üzenetére


ANDROID???
addikt

A6000 :K

Borg76: A58 :K Gyorsan ki kell próbálni a back focus-t megvizsgálni monitoron, ha nem találsz hibát örülni, ha hibás gyorsan vissza, amennyiben a gépet webshopból veszed, lesz rá 14 napod, hogy ezt megtedd :K (inkább mint a 3200)

[ Szerkesztve ]

(#31771) 80hun válasza Borg76 (#31768) üzenetére


80hun
addikt

Ne felejtsük ki hogy némelyik backfocus probléma felhasználóhiba. A gép nemismerete , rosszbeállítások.
Mindegy melyik márkáról beszélünk(canon, Nikon, Sony) volt azért sok olyan eset hogy elküldték a szervízbe és minden ok volt a géppel és az obival is.

Én azt ajánlom hogy bontatlan csomagot vegyél. Mindenkép te bontsd ki vagy a szemed láttára.
Csak hogy biztos ami biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#31772) Borg76 válasza ANDROID??? (#31770) üzenetére


Borg76
tag

Köszönöm a gyors választ! :)
Nem webshop, Euronics, közel van és 109.900-ért nem gondolom rossz vételnek.
Nem vagyok egy nagy szakértő, bízom benne, hogy kiszúrom ha véletlen hibás lenne. Azért pár mintaképet ha belinkelek egy profi biztos rögtön látja a lényeget :)

(#31773) MrChris válasza t.benedek (#31767) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze csak egy kissé borsos egy mikrofon bemenetért, pláne még ha nem is használod a hozzá adottat, csak tényleg a bemenet kell.

(#31774) Borg76 válasza 80hun (#31771) üzenetére


Borg76
tag

Köszönöm!

Természetesen csak bontatlan dobozt veszek meg. Bízom benne, hogy nem lesz gond se a géppel, se velem :D Canon 500D-m volt egy darabig, én azt is szerettem, de ez kicsit jobb gép. Az evf-re vagyok kiváncsi milyen élőben, de gondolom megszokható.

(#31775) MrChris válasza jörgson (#31769) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha használt is mehetne, volt/előfordult GH3 160-180 ért. Videóra hegyezett, egyik legjobb moiré kezelésű, nagy bitrátájú váz és tudja az ALL-I-t 72mbps-al!
Tovább megoldás és olcsó, de még mindig lepipálja fhd/30-25-24p-ben a gx7, a6000, g6-t... a hackelt gh2!

(#31776) Elektrosokk válasza Borg76 (#31774) üzenetére


Elektrosokk
addikt

olyan hamar és könnyen meg fogod szokni hogy fájni fog majd ha egy normál tükrös gépet veszel a kezedbe :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31777) #31733248 válasza jörgson (#31765) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#31765) jörgson

Az említett feladatra egyértelműen az A6000-et javaslom én is. Fontos tudni, mert a legtöbb tesztben ez még nem szerepel: a legutóbbi firmware frissítés XAVCS-támogatást hozott.

(#31768) Borg76

Az A58-nál a backfocus gond szerintem ritka probléma, legalábbis nincs miért azt gondolnom, hogy gyakoribb, mint más tükrös gépeknél. Az EVF pedig egyenesen vonzerőt jelent, ha megtapasztalja az ember, milyen jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#31778) Byk01 válasza jaktib (#31763) üzenetére


Byk01
senior tag

Én addig olvastam ezt az írást, amíg odáig jutottam, hogy a tükörreflexes gépekre max 15x zoomos objektívet lehet feltenni. (mondjuk már a prioritások sorrendjén is felhúztam a szemöldököm, hogy egy fényképezőnél a kis méret fontosabb legyen, mint a képminőség)

A tükrös gépeknél (és a MILC-eknél is) pont az a lényeg, hogy a különböző feladatokra különböző (az adott feladatra leginkább megfelelő) objektívet használhatunk. Így egy tükrös gépre feltehetek pl. egy Sigma 10-20-at is, aztán egy Tamron 150-600-at, és máris 60x-os zúmom van (jó, a köztes értékek most kimaradtak), de ha megelégszem a manuális fókusszal, akkor pl. egy MTO 1000 segítségével a 100x-os zúm is elérhető viszonylag kevés pénzből.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#31779) ANDROID??? válasza Borg76 (#31772) üzenetére


ANDROID???
addikt

Azt kiszúrják szerintem.
Webshopban venném és van ahol 105ért mevvehető. ;-)

[ Szerkesztve ]

(#31780) csmat válasza andzsin73 (#31755) üzenetére


csmat
senior tag

Ezek vázból kiesett JPEG-ek vagy már mókolva vannak?

(#31781) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#31779) üzenetére


ANDROID???
addikt

Bocs ahol 105 volt ott is felnyomták 110re. :U

(#31782) MittuDomain_ válasza schawo (#31745) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Na én utána kérdeztem, ritka egy töketlen banda ez.
Nyelvtannácik kíméljenek, németül tudok csak, mégis angolul írtam a levelet.

________________
07.28., 10:09:

Dear Olympus,

I would like to buy an OM-D E-M10 kit from eMag, a Romanian ltd. in Hungary.
I didn't found any information, eMag is an official Olympus reseller, or not? If I buy from this company, am I entitled to claim the bonus?

Best Regards,
Zoltan Varga
________________

07.29., 11:35:

Dear Zoltan Varga ,

Thank you for contacting Olympus,

This bonus-promotion is limited to new Products which have to be purchased and claimed in one of the following countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Italy, Ireland, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Norway, Poland, Portugal, Romania, Russia, South Africa, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, The Netherlands, United Kingdom. Participants must be at least 18 years of age and residents of one of the listed countries.

If you have any queries, please do not hesitate to contact our customer service team at:

olympus@sales-promotions.com

Kind regards,

Your Olympus team

For the full terms and conditions of this promotion, please click here.
________________

07.29., 11:49:

Dear Olympus,
I read you, but can you answer my original question?

I read the terms and conditions, but didn't found a list of retailers were the bonus is available.
I would like to buy an OM-D E-M10 kit from eMag in Hungary.
I didn't found any information, eMag is an official Olympus reseller, or not? If I buy from this company, am I entitled to claim the bonus?

Regards,

Zoltan Varga
________________

07.29., 16:22:

Dear Zoltan Varga ,

Thank you for contacting Olympus,

Please be informed that eMag.hu is a valid reseller for this promotion.

If you have any queries, please do not hesitate to contact our customer service team at:

olympus@sales-promotions.com

Kind regards,

Your Olympus team

__________________________

Azaz nagyfiú vagy, oldd meg. Csudijó.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#31783) sideburns válasza MittuDomain_ (#31782) üzenetére


sideburns
aktív tag

Mit kell ezen ennyit lovagolni?
Sehol nem írták a szabályzatban, hogy hivatalos (bármit is jelentsen ez) viszonteladótól kell venni.
Az hogy az eMag román székhelyű cég, tökmindegy, a vásárlás ott is érvényes.
Egyébként a levélben meg is válaszolták. "Please be informed that eMag.hu is a valid reseller for this promotion."

(#31784) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Ez [link] vs [link] :U

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#31785) t.benedek válasza PofaJenö (#31784) üzenetére


t.benedek
tag

Én utóbbit választottam, bár összességében a rendszer drágább

(#31786) 80hun válasza PofaJenö (#31784) üzenetére


80hun
addikt

Nekem van mindkettő szinte (d5200 és A6000)
A nikon menni fog jövőre el a háztól már egy kicsit bánom a dslr-t :-). Az érdemleges obik egy két kivétellel a nikon-hoz sem olcsók.

Én az A6000-et választanám. A sigma 3 féle obit (19,30,60mm)gyárt hozzá kb50-55e/db áron, ha olcsóbbat akarsz a gyárinál. De szokott lenni használt is sony-kból, akár itt a hardveraprón is.

(#31787) PofaJenö válasza 80hun (#31786) üzenetére


PofaJenö
senior tag

t.benedek köszi.
:R
Olvastam hogy gyengén talál wifi jelet a A6000 - s ,igaz ez ? mert azt szívesen használnám rajta. :F

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#31788) 80hun válasza PofaJenö (#31787) üzenetére


80hun
addikt

Nekem nincs gondom a wi-fi -vel, bár én csak kipróbáltam.
Telefon és tab összekapcsoláshoz jó működik rendessen egyből átküldi a képet.
Plusz app telepítésére használom ha kell.
De azon letölteni a fótókat a gépre nekem nemjön be, tehát ezt úgy értem hogy 2-4gb fotót a gépre tölteni usb-n szoktam mert a wifi hálózatom nem valami gyors. Persze a hálózatom korlátozza a sebességet :-)
Meg azért is az usb-t használom mert utánna a pc-n hagyom feltöltődni az akkut. :-)

Kérdés te mire akarod használni a wi-fi-t?

[ Szerkesztve ]

(#31789) t.benedek válasza PofaJenö (#31787) üzenetére


t.benedek
tag

Nekem közelebb kellett mennem a routerhez, amikor alkalmazást akartam letölteni. (de ahol eredetileg próbáltam ott tragikusan gyenge a wifi jel, szóval ez nem mérvadó), de telefonra az 1080p-s képet alig pár másodperc alatt tolja át. Szóval amire értelme van használni arra szerintem bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#31790) TripleB válasza 80hun (#31757) üzenetére


TripleB
senior tag

Jól hangzott... addig töketlenkedtem, míg elfogyott a készlet. :(((

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#31791) Lassú Víz válasza 80hun (#31788) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Csak pislogok, hogy hogy van ez? Nekem az Olympus gépem maga a bázisállomás, amire rákapcsolódik a telefonos app. Az isten háta mögött is működik ha nincsenek egymástól messze. A Sonynak kell egy bázisállomás is? Akkor hogy lehet távvezérelni ott, ahol nincs?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31792) t.benedek válasza Lassú Víz (#31791) üzenetére


t.benedek
tag

Működik úgyis ahogy te mondod, de lehet vele a sony saját app soterjából vásárolni (amihez kell a net), illetve hálózaton keresztül tud másolni a gépedre.

(#31793) 80hun válasza Lassú Víz (#31791) üzenetére


80hun
addikt

Itt vannak az app-ok, van ami ingyenes és van ami fizetős.
Lehet közvetlen is géppel összekötni v telóval v tabal.
Csak én használom a hagyományos usb-t mert megszoktam már és gépen töltöm az akkut. usb-n :-)
Nemsokat foglalkoztam még az app-okkal csak egy ketőt kipróbáltam. :-)
A time-lapse mondjuk izgatja kicsit a fantáziám.
Tehát végülis nem minden funkciót teszteltem le csak ami érdekelt. :)

(#31794) MrChris válasza #31733248 (#31777) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az XAVCS hozott változást? Mintha ott már nem 28mbps lenne a max szabványos fhd.

(#31795) konyi79 válasza Lassú Víz (#31791) üzenetére


konyi79
addikt

Nem kell, simán kapcsolódik Wifi-direct. Sony TV, droid tábla, WP teló, nekem mindennel működik. Ha nem akarsz böngészni rajta nem kell hozzá router.
Jelerővel nem volt eddig gondom, távvezérlő élőképpel simán megy szabadtéren 20 métert. Én alkalmazásokat inkább PC-n megoldom, sokkal gyorsabb.

(#31794) MrChris
XAVC-S bitráta 25p/50mbps vagy 50p/50mbps. A többi kodeknél megmaradt a régi, és lehet választani PAL/NTSC között.

Más:
Valaki próbálgatta mostanában kevesebb fénynél? Tegnap az 50f18-cal meg a 35f18-cal használtam igen gyenge fényben, ahol vaku nélkül -1FÉ körül expózott volna. Nemhogy talált élességet, de az arcfelismerő is csont nélkül működött. Csak hozott volna a 2.0FW valamicske javulást?

[ Szerkesztve ]

(#31796) polgcsabi válasza andzsin73 (#31755) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

?



(#31797) polgcsabi válasza andzsin73 (#31755) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Én ezeket csináltam:















Egy 12 éves géppel!

[ Szerkesztve ]

(#31798) schawo válasza polgcsabi (#31797) üzenetére


schawo
titán

:U A mobilinternetesek átka egy veszélyes átok.

Ez nem a kezdő fotósok megosztó (igen, az) topikja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31799) Lassú Víz válasza schawo (#31798) üzenetére


Lassú Víz
őstag

+1

A kezdő fotós topikban is előbb nézelődni kell, mert ezek a képek még oda sem valók.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31800) konyi79 válasza polgcsabi (#31797) üzenetére


konyi79
addikt

A rántotthúsból kérünk, különben ebből balhé lesz! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.