Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) ANDROID??? válasza 80hun (#30097) üzenetére


ANDROID???
addikt

Lentebb azt írják, hogy ki kehet csikarni a 15%-ot is.

(#30102) grigo


grigo
őstag

A kitobi téma engem is érdekel. Az oly pana sony fuji sorból ti hogy rangsorolnárok az obikat képminőség szerint? Obi alatt azt értem hogy nagyjából a kit és kicsit felette ami van. Nem a top prémium objektíveket.
Nagyon gyík kérdés?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#30103) silmatauki válasza grigo (#30102) üzenetére


silmatauki
őstag

A Fuji kit cuccai nem rosszak (különösen a 18-55), de azért ott is melegen ajánlott a prime-ok használata. Én le se vettem a 27mm-es prime-ot a megvétele óta, annyival jobb az amúgy egyáltalán nem tragikus 18-55-nél.

A negatív rekorder a Sony 16-50 PZ-je, talán ma az a legrosszabb kitobi. Sony E-n egyenesen kötelező a prime-ok használata, ha minél jobb képminőség kell.

@Sera26:

"Ez a váz valami gyönyörűen minőségi, és ahogy olvasom nekem bőven elég lenne a tudása, sőt."

Kézbe véve is szuperjó, szemben egy halom azonos árfekvésű cuccal (pl. NX30). Nagyon ajánlom én is az E-M sorozatot.

[ Szerkesztve ]

(#30104) Falconer válasza silmatauki (#30103) üzenetére


Falconer
aktív tag

Sony 16-50 a leggyengebb:
Ha szigoruan optikai korrekcio elott nezzuk a rawot akkor igen, ha azt nezed h a gep jpeg engine-je pl mit hoz ki belole akkor siman hozza a fuji 16-50 szintet. Meg akkor is ha pixel peeper akarsz lenni. Epp a mult heten csinaltam sajat osszehasonlito kepeket.
Szoval laikusok szamara mondom, hogy ne ez alapjan valasszanak gepet :)

(#30105) athomi válasza body007 (#30094) üzenetére


athomi
veterán

Táska: 10k
Tagsági: 8k
E-M10 váz 170k-15%-30k: 114.5k
45mm 1:1.8 100k-15%-16k: 69k
---
Össz.: 201.5k (és még van egy táskád is!) :))

Viszont kétlem hogy csupán a 45-ös objektívvel ellennél...

[ Szerkesztve ]

(#30106) silmatauki válasza Falconer (#30104) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ha szigoruan optikai korrekcio elott nezzuk a rawot akkor igen, ha azt nezed h a gep jpeg engine-je pl mit hoz ki belole akkor siman hozza a fuji 16-50 szintet."

A sarkokat hasonítsd össze nagylátóban (ekv. 24mm). A Sony rettenetesen gányol, a Fuji lényegesen jobb. (Ami az óriási obi- méretkülönbség miatt várható is. A Samsung a Sonyéval kb. egyező méretű 16-50PZ-je is egyértelműen gyengébb a sarkokban, mint a Fuji.)

(#30107) grigo válasza Falconer (#30104) üzenetére


grigo
őstag

Valami alapján kell majd. Szintet akarok majd lépni, ismerem magam. Ha megválok a canon cuccaimtól és ráköltök 200 feletti összeget akkor nem akarom utána egy hét múlva árulni a kitobikat. Olyan döntést akarok majd hozni, hogy azzal már ellegyek egy újabb gyűjtögetési periódusig. Ezért fontos kérdés ez szerintem. Mert hajlamosak vagyunk leragadni a váz ficsörein, de sokunk nem engedheti meg hogy vásárlás után egyből premium üveget is vegyen.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#30108) silmatauki válasza grigo (#30107) üzenetére


silmatauki
őstag

Esetleg gondold meg az E-M5 váz + M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm 1:2.8 akciót. “Kicsit” drágább (380e – kedvezmény), mint a többi, viszont ezt az elit obit garantáltan nem akarod majd lecserélni, mert a lefedett gyutávú prime-ok általában csak fényerőben / méretben / súlyban jobbak, szemben gyakorlatilag az összes többi kitobival (igen, még a Fuji cuccaival is). Én ha MA vennék csúcsgépet, és nem lenne gond számomra az m43 APS-C-hez képest kicsit nagyobb zaja / kisebb dinamikája, valszeg ezt a konfigot venném.

[ Szerkesztve ]

(#30109) 80hun válasza Sera26 (#30099) üzenetére


80hun
addikt

Menj el vhová és tapizd meg milyen.:-)
Nekem mákom van mert az asszonynak is a fotózás a hobbija. :-)

D e ha nincs zsé gyári prime obikra , még mindig ott a lehetőség a manuál obikra. A focuspeeking és a belenagyítás nagy segítség.

(#30110) grigo válasza silmatauki (#30108) üzenetére


grigo
őstag

Én se most megyek. De mire összejön a pénz addigra szeretnék annyira képben lenni, hogy tudjam mi kell és ha jó ajánlat van ilyeneken már ne kelljen agyalni.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#30111) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Hamarosan fényképezőt vennék (olcsóbb kompaktról váltok). Erősen árfüggő, hogy mit. (Mivel még nincs meg rá az összeg, így nem tudom pontosan behatárolni az árat).

Szóval érdeklődés szinten érdekelne, hogy 100-200 ezer között melyik fényképező "best buy", mennyire érdemes milc-et venni ebben a kategóriában, vagy miért éri meg sokkal inkább DSLR-t vennem. (lehetőleg kisebb, könnyebb gépet szeretnék nagyobb szenzorral, amennyiben ez nem megy nagyon a minőség rovására)

Egyenlőre 1-2 obival tervezek, de később se hinném, hogy 3-nál több obit akarnék... alapok elsajátítására, videózásra (örülnék fullhd-60fps-nek, de túlélem, ha ez nincs)

Gyártó gyakorlatilag mindegy. Nikon, Canon (dslr) és Sony, Samsung (milc) gépeket láttam, amik szerintem esélyesebbek, de tapasztalatom nincs. (Canon 60D-vel már fotóztam, egy ismerősöm által, de az már másik kategória)

[ Szerkesztve ]

(#30113) silmatauki válasza Victoryus94 (#30111) üzenetére


silmatauki
őstag

Szerintem most dönts, hogy akarsz-e később zoom ésvagy prime okbikat venni. Ha “csak” zoomolni akarsz, akkor esetleg az FZ1000-et vagy az RX100 MkI-et érdemes meggondolni. (A most kijövő RX100 MkII nagyon drága lesz. Az RX100 MkI főleg abban jobb az amúgy nagyobb telés FZ1000-nél, hogy kiseb gyutávoknál jobb a képe.) Ha lesz igényed top képminőségre, akkor ellenben prime-okat kell majd venned. Ha ezt nem akarod, akkor csak a zoom döntsön:

- ha kell zoom, akkor FZ1000 vagy RX100 MkI
- ha nem kell, akkor pl. LX100, valamelyik RX100 stb.

(#30114) 80hun válasza Victoryus94 (#30111) üzenetére


80hun
addikt

Sony A58 v. Nikon D3200 ha több a keret D5200.

(#30115) ANDROID??? válasza 80hun (#30114) üzenetére


ANDROID???
addikt

A d3200 legalább 18-105-el.. Különben már 3300 ha csak 18-55-el, ha van pénz és csak a nikon akkor 5200 alatta hát...
Viszont a tudását tekintve amiket a nikon nem tudja a58 :-)

(#30116) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Átgondolom, amiket javasoltatok!
Ha megvan a pénzkeret (kb. 1 hónap) esélyes, hogy még jelzek a fórumba.

[ Szerkesztve ]

(#30117) andzsin73


andzsin73
tag

A GF6 nem nagyon esik szóba itt, van valakinek? Gondolom, ha később bővíteni kell(ene) az obi ár az nem egy Samu árszint:)

Most, hogy már szinte mindent végigolvastam nagyon úgy tűnik, hogy a Oly PL széria ár/minőség arányban verhetetlen.

Egyébiránt, ahogy látom ez a MILC kategória még mindig olyan megtűrt gyerek. Pont a belépő szintnél gyakorlatilag nincs választék, illetve van, de minek, mikor az Oly viszi a pálmát. A többinek mind van valami nyűgje, ahogy olvastam a review-ban meg a hsz-ekben a külföldi topikokon is. Mert nyilvánvaló, hogy 150-80-200-ért már majdnem tökéletes gépet lehet venni...

(#30118) silmatauki válasza andzsin73 (#30117) üzenetére


silmatauki
őstag

"A GF6 nem nagyon esik szóba itt, van valakinek? Gondolom, ha később bővíteni kell(ene) az obi ár az nem egy Samu árszint:)"

Valszeg félreolvastál valamit, mert a Samu egyik nagy előnye pont a megfizethető, ugyanakkor kitűnő minőségű prime-ok. Csak nincs sok belőlük, zoomból meg még kevesebb.

"Most, hogy már szinte mindent végigolvastam nagyon úgy tűnik, hogy a Oly PL széria ár/minőség arányban verhetetlen."

Régebben tényleg az volt. Most az E-M5 / E-M10 leárazásokkal / akciókkal viszont SZVSZ sokkal jobb vétel ez a két gép, mint bármelyik PL.

(#30119) MrChris válasza andzsin73 (#30117) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az Olynak egy gyenge pontja van az a videó és ahogy az em5mk2 'fejlesztett' videóit sasolom ez így is marad. Sajnos. Pedig az egész egy jobb szoftveren múlik, amit talán készen meg lehetne venni (5 éves telóm jobban kezeli a moirét és motion-t) Jó pár %-al növelné az eladást.

(#30120) muranyig válasza jjeahh (#30039) üzenetére


muranyig
tag

Most olvasgatom, hogy ha mozgó gyereket akarok fotózni akkor SONY jöhet csak szóba? Ha igen melyik, illetve milyen obival? (MILC kéne) köszi

(#30121) xXxian válasza muranyig (#30120) üzenetére


xXxian
senior tag

Ez azért így erős túlzásnak tűnik.

E-M10? G7? A6000? Mintha minhárom típusnál elbüszkélkednének a valaha készült leggyorsabb AF rendszerrel.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#30122) silmatauki válasza muranyig (#30120) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha MILC kell, akkor Sony A6000 vagy A5100; ha nem gond az SLT, akkor akár az A58. Én mindenképp a MILC-et preferálnám, de követő fókuszban ésvagy régi obik adaptálására az A58 jobb.

(#30123) MrChris válasza muranyig (#30120) üzenetére


MrChris
nagyúr

A fókusz rendszer más. Van fázis és kontraszt alapú. Milcek általában kontraszt ami hangyányit lasabb, de jóval pontosabb, viszont mozgáskövetésben gyengébb, viszont van/lehet arc és egyéb felismerés ami elsőre gagyinak tűnik de sokkal célravezetőbb tud lenni. Az A6000 hibridként vannak fázis alapú szenzorok az érzékelőn így ötvözi a gyorsaságot egyéb kontraszt ficsőrökkel. Hogy ez mennyivel jobb a gyakorlatban keress teszteket. De azért a 'csak' kontraszt alapú G6-ommal is le tudom fotózni a gyerekem sokkal több nehézséget jelent a kevés fény, főképp télen/lámpafényben...

(#30124) 80hun válasza xXxian (#30121) üzenetére


80hun
addikt

Még a fuji x-t10 is hibrid.Egy kis video.
Az A5100 és A6000 is hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#30125) xXxian válasza 80hun (#30124) üzenetére


xXxian
senior tag

Nem hibridek sem lassúak szerintem. Egy darabig volt PL5 duplakitem, meglepődtem mennyire gyors.

Amúgy, ha már szóba hoztam: A6000, E-M10 és G7 trióból ki mit venne, s miért azt? Nem flame-et szeretnék, hanem érveket. Mondjuk azt, hogy egy D7100 18-105 kit-et szeretnék kicsiben. :) S hasonló árban (XT-1 itt ki is esett)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#30126) andzsin73


andzsin73
tag

Azt írjátok, hogy az Oly videóban gyenge, ha az is számít, akkor csak a Pana meg a Sony jöhet számításba?

(#30127) sasa134 válasza xXxian (#30125) üzenetére


sasa134
addikt

E-M10 + 14-150 (plusz ha van keret vmi finom kis fix, mint a 20 1.7 mindenesnek és/vagy 45 1.8 portrézni)

mert:
- méret, építési minőség
- live compo, stabi
- megfizehtehő és sok obi (pl 14 2.5, 20 1.7, 45 1.8, 60-as sigma, klassz zoomok pl 12-32, vagy 14-150)
- jó stock jpg, nem kell feltétlenül rawozni

Avanti Roma

(#30128) madgie válasza xXxian (#30125) üzenetére


madgie
titán

"XT-1 itt ki is esett"

És az X-T10 is?

(#30129) 80hun válasza xXxian (#30125) üzenetére


80hun
addikt

Ha gépet cserélnék milc vonalon akkor most én Sony A7 v. Fuji x-t10.
Fuji : prémium obik , jó mnőség.
A7 : Természetesen mert full frame :-)
Én most csak ezt a kettőt preferálnám magamnak de még marad egy darabig az A6000. :-)

De mivel én a dslr-t nem hagytam el és egy darabig midkettő lesz igy Af-es optikát szinte csak ahoz veszek.

(#30130) xXxian válasza madgie (#30128) üzenetére


xXxian
senior tag

Hoppá. Ő kimaradt a pakliból valahogy. Akkor ez a 4 versenyző van. :)

S ettől nem lesz egyszerűbb. :(

sasa134: köszi neked is, el is felejtettem írni hogy videó másodlagos, s hogy később vennék valami fényerős fixet. Mentalista vagy! :D

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#30131) madgie válasza xXxian (#30130) üzenetére


madgie
titán

Ha kicsit is fontos a videó, akkor a Fujit felejtsd el :( Komolyan, egy átlag okostelefon jobb videót csinál.

(#30132) MrChris válasza xXxian (#30125) üzenetére


MrChris
nagyúr

A g7-nek megelőlegezem, hogy a 4k miatt videó terén übereli bármelyiket. Versenyzőid közül csak a szerint érdemes választani ki mely tulajdonságát részesíti előnyben. Amíg nekem pl a videó fontos G7 és azért elég jó képeket is lő. De ha nem kéne videó akkor em10, sok pénzem lenne fuji. Így a sony A6000 ki is esett. Képileg sony pana számomra egykutya, rawozni mindkettőnél derekasan kell és akkor is elmaradnak a színek OlyFujihoz képest. Az a hangyapöcsnyi apsc zaj előnye nem izgat a 4/3-hoz képest. Sokkal inkább a jó és pici obik, abban pedig jól hasít a micro.

[ Szerkesztve ]

(#30133) xXxian válasza MrChris (#30132) üzenetére


xXxian
senior tag

Igggen, E-M10 nem rossz vétel. Biztos buta megközelítés, de nekem jól esne egy DSLR-like üzemidő (700-1000 kép egy töltéssel), sealed body, neadjIsten dupla kártyafoglalat. Tényleg, utóbbi teljesen szokatlan MILC fronton?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#30134) 80hun válasza MrChris (#30132) üzenetére


80hun
addikt

Az elmaradnak a szinek az A6000 nél nem értem.
Felvilágosítanál. :-)

(#30135) grigo


grigo
őstag

Lehet, hogy most óriási baromságot kérdezek. De múltkor szóba került a házi markolat készítése olyhoz. Olyanról hallottatok már hogy egy teljesen kukába való dslr vázból csinálni hasonlót? (ami másra már nem jó)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#30136) MrChris válasza 80hun (#30134) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nyílván színes! :D

(#30137) 80hun válasza MrChris (#30136) üzenetére


80hun
addikt

Na most ezzel nem vagyok előrébb..
Arra gondolsz hogy rosszabak a szinek vagy mi?
Nem cseszegetni akarlak csak érdekel a dolog kicsit jobban kifejtve akár p.ü-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#30138) banderasz77 válasza sasa134 (#30127) üzenetére


banderasz77
addikt

Én nem találok 20 1.7-es obit Oly-nál.

(#30139) silmatauki válasza banderasz77 (#30138) üzenetére


silmatauki
őstag

Az Pana.

(#30140) Nippon válasza banderasz77 (#30138) üzenetére


Nippon
őstag

Igen, mert az Panasonic. :)

(#30141) banderasz77


banderasz77
addikt

:R

(#30142) Simon04


Simon04
csendes tag

Videózáshoz keresek viszonylag 150 e Ft alatt jó minőségű fényképezőgépet.

Számomra is a Nikon D3300, vagy Nikon D5200 felelne meg, és az igen csak befutó a Sony a 58k lenne az elérhető.
A helyzet az, hogy már van egy Nikon D80-as gépem AF-S 18- 135 -ös 3,5 -5,6 obival. Így már egy kicsit nehezebb kompromisszumot kötnöm magammal.

Videózásnál az autófókusz is lényeges szempont, viszont ebben a Nikon ugye gyengébb.
Az érzékelő szenzora viszont a Nikonnak jobb, és jobbak az objektívjai is.

A Sony-hoz látom van F bajonettes Nikon adaptergyűrű, érdekes összeházasítás lenne objektív szempontjából a Sony-Nikon páros:), igaz AF nélkül, de pont ez is jó szvsz a Sonyban, hogy a manuális fókuszálást is segíti focus peaking.

Másik fontos szempont külső mikrofon csatlakozás. Ez ugye mindegyik általam említett gépen van.

A Sonynál a videófelbontás szerint a 1280x720 -as nem került bele, pedig szvsz. egy ilyen normál HD fájlal könnyben elboldogul egy régebbi pc konfig is (amd Athlon 64x Dual proc. 2,1 GHz, 3,25 GB ram, Radeon x1650 256 MB). De mi a tapasztalat a 1920 x 1080 AVCHD fájlal kapcsolatban, egyszerű szerkesztés terén, pl. minimális áttűnés , effekt, szintjén?

Nézetem a Sonynál is lehet kötni kibővített garanciára szerződést. Mennyibe kerülhet 4 v. 5 év kiterjesztett garancia a Sonynál? Vagy inkább egy email a Sonynak? Vagy pl. edigital.hu garancia?

Szívesen várok tapasztalat, vélemény leírását a fentiekkel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#30143) MrChris válasza 80hun (#30137) üzenetére


MrChris
nagyúr

Számomra nem jönnek be a sony és pana jpg színei. És úgy tapasztaltam nem a szememmel van a baj. Elsőre tetszetős is tud lenni. De mikor tüzetesebben nézegetek feltűnnek kiugró, oda nem való árnyalatok. Lehet rawozni és azzal közelíteni, de valami hiányzik. Míg az Olynál általában helyén van és könnyen korrigálható ha mégsem, hsl-hez pedig nem is kell nyúlni.
De az is igaz, hogy ezek nagyon pici különbségek, önnmagukban egy képen nehezen észlelhető, de ha általam ismert környezetben készült, pláne ha van még viszonyítási alap egy másik géppel akkor már feltűnőbb.
Amúgy pana vázam van :D most inkább csak közelítgetem a megfelelő színeket, viszont királyul videózik.

(#30144) 80hun válasza MrChris (#30143) üzenetére


80hun
addikt

Köszi. :-)

(#30145) jjeahh válasza Simon04 (#30142) üzenetére


jjeahh
nagyúr

G6 miért nem felel meg? Videó alatt gyorsabb pontosabb az af vele mint az említett gépekkel, van evf keresője, és szintén tud focus peakinget.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30146) 80hun válasza Simon04 (#30142) üzenetére


80hun
addikt

A sony a58-hoz a nikon adapterrel nem lesz végtelened. Az csak milcen lesz.
Az A6000 most kapta meg az új fw-vel az XAVC-S formátumot 24, 25, 30, 50 vagy 60 fps sebességgel videóhoz..:-)
Annyi hogy 64Gb kártya az kell hozzá és ezért sajna még kipróbálni nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#30147) fireman123 válasza Simon04 (#30142) üzenetére


fireman123
őstag

"De mi a tapasztalat a 1920 x 1080 AVCHD fájlal kapcsolatban, egyszerű szerkesztés terén, pl. minimális áttűnés , effekt, szintjén?"

Teljesen normálisan szerkeszthető, én eleinte a Pinnacle-t, mostanában a Sony Vegast használom....igaz eléggé kezdő vagyok a témában, de legfontosabbakat tudom (youtube-on van egy csomó tutoriál, onnan tanulom :D )

[ Szerkesztve ]

(#30148) muranyig válasza silmatauki (#30122) üzenetére


muranyig
tag

Ráadásul nekem fontos a videó is, hiszen nincs kameránk, külön, és nem is tervezzük a beszerzését. Ennek fényében is sony (a6000, a5100, esetleg a5000)?, vagy az oly is jó lehet (m10)?

köszi

(#30149) 80hun válasza muranyig (#30148) üzenetére


80hun
addikt

Ezekből amit felsoroltál az A6000 lenne a nyerő az xavc-s formátummal szerintem. Csak egy 64Gb-os kártyát is vegyél hozzá :-)

(#30150) MrChris válasza muranyig (#30148) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az Oly gyenge videóban bár szépek a színei. Csak 30p üzemmód van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.