Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) andzsin73 válasza ANDROID??? (#30249) üzenetére


andzsin73
tag

gyereket "csinálni" eccerűbb vót ;]

(#30252) ANDROID??? válasza andzsin73 (#30250) üzenetére


ANDROID???
addikt

Melyiknek jobb a fogása, melyik tetszik jobban, melyik van jobb árban, melyiknek jobb a keresője, vagy videója, amelyik tulajdonsága neked fontosabb azt tartsd szem előtt és az alapján kell dönteni. Neked kell dönteni! :K
Kár, hogy nem a Pana G6, annak van keresője kihajtható kijelzője stb... ;]

[ Szerkesztve ]

(#30253) silmatauki válasza andzsin73 (#30247) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ahogy néztem az Olyn is lehet mindent manuálisan állítani."

Digicam-es videóknál nem főleg az a lényeg, hogy manuálisan állíthatók-e a videoparaméterek, hanem az, hogy a gép hogyan olvassa a szenzort, és hogy az eredmény
- mekkora valós felbontású
- mennyire szenved aliasingtól / moirétől.

Ezekben a Sony és a Pana (a minőségkülönbség növekvő sorrendjében)
- jobb, mint a Nikon, és
- sokkal-sokkal jobb, mint az Oly és a Canon minden cropos váza és
- fényévekkel jobb, mint a Fuji kivétel nélkül minden váza (állítólag az X-A1 ebből a szempontból nem olyan tragikus, de erről nincs közvetlen tapasztalatom).

Ezek alapján a Nikon még valamennyire képes normális footage előállítására, az Oly / Canon / Fuji viszont csak spéci esetekben (pl. ha állvánra rakod a kamerát, hogy ne legyen közel-fűggőleges/vízszintes vonalaknál aliasing és a videóalanyokon nincs pl. finom hálós ing / szövet).

(#30254) andzsin73 válasza silmatauki (#30253) üzenetére


andzsin73
tag

Akkor értek mindent. Igen a kompromisszummentes megoldás a G6 lenne, de ott csak a váz 140. Esetleg egy G5 140-ért alapkittel(?) Vagy a GF6 duplakittel ennyiért? Most nem néztem utána, de a "F" betű nélküli széria tényleg szebb/jobb/minőségibb/teltebb/kontúrosabb..etcetc minőséget produkál?

Na csak eljutunk a végéig :DD

(#30255) MrChris válasza andzsin73 (#30250) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mivel sok píz a bő 100e. szerintem vedd nyakadba a várost és próbáld ki a kinézett típusokat a kezedben is, ne csak a speckók alapján. MM, fotoplus(itt a nádorligetiben van pana oly nikon fuji pentax sony), edigi...

(#30256) andzsin73 válasza andzsin73 (#30254) üzenetére


andzsin73
tag

Na azért csak megnéztem:
http://snapsort.com/compare/Panasonic-Lumix-DMC-G6-vs-Panasonic-Lumix-DMC-GF6

Kérdés: a CMOS és LiveMos között architektúrális különbség van?

A G6 előnyei:
Viewfinder
Supports 24p

More dynamic range
11.5 EV vs 10.6 EV
1.8 f-stops more dynamic range

More than 10% better image quality

21.3 bits vs 20.7 bits

CMOS-family sensors often produce better quality images

Less shutter lag
216 ms vs 267 ms

Better maximum light sensitivity
25,600 ISO vs 12,800 ISO

The DMC-G6's maximum light sensitivity is 2 f-stops better
Continuous shooting

(#30257) madgie válasza andzsin73 (#30256) üzenetére


madgie
titán

Felejtsd már el a snapsortot, tömény hülyeség.

(#30258) jaktib válasza andzsin73 (#30250) üzenetére


jaktib
tag

Én pont a méret miatt választottam MILC gépet. Azért egész nap sétálni egy sokkal nagyobb géppel nem olyan jó mulatság. El kell dönteni neked mi a fontos. [összehasonlítás] A MM-ben olcsóbb a Pana, csak itt össze lehet hasonlítani a gépeket. Most a MM-ben 130 a PL6 A GF6 pedig 140. Nem nagy a difi. Ami miatt a Panát választottam: Jobb minőségű érintős LCD, WIFI, NFC, video jobb, Time Laps, Motion Pictures, 5 év gari, nekem tetszetősebb kivitel, van beépített vaku, a E-PL6-hoz tartozék a vaku, tudom, hogy jobb a vaku papucs, de nekem megfelel ami ebben van. Nem kell cipelni vacakolni a külön vakuval. A 10%-os akcióval olcsóbb is volt mint az E-PL6. El kell dönteni mi a fontos. A képminőségben szerintem azért ordító különbségek nincsenek. Jobb objektív kell ahogy itt olvasom ha jobbat akarsz. De ha nem vagy fotós elégedett lehetsz mindkettő képével. :)

[ Szerkesztve ]

(#30259) andzsin73 válasza madgie (#30257) üzenetére


andzsin73
tag

Ezt egy fotós fórumban találtam: "They both have similar 16Mpxl 4/3 sensors of similar vintage, so the basic image quality is likely to be very similar. The difference that you're paying for with the G6 is the improved usability of the built in viewfinder, and better control ergonomics, with more buttons and a control dial meaning less wading through menus. The downside, apart from the cost, is that the G6 is bigger and heavier."

Már csak azt kell eldöntenem, ill. megdolgozni az asszonyt, hogy eszünk e a jövő héten ha duplakitben veszem a GF6-ot ;]
Lehet megéri duplakitben, mert szólóban 80 rongy egy 40-150-es Pana obi.

(#30260) andzsin73 válasza jaktib (#30258) üzenetére


andzsin73
tag

És melyiket nyűzöd? Pont ezekért maradok a Panánál.

(#30261) 80hun válasza andzsin73 (#30256) üzenetére


80hun
addikt

Itt van Pana g6 kit 142e.Raktáron akciós!

(#30262) jaktib válasza andzsin73 (#30260) üzenetére


jaktib
tag

Duplakitben vettem én is a GF6-ot. Az obi pedig nem fekete hozzá mint sok képen hanem fém színű így még nagyon is jól néz ki. Külön vettem volna az obit úgy már valóban drága lenne.

(#30263) andzsin73


andzsin73
tag

Egyébként nem tudom mi történt az árakkal vagy hogy van ez globálisan, de megnézegettem az amazonos árakat és nem hogy olcsóbb lenne, sokszor kifejezetten drágábbak a gépek a drágább dollár ellenére is. 2-3 évvel ezelőtt még minden sokkal olcsóbb volt kint.

(#30264) silmatauki válasza andzsin73 (#30263) üzenetére


silmatauki
őstag

Igen, a dollár megerősödése nem tett jót ezeknek az áraknak. Persze sokminden fotós cuccot továbbra is érdemes(ebb) onnan rendelni, mert a kellékekre nagyon durva leárazások szoktak menni. Pl. mostanában ezeket vettem onnan:
- B+W MRC polszűrő (a lehetséges legjobb) 58mm 80 dollár az eredeti 400 helyett
- X-E1/2 AS L idom 60 dollár
- akciós 64G-s Sony microSD kártyák 9e Ft körül (mondjuk ezt aztán továbbadtam, mert használhatatlanul lassú volt az X-E1-ben RAW-ba fotózásnál, szemben az írási sebességnél is deklaráltan 60 Mbyte/s feletti kártyákkal. Lassabb gépekkel RAW-ba fotózásnál (a Canon G12-vel teszteltem) semmi ilyen probléma nem volt.)

(#30265) Ear001 válasza grigo (#30225) üzenetére


Ear001
addikt

Az ötös öregebb, nagyobb, kicsit butább, vízállóbb jobb az extra markolata, és ma már kifutott típus.

(#30266) csmat


csmat
senior tag

Mi a véleményetek a canon rebel sl1 (talán nálunk 100D) ról?

(#30267) silmatauki válasza csmat (#30266) üzenetére


silmatauki
őstag

Vannak Canon obijaid? Akkor meggondolható. Nincsenek (azaz csak most választanál rendszert), és nem kell pl. nagylátó vagy 85-ös a konkurenciánál olcsóbban? Szóba se jön, mert a konkurencia ajánlatai sokkal jobbak (kivéve a nagylátó meg a 85-ös obiárakat).

(#30268) Gépötty


Gépötty
senior tag

Megjött.
A menüje a G10-hez képes ördöglakat, pilótavizsga, atomfizika. Barátkozunk. Nagy pirospont azért, hogy a hátsó tárcsa fogási iránya változtatható. Az első negatívum (inkább visszalépés nekem a G10-hez képest) a kijelzőn megjelenő kép viszonylag kis mérete. Hát ezt majd megszokom...
Viszont ha a képei is ilyen színvonalon lesznek, hosszútávú együttélés lesz belőle.
A képet azért teszem ide, hogy érzékelhető legyen, mennyivel filigránabb a G10-től. Kézbe véve sokkal feltűnőbb, de azért így is látszik, hogy a Canon miért érződik masszívabbnak tőle.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#30269) jjeahh válasza Gépötty (#30268) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem a nagy pen-eket nagyon szeretnéd, nekem csak az öreg e-p1-es van, az is ilyen masszív féltégla, aluminium az egész, elöl acélborítással. Az oly menüt én máig sem szoktam meg, de szerencsére egyszer kell végigszaladni rajta, a gyakrabban használt beállításokat a super control panelből elérheted egy gombnyomással, ami már pofon egyszerűen kezelhető.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30270) erzol válasza andzsin73 (#30263) üzenetére


erzol
őstag

Olympus mintabolt elég jó akciókat nyom Magyarországon. + a tagsági kedvezmény is sokat levesz az árról, és általában összevonhatóak a kedvezmények. :)
Méret:
~1 éve használok pl5 dupla kitet. Nagy kezem ellenére olcsó ebay-es fél tokkal teljesen jól használható (Van drága, minőségi opció is pl. gariz néven.)
Kérj ki valami hasonló méretüt (pl6) a tedd próbára akcióban ingyen és dönts utánna szvsz. :K

(#30271) Gépötty válasza jjeahh (#30269) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nem volt cél a kis gép, sőt eredetileg a tükrösökre jobban hajazó milceket nézegettem. Amint időm engedi, fejlesztek is hozzá egy markolat, amit rendesen meg lehet fogni.
Amit viszont az előbb kihagytam, és ég a pofám miatta, azt most pótolom:
Hálásan köszönöm mindenkinek aki próbál(t) segíteni, a másoknak adott tanácsok közt is találtam számomra hasznosat! :R

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#30272) andzsin73 válasza Gépötty (#30271) üzenetére


andzsin73
tag

csatlakozom az előttem szólóhoz, mindenkinek köszönet, aki a drága idejét arra fordítja, hogy másoknak tanácsokat adjon ingyen, miközben pénzt is kérhetne érte ;]

(#30273) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!

150e. környékén milyen DSLR gépet érdemes venni? Használtan érdemes nézelődni, vagy inkább új?

Köszönöm!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#30274) MrChris válasza Gépötty (#30271) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nincs mit srácok, bár tudom, hogy nem rám gondoltatok :DD

(#30275) MrChris válasza AGE-T (#30273) üzenetére


MrChris
nagyúr

Használtan általában többet kapni ugyanannyiért.
Most dslr terén a nikon új 3x00-5x00 vannak jó árértékben 18-105-ös obival.

(#30276) jjeahh válasza AGE-T (#30273) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Attól függ mik az igényeid, én pl. egy 5D-t vennék és ráapplikálnám a manuáljaimat, oszt örülnék a swirly bokeh-nek mint a prücsök a harmatnak :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30277) AGE-T válasza MrChris (#30275) üzenetére


AGE-T
senior tag

Köszönöm, meg fogom nézni őket. Képminőségben van eltérés a 3000-5000 szériákon belül? Vagy inkább a körítés wifi, gps stb, a különbség?

D5 nem a 150-es kategória :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#30278) MrChris válasza AGE-T (#30277) üzenetére


MrChris
nagyúr

A 3-5000-es szériákban volt szenzorváltás meg AA elhagyás, ezt most nemtom melyiknél volt. Az említett obihoz ragaszkodnék inkább és ahhoz ami kijön legjobb váz.

(#30279) 80hun válasza AGE-T (#30277) üzenetére


80hun
addikt

Az eltérés nem a képminőségben van köztük inkább a szolgáltatásokban.
A D5200-nak a d3200höz képest Jobb az af rendszere, kihajtható-forgatható a kijelzője, tudja a HDR funkciót, jobb a video.

(#30280) g_g_g


g_g_g
őstag

Elnézést a bugyutának tűnő kérdésért, egy határozott igen vagy nem pont elég válasz :)
E-PL5 akkumulátorát csak a hozzá adott töltővel lehet tölteni?
Gépet a hozzá adott kábellel hálózatról nem lehet?

(#30281) Gépötty válasza g_g_g (#30280) üzenetére


Gépötty
senior tag

Sajna nem töltődik USB-n keresztül, tehát mindig ki kell venni belőle az akkut.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#30282) MrChris válasza g_g_g (#30280) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lehet kapni utángyártott töltőket főképp ebayen.

(#30283) g_g_g válasza Gépötty (#30281) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszi a választ, de ez így akkor is egy elb@... tt dolog.
MrChris: Köszi, inkább akkor pótakksi lesz belőle (a kérdésem inkább arra vonatkozott volna, amire Gépötty válaszolt)

(#30284) Gépötty válasza g_g_g (#30283) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ha azt vesszük, egy normálisan megépített 7,4V-os töltőáramkör nem olyan kicsi, a PL5 viszont eléggé meg van tömve már így is, hogy ne legyen benne hely neki. Elb@szott vagy sem, ilyenek ezek a kompromisszumok. Hidd el, én sem örülök neki, jobb lenne, ha soha nem kellene levennem az állvány cseretalpát.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#30285) MrChris válasza g_g_g (#30283) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lehet hogy van, de én nem is tudok olyan dslr/milcről amit vezetékről lehet tölteni. Akksikkal olympusnál vigyázni kell, nem mindegyik utángyártottat tölti az eredeti töltő! A m4/3 fórumon kérdezd ott nagy az összegyűlt tapasztalat miről ismerni meg melyik 100%-os.

(#30286) g_g_g válasza MrChris (#30285) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszi, így fogok tenni, körbejárom majd a dolgot.

De mindezek ellenére olyan érzésem van, hogy az E-PL5 és én jól kijövünk majd egymással :)

(#30287) MrChris válasza g_g_g (#30286) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát persze, ez az akksi dolog nem is lehet probléma, pl. panánál annó volt csippes tiltás is. Ez is valami hasonló lehet.

(#30288) Maximum1 válasza MrChris (#30285) üzenetére


Maximum1
őstag

Samsungok ilyenek, legalábbis az nx mini az biztos.
és "g_g_g":
A PS-BLS1-es aksik voltak erre érzékenyek ebben már BLS5 van, 99% hogy jó bármilyen utángyártott.
Ez jelenleg az utángyártottak etalonja.
Mondjuk én az aliról rendeltem tőle, van mindenféle bizbasza.
[link], [link],[link],[link], 13$ felett ad -2$ kupont

[ Szerkesztve ]

(#30289) Byk01 válasza AGE-T (#30277) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem D5, hanem 5D. Az egyik még meg sem jelent, a másiknak meg az utódja is kifutott már elég rég.
A D5 kb a 10x.e lesz a 150 ezres keretnek, viszont 5D-t (vázat) lehet kapni ennyiért.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#30290) 80hun válasza MrChris (#30285) üzenetére


80hun
addikt

Sony tölthető usb-ről. Ezt például olyn formán nem díjaztam hogy külön akkutöltőt ugy kellet vennem használtan, gyárit vettem persze..Bár csak 4e-mbe fájt. :-)
Ha jól tudom az első szériás nex3 és 5 nem . Az összes többi tölthető usb-ről.
Amim volt A3000, nex3n , és A6000 biztos hogy tölthető, meg persze az összes A7-es.

(#30291) 80hun válasza AGE-T (#30277) üzenetére


80hun
addikt

A canon 5D -vel vigyázni kell, fontos hogy átesett e a tükörjavításon a cannonnál.
Mert ha nem leválhat a tükör.

(#30292) g_g_g válasza Maximum1 (#30288) üzenetére


g_g_g
őstag

:R :R :R

(#30293) banderasz77


banderasz77
addikt

Ez egy jó ajánlat a visszatérítéssel?
Mennyivel jobb, mint az 5200? Az táskával és 16Gb kártyával most 195k.

(#30294) Simon04 válasza jjeahh (#30184) üzenetére


Simon04
csendes tag

A Pana GH2 és a Pana G6 között milyen különbséget látsz?

Számomra a két gép "tudása" szinte egyformának tűnik, leszámítva pl. a wifi, nfc holmi úr huncutságokat :) nem hoznak lázba.
Néztem az Ebay-on a Pana GH2 nagyon tartja az árát még használtan is, akár a Pana G6 is, de itthon még használtan sem lehet nagyon hozzájutni. No meg az 5 év gari az új Pana G6-re nem hangzik rosszul. Egy használt garisba még lehet, hogy beneveztem volna, de inkább kizárásos alapon azt hiszem egy új mellett fogok dönteni.

Találtam a youtube-n egy nagyon jó kis videót Voigtlander Night 25 / 0,95 obival, hááát, nem semmi :K persze az obi ára sem $856 (amazon.com).
Ja a poén az, hogy én is szeretek túrázni, sajnos sokat nem tudok barangolni, de amikor lehetőségem van, akkor magammal szoktam vinni egy kis Panasonic Lumix TZ3-ast :K

(#30183) 80hun: Köszi a pontosítást az obi szorzókat illetően. :R

Csatlakozom én is köszönttel az előttem szólókhoz, a sok észrevételért, útbaigazításért :R

[ Szerkesztve ]

(#30295) jjeahh válasza Simon04 (#30294) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Korábban is kérdezte valaki: [link]. G6 mellett szól még az e-shutter. Kinek a pap, kinek a papné, én a gh2-őt jobban szeretem...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30296) grigo válasza Ear001 (#30265) üzenetére


grigo
őstag

A butább az mit takar? Fotózás szempontjából érdekel első sorban a különbség. Az hogy esetleg nem tudok rajta torrentezni vagy beizetni a számlát az nem baj. De ha mondjuk képminőség téren is elmarad akkor az már erdekel. :)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#30297) jjeahh válasza grigo (#30296) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem egyik sincs, de gugli hamar megmondja, a teljesség igénye nélkül:
- e-m10-ben van beépített vaku, live kompó, wifi, asszem nincs AA szűrő
- e-m5-höz van komolyabb markolat, időjárásálló a váz, a stabi picivel jobb elvileg

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#30298) muranyig


muranyig
tag

Szerintetek Panasonic g7 milyen? 14-140-es obival? [link]

(#30299) MrChris válasza muranyig (#30298) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó gépnek tűnik, főképp ha valakinek megéri a sok pénzt a 4k, mert ez a fő erössége a g6 hoz képest. Meg picivel jobb a szenzor. Kifelejtette, nagyobb felbontású evf ami élvezetesebb és MF esetén előnyös. Nagyjából amit az oldal is megemlít mint tulajdonság.

[ Szerkesztve ]

(#30300) jeni válasza MrChris (#30282) üzenetére


jeni
félisten

itt lehetett kapni egy univerzális töltő.

digibuddy 5401 néven
és ebben cserélhetőek a betétek az adott géphez alakítva.

árgép

különböző variánsal a töltő vagy csak a betét is megvehető külön hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.