Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) jjeahh válasza ThorsHUN (#31900) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is van G6, én nem szeretem, de ettől függetlenül nagyon jó gépecske, melóra, videózni használom... Ha jól látom első generációs 14-42mm-t adnak vele, az átlagos képminőségű plasztik fantasztik kitobi, a 45-150 viszont kimondottan jó üvegnek tűnik, én is szemezek vele.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31902) PofaJenö válasza ThorsHUN (#31900) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Infó [link]
80hun kösz ,ezt nem néztem :R

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#31903) 80hun válasza PofaJenö (#31897) üzenetére


80hun
addikt

Inkább ez a telét nézd a sony A6000-hez mert a tamron nem hozzá való.
Tamron tele A bajonettes.

(#31904) MrChris válasza ThorsHUN (#31900) üzenetére


MrChris
nagyúr

Úgy egekig, hogy mindent tud de semmi kiemelkedő, talán csak a videó rész, mint ebben az árkategóriában egyik legjobb minőség. Az első gen. kitobit nem sokra tartják, használt ára nagyon alacsony. Ajánlott a gyakorlott rawozás ha megfelelő képet szeretnél.

(#31905) ANDROID???


ANDROID???
addikt

A hold fotózásához is kellene szűrőt használni?

(#31906) ThorsHUN válasza MrChris (#31904) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A PH tesztben ilyen 30 perces videozasrol volt benne szo, de igazabol inkabb a foto resze az ami erdekelne.
A Sonykrol valszeg le kell mondjak tekintve hogy az oly/pananal egy tele kit obival bentebb vagyok ugyanazon az aron.

(#31907) Dolphine válasza 80hun (#31903) üzenetére


Dolphine
addikt

Ránéztem én is erre az oldalra!
Hát nem akciósak az obik! :Y
Na, most teljesen tanácstalan vagyok! :O Egy hosszabb kiránduláson vagyunk túl és úgy tűnik, hogy egy utazózoom nem ártana. A kérdés az, hogy melyiket. Most, hogy a SONY akciózik, így pláne nehéz.

A kiszemeltek:
SONY 18-135
SONY 18-250
TAMRON 16-300
SIGMA 18-250

A SIGMA 18-300-ast nem találtam SONY A bajonettel.
Ezek közül melyiket? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#31908) #31733248 válasza Dolphine (#31907) üzenetére


#31733248
törölt tag

Javaslom, ne vegyél nagy átfogású obit, mert megsínyli a képminőség és még csak anyagilag sem jársz jobban. A géphez kapott SAL-1855-2 mellé a Sony SAL-55200-2 obit javaslom használtan megvenni (kb. 20-30 ezer forintért kapod meg). Nagyon jó obi, nem sötétedik korán (100mm-ig f4-et, 135-ig f4.5-öt tud), 9 lamellája van (nem szögletesedik a bokeh), még portrézni is tudsz vele. :)

Az A6000-hez én is ezt használom egy adapterrel, ami gyakorlatilag SLT-ként működik.

[ Szerkesztve ]

(#31909) Dolphine válasza #31733248 (#31908) üzenetére


Dolphine
addikt

Először is köszönöm! :R
Az 55-200-as obi megvan, mivel kitben adták hozzá!
A nagy gond az volt a két obival, hogy cserélgetni kellett és néha nagyon nem volt rá lehetőség! :(
Gondolok itt pl. erdőre. Ott hova teszed le az objektívet, míg a másikat felteszed?
Ha meg eleve az 55-200 van fenn, akkor meg a közeli témákról maradok le. Vagy rosszul gondolkodom és végre ki kellene verni a fejemből a bridge (24x zoommal rendelkezett) korszakot?
Van egy fix 50-es, akkor inkább vegyek még egy fix 35-öst mellé? Vagy egy 30-ast, ami macrós?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#31910) #31733248 válasza Dolphine (#31909) üzenetére


#31733248
törölt tag

A bridge gépek korszakát valóban érdemes fejben is magad mögött hagyni. Az ember idővel megszokja az obik cserélgetését és élvezi az előnyöket.

"Gondolok itt pl. erdőre. Ott hova teszed le az objektívet, míg a másikat felteszed?"

Például így:

https://youtu.be/CHxG9lfxxIA

Vagy így:

https://youtu.be/YBNyBnA-MFg

De ha a kupakot lecsavarod és az obit a táskában tartod, amíg a másikat leveszed a vázról és melléteszed, úgy is jó. Kinek hogy kényelmesebb. Egyszer-kétszer gyakorlod otthon és máris menni fog az erdőben is. :)

(#31911) Lassú Víz válasza #31733248 (#31910) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Másképp szoktam. A váz és objektív hátsó sapkát egymásnak háttal bal kézbe fogva először jobb kézzel kicsit eltávolítom az objektívet és a résbe behelyezve a sapkákat lezárom a vázat meg az obit is. Utána kényelmesen elteszem a "régit", előveszem az újat és fordított sorrendben felteszem. Végül egymással szembefordítom és összecsavarom a két sapkát, majd elteszem azt is. Leírni bonyolultabb mint megcsinálni.

A dupla kitek hátránya nem az objektívek cserélgetése, hanem az, hogy portréhoz nem igazán jók, mert mindkét objektív szélén van a klasszikus 85-90 mm. Igazából kell melléjük egy ekv. 90 körüli jó fix.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31912) MrChris válasza ThorsHUN (#31906) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a 30 perc elég ritkán korlátoz, megfigyelésen kívül olyan nagy hátránya nincsen. Még családi videónál is 30 perc vágás nélkül untig elég. Meg aszem ez minden eu-béli gépet érint.
Fotónál elég jól be lehet lőni a jpg-t, de szerintem raw-ból jóval jobbat lehet kihozni. Ez elsősorban a G6-ra írom, meg az annál régebbiekre.

(#31913) schawo válasza Lassú Víz (#31911) üzenetére


schawo
titán

Én meg úgy szoktam, hogy leszarom, és rábízom a problémát az Olympus híresen jó ultrahangos pormentesítőjére:D Működik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31914) darvak


darvak
senior tag

Haaj,

100E körül milyen MILC-et érdemes általános célra? Lehető legkisebb méretű kéne.

[ Szerkesztve ]

(#31915) PofaJenö válasza darvak (#31914) üzenetére


PofaJenö
senior tag

PL [link] ez ? ez kisebb [link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#31916) athomi válasza darvak (#31914) üzenetére


athomi
veterán

Valami kis zsebrevágósra gondolsz? Panasonic GM1 12-32 objektívvel, de árban nem fogsz beleférni.

[ Szerkesztve ]

(#31917) darvak válasza athomi (#31916) üzenetére


darvak
senior tag

Igaziból a méret az lehet kompromisszumos, úgy is mondhatnám,h érdekel mit lehet venni mondjuk 70 körül, meg 100E körül,ami ebben az árban a legjobb.

(#31918) darvak válasza PofaJenö (#31915) üzenetére


darvak
senior tag

Kösz!

Neked is ezt tom mondani, érdekelhet a 70e res kategória is, plafon 100E körül.

Samsungot nem veszek, most nem fejtem ki miért :)

Hmm erről a nikonról olvasnom kéne még, de a nikon ezekbe a kompatk, entry level kategóriákba szerintem elég béna, azokból kiindulva amik kezembe voltak.

[ Szerkesztve ]

(#31919) darvak válasza darvak (#31918) üzenetére


darvak
senior tag

kompakt és entry level , akár entry level milc, így értve

[ Szerkesztve ]

(#31920) MrChris válasza schawo (#31913) üzenetére


MrChris
nagyúr

+1 :D
Én se pöcsölök, kicserélem és kész.

(#31921) PofaJenö válasza darvak (#31918) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Tessék [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#31922) MrChris válasza PofaJenö (#31921) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fúj, PH-n pixit linkelni? ;]

(#31923) darvak válasza PofaJenö (#31921) üzenetére


darvak
senior tag

Kösz!

Mi helyzet Nikon 1 J4 vs Sony Alpha a5000?

(#31924) #31733248 válasza darvak (#31914) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#31914) darvak

"Haaj,
100E körül milyen MILC-et érdemes általános célra? Lehető legkisebb méretű kéne."

Sony A5000-et. Kicsi, jó a képminősége, jó a szenzora, jó a videója, van beépített vakuja, jók a szolgáltatásai és ekv. 24mm-ről induló kitobija van Ha érdekel, itt a képminőségbeli összehasonlítása a Nikon D3300-zal.

Esetleg használtam, de olcsón NEX-5N, NEX-3N is javasolt, ezekről is szép számmal találsz teszteket.

(#31925) darvak válasza #31733248 (#31924) üzenetére


darvak
senior tag

Kösz!

Ezeket írtam fel én is, igaz 1-2 kicsit drágább, de végül is külföldön lenne megvéve (ismerősnek lesz a gép):

Nikon 1 S2

Sony Alpha A5000
Alpha A5100

Sony NEX-3N

Sony NEX-5T

Olympus PEN E-PL5

Kösz a helpet!

(#31926) jjeahh válasza darvak (#31925) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nikon 1-et csak akkor, ha kell az eszeveszett gyorsaság. Ha A5100 is játszik, akkor inkább azt, mint A5000-et, Oly jó gép. Esetleg Samsung nx3000, nx300, panasonic gm1?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31927) muranyig


muranyig
tag

Mit érdemes nézni/tesztelni ha hasznaált gépet veszek?

(#31928) MrChris válasza muranyig (#31927) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mechanikai részeket, kártya/akku ajtó zsanér és retesz. Gombok, tárcsák nyomása, érzékenysége. Minden használati fáradás alku tárgya. Érzékelő mint a patyolat legyen, mattüveg már elbírhat pár porszemet. Egy hotpixel átnézés sem árt, ezt előzetesen egy raw kéréssel el lehet intézni.
A szoftverhez kötött működési rendellenesség csak szerencsével deríthető ki. Pl kikapcsolva is szívja az akksit, sorozatnál kifagy, néha hibásan írja ki a képet a kártyára...

[ Szerkesztve ]

(#31929) muranyig válasza MrChris (#31928) üzenetére


muranyig
tag

köszi!

(#31930) tvamos


tvamos
nagyúr

Red Dot Design Winner 2015 Ezt vajon miért? Es kkor már miért nem a J5? Azon legalább kihajtható a display, van wifi is...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31931) jjeahh válasza tvamos (#31930) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Red dot nem a dizájnról szól?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31932) tvamos válasza jjeahh (#31931) üzenetére


tvamos
nagyúr

Miről szól a Red dot?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31933) jjeahh válasza tvamos (#31932) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem a kérdésemben a válasz :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31934) Ear001 válasza jjeahh (#31931) üzenetére


Ear001
addikt

De, de a dizájnban nem csak a külalak, megjelenés van benne, hanem a műszaki tartalom és az ergonómia is.

(#31935) jjeahh válasza Ear001 (#31934) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm nem tudtam és most sem igazán értem mi köze egyiknek a másikhoz, de akkor nem szóltam :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31936) MrChris válasza Ear001 (#31934) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez egyáltalán nem így van. A dizájn, ergonómia és műszaki tartalom mind különböző terület. Egy terméknél nyílván összhangba kell hozni, mert pénzt akarnak keresni, de a dizájn ettől még külön terület, külön értékelhető. Dizájnja lehet nagyon jó egy tárgynak, de az ergonómiája meg pocsék 0 műszaki tartalommal (scifi filmekben sűrűn előfordul).

(#31937) MrChris válasza Ear001 (#31934) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez egyáltalán nem így van. A dizájn, ergonómia és műszaki tartalom mind különböző terület. Egy terméknél nyílván összhangba kell hozni, mert pénzt akarnak keresni, de a dizájn ettől még külön terület, külön értékelhető. Dizájnja lehet nagyon jó egy tárgynak, de az ergonómiája meg pocsék 0 műszaki tartalommal (scifi filmekben sűrűn előfordul).

(#31938) Victoryus94 válasza MrChris (#31937) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem az ergonómia és a design szorosan összefügg, tehát én mindenképp nézném az ergonómiát, amikor a design-t értékelem. De a többivel egyetértek veled.

(#31939) asdf_


asdf_
veterán

A muszaki tartalomnak szerintem sincs az egvilagon semmi koze egy red dot dijhoz.

(#31940) bicajoskema


bicajoskema
tag

Sziasztok!
Arra gondoltam beruházok egy cserélhető objektíves gépre. Mindenképpen használtat szeretnék, és a 35-50k-s szegmensben nézelődök. Ennyiért ugye már van MILC és DSLR is. A fényképezőgép arra kéne, hogy nyaralás vagy kirandulás közben ne a mobilommal lőjem a képeket hanem valami jó minőségű emlék maradjon. Meg amúgyis szeretem a kütyüket, és kellene egy rendes fotómasina.
Milyen márkát kellene néznem? A pótalkatrész illetve kiegészítők árát figyelembevéve. Nem szeretnék olyan gépet amibe 15k egy új akksi. Illetve amibe csak spéci memóriakártya jó. Ha SD vagy microSD menne bele az jó lenne. Illetve ha később esetleg szeretnék egy masik objektívet akkor ne csak 3 ból tudjak választani.
Illetve MILC vagy DSLR? Hirtelen ez a kérdés van csak de idővel lesz még több is.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#31941) jjeahh válasza bicajoskema (#31940) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31942) MrChris válasza Victoryus94 (#31938) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értelek, de ez nem szerintemtől függ, külön szakterületek amiket össze lehet hangolni vagy sem. Igény kérdése. Pl egy vadászgép pilótafülkéjének kialakításánál kizárólag az ergonómiának kell érvényesülni, teljesen sokadlagos a dizájn.

(#31943) PofaJenö válasza tvamos (#31932) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Van több is [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#31944) Ear001 válasza MrChris (#31937) üzenetére


Ear001
addikt

A design az ipari formatervezés. Nem szobrászat, nem gépszerkesztés, és az ergonómia szerves része kell, hogy legyen. Ha valami jól működik, de szar kezelni, az rossz design. Lehet, hogy másképp gondolod, de így tanítják, erről szólnak a szakkönyvei. Hogy mennyire sikeres adott esetben a design, az más kérdés, abban már bőven lehetnek szubjektív elemek.

(#31945) tvamos válasza PofaJenö (#31943) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hú, tényleg. Elég semmit mondó leírások.

(#31944) Ear001 válasza MrChris (#31937) üzenetére
Az ipari formatervezés az az industrial design.
Azonban, a design szerintem a forma az ergonómia és a megvalosítani kívánt funkció egysége.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31946) schawo válasza tvamos (#31945) üzenetére


schawo
titán

Egy használati tárgynál a design elválaszthatatlan az ergonómiától.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31947) bicajoskema válasza jjeahh (#31941) üzenetére


bicajoskema
tag

Szia
Köszönöm a választ. Itt te a MILCeket ajánlod a DSLRek helyett az elhasznalódottság és a kor alapján. Megmondom őszintén a forma és a méret miatr a DSLR felé húz a szívem. Semmi értelme DSLR-t venni?
Hardveraprón kívül hol érdemes még a használtakat nézni?
Köszi

(#31948) MrChris válasza Ear001 (#31944) üzenetére


MrChris
nagyúr

Formatervezés, de ez már szűkített értelmezése a dizájnnak és még mindig nem ergonómia. Az ergonómikus nem szükség szerűen dizájnos és fordítva. Nem véletlenül vannak ezek a fogalmak és bontják külön kategóriákra. És ide tertozik a funkció, esztétika, stílus, trend... Mert ugye lehet valami stílusos de nem dizájnos mégis ergonómikus. Kérdés lehet hogy egy terméknél melyikre helyezik a nagyobb hangsúlyt sokszor az egyik rovására, persze még halom más tényző is befolyásolja.

(#31949) MrChris válasza schawo (#31946) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem a hangszerészetben egy csomó olyan szerszámom van aminél a dizájn az 0. Kizárólag ergonómiai szempontok játszottak közre a kialakításukban. Amúgy a műhelyünk kialakítása is kizárólag ergonómiáról szól, ha dizájn is lenne az rohadt nagy baj lenne, vinné a pénzt, semmivel nem lennénk előrébb, talán még gátolna is. Persze ha a fehérre meszelt fal már dizájnnak minősül és van négy tetőtartó oszlop akkor dizájnos :D

(#31950) tvamos válasza MrChris (#31949) üzenetére


tvamos
nagyúr

Clean design. :C

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.