Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) Tin_Shield válasza huliganboy (#31650) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hogy legyen ellenvélemény is, én a többiekkel ellentétben nem vetném el kapásból a FZ200-at, szabadtéri/nappali eseményekre, fHD képekre szerintem használható és 110 ezerből megvan az ekv 25-600. Az ajánlás onnan jött, hogy vond ilyennel fotóz focimeccseket. Persze ha belefér a keretbe akkor egy DSLR valami jobbfajta teleobjektívvel optimálisabb választás.
(az euronicsos linken ott van az FZ200, 109999 ingyenes házhozszállítással)

[ Szerkesztve ]

(#31652) huliganboy válasza Tin_Shield (#31651) üzenetére


huliganboy
addikt

Ott van de üzletben nem elérhető az FZ200. Voltam is bent az üzletben de nem tudják rendelni sem....

(#31653) #31733248 válasza huliganboy (#31650) üzenetére


#31733248
törölt tag

Abból a keretből az A58 talán a legütőképesebb alternatíva erre a célra. A Pana FZ200-at egyáltalán nem javaslom, gyakorlatilag nem lőnél egyetlen értékelhető közeli képest sem vele... Érdemes ezt a képet megnézni, mindössze néhány méterről készült.

(#31654) Tin_Shield válasza huliganboy (#31652) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Érdekes. Nem tudom miért nem tudnak belőle rendelni, még nem futott ki, csomó egyéb üzletben raktáron van, de ahol nincs ott is rendelhető a státusza.

(#31655) huliganboy válasza Tin_Shield (#31654) üzenetére


huliganboy
addikt

Ezt hol látod? Ugyanis én azt látom hogy sehol nem elérhető...

[ Szerkesztve ]

(#31656) Tin_Shield válasza huliganboy (#31655) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az argep szerint, van a 220V, digitcam, digifenykep, fotoplus, tripont, panashop stb üzeletkben, és rendelehető az extremdigitalban, a medimarktban. Ha ezek igazak akkor nem igazán értem az euronics miért nem tud/akar.

(#31657) 80hun válasza huliganboy (#31655) üzenetére


80hun
addikt

Ha brige gépet akarsz ott van még a sony Hx400 is.

(#31658) 80hun válasza 80hun (#31657) üzenetére


80hun
addikt

De mivel a brige gépek kontraszt alapú af-el rendelkeznek akkor inkább válasz egy oly pl6 duplakitete.

De sporthoz inkább maradj az A58-nál. :-)

(#31659) A Zéé válasza 80hun (#31658) üzenetére


A Zéé
addikt

az e-pl6 is kontraszt alapú...

Just a simple Lineman...

(#31660) 80hun válasza A Zéé (#31659) üzenetére


80hun
addikt

Igen az de egy bridge gépnél még így is sokkal jobb. És nem kell azon aggódni hogy az optikát odaütöd vhova és az egész gép dobós lesz.

Milc-ből a Sony a5100, a6000,Fuji x-t10 ,x-t1 jöhetne szóba fókuszrendszer alapján.(estleg ha kihagytam vmelyik hybridet szólj)
De a 150e-es keret ehez karcsú nagyon.

Gyors mozgáshoz ennyi pénzből egyik gép se fogja felvenni a versenyt az A58-al sajnos..

[ Szerkesztve ]

(#31661) huliganboy válasza 80hun (#31660) üzenetére


huliganboy
addikt

Oké.. és az A58 és + az obi az ajánlott ezek szerint!!

Mit kell tudni még róla... Kerestem képeket konkrétan erre a párosításra de nem találok...

Az előző méretarányos képet erre is le tudjuk vetíteni?

Köszi

(#31662) ANDROID??? válasza huliganboy (#31650) üzenetére


ANDROID???
addikt

1. vagy 2.

1 éven belül lehet hozzá venni 1-4év sony garanciát..

(#31663) huliganboy válasza ANDROID??? (#31662) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm de kötött a vásárlás helye mint említettem! :R

(#31664) ANDROID??? válasza huliganboy (#31663) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ez esetben, ahogyan 80hun ajánlotta ;)
Bocs, azt benéztem (kötött..)

[ Szerkesztve ]

(#31665) 80hun válasza huliganboy (#31661) üzenetére


80hun
addikt

A70-300-as tele 25m-ről 300mm-en kb ennyire hoz be egy 170cm magas embert.

Képek a telével.

A párosítás miatt ne agódj. Ez egy belépő teleobi vannak nála jobbak de az áruk húzósabb.

A sony a58 vázra a garanciát kiterjesztheted a vásárlástól számított 360 napon belül akár +4 év-vel, bármelyik sony márkaképviseletnél.

[ Szerkesztve ]

(#31666) nrc válasza huliganboy (#31661) üzenetére


nrc
tag

Sony a58 + tamron 70-300 képek: flickr.
Meg lehet vele lőni pl. egy ilyet, vagy mondjuk ezt.

[ Szerkesztve ]

(#31667) huliganboy


huliganboy
addikt

80hun és nrc

ööööö engem meggyőzött... remélem aki megkapja használni is fogja tudni :D

Köszönöm hogy szántatok rám időt! :R

(#31668) nrc válasza huliganboy (#31667) üzenetére


nrc
tag

Azt még érdemes figyelembe venni, hogy ahogy 80hun is írta, ez egy belépő teleobjektív, aminek nagyon jó az ára, de cserébe a neten található információk szerint nyitva jónak mondható élesség kb. 180mm (ekv.270mm) -ig érhető el vele, felette és főleg 300mm-en, már szükség lehet leméretezésre, utólagos élesítésre is.

[ Szerkesztve ]

(#31669) huliganboy válasza nrc (#31668) üzenetére


huliganboy
addikt

Rendben! Általában akikkel dolgozunk, csak utómunka után adják ki a kezeikből a képeket.
És végül is mint említettem, nem akarunk nagy médiumokkal versenyezni, helyi szinten kellenek a képek.

Nagyon köszönöm!

(#31670) gunex


gunex
csendes tag

Videózásra mekkora memóriakártyát érdemes venni, milyen írási sebessége legyen minimum és egy 1 perces videó fájl általában mekkora méretű 1080p felbontásnál?

(#31671) MrChris válasza gunex (#31670) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez attól függ mennyi adatot tol a váz magából. A CL10-el már nem szokott gond lenni, nekem még a 100mbitet (12,5Mbájt/s) is bírta a nem mai Samu 32GB SDHCI kártya. Az adatsebességből számolhatod ki mely kártyára mennyi fér. Egy 32GB-osra az avchd 28mbps sebességével 150 perc. Milyen géped van?

(#31672) gunex válasza MrChris (#31671) üzenetére


gunex
csendes tag

Még semilyen, én kérdeztem a 100d vs 700d kérdést. Abban maradtam, ha használtan ideadják 110e-ért a 700d-t akkor marad az, ha nem akkor újonnan 100d-t veszem meg 130e-ért és pluszba kéne egy memóriakártya is, mert úgy tudom azt nem adnak hozzá.

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy a 100d csak mono hangot vesz fel, de ez akkor is igaz, ha egy külső mikrofont dugok be? Tehát hiába sztereo a mikrofonom akkor is mono lesz a vége?

(#31673) 80hun válasza gunex (#31672) üzenetére


80hun
addikt

Ha videózni akarsz nem teljesen értem mért canon dslr. És még pénzt is akarsz vele keresni akkor
ott a Panasonic G6 mondjuk, kenterbe veri mindkét canont..

[ Szerkesztve ]

(#31674) MrChris válasza gunex (#31672) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát nemtom miért nem a 700D-t veszed, videóra kifejezetten praktikus a forgatós kijelző, sztereó a mikije is. Ha picit veszed a fáradságot akkor meg tudod nézni hogy a 100D-nek mono a mikrofonja és sztereó a mikrofon bemenete. Vagyis vehetsz kb 15-30 ezerért egy rendes mikit, mert a beépítettnél kb csak az a kategória lesz számottevően jobb. Ráadásul mikrofonnal kell majd bajlódnod... Mit nyersz a 130ezres 100D-vel a 130ezres 700D-hez képest?

(#31675) MrChris válasza 80hun (#31673) üzenetére


MrChris
nagyúr

:K Arról nem is beszélve...

(#31676) dwiss


dwiss
csendes tag

Sziasztok!

100 ezer Ft körüli kategóriában milyen (APS-C- érzékelő méretű) MILC-et lenne érdemes venni?

Köszi!

(#31677) gunex válasza MrChris (#31674) üzenetére


gunex
csendes tag

A 100d-nél az tetszik például, hogy nagyon gyors és hangtalan az AF videózásnál is.

(#31678) #31733248 válasza dwiss (#31676) üzenetére


#31733248
törölt tag

Sony A5000-et vettem én is korábban, azt javaslom.

(#31679) 80hun válasza dwiss (#31676) üzenetére


80hun
addikt

Sony A5000 Kit

(#31680) MrChris válasza gunex (#31677) üzenetére


MrChris
nagyúr


Miért nem írtad, azaz obitól van, 99% hogy a 100d-n STM obi van a 700-ason meg nem, ami furcsa, mert tudtommal STM-el forgalmazták.

(#31681) HagaNRG válasza huliganboy (#31661) üzenetére


HagaNRG
őstag

Én a Sony A58-at teljes mértékben támogatom.

Véleményem szerint magasan a legjobb vétel ma 120 ezerért, ráadásul egy teleobjektív úgyis mindenkinek jól fog jönni bármilyen géphez előbb-utóbb, akkor pedig a Minolta AF 75-300-as objektív kiváló választás lesz, mivel jelenleg 15-25 ezer között mennek ezek a darabok. (nyilván használt és természetesen tízen, huszonéves objektívek, ezt jó tudni).

Ettől függetlenül tökéletes képet tudnak.
Maga az A58 véleményem szerint jobb az EOS 700, Nikon 3300/5200-as gépektől is. Nem szabad, hogy a jóval kisebb ár megzavarjon senkit.
Jóval több fókuszponttal rendelkező, rendkívül gyors AF-fel szerelt váz ez, vázban lévő stabilizátorral, huszonX megapixeles felbontással.

A videóban simán nagyságrendekkel az EOS/Nikon DSLR-ek fölött áll a félig átlátszó tükör (SLT) rendszer miatt. Ez azt jelenti, hogy a video AF nagyon gyors, nem keresgél, nem hallani az EOS-os motorhangot videofókuszkor. Szóval az 55"-ös LED TV-men (vagy plazmán, teljesen mindegy) olyan az A58-asommal fölvett video, mintha az M1 HD-n néznék egy reggeli beszélgetős műsort...

Szóval nem értem, sok ember miért is hagyja figyelmen kívül ezt a tökéletes vázat.
(Sajnos egy komoly hátulütője lehet, az én gépem sajnos idővel kiderült, hogy backfocusos, így végül cserélni kellett. Aki erre a jelenségre odafigyel egy újan vásárolt gépnél és az első pár nap lő vele annyi képet, hogy kiszűrje a jelenséget- egyáltalán nem nehéz- akkor azonnal cserélni kell és akkor már nem lesz vele gond) :R

(#31682) gunex válasza MrChris (#31680) üzenetére


gunex
csendes tag

Látod ezért kérdezek:) Így akkor már más a helyzet

(#31683) huliganboy válasza HagaNRG (#31681) üzenetére


huliganboy
addikt

Közben többen is meggyőztek, sőt sok jó tanáccsal elláttak. Erre esett a választás teleobival együtt!!!

Köszi neked is!

(#31684) gunex válasza MrChris (#31680) üzenetére


gunex
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=hBgYg4e6BYE
https://www.youtube.com/watch?v=iQWJIq56W5k

Nekem a videók alapján jobb a 100d autofocusa vagy tévedek?:)

(#31685) MrChris válasza gunex (#31684) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezeken nagy a különbség. Csak az a probléma hogy egész más a körülmény. A 700-asnál nekem úgy tűnik videó módban van és rögzíti a mozgóképet ez általában lassítja a fókuszt az elején nagyobb tele állásban van ott még nehezebb dolga van és a fény körülmények is gyengébbek. Az hogy egyik videó módban dologozik, másik meg csak szimplán kontraszt alapú fényképezésre van kapcsolva nagyon erősen befolyásolja a működést. Így szerintem nem összehasonlítható. Kontraszt alapú fényképezőket ha videóban használod lassabban fókuszálnak mert kisebb gyengébb képet használnak és a proci is jobban terhelt.
Viszont amit kínálnak neked azokban úgy tűnik az obi eltér, azoknak kéne utána nézni. Pl az STM obik szinte hangtalanok.
De erősen videóra hegyezett használatra én se ezeket a vázakat venném. Így cseréltem le 3-4 nap után a 700d-t a Pana G6-ra. :D

(#31686) dwiss válasza #31733248 (#31678) üzenetére


dwiss
csendes tag

Köszi a tippet!

(#31687) dwiss válasza 80hun (#31679) üzenetére


dwiss
csendes tag

Köszi!

(#31688) gunex válasza MrChris (#31685) üzenetére


gunex
csendes tag

Kihasználtad a 14 napot és visszavitted és gond nélkül választotál egy másikat?

(#31689) MrChris válasza gunex (#31688) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem. Akkoriban nem is tudtam erről az opcióról.

(#31690) HagaNRG


HagaNRG
őstag

25 ezrem van egy M4/3 teleobjektívre.

Ha tud esetleg valaki nekem ennyiért Zuiko 40-150mm-t, az kérem keressen privátban!
:R Nagyon köszi! :R

(#31691) dwiss válasza #31733248 (#31678) üzenetére


dwiss
csendes tag

[link]

Ezzel már frankón el tudnám mosni a hátteret? Ha megvenném a SONY a5000-hez?

[ Szerkesztve ]

(#31692) Dolphine válasza dwiss (#31691) üzenetére


Dolphine
addikt

Bár nem nekem szólt a kérdés...
Ezzel sajnos nem, mivel ez az objektív A bajonettes az a5000 E bajonettes!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#31693) Tin_Shield válasza dwiss (#31691) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Végülis adapterrel felrakható, de az a5000-re nem az való, hanem a SEL-50F18

[ Szerkesztve ]

(#31694) dwiss válasza Dolphine (#31692) üzenetére


dwiss
csendes tag

Ja tényleg... Köszi az infót! Adapter meg gondolom ront a fényerőn 1 értéket. A másik obi már kicsit borsosabb tétel. Jobb lett volna valami olcsóbb megoldás...

(#31695) Tin_Shield válasza dwiss (#31694) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Sigma 60 f2.8 ~50e. APS-C-n az ekv. 90mm sokkal szerencsésebb gyutáv mint az ekv. 75mm, igaz sötétebb egy bő EV-val. Nekem m43-ra van, de E bajonetten is legalább olyan penge, nyitva is karcol ahol kell, és bokeh is szép krémes.

[ Szerkesztve ]

(#31696) #31733248 válasza dwiss (#31691) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#31691) dwiss

A SAL-50F18 a tükrös Sonyk objektívje (A-Mount), a SEL jelűek a MILC gépekhez valók (E-Mount). Nekem mindkettő van (adapterrel tudom a tükrös változatot használni), az E-s változat jobban bánik a színekkel és kevésbé hajlamos a becsillanásokra. Olyannyira, hogy a Helios objektívem eladása után néznem kell valami régebbi manuál obit, mert több fotómról szinte hiányzik...

"Adapter meg gondolom ront a fényerőn 1 értéket."

Nem ront, az obi úgy viselkedik adapterezve, mintha egy tükrös gépre tennéd. Éppen akkora lesz a hátsó lencsetag távolsága is a szenzortól, mint egy tükrös gépen.

(#31695) Tin_Shield

"APS-C-n az ekv. 90mm sokkal szerencsésebb gyutáv mint az ekv. 75mm"

Ez nyilván ízlés klérdése, de nálam is így van. Annyi előnye egyébként ebben az esetben is van a nagy felbontású (24 megapixeles) szenzornak, hogy a modellt a 60mm-es obi számára ideális távolságból fényképezve még mindig kivágható a képből egy akkora, mintha 16 megapixelessel géppel és 60mm-es obival lőttem volna ugyanonnan. Így a kép perspektívája is ugyanaz marad, pl. nem nő meg a modell orra. :)

(#31697) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Back focus hiba kifejezetten az AF-re vonatkozik, (az obit MF-re kapcsolva) MF-nél nincs semmi jele?

[ Szerkesztve ]

(#31698) #31733248 válasza ANDROID??? (#31697) üzenetére


#31733248
törölt tag

Igen. Kézzel be tudod állítani a helyes fókuszt, de a tükrösök némelyike hajlamos picivel mellélőni. Ez például gyakran ilyen, érdemes megnézni az orvoslás folyamatát. Ebben az esetben természetesen az obi a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#31699) Tin_Shield válasza #31733248 (#31696) üzenetére


Tin_Shield
őstag

APS-C Nikonon volt 50-esem, sosem tudtam igazán megbarátkozni a látószöggel. Persze lehet távolabbról, szellősebben komponálni és utólag vágni, jobb híjján én is ezt csináltam, de ez valahogy sosem ment természetesen. Most van ekv. 90 és 120 is, itt meg két éve nem tudok dönteni :)

(#31700) HagaNRG válasza dwiss (#31694) üzenetére


HagaNRG
őstag

Hát sajnos ez a MILC gépek átka, az objektívek, meg úgy egyáltalán minden, néha majdnem dupla annyiba kerül, mint egy tükrös gépre. (bár általában véve nekem az a tapsztalatom, hogy a minőségi objektívek kb. egy árban vannak azonos tudással, itt inkább ami minket, kispénzű magyarokat rosszul érint az az, hogy a Nikon/Canon tükrös gépekre felrakhatsz egy 30 éves objektívet is, az is tökéletesen fog vele működni, ezekre a MILC-ekre meg a használt piac gyakorlatilag nem létezik)

(pl. itt ez a Grays of Westminster bolt Londonban. Mikor bemegy az ember egy ilyen boltba, akkor döbben rá igazából, hogy mekkora is a Nikon/ Canon kínálata és mit is jelent, ha évtizedekre visszamenőleg lehet objektívekből válogatni egy adott vázra).

Én meg a Sony/ Minolta függőségem miatt évekig meg voltam lőve. Ja, és az A bajonett volt, nem az új E:)
Hiába, valamit, valamiért. A lényeg az, hogy az ember megtalálja az neki való objektívet, szerintem egy átlag felhasználónak nem kell 3 objektívnél több.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.