Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) Ear001 válasza TayRol (#30949) üzenetére


Ear001
addikt

Én, és tényleg nem volt....

(#30952) Ear001 válasza HagaNRG (#30930) üzenetére


Ear001
addikt

Azt hiszem McChrisnek igaza van, fogalmad sincs, mit szeretnél, csak a számokat nézed.

11fps? Hova? Nálam 5 fps-re van állítva a lassú sorozat, azzal fotóztam ovis műsort, balett próbát és előadást, mozgó autót. Az E-M5-ön így a nem követő autófókusz simán tud élességet állítani két kép között, a legtöbb eseményt remekül leköveti.

Templomban és oviban nem az AF a szűk korlát, hanem a kevés fény. Ha tényleg minőségi képek kellenek ilyen helyen, akkor vegyél valami ISO bajnok DSLR-t, ha elég amatőr szinten, albumba jó lesz minőség, akkor meg 6400-ig fel tudsz menni az Olympusoknál. Aztán az Oly 25 vagy 45 a fényerejével nagy segítség, a Pro zoomokról nem is beszélve.

A legutóbbi balett előadást én az E-M5-el fotóztam végig, egy másik fotós meg egy Canon 7D MkII-vel. Nos nem lettem elzavarva a kicsi gépemmel, a feltöltött fotókon meg az látszik, hogy a Canon másképp bánik a zajjal, az Oly képei meg sokkal élőbbek, teltebbek. Amúgy meg ha ez a bajod, vegyél rá egy markolatot és rögtön nagyobbnak és profinak néz ki...

(#30953) blackydan válasza blackydan (#30945) üzenetére


blackydan
senior tag

Esetleg egy fuji x-a2 gephez hozza tudnek jutni 90 ezerert alap obival rendelkezik es alig hasznalt (300 kepet lottek vele). Szerintem ennyit meger vagy nem ?

(#30954) madgie válasza blackydan (#30953) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem rossz ár az X-A2 kitért :)

silmatauki: nálam a fő ok, amiért az X-A1 a táskában marad: Classic Chrome. Az X-A2 meg tudja ezt, a fenébe :))

[ Szerkesztve ]

(#30955) silmatauki válasza blackydan (#30953) üzenetére


silmatauki
őstag

meg, ha garis.

(#30956) csmat válasza silmatauki (#30940) üzenetére


csmat
senior tag

Az létezik, hogy nincs kittben az a6000 18-200-al? külön meg több mint 400 lenne?

(#30957) .: JuSzT :. válasza csmat (#30956) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#30958) blackydan válasza silmatauki (#30955) üzenetére


blackydan
senior tag

Koszonom akkor ezek szerint nem rossz vetel es azt olvastam jpegben is eleg jo.

(#30959) tvamos válasza Tin_Shield (#30933) üzenetére


tvamos
nagyúr

Túl sokat agyalsz, az lesz a vége, hogy akármit választasz ott fog dolgozni benned a kisördög, hogy másikat kellett volna.

Nekem is ez a bajom... akar milyen jo gepet is vennek, ott motozna bennem, hogy azert a Nikon 1-el tudnek 1200 fps videokat loni. Lehet, inkabb Legot veszek az arabol... :F

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30960) 80hun válasza tvamos (#30959) üzenetére


80hun
addikt

Ez igaz , nem kell ennyit agyalni.
Meg kell venni ami tetszik , minden DSLR, MILC, DSLT masinával lehet jó fótókat lőni.
Aki azt állítja hogy nem az pixelkukkoló. :)
El kell kezdeni fotózni , ha bejön a téma majd fejleszt az ember. A határ a csillagos ég :D

(#30961) Carasc0 válasza 80hun (#30960) üzenetére


Carasc0
őstag

Na hát pont ezen kapom fel a vízet. Vesz az ember egy 200e Ft-os masinát amitől elvárható lenne egy éles kép...de aztán mikor csak annyit akarok hogy tőlem 2 méterre lévő téma legyen tüköréles, akkor jön hogy kuka a gyári obi, vegyél 1 csillióért egy csövet és akkor megy. De én makrózni is akarok! Ja akkor 2345234 csillióért vegyél ilyen szűrőt, ilyen olyan mikkamakkát és akkor jó lesz.... De ez mi ez... Mondókám lényege, hogy nagyon drága sport a fotózás vagyis pontosítva: értelmetlenül drága szakma ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30962) madgie válasza Carasc0 (#30961) üzenetére


madgie
titán

A mai példánál maradva a kajáláshoz sem elég kétfajta alapanyag meg egyfajta edény. Ha palacsintát akarsz csinálni, azt nehéz lesz grillsütőben, darált marhahúsból.

El kell dönteni, mit akarsz. Ha sok mindent, mindezt minőségi szinten, az értelemszerűen jóval többe kerül. Ha tasakos leves szinten is OK, akkor meg nem kell venni célszerszámot, ott vannak a megazoom bridge-kompaktok.

(#30963) ThorsHUN válasza Carasc0 (#30961) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Teljesen at tudom erezni es osztom is az allaspontodat.

Jo lenne tudni, hogy teljesen amatorkent mennyi a kulonbseg egy telefon, egy kompakt, egy bridge, egy belepo MILC es egy komolyabb belepo MILC kozott. Es akkor nem beszeltunk celobjektivekrol csak altalanos hasznalatrol.
Es 30-230-as arkategoriarol alapfelszereltsegrol.

Es tudjuk hogy sokosszetevos a fenykepezes vilaga. A "fenykepesz" a legfontosabb tenyezo, ami technikabol es tehetsegbol all. Az egyik tanulhato a masik nem.
Aztan ott van fenykepezogep. Az obi.
Az utomunka.
Ezek eredmenye a kep amire racsodalkozunk.

Ok, hogy tehetseges, technikailag kepzett, jobb techinkai hatteru es utomunkaban brutal jol kepzett fotosok alkotasainak a szintjet nem hozhatjuk, de egy nyomorult eles kepet lojunk mar el basszus...
Es ez elvaras a kis es nagyobb gepektol is.

Szal jah kicsit elkeserito... minek adjak ki gyujtsek penzt 200 ezres gepre, ha a 100-asbol sem esnek ki jo fotok..?

(#30964) madgie válasza ThorsHUN (#30963) üzenetére


madgie
titán

Melyik mostani gépből nem esnek ki jó/éles fotók? Tükrös/MILC kategóriában kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#30965) 80hun válasza Carasc0 (#30961) üzenetére


80hun
addikt

Bármelyik kitobival éles lesz a tőled 2 méterre lévő tárgy :-)
A makró egy külön fogalom.

Az előző hobbim a sportmotor kínzása volt , ahoz képest olcsó hobbi.
De távirányítósautóval is foglalkoztam már az is többszázezres móka.
A horgászat is. A legtöbb hobbi drága elfoglaltság sztem. :-)
Számítógépet is építettem évekig csakegy értelmes vga 80e.

De ha érdekel a dolog mint hobbi nem szabad a pénzt sajnálni rá.hiszen ez okoz örömet :-)

(#30966) Carasc0 válasza 80hun (#30965) üzenetére


Carasc0
őstag

Hmm.. Egy dologról megfeledkezdtem (visszanyalt a fagyi). Az utómunka...Végülis ha alapobival nem is készül full éles kép, utómunkával javítható?

Egyébként nem értek egyet amit írtál hogy éles lesz az alapobival, hisz az előbb írták nekem hogy olyan szép néniket (#30932. hozzászólás) alapzoommal még közel sem tudom meglőni. Most akkor ez hogy van? Már pedig ha azokat a szép néniket nem tudom meglőni akkor tényleg trutyi képeket lő az alapobi....Igaz én nem akarok néniket fotózni, de az élesség közel ilyen legyen. És amitől kiakadok hogy "legyen tüköréles látány" érvényesüléséhez külön 200e ft-os üveget kell vennem... Nagyon durva... Számtekben azért nincs ekkora drágaság.

Elég szomorú tény akkor hogy a "tükörélesség" mint igény az = szeretnék játszani bármilyen játékkal 200FPS-el 4K-n. Ha ez ismétlem így van...akkor távol álljon tőlem a fotóvilág. Mondhatni átverés az egész...

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30967) tvamos válasza Carasc0 (#30961) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem nincs gondom a Pringles Can makro fotografiaval, sot, elvezem is az ilyesmit, imadok barkacsolni.
Attol viszont idegzsabat kapok, amikor a gyerekemet nem ismerem fel az elmosodott fenykepeken, vagy mire exponal a gep, addigra nincs ott a kis ember... es ezt siman hoztak a regebbi compact, meg bridge gepek, es ezert sajnos nincs bennuk bizodalmam. (Es ez esetben meg a sajat szememnek sem hiszek. :((( sajnos.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30968) silmatauki válasza Carasc0 (#30966) üzenetére


silmatauki
őstag

"Az utómunka...Végülis ha alapobival nem is készül full éles kép, utómunkával javítható?"

Nem nagyon. Van ugyan szoftveres sharpening, de az kétélű fegyver: lásd oversharpening halos.

Amúgy szinte minden rendszeren van olcsó(bb), de tűéles prime:
X: 27mm (esetleg 35mm, ha nem zavar a méret)
NX: szinte minden prime
m43: 45, 20 stb.
E: 50, 35, a DN-ek stb.

Ha kapásból veszel egy ilyen prime-ot, akkor sok bosszúságtól kíméled meg magad...

"Elég szomorú tény akkor hogy a "tükörélesség" mint igény az = szeretnék játszani bármilyen játékkal 200FPS-el 4K-n. Ha ez ismétlem így van...akkor távol álljon tőlem a fotóvilág. Mondhatni átverés az egész..."

Tévedésben vagy. 200-ból simán kihozhatsz egy tűéles rendszert (X-E1 + 27, m43 + 20 vagy 45, valamelyik Samu NX valamelyik Prime-mal stb – lista feljebb). Persze nem zoommal – azokban igazán tűéles csak a méregdrága Canon fullfrém L-ek vagy a Pentax 1-2 újabb darabja (pl. a 16-85)...

[ Szerkesztve ]

(#30969) Carasc0 válasza silmatauki (#30968) üzenetére


Carasc0
őstag

"Tévedésben vagy. 200-ból simán kihozhatsz egy tűéles rendszert (X-E1 + 27, m43 + 20 vagy 45, valamelyik Samu NX valamelyik Prime-mal stb – lista feljebb). Persze nem zoommal – azokban igazán tűéles csak a méregdrága Canon fullfrém L-ek vagy a Pentax 1-2 újabb darabja (pl. a 16-85)..."

Ha ez így van akkor újra felbukkant a reménycsillagom! Úgy érted hogy 200-ból kihozom ezt újonnan? Nekem nem kell zoom, se makró. Sima általános fotózás, de az hozzon egy szintet. Nem kérek Playboy címlap minőséget, de azért jó lenne a beszabehu szint mondjuk egy Iphone 6 után.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30970) ANDROID??? válasza Carasc0 (#30969) üzenetére


ANDROID???
addikt

Azért teszem off-ba , mert túlzottan nem ismerem a típust, csak láttam róla képet...
Nikon P900?
Elvileg elég az optika ;]

[ Szerkesztve ]

(#30971) Tin_Shield válasza Carasc0 (#30966) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Élesnek éles lesz akár a kitobival lőtt kép is, sőt legtöbbször épp' az baj, hogy minden éles rajta, a téma, az előtér, és a háttér is :)
Ha olyan "nénis" képeket szeretnél ahhoz bizony fényerős objektív kell, azzal lehet szépen leválasztani a témát. A legtöbb rendszerre van elérhető árban ilyen objektív, de némi érzékkel a filléres manuális cuccokkal is lehet varázsolni, nézd meg pl. miket hoz össze jjeahh egy 5e Ft-os Heliossal és egy 25-30e Ft-os MILC-cel.

[ Szerkesztve ]

(#30972) Carasc0 válasza Tin_Shield (#30971) üzenetére


Carasc0
őstag

Jaj te jó ég! Hát ha az előtér és a háttér is éles nekem pont az a jó! Dehogy kell nekem kiemelés! Isten őrizz (tehát akkor magamat kell őriznem ok! :DDD ) Na egyre jobb híreket kapok... :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30973) silmatauki válasza Carasc0 (#30969) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ha ez így van akkor újra felbukkant a reménycsillagom! Úgy érted hogy 200-ból kihozom ezt újonnan? "

újonnan valszeg nem, használtan viszont mindenképp. Egy használt X-E1 + a 27es a mostani 30e pénzvisszafizuval (ha azt nem találnál használtan) 200 alatt van, és az a hasonló árfekvésű kitobis MILC-ek (ill. a saját kitobijához képest is) között is besza-behu kategória. Egyszerűen valami egészen csodálatosan éles, főleg, ha a RAW-okat normális módon (C1 vagy hasonló minőségi app) hívod elő.

(#30974) silmatauki válasza ANDROID??? (#30970) üzenetére


silmatauki
őstag

Superzoomnak kitűnő, ha vállalod az árát / súlyát / méretét / gyenge EVF-jét. Sajna nincs RAW-ja – ez hatalmas hiba!

Itt van komolyabb review

(#30975) Tin_Shield válasza Carasc0 (#30972) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Oké, de azok a "nénis" képek pont nem olyanok, ott csak a téma éles, sőt sokszor nem is az egész alany, hanem egy része, jellemzően a szeme :)

[ Szerkesztve ]

(#30976) Carasc0 válasza Tin_Shield (#30975) üzenetére


Carasc0
őstag

Akkor pontosítok. A "nénis" képen látható néni élessége az egész képre terjedjen ki. Nekem olyan kell. A téma kiemelés sem rossz dolog de nem lényeges.

80hun: Szép kép! Sony a6000? Hozzá nem értőként valahogy a RAW jobban tetszik, de semmi bajom a JPEG-el. :)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30977) 80hun válasza Carasc0 (#30966) üzenetére


80hun
addikt

Na direkt neked lőttem gyorsan frissen.:-)
A házikedvenc a sony kitobijával 47mm-en nyitva f5.6-on ahogy a gépből kiesett a jpeg és mindenféle komponálás nélkül.

(#30978) StLui válasza ThorsHUN (#30963) üzenetére


StLui
veterán

Egy hihetetlenül hozzá nem értő (én) mostani tapasztalata: én is éppen pár hete kértem itt tanácsot, és nikon 3200+18-105 kit obi lett az ajánlat, ami jó is lenne. De újra kölcsön kaptam egy Dachstein túrára a régebben hónapokat nálam lévő Canon 500D-t, és felváltva fotóztam vele és a 920-as nokia telefonommal, benq vetítőn nézve a képeket, tehát nagyobb méretben kevesen néznék, meg nem mondom melyik készült a telefonnal melyik a canonnal. Természetesen kivéve azokat a képeket ahol használtam a zoom-ot a canonon.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#30979) A Zéé válasza StLui (#30978) üzenetére


A Zéé
addikt

Tök mindegy mekkorára vetíted ki. Ha max 1920*1080-as felbontásban nézed (és a kivetítők jellemzően max annyit tudnak), akkor kb. tényleg mindegy mivel lövöd. Pláne, ha ideális fényviszonyok közti nappali képeket nézel. Egy komolyabb rendszernek nem ilyenkor jönnek elő az előnyei.

Kellett mostanság foglalkoznom pár eléggé vegyes technikával készült random képpel, amik nyomdára lettek előkészítve, és még a hűdejónak mondott iphone5 is elég csúf képeket csinál, ha már kicsit mászik fel az iso, vagy nem a legideálisabbak a körülmények. És itt nem kell nagy dolgokra gondolni, hanem mondjuk egy ISO 800-ra, ami a mai nagyszenzoros gépeknek meg se kottyan, vagy egy kicsi szembe fényre, amikor a telefonok/egyszerűbb fényképezőgépek nagy része menthetetlenül elveszti a kontrasztot, meg kiég. Ha meg már egy kicsit módosítani akarsz valamit, akkor megint elvéreznek, mert nincs kb semmi mozgástered. Kicsit megráncigálod a kontasztot, vagy visszább akarod húzni a csúcsfényeket, és már jön a zaj, ha azt megszűröd jön az életlenség.

Just a simple Lineman...

(#30980) 80hun válasza A Zéé (#30979) üzenetére


80hun
addikt

Azt az 1920x1080-as felbontást is csak digitálissan felkovertálva tudja a legtöbb.
Ami meg tudja 200e ft-tól indul. Az alatt nincs is. :)

(#30981) Elektrosokk válasza Carasc0 (#30966) üzenetére


Elektrosokk
addikt

"de az élesség közel ilyen legyen"

közel olyan ? azt az optikát mini otus-nak hívják :) dxo szerint a legjobb AF optika amit valaha teszteltek.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30982) Lassú Víz válasza StLui (#30978) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Oké. Neked nincs szükséged MILC vagy DSLR gépre. Nem vagy evvel egyedül. Sokaknak elég az amit a telefonjuk tud. Nekem elég amit az m4/3 rendszer ad, másoknak kell az APS-C, míg van akinek az FF vagy a középformátum.
Csak ne mondd azt, hogy a telefon képi világa megegyezik az 500D világával, mert csak nagyon korlátozott körülmények között (vagy ott sem) igaz ez a kijelentés.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#30983) Tin_Shield válasza Carasc0 (#30976) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Linkelj már valami képet légyszi, hogy mit is szeretnél, mert van egy olyan érzésem, hogy elbeszélünk egymás mellett. ezzel az "egész képre kiterjedő élességgel"

(#30984) Carasc0 válasza Elektrosokk (#30981) üzenetére


Carasc0
őstag

Melyik optika?

Tin_shield: Ezt így nehéz megmondani. Tök általános témák de mondjuk olyan élességben mint a nénis képeken a néni. De pl. ez egy Jó napot kívánok kép: LINK
Pl. Makrózás kilőve. Ami kifejezetten érdekel: Emberek fotózása (nem kifejezetten portré), épületek, és időjárás és mondjuk egy kis tájkép.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30985) Elektrosokk válasza Carasc0 (#30984) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ő az :)

amelyikkel a néniket lőtték

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#30986) schawo válasza Carasc0 (#30984) üzenetére


schawo
titán

Ez meg egy speciális, ultranagy látószögű objektívvel készült kép. Ára 200. Mi a frászt akarsz te valójában fotózni?

Itt 2-3 (nem is tudom/akarom követni) érdeklődő pottyant a topikba, akiknek nulla fogalmuk van a fényképezésről, optikáról, nem tudják, hogy mit akarnak fotózni, de azt nagyon, és van egy számukra magasnak tűnő, de valójában "A Minden" tökéletes fotózására elhanyagolhatóan alacsony keretük. Ebből semmi jó nem jöhet ki. Ajánlott gépek: Sony RX10, Panasonic FZ1000. "A Mindent" ezekkel lehet a legjobb minőségben a legolcsóbban lefotózni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30987) StLui válasza Lassú Víz (#30982) üzenetére


StLui
veterán

Dehogy mondom, egyszerűen nekem nincs szemem hozzá, hogy észrevegyem a különbséget, képeket nyomtatni nem fogok, tehát akkor lehet nekem pl fölösleges költenem komolyabb cuccra, akár nikon 3200-ra is.
A Zéé ahogy írta, ezt sem tudtam, hogy itt nem jön ki nagyobb képen feltétlen a gyengébb minőség, míg filmeknél hiába azonos a felbontása két megjelenítő eszköznek, a nagyobb képernyőn, vásznon jobban láthatók a hibák. És valóban jó fényviszonyok között készültek a képek ezen a túrán, folyamatos napsütésben, esetleg enyhén felhős időben.
Ennek ellenére kifejezetten a gyorsaság miatt (ezt is írtam akkor fő kritériumnak) valószínű beruházok valami alapra az ajánlottak közül.

Szóval én csak arra próbáltam célozni, hogy azt is tudnia kell valakinek, mi az a minőség amit még érdemes megcéloznia, mert látja egyáltalán a plusszt. :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#30988) Carasc0 válasza schawo (#30986) üzenetére


Carasc0
őstag

Nem fotós akarok lenni. Már jóval korábban leírtam hogy én nem úgy akarok fotózni, hogy na most veszem a táskám és elmegyek nézelődni hogy jaj most ezt lecsekkolom azt lecsekkolom. NEM! Arról van szó hogy amikor nyaralok, vagy olyan helyen vagyok hogy érdemes megörökíteni bármit, akkor ott hozzon olyan képeket amelyek előtt nem szégyenkezek. Ekkor mondták nekem az EM-10-et mert abban van potencia s ha üveget veszek rá akkor elképesztő minőséget hoz gazdag színvilággal. Kár hogy ratyi a videója. Ott sápadtam el, hogy egy fényerős üveg 90e hozzá.

Nem vitatom nem értek az egész fotóvilághoz, de hogy 200e Ft még a nevetséges kategória a fotóvilágban az valahogy zavar. Ahol a 200e ft egy váz+kitobit takar.
Tehát szumma: A vágyaimat elvileg a sima kitobi nem fogja hozni. Elfogadom, ez van. Igaz nem szabadna ilyen drágán adni azt az élményt hogy "éles a kép".

Schawo: Bridge gép alapból kilőve! Bár az FZ1000 odaver... Igaz 250e ami lol my god... :D

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30989) schawo válasza Carasc0 (#30988) üzenetére


schawo
titán

Ajánlott gépek: Sony RX10, Panasonic FZ1000.
Tényleg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30990) pandur99 válasza Carasc0 (#30988) üzenetére


pandur99
aktív tag

Epl5 dupla kit plusz sigma 19mm vagy/és 30mm fix és 120_e körül megúszod.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#30991) MrChris válasza Lassú Víz (#30982) üzenetére


MrChris
nagyúr

Néha meglepően nehéz eldönteni hogy melyik teló melyik milc pixelbuzulás nélkül . Melyik melyik? :D
Egyik a G6 másik LGo2x 5 éves teló:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#30992) schawo válasza MrChris (#30991) üzenetére


schawo
titán

Azért a színek adják magukat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30993) cdl válasza Carasc0 (#30988) üzenetére


cdl
senior tag

El kellene fogadni, hogy legalább még egyszer annyit kéne objektívekre költeni, mint a vázra.
De inkább kétszer. Ez egy ilyen hobbi.
Ezek ráadásul nem is veszítenek annyit az árukból., sokkal jobb beruházás.

(#30994) schawo válasza cdl (#30993) üzenetére


schawo
titán

Ha mindent akar fotózni, akkor a kétszeres érték is alulbecsült.
Egy UWA, egy utcai, egy normál, egy kistele portré, egy hosszabb portré, egy fényerős tele, egy hosszú tele, egy rövid makró, egy hosszú makró, és még biztos hagytam ki olyat, ami valakinek pont hiányozna :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30995) MrChris válasza schawo (#30994) üzenetére


MrChris
nagyúr

Halszem obi nélkül te kimész az utcára? :D Meg nem árt egy normál zoom, egy túrazoom és egy pancake zoom. Meg persze ezek videós, motoros zoom változata. Aztán ha filmezni akarok a haverokkal nem árt egy pár filmes kiszerelésű.

(#30996) TayRol válasza schawo (#30992) üzenetére


TayRol
veterán

Illetve 600x400-as méretű képekhez aztán nagyon kell cserélhető obis gép. ott nincs pixelbuzulás, az 16 Mpixelnél kezdődik 1:1-ben.

(#30997) schawo válasza MrChris (#30995) üzenetére


schawo
titán

Úúúgy tudtam. :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30998) Lassú Víz válasza MrChris (#30991) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Te minek vettél G6-ot? ;]

Egyébként a linkelt képekben semmi nincs, ami megfingatná a technikát. Van fény, nem mozog a téma, és kicsi a kép dinamikája. Mozogj kicsit a határterületek felé. Pl. fotózz szalagavató táncot G6 + valamelyik fényerős fix párossal és az öt éves telefonnal. Aztán vágd ki a kép közepéből a csemetédet, mert nem tudsz az ideális helyről fotózni. Szerintem fogod látni a különbséget...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#30999) Balinov válasza pandur99 (#30990) üzenetére


Balinov
félisten

Esetleg valami használt? Mft /dx vonalon valami fenyeros obival?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31000) silmatauki válasza Carasc0 (#30988) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ott sápadtam el, hogy egy fényerős üveg 90e hozzá."

inkabb orulj, hogy csak annyi. tudod, mennyi Fujira?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.