Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) .: JuSzT :. válasza ivana (#27949) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Gf3 szerintem picit rosszabb anyagminőséggel van megáldva, viszont bökős a kijelzője. Egyéb spec eltéréseket a neten megtalálod.

(#27952) rudeee válasza schawo (#27927) üzenetére


rudeee
őstag

Köszönöm neked is és silmatauki-nak is a választ.
Megmondom őszintén nem nagyon jutottam előrébb. :)
RAW-ból készített jpeg fotónál a három gép képminősége nagyjából megegyezne szerintetek?

A DSLR vonalon szóba jövő Nikon D3300 vagy D5200 a 18-105 obival képminőségben hogy viszonyulna a SONY A5100, SAMU NX300 vagy a PANA G6-hoz?
Videózási képességekben a DSLR hogy áll az MILC-hez képest?

Az AF kezelés DSLR-nél jobb?

(#27953) .: JuSzT :. válasza rudeee (#27952) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Jelölj meg az NX-re és a G6-ra is obit. A képminőség jobban függ a ráaggatott objektívtől, mint a váztól

(#27954) schawo válasza rudeee (#27952) üzenetére


schawo
titán

Mindhárom gép videóban sokkal jobb, mint a DSLR-ek a pro kategória alatt.

Az AF kezelés más. A DSLR-eknek általában jobb a követő fókusza, de az egyszeri fókusza lassabb és/vagy pontatlanabb, mint ezeknek a MILC-eknek. Az A5100-nak a legjobb a fókuszrendszere mind közül: jó a követője, és jó az egyszeri is fókusza is.

A képminőség meg valóban elsősorban objektívtől fog függni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27955) rudeee válasza .: JuSzT :. (#27953) üzenetére


rudeee
őstag

Az NX300-at alapobival venném (18-55), de később szeretnék rá telét (Samsung NX 50-200/F4-5.6 ED OIS II).
A Pana G6 szintén alap obival lenne véve (14-42), de később erre is terveznék egy telével (45-150/F4-5.6).

(#27956) rudeee válasza schawo (#27954) üzenetére


rudeee
őstag

Egyenlőre mindegyiket alap obival venném, később telét mindenképpen szeretnék hozzá.
Samu NX30-ról mit lehet tudni, mi a vélemény róla alap obival (18-55)?
(Ez már egy kicsit drágább gép az NX300-hoz képes.)

(#27957) Chappy


Chappy
tag

Heló!

Várhatólag ez az utolsó hülye kérdésem: mennyire könnyű leejteni az objektíveket? Ez egy nagyon drága mozdulat, sajnos én alkalmas vagyok az ilyenre (nem gyakran ejtek el dolgokat, de 5 év alatt 1-szer leejteni egy objektívet reális lehet. Gondolom megfelelő fotós táskával és táska feletti szerelés sokat segít, de van-e aki leejtésre amúgy hajlamos ember és ki tudta magát nevelni ebből?

Üdv.

(#27958) schawo válasza Chappy (#27957) üzenetére


schawo
titán

:F :)) :))

Bocs, de ennél hülyébb kérdést már régen hallottam.

Szóval pont annyira, mint bármi mást. Gyerek van? Remélem azért azt nem dobálod. Meg kell fogni, és akkor nem esik le.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27959) erzol válasza Chappy (#27957) üzenetére


erzol
őstag

:F :Y :C

Antigravitációs objektív.
Nem hülyeség...
Mindjárt levédetem.

:DDD

(#27960) ivana válasza Chappy (#27957) üzenetére


ivana
Ármester

Ne fotoz reszegen :))

(#27961) silmatauki válasza rudeee (#27956) üzenetére


silmatauki
őstag

"Samu NX30-ról mit lehet tudni, mi a vélemény róla alap obival (18-55)?
(Ez már egy kicsit drágább gép az NX300-hoz képes.)"

Mennyi az annyi? Árgépen 180-nál kezdődik. Annyit meg egyáltalán nem ér meg.

Még a régi árán adják, pedig az NX50-et is valszeg hamarosan kiadják, ami már az új, 28 Mpixeles csúcsszenzort is tartalmaz, 4K-val, bitang gyors AF-fel stb. Semmiképp ne vedd meg ennyiért.

(#27962) schawo válasza rudeee (#27956) üzenetére


schawo
titán

Ennyi pénzért inkább vennék A6000-et, E-M10-et, vagy GX7-et.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27963) jjeahh válasza Chappy (#27957) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kössél rá héliumos lufit

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27964) daniduke válasza Chappy (#27957) üzenetére


daniduke
tag

Telefonomat meg úgy minden más dolgomat is rendszeresen elejtem, eldobom, falhoz vágom az ügyetlenségem miatt, de objektívet még nem sikerült :D
Az ember egy drága és törékeny dolgot, mint egy objektívet máshogy fog meg, nem hinném, hogy ez egy valós probléma lenne, oda kell figyelni és kész.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#27965) Chappy válasza daniduke (#27964) üzenetére


Chappy
tag

Köszi szépen a válaszokat, bocsi a hüxlyeségért, remélem azért jót nevettetek (mint én a válaszokon).

(#27966) Nippon válasza Chappy (#27965) üzenetére


Nippon
őstag

Hasalj le a szőnyegre és úgy cserélj obit! :))

(#27967) werttzui


werttzui
őstag

vótmá?

PENTAX

(#27968) NdF


NdF
csendes tag

Sziasztok!
A [link] weblapról rendelt már valaki fényképzőt? Milyen és mennyi időre szóló garanciajegyet ad? Nem igazán tudok eligazodni a weboldalon. Azt sem értem hogy azt írják, hogy az ÁFA-t már tartalmazza az ár (21%), tudtommal 27%.
Merjek erről az oldalról rendelni, vagy inkább ne? :D

(#27969) Mirman válasza NdF (#27968) üzenetére


Mirman
őstag

Erről az oldalról nem igazán tudok nyilatkozni , viszont elég meredek árakon dolgoznak ahogy néztem. E-PL5 dupla kit 260 000 Ft :Y , máshol most fut ki 109 000 Ft-ért . Inkább ajánlanám a mintaboltot , itt ráadásul 3 év garanciát adnak.

(#27970) konyi79 válasza NdF (#27968) üzenetére


konyi79
addikt

A gyártó hivatalos honlapja.
Ha visszaosztod a brutto érték ÁFA tartalma az eredeti összeg kb 21%-a.

(#27971) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Gondoltam bejövök örömködni egy kicsit. Megrendeltem a Samsung NX30-at. Már alig várom, hogy megérkezzen. :B

(#27972) silmatauki válasza Gyufaaa (#27971) üzenetére


silmatauki
őstag

mennyiért?

(#27973) Lassú Víz válasza silmatauki (#27972) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Örömködni jött, ne rontsd el! ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27974) Gyufaaa válasza silmatauki (#27972) üzenetére


Gyufaaa
veterán

179.900 Extreme Digital-nál.

(#27973) Lassú Víz: :DDD Nem lehet..

[ Szerkesztve ]

(#27975) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok. DSLR-be mit ajanlanatok... ? Hasznalt is szóba jöhet... Keret a vázra kb 80-100ezer
Válaszokat köszi. :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#27976) schawo válasza Gyufaaa (#27971) üzenetére


schawo
titán

Jó masina, majd számolj be.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27977) jjeahh válasza fr3ntzen (#27975) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nikon d90, canon 50d

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27978) fr3ntzen válasza jjeahh (#27977) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszi :R

Még egy kérdés 550D , 600D ? (különbségek mik?kihajthato LCD-n kivul )

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#27979) bercsi válasza fr3ntzen (#27978) üzenetére


bercsi
aktív tag

(#27980) fr3ntzen válasza bercsi (#27979) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszi... Szóval inkabb a 600-as . Nem is kérdezek semmi mást. Sziasztok. :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#27981) schawo válasza fr3ntzen (#27980) üzenetére


schawo
titán

Szinte tök ugyanaz a kettő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27982) fr3ntzen válasza schawo (#27981) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

De a kihajthato LCD igen jó dolog.... most is voltam fenykepezni, és ezen a gépemen csak kijelző van kereső nincs.... és raadasul nem is kihajtható szóval voltak gondok. Nameg ha menet kozben ránéznék a képre, hogy milyen lett és úgy süt a nap , akkor van alternativ megoldas a dologra, ráadásul árban kb semmi kulonbség nincs.

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#27983) silmatauki válasza Gyufaaa (#27974) üzenetére


silmatauki
őstag

Nem akarlak elkedvetleníteni, de ennyit nagyon nem ért meg – alább vázoltuk többen is, hogy miért. Ha EVF-es cucc kell, ezért a pénzért sokkal jobb gépeket is kaphattál volna, EVF nélkül meg pláne. De még visszamondhatod a rendelést (ld. elállási határidő).

(#27984) konyi79 válasza silmatauki (#27983) üzenetére


konyi79
addikt

Ha neten rendelte, ott a 14 napos visszaküldési lehetőség. Legalább valaki több napos teszt után be tud majd számolni róla. :DDD
Bár én továbbra is tartom, annak az EVF-e egy csapás a valóságal köszönőviszonyban se lévő neonszineivel.

(#27985) MrChris válasza konyi79 (#27984) üzenetére


MrChris
nagyúr

Viszont nagy a felbontása. :)

Amúgy szívesebben venném hogy a kereső fekete-fehér legyen cserébe mind az összes képpont a felbontásban venne részt, nem a színek létrehozásában. Akkor ennél az NX30 esetében FHD-nál is nagyobb felbontást jelentene és még szupibban lehetne MF fókuszálni. Úgy is rawban lövök, nekem tökmindegy az EVF színe, kiégést, bebukást ugyan olyan jól lehetne ellenőrizni.

(#27986) Lassú Víz válasza MrChris (#27985) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Úgy is rawban lövök, nekem tökmindegy az EVF színe"

Neked. Egy jó EVF élőkép egyik előnye, hogy a WB-t is azonnal látod.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27987) MrChris válasza Lassú Víz (#27986) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egyedül videónál figyelem, állítom be a wb-t. Fotónál, fotózás közbe nekem elég figyelni az expozíciót, kordában tartani az iso-t a záridővel. Az evf úgy sem 100%-os színügyben, utólag egy rendes monyón csak korrigálom... De igaz, ez csak az én szempontom ;)

(#27988) wms


wms
senior tag

Sziasztok! Az nx300, pl5, pl6 trióból melyiket választanátok mindennapos fotózásra? Lányomnak lenne szülinapra, és nem nagyon tudok dönteni. Valószínűleg ő először csak jpeg-ben lőne, de lehet hogy ha komolyabban is megtetszik neki, akkor raw-al is megbarátkozna. Köszi!

(#27989) konyi79 válasza MrChris (#27985) üzenetére


konyi79
addikt

;]
Ja, erre nem is gondoltam, jól állna neki a B&W. Bár pont ennek ha jól emlékszem nem nőne nagyon a felbontása, mintha a pixelek egy része több színt is jelenítene meg felváltva. Pont ezért akit nem zavar a neonszín, azt majd a szivárványosodás.
:B

(#27990) hemaka válasza wms (#27988) üzenetére


hemaka
nagyúr

En a PL5-ot vennem. Ha esetleg mar mindenhol elfogyott, akkor az utodjat.

(#27991) konyi79 válasza hemaka (#27990) üzenetére


konyi79
addikt

+1

(#27992) wms válasza hemaka (#27990) üzenetére


wms
senior tag

Köszi! Valami rövid indoklás esetleg? :R

(#27993) silmatauki válasza wms (#27992) üzenetére


silmatauki
őstag

ár-érték arányban a PL5 most a legjobb, utána meg 100-ért az X-A1.

Az NX300 sem annyira rossz vétel 90k körül 18-55 kitben (de semmiképp nem drágábban), de nyűgösek a JPEG-jei, én nem venném meg főként csak JPEG-lövöldözésre, ha majdnem ugyanannyiért kapok sokkal jobb JPEG-ű PL5-öt vagy X-A1-et.

[ Szerkesztve ]

(#27994) wms válasza silmatauki (#27993) üzenetére


wms
senior tag

Köszi! Az alap obikkal a képek minőségében nincs jelentős eltérés?

(#27995) wms válasza silmatauki (#27993) üzenetére


wms
senior tag

Mire megírtam, már jött is a válasz! Az nx 300 nagyobb szenzorja ezek szerint jpeg-ben nem tud többet? Köszönöm a segítséget!

(#27996) ccs2929 válasza fr3ntzen (#27975) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia! Ez szvsz. igen jó ajánlat, csak a Beercan obit árulják 28-40000 ft között.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#27997) silmatauki válasza wms (#27994) üzenetére


silmatauki
őstag

1. A kérdéses Oly és a Samu alapobik kb. egálak. (A Fujié jobb, azt valszeg nem nagyon akarnád lecserélni.)

2. A JPEG output kreálásának algoritmusa – és ezáltal a kimenet minősége – független a szenzormérettől. Azaz: egy kisebb szenzoros Olympus is képes lehet aránylag sokkal jobb JPEG előállítására, mint egy nagyobb szenzoros Samu. (Persze az alap-kiindulás – zaj, DR - behatárol. Sajna a Samu 20 Mpixeles szenzora se egy nagy durranás a Sonykhoz képest.)

(#27998) wms válasza silmatauki (#27997) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm a választ, sokat tanultam belőle! :R Ezek szerint az Pl5 kisebb, sony szenzorral szerelt gépe lényegesen jobb jpeg-et csinál. A sony 5000-5100-ról mi a vélemény?

(#27999) silmatauki válasza wms (#27998) üzenetére


silmatauki
őstag

A Sony-k is inkább RAW-only cuccok. Az 5100 egyáltalán nem rossz gép, de (most még) drágácska, és az objektívparkja nem olyan ár-érték-arányú, mint az Olympusé vagy a Samsungé. (Sokkal drágábban kapsz csak normális minőségű objektívet.) Ráadásul ez a helyzet a jövőben szinte biztosan nem javul, mert a Sony már nem fog cropos obikat tervezni, így max. méregdrága és, cropos vázon használva, az optimálisnál nagyobb & súlyosabb full frame obikkal lepnek meg bennünket.

Az 5100 helyett (az árkategóriájában, ha rádobsz még egy nyolcvanat, de ez csökkenni fog) inkább ajánlom a Samu NX500-asát - német Amazononról már Mo-ra is rendelhető. Az eddigi (nem túl sok) gyorsreview-k alapján atomjó. Az is inkább RAW-only, de ezért kárpótol szinte mindene, kezdve a (szemben a Sony 16-50 kis obijával) normális kitobival.

(#28000) #31733248 válasza schawo (#27854) üzenetére


#31733248
törölt tag

Schawo, 4 ezer forintot engedtem a meghirdetett árból, így adtam el az A5000-et. Annyira rosszul ezek szerint mégsem kalkuláltam, sorban álltak érte. :)

(#27998) wms

Egy A5000-et adtam el nemrég, nagyon jó kis gép. A6000-et vettem helyette, ugyanolyan szenzor dolgozik benne, mint az A5100-ban. Még jobb. :-) Nagy felbontás, még jobb magas ISO-n, kitűnő autofókusza van. Egyikkel sem fogsz mellé.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.