Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) MrChris válasza Taibi (#27148) üzenetére


MrChris
nagyúr

+1 az Olympus E-PL5 + M.Zuiko 45mm f/1.8-nek!
A canon 50/1,8 legnagyobb előnye, hogy olcsó, de azon felül nem sok. Nekem az ekvivalens látószöge se jön be, persze attól még lehet vele jó képet is lőni.

Amúgy az EP1 + adapterezett 50/1,4 de még egy 2000ft-os helios44-el sem mobilfotó szint! Hogy messzire ne menjek fórumkolléga képei vele.

(#27152) Taibi válasza MrChris (#27151) üzenetére


Taibi
csendes tag

Korrekt képek! :)
Ez az 50/1.4 konkréten melyik objektív? :F

(#27153) schawo válasza Taibi (#27152) üzenetére


schawo
titán

Ezek mezei Helios-szal (56/2) készültek (ha jól tudom).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27154) jjeahh válasza Taibi (#27152) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha a lehető legolcsóbban akarod megúszni a portrézást, akkor használt milc + manuális obi, ahogy MrChris is írta, de így nem lesz autofókuszod, tehát manuálisan kell fókuszálni mint a régi időkben... az e-p1 helyett én mondjuk ha manuálozni akarsz, inkább egy evf-es milc-et ajánlanék, pl. panasonic g1, g2, g3, g5, utóbbi kettőben újabb/jobb szenzor van.
A linkelt képek helios-al készültek (58mm F2), itt az összes, F1.4-esből meg nekem egy 6 lamellás revuenon van, azt annyira nem ajánlom, állítólag a lekerekített lamellásak jobbak, az enyém annyival nem jobb a heliosnál, mint amennyivel drágább... ezeket lőttem vele.
ha maradsz az af-nél, akkor én is az e-pl5 + 45mm mellett szavazok a jobb építési/anyagminőség, sokkal jobb obi miatt, viszont a 45-ös helyett fontold meg a sigma 60mm F2.8-at is, nemrég az mft-s kollégák nekem is azt javasolták, utánnanéztem picit, szerintem az árához képest elképesztően jó üveg.
Szerk: esetleg csinálhatod azt is, hogy megveszel egy használt vázat bagóért, kipróbálod pár ezer ft-ból a manuálozást, ha nem jön be még mindíg vehetsz egy 45-öst vagy sigmát, sokat nem buksz rajta.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27155) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#27154) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#27156) MrChris válasza Taibi (#27152) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az csak egy általános jelző a rendesebb régi manuálfókuszos obikra, de nem garancia a kiváló minőségre. Általában rekeszelni kell őket 2-re vagy 2.8-ra. Kicsit azért lutri melyik mit tud, nekem Olympus Om-ből van és vannak olyan változatok amik kiválóak és amik meg elég gyengék. Vásárlás előtt utána kell kérdezni a manuál obis topikban hátha tud valaki egy kiszemelt obival kapcsolatban okosat mondani.

(#27157) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#27155) üzenetére


jjeahh
nagyúr

feltúrtam az egész netet, flickr-t sigmás képekért, hihetetlen képe van az árához képest, a canon 50/1.8-hoz képest szerintem egy másik dimenzió, pl. ez elvileg korrigálatlan wide open, tényleg ennyire penge és CA mentes? úgy döntöttem a nagyon gyenge fényes helyzetekre marad az F1.4-es manuál, rendes fényviszonyokhoz meg rendeltem is egy ilyen sigmát, ha élőben is ilyen eldobom az agyam :DDD

MrChris: így van, minden manuálomon rekeszelek egyet, csak akkor használom nyitva őket, ha tökéletesek a fényviszonyok és a téma nem hajlamos CA-ra :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27158) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#27157) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

UK ből?

(#27159) Taibi


Taibi
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :R
Akkor mostantól a milc-használtpiacot figyelem elsősorban, aztán ha látok egy jó Olympus (vagy Panasonic?) ajánlatot, akkor lecsapok rá. Utána beszerzek hozzá olcsó Heliost, de ha nem tudok megbarátkozni a manuállal, akkor összespórolom a pénzt egy M.Zuiko 45-re vagy egy Sigma 60-ra. :)

(#27160) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#27158) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Germany, miért, te is eladtad volna? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27161) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#27160) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem, csak ebayen Uk ből és Germanyből láttam rendelhetőt. Eladókat nem néztem, de nem a UK forrás volt az olcsóbb?

ez az?

[ Szerkesztve ]

(#27162) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#27161) üzenetére


jjeahh
nagyúr

amikor rendeltem németoból volt a legolcsóbb, de az volt az utolsó darab
szerk: ja ettől az eladótól vettem, csak az enyém 169 eur volt és kályhaezüst :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27163) boff


boff
senior tag

Szép estét!

Ezt a Panasonic DMC G1-et néztem ki és segítséget kérnék, hogy amit linkeltem azt magabiztosan megvehetem-e vagy inkább nézzek másikat? Soha nem vettem még ebay-ról és a nyelvtudásom még elég hézagos. G3-at sajnos nem találok sehol amire kifutná. Ehhez még kéne obit is venni, azt itthon is el tudom intézni vagy jobban járok, ha ebay-ról nézek ehhez valót?

[ Szerkesztve ]

(#27164) .: JuSzT :. válasza boff (#27163) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerintem ezt hagyd ki. Drága, és még jön rá a sarc mire ideér Usából.

(#27165) schawo válasza boff (#27163) üzenetére


schawo
titán

Ez 44000 forint lesz, mire ideér. Sokallom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27166) jjeahh válasza boff (#27163) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kevés %-os eladó és US, a szűrők között pipáld be az European Union-t, mert usásokból rendelt cuccokra vámot kell fizetni

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27167) boff válasza .: JuSzT :. (#27164) üzenetére


boff
senior tag

(#27165) schawo

Köszi a válaszokat, nézek másikat. :))

(#27166) jjeahh

Erre nem is gondoltam, köszi! :) Ami eu-ból jön arra semmilyen esetben sem kell vámot fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#27168) MrChris válasza jjeahh (#27162) üzenetére


MrChris
nagyúr

Furcsa hogy a 19,30,60-as mft sigmák közül a 60-asnak van egyedül igazán értelme és azt alig/nem kapni itthon. Teszteken 2,8-on ott van a nyakában az Oly 75/1,8-nak! Szerintem imádni fogod!

(#27169) Vyndree válasza boff (#27163) üzenetére


Vyndree
őstag

109 USD + 27% Áfa + 23 USD ennyért jó ár? (cca 45eFt)
Tartozékok? SD kártya, akumlátor, töltő, kábelek, doboz vanm hozzá? Ha valami baj van vele kinél és hogyan reklamálsz?
Itthon szemre szebb állapotú van 31k-ért olx-en ami lehet még alkuképes is.

(#27170) Vyndree válasza jjeahh (#27166) üzenetére


Vyndree
őstag

usásokból rendelt cuccokra vámot kell fizetni
vámmentes, viszont 27% ÁFA terheli

Boff:
EU-n belül nincs semmilyen plusz teher egy vásárolt termékre. Se vám, se ÁFA. Szóval ha ebay-en kinézel valamit, amelynek áru helye pl. Anglia van megadva, úgy ott nem kell aggódnod, hogy a csomagod megakad a vámon, illetve, hogy az áru árán és ptkg.-én felül más költség is terhelne!

[ Szerkesztve ]

(#27171) boff válasza Vyndree (#27170) üzenetére


boff
senior tag

Köszönöm a tájékoztatást! :R
Amit az előző kommentedben linkeltél olx-es hirdetést, most elgondolkoztam rajta mert hamarabb meglenne a gép mintha várnom kéne 1-2 hetet csak az átvételt kell megoldani.

(#27172) jjeahh válasza MrChris (#27168) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, nem mertem megemlíteni, mert gondoltam, hogy én vagyok a láma, én is úgy néztem, hogy kb olyan éles mint a 75-ös, ez az árkülönbséget elnézve nem semmi teljesítmény :Y igaz fényerőtlenebb is...kár, hogy úgy néz ki mint egy csatorna vagy kályhacső :))

Vyndree: igaz, tévedtem

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27173) MrChris válasza boff (#27171) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez a hirdetés marha rég óta fent van, már én is elgondolkodtam rajta az obi miatt. Ha minden klappol akkor jó vétel. Igaz pl. Bp-ről autóval oda-vissza 3 órás túra, de egy kirándulással egybekötve, vagy valami más progival már nem olyan kibírhatatlan.

(#27174) MrChris válasza jjeahh (#27172) üzenetére


MrChris
nagyúr

jaja, pláne az ezüst :DD Csak teszteken láttam, hogy jó, na meg a vele készült képeken, kell ennél több? :D

(#27175) boff válasza MrChris (#27173) üzenetére


boff
senior tag

Igen, az átvétel még kérdéses lesz mert csak vonattal tudok eljutni oda ha Bp-en nem tudjuk megoldani de remélem összejön obival együtt. :))

(#27176) #31733248 válasza MrChris (#27168) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ezt mondtam nektek korábban is, de mivel akkor a Sonyval összefüggésben dicsértem, nem volt rá túl nagy fogadókészség. :P :)

(#27177) boff


boff
senior tag

Találtam aprón egy GH1-et 60-ért obi nélkül, jobban járnék vele mint egy sima g1-el? Lényegében a fullHD videó a főbb különbség az meg nem jönne rosszul néha de fő szempont még mindig a fotózás amiben a tesztet olvasva lehet, hogy gyengébb..

[ Szerkesztve ]

(#27178) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Sziasztok.

Összeáll a kép a végösszegről, amit gépre szeretnék fordítani. 200k. Canon D700-at néztem.

Nézegettem a MILC-eket is. Abból véleményetek szerint melyik lenne az imént említett árból a jobb választás? Dilemmám az még mindig van a két fajta között, bár az első gondolatom a DSLR volt. A hónapban viszont szeretnék egynek a tulajdonosa lenni csak még egy kicsit tanácstalan vagyok, így egy kis segítséget kérek.

Előre is köszönöm!

(#27179) TayRol válasza Gyufaaa (#27178) üzenetére


TayRol
veterán

Ez. Olympus kártyával még 15% lejön belőle. Van fekete is.

(#27180) #40935168 válasza schawo (#27144) üzenetére


#40935168
törölt tag

Inkább ide :D ;)

(#27181) #31733248 válasza Gyufaaa (#27178) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én egy Sony A6000-et vettem a héten, egyelőre ismerkedünk. Számomra a mérete egyelőre szokatlan (túl nagy), nem nyújt olyan jó hordozhatóságot (különösen a szemkagylóval), mint a jelenleg még meglévő A5000, de ezen kívül tényleg élenjáró technika és élmény a használata. Nem csak a rá való objektíveket használom, de egy jelátvitelre alkalmas adapterrel a jövő héten kipróbálom a Sony DSLR obijait is (ezekből is vettem), aztán meglátjuk, mennyire tetszik.

Neked aligha lesz problémát a méretével (inkább kicsinek találod majd, mint nagynak), ezért javaslom, olvass utána és nézd meg. Amúgy meg ebben a topicban úgyis MFT irányba tolnak majd, teljesen mindegy, hogy tükrössel akarsz fényképezni, vagy ceruzahegyezővel, minden kategóriában ezt ajánlják előszeretettel. :D

(#27182) konyi79 válasza #31733248 (#27181) üzenetére


konyi79
addikt

Na, gratula hozzá.
De hamar lecserélted az A5000-et, nem jött be?

(#27183) schawo válasza #31733248 (#27181) üzenetére


schawo
titán

Nem csak a rá való objektíveket használom, de egy jelátvitelre alkalmas adapterrel a jövő héten kipróbálom a Sony DSLR obijait
Na, ez egy rossz ötlet. Eddig nagy volt, ezután böhöm lesz, ráadásul bukod a gyors fókuszt, és a követést.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27184) schawo válasza Gyufaaa (#27178) üzenetére


schawo
titán

Olympus E-M10
Panasonic GX7
Sony A6000
Fuji X-E1
Samsung NX30

Ezek 200 +/-10%

A topikban találsz róluk egy csomó infót. Mindegyik más miatt szerethető, és egyik sem tökéletes, mindnek megvan a maga hiányossága, mint ahogy az összes fényképezőgépnek a világon.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27185) #31733248 válasza konyi79 (#27182) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#27182) konyi79

"Na, gratula hozzá."

Köszönöm, igazad volt: tényleg nagyszerű gép!

"De hamar lecserélted az A5000-et, nem jött be?"

Bejött az, de kíváncsi vagyok az A6000-re is. :) A kettőt viszont nem akarom egyszerre. Lehet, hogy veszek majd az A6000 mellé a könnyebb hordozhatóság mellé zsebgépnek egy RX100-at, azt lényleg hordani tudom akár a pénztárcámban is. :D

(#27183) schawo

"Na, ez egy rossz ötlet. Eddig nagy volt, ezután böhöm lesz, ráadásul bukod a gyors fókuszt, és a követést."

Ami engem leginkább érdekel (fixek), arra ez nem igaz: 35mm f1.8, 50mm f1.8 és amit a legjobban hiányolok jelenleg, a 85mm F2.8. Az első kettőre van E-Mount változatom, de kíváncsi vagyok az A-s objektívekre is. A 85mm f2.8 pedig éppen azt a hosszt és fényerőt jelenti, amit azt hiszem, nagyon fogok szeretni (ez utóbbit még nem vettem meg), legalábbis az 55-200mm-es zoommal f4-en próbált fotózás alapján azt gondolom. De lehet, hogy az E-Mountra készülő Samyang lesz belőle a végén.

Van, ami még nagyon tetszene, de a mérete elriaszt a vásárlásától: Tamron 17-50mm f/2.8.

A gyorsasággal pedig sok problémám nem lesz, ha az LA-EA4 adapterrel használom (most az LA-EA3 van).

(#27186) schawo válasza #31733248 (#27185) üzenetére


schawo
titán

Azt az adapterezett üvegekre értem.
Ja, hogy 4-es adapterre gondoltál. Akkor kevesebb fókuszsebességet buksz. Viszont rontja a képminőséget, a méretet és a fogást. Meg még drága is. Ha A obikat akarsz (valamiért), akkor vegyél egy használt A vázat pluszba. Vagy bármilyen dslrt. És lesz egy plusz vázad a 6000 mellett.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27187) silmatauki válasza boff (#27177) üzenetére


silmatauki
őstag

G1 nem jobb fotózásban, mint a GH1.

(#27188) boff válasza silmatauki (#27187) üzenetére


boff
senior tag

És 60-at megér minden tartozékkal, dobozzal, táskával obi nélkül?

(#27189) schawo válasza boff (#27188) üzenetére


schawo
titán

Annyit én nem adnék érte, annyiért G5 is van néha, G3 pedig kitobival.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27190) boff válasza schawo (#27189) üzenetére


boff
senior tag

Értem, akkor hagyom. :R

(#27191) boff


boff
senior tag

Rossz topic :U

[ Szerkesztve ]

(#27192) Gyufaaa válasza schawo (#27184) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Köszönöm mindenkinek az infókat.

Samsung NX30 az tetszik, az Olympus E-M10-ről pedig jók a vélemények ahogy látom, bár ez annyira nem tetszik formailag. Nem dísznek akarom, de akkor sem nyerő. A Canon D700 és a Samsung NX30 közül már csak el kellene döntenem, hogy melyik lenne a jobb választás. Erre tudnátok adni egy kis infót, hogy Ti milyen véleménnyel vagytok, melyik lehetne a jobb választás. Természetesen nekem kell, így a döntés is az enyém lesz, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

(#27193) schawo válasza Gyufaaa (#27192) üzenetére


schawo
titán

Csak kitobival tervezd használni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27194) jjeahh válasza Gyufaaa (#27192) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szvsz ezek a milc-ek magasabb minőséget képviselnek mint a 700d, ami egy belépő műanyag gép pici keresővel, pl. az nx30 mellé a canonok közül én inkább a 70d-t tenném minimum

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27195) Gyufaaa válasza schawo (#27193) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Első sorban igen. Bár a Canonhoz néztem a Tamron obikat amit még ajánlottatok itt a fórumban. Fényerős obikat. Azt lehet, hogy bepróbálnám. :U Ez létezik a Samsunghoz is?

[ Szerkesztve ]

(#27196) #31733248 válasza schawo (#27186) üzenetére


#31733248
törölt tag

Most még nem tudom, mennyire akarom az A-Mount említett fixeit - a tesztelgetés után kiderül majd. A Sigma 30mm f2.8 nekem nagyon bevált, imádom használni, de kíváncsi vagyok a fényerősebb A-s változatra is. 50-esből is kettő van, az E-s és a szintén f1.8-as A-s változat. Majd meglátom... 30-30 ezerért vettem a két A-s obit kifogástalan állapotban (a telét 20-ért). Ennek fényében érdemes nézni, drága-e az adapter. Hiába vehetnék az áráért egy A58-at, ha elő sem venném a fiókból - így viszont nincs értelme. A 85mm-es A-s obi nagyon tetszik, de ha kifogok egy-egy jobb, fényerős, 100, vagy 135mm-es fixet, már elégedett leszek. Márpedig ezeknek sincs áruk manapság, mert sokan tükrösről váltanak és olcsón adják el a felszerelést. Én meg úgy vagyok vele, hogy egy-egy jobb obi kicsit olyan, mintha új gépem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#27197) schawo válasza #31733248 (#27196) üzenetére


schawo
titán

Én a 6000-esre biztos csavarnám fel azt a durung 4-es konvertert. Kinyírva minden előnyét a 6000-esnek (képminőség, fókuszsebesség).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27198) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Úgy érzem a Samut választom. Már csak a "kényelmi" funkciók miatt is.

Köszönöm a tanácsokat!

(#27199) schawo válasza Gyufaaa (#27198) üzenetére


schawo
titán

A kettő közül én is azt vinném, jó kis masina.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27200) Gyufaaa válasza schawo (#27199) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szűrőt vagy valamilyen egyéb kiegészítő van, amit ajánlott hozzá venni? :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.