Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) #31733248 válasza jjeahh (#27725) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#27725) jjeahh

Érdekes ez a Sony-ügyben folyó irracionális hadjárat, amit folytattok. Értelmes ember vagy jjeah, legalább annyit megtehetnél, hogy az A5000 könnyen megismerhető tulajdonságainak utánanézel. Nézzük csak tényszerűen:

A DxOMark által mért tulajdonságokban elveri a Sony szenzora az E-PL5-öt. És tegyük hozzá: vele együtt az összes m4/3 gépet. Jobb színmélység, dinamikatartomány és kevésbé zajos. Erre nem válasz az, hogy "tanulj meg fotózni", meg "nem ezen múlik". Ha elmész, akkor technikát vásárolsz, a fotós tudást magad szerzed meg.

Ezen kívül: a Sony negyedével nagyobb felbontást ad, ami egyértelmű előny. És nem csak nyomtatásnál, hanem akkor is, ha az ember ki akar vágni a képből. Ezen kívül van beépített vakuja, tud gépen belüli HDR-t, van benne wifis vezérlési lehetőség, kisebb, könnyebb stb... Ne tegyünk már úgy, mintha csak hátrányai lennének, előnyei nem. Nagyon jó gépek vannak a piacon, ízlés kérdése, kinek melyik tetszik jobban.

(#27752) jjeahh válasza #31733248 (#27751) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Semmi támadó jellegű nem volt sztem a hsz-mben, inkább te nyomulsz állandóan a sony-kkal, tökmindegy ki mit ajánl te a sonykat nyomod, komolyan mintha a gyártó pénzelne ezért :DDD és az a5000 100-ért egyértelműen nem a legjobb vétel. A HDR, a mókusvillantó meg a +4 megapixel nem éppen olyan ficsőrök, amik alapján gépet érdemes vásárolni, persze akinek ezekre van a legnagyobb szüksége hát legyen... a dxo-t meg hagyjuk már, az elején én is hittem a dxo-s számokban de ma már tudom, hogy nem ilyen egyszerű a dolog. Meg ha jobb is az a szenzor, csak nagyon pici az eltérés főleg egy laikus szemében, aki valszeg észre sem veszi a különbségeket, neki valszeg hamarább fel fog tűnni, hogy az oly-nak mennyivel szebbek a színei meg élesebb a kitobija. No én nem megyek bele egy újabb sony vs mindenmás vitába, részemről nincs folytatás :)

szerk: az aláírásod mondjuk nagyon árulkodó :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27753) #31733248 válasza jjeahh (#27752) üzenetére


#31733248
törölt tag

Mondjuk az aláírásom ennek tükrében tényleg megmosolyogtató, :D az az egyetlen mentségem, hogy időközben egy A6000-et vettem. :P Az Oly színvilága (és jpg-je) pedig valakinek vagy bejön, vagy nem - nekem kevésbé...

(#27754) schawo válasza #31733248 (#27751) üzenetére


schawo
titán

Egyébként zajban elveri (fél fé-vel :U), dinamikában viszont kábé egál, ha már pontosan akarjuk olvasni mért értékeket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27755) SeatZola


SeatZola
őstag

Ezzel a Fuji X-A1-el jól összekevertetek. Eddig sem voltam biztos hogy mit szeretnék, de egyre rosszabb a helyzet. Tetszik az Oly E-PL5-és 7 is és még a Pentax K30/50-is képbe jöhet. Nézegettem a tesztképeket az ismert összehasonlító oldalakon. Nekem úgy tűnik, hogy szinte minden ISO-n sokkal szebb színű és kevésbé zajos az X-A1 képe, mint a többié. Jól látom? Vagy már képzelődöm?

Rappi

(#27756) schawo válasza SeatZola (#27755) üzenetére


schawo
titán

A színek tényleg jók. A zajszintje szerintem a szokásos "sony-szenzor-zajszint", az X-M1 szokott alacsonyabb zajszintet mutatni, de az is csalóka, mert csak állandó, (lightroomban) kikapcsolhatatlan zajszűrés eredménye.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27757) SeatZola válasza schawo (#27756) üzenetére


SeatZola
őstag

Viszont az Oly E-PL7 képei is nagyon tetszenek és a mérete pedig hihetetlenül tetszik a 14-42 EZ obival.
Fene se tudja......

Rappi

(#27758) jeni


jeni
félisten

üdv
a Fuji XA-1-t milyen mechanikával építették meg? viszont tetszik,hogy jobban hajaz a DSLR fényképező méretére,kényelmesebb fogni.A retro stílusa jobban tetszik.
mert a tesztben azt írják a PIXinfó-n,hogy a háza külsőleg műanyag. A belsejéről nem írnak semmit.
ilyen téren az Oly E-PL5 full fémes ha jól írom,ezért stabilabb is hosszabb távon.

(#27759) pandur99 válasza SeatZola (#27757) üzenetére


pandur99
aktív tag

Minél többet filozofálsz, annál bizonytalanabb leszel :)
A Fujik nagyon jók, de ha fejleszteni akarsz, rengeteg pénz kell hozzá. Az Olyk szinte ugyanolyan jók, és jóval nagyobb az obipark hozzájuk. (Most nem beszélek a régi manuálisokról, mert azok mindkettőre feltehetőek.)
Én az Oly E-PL5-öst javaslom, az most a legjobb vétel.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#27760) MrChris válasza SeatZola (#27755) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha mint rendszer az obikat is beleveszed a büdzsébe (amiket csak meg kell venni) akkor kiderül hogy a vázon amin tipródsz a legolcsóbb eleme a szetnek.

(#27761) SeatZola


SeatZola
őstag

Az obik szempontjából/is valóban az Oly a jobb megoldás. Bár a 14-42 mellé max 1 obit fogok venni.
Lehet ezért sokan hülyének néznek, de én nem szeretem az obikat cserélgetni, mert olyankor mindig lekések a jó pillanatról. Én a nagy érzékelő és a sokkal jobb képminőség miatt szerettem a dSLR-t, de utáltam a nagy, méretet és a macerás szállítást. MILC-et azért szeretnék, mert szinte dslr minőség és kicsi méret. Tökéletesnek tűnik....

Rappi

(#27762) MrChris válasza SeatZola (#27761) üzenetére


MrChris
nagyúr

és miért csak szinte? Mindkét rendszerben van jobb is roszabb is, meg a fejlesztések miatt is változnak. És továbbra is igaz, a tükör semmiben nem befolyásolja pozitívan a képminőséget, csak a helyet foglalja, cserébe retrofókuszosra kell tervezni az obikat...
A m4/3 nagyon optimális rendszer, nem csak a váz marad kicsi hanem az obik is.

(#27763) SeatZola válasza MrChris (#27762) üzenetére


SeatZola
őstag

Nem akartam ennyire élesen fogalmazni, de kb. én is így gondolom. Ha pl. az én esetemben az ember a gépet csak hobbi fényképezésre veszi, akkor a méret miatt sokkal komfortosabb (végigcsináltam 2 évben is a nyaralást egy Pentax K20D/K7 + 16-45+70-300 kombóval nagy táskával, köszi, de soha többet) mint egy dslr. A kész képek alapján pedig egy E-PL5 vagy 7-nek semmi szégyenkezni valója nincsen. Legalábbis én ezeket szűrtem le eddig.

Rappi

(#27765) MrChris válasza SeatZola (#27763) üzenetére


MrChris
nagyúr

egy pl5+kitzoom már elég lehet egy nyaralásra, főképp hogy általában ott akár túl sok is lehet a fény :D Bár ilyenkor meggondolandóak az 1"-os igényesebb kompaktok.
Jómagam minimál szetként a 20/1.7-re esküszöm, szinte mindig csak azt viszem a géppel.

(#27766) silmatauki válasza schawo (#27756) üzenetére


silmatauki
őstag

az X-M1 szokott alacsonyabb zajszintet mutatni, de az is csalóka, mert csak állandó, (lightroomban) kikapcsolhatatlan zajszűrés eredménye."

Ahogy azt valszeg már ebben a topicban is írtam: a DPR studio comparator shotjaiból nem szabad kiindulni. Se Steve Huff állításaiból (a faszi itt is azt terjeszti, hogy a Fuji RAW-ok zajszűrtek, pedig nem: http://www.stevehuffphoto.com/2015/02/23/mirrorless-battle-micro-43-vs-aps-c-vs-full-frame/ )

Azért hiszik sokan azt, hogy az X-Tras RAW-ok zajszűrtek, mert a LR rossz demosaicing algoritmusa durván elkeni a színeket. Ha megnézed tök ugyanazokat a studio shotokat más, jobb RAW developerekkel (C1 stb.), látni fogod, se kenés nincs, se semmiféle zajszűrésre utaló jel. Itt van erről egy komoly anyag: http://www.dpreview.com/forums/thread/3774951

[ Szerkesztve ]

(#27767) jeni válasza ANDROID??? (#27764) üzenetére


jeni
félisten

a nem cserélhetős obis gépek közt az az ETALON az árteljesítményét tekintve.

(#27768) silmatauki válasza jeni (#27758) üzenetére


silmatauki
őstag

Szerintem elkéstél az X-A1-en való gondolkodással, mivel már nem kapható 100-ért. 140 körül meg nem éri meg – azért a pénzért már (igaz, használtan) kapsz egy X-E1-et 18-55-tel, ami egy klasszissal jobb, hacsak nem kell a Wi-Fi transzfer, a 24mm ekv. WA meg a fel/le nyitható, magasabb felbontású LCD.

(#27769) jeni válasza silmatauki (#27768) üzenetére


jeni
félisten

innen
sőt az aprón is van 80000 Ft maga a váz vagy dupla KIT-ben 130000 Ft

(#27770) silmatauki válasza jeni (#27769) üzenetére


silmatauki
őstag

megint van? kiraly. az jo vetel.

(#27771) pandur99 válasza SeatZola (#27761) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha nem akarsz cserélgetni (én sem akarok), akkor a legjobb egy jó minőségű utazó zoom, vagyis a Zuiko 14-150. E mellé max. egy fényerős fix (pl. 20/1,7, 45/1,8 vagy 60/2,8 makró), és kész, mindent le tudsz fotózni. Esetleg még egy vaku.
Az E-PL5 + 14-150 már itt lapul a táskámban, úgyhogy nem a levegőbe beszélek. Nagyon pöpec obi ám az! Az iso nyugodtan felmehet 3200-ig, esetleg 6400-ig is végfelhasználástól függően, vagyis még a fényereje(fényerőtlensége) sem akadály.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#27772) MrChris válasza silmatauki (#27766) üzenetére


MrChris
nagyúr

+1
Etalonná vált a LR és ha abban valami nem stimmel, akkor levonják a helytelen következtetést a vázról. A Panasonic is hasonlóan járt a LR-al és azon szándék sincs a változtatásra, míg az Olynál ezt megtették.
Persze ha valami nem megy a kedvenc progiban akkor cseszhetem (pl. a C1 esete a Pana G6-al)

(#27773) pandur99 válasza jeni (#27767) üzenetére


pandur99
aktív tag

+1

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#27774) schawo válasza silmatauki (#27766) üzenetére


schawo
titán

Nem véletlenül írtam oda, hogy lightroomban kikapcsolhatatlan a zajszűrés. Meg jpegben, is marad belőle.

Hívhatjuk rossz demosaicingnak, de a hatása pont olyan, mint egy erős zajszűrés: csökken a részletesség, és csökken a zaj mennyisége. Ha másik szoftverben dolgozod ki, akkor a részletekkel együtt megjön a zaj is. Nincs ebben sem semmi meglepő, az M1-ben is ugyanaz a Sony szenzor van, mint akármelyik másikban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27775) Bozsana


Bozsana
tag

Jelent vm pluszt ha az ember az oly mintaboltban vesz meg vmt? 5e ft eltérés van.

(#27776) Tin_Shield válasza Bozsana (#27775) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Igen, 3 év a garancia. Plusz ha van Prémium kártyád, (vagy vki kisegít), akkor 15% árkedvezmény. Ez nem minden termékre vonatkozik, érdemes rákérdezni.

(#27777) schawo válasza Bozsana (#27775) üzenetére


schawo
titán

És ha nincs prémiumkártyád, akkor kapsz egyet, amivel minden jövőbeni vásárlásból 15% kedvezményt kapsz. Egyébként 8000 forintért válthatod ki a klubkártyát, ha valami más úton jogosulttá válsz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27778) Bozsana


Bozsana
tag

Oo.köszönöm. Akkor jó lenne ott venni. Kar h a weblap szerint mar csak ezust duplakit van epl5ből. Persze a tobbi miatt amit írtatok,megeri

(#27779) erzol válasza Bozsana (#27778) üzenetére


erzol
őstag

Itten írja a mintaboltban dolgozó úriember, hogy klubkártya használható.Az általa betett linken a második oldalon ott figyel a pl5 dupla kit. :)

(#27780) ThorsHUN válasza erzol (#27779) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A fekete szin hianyat sajnalta a kollega, nem aszonta h nincs:)

Apropo, meg ebbol is lejonne 15%? Mert az telleg durva.
Akkor mar a szine is mindegy:D

(#27781) erzol válasza ThorsHUN (#27780) üzenetére


erzol
őstag

Értettem, amit írt, csak vegyes szokott lenni a kép, hogy milyen akcióhoz jár +ba a prémium kedvezmény. Igen, ebből még - 15% lefaragható. :K

Nekem is ezüst van. Vettem rá óccson ebay-ről fekete féltokot. Azóta simán passzol hozzá fekete vagy ezüst obi is. Plusz a fogásán is nagyon sokat segített.

[ Szerkesztve ]

(#27782) Bozsana válasza erzol (#27781) üzenetére


Bozsana
tag

Huuuu ez jo otlet:)

(#27783) Bozsana


Bozsana
tag

Ha siman rendelek neten az olytol,keres nelkul kapom a premiumkartyat? Irtam nekik emailt,de nem hiszem h hétfőig visszairnanak.

(#27784) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Tudna valaki segíteni egy E-PL5 kit vásárlásánál a prémium kártyájával? Mert ha a lentiek szerint a 89990-ből lejön a 15%, akkor azonnal megvenném. Persze a kártya tulajnak "meghálálnám" a szívességet!

Rappi

(#27785) Tin_Shield válasza SeatZola (#27784) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(ezt inkább az mft topikban kérdezd)

(#27786) fireman123 válasza Bozsana (#27783) üzenetére


fireman123
őstag

Én még tavaly nyáron vettem náluk XZ-10-et ....de én nem kaptam kártyát ...mondjuk nem is kérdeztem rá, hogy külön kellett volna-e igényelni a vásárlás után mert nem is hallottam erről annak idején. :W

[ Szerkesztve ]

(#27787) jeni válasza SeatZola (#27784) üzenetére


jeni
félisten

Valaki írta korábban,hogy az akciós termékekre nem vehető figyelembe az Olympus kártyára való kedvezményes vásárlás, magyarán kettős kedvezménnyel nem vásárolható meg.
Amúgy benne van a táblázatban ha ott veszel egy E-PL5 KIT gépet automatikusan jár mellé egy 1 éves Oly tagság.

Ultrazoom és a kompakt gépekhez nem jár ajándék kártya. Legegyszerűbb ha 8000 Ft-ért veszel Oly kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#27788) Tin_Shield válasza fireman123 (#27786) üzenetére


Tin_Shield
őstag

PEN vagy OM-D géphez jár. Vagy ahogy schawo is írta összeghatár feletti vásárlás mellé 8e pénz a tagsági díj.

jeni: ez nem ilyen egyértelmű, ha jelzik, hogy más kedvezménnyel nem összevonható akkor biztosannem lehet. De meg kell kérdezni az a biztos. Az akciós E-M5-re pl. lehet, megerősítették a mintaboltból.

[ Szerkesztve ]

(#27789) erzol válasza fireman123 (#27786) üzenetére


erzol
őstag

Cserélhető obis gépekhez jár csak a klubkártya.
szerk. :Lassú voltam...

[ Szerkesztve ]

(#27790) schawo válasza jeni (#27787) üzenetére


schawo
titán

A jelenlegi PL5 akciókhoz egészen biztosan igénybe vehető. Közvetlen információ. [link] És igen, abban a topikban érdeklődj kártya iránt.

(#27787) jeni
Ultrazoom és a kompakt gépekhez nem jár ajándék kártya. Legegyszerűbb ha 8000 Ft-ért veszel Oly kártyát.
Nem lehet "csak úgy" vásárolni egy kártyát, előbb jogosultságot kell szerezni. Ez lehet bármilyen vásárlás (talán) 20ezer forint felett. Ezután lehet kiváltani a klubkártyát.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27791) silmatauki válasza schawo (#27774) üzenetére


silmatauki
őstag

"Hívhatjuk rossz demosaicingnak, de a hatása pont olyan, mint egy erős zajszűrés: csökken a részletesség, és csökken a zaj mennyisége. Ha másik szoftverben dolgozod ki, akkor a részletekkel együtt megjön a zaj is. Nincs ebben sem semmi meglepő, az M1-ben is ugyanaz a Sony szenzor van, mint akármelyik másikban."

A szenzor ugyanaz, a szűrő viszont más. Valszeg ez az oka annak, hogy a RAW-okban hihetetlen kevés a színzaj ha C1-gyel meg hasonlókkal - azaz az ajánlott RAW developerekkel - nézed, és nem LR-rel. Persze a világosságjel-zaj ugyanannyi.

Mindez valszeg az irreguláris szűrő miatt lehet, legalábbis ezt gondolják a népek.

(#27792) jeni válasza schawo (#27790) üzenetére


jeni
félisten

köszi a megerősítést :R
igen én is egy brigde gép mellett vettem egy Oly kártyát.

(#27793) fireman123 válasza Tin_Shield (#27788) üzenetére


fireman123
őstag

Akkor megnyugodtam .... :) nem hinném, hogy veszek mostanában másik Oly gépet, így nem fog hiányozni a kártya.....bár jó az XZ-10 a feleségemnek, viszont magamnak a DSLR fronton nézelődöm....

[ Szerkesztve ]

(#27794) Lassú Víz válasza schawo (#27790) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ne a abban, hanem az erre való csencselősben.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27795) schawo válasza Lassú Víz (#27794) üzenetére


schawo
titán

A csencsit mindig elfelejtem :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27796) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Ezek csak úgy néznek ki mint a gyári vagy csak nagyon jól le vannak koppintva?
1

2

(#27797) silmatauki válasza ANDROID??? (#27796) üzenetére


silmatauki
őstag

Rogton a leirasban irjak, hogy nem gyari:

"Attention notice :
this item is produced by a 3rd party manufacturer and not the original manufacturer."

(#27798) ANDROID??? válasza silmatauki (#27797) üzenetére


ANDROID???
addikt

:B Köszi, ez valahogy elkerülte a figyelmemet..
Akkor frankón másolják a gyárit :D

Ennél nem írják, de ez is másolat?

[ Szerkesztve ]

(#27799) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sonynak is van törzsvásárlói kedvezménye ?

(#27800) schawo válasza ANDROID??? (#27799) üzenetére


schawo
titán

Időnként van speciális ajánlata, miszerint egy-egy váz mellé kedvezményesen lehet bizonyos objektíveket megvenni. Ha jól tudom, most nincs ilyen akció.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.