Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) hemaka válasza #40935168 (#27587) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem rossz, holnap megnézem magamnak, aztán lehet meg is veszem.

Egyébként milyen fix manuálokat ajánlotok hozzá, amivel el lehet szórakozni és nem full gagyik?

(#27602) jjeahh válasza hemaka (#27601) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mennyit szánsz manuálra és milyen gyútáv érdekel? itt van ennek topik amúgy :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27603) hemaka válasza jjeahh (#27602) üzenetére


hemaka
nagyúr

Igazából egy nagylátószögű és egy 50-es(FX 75 körül) érdekelne. De átballagok a manuális topikba és felteszem ott a kérdésem. :D

(#27604) MC Pite válasza schawo (#27593) üzenetére


MC Pite
veterán

+1

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#27605) SeatZola


SeatZola
őstag

Sziasztok! Egy kis segítség, tanács kellene: ráuntam a Pentax vázam + a Tamron 18-200 méretére és súlyára. Eladtam. Szeretnék egy kisebb súlyú, de szép képeket lövő szettet. Szerintetek miben érdemes gondolkodnom.
Nézegettem az Oly E-PL5, E-PL7 szetteket, tetszik a Samsung NX 300 és az NX Mini is. Vagy esetleg más ötlet?
Eddig 7-8 évig Pentaxaim voltak, így ez nekem nagyon ingoványos talaj....

Rappi

(#27606) schawo válasza SeatZola (#27605) üzenetére


schawo
titán

Milyen objektív átfogást keresel? Kell tele? Továbbra is túrazoomban gondolkozol? Vagy fixekben? Vagy mi a terv?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27607) SeatZola válasza schawo (#27606) üzenetére


SeatZola
őstag

Átfogásban a 14-42 (ekv. 28-80) megfelelne. A Pentaxhoz sem vettem komoly/drága üvegeket, csak a 18-200-at, de a leggyakrabban 100mm alatt fotóztam, tehát a nagy túrazoom nem kell. A fix még akár szimpi is lehet, de pl az Oly új 14-42-ről nagyon jókat hallottam.
Egy strapabíró gép kell, ami szép képeket lő. Van egy Canon SX230HS kompaktom is, de annak nem szeretem a képeit. Magyarul egy belépő dslr képminőségét keresem sokkal kisebb vázban.

Rappi

(#27608) ^Boss válasza MrChris (#27592) üzenetére


^Boss
őstag

+ schwacho:
hobbi dologról lenne szó, a videó annyiban fontos, hogy szép képe legyen, stb, nem kell mozi minőség. lehet egy kicsit félreérhetően fogalmaztam. :))
a fotós rész azért már inkább lehetne egy jobbféle. nekem egy 400D-m volt régebben, de kihasználatlanság miatt eladtam, így eléggé le vagyok maradva a témában, ezért fordultam hozzátok. dSLR-t még ismerem, de ezek a MILC stb, teljesen újak nekem. hol tudnék utánanézni ezeknek (nem szeretnék itt zavarogni az alapokkal)?

(#27609) g.killer válasza ^Boss (#27608) üzenetére


g.killer
aktív tag

Ez nekem is jol jonne! :R

(Bocs az ekezetek miatt telóról vagyok)

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#27610) jjeahh válasza SeatZola (#27607) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mennyit szánsz rá? csak új jöhet?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27611) Lassú Víz válasza g.killer (#27609) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem bonyolult.
DSLR-ben tükör, optikai kereső, fázisalapú keresztérzékelős autófókusz rendszer van. A szenzor csak az exponálás idején dolgozik, illetve élőkép nézetben.

MILC-ben nincs tükör, majdnem mindig a szenzor által alkotott képet lehet látni a kijelzőn vagy az elektronikus keresőben. A Fuji egyes modelljeiben van hibrid kereső, ami tud optikai is lenni. Fókuszrendszer többnyire kontrasztérzékelős, de van szenzorra integrált fázisérzékelős is. A kis méretnek és súlynak éppúgy megvannak a hátrányai mint az előnye cipeléskor. Kisebb az akku, megy a kijelző, hamarabb lemerül. Ugyanerre vezethető vissza a shutter shock jelenség is, amit elektronikus első redőnnyel igyekeznek a gyártók megelőzni. Az első generációs MILC-ek elég lassúak és/vagy esetlegesek voltak az élességállításban, de a maiakkal már nincs ilyen gond. A szenzor jelének felhasználása miatt még a kép elkészítése előtt sok információt tud adni a fotósnak, amire DSLR-ben csak a kép elkészülte után van mód. A főbb DSLR gyártók is kiadtak MILC-et, de nagyon úgy néz ki, hogy tudatosan kerülték a márkán belüli konkurenciát. Egyik a szenzorméretet csökkenti, másiké lassú mint a csiga stb. A többiekét meg modellről modellre kell összevetni, hogy melyik lesz az igényeknek legmegfelelőbb optimális választás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27612) g.killer válasza Lassú Víz (#27611) üzenetére


g.killer
aktív tag

Nagyon köszönöm szépen! Így már tiszta! Te mit ajánlanál nekem 100e-150e közö?

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#27613) #31733248 válasza ^Boss (#27589) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nézd meg az aláírásomban szereplő Sony A5000-et. Jó a képminősége, nagy méretű és felbontású a szenzora, jó videóban, kis méretű, 50 ezer forint körüli áron kapsz hozzá új, f2.8 fényerejű Sigma objektíveket.

(#27614) schawo válasza Lassú Víz (#27611) üzenetére


schawo
titán

Még kis kiegészítés:
DSLRek a fázisérzékelővel gyorsabban és pontosabban fókuszálnak gyorsan mozgó témára, míg a mai milcek pontosabban és általában gyorsabban fókuszálnak álló témára. Ha pedig van jól működő fázisérzékelő a milc szenzorán (csak felső kategóriára jellemző), akkor az mozgó témára is jól fókuszálhat, hozhatja egy átlagos tükrös ebbéli képességét.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27615) tothl


tothl
addikt

Nikon J1 -nek, és gondolom az újabbaknak is brutál jó hybrid fókusza van.
(Nikon csökkentette a szenzorméretet, Canon a csigalassú... :D )

[ Szerkesztve ]

(#27616) Lassú Víz válasza g.killer (#27612) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Sajnos ebben nem tudok segíteni. Pár éve m4/3 pro kategóriás vázat használok többnyire fényerős fix objektívekkel, és elégedett vagyok vele annyira, hogy nem követem úgy a lehetőségeket mint korábban.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27617) MrChris válasza g.killer (#27612) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most újonnan Oly epl5 duplakit a besztbáj.

[ Szerkesztve ]

(#27618) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

A wifi-s gépekkel PC-re is át lehet küldeni a képeket?

(#27619) Vyndree válasza bbkmachine (#27618) üzenetére


Vyndree
őstag

Általában ez lenne a lényege a wifinek :) , az enyémnél igen.

(#27620) silmatauki válasza #31733248 (#27613) üzenetére


silmatauki
őstag

"Nézd meg az aláírásomban szereplő Sony A5000-et. Jó a képminősége, nagy méretű és felbontású a szenzora"

Azért azt teddd hozzá, hogy nem szabad a tényleg király 24 Mpixeles szenzor (ill. az azt használó kamerák, pl. a A6000) alapján megítélni az A3000 /A5000-beli 20 Mpixeles szenzor képminőségét. DR-ben ugyanaz, mint a 24 Mpixeles, de zajban rosszabb. Ezért SZVSZ tényleg nem éri meg az A5000 kit a 100 körüli árat. 70-ért persze jó vétel.

(#27621) Lassú Víz válasza Vyndree (#27619) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Vagy a távvezérlés. Az én gépem bázisállomásként viselkedik, telefon felmegy rá és ennyi. Nem tud egy wifi hálózatra kliensként fellépni. A képek letöltése is memóriakártyáról vagy USB-n keresztül lehetséges. Esetleg a telefonra áttölthető amikor össze vannak kapcsolva, de annak nem sok jelentősége van, hacsak nem akarom rögtön fellőni a felhőbe mobil neten.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27622) MrChris válasza Lassú Víz (#27621) üzenetére


MrChris
nagyúr

ezt annyira nem értem. A G6-om tudja küldeni PC-re, telóra, tabletre a képeket wifin. Vezérleni tudom telóról, tabletről.

(#27623) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Megtudnátok mondani, hogy van-e lényeges különbség a G6 és az oly e-m10 között? Nagyon szeretem az e-pl5-öt, de hiányzik a kereső és időnként a beépített vaku.
Amikor állványon van, akkor hasznos lenne a wifi is, de ez egy kártyával viszonylag pótolható. Illetve a timeslape és a HDR is hiányzik. Kompromisszumokkal ugyan kierőszakolható e-pl5-ből, de kényelmesebb lenne ha a gépbe lennének építve ezek a funkciók. Ráadásul az sem lenne hátrány ha jó videókat tudnék készíteni.

Tegnap még azt gondoltam, hogy lecserélem az Epl5-t egy E-m10-re, de sokat buknék rajta. Ma viszont már azon az állásponton vagyok, hogy kicsit kivárok és veszek egy G6-ot az epl5 mellé.

Mit gondoltok róla?

(#27624) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#27623) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha a Pana színekkel elégedett vagy, a G6 best buy. Imádtam, kivéve a színeit :) Ezért mennie kellett. Nagyon sok okosság van abban a vázban egy helyen. Nekem EM10 belső kéne G6 külsővel.

(#27625) schawo válasza qpakcovboy (#27623) üzenetére


schawo
titán

Van különbség. Az M10 szenzora jobb, és van benne jófajta stabi. A G6-nak pedig a videója jobb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27626) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Mondjuk ha csak kinézet alapján kellene választanom, akkor mindenképp E-M10 lenne. Kicsi (bár nekem nincs nagy kezem) és nagyon dögös. Meg persze megszerettem az oly színeit. Csak 70 ropi a különbség a két gép között, ami azért nem elhanyagolható.

Már most látom, hogy nehéz szülés lesz.

Igaz ha hétvégén megnyerem a lottót, akkor megveszem mindkettőt :) Sőt ha ezen múlna, akkor mindenki kapna egyet a fórumon :))

(#27627) g.killer válasza qpakcovboy (#27626) üzenetére


g.killer
aktív tag

Már írom is a listát mit kérek! ;] :DDD

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#27628) ^Boss


^Boss
őstag

még egy kérdésem lenne:
nagy-e a különbség egy 100-150e és egy 200e körüli gépnél? vagy ez egy olyan ugrás lenne, ami még nem hoz az árához képest eleget?

köszi :R

(#27629) Zotya21


Zotya21
senior tag

kössz

https://500px.com/slayer_art

(#27630) sideburns válasza ^Boss (#27628) üzenetére


sideburns
aktív tag

Árban igen, akár kétszeres is lehet.

(#27631) Lassú Víz válasza ^Boss (#27628) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Lényeges különbség lehet a gépek szolgáltatásaiban és elsősorban figyelni kell a mellé adott objektívre!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27632) ^Boss válasza Lassú Víz (#27631) üzenetére


^Boss
őstag

nikon d5200 / canon 700d / sony hasonló kategóriájú gépe közül melyik lenne a legajánlottabb?

illetve a nikon d3200 / canon 1200d / sony hasonló kategóriájú gépénél ugyanez lenne a kérdésem :)

az előző kérdés meg lehet kicsit bénán lett megfogalmazva, az érdekelt volna, hogy hobbi szinten a fenti 2 sor között van-e olyan óriási különbség, ami az árukban megmutatkozik? (2x)

[ Szerkesztve ]

(#27633) Zotya21 válasza ^Boss (#27632) üzenetére


Zotya21
senior tag

én is kérdeztem a 700d ről de észre se vettek
remélem téged igen

https://500px.com/slayer_art

(#27634) MrChris válasza qpakcovboy (#27623) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem g6 van és van Oly is. Nagyon más színvilág és a jpg-je felejtős, főleg ha megszoktad az Olyd színeit.

(#27635) SeatZola


SeatZola
őstag

Nos ma voltam tapizni gépeket MM-ben. Az Oly E-PL5 volt kint. A váz és az Obi (14-42) mérete nagyon tetszett. De nagyon nincs fogás rajta. Viszont volt Samsung NX300 meg NX3000 is. Azok nagyon tetszettek. Melyiket lenne érdemes az NX300+18-55 80e lenne; míg az NX3000+16-50 powerzoom pedig 70eFt lenne. Szerintetek melyikkel járnék jobban?

Rappi

(#27636) qpakcovboy válasza MrChris (#27634) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszi. Én inkább jpeget használok, úgyhogy marad az E-m10, az is csak akkor ha csapnak valami óriási akciót. Jó lenne megint egy mediás -30 %

(#27637) xXxian válasza Zotya21 (#27633) üzenetére


xXxian
senior tag

Kollégának van 700D + 18-135. Egy napig nálam volt, nekem nagyon bejött az AF speed, a mérete/ergonómiája s a készített képek minősége is. (Konkrétan szebb képekt lőttam vele akkor, mint a D7100 + 18-105-tel, de később kiderült, hogy hiba volt JPEG-ben lődözni, RAW-ban kell összehasonlítani az eredményt). Kicsit (nagyon) túlárazottnak tartom a 3xxx/5xxx Nikonokhoz képest, asszem 18-55 kitben is 200k - ennyit (nekem) nem ér. Nekem (bár kis kezem van) háromezres/ötezres Nikonok kiesnek, semmi sem esik kézre rajtuk, ebből a szempontból 700D (számomra) fényévekkel jobb. Akárcsak a Pentax K-500/K-50 vagy a Nikon D7100.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#27638) adamssss válasza SeatZola (#27635) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem plusz 10-et megér az NX 300. De nem 90 az? (tegnap még a Mammutban annyi volt.)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27639) Zotya21 válasza xXxian (#27637) üzenetére


Zotya21
senior tag

köszi szépen

hát a canon mindig is kicsit túlárazott volt az igaz
de azt mondják több obi van hozzá mint nikonhoz és "olcsóbb is", de én olcsó obit még nmeláttam oylat ami jó minőségű :D

igazából kellene hozzá egy macro obi és egy normál aztán esetleg később egy landscape meg egy fix 1.4 körüli

aztán lehet később felét nem használnám :DDD de a macrot biztos.
kár hogy ilyen rohadt drágák az obik is

most egy canon sx510hs van nekem (kompakt) hát erről kéne egy óriásit lépni mert ez nagyon nagy baklövés volt

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#27640) Vyndree válasza Lassú Víz (#27621) üzenetére


Vyndree
őstag

Van amelyik csak telefonra, de van olyan is ami asztali gépre tud fényképeket, videókat küldeni wifin.

(#27641) SeatZola válasza adamssss (#27638) üzenetére


SeatZola
őstag

89990 de -10% lejön Cetelem kártyára.

Rappi

(#27642) MrChris válasza Zotya21 (#27639) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor obi oldalról közelíts a dologhoz, mert végül nem csak egy vázat veszel hanem rendszert aminek árban csak töredéke lesz a váz. Már ha rendes obikat veszel hozzá.

(#27643) xXxian válasza Zotya21 (#27639) üzenetére


xXxian
senior tag

K-500: jobb a kereső, van SR, van fókuszmotor, időzítve MirrorUp automatikus, időzítve SR off szintén automatikus. Van 2 vezérlőtársa, van lehetőség használni AA elemekkel/alsikkal. Sőt, ha jól tudom 700D-ben nincs Focus Peaking sem, kiégett/bebukott részek mutatásában sem vagyok biztos...

S K-500 120e kitben, 700D 200k.

(ok, 700D-nél meg van hajtogatható tapikijelző - kérdés ez kinek mennyit ér)

Viszont MrChris-nek is igaza van, Pentaxnál meg obipark szegényes.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#27644) Utka válasza MrChris (#27642) üzenetére


Utka
tag

Tartottam ettől. :o Ettől tartottam. :O

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#27645) pandur99 válasza SeatZola (#27635) üzenetére


pandur99
aktív tag

Amikor kiteszik az MM-ben, nincs rajta a markolat kiegészítő. Ha az is fel van csavarozva, egészen megváltozik a fogása az E-PL5-nek. Próbáld ki valahol azzal együtt!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#27646) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Először is köszönöm a múltkori válaszolóknak a segítséget.

Másrészt pedig, nem találok információkat a Standard Kingston 8GB-os CF kártya írási sebességéről. Néhol azt olvasom, hogy 8MB/s, máshol meg semmit, de nem bízom egy weboldalra. A gyártó weboldalán nem találtam róla infót. Akkor, ha ez valóban a fent említett sebességre képes, akkor ez azt jelenti, hogy jobban járok a Kingston-al, mint a Transcend 4GB-os (x133)-as verziójával? Arról 5MB/s-os sebességet olvastam. Szóval abban kérnék segítséget, hogy az előbbi kártya valóban 8MB-ot tud-e, vagy mégsem?

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#27647) silmatauki válasza xXxian (#27637) üzenetére


silmatauki
őstag

Én ha mindenképp Canon “alapmodellt” akarnék venni, tuti megvárnám a két új 750/760-ast (EOS Rebel T6s/T6i (760D/750D)), hátha tényleg sokkal-sokkal jobb bennük a szenzor, mint eddig az APS-C vázaikban (incl. 7D II). Akkor és csak akkor, ha Sony-szintű lesz az új 24-es lap, akkor a Canon obiparkjának pár olcsódekirály gyöngyszeme (pl. 10-18) nagyon jó rendszer.

Persze az új 760-asok ára szintén magas; lehet, akkor már egyszerűbb beruházni egy FF 6D-re...

Szerk: most olvasom itt: http://www.northlight-images.co.uk/cameras/mirrorless.html

"I was recently told (thanks) that after a query to Canon about the EOS M3, the response suggested that the noise/DR perfomance of the new 24MP sensor was on a par with the 18MP in the 700D and that video performance was not up to the level of the 7D mk2."

Mivel az M3 szenzora valszeg tök uaz, mint a 750/760-beli 24-es, ezért lemondhatunk Sony-szintű zajmentességrő/dinamikáról. Ezek is felejtős vázak lesznek...

[ Szerkesztve ]

(#27648) Bozsana


Bozsana
tag

sziasztok!

olvasgattam visszafelé itt azért, mielőtt kérdeznék:) így került képbe a panasonic is.
kérdésem az lenne, hogy második gépnek 150 alatt milyen milc-et ajánlanátok? igazából az a gondom, hogy jó kis gépem van (szerintem :) ), nikon d7100, de nem egyszerű azért hurcolni. én meg mindennap sétáltatok természetben,erdőben,tó körül stb, kutyát, és olyan jó képeket lehetne csinálni (telefonnal megy is, az kicsi, de a nikont elvinni sétára húzós). szóval pici lehetőleg,de azért ne vesszen el a kézben. eddig jutottam:
samsung nx300+18-55
oly e-pl5 + 14-42, 40-150
pana dmc-gf6k+14-42
pana dmc-gm1k+12-32

az oly ad 2 obit, van olyan variáció, aminél az egyik fix 45. a panak meg a samsung megérik a pénzt 1 obival?
igazából a samsungnál a retro külső nagyon bejövős. (persze a belbecs számít :)) )

illetve. oly obi esetén mi a különbség a sima 14-42 és a 14-42 II R között?

köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

(#27649) sideburns válasza SeatZola (#27635) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ugyanaz a szenzor van mindkettőben.
Az NX3000 valamivel kisebb és könnyebb, az androidos Smart Camera app PRO módban működik vele, így sokkal több beállítás állítható telefonon keresztül és a videócodec is jobb.
Az NX300-nak nagyobb, jobb felbontású, érintős OLED kijelzője van. A hibrid autofókusza jobb, több fókuszpontja is van. Kisebb a minimum záridő, gyorsabb a sorozatlövés stb.
A két kitobi képminőségre kb. megegyezik, a 16-50 PZ-nek ugyebár picivel szélesebb a nagylátószöge és rövidebb a teléje, és kisebb is a mérete.
Bármelyiket is veszed, vegyél hozzá egy 30mm f/2 obit, kötelező darab.

(#27650) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Azt esetleg tudja valaki, hogy az E-pl5 1.3 firmware frissítésben miket javítottak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.