Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) kpetyke


kpetyke
tag

Sziasztok,

Olvasgattam a fórumon és az olympus pl5 eléggé megtetszett, viszont eddig a samsung nx300-al szemeztem.

Tudnátok mondani nekem egy rövid összefoglalót a 2 gép előnyeiről illetve hátrányairól?

Köszi.

(#27702) silmatauki válasza Bozsana (#27700) üzenetére


silmatauki
őstag

Én a panát venném, hacsak nem kell az IBIS. Főleg a kitűnő 12-32 miatt.

(#27703) schawo válasza Bozsana (#27700) üzenetére


schawo
titán

A PL7 sokkal jobb stabival rendelkezik, jobba kezelése, ez a két legfontosabb különbség. Emellett sokkal jobban néz ki, van benne egy csomó extra szolgáltatás (wifis vezérlés, live bulb, live composite, elektronikus első redőny, no meg persze szelfis kihajtható LCD). Hogy ezek megérnek-e neked annyit, azt te tudod. Ha a keretből futja, akkor nem elvetendő, csak a stabi miatt sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27704) adamssss


adamssss
veterán

Szinte hihetetlen de megvettem a PL5-öt, két obival, szóval nagy a boldogság. Most mr csak meg kell tanulni fényképezni, és akkor minden rendben lesz. Tudtok linkelni valami jó kis anyagot kezdő fotósoknak?

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget.
:R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27705) qpakcovboy válasza schawo (#27703) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Viszont ebben az esetben nem elhanyagolható döntés még egy kis pluszt rádobni és venni egy E-M10-et :)

(#27706) qpakcovboy válasza adamssss (#27704) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Grat!

Ha maradt még pénzed, akkor vegyél hozzá egy fényerős obit. Illetve szerintem érdemes venni rá egy manuális obit is, az a legjobb tanulni az alapokat. (Helios 44-2)

(#27707) Novics válasza silmatauki (#27690) üzenetére


Novics
senior tag

Nem is mondom, hogy teljesen felesleges, de szerintem az esetek túlnyomó részében bőven jó az, amit jpg-ben tud. Én soha nem szerettem a rawokkal pepecselni.

Bozsana
X-E. A kipotyogó jpg minősége számomra elég. RAW-ból sem tudnék többet kihozni. :) Néha rawtherapeeban egy kicsit meghúzkodom a jpg-et, de mininálisan, azt bírja az is.

adamssss
Itt lehet nézelődni.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27708) MrChris válasza Novics (#27707) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez a rawozás abszolút váztól, gyártótól függ mennyire érdemes foglalkozni vele. A vázban is van egy raw-jpg konverter, ha az gyenge akkor nincs mit tenni élni kell a lehetőséggel és használni. Az Oly és Fuji elég erős ebben (előbbit tudom, utóbbiról meg minden fujis azt írja) így ott elég lehet.
Bár ez kis mértékben olyan mint régen filmesnél eldobni a negatívot és csak a 10X15-ös papírképet megőrizni ;] De van aki nemhogy a jpg-t tartja meg, hanem lekonvertálja FHD-ba és minden mást töröl.

(#27709) Novics válasza MrChris (#27708) üzenetére


Novics
senior tag

Én is ilyen vagyok. :D Legalábbis az esetek túlnyomó többségében. Minden szirszart nem tartok meg, mert véges a tárhely. Digitális hulladék tárolására meg nem bővítünk. :N
Az egész onnét indult, hogy a Fujinál gond - lehet - , hogy nem megy a standard LR-rel. Én csak erre mondtam, hogy ez nem feltétlenül szempont. Nálam például pont az volt a szempont, hogy ne kelljen a raw-val szenvednem. (Meg nagyon bejön a kinézete, és a "filozófiája" :B )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27710) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan gépet ami méretben az Olympus E-M10-hez hasonló, és hasonlóan jól használható EVF is van benne? (akár régebbi típus is lehet)

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#27711) Tin_Shield válasza Gercsa (#27710) üzenetére


Tin_Shield
őstag

E-M5 :)
Panasonic G sorozat (a G6 picit már nagyobb), Fuji XE1, Sony Nex6, a kétszámjegyű Samsung NX gépek.

(#27712) jjeahh válasza Gercsa (#27710) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a panasnic g3 35k körül megy, és tudtommal még nagyobb is a keresője... g5, g6 már ducik

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27713) ^Boss válasza ^Boss (#27669) üzenetére


^Boss
őstag

erre valaki?

(#27714) Gercsa válasza jjeahh (#27712) üzenetére


Gercsa
senior tag

És a késleltetése is van olyan jó?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#27715) MrChris válasza Gercsa (#27714) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az alatt mit értesz?

(#27716) MrChris válasza ^Boss (#27713) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt neked kell tudni, megkeresed az ~azonos árú vázakat és összehasonlítod a képességeiket... Melyek a túlárazott márkák, modellek amiket kizárnál?

(#27717) faki_ válasza ^Boss (#27713) üzenetére


faki_
senior tag

Pentax K-500/K-50/K-S1

Első kettőről itt is találsz véleményeket, alapvető leírásokat, a K-S1 még viszonylag új, nem tudom, valaki írt-e már róla?

Minap volt Fotoplus K-30 akció (+18-55 ~110e Ft-ért), ez már egy gyakorlatilag kifutott modell, de nem sokban különbözik a K-50-től. Gondolom a beragadt pár darabot adták el, esetleg máshol még lehet hasonló...

(#27718) Gercsa válasza MrChris (#27715) üzenetére


Gercsa
senior tag

Azt, hogy a kereső a mozgásokat milyen gyorsan követi le a kivetített képen.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#27719) schawo válasza Gercsa (#27710) üzenetére


schawo
titán

Az E-M5 mától nagyon akciós a Mintaboltban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27720) jjeahh válasza Gercsa (#27714) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az mi? :D nincs semmi gond vele amúgy, gyenge fényben picit akad, de meg lehet szokni, legalább nem zajos a képe.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27721) MrChris válasza Gercsa (#27718) üzenetére


MrChris
nagyúr

huh erre nem gondoltam volna. Még az időzített 2-10sec-os késleltetés jutott eszembe meg esetleg valami más expó késleltetés.
A G6 számomra teljesen megfelelő, még nem akadályozott. Nagyon kicsi a késés a valóság és a kijelzőn látott között. Az érzékelés határán van.

(#27722) qpakcovboy válasza schawo (#27719) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Bárcsak az e-m10 is akciós lenne. Szerinted tavasszal van erre esély?

(#27723) Tin_Shield válasza qpakcovboy (#27722) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az E-M5 kifutó modell, itt a markII, ekkora akció a E-M10-nél az utód megjelenéséig szerintem nem várható.
De mi a baj az E-M5-tel? Még mindig rohadt jó gép, pár azóta megjelent kényelmi fícsör hiányzik, na bumm, ezek egyike sem nélkülözhetetlen.

(#27724) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Egyelőre csak felkészülés érdeklődés szinten van a dolog nálam, de szeretnék informálódni, hogy normál hétköznapi használatra (értsd családi fotózás, gyerekek, kirándulás stb) és a fotózással való megismerkedésre egyaránt alkalmas MILC gépnek kezdésnek vajh melyik gép lenne ideális?
Elsőre 3 gép az ami árban és értékben jónak tűnt avatatlan szememnek:
Samsung NX300
Sony Alpha 5000
Olympus PL5
Mindegyik 100 korul van es kitben, ugyanakkor a PL5 duplakittel, de az a legrégebbi is, valamint az erzekeloje is annak a legkisebb (MP-ben szinten a harmadik)
Bar nem tudom ezek mennyiben szamitanak.

Az altalatok felallitott sorrend mi lenne?

Thx!

(#27725) jjeahh válasza ThorsHUN (#27724) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem nx300 vagy e-pl5... előbbinek állítólag valamivel kényelmesebb a fogása, utóbbinak jobb a jpeg motra és nagyobb az obipark, nameg természetesen ha duplakitben veszed, akkor lesz egy teléd is. Ebben a sonyban a videót leszámítva én semmit nem látok, amiben lényegesen jobb lenne a másik kettőnél, sőt, pár dologban alulmarad. De majd jön pár sony-s, és megmondják, hogy nem így van :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27726) ThorsHUN válasza jjeahh (#27725) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Nem tudom a felsorolt dolgok mennyire szamitanak.
Lasd MPixel szam, keperzekelo lapka nagysaga, kiadas datuma (kor)...
es mi az ami tenyleg szamit de mondjuk szamadatokkal le nem irhato
(samuk gyors ertektelenedese, olymposok kiemelkedo szinvilaga (lehet hulyeseget mondtam), obik minosege es ara, elerhetosege felesege..)

(#27727) silmatauki válasza ThorsHUN (#27724) üzenetére


silmatauki
őstag

Miért nincs a listán a Fuji X-A1 kit 100-ért?

(#27728) ThorsHUN válasza silmatauki (#27727) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Mert az masfelszer annyi, mint a tobbi.
A felsorolt alapkitek 100 - 110 korul kaphatoak.
A Fuji 160

(#27729) silmatauki válasza jjeahh (#27725) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ebben a sonyban a videót leszámítva én semmit nem látok, amiben lényegesen jobb lenne a másik kettőnél, sőt, pár dologban alulmarad. De majd jön pár sony-s, és megmondják, hogy nem így van :D"

így van – 100-ért rossz vétel az A5000 kit egy PL5-tel vagy egy X-A1-gyel szemben. 70-et persze simán megér.

(#27730) silmatauki válasza ThorsHUN (#27728) üzenetére


silmatauki
őstag

Na igen, nincs szerencséd, ahogy nézem az ArtWork-nál 1-2 napja már nem kapható 99k-ért, az X-M1-ért meg 140 túl sok. Akkor SZVSZ a legjobb választás a PL5. A Sony felejtős ennyiért.

(#27731) jjeahh válasza ThorsHUN (#27726) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A szenzor mérete eltérő, de képminőségben nincs, vagy nagyon pici az eltérés, általános használatra a felbontás is tökmindegy (max a nagyon nagy felbontású képektől hamarabb bedöglik a számítógéped utómunka közben, és több helyet foglal) , nekem pl. 10mp is elég lenne... nem csak a samu veszti gyorsan az értékét, hanem az oly is, a színeket meg kb. úgy fogd fel, hogy a samu képeit ajánlott utómunkázni, az oly-ét meg lehet, de nem szükségszerű, már a kamerából kipotyogó képeknek viszonylag szép tetszetősek a színei jpeg-ben is. Az, hogy melyik mennyi idős modell nem számít, ha számodra megfelel a gép tudása... sőt, én pl. 2-3 generációval régebbi gépet vettem eddig mindíg, mert az utódok alaposan lenyomják az elődök árait általában :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27732) ThorsHUN válasza jjeahh (#27731) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Es az ilyen wifis filekuldes, meg telefonrol exponalas meg ilyesmik ezek parasztvakitasok?

(#27733) jjeahh válasza ThorsHUN (#27732) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem parasztvakítás sztem, ha ténylegesen szükséged van rájuk valamiért... meg persze kérdés, hogy mennyire működnek ezek a ficsőrök jól az adott gépen

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27734) ThorsHUN válasza jjeahh (#27733) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Mert ugye ebben a PL5 nem jeleskedik ha jol latom.

(#27735) silmatauki válasza ThorsHUN (#27732) üzenetére


silmatauki
őstag

A WiFi-fájltranszfer, különösen, ha van remote control, NAGYON hasznos, különösen ha pl. nagy mennyiségben és soxor kell desktopra raknod a képeidet mert pl. mondjuk panorámafejet kalibrálsz, és pixel-szinten akarod mérni a jelenlegi kalibrációt. Ezt az én X-E1-emmel kicsit nyögvenyelősebben tudom csinálni (USB bedug-kihúz állandóan, minden egyes lépés során); bizony jó lenne, ha automatikusan azonnal felnyomná a kamera a képeket a notira, hogy aztán ott azonnal méregethessem a parallaxot.

Ha viszont ilyet nem akarsz, és/vagy a kiszemelt kamera eleve nem támogat távvezérlést, "csak" fájltranszfert, akkor nem sok jelentősége lesz számodra a beépített Wi-Fi-nek.

[ Szerkesztve ]

(#27736) pandur99 válasza ThorsHUN (#27732) üzenetére


pandur99
aktív tag

Wifis fileküldés wifis kártyával is megoldható.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#27737) hemaka válasza ThorsHUN (#27734) üzenetére


hemaka
nagyúr

Wifis sd kartya, ha nagyon szukseges. 6-7k egy 8 gigas a boltokban.

[ Szerkesztve ]

(#27738) qpakcovboy válasza hemaka (#27737) üzenetére


qpakcovboy
őstag

az elektronikus öbölben 4000 Ft-ért is megvehető a 32 GB nekem már úton van :D

http://www.ebay.co.uk/itm/Transcend-32GB-SDHC-Ultimate-600X-UHS-I-Class-10-U1-32G-32-G-GB-SD-HC-90MB-s-New-/221480853770?

(#27739) erzol válasza qpakcovboy (#27738) üzenetére


erzol
őstag

Ez csak sima sd. A kolléga ilyeneket említ.

(#27740) qpakcovboy válasza erzol (#27739) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Basszus, rosszat rendeltem....

(#27741) Ricardo128 válasza qpakcovboy (#27740) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Vissza lehet mondani mailben :K

gölmétcsül ©

(#27742) lithium86 válasza silmatauki (#27727) üzenetére


lithium86
csendes tag

Igen, én is szomorúan láttam, hogy már nincs a Fuji X-A1 100-ért :(
Sokat hezitáltam, hogy mit vegyek, végül amellett döntöttem, erre már csak 160-ért van...

Így nem tudom mit vegyek. E-PL5-ben nincs beépített vaku az meg kéne.

(#27743) Colonel993 válasza lithium86 (#27742) üzenetére


Colonel993
senior tag

És azzal a beépített csodavillanó vakkantóval mit kezdtél volna...?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27744) lithium86 válasza Colonel993 (#27743) üzenetére


lithium86
csendes tag

Azt nem tudom mennyire hatékony, de gondolom alapszinten hozza amit kell.

(#27745) Ear001 válasza lithium86 (#27742) üzenetére


Ear001
addikt

Van hozzá a kitben egy kics levehető, ami jobb, mint a legtöbb beépített.

(#27746) lithium86 válasza Ear001 (#27745) üzenetére


lithium86
csendes tag

Sajnos ezeket nem tudtam kipróbálni csak magát a gépet, fogása rendben volt, csak a fujinak nagyobb a szenzor mérete. Persze tudom az nem minden.

Most látom, hogy itt még lehet kapni.

(#27747) Colonel993 válasza lithium86 (#27744) üzenetére


Colonel993
senior tag

Minden bizonnyal... :U

Kár, hogy a gyakorlat mást mutat

Slave vaku kioldásra alkalmas... másra nem erőltetném a beépített vakkantókat
talán ilyen 16-os kulcsszámúakra érdemes lehet kendácsolni makrózáshoz diffúzor átvezetést de ez is nagyon lowbudget / erőltetett dolgok...

Vegyél rendes rendszervakut, ha vakuzni akarsz... vagy más fényforrást.
De azt a pici pontszerű, nem variálható pozíciójú csak lapos szögből eldurrantható kép gyilkost felejtsd el !
Főként ne ez alapján vásárolj gépet... a legkevésbé fog izgatni az első 10 000 képed után, mikor már nagyjából "felnyílik a szemed" .

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27748) lithium86 válasza Colonel993 (#27747) üzenetére


lithium86
csendes tag

Hát kezdő vagyok, szóval még sokat kell tanulnom :)

A vakut nem is szeretem, persze van hogy jól jöhet, de én szerintem nem igazán használnám.

(#27749) Colonel993 válasza lithium86 (#27748) üzenetére


Colonel993
senior tag

1.) Vakut csak az nem szereti, aki a beépített vakkantókat ismeri...
Nekem lassan nincs olyan fotóm amihez ha másnem, legalább díszítő fénynek használjak vakut, mindezt fényes nappal felhős szórtfényes csodajó időben is.
(bár ehhez hozzátartozik pluszba, valamilyen fényformáló is)

2.) Ha nemigazán használnád, miért szempont?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27750) lithium86 válasza Colonel993 (#27749) üzenetére


lithium86
csendes tag

Hogy ha nagyon kell "kéznél" legyen. Bár nem ez fogott meg az X-A1-ben. Szimpatikus lett meg jókat olvastam róla. Főleg, hogy 100-ért kifejezetten megéri.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.