Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) MrChris válasza Lassú Víz (#27049) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem én akarok kaját fotózni hanem Gempas 70! Tárgyasztal, szoftboxos külső vaku, méteres ezüst derítőlap, fekete terelőlap, fehér terelőlap, szűkített színezett effekt vaku. Hát ha lennének se vettem volna elő :D

(#27052) MrChris válasza buci30 (#27048) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahhoz, hogy ínycsiklandó legyen kb egy ilyen felállás kellett volna hurkára hangolva. Amúgy meg a nagyítás mértékét akartam demózni a 45-ös obival egy szál 60-as étkező lámpa mellett. Semmi mást nem ígértem. :K
De mint már százszor leírtuk, nem az eszközön múlik, de ezt képtelen vagy megérteni. Ha egy istenített Canon 5Dmk3-al vagy 6D-vel, 50/1,2-es obival fotóztam volna ugyan így nézne ki, meg az 5 éves LGo2x telómmal is! Szánalmas, hogy nem tudsz ezen túljutni. Tudodmit, vegyél Canon 6D-t L-es obival és akkor jó képeid lesznek :P

(#27053) buci30 válasza MrChris (#27052) üzenetére


buci30
addikt

:DD :Y :C :K

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27054) Lassú Víz válasza MrChris (#27051) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Pedig erről szól a történet.

- Tisztességes környezetbe helyezed a témát.
- Állványra tett géppel megtalálod a legjobb nézőpontot.
- Megpróbálod bevilágítani.

Utóbbival lehet kreatívkodni. Egy felhős napon az égbolt és emiatt az ablak is egy nagy softbox. Deríteni filléres hungarocell lappal, papírzsebkendővel is prímán lehet, árnyékolni a fotós táskával. Ne azt lásd meg a videóból, hogy csak ilyen profi eszközpark mellett lehet jó képet csinálni, hanem azt, hogy melyik eszközt hová tette, és miért rakta oda.

Szerk: Kicsi a DOF a hurkás képeken :P

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27055) MrChris válasza Lassú Víz (#27054) üzenetére


MrChris
nagyúr

értem én. Magam is amatőrködtem ilyeneket, órákat töltöttem el a kertben virág fotóval és többféle papír, alufólia derítéssel, vízpermettel, meg vadszőlőlevelet makróztam hátulról napfénnyel, szemből meg derítve és egyebek, esőben a borostyán levélhajlatban vízcseppek és tükrözni beléjük valamit... Csak aztán pár éve jöttek a gyerekek :D semmi időm, mert hazaérek a nyakamban vannak :DD
Az meg tulajdonképp nem is a vacsi, az ebédem volt, reggel óta nem ettem és gondolhatod hogy inkább már lapátoltam volna, de megígértem, hogy mit bír közelpontban a 45-ös, gép elő obi tekergetés, asszony csodálkozik, hogy egyek már, kaja lekap aztán zaba :DDD
No ennyit az én egyéni szociális problémáimról, meg hogy tissztességes környezetbe helyezem, most már ott van :DD

[ Szerkesztve ]

(#27056) buci30


buci30
addikt

Újabb jelölt lett a 600D mellé!?

Canon 600D vs Nikon D3200 + 18-105mm ?

Ha a videó részt nem használom akkor képileg Nikon?
Vagy marad a Cannon?

De több helyen dicsérik, h jobb ez a Nikon csak nincs kihajtható LCD
De valaki meg azt mondja ,hogy sok az a 24MP a nikon-nal.
Tehat pasz :)

Van aki mind kettőt ismeri közelről ?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27057) sideburns válasza buci30 (#27056) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ez sokáig fog még tartani? Elég sok a kombináció!

(#27058) buci30 válasza sideburns (#27057) üzenetére


buci30
addikt

A Cannon a 600D mar a végső :)
Annak a képei jobbak mint a Olympus E- pl5

A Nikon most jott képbe és... :F

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27059) jjeahh válasza sideburns (#27057) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem 1200d cannnon lesz ennek a vége, már ha vége lesz valaha :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27060) buci30 válasza jjeahh (#27059) üzenetére


buci30
addikt

:DD

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27061) buci30 válasza jjeahh (#27059) üzenetére


buci30
addikt

Mar csak ez 2 (3) jatszik.

Déva kép minőség mind kettő keverte a pl5 igy mar csak
Nikon es Canon!
:F :F

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27062) Vyndree válasza schawo (#27013) üzenetére


Vyndree
őstag

NX minihez nincs adapter csak a gyári NX 60k-ért, tehát amivel veszed azzal használod. Értéke 30-40k, de sajnos még mindig 80eFt. Felejtős.

(#27063) schawo válasza buci30 (#27061) üzenetére


schawo
titán

Ha ez a 2, akkor Nikon. Rendelheted: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27064) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Sziasztok!

Végre sikerült beszerezni az asszonykának a masinát!
Végül egy Oly EPL6 lett a választott dupla kitben.
A dohány utcai mintaboltba vettem, hát egy marha nagy piros pont jár nekik, nagyon korrektek segítőkészek és türelmesek :)

Remélem egy gyümölcsöző kapcsolat kezdődött el :D
És plusszba járt most egy év premium klubtagsági is. :C

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#27065) Utka válasza MrChris (#27055) üzenetére


Utka
tag

Jessz! :DD

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#27066) Mirman válasza Lassú Víz (#27044) üzenetére


Mirman
őstag

És milyen más MILC-ek jöhetnek szóba ezert a 120 ezer forintos árért az E-PL5ön kívül?

(#27067) Utka válasza buci30 (#26960) üzenetére


Utka
tag

Üdv!

Szerintem:

Tartsd meg a PL-1 -t.
Vegyél rá obit.
Ha kinövöd és tudod, hogy miben kevés Neked, cseréld le a vázat. ( Akár a MFT -t is, trükkrösre.)
szerk: Szerintem.

Jólét!
.

[ Szerkesztve ]

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#27068) schawo válasza Mirman (#27066) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27069) Utka válasza buci30 (#26960) üzenetére


Utka
tag

buci30,

Az ajánlatom még áll. Ha gondolod vevő vagyok a Pana G kitedre.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#27070) schawo válasza Utka (#27069) üzenetére


schawo
titán

Mármint az objektívjére?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27071) ANDROID??? válasza schawo (#27063) üzenetére


ANDROID???
addikt

Csak nem a legolcsóbb ajánlatot, mert az megáll 1év garnál...

(#27072) buci30 válasza Utka (#27069) üzenetére


buci30
addikt

Nem eladó az marad páromnak! Sorry.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27073) Utka válasza schawo (#27070) üzenetére


Utka
tag

Igen.

A Helios mellé kéne ... :D

szerk:
buci30: OK! a többit fontold meg.

[ Szerkesztve ]

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#27074) buci30


buci30
addikt

Megnéztem megtapogattam a Canon 600D es a Nikon D3200

Nekem mind kettő kényelmes igy a kép minoseg stb dönt.
Igy nem vettem meg!

De 3boltba is a Canont mondtak inkabb!

Igy most tenyleg nem tudom mert ha melle fogok... S hosszú távra kéne.

Szóval aki mind kettőt tudja az mit mond??? :F :F

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27075) tothl


tothl
addikt

Jelenleg ott tartok, hogy megmaradna a J1, mert megvan hozzá a 30-110 és lehet, hogy a 10-30at is meg tudom csinálni, rendeltem hozzá szalagkábelt.
Tehát vennék egy D5500at kitobival, azt fejlesztgetném esetleg egy használt Tamron 28-75 -tel (Canonhoz eléggé bevált) valamint megvenném az adaptert a j1-hez, hogy tudjam használni az F -es obikat, így lenne egy egész jó kis kombóm.
Nézegettem a J4-et is , csábító, de szerintem alapvetően nem jobb a J1 -nél.

(#27076) daniduke válasza buci30 (#27074) üzenetére


daniduke
tag

Az hogy a boltban mit mondtak majdhogynem mindegy, ez ne legyen döntő szempont.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#27077) ANDROID??? válasza daniduke (#27076) üzenetére


ANDROID???
addikt

Pláne, ha ott nincs 600d csak a d3200 ;]

(#27078) Utka válasza daniduke (#27076) üzenetére


Utka
tag

+1

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#27079) buci30 válasza ANDROID??? (#27077) üzenetére


buci30
addikt

Az igaz de az egyik helyen volt. MM-be nem mert kifutott termek...

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27080) schawo válasza buci30 (#27079) üzenetére


schawo
titán

Mindkettőt megveheted, nem a gépen fog múlni a képminőség, hanem rajtad. A D3200-at könnyebb lesz használtan eladni, már csak emiatt is azt vedd.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27081) bmwsan válasza buci30 (#27074) üzenetére


bmwsan
senior tag

Szia!

Egyikkel sem jársz rosszul, nem rég vettem egy D3300-t. Szinte ugyanaz mint a D3200. Kicsit átmenet a D3200 és a D5300 között.

Nem a gép lesz a szük keresztmetszett a képek minöségét illetöen, hanem a user hozzánemértése.

(Nincs ékezetem német billentyüzetröl irok, elnézést. :( )

(#27082) ANDROID??? válasza bmwsan (#27081) üzenetére


ANDROID???
addikt

KB ott tart a két obis A58(y) is... ;]

(#27083) #40935168 válasza jjeahh (#27027) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mármint Cindy-vel ? :DD ;]

(#27084) boff


boff
senior tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség mert most készülök először komolyabb gépet venni viszont csak 50k van rá így használt gépek jöhetnek szóba. Idáig 1x se volt tükörreflexes gépem viszont most szeretnék megtanulni jól használni egy ilyet és nem csak szülinapos fotókhoz használnám. Fontos lenne, hogy ha már nagyon belejövök ne kelljen fél év múlva új gépet venni mert "kevés lenne a funckió". (Bár ettől kell félnem a legkevésbé szeirntem :DD ) Szóval a lényeg: Maximum 55 000 Ft-ig tudok elmenni és ennyiért kellene találnom olyan gépet amihez lehetőleg minden tartozék van (doboz, papírok, töltő, akku, obi, kábelek stb..) Nézegettem rengeteg hirdetést és sok tesztet olvastam de nem tudom eldönteni, hogy ebben az árkategóriában használtan mit lenne érdemes venni, mert nem szeretnék besülni egy olyan géppel amitől ugyanilyen áron lehet kapni sokkal jobbat. Előre is köszönöm a segítséget, remélem nem lehetetlen a kérésem. :) :R

(#27085) daniduke válasza boff (#27084) üzenetére


daniduke
tag

Hát ez így elég szűkös, egy használt belépő váz és egy kitobi fér csak bele (+ egy helios ;] ). Azt írod hogy komolyabb gépet szeretnél, de még nem volt dslr-ed, ez azt jelenti hogy dslr-t akarsz vagy milc is szóba jöhet?
További szokásos kérdések: mit szeretnél fotózni? (a mindenen kívül :D )
Milyen géped volt eddig és az miben korlátozott?
Vannak-e kiszemelt típusok?

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#27086) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Üdv!
Nekem most ajánlották ezt: Nikon D3300 kit (18-55mm VR II) 112.000 Ft újonnan 3 év gari. Ez jó ennyiért szerintem 100 ra le tudom alkudni. Ehhez tudok olyan obit venni amivel makrózni is lehet?
ill. még annyi, hogy ez mennyivel gyengébb mint az 5200 d?

[ Szerkesztve ]

(#27087) jjeahh válasza boff (#27084) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ennyiért valami használt milc-et megfontolhatsz, általában azok kevésbé lestrapáltak (mivel újabb modellek) mint a hasonló árú dslr-ek sztem, + mellé egy kitobi, és ha kell a háttérmosás, fényerő, akkor egy helios vagy valami hasonló manuál... én is kb. így kezdtem, az aláírásomban lévő linken megnézheted mit lehet amatőr fejjel kihozni egy ilyen filléres szettből

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27088) ANDROID??? válasza Gempas 70 (#27086) üzenetére


ANDROID???
addikt

Amennyiben a 3300 tetszik 100ért 3 évvel hajrá. Kb azonos az 5200-vel, azt úgy sem veszed meg annyiért újonnan. Szerintem simán van hozzá makrós....

A hozzá értők majd kijavítanak, ha tévedek.

(#27089) boff válasza daniduke (#27085) üzenetére


boff
senior tag

Jobb lenne a DSLR és a minden mellett mindenképp szeretnék makrózni minden mennyiségben. :D De tárgyfotózáshoz, mockup-hoz, rajzok befotózásához is kell néha. Saját gépből nem volt említésre méltó, egy Fujifilm finepix Z van itthon amit mindenki használt idáig szülinapokhoz meg apróhirdetésekhez ha kellett képet csinálni de nagyon minőségtelen és most az aksija is tönkrement. Amiket leginkább az apróhirdetések közt találtam 50 körül az a Pentax k200d, Canon EOS 30D, Nikon D60, Nikon D200, Nikon D40, Canon 450D stb..
Viszont ezek közül sokhoz semmi nincs a töltőn és obin kívül és nekem fontosak lennének az apróbb tartozékok, mert nem tudom, hogy milyen áron lehet beszerezni ezeket és, hogy mennyi macera van vele.

(#27087) jjeahh

Megnéztem a képeket és elég meggyőzőek, de ha sikerül találni jó állapotú dslr gépet akkor inkább maradnék annál de ha nem akkor mindenképp szóba jöhet a milc. :R Abból milyet lenne érdemes keresnem?

[ Szerkesztve ]

(#27090) jjeahh válasza boff (#27089) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A felsorolt gépek nagyja viszonylag elavult, és elég kevés az esélye, hogy kevés expósan megkapd őket... ezért ajánlottam én milc-et, abból hasonló áron jóval fejlettebb kevés expós darabokat ki lehet fogni. Pl.:
panasonic gf1, g1, g2, g3, gx1 (utóbbi kettőben újabb szenzor van), olympus e-pl1, e-pl2, e-pl3, e-p1, e-p2... vannak még sony nex-ek is olcsón, azok nem tudom milyenek, majd a sony-s kollégák megmondják, ha érdekel, illetve samsung nx-ek, pl. nx1100, nx3000 stb., bár ezekhez szét kell nézni van-e olyan olcsón kitobi mint a m4/3-os gépekhez.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27091) USAkatona


USAkatona
újonc

A Sony Alpha a5000-el, az Olympus PEN E-PL5-tel vagy Sony RX100-al járnék a legjobban?

(#27092) schawo válasza USAkatona (#27091) üzenetére


schawo
titán

Ha csak kitobival használnád a MILC-eket, akkor az RX100-zal. Ha viszont tervben van későbbi objektív vásárlás, akkor a MILC-ek előnye kétségtelen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27093) USAkatona válasza schawo (#27092) üzenetére


USAkatona
újonc

Azt hiszem nem tervezek ilyet. A lényeg, hogy mindig velem legyen a gép és a jó képminőség. Az RX100 fogja hozni a D3200 (tudom, hogy nem egy kategória a két gép) minőségét valamelyest?

(#27094) Tin_Shield válasza boff (#27089) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A DSLR dolgot gondold át alaposan. A makrózáshoz jó minőségű, világos, jó nagyítású optikai kereső kell, vagy ennek hiányában élőkép (liveview) egy alternatíva. A felsorolt gépek közül Nikon D200-nak és a Canon 30D-nek van úgy-ahogy elfogadható optikai keresője, a többieké olyan mintha egy kulcslyukon keresztül néznéd a világot. Élőképet pedig csak a Canon 450D tud, de meglehetősen fapadosan egy mai géphez képest. Persze lehet ezek nélkül is élni, tíz évvel ezelőtt is makróztak az emberek, de viszonylag komoly tapasztalatot kellett gyűjteni, hogy elfogadható minőségű képek szülessenek, míg ezt a mai gépekkel - főleg az egyre többet tudó élőkép miatt - lényegesen könnyebb és gyorsabb összehozni.
Szerintem fogadd meg jjeahh tanácsát, és ebből a keretből inkább egy MILC-ben gondolkozz.

(#27093) USAkatona
A D3200-ben talán a legjobb APS-C szenzor van és vannak olyan helyzetek amikor a nyers szenzorteljesítményt semmi sem képes pótolni. De az általános fotós szituációkat feltételezve - és a pixelkukkoló üzemmódot kikapcsolva :) - az esetek túlnyomó többségében nem leszel érezhető hátrányban egy kitobis MILC/DSLR-rel szemben. Viszont az RX100 annyira pici, hogy tényleg mindig nálad lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27095) #40935168 válasza boff (#27089) üzenetére


#40935168
törölt tag

Micro 4/3 szenzorosakból pénztárcádtól függően valamit. Makróhoz kifejezetten jól is jön a 2x crop szenzor extra mélységélessége azonos fényerő mellett, az obik pedig pazar jók. Hozzá focus peaking + magnification.. pazar.

[ Szerkesztve ]

(#27096) boff válasza Tin_Shield (#27094) üzenetére


boff
senior tag

És (#27095) Eperkutyus

Gondolkoztam és utána néztem és valóban sokkal jobban járok egy MILC géppel. Azóta már eljutottam odáig, hogy egy Panasonic DMC G1 vagy G2 gépet szeretnék csak a probléma, hogy nem igazán találtam használtan. :))

[ Szerkesztve ]

(#27097) Tin_Shield válasza boff (#27096) üzenetére


Tin_Shield
őstag

G1 és G2 ritkán bukkan fel, hamarabb találsz az e-bayen. De én inkább a G3-ra hajtanék, alig drágább, de kiforrottabb, és itt jött az újabb szenzor.

Nem vagyok naprakész, de szerintem ha nem azonnal kell akkor ki lehet fogni az 55ezres keretbe kitobival együtt beleférő G3-at is. Ismét csak jjeahh kollégára tudok hivatkozni, ő is az e-bayről vadászott magának gépet a közelmúltban

[ Szerkesztve ]

(#27098) buci30


buci30
addikt

A max exponálási idő mennyi mondjuk egy Canon 600D -nél?

S ha mondjuk használtan szeretnem venni akkor mennyivel érdemes?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#27099) #40935168 válasza buci30 (#27098) üzenetére


#40935168
törölt tag

A max ? Bulb. Ameddig nyomva tartod. :D Amúgy 30mp.

[ Szerkesztve ]

(#27100) boff válasza Tin_Shield (#27097) üzenetére


boff
senior tag

Lehet, hogy én is azt teszem csak ebay-ról nem lehet véletlen belefutni olyanba, hogy mondjuk mindennel együtt 50-ért adnak egy 3d nyomtatott makett gépet tartozékokkal? :D :D Leírásba meg ezt nem részletezik. Vagy fényképezőt biztonságosan lehet venni az ebayról?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.