Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) erzol válasza qpakcovboy (#27650) üzenetére


erzol
őstag

(#27652) MrChris válasza silmatauki (#27647) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azért adjunk egy esélyt, várjuk meg a nagy teszteket. Nekem is volt 700d-m visszavittem mert alig volt előrelépés az 5-6 évvel idősebb gépemhez képest. Akár még jó is lehet ;]

(#27653) silmatauki válasza MrChris (#27652) üzenetére


silmatauki
őstag

Hát nem tudom, én nem sok jóra számítok, különösen a tegnapi Canon CEO-interjú kapcsán. Tiszta, mintha Nokiát vagy Microsoftot olvasnék vs. Apple-ügyben 2007 elejéről. És az 50 Mpixeles FF kamerára tett kitételei alapján is úgy tűnik, hogy azokban is ugyanígy trágya technológiájú szenzor van, azaz semmi előrelépés nem történt.

Mindegy, a hülye amerikaiak így is venni fogják, mint a cukrot...

(#27654) MrChris válasza silmatauki (#27653) üzenetére


MrChris
nagyúr

Aztat nem olvastam-hallottam. Amúgy spec nekem az én szintemen család és kocafotózásra az OlyE510 10MP-es gépe is elég volt színben is és élességben is, egyedül az érzékenységet bírhatta volna jobban no meg a videó! Utóbbiért váltottam. Videóban viszont a hajam égnek áll mit művel a legtöbb gyártó, hogyan veri át a népet.

(#27655) tothl válasza MrChris (#27652) üzenetére


tothl
addikt

Mid lett helyette ?

(#27656) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Holnap megyek átvenni, az X-A1-et. A boltban van raktáron Oli E-PL5 is, dupla kit-el 110-ért. A kérdésem az, hogy melyik gép éri meg jobban? A PL5-nek mik az előnyei, és a hátrányai az x-A1-hez képest?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27657) MrChris válasza tothl (#27655) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pana G6
Mikor megjelent csak néztem, hogy ki vesz ilyen ronda gépet és tök műanyag :D Aztán megtettem pár kört más gépekkel és volt egy igen kedvező ajánlat. Végül kellemes meglepetés volt, így maradt.

(#27658) schawo válasza adamssss (#27656) üzenetére


schawo
titán

Olympus előnye: Gyorsabban fókuszál, két objektívet kapsz hozzá összesen jóval hosszabb átfogással, kisebb, jobb vakukezelése, beépített stabilizátora van, olcsóbbak hozzá az objektívek. Ha a Mintaboltban veszed, akkor a hosszabb garanciális idő, és kapsz mellé egy klubtagságit, ami egy csomó szolgáltatást kínál.

Fuji előnye: Nagyobb a szenzora, ebből adódóan nagyobb dof, és jobb zaj magas ISÓ-n, a kitobija szélesebb látószögről indul, több tárcsája, beépített kisvakuja van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27659) g.killer válasza schawo (#27658) üzenetére


g.killer
aktív tag

Szia! Én is nézegettem a Pl-5-öt! Nagyon tetszik szerinted jobb választás például egy Nikon d3200-nál? :)
Válaszod előre is köszönöm!

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#27660) adamssss válasza schawo (#27658) üzenetére


adamssss
veterán

Te melyiket vennéd? 100k vs 110k? :B

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27661) schawo válasza adamssss (#27660) üzenetére


schawo
titán

Én az Olympust, mert MFT üvegeim vannak ;]

Bocs de ez rajtad nem segít :P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27662) adamssss válasza schawo (#27661) üzenetére


adamssss
veterán

Mondjuk az oly-nál a dupla obi nagyon erős érv, ami számomra negatívum kicsit az a vaku hiánya...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27663) .: JuSzT :. válasza adamssss (#27662) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

van, csak külső

(#27664) jjeahh válasza g.killer (#27659) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ennyi erővel lumia 1020 vs hasselblad h5d között is dilemmázhatnál, különböző igényekre szánták őket :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27665) schawo válasza adamssss (#27662) üzenetére


schawo
titán

A csomagban van vaku, igaz, külső. Könnyű elhagyni/otthon hagyni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27666) Bozsana


Bozsana
tag

a fuji finepix x-m1 ről mi a véleményetek? (nx300, e-pl5 hőz viszonyítva?)

(#27667) daniduke válasza schawo (#27665) üzenetére


daniduke
tag

Szerintem meg rajta kell hagyni, főleg ha nincs VF-x-je vagy külső vakuja az egyszeri embernek, amivel cserélgetni lehetne. Nem igazán növeli a méretet és otthon se lesz hagyva, nálam mindig rajta van, kész passz.
Szerintem kicsit túl van misztifikálva ilyen szinten ez a kérdés.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#27668) pandur99 válasza adamssss (#27660) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nekem volt X-M1-em, most EPL5-öm van, nem véletlenül.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#27669) ^Boss


^Boss
őstag

Canon 700D körüli árban melyik Sony-t vagy egyéb, nem túlárazott márka modelljét érdemesebb esetleg jobban átgondolni vételre?

(#27670) adamssss válasza pandur99 (#27668) üzenetére


adamssss
veterán

Miben jobb? Miért váltottál? Ha az ember csak fényképezésre és némi videózásra használja a pl5-öt mennyire állja meg a helyét? Vaku mennyire macera?

köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27671) pandur99 válasza adamssss (#27670) üzenetére


pandur99
aktív tag

Videót nem használok. Fotózásra minden fényképezőgép alkalmas :)
Gyorsabb, könnyebb, nagyobb és olcsóbb obiválaszték, elsősorban a 14-150-es miatt, nem utolsó sorban a jpg motorja miatt.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#27672) silmatauki válasza Bozsana (#27666) üzenetére


silmatauki
őstag

"a fuji finepix x-m1 ről mi a véleményetek? (nx300, e-pl5 hőz viszonyítva?)"

Sokkal jobban megéri 100-ért az X-A1, mint jellemzően 130-140-ért az X-M1. Főleg azért, mert nem kell utána spéci RAW appokkal (pl. a C1) szórakoznod, a Lightroom is tökéletes lesz. Bár az m43 is nagyon király rendszer, ha nem kell az alább említett szuperzoom, az X-A1. Azért is, mert az 50-230-as obi nagyon-nagyon olcsó, és mégis kitűnő.

Az NX300-nál (ha 90 körül mérik) SZVSZ jobb vétel az X-A1, különösen a SOKKAL jobb JPEG-ek miatt, meg azért, mert a Samuk irdatlan gyorsan vesztik az értéküket.

(#27673) schawo válasza silmatauki (#27672) üzenetére


schawo
titán

Az 50-230 hol olcsó? Kitben A1-gyel 210ért van, tehát az objektív maga 80-110 pénz. És szólóban is 110. Én azt nem sorolom az olcsó telék közé. Ráadásul böhöm nagy is, pedig sötét.

X-A1
Ha valaki esetleg nem találná, az artwork.hu-n van 100ért az X-A1, a termékkereső oldalak nem listázzák. [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27674) hemaka válasza #40935168 (#27587) üzenetére


hemaka
nagyúr

Megneztem es nalam is az EM10 lett a nyero vegul, megvettem dupla kit-ben. Mar csak manual m42 atalakito, par uveg kell hozza es kezdodhet a moka. Koszi az infokat. :)

(#27675) qpakcovboy válasza hemaka (#27674) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Gratula hozzá! Nekem is most ez az új favorit, de most másra is kell gyűjtenem, szóval egy darabig marad az epl5. Mennyiért sikerült egyébként hozzájutni?

(#27676) g.killer válasza qpakcovboy (#27675) üzenetére


g.killer
aktív tag

Miért akarod leváltani a ePl5-öt? Én most gondolkozom rajta. Családi,term,makró fotózáshoz jó?
Válaszod előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#27677) schawo válasza g.killer (#27676) üzenetére


schawo
titán

Az M10-re van miért váltani. Ha más nem is lenne, az evf önmagában is elég volna egy váltás indoklására, ha valaki hiányolja a keresőt. Más árkategória, több, mint 2x annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27678) qpakcovboy válasza g.killer (#27676) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Általános felhasználásra hibátlan az E-pl5. Viszont hiányzik sokszor az EVF. Én teljesen elégedett vagyok a mostani géppel, szóval neked is csak ajánlani tudom. Csak azért váltanék, mert az Em10 több szolgáltatást nyújt és persze cserébe kétszer annyiba kerül a váz, mint az e-pl5 kit.

Tegnap még az is felmerült bennem, hogy veszek egy g6-ot a pl5 mellé. Az biztos hogy nem fogom elkapkodni, mert a pl5-el is elvagyok. Pláne, hogy a hétvégén vettem hozzá egy m43 manuál obi (44-2 helios), amivel remekül elszórakoznék, ha lenne rá időm.

(#27679) faki_ válasza schawo (#27673) üzenetére


faki_
senior tag

"Az 50-230 hol olcsó?"

Az eBayen, EU-ból ~60e Ft.

(#27680) schawo válasza faki_ (#27679) üzenetére


schawo
titán

:R És tényleg

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27681) g.killer válasza qpakcovboy (#27678) üzenetére


g.killer
aktív tag

Én is úgy gondolkoztam, hogy megére ennyi plusz pénzt az em10 akkor kezdek egy epl5-tel aztán ha kinövöm akkor váltok! :) Persze dupla kitben nekem tetszik az ára is! :DDD

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#27682) Novics válasza silmatauki (#27672) üzenetére


Novics
senior tag

Nekem amióta Fujim van egyáltalán nem kell semmilyen raw programmal szórakoznom. :)) Ezek a film módok nagyon faszák. :K

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27683) hemaka válasza qpakcovboy (#27675) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem is a PL5 volt kinézve, nagyon jó kis gép, de én világ életemben keresővel ellátott géppel toltam, nem biztos, hogy megtudtam volna barátkozni vele.
Szóval inkább emellett döntöttem, ráadásul fater épp tegnap jött haza Londonból, pont kapóra jött.

Egyébként innen van és (majdnem) ennyibe került, mert volt egy -50fontos kuponom náluk. Jessops

[ Szerkesztve ]

(#27684) schawo válasza hemaka (#27683) üzenetére


schawo
titán

Vehetted volna itthon is, mert nálunk se drágább. Mintaboltból megvan 230 pénzért ugyanez a dupla kit. Nem volt rossz az sem, amit te vettél, ez inkább másoknak szól, ha ilyenen filóznak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27685) qpakcovboy válasza hemaka (#27683) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Igen nagyjábból én is ilyen árakkal találkoztam. Szerintem nekem marad a pl5 olcsón nem szívesen adnám el ráadásul van rá egy csomó gari és biztosítás is.

Legfeljebb veszek rá egy keresőt. Abból melyiket érdemes venni? Vf-3 jó lehet?

(#27686) schawo válasza qpakcovboy (#27685) üzenetére


schawo
titán

VF-2 pontosan ugyanaz a kereső, mint ami az M10-ben van. VF-3 kicsit gyengébb nála, kisebb a kép mérete és a felbontása is. A VF-4 ugyanaz a kereső, ami az M1-ben van, sokkal nagyobb felbontása és a képmérete, mint a másik kettőnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27687) pandur99 válasza qpakcovboy (#27685) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én most rendeltem egy VF-3-at PL5-re. Ha megjött, megírom a tapasztalataimat.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#27688) qpakcovboy válasza schawo (#27686) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszönöm, egész tűrhető árban is be lehet szerezni. Ki fogom próbálni.

Ami meg az e-pl5 - e-m10 ugrást illeti, nos legalább egy százas lenne a különbség. Akkor inkább veszek egy keresőt, a többi meg megmarad majd valami obira.

(#27689) qpakcovboy válasza pandur99 (#27687) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Szuper, az jó lenne. A nemzetközi piacon vetted?

(#27690) silmatauki válasza Novics (#27682) üzenetére


silmatauki
őstag

Hát azért soxor nagyon jól jön a RAW processzálás. Pl. ha akár 4-5 EV-t akarsz húzni az ISO200 X-Trans árnyékokon (amit ISO200-on simán bír az X-Trans – én is így, a csúcsfényekre mérve, exponálom és C1-ben PP-zem a 360x180 Gpixel panorámáimat)...

(#27691) Bozsana válasza Novics (#27682) üzenetére


Bozsana
tag

ezt hogy kell érteni? melyik fujid van?

(#27692) pandur99 válasza qpakcovboy (#27689) üzenetére


pandur99
aktív tag

Japánból.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#27693) Bozsana


Bozsana
tag

vk erre tudna válaszolni?:)

[link]

(#27694) qpakcovboy válasza Bozsana (#27648) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Egyértelmű szerintem oly e-pl5 a legjobb ár/értékben. 109-ért megveszed a kittet és 60 -ért még veszel hozzá egy fényerős obit. használtan. Ilyen képeket tud egyébként.

(#27695) sideburns válasza Bozsana (#27693) üzenetére


sideburns
aktív tag

Ha egy kicsi gépet akarsz másodgépnek, egyáltalán miért merül fel egy duplakit telével?
Akkor már a GM1 12-32-vel.

(#27696) Tin_Shield válasza sideburns (#27695) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(a telét el lehet adni 35e körül, ha nincs rá szükség, annyival is olcsóbb a "maradék". A GM1 kit jó, sok szempontból jobb mint az E-PL5, a kérdés az megér-e neki közel dupla árat)

(#27697) Bozsana válasza sideburns (#27695) üzenetére


Bozsana
tag

jogos a kérdés, de még a telével is kisebb lenne mint a nikon d., és akár jól is jöhet, de persze lehet nem használnám sohasem.

de az epl5-öt adják 160ért 14-42+45 kitben is.

#Tin_Shield a gm1k 60al több (árukereső szerint), viszont a képei nem győztek meg hogy jobb lenne. de lehet rossz helyen nézem (flickr)

[ Szerkesztve ]

(#27698) bercsi válasza qpakcovboy (#27694) üzenetére


bercsi
aktív tag

Nem tudom, hogy van-e ezeken a képeken utómunka; mindenesetre engem ez a minőség megvett kilóra. :D 110-ért nagyon best buy kategória ez az epl5 :K

(#27699) Tin_Shield válasza Bozsana (#27697) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én úgy számoltam 110e (duplakit) mínusz 30-35e (tele), és 75-80e körül megáll az E-PL5 a kitobival. A Pana jpg és szín khm, szóval nem túl acélos, a raw javasolt.

(#27700) Bozsana válasza Tin_Shield (#27699) üzenetére


Bozsana
tag

áh értem értem így már. jó, akkor nem az én szemem csal, hogy nem meggyőző.
és mi a vélemény az epl7-ről ? az pana árban van 14-42-vel. megéri a plusz 50(80)ezret?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.