Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) jjeahh válasza Vyndree (#27450) üzenetére


jjeahh
nagyúr

de ennek így nem sok értelme van, ennyi erővel bármelyik gépen feltolhatod a zajszűrést és megkapod ugyanazt a gaussian blurt amit a samsung csinál

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27452) schawo válasza Vyndree (#27450) üzenetére


schawo
titán

Megnéztem kézikönyvben, nem lehet kikapcsolni a RAW zajszűrést.

Jpegtől se vagyok elájulva: [link]

Nem azt mondom, hogy jpegben használhatatlan lenne, de azt állítani, hogy jobb, mint a többi teljesen fals. Viszont RAW-ban használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27453) Vyndree válasza schawo (#27452) üzenetére


Vyndree
őstag

Elég lett volna figyelmesebben megnézni mit linkeltem. :)
Melyikre nem adnak garit az A5000-re, vagy az X-A1-re? Olyan helyen kell venni ahol adnak és nem másodkéz.

(#27454) Pandabarat válasza schawo (#27452) üzenetére


Pandabarat
csendes tag

Tedd akkor a néni arcára, ne füvezz. Itt például a Nikonnal már alig lehet elolvasni a szöveget a V3-nál sem. Valóban nem jobb a Samsung a Sonynál, de nekem így ránézésre teljesen partiban van, a Nikon és az Olyampus ebben a csatában elvérzett. Az árakat ha összevetjük akkor bizony nem rossz vétel a Samsung, amire használni szeretné.
Mégegyszer: nem raw, nem fű, nem sportfotó és nem este.

(#27455) schawo válasza Pandabarat (#27454) üzenetére


schawo
titán

Szegény néni arca tele van túlélesítési hibákkal. Mit nézzek rajta ezen kívül?

Az S1-nél jobb, ezen nincs vita. Az XZ-2-nél csak annyival, hogy nagyobb a felbontása, emiatt nem olvasható a felirat olyan jól.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27456) Vyndree válasza schawo (#27455) üzenetére


Vyndree
őstag

:C :R

(#27457) nrc válasza Pandabarat (#27444) üzenetére


nrc
tag

Eredetileg emiatt a kérdés miatt merült fel a nikon 1 s1, mint alternatíva, ez pedig beltéri és sportfotó. :K
Erre utaltam, hogy a samu nx mini miért nem lett volna alternatíva arra a célra.

Tehát annak a hozzászólásomnak az előzménye amire válaszoltál sokkal régebbre nyúlik vissza, nem ahhoz a beszélgetéshez kapcsolódott ami éppen zajlik, csak kicsit megkésve reagáltam egy hozzászólásra. :N

(#27458) Vyndree válasza adamssss (#27449) üzenetére


Vyndree
őstag

Ha lenne 100eFtom én is a Sony-t venném, ez egyértelmű.
Viszont mivel csak fele ennyi állt rendelkezésre mikor gépet vettem kénytelen voltam az olcsóbb hússal beérni. Viszont a különbözetből azóta ketten elmentünk Máltára öt napra és még belefért egy májusi út négyünknek három nap Nápolyba (+Sorrento-Amalfi) repcsivel.
(természetesen csak a két út repjegye illetékkel és a szállás fért bele az 50e-be)

(#27459) Nippon válasza Vyndree (#27458) üzenetére


Nippon
őstag

69-ért is van akciósan... :)

(#27460) Vyndree válasza Nippon (#27459) üzenetére


Vyndree
őstag

Akkor még nem volt, így viszont nincs miről beszélni. Ennyiért meg kell venni.

(#27461) schawo válasza Vyndree (#27458) üzenetére


schawo
titán

Nem is kérdés, hogy 50-ért jobb az NX Mini, mint bármi más. De aki 100ért keres, annak azért van pár jobb alternatíva.

Aktuális bolti árán meg egyáltalán nem fergeteges ajánlat a Mini.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27462) Vyndree válasza schawo (#27461) üzenetére


Vyndree
őstag

Írtam már korábban is, hogy 50nél nem ér többet, a 80 sok érte, a 100 meg rengeteg. Aki arra jár €199-ért még talán jó lehet, de számolni kell azzal, hogy a csak azzal az obival fogja használni aami rajta van, mert aranyáron van a másik, adapter meg egyenlőre nincs hozzá csak NX-re 60-ért, ami pff...

(#27463) konyi79 válasza adamssss (#27449) üzenetére


konyi79
addikt

Kecskeméti MM-ben volt. Ha nem erre laksz, de érdekel dobj egy privit 7-ig elérhetőséggel.
El tudok arra szaladni, ha kell elhozhatom megbeszéljük.

(#27464) pityutool válasza Lassú Víz (#27439) üzenetére


pityutool
tag

... de a többi géppel nem tudsz iso25600-on ilyen szép asztrofotót készíteni a fűről.

Topi

(#27465) fr3ntzen válasza pityutool (#27464) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

:D

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#27466) nrc válasza adamssss (#27430) üzenetére


nrc
tag

A sony a5000 és az olympus pl-5 esetén az érzékelő nagyobb, mint az nx mini-ben lévő, ezért egyel magasabb iso fokozaton is érdemes használni azokat, valamint teljes értékű rendszerként is funkcionálnak, azaz lehetőség van válogatni a két rendszerhez készült és egyéb adapterezett objektívek közül, míg a samsungnak az előbbiekkel szemben a fő erénye a vékonysága, kicsi fix objektívvel használva elérhető a nadrágzsebbe csúsztatható méret.

[ Szerkesztve ]

(#27467) silmatauki válasza Vyndree (#27458) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ha lenne 100eFtom én is a Sony-t venném, ez egyértelmű."

Szerinted miért jobb vétel az A5000 kit az ugyanannyiba kerülő X-A1 kitnél? (Kivéve ha a minimális méret igen fontos.)

(#27468) #31733248 válasza silmatauki (#27467) üzenetére


#31733248
törölt tag

Például azért, mert sokkal olcsóban lehet obikat venni hozzá...

(#27469) nrc válasza silmatauki (#27467) üzenetére


nrc
tag

Még a videó szól a sony mellett, de az a5000 igazán 70-ért számít bomba vételnek, annál pedig a fuji többe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#27470) silmatauki


silmatauki
őstag

Fiúk, felesleges a DPR studio comparator NX Mini RAW-jain lovagolni. Tuti, hogy elcsesztek valamit (felülírták a régi fájlokat az újakkal vagy vmi hasonló) és nem vették (még) észre, lévén hogy nem sokan nézik ezeket a képeket. Ha elolvassátok az eredeti cikket valamint a kommenteket, azokban fehéren-feketén le van írva, hogy RAW-ban ez a kamera kb. ugyanazt hozza, mint bármelyik másik 1"-os gép:

"Of course, it's not without strengths: inside lies a powerful and modern sensor that, in Raw mode, can perform very well indeed and Raws provide a good amount of latitude for processing manually. It's nice to feel so little compunction about bumping the shadows a bit on a shot captured by a 1-inch sensor. Smaller cameras used for out-and-about photography need the ability to salvage nearly-there shots, and the NX Mini certainly has that.

This solid performance is offset by its somewhat aggressive JPEG handling, something you can't adjust. Fine details get smudged by noise reduction at medium to high ISO sensitivities whether you like it or not. To get the most out of this camera, you simply must shoot Raw, and that's not exactly compatible with what is presumably the target audience: upgraders from point-and-shoots and smartphone shooters who want a little extra image quality without a big camera body. That said, this audience is unlikely to be bothered much by how images look at 100%..."

Azaz: a RAW-ok jók és az árnyékok simán húzhatók, a JPEG-ek viszont olyan Samsung-osan túlságosan zajszűrtek. Egy szó nincs arról, amit itt többen tényként kezeltetek, hogy ti. az NX Mini bármilyen tekintetben rosszabb lenne, mint a Nikon 1, az RX 100-ak stb.

(#27471) silmatauki válasza nrc (#27469) üzenetére


silmatauki
őstag

Igen, 70-et simán megér, de 100-at SZVSZ nem, hiszen annyiért kap egy sokkal tisztességesebb kitobijú és JPEG-ű X-A1-et.

(#27472) schawo válasza silmatauki (#27471) üzenetére


schawo
titán

Hol? Megtaláltam.

Az se rossz. Jpegben jobb, videóban sokkal gyengébb. Picit jobb az objektívje. Jóval nagyobb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27473) adamssss


adamssss
veterán

Ha kiderülne, hogy nincs 70-ért a5000, akkor ez a x-a1 jpeg-ben jobb mint az a5000 (feltéve ha mind a kettő 100)? (engem a video nem nagyon érint, mert arra van egy csúcs pana gép, annál meg nincs jobb)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27474) Tin_Shield válasza adamssss (#27473) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Igen

(#27475) adamssss válasza Tin_Shield (#27474) üzenetére


adamssss
veterán

Értem, és köszi. Na még láttam hasonló árban samu nx300-at. Arról mi a vélemény?
Jaj de izgalmas... :B

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27476) #31733248 válasza adamssss (#27473) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én azért azt mondom, nézd meg előtte a képeket, aztán dönts annak alapján, amit látsz. :) Többen vannak itt olyanok, akik axiómaként kezelnek bizonyos összefüggéseket, például, hogy az Oly színei mindig a legszebbek és a jpg-i a legjobbak (utána meg a Fuji jön), a Sony ennél "természetesen" mindig csak rosszabb lehet. ;) Aztán persze lehet, hogy a valóságban az a kártyalap mégsem olyan eyecandy-sárga, ;] mint ahogyan az Olympus mutatja, vagy hogy a 20 megapixeles Sony szenzor jpg-je valahogy mégiscsak több részletet hoz, mint a Fujié (nem is szólva a 24 megapixelesról).

(#27477) szp1 válasza #31733248 (#27476) üzenetére


szp1
addikt

Csalsz. Mesterséges megvilágítás, 3200 ISO. Tedd át 200 ISO-ra és természetes fényre.
Ez olyan, mint a statisztika : mennyit elljen a disznó...

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#27478) schawo válasza #31733248 (#27476) üzenetére


schawo
titán

Ugye megvan, hogy a fehéregyensúly beállításon múlik ez.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27479) MrChris válasza #31733248 (#27476) üzenetére


MrChris
nagyúr

nemtom hoz e több részletet, de ehhez vadul pixelskubizni kell. Viszont a színek jósága annál szembetűnőbb még FHD-ban is, no meg a fuji ISO tűrése seggreülős. Ezek lesöprik azt, hogy 3000 vonalpár helyett csak 2700 jelenik meg. Színekben a sony és pana a két videós csak szenved, nemtom miért. Míg az oly és fuji brillírozik.
A többi paraméter megint más tészta és az elkészült képen nem az látszik.

(#27480) Tin_Shield válasza adamssss (#27475) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem jók az újabb Samuk. Divat szidni a márkát, de nekem pl a szimpatikusabb mint a Sony nex/alpha vonal, főleg a fix 16 és 30 miatt, ez a kettő az én fotózási szokásaimhoz ~90%-ban elég is lenne. De a 16-50 pávörzúm is tud annyit a mintaképek alapján mint a Sony hasonló cucca - ez mondjuk nem nehéz :)

(#27476) Econ: A jpg motor ízlés dolga, van aki az erősebben szűrt majd "szálkásra" élesített képeket szereti, van aki a kicsit plasztikusabb feldolgozás híve. Az Olympus felhasználók legtöbbje az első napokban OFF-ra teszi a keep warm color opciót :)

(#27481) sideburns


sideburns
aktív tag

A Samsung NX Minire láttam mostanában pár jó ajánlatot, a Pólus Media Marktban a 9mm-es objektívvel volt 50ezer forint. OLX-en pedig van egy 17mm f/1.8 obi 60ezerért.
Ár/érték arányban ez a páros elég ütős szerintem. (ekv 46mm, ekv f/4.9 DOF)

(#27482) tothl


tothl
addikt

Jelentem, a Nikonnál megjavították a típushibás 10-30 -at, mellette megvan még a 30-110, így teljes a kis j1 rendszerem. Tényleg csak az a kérdés, hogy Nikon, vagy Canon DSLR ?
Mint írtam ma megtapogattam a Canon 700D -t és a Nikon D5500-at, a Canon szimpibb volt, de itt tényleg nem az a kérdés, hogy veri-e másfél kiló a köldökömet, avagy sem. Inkább az, hogy bár a MILC jó, de az APS-C azért szebb és jobb képet ad, melyiket válasszam. Profi fotós sosem leszek, egy ilyen gép megmarad jó sokáig, max. obit veszek hozzá. Egy EOS 400D -vel kezdtem, de miután elvitte az asszony, gondoltam jó lesz nekem egy kicsi gép is, ezért tartok itt. :D

(#27483) silmatauki válasza schawo (#27472) üzenetére


silmatauki
őstag

"Picit jobb az objektívje. "

Hát a Fuji 16-50 az árához képest kifejezetten jó teljesen kinyitva, 16mm-en, a sarkokban is:

http://slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1628/cat/108

Képminőségben egyáltalán nem egy Sony 16-50 PZ kategória, ami jószerivel használhatatlan 20mm alatt:

http://slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1552/cat/83

Azaz: a Fujit nem kell azonnal lecserélni valami használhatóra.

(#27484) Tin_Shield válasza tothl (#27482) üzenetére


Tin_Shield
őstag

inkább az, hogy bár a MILC jó, de az APS-C azért szebb és jobb képet ad, melyiket válasszam.

MILC =/= Nikon1. A Fuji X, a Samsung NX és a Sony Nex/alpha is APS-C. Sőt a Canon EOS-M is ;]

És hogy kérdésre is válaszoljak, ha a Canon a szimpatikusabb akkor válaszd azt. A szimpátia sokkal(-sokkal) többet számít mint az, hogy 1FÉ nagyobb a dinamika vagy izószázezren kisebb a zaj

[ Szerkesztve ]

(#27485) silmatauki válasza sideburns (#27481) üzenetére


silmatauki
őstag

"A Samsung NX Minire láttam mostanában pár jó ajánlatot, a Pólus Media Marktban a 9mm-es objektívvel volt 50ezer forint."

Az teljesen jó ár, ha nincs már T-s bontott Mini sehol. Ennyit simán megér, különösen, ha nincs 70-ért A5000. És még egyszer: a DPR-es RAW NX Mini-tesztképeket nem szabad komolyan venni.

(#27486) silmatauki válasza adamssss (#27473) üzenetére


silmatauki
őstag

70-ért jobb vétel az A5000, mint az X-A1 100-ért. Ellenben 100-ért már rossz vétel az A5000, mert rádobsz még 50-et, és megkapod a klasszissal jobb (A6000 belső A5000-házban, EVF nélkül, igen hasznos plusz touchscreennel) A5100-at, ha már Sonyt akarsz venni.

(#27487) tothl válasza Tin_Shield (#27484) üzenetére


tothl
addikt

Azért engedem el ezt következetesen magam mellett, mert valahogy nem hiszek már ebben. Megégettem magam az 1 -essel annak ellenére, hogy kurva jó a fókusz és jól összerakott kis rendszer...teljesen használható tényleg...de valahogy nem hiszem el, hogy a többiek tudnának annyit , mint a régi 400d a fényerős olcsó objektívekkel.... :/

(#27488) Tin_Shield válasza tothl (#27487) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hát ez mondjuk nem hit kérdése, a 400D tízmegás szenzorát bámelyik mai szenzor simán lelépi, még a méretben kisebbek is. És az újrahasznosított tejfölöspohárból fröccsöntött 50 f1.8II-t leszámítva olyan túl sok olcsó és fényerős objektív nincs a Canonra (sem). De én nem beszéllek le a DSLR-ről, ha azt szeretnél, akkor azt kell venni, a kép nem a felszerelésen fog múlni...

[ Szerkesztve ]

(#27489) sideburns válasza tothl (#27487) üzenetére


sideburns
aktív tag

:W

(#27490) schawo válasza silmatauki (#27485) üzenetére


schawo
titán

Nagyon gáz az a fix 9mm-es objektív f/3.5 fényerővel. Kisebb szégyen, hogy egyáltalán létezik. Egy jobb telefon optikája fényerősebb ekvivalensben is. Egy zoomnak elnézzük, hogy sötét, de egy fixnek?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27491) #31733248 válasza MrChris (#27479) üzenetére


#31733248
törölt tag

Olyanok ezek a reakciók, mint amikor az iPhone-hívők a Samsungról mondanak véleményt. Szerintem ugorjunk. ;)

(#27492) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Találtam egy érdekes cikket ami alapján kedvem támadt készíteni egy diy macro adaptert az e-pl5 höz.
itt a cikk egyébként

Gondolom a legjobb az lenne ha egy manuális obit tennék rá a rekeszállìtás miatt. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#27493) MrChris válasza qpakcovboy (#27492) üzenetére


MrChris
nagyúr

veszel egy m42 adapter és m42 obit meg m42 közgyűrűsort. Elvileg 10e alatt meg lehet úszni.

(#27494) Vyndree válasza qpakcovboy (#27492) üzenetére


Vyndree
őstag

Mikor mág Sony a3000-em volt nekem volt M42 adapterem, közgyűrűsorom meg egy 1.8-as 50mm-es Pentacon manuális 1959-es NDK obim. Nemrég adtam el amit már egy kicsit bánok, mert nagyon szép képeket készített, legalábbis szerintem. [link]
Volt hozzá fordító, adapter (Sony nex), 3 részből álló közgyűrű meg a lencse kivételesen szép állpotban első-hátsó védőkupakkal. Ezt így egyben 8eFt-ért vitték el tőlem.

(#27495) Ézsau


Ézsau
újonc

Sziasztok! Sok év után lecserélném Nikon D90-esemet. Nagyjából 220 ezerért szeretnék ÚJ VÁZAT vásárolni. Mi az ajánlott DSLR-ből manapság ennyiért? Maradnék a Nikonnal, mert ahhoz vannak objektíveim és nem ártana, ha videót is tudna rögzíteni az új masina (lehetőleg FULLHD-t). Köszönet a segítőknek!

[ Szerkesztve ]

(#27496) Tin_Shield válasza Ézsau (#27495) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A D7100 lenne a logikus lépés, az D5xxx sorozatot visszalépésnek élnéd meg. De D7100 jelenleg 240e körül van, ha nem sürgős lehet kicsit csökkenni fog most, hogy kijött az utód.

(#27497) Ézsau válasza Tin_Shield (#27496) üzenetére


Ézsau
újonc

Köszönöm, ez gyors volt! :)
DigitalBudánál a legolcsóbb, ~258.000 Ft, mivel eladom a D90-et, így még ez is belefér, úgyhogy még ma megveszem. Köszönöm a segítséget!

(#27498) Bogyó bá' válasza Ézsau (#27497) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Végre egy határozott ember, aki tudja mit akar! :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27499) adamssss


adamssss
veterán

Sajna tegnap elvittek az utolso a5000-et 70-ert. Ugyhogy most megy tovbb a vadaszat.

Ez a samu hogy viszonyul az a5000-hez? [link] illetve hogyan az NX minihez? Ha esetleg a minit veszem akkor erdemes a kozepes objektiv el venni ami 9-27-es mert a 9-es eleg karcsunak tunik.
Tenyleg ezek az objektivek milyen zoomot tudnak?

Koszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27500) erzol válasza adamssss (#27499) üzenetére


erzol
őstag

27/9=3 x-os zoom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.